■woners, dat alles op een fatsoenlijke manier zou verlipopen, er wel reden zou zijn, ora op dat besluit terug te komen. Ook dhr. Stoutliamer besprak het be lang der neringdoenden bij de carnavals feesten. De heer de Leux betreurde het dat voor de schuld van een enkeling de geheete gemeente de dupe moest zijn en noemde het carnaval, zooalsdie vroe ger werd gevierd, den wil van het volk I)e voorzitter antwoordde, (lat, als het volk iets verkeerds wil, dit voor een burgemeester nog geen redf-n mag zijn, Zulks te steunen. Men heeft nu mijn ruiten ingegooid, doch dan waag ik er desnoods mijn heele lmis aan, aldus db voorzitter. De heer Stoutliamer veronderstelde, dat bq wederinvoering van het carna val ieder Sassenaar een politieman zou zijn en de vroeger zoo plezierig gfe vier de feesten in goede orde zoudpn ver- loopen. Dc heer Marquinie vestigdje voorts de- aandacht op liet feit, dat die neringdoenden eenigen tijd van te voren hun caruavalsarlikelen moeteu inslaan. Na besloten zitting werd het verzoek schrift van O. van den Hemel om 'ver hooging jaarwedde als administrateur van het G R. aangehouden tot 1.5 April. Verschillende verzoeken vau gemeen tegrond en erfpacht in afwijking van art 7 Bouwverordening werden ingewil ligd. De raad der gemeente VV e s t- dorp e kwam in spoedeischende zittjns I Het voorstel van den voorz. omt het ge-Jen vriendschappelijke samenwerking. moet niet persé een nieuw gebouw wor-J Te Beuel a. d. Rijn (Duitschto»id| gevraagde subsidie toe te staan wordt heer P schrijft dat hij sinds 1875 lid ist?- cKeia;» «n ;n a* i.jotcio m-nnio v>v- ■erworpen met zeveai tegen vier stem- en gedurende 38 jaar bestuurslid, wï.. men; voor stemmen de lieeren van den van 9 jaar secretaris en 25 jaar vice- Branden, Bolscns, Hagemam en Smet I voorzitter van den lering Hij hoopt dal Het voorstel van den heer Teulings de kring onder goede en zakelijke lei-' wordt aangenomen met tien stemmending zal bloeien en groeien. Hij houdt ae neer "Ïïageman houdt zien buïtera stem ming. De jaarwedde en pensioensgrondslag van den gemeente-ontvanger, worden we gens periodieke verhooging nader vast gesteld op f 1300. De heer P. A Hageman wordt wegens periodieke aftreding voor den tijd van drie jaren herbenoemd met vijf stemmen terwijl vier blanco stemmen zijn uitge bracht en één op clkder hoeren Ph. van Putto en S. van Duijse Bij de rondvraag doel de voorzitter de toezegging ten aanzien v*n de besteding van lx>tis van het Burgerlijk Armbest, eventueeje klachlen van winke liers te zullen onderzoeken. De heer v. d. Branden verzoekt de slijk van den openbaren weg te doen opruimen. De heer Teulings verzoekt ook do Veerslraat te doen schoonmaken. De heer Vercaute- ren meent dat de cischen ten aanzien van de wegen niet te hoog mogen worden ge steld. Dc heer Kindt zou, nu de opening der vergadering met den Ghristeilijken groet plaats heeft, ook een kruisbeeld willen zien in de raadzaal; voorts zou spr. de se cretarie speciaal voor Niemv-Namen den geheelen dag geopend willen zien en bijeen, Ier behandeling van een, schrij-1 vraagt voorts verbetering van de achter ven van Ged Staten inzake bouw van een ambtswoning voor den burgemeester. De kosten voor de te bouwen woning worden geraamd op f 4500, hetgeen door de vergadering werd goedgekeurd Aan B en W. werd opgedragen de voorberei dende maatregelen te treffen. De burgemeester betaalt f 480 per jaar Als huur wordt berekend 5 pet van het ten behoeve der woning op te nemen kapitaal, vermeerderd met het cynsbedrag voor den grond. liet resteerende wordt beschouwd als afschrijving. hi de Donderdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van C, 1 i n g e werd voor kennisgeving o m. aangenomen een circulaire van den Kola Ned. „Poli" tiehond"verecmging tc Breda omtrent toe treding als lid; een circulaire van den Bond tegen het schenden door vloeken Gods Heiligen; een subsidie-verzoek van de Ver het Wil Gele Kruis van St. Jan- steen. In afwachting van een advies vtan B en W. wordt aangehouden een schrij ven van den Minister van omtrent toe treding tot de regeling vervat in het werk loosheidsbesluit. Goedgevonden wordt in de Moknslraat twee lantaarns bij te plaatsen en wel een bij het perceel van Dc Windt en een bij Lauwereijs Pen verzoek van G. Vlassen- rood om ondersleuning wordt in handen gesteld van liet Burgerl Armbestuur. Ingevolge schrijven van Ged. Staten wordt gewijzigd hel besluit tot verhaal van 8>/2 pel pensioensbijdragen op de ge meente -ambtenaren Tot leden der Gomniissie van Toezicht op liet L.O. worden benoemd in de vaca- tures-Bofscns en Dierickx de heeren F K van der Heijden te Nieuvv-Namen em P. G. van Dorsselacr te Kapel lebrug. De leden van de Commissie1 tot Wering van Schoolverzuim te Glinge (dorp),) Nieuw- Namen en Kapellebrug worden voor drie jaren het*l>enoemd. Het TCglemenl van liet Burg. ArmbesL wordt aangevuld mei eene bepaling be treffende het toezicht op uitbestede per sonen. De prijs van de elcctrieiteil voor kracht wordt naar gelang van het verbruik de gressief geregeld en wel voor 200 tot 2000 K.W.U. op 25 tot 10 cents be ■paald. De prijs van den stroom voor electri- sche straatverlichting wordt geregeld naaf een grondprijs van I" 550 voor d.e eer ste 1000 K.W.U, en f' 100 voor elke Vol gende 1000 K.W.U. Op een vraag van den heer Kindt deelt de voorzitter mede, dat het verbruik der straatlantaarns in 1927 vermoedelijk 1800 K.W.U. zal be dragen. Opnieuw wordt verhuurd aan het hoofd dei- school te Kapellebrug voor een fijd- vak van 3 jaren en eein jaarlijkschen huurprijs van f 200 de woning met tuin gelegen naast de O L. school aldaar Ingekomen is een verzoek van den pas toor der R.-K. parochie te Clinge(dorp) om een subsidie ad f 500 voor de Bijz. Bewaarschool met Fröbelonderwijs. De voorz. acht dit verbeterd bewaarschool- onderwijs door een gediplomeerde kracht van zoodanig belang en het gevraagde meerder subsidie ad f 300 naar evenre digheid van het belang van dat onderwijs zoo gering dat hij dit verzoek ten vbüte' kan ondersteunen. Spreker wijst er op dat mej. Col sen wegens haren leeftijd aan het einde van haar laak gaat ko men en in hare plaats vermoedelijk toch door een duurdere leerkracht zal moe ten worden voorzien; Voorts zal de weit op het z.g n, bewaarschoolonderwijs, die in overweging is, de gemeente wel zwaar dere lasten opleggen, indien in dit on derwijs niet reeds behoorlijk' is voor zien. De heer Teulings doet het voorstel om jn afwachting van de betrekkelijke wet, voorloopig het gewoon jaarlijksch subsidie eens met f 100 te' verhoogeu. De heer van den Branden ondersteunt het voorstel van den vöorz.; het voorstel van den heer Treulings acht hij vernederd. De heer Lagaaij vindt dat het Bijz. Onderwijs al genoeg kost. De voorz. weerlegt de Verschillende bezwaren. wegjes te Nieuw Namen; spr. Informeert nog naar de reiskosten voor de vergade ring der Gom. van Onderzoek der Z.- VI. Waterleidingmaatschappij, en verzoekt to Invorderen, dat straatlantaarns steeds zoodra mogelijk hersteld worden. Tenslot te werpt spr. flet idee1 op in Nieuw-Na- trottoirs te doen aanbrengen en zulks mot weinig kosten voor de ge meente. De heer van der Heijden vestigt 3e aandacht op het dak van het brandspuit- huisje te Nieuw-Namen De heer Vercauteren deelt mede, dat de polder het verbindingswegje van het transformatorstation te Nieuiw-Namen naai- Bruggeman zal verbeteren en dat ,een lantaarn daarin zal geplfi&ts worden. De voorz. zal een en ander overwe gen en zoo noodig doen verbeteren of het noodige gevolg er aan geven. (Voor verder Stad en Provincie, zie men hel Hoofdblad) Indien U iets noodig mocht hebben van Goud en Zilver, Horloges enz., denkt dan aan den Uitverkoop bij JACQ. FRANK. (Ingez. Med.) LANDBOUW. ring Walcheren der Z. L. M. Maandagmiddag hield de Kring Wal cheren der Z. L. M. zijn jaarvergadering op de bovenachterzaal van de Sociëteit „St Joris", onder voorzitterschap van den heer jhr. P. J. Boogaert, die alle aanwezigen, en in het bijzonder de hee ren Siebenga, algemeen secretaris der Z. L. M., en 0 Stevens, rijkslandbouwcon- sulent, die als gast tegenwoordig waren, elkom heette. Vervolgens wijdde sjpr. woorden van aardeering aan de nagedachtenis yan het overledeD bestuurslid, den béér D. de Buck, en bracht hem hulde voor alles wat hij voor den kring heeft gedaan. Medegedeeld werd;, dat de heer P. Me lis is herbenoemd als li|d vau 't fSeeuwsch pachtbureau; verder dat in samenwer king met de V. P. 7\. den uitvoer van slachtkippen is geregeld, zulks met goed succes. Nog deelde de voorzitter mexlp, dat tot eereleden van den kring zijn benoemd de heeren Jac. Kasse te Vieere en J. Polderdijk te N. en St. Joosland. Laatst genoemde heeft bedankt als lid van het kringbestuur en het hoofdbestuur wegens zijn hoogen leeftijd en zijn minder goeden gezondheidstoestand. Hulde brengt spr. den heer Polderdijk voor wal hij in ruim) 50 jaar voor den landbouw op Walcheren heeft gedaan. Het spijt hem, dat de heer P. zijn werk daarvoor heeft moeten opgeven eu hoopt dat deze* nog vele jaren van een wél- verdiende rust zal mogen genieten. Door den heer C. Franse werd daarna verslag gedaan van het werken der on derlinge slachtveeverzekering. Voor af deeling rundvee waren de inkomsten f2513.87 en de uitgaven f 1195.97, alzoo een goed slot van f 1317.90. Er werden verzekerd 150 koeien, 635 stieren en vaarzen en 896 kalveren, waarvoor in to taal f 1106.40 premie werd betaald, ter wijl de verzekering bij de slagersorgani satie f 1765.75 zou hebben bedragen, dus 159.35 meer. Voor de afdeeling varkens waren de in komsten f 179.53 en de uitgaven f 1353.05 goed slot dus f46.48. Er werden 84 var- s verzekerd met een premie van ,40. De premie was iets lager dan ver leden jaar. Voorlezing deed de voorzitter van ejtn schrijven van den beer Polderdijk, waar in deze dank brengt voor de aangename zich gaarne zoo gewonscht nojj voor het geven van inlichtingen beschikbaar. Van den directeur van het Rijksbureau voor ontwatering is een verzoek ingeko men te berichten hoe men er over zou denken naast den nieuw aan te leggen weg Nieuwland—Vlissingen een water gang te maken Het bestuur heeft deze vraag voorgelegd aan Ged. Staten en den Polder Walcheren. De Polder heeft er zich over uitgesproken en gezegd dat dc nieuwe weg niet noodig is voor die streek, waar naar verhouding nog meer verharde (wegen zijn dan in hel deel van den polder bewesten het kanaalL Bovendien is de weg in strijd met hel al gemeen belang, daar veel land onteigend zal moeten worden. Er is in dat deel van het eiland weinig last van het water en de verbetering van de- afwatering is er minder urgent dan in het ander djeel van hel eiland. Het zou dan ook ver keerd zijn kosten voor een watergang te maken ten oosten van het kanaal, waardoor de verbetering der afwatering ten westen daarvan te lang op zich zou laten wachten. Een schrijven van het dag. bestuur of er naast den cursus te Nieuwland nog; niet een cursus in landbouwhuishond- kunde kan worden opgericht op Wal cheren. Medegedeeld kon wordlen, dat er reeds een te Wjestlcapelle is opg- richt Lagere Landbouwscholen. Hierna hield de heer Stevens een inleiding over het doel niet de oprich ting van lagere landbouwscholen. Spr. zeide men dagelijks in de provincie |en nu ook in de groote pers er over kan le zen, maar meestal van schrijvers, die blijk geven er niet van op de hoogte te zijn. Er zijn 3 verschillende vormen van landbouwonderwijs. Ten eerste hel Hoo- gere landbouwonderwijs; ten tweede het middelbaar landbouwonderwijs, zooals de; middelbare landbouwscholen te Gronin gen en Deventer en de verschillend landbouwwinterscholen zooals die te Goes. Ten derde bet lager landbouwonder wijs, dat tot nu toe bestond uit land- bouwcursussen en cursussen voor vol wassenen. Te Groningen vraagt men voor toelating een diploma 3-jarige II. B. S. or een daarmede gelijk te stellen exa men. Er wordt gedurende 3 winter half jaren en 2 zomer halfjaren les gege ven, in totaal gedurende ongeveer 2500 uur. zijn 22 landbouwwinterscholen, waarvan 13 rijks, 7 R.K. en 2 Protest. Christelijke; hier wordt 2 maal een win terhalfjaar les gegeven met 1450 les uren. De gewone landhouwcursussen L'. O hebben ook twee winter halfjaren, doch slechts met 300 lesuren. Er kleven veel fouten aan, wat wel te begrijpen is. als men er aan denkt, dat zij in 1890 begonnen zijn en sindsdien op land bouwwetenschap-gebied veel is geleerd. Do eerste schaduwzijde is, dat er een te groote lusschenruimtc is tusschen bet verlaten der lagere school en het begin van den cursus, omdat de praktijk leert, dat er dan veel van het geleerde Ver geten is. In de tweede plaats is het jammer dat avondcursussen worden ge geven als de leider en cursisten reeds een dagtaak achter den rug hebben. In de derde plaats sukkelt men nog al eens met huisvesting, al verloopt dat op Wal cheren nog al goed. Ten vierde komt de inventaris in een lokaal, waar ook andere lessen moeten kunnen worden gegeven, niet altijd lot zijn reent. Dit al les heelt er toe geleid bij hot depar tement om een veranderd systeem overwegen. Besloten is tot steun aan de oprichting van lagere land- en tuinbouw scholen. Na een proeftijd van ruim 5 jaar is men tot de slotsom gekomen, dat lagere landbouwscholen op haar plaats zijn. Minister Kan heeft toen f 50.000 uit weten te trekken om nieuwe scholen te subsidieeren; thans zijn er 15 lagere land- en tuinbouwscholen. Het zijn geconsolideerde landhouwcursussen, ook zijn het éénmansscholen, waarvan de leider zich geheel aan deze taak kan geven. De le en 2d klasse, waarin resp. 2 en 1 dag per week les wordt gege ven, zijn bestemd voor het voortgezet lager onderwijs in de richting van land- houwkennis, terwijl de 3e en 4e klasse met 1 dag per week speciaal voor de landbouw vakken bestemd zijn Er wordt op de lesdagen gedurende 5 uur on derricht gegeven en komt men voor het eigenlijke landbouwonderwijs tot 300 lesuren Om tot de oprichting van zulk een school te komen moet er belang stelling voor blijken te bestaan en zeker heid bestaan, dat men steeds nieuwe leeningen zat kunnen krijgen. Er moe- voor de .eerste klasse minstens 12 leerjingen zijn, en verder gemiddeld 10 per klasse. Als gedurende 2 jaar achter een minder dan 7 het gemiddelde aantal is, kan de regeering overwegen de sub sidie in te trekken. De eerste 5 jaar zal zij dit niet doen, maar in de toekomst moeten er minstens 28 leerlingen zyti. •Als er een voldoend aantal leerlingien is moet een vereeniging met rechtspersoon lijkheid worden opgericht. Men. moet de fondsen bijeen brengen voor den bouw ran een school en een onderwijzjerswo- ning. Er hoeft niet steeds een nieuw ge bouw te worden gezet, maar wel moeten er zijn een flink leslokaal, een vertrek voor het nemen van proeven enz. een voor den leider. Ook voor het hoofd den gezel. Er moet suhsidie zijn van de overheid, van vereeuigingen en ook van particulieren. Het rijk zorgt voor den inventaris, die terug moet worden ge geven als de school onverhoopt moet gesloten worden. Er zal f5 tot f60 schoolgeld moeten worden betaald, ter wijl bijdragen van gemeenten, hetzij eon vaste som of een bedrag per leerling, welkom zullen zijn. Een klein stukje grond bij de school is voldoende; voor de verdere demonstratie kan men op bedrijven in de omgeving wel terecht Met bijzondere zorg moet de leider wor den gezocht. De inspecteur van het land bouwonderwijs neeft er op gewezen, dat men deze scholen niet raag verwarren met de landbouwwinterscholen. Dit zou een stap achteruit zijn. Als bewijs, dat de pers niet altijd goed •oorlicnt ten opzienfe van deze scho len, wyst spr. er op, dat „men" in de N. R. Grt. van Zaterdag j.l. schreef, dat men één tuinbouwschool voor geheel Zeelana zou willen stichten Dit nu is onjuist; men wil in verschillende dee. len van Zeeland een lagere tuinbouw school stichten. Naar aanleiding van gestelde vragen merkte spr. nog op, dat de stichtiogskos- ten zoo ongeveer f 20.000 zullen bedra gen; dat hij liier in de kleistreken nijet gelooft aan een te veel aan teerlingen, wat in de zandstreken wel voorkomt, zoo dat men moet schiften; dat de bijdrage' eener gemeente niet verplichtend is, spr. kent daarvan bij andere onderwijsinrich tingen reeds de bezwaren. Als oorzaaik van het verschil in belangstelling tus schen klei- en zandstreken, noemt spr. o a. het feit dat door het vele1 klein be drijf in de zandstreken er veel meer ge zinnen zijn. Verder dat men meer be hoefte heeft aan landbouwonderwijs als de bodem moeilijker le bewerken is. De collega van spr. in O. Noord-Brabant heeft meer dan 100 cursussen onder zich en spr. in geheel Zeeland 35 tot 40. De voorz. bracht den heer Stevens dank voor de prettige en onderhoudende wijze, waarop hij deze zaalk! heeft 'toege licht. De rekening van den lfring over 1926, aanwijzende in ontvang f2505.60 en in uitgaaf f 7l8.71i/a alzoo een goed slot van f 1786.885/2 werd goedgekeurd, nadat de f.mancieele commissie bij monde van den heer J. Philipse daartoe liaid geadviseerd. Tot financieele commissie voor de reke ning 1927 werden aangewezen de liecren C. Louwerse, J. Looise, en J, Lange beeke en tot plaatsvervangend lid de heer S. Meijers Bz. Ook de begrooting voor 192S werd vastgesteld op f 515 in ontvang enf 507 05 in uitgaaf, dus een post onvoorzien ad f 7.95. Tot voorzitter van den Kring weril met 34 van de 36 stemmen herkozeln de lieer jhr. P. J, Boogaert, die zeide er wel eens over gedacht te hebben te bedanken, hij wist toen niet dat hij nu moest aftre den Hij wil het nu niet plotseling doen en neemt de herbenoeming daarom in plaats van voor 3 jaar, voor één jaar aan De vergadering kan dan nog eens rustig over een opvolger denken. Wellicht neemt hij het volgend jaar nog eens voor één jaar aan. De heer Franse zegt dat de heer Boogaert is de rechte man op de rechte plaats. Spr. hoopt dat het plan sléchts één jaar meer te blijven niet zal worden bewaarheid. De voorz. deelde nog mede, dat het dag. bestuur tlians behalve uit hem en den secretaris, den hoer J. Dommisse, thans bestaat uit de heeren C. Franse, vice-voorz.; L. Maas en Iz. de Buck. Tot leden van het hoofdbestuur wer den gekozen de liceren jhr. P. J, Boo gaert, P. Melis; C. Franse en Z, Maljaars en tol plaatsvervangers F. P„ Polderdijk, J. J. Mesu, P, Geschiere eta J. Lampert. De agenda voor de algemeJene vergade ring der Maatschappij gaf geen aanlei ding tot opmerkingen. Bij de rondvraag bracht de heef Sie benga dank voor de woorden van wel kom en wensehte den voorzitter geluk met zijn herbenoeming, ein hoopt dat dit niet voor een of twee jaar zal zijn. Spr. had iets over de runderhorsel wilten zeg gen, maar met het oog op het vergevorde uur zal hij dit later doen. Spr. brengt dank aan den voorzitter en den secreta ris voor hun samenwerking bij de "kring- tentoonstelling. Nadat nog een paar vragen uit de ver- dering waren beantwoord welrd de1 ver gadering gesloten. worden in de laatste dagen groote Ver woestingen aangericht door hisamrallea die de boomen afknagen. Een heele laan en tal van boomgaarden zijn ge teisterd. De bisamratten moeten zich lii* Bohemen reeds zoo ver in Duilschland hebben verplaatst. in de Tiquetonneslraal le Parijs woonde hel gezin Van een kante '«"be diende. Man, vrouw en drie kleine kiin- deren hadden zonder bepaald armoede te lijden het heel krap De verhouding tusschen de echtgenooten liet te we«- schen over, dat was voor niemand in het huis, waarin zij woonden, een geheim. Vrijj dagochtend kwam een collega van den kantoorbediende aanbellen om te ragen, waai- deze bleef De concierge ging kloppen, kreeg geen antwoord, for ceerde de dein- en vond (le vrouw do.od op den grond liggen, den man en twen der kinderen eveneens badend in hu« bloed maar nog in leven Een dei- kin deren, een kleintje van 'twee jaar was dood, omgebracht door een revolverschot. De beide andere kinderen, een van vier jaar, hel andere van zes maanden, "hope» de geneeskundigen nog te redden, het jongste zal dan echter levenslang 'blind zijn. De man schijnt in hoogst ernstige» toestand le verkeeren. Hij heeft mede gedeeld, dat zijn vrouw tweemaal oj> hem en vervolgens op (le kinderen heeft .ge schoten en dat hij toen, hoe zwaar ge wond ook, haar den revolver een militairen revolver, wanï de man was reserve-officier heeft ontrukt e» haar daarmee heeft dood geschoten Nagezet door de jachthonden bij Falmouth fFngeland' sprong ecu vos Za terdag bij Pennance Point in zee Ilij zwom naar een uitstekende rots toe en rustte daar uit De honden volgden hein, maar toen zij hem bijna bereikt hadden, sprong hij weer van de rots, zwom terug, klom tegen den rotsachtigen kant op en wist zich in veiligheid te brengen. Te Cleveland heeft een vrouw, din een jaar getrouwd was, haar echtge noot met een hamer doodgeslagen, en Vrijwel onherkenbaar verminkt. Na zorgvuldig baai- handen gewasschen te hebben, kleedde ze zich in een fraai avondtoilet en reed in haai- auto naar vrienden, waar ze den heelen avond bridge speelde en ten1 sljolte aan de piano liedjes zong, ais ,,1'm tired and lonely for home'' en „Missing you Dearie-. Den volgenden dag w-erdl ze door de politie bij haar moeder opgespoord; eier'st hield ze vol, niets van den dood van haaa man af te welen, maar toen de jpolitio haai- een foto toonde van het liioafd via** haar echtgenoot, viel zo door de mand. Ze stak vervolgens een cigaret aan en ou der het uitblazen van kleine rookwolkjes vertelde ze, dat hun huwelijk aanleiding tot herhaalde twisten; den! taatsten. keer was ze van woede builen) bezinning geraakt en had haar man doodgeslagen. De menschen met wie de jonge vrouw gebridged had, vertelden, dat zij den heelen avond volkomen rustig was ge- weesl en buitengewoon goed speelde. De misdaad was zoo spoedig ontdekt doordat de vrouw bij hel verlaten van haar huis een achterdeur open had laten staan. LEGER EN VLOOT. Hel marine-vliegkamp de .Mok op Texel is buiten dienst gest)el|d, in ver band waarmede de daarbij geplaatste luitenants ter zee le kil. Q. O. F. Jager en H. C. Nieuwenhujsen, zoomede offi cier van administratie 2e kl. A. A. Wijt overgeplaatst zijn a. 'R. van Hr. Ms, wachtschip te "Willemsoord. Vxce-admiraal A. F. Gooszen, afge treden commandant van de zeemacht in Nederlandsch-ïndiè, die dezer dagen uit Indiê is teruggekeerd, "heeft' Ifegen 1 Febr. ontslag uit den zeedienst gevraagd. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is hel 3-jarig zoontje van Wi. H. G. L. vlasatbeider, te Rijsoord bij het oversteken van.' den straatweg aangereden door etsö auto. Het kind i s bijna dadelijk daarna overlieden DE LOGGER SCH. 121 ALS VERLOREN BESCHOUWD. De Scheveningschc logger Sch. 421, van de reederij Jac. Den Diük, wordt thans definitief als verloren beschouwd. Hieronder volgen de namen der opva renden Schipper, M. Spaans, 26 jaar9, A. Baak, stuurman9, A. de Jong. l£. Tink9, diens zoon J. Vink, J. den Heij©r: 36 jaar", C. Pronk, B;. Rog, 24 jaar, G. de Niet. P. Hartevelt, 18< jaar, Hl- Guit, H jaar en A. Kuit, 16 jaar, malrozenj. (De zeelteden, wier namen met ©en gemerkt zijn. waren gehuwd.) De Scheven ingsche logger SOK. 190 van de reederij M, Verliey Jzn.'is thans zoo- er over tijd, dat men aanneemt, dat het schip in den jongsten storm gebleven! is. Weliswaar is het op 20 November nog in den storm gezien, maai* sindsdien heeft men er niets meer van geboord. ERNSTIG ONGELUK TE IJMUIDEN Maandag waren bij' de werkzaamheden voor de nieuwe opslagkraan' aan de bui tenhaven te IJmuiden, welke kraan wordt gebouwd door de fa. P. Smit Jr. te Bot terdam vier arbeiders van de firma Rij ker 1e Haarlem, die een onderdeel van het werk uitvoert, bezig met hel afklin- ken van de kapbaan. Deze werkzaamhe den werden uitgevoerd op een ongeveer 80 M. hooge houten stelling, die rustte in verschillende ijzeren haken. Plotse ling is een der ijzeren haken uitgebogen, waardoor de stelling kantelde, en drie arbeiders omlaag stortten, Alle drie rijn door zware schedelfracturen onmiddellijk gedood Hel waren de 20-jarige Cu M., zoon van een der bazen van de 'hoog ovens, de 42-jarige "J. A. uJl' Haarlem, cn L. K,. Allé drie verongelukten Waren ongehuwd.. "De vierde arbeider, dje op de stel ling stond, kon zich nog bijtijds vasigrij" pen en wist zoo zijn leven te redden. D« oorzaak van hèt ongeval is niét bekend. Men had alle voorzorgsmaatregelen: ge nomen om de stelling zoo sterk mogelijk te doen zijn Rtectrische Rmkkery 0. W. d«a i ItiMriburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6