LEGER EN VLOOT. De officier van administratie 2de klasse der Marine, Iï. J;. G van Giessen is aangewezen om 31 Januari naar Indiê te vertrekken. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Indische Stoomvaartlijnen. Garoct, p. 6 Dec. Perim, Batavia n. Rotterdam Indrapoera, p. 5 Dec. 23 u. Finislerre, Batavia naar Rotterdam, wordt 8 Dec. 10 u. te Rotterdam verwacht. Kangean, 5 Dec. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Roepat, p. 4 Dec. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Sembilan, 3 Dec. van Sabang, Batavia naar Amsterdam. Saleier, 6 Dec. te Amsterdam van Ba tavia. Merauke, 5 Dec. 22 u. te Belawan, Rotterdam naar Batavia. Medan, 3 Dec. 19 u. van Perim, Bata via naar Rotterdam. Borneo, p. 5 Dec. Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. Commewijne, 5 Dec. 11 u. 9 in. 165 mijl Z. West van Land's End, Parama ribo n. Havre en Amsterdam. Achilles, G Dec. te Amsterdam van West Indiê. Slamat, p, 6 Dec. Gibraltar, Rotterdam naar Batavia. Menaao, 6 Dec. 11 u. van "Marseille, Batavia naar Rotterdam. Tjerimai, p. 6 Dec. 6 u. Guardafui, Batavia naar Rotterdam. Vondel, 6 Oct. van Amsterdam naar Batavia. Koningin der Nederlanden, 5 Dec. van Sabang, Batavia naar Arasterdam. Modjokerto, 6 Dec. 11 u. van Port Said, Batavia naar Rotterdam. Phrontis, 6 Dec. te Port Said, Liver pool naar Java. Prins der Nederlanden, 6 Dec. te Sa bang, Amsterdam naar Batavia.. Rembrandt, 6 Dec. te Batavia v. Rot terdam. Stoomvaartlijnen op Noor d,-A m e r i k a. Rijndam, 6 Dec. te Rotterdam van N.- York. Spaarndam, 6 Dec. van Rotterdam n. New Orleans. BUITENLAND. Aigemeeti Overzicht. Dc Volkcnlioiulsraad. Het voornaamste wat de Volkcnbonds- raad behandelt is de bekende Poollsch- Lithausche kwestie. Men weet hoe de op lossing wordt gedacht: een overeenkomst den oorlogstoestand tusschen beide stalen te beeindigen, met een aparte Litliau- sche verklaring, dat de regeling van Wil na niet wordt erkend. Gisteren hebben de vertegenwoordigers van de vijf groote mo gendheden in den raad gezamenlijk een paar uuur over het Poolsch—Lilhausch geschil beraadslaagd, doende alsof er geen Yolkenbondsraad bestond... In dezen wensch, om voorloopig de zaak gclxeel in eigen handen le houden, zal ook well de reden gelegen zijn, dat men minister- Beelaerts nog niet gepolst heeft of hij rapporteur ju deze zou willen worden. Tusschen nu en Maart zou dan aan een toenadering tusschen Polen eu Llthauen in de Wrilna-kwetie zelf kunnen gewerkt worden, en intusscheu zou een militaire internationale commissie bij de voorloopi- ge Poolsch—Lilhausche grens ervoor moeten waken, dat geen grens-inoidentcn voorkomen. Woldemaras, die eerst wel tot toegeven bereid scheen, nam gister, naar men zegt, weer een meer intransi gente houding aan. Blijkens publicaties in de Lithausclie bladen wordt in een officieelte verklaring» echter gezegd, dat Lilhaueu liever zaJJ vechten, dan in te stemmen met een Vol kenbond sbeslissing om vrede met Polen te sluiten zonder WiiRia terug te la-ij gen. De nervositeit der bevolking neemt toe en heeft zich zelfs tot het ambtenaren corps uitgebreid. Na Polcns verzoek aan "den Volken bond om dezen niel-offjcieclen zeven-ja rigen oorlog te doen eindigen, doen le Kowno allerlei geruchten de ronde over een mienwen staatsgreep, lot omverwer ping van het gezag van Wioldemaras. Hedenmiddag zou de kwestie in open bare zitting komen. Woldamaras en Za- leski zullen dan hun standpunten uiteen zet ten. Het rapport dei- opium-commissie gaf weder de gewone opbiechten van nog diet te hebben geratificeerd, maar dat pogingen zullen worden gedaan die ra tificatie nog te krijgen'. Er bleken echter nog diverse moeilijkheden. Wat Nederland betreft het wetsont werp inzake de verdoovende middelen is bij de Stalen-Generaal ingediend. De raadsrapporleur, ditmaal Dan- durand, Canada, vestigde weder de aan dacht van de raadsleden op| de (opmerking der opiumcommissie, dat het uitsluitend en alleen van de staten, die in den Vol- kenbondsraad zitting hebben, zou afhan gen, of de Geneefsche opiumconvenlie van Ï925 nu eindelijk eens in werking zal kunnen treden Wiant nog steeds is het daartoe, vcreischte getal van 7 gelijk tijdig in den raad zitting hebbende stalen nog niet bereikt.. Finland heeft thans geratificeerddal zijn dus nu Engelaud, Finland, Frank rijk en Polen, ergo vier slaten Duitscliland wil niet eerder ratificecren voor een Duilscher in hel le slichten centraal bureau benoemd is. DM bureau wordt echter niet eerder samengesteld voordat de conventie in werking is ^ge treden Italië wil er slechts toe overgaan onder een voorbehoud de aanvaarding van het denkboeld-Cavazoni. <lal de so ciale en humanitaire afdceling van liet Volkeiibondssccrelariaat het secretariaat van het centraalbureau zalvormen. Op die wijze hoopt Italië mogelijk te maken, dat de regeeringen door middel van hel Volkeubondssecrelariaal tocli nog eenigen invloed op het overigens geheet uit onaf hankelijke deskundigen samen 1© stellen cenlraal-bureau zullen kunnen uil- oefenen Japan verklaarde er zich voor, doch wilde eens het advies der opiumcoinmïs* sie inwinnen. Daarmede verklaarde mi nister Beelaerls zich ook volkomen le vereenigen, zoodat de raad dan ook be sloot, het advies der opiumcommissie over het Ilaliaansche denkbeeld le vra gen. Ileelemaal noodig was dit besluit niet, want de opiumcommissie heeft reeds in October zelf besloten, hel denkboeld- Cavazoni in studie le nemen. De Vol ken bondsraad benoemde gister oud-minister Colijn lot voorzitter van de tweede bijeenkomst van de door hem reeds geleide conferentie voor de ophef fing der in- eu uitvoerverboden. De heer Colijn bracht gister een in oplitniTslischen toon gesteld rapport uit over de uilkomst der Ocloberconferentie. Als voornaamste resultaat beschouwde Coliju, dat de re geeringen van bijna alle staten die van groote oeconomische beleekenis zijn, thans zijn overeengekomen het stelsel van in- en uitvoerverboden le veroor- deelen en ertegen te waken, dat dit stel sel In de toekomst zal worden gebruikt als middel om druk uit le oefenen bij in ternationale commercieel© onderhan delingen. Hij verklaarde voorts, te ver trouwen, dat de conventie begin 1929 zal kunnen in werking li-eden. Als goed Euro peaan .betreurde hij echter het ten zeerste, dal vele delegaties bezwaar heb ben tegen verplichte arbitrage, in die ge vallen, die het meest aanleiding kunnen geven tol ernstige conflicten. Namens de raad bracht Slreseuiann. lof voor de diensten, die Colijn den Vol kenbondsraad heeft bewezen. Dat de re sultaten nu zeer tyevredigend zijn uitge vallen, is voor een grool deel aan diens bekwaamheid te danken. De Russen zijn thans uit Genève ver trokken. Vooral de Franschen zijn zeer welwillend t o. v. hen geweest. Briaixd schijnt zich Illusies te maken van een soort Oost Locarno. Trouwens de Russen moeten over 'l jjehee! verstandig en goed zijii opgetreden eu geen slechteu indruk hebben gemaakt. Coolidgc's boodschap. In een boodschap welke president Coo- lidge ter begeleiding van de begrqoting voor bet nieuwe fiscale jaar tot het Con gres heeft gericht, legt Coolidge den na druk op de noodzakelijkheid, de te ver wachten belastingverlaging tot een bedrag van 225 000.000 dollar te beperken. De begroeiing beloopt het ontzaglijke bedrag van 4.258.793 765 dollar. De grootste post, welke er op voorkomt, is die voor nationale verdediging, en wel 645.000.000 dollar, tegen 625.000.000 dol lar voor het loopende jaar. De vermeer dering is voornamelijk veroorzaakt door het vlootbouwprogram, den bouw van kazernes voor het leger en de voortgezet te .uitvoering van het program voor de luchtstrijdkrachten van leger en mariue. welk program zich over vijf jaar uitstrekt. Wanneer de desbetreffende voorstellen worden goedgekeurd, zullen de uilgaven voor de vloot met 48.000.000 dollar stij gen, zoodat liet totaal voor viooluitgaven dan 317.000.000 dollar zal bedragen. Het volgende jaar zullen twee duikboolen en acht kruisers in aanbouw zijn yn twee van deze kruisers zullen in 1929 vrijwel voltooid zijn. Voor het loopende en het volgende jaar is in totaal 13.281.000 dol lar uitgetrokken vobr de kazerneering van hel leger. De bedragen, uitgetrokken voor de luchtstrijdkrachten van marine en leger, zullen de marine in het bezit stellen van 696 van de duizend vliegtuigen,, wellk aan tal in het over vijf jaar loopende pro gram is vastgesteld, terwijl ,het leger daardoor de beschikking zal krijgen over 1800 vliegtuigen Dit komt wel eigenaardig pal boven op de zitting der voorbereidende commissie der ontwapeningsconferentie. Hier plots de aankondiging dat het aantal duikboo- ten, kruisers en vliegtuigmoederschepon vergroot zal worden! Al wordt er bij ge voegd, dat dit niet het gevolg is van de mislukking der vlootconferentie van Ge nève. Het is dus ook gecri hcwapenings- wedstrijd. Zoo denkt Amerika erover. Maar hoe de andere stalen? Hoe Engeland b v., dat juist door Lord Cushandun heeft laten verklaren, dat "I ai voldoende ontwapend is, en biet minder kan? BEKNOPTE SfEDEDEELINGEN. Uit België. Sinds Zondagavond hcerscht weder een zware mist op de Schelde, die er toe bijdraagt de scheepvaart erg te' hin deren Zoowel de schepen uit de Ant- werpsche haven vertrokken, als deze die aankomen waren verplicht op den stroom liet anker le werpen De „Arabic" van de Red Star Line, le Antwerpen .Maandagmorgen--tusschen 11 en 12 uur verwacht, verkeerde in dit ge val. Er lagen in ail geval op <le Schelde miuslcns 20 schepen voor anker lussclien Antwerpen en Yliss&ngen. Ook uil zee werd mist gemeld Aan de Gentsche zeehaven welke een paar weken geleden haar honderd jarig beslaan vierde zal, naar dc cor respondent van de N. Rj. Crl. te Brussel meldt, binnen eenigen lijd weer een aan zienlijke uitbreiding worden gegeven. Ter hoogte van Langebrugge, een paar kilo meter benoorden do huidige haven in diep water, /.al een nieuwe haven van! 2.500 Meter lengte op een breedte van 300 Meter worden gegraven. Omtrent den juisten datum waarop deze werken zuilten worden aangevangen is ecliler nog piiets met zekerheid bekend.. 1 De correspondent van de N. R(. Crl. te Brussel meldt In den senaat ving gisteren hel debat aan over de regeerings verklaring. De so cialist, de Brouckère, verdedigde dc the sis zijner partijgcnoolen In zake de ver antwoordelijkheid voor de jongste ka binetscrisis over de buitenlandsche po litiek licl de Brouckère zich slechts bon dig uil; voor wat de Nedcrlandsch-Beljgi- schc betrekkingen aangaat, sprak hij den wensch uit, de nieuwe regecring op ernstige wijze te zien bijdragen tot ver betering dezer betrekkingen en een op lossing van liet hangend gebleven vraag stuk, dil in het oeconomisch belang van België Oud-minister Tschoffen verdedig de de stelling der katholieke democraten die legen de verwachting van sommigen in, de nieuwe regeering steunen. ITet debat wordt heden voortgezet Uit Engeland. In antwoord op een vraag zei de minister van volkswelvaart in het La gerhuis. dal 95 pet. van de ingevoerde ge condenseerde ondermelk uit Nederland en Denemarken komt. Ramsay MacDonald is gisteren met algemcene stemmen herkozen als voor zitter en parlementair leider van de ar beiderspartij Clynes werd herkozen als onder-voorzitter. Uit Duitschland. Naar de Kölnische Zeitung verneemt is de rijksminister van arbeid begonnen met zijn bemiddelingspogingen in hol ge schil van de Wtest-Duilsche ijzer- en staalindustrie. De Rijksdag heeft gisterenavond dc door de sociaal-democraten ingediende motie van wantrouwen in de rijksregee- ring verworpen met 229 tegen 192 stem men en 14 onthoudingen, 58 afgevaar digden ontbraken. Voor de motie stemden de sociaal-democraten, de communisten, democraten en enkele leden van de eco nomische partij, alsook dr. Wirth van het centrum, de beide volksche' groepen en enkele afgevaardigden van de econo mische partij onthielden zich. Uil Roemenië. De secretaris van Prins Carol heeft aan het Petit Journal een verklaring voorgelegd, waarin de vroegere mede- deelingen van den Prins worden hei-roe pen. Voorts wordt gezegd, dat als gevolg van den dood van Bratianu de liberale partij zieltogende zou zijn, en Roemenië zich niet onder de overblijfselen van dit ingestorte bouwwerk wil laten bedel ven. Recht en gerechtigheid moeten voor liet welzijn van het land triomfeeren. Ik wil niets weten van noodlottige twis ten, zegt Prins Carol. Mijn taak is le vereenigen, doch niet te verdeelen. Ik wil de eenheid verwerkelijken, gevolg gevend aan het eenparig verlangen van mijn volk. UIT RUSLAND. (Nadruk verboden). De n e de r 1 a a g der oppositie. Tien jaar lang lukte hel den bolsjo- wikf al hun oneenigheden bij te leg gen, de discipline in de partij te be waren. Dat werd verkregen na veel strijd, want de tegenstellingen in de parlij begonnen zich af te leekenen reeds kort nadat de bolsjewiki 'de zwakke regeering- van Earensky ten val wislen te brengen ,en ondanks de groote autoriteit van Lenin en dc ver eering van dien leider was het bijleg gen van de tegenstellingen steeds eén moeilijke en delicate taak. De bolsjewistische leiders (om de meening der massa bekommerden dc leiders der communisten zich nooit) wisten echter, dat liun heerschappij in Rusland sleclils zoolang zal duren als zij eensgezind zouden blijven Zij hebben alle andere .parlijen verboden en hun Tsjeka zorgde er voor, dat Hit verbod niet overtreden werd. Sovjet- Rusland. was dan ook het eenige land in de wereld, waar de regecring alle andere partijen volkomen wist uit je roeien, waar het gclieele politieke leven des lands geconcentreerd werd in een partij, die de regeering uit oefende en wier leiders de onlieperkte dictators w'aren. Het was voldoende er van verdacht te worden in het geheim tol een der verboden partijen te be- hooren (onverschillig wellce- in de Sovjet-Unie werden onbarmhartig ver volgd zoowel de rechtsche als de socia listische partijen) om door de Tsjeka, die nu G. P. OE. genoemd wordt, te worden gearresteerd, in een der vTeê— selijke kerkers van die' instelling op gesloten te worden en in het gunstig ste geval naar hel barre Noorden le worden verbannen. 'Elke vorm Van organisatie werd verboden Geen bon den, geen vereenigingen, geen genoot schappen, niets! Alleen de communis tische instellingen mogen in dc Sovjet unie bestaan. En naast deze alge mcene onderdrukking en desorganisa tie bestond de op militaire leesl ge schoeide regeerende parlij, waar een in dc wereldgeschiedenis ongekende -dis cipline hecrschle, waar elk lid verplicht was onverbiddelijk te gehoorzamen aan elk bevel van de leiding, hoe zinloos dat bevel ook was Dat was de schepping van den grooleu organisator Lenin. dat was het wapen waarmede de bolsjewiki hun onderling verdeelde tegenstanders hebben overwonnen Hun macht lag iu hun lucht, in hun organisatie De bolsjewistische leiders waren zich volkomen bewust van de nood zakelijkheid deze lucht le bewaren, ofschoon de discipline voor hen soms knellend was De noodzakelijkheid, een „monoliet'' le blijven een aaneen- ggesloien leger te zijn, dat liet hoofd zou kunnen bieden aan alle aanvallen van de tegenstanders, werd na Jden dood van Lenin nog sterker dan tij dens het leven van den leider. Een van de meest populaire leuzen onder de bolsjewiki was ..Wij moeten, ikosle wal hel wil, de fout van de Jacobijnen niet herhalen en één blij ven". En liet bewustzijn van de nood zakelijkheid deze eenheid en de tucht te bewaren was zoo groot, dat Trotz ky, na Lenin de belangrijkste inan van de partij, de schepper van hel Roode Leger, de aanvoerder van de revolutie in 1917, gehoorzaamde aan het bevel van de partijleiding en „ziek," werd Hij ging dan vrijwillig in ballingschap, onthield zich van het houden van redevoeringen 'dit was voor een man als Trotzky een zeer moeilijke laak) en wachtte totdat de leiding hem verlof zou geven naar Mos kou terug le keeren. En ofschoon de aanliang van Trotzky in liet Ttoode Le ger zoo groot was, dat hij zonder veel moeite al zijn tegenstanders kon ten val brengen en zich 'tot dictator laten uitroepen, onthield Trotzky zich van deze daad en wees alle voorstellen van de leiders van het roode leger, die toen allen aan zjjn kant stonden, van de hand. Hij die als triumphator Moskou kon bin nenrijden. keerde na elke verbanning als hoeteling terug en onderwierp zich aan de besluiten van de leiding. Dit was een groot offer van Trotzky, omdat hij iemand is, die naar macht verlangt, die van theatrale gebaren lioudl, die verzot is op knaleffecten. De eenheid moest echter bewaard blijven, de parlij mocht niet gesplitst worden, want anders zou de bolsjewistische heerschappij in gevaar komen. Het bleek echter, dal op den duur die eenheid niet te handhaven was, dat niemand de beschikkingen vail de Historie kan ontkomen. De tegen stellingen in de regeerende partij wer den met den dag steeds grooler, de kloof tusschen do leiding, die bij den ruwen, wieeden en onwetenden Geor giër Stalin (in werkelijkheid heet de man Dzjoegasjwili) berustte, en de oude garde van Lenin, de werkelijke leiders van het Leninisme, werd steeds dieper, steeds moeilijker tc overbrug- ggeu. En ten slotte moest de bom bar sten, moest de zoo lang vermeden split sing een feit worden. De dictatuur van Stalin heefl reeds lang opgehouden de dictatuur van de» bolsjewistische partij te zijn en is de heerschappij van één persoon gewor den. Er voltrek,t zich in Rusland een proces, dat veel overeenkpmst ver toont met hetgeen wij in Italië zich zien afspelen. Oppervlakkig gesproken heefl de fascistische parlij in Italic de. heerschappij behouden ,is zij de eenige partij in het land, is zij dc regeerende parlij van Italië. Djil as echler slechts schijn. In werkelijkheid is de fascisti sche parlij reeds lang slechts een schim en de werkelijke regeerder is Mussolini, die de onbeperkte heer- scher van Italië, een Caesar, is ge worden Het feit, dat hij naast zich het beslaan van de koninklijke macht duldt, die slechts een schim is, ver andert niels aan de kern van de zaak. •Een dergelijk proces voltrekt zich ook in Rusland. Ook de bolsjewistische par lij heeft reeds lang opgehouden de regeerende partij te zijn ,is reeds lang geworden een der organen van liet landsbestuur, een bureaucratische in stelling, die alles goedkeurt ,wat de dic tator, Stalin, verlangt. J)e "werkelijke heer- scher vau Rusland is Stalin Als deze man iels voor de keizerlijke waardigheid voelde, kon hij zich vandaag te Moskou in de kathedraal laten kronen eu het land had zich niet legen deze daad verzet. Er worden zelfs in Rusland gedichten ver spreid, waarin nadrukkelijk liet verlan gen wordt geuit, dat StaÜn den troon zou beklimmen. Stalin zal dil echter niet doen- Evenals Mussolini de feitelijk voor hem reeds overbodig geworden fascis tische parlij iu naam Iaat voortbestaan, als zij zich maar in alles aan zijn wil onderwerpt, zoo doet ook Stalin. Hij laat zijn dictatuur het masker van het „com munisme dragen, omdat hij hel voordee- lig viudl. Het communisme is echter slechts een masker geworden, waar ach ter zich de persoonlijke dictatuur van Stalin schuil houdt De oppositie bestaat uil de mannen, die dal bedrog hebben ingezien, die ook begrijpen ,dat een dergelijke persoonlijke dictatuur de. zaak, van het communisme Trotzky, Zinowjei', Kamoncf, Radek, Moe- ralof, SmiJga enz het zijn allemaal man nen, die de dictatuur van het communisti sche parlij willen behouden ,dio tot de idealen van Lenin willen terugkeeren Zij rukten hel masker van Stalin af en toon den hot volk, wat achter dat masker verborgen is Dat is de reden, waarom Stalin .zoo de oppositie haat, waarom bij met Trotzky c s zulk eeu strijd op leven en dood heeft aangebonden De oppositie strijdt echter voor een verloren zaak. Een terugkeer tol het zuivere communisme is onmogelijk. De massa applaudiscorde Trotzky en de zij nen steunde hen Zelfs in den strijd tegen Slalin maar zij is niet bereid le vechten voor de belangen van "de op positie De massa begrijp!dat Trotzky C.S., indien het hun lukte de overhand le behalen ,locli niet in slaat zouden zijn den gang van de geschiedenis te verande ren en tot de tijden van hel integrale communisme terug te koeien Daarom steuude zij de oppositie De star-commuh ïiistische leuzen Van Trotzky zijn ech ter niet geschikt om de massa in bewe ging te brengen, om haar op straat le brengen, om haar moed doodsverach ting in le spreken Want het is voor iedereen in Rusland duidelijk, dat Sta lin zijn macht tot hel laatste zou \erdedi- gen, dal hij zijn trouwe praetorianen zou opdragen, de tegenstanders in de pan te hakken. Hel tragiscne van Trotz ky ligt daarin, dat hij voor een ver loren zaak vecht Slalin weet dal Daar om haast liij zicli niet. Hij zal het con gres. dat dezer dagen bijeenkomt, opdra gen Trotzky le veroordcelon En Trotz ky zal niet in staal zijn daadwerkelijk verzot le plegen, omdat om hein heen een lecgc ruimte ontslaat Dat beteekent echter geenszins, dat de macht van Slalin voorgoed geves tigd is. Na de verpletlering van deze oppositie zal een nieuwe oppositie ont slaan, een die op haar banier leuzen zal schrijven, die de massa, voora de boeren in beweging zullen brengen, die bij "hen den geest zullen wakker ma ken, die vreedzame menschen tol strij ders maakt En dan zal Slalin ten vat gebracht worden Wij weten niet, wan neer dil zal geschieden, maai- liet is on vermijdelijk. Het lot van Stalin is beze geld en zijn overwinning op Trotzkïzal zijn eigen val vervroegen. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 6 Dec. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Uien 5.5—8 ct., Koolrapen 1—4.5 ct.. Spruiten 14—22, Krolen 6—8, Wijnpeen 2.53, Pondsperen 6 10. Gieser Wilde man 1-3, Comlesse, de Paris 42, Bre- derode 6, Campagnezoet 7. Grauwzoet 7—11, Zure Bellefleur 7 9 Goudrei- net 8—17, Enngaard 6—12, Slerappel ,16, Gulderling 16. Ribston Pipping 9, alles per K.G.. Boerenkool 5 -6.5. Roo de Kool 5.5—9.5, Savoije Kool 4.5 8 5, Bloemkool 11—12, alles per sluk; Sel derie 1 4, Prei 4—5, Peen 15 5. Kro len G—9, Rapen 3, alles per bos; Veldsla 34, Andijvie 12—18, Pieterselie 31. alles per kist. Goes, 6 Dec Yeilingsvereen. Zuid-Be vel and. Peren Comtesse de Paris 20-42. Ze- plierin Gregoirc 29, groene Chaumontel 3 7, Beurré Alexander Lucas 19, B Ba- chelier 9, B van Lade 13, winter Louw- tjes 4—6. id. Suikerijen. 4—G, Francois Borgia 8, British Queen 8, Limburgsche Chaumontel 38. Gieser Wildeman 6— 12, Kleiperen 1—8. Pondsperen 5—8, IJzerperen 5. Foppeperen 3, Kroetperen 1—4 alles per 100 KG. Appels Goud Reinetlen 1234. Bau- mans Reinetten 10, Leraocnappels 20, Present van Engeland 13, Blenheim's pip ping 7. Sterappels 8—12. Notarisappels 6 Lanes Prins Albert 6, Hondsmuilen 5, Groninger Kroon 6—8 roode Paradijs 5, Tante Dora 6. zure Bellefleur 6—12, Westlandsche Bellefleur 4—o.FranSChe id. 3—5, Court Pendu 4—5. Peperappels 4— 5. .zoele Campagner 5—9, id. Bellefleur 5—9, id. Armgaard 7—0.12, ïd Ruster 3 5, Iluismanszoel 5, Geld. Holaert 4—7, Pomme d'Oranjc 6—9 Kroelappel.s 40 - 2, alles per 100 K G. Diversen Mispels 10—11, spruiten 15— 23, aardappelen (groote 1—5, poters 2,90 uien 1—4, rapen 1, wortelen 1,90 alles per 100 KG.; noten 0,29 savoijekooi 4—5, ipode kool 1, andijvie 1,70 alles per 10Ö stuks; selderij 1—2,30, per 100 bos; ha zen 1,03—3,70 fazanten 1,60 beiden per stuk Ooslburg. 7 Dec Graanmarkt. Tar we f 10.50— f 14. Chevaliergerst f 12.25, Haver f10 75, Erwten f26. Bruine Boo- nen f 26. 446ste STAATSLOTERIJ. 2de klasse 2de lijst. Trekking van Dinsdag 6 December. Prijzen van: f 5000: 5234 f 2000. 19718 f 200 15799 f 100: 1050 4651 9957 PRIJZEN VAN f 30. 3114 4350 7705 16150 20547 3176 4371 7729 16167 20589 3188 1385 1G10S 20540

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3