FEUILLETON, E3M BIJVOEGSEL VAN Donderdag 15 Dec. 1927 No. 295 Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. Vanwege de Chr. Middeuslai)(d)Sver- eeniging sprak Dinsdagavond in de bo venzaal van de sociëteit „St. Joris" al hier de lieer M. O. van den End© over „Medezeggenschap". Spr. wees er op dat aan liet wooild „medezeggenschap" tweeërlei beteekenis tan worden toegekend. Tegen zijn ntee- aing kenbaar maken, zonder dat het tot iets bind^ is .geen enkel bezwaar, doch Tele werknemers verstaan er onder hét medebeslissingsrecht. Spr. wijst er op hoe het vroeger was bij de Gilden, toen werkgever en werknemer nauw contact met elkaar oefenden, en proeven van be kwaamheid moesten worden afgelegd, voordat men zich kon d,oen jgelden Thans willen de arbeiders invloed uitoefenen op den gang van het bedrijfsleven Wat duidelijk blijkt uit de resolutie van het N. V. V.-congres van 1923, welke spr. uitvoerig uiteenzette Een arbeider is lichamelijk te bewegen voorstander van medezeggenschap te zijn men diene echter wj&l te onderscheiden tusschen gewone werkkracht en tech nisch of administratief onderlegde werk nemer. Uit de resolutie van het N. V. V. krijgt men den indruk, dat de belangen van den werknemer en van de Werkgevers al leen behartiging eisclien. Dat wordt al leenzeggenschap in een zaak, waar nten te voren niets te zeggen had Daardoor z^l men van zen Dij de werkgevers slui ten op verzet, wantrouwen en krees Meer vertrouwen wekt bij hen dan ook het streven der Chr arbeidersbeweging. Stelt het N. V. V. medezeggenschap in den uitgebreidsten zin als dwingende eisch ter voldoening aan de rechten dei- werknemers in, „Anti-revolutionaire staat kunde" sprak jdr. Dooyeweerd er zijn veto over uit en beschouwt medezeggenschap als juist revolutionair. Spr. gelooft dal ook hier de waarheid ra het midden ligt. Vruchtbaar overleg is mogelijk als tevoren als vaststaand uitgemaakt zij, dat het kapitaal, als pri vaat bezit, eigendom blijft. Wil men als werknemer meer advisee rend stém héb ben, dan moet men van den werkgever verwachten een contract. En tot ze kerheid der aangegeven verplichtingen geve de wetgever dan strafbepalingen bij overtreding. De winstaandeelen, zoo die eenmaal toegestaan mochten wor den, zouden gereserveerd kunnen wor den om weer te dienen tot gelijkmatig deel in eventueel göledén vérliézén, ën als dat niet het gev-af is, de aldujs ge vormde reserves in hel aandelenkapitaal overgeschreven kunnen worden, waarna met recht medezeggenschap ontstaan zou. Zoowel werkgever als werknemer heb ben in het bedrijfsleven te beseffén, dal zij tegenover God slechts rentmeester zijn en daarvan eenmaal rekenschap heb ben af te leggen Daarom dient medezeg genschap heelemaal losgemaakt van klas senstrijd. Van onderdrukking van den werkman is geen sprake meer, doch er is een strijd, die om beslissing vraagt, om erkenning van den werkman als vrij arbeider en als vrij vakman, met erkendq rechtspositie: een strijd, waarna bereid heid lot samenwerking zal gevonden Wor den tusschen werkgever en werknemer MARTIM's VERJONGINGSKUUR. Door RAFAEL SABATINI. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W,. -o 28). Maar bij die beleediging schenen de hersens van Garnachc vlam, te vatten, en zijn voorzichtig besluit van zooeven werd tot asch verteerd. Hij trad vooruit en op bitteren loon en woedend gielaat, kondig de hij aan, dal, daar mijnheer Sanguinetti dien toon tegen hem pan sloeg, hij hem nu dadelijk ziju hoofd zou afslaan, waar zij maar verlangden Eindelijk werd overeen gekomen, dat ze naar de zoogenaamde Champs aux Oapucius zouden gaan, op een halve mijl afstand gelegen achter hel Franciscaner klooster. Zoo begaven zij zich op weg, Saugui- nelti en Courthon vooruit, Garnache volg de met (lauhcrt. De achterhoede werd ge vormd door een menigte gepeupel, leeg- loopers en burgers, zeker een groot ge deelte van de bevolking van Grenoble. Dit groote publiek gaf Garnache moed, hij had gelukkig weer eenigermate zijn bezinning teruggekregen. In tegenwoor digheid van zulk een groot aantal meu- schen was het ondenkbaar, dat deze hee- ren verondersteld dal zij op bevel ,niet bij weltelijken maatregel, maar bij onderling overleg en goedvinden Git W.alcheren Dinsdagmiddag vergaderde de raad der gemeente Zoutelande voltallig. Na de lezing der notulen vraagt de heer Von Brucken Fock of B. en W. al zijn ge vorderd met de voorbereiding om te ko komen tol een ophaaldienst van vuil, waarop de voorzitter antwoordt dat B. en W. nog geen plaats om het te stor ten gevonden hebben. De heer v. Bruc ken Fock geeft in overweging om het aan den weg naar Wiestlcapellè, tegen over dhr.. Huygens, te storten. Spr zou willen dat deze zaak met grooten spoed werd afgewerkt, aangezien toch ook allen het erover eens zijn, dat een dergelijken dienst noodig is. De voorz. zegt dal B. en \V voor deze vingerwijzing dankbaar zijn en overwegen zullen of het aan den weg naar Westkapelfe kan worden gestort. De heer von Brucken Fock meent dat alles zoo vreeselijk langzaam gaat en dat het een zonderlinge indruk op de buitenwacht moet maken. De voorz.. zegt dat een zaak als deze goed overwogen moet worden om geen besluiten Ie doen waar men later op te rug moet komen. In Domburg heeft men er jaren over gedaan on> een regeling in dit opzicht te krijgen. Een paar maan den acht de voorzitter noodig om de zaak voor te bereiden. Het is niet de be doeling van B. en W|. om de zaak te vertragen, maar ze willen eerst gondig overwegen voor ze met voorstellen ko" men De heer von Brucken Fock zegt dat ook de vereeniging tot bevordering van hel vreemdelingenverkeer wél een dergelijken dienst wil organiseeren, als de gemeente subsidie geeft.. Volgens spr zou het ook op deze manier tot oplossing kunnen worden gebracht. Naar aanleiding van het bekende ver zoek inzake het vloeken zal bericht wor den dat een dergelijk verbod reeds in de politieverordening is opgenomen. Vervolgens komt in behandeling een nieuwe aanvrage Van den heer J. Ver- haagen te Vlissingen tot aankoop van een gedeelte vroon liggende tegenover de zandplaats en waar vroeger de schiet tent heeft gestaan. De aanvrager biedt dc gemeente voor dit perceel dat pi .m 0 12.00 H.A groot is f 2000 aan, daarbij de overschrijvingskosten voor zijne re kening nemende en wil de beide uitwe gen op een breedte van 1 51. afrasteren, B. en Wu stellen voor hel raadsbesluit der vorige vergadering betreffende den verkoop van dezen grond in te trekken en hel verzoek van den heer J. Verhagen toe te slaan en de gelden van dezen verkoop bij de Boerenleenbank te be leggen. De heer von Brucken Fock vraagt mei welke motieven nu door B. en W vermindering van den prijs van den grond wordt voorgesteld In de vorige raadsvergadering is 1 2 per vierlc. M. ge vraagd en spr. meent, dat het zoo moet blijven. Het is hier geen marklkraampje waar men looft en biedt De heer Adriaanse is niet tegen ltet voorstel van B. en Wl Hij vindt f 2900 een billijken prijs en meent dat we hier beter zijn met één vogel in de hand dan tien in de lucht De heer Koppejan vindt dit voorstel van B en \V|. aannemelijker dan het vorige, maar zou liever zien dat de uitwegen niet verkocht wierden met het oog op latere uitbreiding. De heer Stroo beaamt hel gezegde van den heer Adriaanse beter één vogel in de baud dan tien in de lucht Spr.. merkt op dat als de gemeente na G jaar f 2 per vierk. meter maakt, ze dan nog geen cent voordeel zal hebben wegens het reu legends ip die zes jaar. De voorz vindt de gedachte van den heer Koppejan om de uitwegen te be houden voor latere bestratingen wel wat verstrekkend en meent dal de giemeente daarvoor geen grond behoeft te reser veeren en dat het beter is de uitwegen cr bij te verkoopen, mede aangezien adres sant ze er hij wil hebben. Hel voorstel! van B. en W. wordt met zes tegen één van Gondillac optraden - gemeene maat regelen legen hem zouden durven ne men. Overigens had hij de voorzorg ge nomen, Rabecque in liet Zuigende Kalf achter te Haten en hij had iden sergeant het .strenge hevel gegeven, dat hij géén van zijn manschappen mocht veroorlo ven gedurende zijn afwezigheid zijn post te verlaten, de soldaten moesten zich geheel onderwerpen aan dn bevélén van Rabecgue Betrekkelijk daaromtrent ge rustgesteld en zonder één enkele gedach te te wijden aan het naderende duel, liep Garnache moedig voort. Eindelijk kwamen zij aan bij de Champs aux Capucins een aardig groen plekje, omgeven door beukeboomen. liet volk ging op den rand van het grasveld staan, de strijders kwamen voor uit en namen de voorbereidende maat regelen Zij en de secondanten dedën hun mantel en wambuis uit en Sanguinetti, Courthon en Gaubcrt trokken huu zware laarzen uit; Garnache maakte van de zijne alleen de sporen los. Sanguinetti mevkte dit op en vestigde er dc aan dacht der anderen qp, eii daaruit ontspon zich een dispuut. Het was Gaubert die naar Garnache toekwam en hem verzocht het voorbeeld, dat zij hem gegeven had den, te volgen 'Maar Garnache schudde het hoofd „De grond is nat," „Daarom juist mijnheer," beweerde Gaubcrt zeer ernstig. „Met uw laarzen stem aangenomen De lieer van Brucken Fock stemde tegen. Naar aanleiding van een schrijven der Diaconie van de Ned. Hervormde Kerk waarin zij als haar meening te ken nen geeft, dat de werkverschaffing een zaak der burgerlijke gemeente moet blijven, aangezien zij grootendeels ten bate dier gemeente geschiedt en, waarin zjj zich tot finanlieele hulp bereüd ver klaarde, stellen B en Wl voor f 100 voor de werkverschaffing uit te trekken onder voorwaarde, dat genoemde Diaco nie en het Burgerlijk Armbestuur elk 300 guden beschikbaar stellen, gelijk in vorige jaren geschiedde. Dc heer Koppejan is er tegen, dat de gemeente gelden voor werkverschaffing beschikbaar stelt. De armbesturen heb ben geld genoeg om de werkverschaffing alleen te bekostigen De voorschotten worden anders toch maar op het Groot boek gd^riaatst De heer von Brucken Fock gaat in dezen met den heer Koppejan mee De heer Maas steunt het voorstel van B. en W. De lieer Maljaars merkt op, dat al het werk, dat door de werkver schaffing wordt verricht, voor de ge meente is en dus de belastingbetalers ten goede komt De heer Adriaanse meent dat het bil lijk is dat de gemeente ook in de kosten van werkverschaffing betaalt Spreker vindt het prijzenswaardig dat de Diaconie gelden voorde werkverschaffing beschik baar stelt, waar menschen van allerlei gezindten van profiteeren. Volgens spr.! kan er bij aanneming van hef voorstel van B. en Wr een goede werkverschaf fing worden gegeven De voorzitter zet een en ander nader uiteen en vindt het standpunt der Diaco nie billijk. De heer von Brucken Fock verklaarde nu met het voorstel van B. en W. in te stemmen en zou gaarne zien, dat er door de werkverschaffing een goede draaiplaals voor auto's hij den heer J Stroo werd gemaakt. De voorzitter zegt toe in die richting te zullen werken Het voorstel van B. en Wj. wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen, waarbij het lid Koppejan aangeteekemd wil hebben, dal hij er legen is. Een verzoek van de Kon Ned,. Poli tie hondenvereeniging om subsidie, en een verzoek van den Chr. Besturenbond te Middelburg om toe te treden tot het Werkloosheidsbesluit van 1917, worden voor k. aangenomen,. Naar aanleiding van een schrijven van Ged Staten werd de uitbesteding van armen, door liet Burger lijk Armbestuur, nader gereglementeerd. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd dc heeren P. Leijnse, J. Kleinepier Pz. en J. S. Meijers Tol leden van de commissie van schooltoezicht werden benoemd de heeren P. Janse Cz. en A. Janse Wiz. Tol iid van het Burg. Armbestuur werd dhr. J. Koppejan herbenoemd. De heeren D. Kodde en J. S Adriaan se Sr. werden tot lid van de Commissie voor werkverschaffing herbenoemd' Een voorstel van B. en W^ om tot aankoop van een schrijfmachine over te gain wordt na eenige bespreking zonder hoof delijke stemming aangenomen.. Bij de ronavraag vraagt de heer Kop pejan of er telefoonpalen in de Lang straat zullen geplaatst worden, waarop de voorzitter zegt dat alvorens de be voegde autoriteiten hiertoe zullen over gaan, ze eerst de gemeente zulten hooren De heer Koppejan zou gaarne zien dat de f 1500 die bij de Boerenleenbank is ge plaatst werd gebruikt om de leening voor de restauratie van den Tofren af le lossen De voorz. merkt op aat men momen teel niet kan zeggen of dit geld blijvend gemist kan worden Op de vraag van den heer Maas of er reeds bouwgrond voor een slachthuis is aangeboden zegt de voorz. dat B,. en W zoo ver nog niet zijn gevorderd en dat eerst goedkeuring van Ged Stalen en me dewerking van Vlissingen moet zijn ver kregen. aan zal het u niet mogelijk zijn vast le staan, u zult gevaar loopen telkens te glijden als u den voet neerzet." „Ik beu zoo vrij, mijnheer, le vinden dat dit mijn zaak is," zei Garnache stijf. „Neen. dat is het niet," riepen de an deren. „Als u vecht, met uw laarzen aan, moeten wij het allemaal doen en ik voor mij nu, ik ben hier niet naar toe ge gaan om een zelfmoord le begaan, „Kijk mijnheer Gaubert,' zei Garnache bedaard, „uw tegenpartij is mijnheer Courthon en daar hij op \kousen staat, is er geen reden, dat u het ook niet zoudl doen Ik voor mij houd mijn laarzen aan en mijnheer Sanguinetti mag daar zijn voordeel mee doen Daar ik er tevreden mee ben, laten wij nu in 's hemels naam beginnen. Ilc heb haast.' Gaubert boog en berustte; maar San guinetti die de woorden van Garnache gehoord had, draaide zich om met een vloek. „In Godsnaam, neen1' zei hij. „Zulk een voorrecht heb ik niet noodig mijn heer. Courthon wees zoo goed mij te helpen mijn laai'zen weer aan le trek ken" Dus alweer een reden tot uitstel. Eindelijk waren de vier mannen gereed en gingen over tot het méten der degens Hel bleek, dat het zwaard van Sangui netti vijf centimeter langer was dan een van de drie andere. „Het is de gewone lengte in Italië", zei Sanguinetti schouderophalend. Uit Behouwen en Duivelend. Dinsdag vergaderde de gemeente raad van Zierikzee. Na inededeeling van dc goedkeuring door Ged. Stalen van verschillende raads besluiten werd de Ijegrooting van het Burger Weeshuis vastgesteld, waarbij de commissie, met het nazien belast, in over- j weging gaf, het verpachten der landerijen dier inrichting in het vervolg om beur- ten door de notarissen te laten doem, wef- ke opmerking ter plaatse zou wordetn kenbaar gemaakt. Bij een voorstel van B. en \V. tot on- derhandsche verhuring van een aan de gemeente behoorende woning aan mej. M Arnold—de Bruijne, vroeg de heer Ger ritsen, waarom aan de vrouw werd ver huurd en niet aan den man, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze failliet was geweest. De lieer Doeleman was niet legen ver huring, maar had liever gezien, dat de noodige herstelling had plaats gehad,voor tot verhuring was overgegaan en merkte op, dat de woning reeds betrokken was. Nadat de voorz. had opgemerkt, dal gevolg was gegeven aan een Christelijk--' boven een wetsbcginsel, werd tot verliu-1 ring besloten tegen een prijs van f 1 per week bij vooruitbetaling, nadat de heer Versteeg nog had le berde gebracht, dat de gemeente toch wel een strop kon hebben. Een verzoek van de Ge.br. Schot om den pacht hunner vischplaatsen aan de vooroevers ten Z. van den Zuidelijken zeedijk van Schouwen met 20 jaar te verlengen, werd afgewezen, daar de te genwoordige pacht nog loopt tot 1932. De heer Den Boer vroeg of de verzoekers geen bijzondere uitgaven daarvoor hadden te doen, wat ontkennend werd beant woord. Aangenomen werd een voorstel van de meerderheid van B. en W. om bij de Kroon in beroep te gaan tegen een besluit van Ged. Staten betreffende toekenning van vergoeding volgens art. 100 der L O wet 1920 over 1925 aan de Bijz. school In behandeling kwam een verzoek van diezelfde inrichting om vergoeding over 192G volgens art. 100 der L O. wet 1920, De heer Versteeg stelde hierbij de vraag, hoe het komt dal telkens derge lijke verzoeken komen, er aan herinnerd dat het bedrag per leerling word bere kend en toch voor cTk wissewasje ver zoeken kwamen, alsof het schoolbestuur de stelling innain „God-zegen-de-greep". De voorz. merkte op, dat dit lag aan do opvatting, die men aan de wel gaf. Het afwijzend voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. Aan de gemeente-gasafbrielc werd het wone crediet verstrekt. Ter tafel kwam nu een voorstel vanB. en W. om aan de U.L.O, school te benoe men mej. M. E de Ruijler te Amsterdam zulks op voordracht van den Inspecteur van het onderwijs. De heer van der Kwast kon zich niet vereenigen met den loop van zaken, om iemand le benoemen, die wei geide te sol- liciteeren, daarbij le vraag stellende, wal zoo iemand voor het onderwijs waard zou zijn. De heer Calshoek merkte op, dat het eenige wat men bereiken kan, is, dat aan de betrokkene haar wachtgeld wordt ontnomen, en stelde voor de voordracht terug te nemen en een nieuwe op lé ma ken, daar de inspecteur nog meerdere namen had. Hij vroeg tevens, wat de op merking beteekende van den inspecteur: „ik geloof niet, dal ze R.-K. is Ilij gaf te kennen, dat de raad; alleen vroeg naar een onderwijzeres. Wethouder Koopman antwoordde, dat B. en \V niet anders konden doen Komt de onderwijzeres in kwestie niet, dan kunnen we tot den Minister zeggen, dat we alles hel)ben geprobeerd en vrijstel ling verzoeken, waarna de voorz. ant woordde, dat het college niet had ge vraagd naar geloof." Na nog eenig debat wordt raej. de Ruijter m a. st. benoemd. Tot klokkenist wordt benoemd dc heer Misset, nadat B. en W er op waren ge wezen, dat deze sollicitant niet te laat is geweest met de indiening van zijn sluk- „Indien mijnheer bedacht had, d,at hij niet langer in Italië is, zou deze dwaze geschiedenis ons misschieu bespaard zijn,' antwoordde Garnache gemelijk. „Maar wat moeten wij doen?" riep de ontstelde Gaubert. „Vechten.," zei Garnache ongeduldig „Komt er dan nooit een eind aan al die voorbereidende xnaalregeten?" „Maar ik kan toch niet veroorloven, dat het zwaard van uw tegenpartij vijf centimeter langer is dau het uwe," riep Gaubert bijna knorrig. „Waarom niet als ilc er tevreden mee ben?" vroeg Garnache. „Het mijne reikt verder; dus de zaken staan gelijk." „Gelijk," brulde Gaubert. „Dal u er verder mee reikt, is een voorde^ dal u door God geschonken is; zijn langere de gen is een voordeel van den wapensmid ontvangen Staat dal gelijk?" ..Hij mag mijn zwaard hebben en ik zal hel jzijnc nemen," riep de Italiaan, die ook ongeduldig begon le worden. „Ik heb ook haast." „Haast om le sterven dan," riep Gau bert. „Mijnheer, dat ,is niet zooals liethporl," zoo berispte hem Oourthon." „U kunt mij manieren loeren wanneer wij aan den gang zijn," riep de haviks- „Heeren, heeren, moeten wij den lijd dan met praatjes vermorsen," sprak Gar nache smeekend. „Mijnheer Gaubert er Wij overreden niet, wij overtuigen! Het is ons principe steeds het beste te bieden. De door ons gefabriceerde Odol-tandpasta is van fijnkorrelig mate riaal met gebruikmaking van de baste ingrediënten vervaardigd. Daarom tast Odol-tandpasta het glazuur der tan den niet aan. Odol-tandpasta vereenigt in zich de beide eigenschappen, waarop men bij een tandpasta ten zeerste moet letten: rcinigingsvermogen en absolute onschadelijkheid. Odol-tandpasta is in haar werking onovertroffen. (Ingez. Med.) ken. B en \V. hadden mej, Klimnierboom voorgedragen. In de verschillende raadscommissies worden dezelfde heeren gekozen, wat na de aangegane overeenkomst tusschen V.- B.. R.-K A.-R. en C.-H. was te verwach ten. Na omvraag volgt besloten zitting en sluiting. (Voor verder Stad en Provincie, zie men hel Hoofdblad) STUKKEN VOOlt DE PROV. S'tATEN VAN ZEELAND. P r O v. Ambtenaars- reglement. Door rar. L J. A. van der Harst en 19 anderen ambtenaren Ier Prov. griffie van Zeeland, is een adres verzonden aan Prov. Staten, naar aanleiding van de voorgestelde vaststelling van een regle ment betreffende den rechtstoestand van de ambtenaren in dienst der provincie Zeeland, waarin zij te kennen geven, dat de thans ter provinciale griffie bestaan- toestanden naar hunne mecning geen aan leiding geven, lol de vaststelling vaneen reglement als boven bedoeld en verzoe ken niet lot die vaststelling over te gaan, doch dc toestanden, zooals die thans ter Prov. griffie beslaan le handhaven. Over deze aangefcgenheid is ook een adres aan Prov. Staten gezonden door de afdoe ling Middelburg van den Centra le n Nederiandschen Ambtettaarsbond. Hierin wordt verzocht. le. het voorstel lot regeling van den rechtstoestand van prov. ambtenaren a&n te houden lot b.v de Zomerzitting van 1928. om Ged. Staten gelegenheid te ge legenheid te geven over het voorste! be doeld overleg te plegen, 2e. indien hel ten le verzocht in uwe vergadering geen meerderheid mocht vin den, in het ontwerp zoodanige wijzigin gen aan le brengen, speciaal ten opzichte van de wachtgeld- en non-acfiviteilsre- geling en de verlofregeling, dat daarbij meer wordt gestreefd naar te dien op zichte geldende gebruiken en redelijk té stellen verlangens. SPORT. Dammen. Te Vlissingen speelde Dinsdag avond Vlissingen I en Middelburg I een wedstrijd voor de eerste klasse compe titie van den Zeeuwsehen Darabond De uitslag aan de 10 borden was: C. M.: van PoeljeJ. Strooband 20, L. Goed- 'bloed—W. Boogaard 1—1, J. Boogaard— J. Roelans 0—2; J. Geedbloed—W. Reij- nierse 2—0, P. Meijer—P. Sanders 2—0, staan daar ginds verscheidene heeren met een degen op zij, ik twijfel Cr niét aan of u zult er een van vinden van de zelfde lengte als het uw© en de eigenaar zal wel zoo beleefd willen zijn hem aan mijnheer Sanguinetti le leenen „Dat is een dienst dien mijn vriend mij bewijzen kan," riep Sanguineliidaar op vertrok Courthon en keerde spoe dig terug met een wapen dat de goedje lengte had Eindelijk schenen ze dus te kunnen beginnen; maar Garnache vergiste zich daarin Nu ontspon zich een discussie omtrent de keuze van eeu geschikte plek De grond was nat en glibberig en hoe lang zij ook rondliepen met de twe© heeren achter heil aan. nergen vonden zij een terrein dat beantwoordde aan de eischen, die men moest! stellen Gar nache zag in, dat men dit dadielijk had kunnen weten Als de heeren niet op een weeken grond willen vechten, dan hadden zij een andere plek moeten uit kiezen Maar als de Champs aux Capu cins gekozen is, dan hoeft men niet le verwachten, dat het eene plekje harder zal zijn dan het andere (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5