lijden aan open 11) e„ maar wil ook de reageerende. dieren niet geheël vrij lalén. Deze moeten gemerkt worden Maar dan zou de staat eenige vergoeding moeten feren. Dr. A. A. v. Overboek houdt over dil onderwerp breedvm rige beschouwingen In Friesland doet men veel aan do be strijding der runder Ui herctilosc. Open lij ders worden afgeslacht, reagerende die ren worden afzonderlijk gehouden en zoo mogelijk verkocht Daardoor is de t.b.c, in andere provincies sterk toegenomen Het Friesch systeem Is dus sterk ego ïstisch. De commissie der Z. I.. M. wil nu iets dergelijks voor Zeeland. Daarlegen hoefl spr bezwaar. Van Rijkswege werd steun locgezegd aan vrijwillige bestrijding. De veehouder, die met rijkssteun de t.b.c. bestrijdt, ver bindt zich de reaelie-dieren alleen te vevkoopen voor de slachtbank. Deze zware cïsch zal niet wordeu ge handhaafd. Daar komt voor iu de plaats, dat reactiedieren moeten worden ge merkt Op deze basis doet men nu in Noord-Brabant veel aan t.b.c.-bestrijding De rijkssteun bedraagt f 25 voor elk met open t.b.c. geslacht rund en van 50 cent per stuk per jaar voor de in onderzoek te stellen runderen. De heer Siebenga zegt, dat de mee- ningen van het dag. bestuur en die van den heer Overbeeke gelijk zijn. De Frie- sche methode heeft getoond in de prac- tijk wat te beteckenen. Het systeem van den heer Overbeeke zal groote be zwaren in de practijk ontmoeten. Men zal door het merken der reageerende dieren wordeu afgeschrikt. De heer Overbeeke blijft er bij, dat het Frieschc systeem egoïstisch is en de t.b.c. verplaatst Mond- en klauwzeer. De heer J. C. van I.angcraad wijst er op, dat er zich in Schouwen-Duive- land weer een geval van mond- en klauw zeer heeft voorgedaan. Kunnen hiertegen nu geen krachtige maatregelen genomen worden f De heer v. Overbeeke zegt, dat Zeeland een half jaar vrij is geweest van deze ziekte. De nog gezonde dieren op de bedoelde hofstede zijn met serum mgeênt. Do heer vLangeraad zou zulk een boerderij voor eenigen tijd geheel willen isoleenen Ieder loopt er nu vrij op en af. Toestand Kalerspolder. De heer W. Kakebeeke wijst op den «lechtor geworden, onhoudbaren toe stand voor het autoverkeer in den Ka terspolder bij Woensdrecht. Op andere plaatsen maakt men verbeteringen, maar hier gebeurt niets. Laat de Minister van Waterstaat daar maar eens een autoritje maken iu dil seizoen. De voorz zegt, dat de Minister aan Ged. StateD heeft toegezegd, dat dit weg gedeelte het eerst ter hand zou wordeu genomen. Maar dit is niet gebeurd. Jhr v. Vredenburgh heeft gehoord, dat er een geheel nieuwe weg langs den zeedijk komt, maar dal daarvoor een veel te gering bedrag is uitgetrokken. Krachtige actie is noodig. Het H B. zal hierover een schrijven aan den Minister zenden. De be gr o o l i ng voor 1928 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 29656.30. Op voorstel van hel Dag Bestuur wordt z. h. st. aangenomen de wijziging van het reglement op de merriekeuringen Ged. Staten gaan er ook mee accoord. Tot tijdelijk leerares aan de landbouw- huishoudschool te Ziérikzee wordt be noemd mej. G, H Slerringa te Groningen Tuinbouw en Z. 1+ M. In besprekend komen nu de conclusies van het rapport over de vraag of ook de tuinbouw in het verband niet de Z. L(. M. kan worden opgenomen. Ze worden zon" der hoofdelijke stemming aangenomen De commissie wordt dank gebracht voor haar korl. zakelijk en duidelijk rapport Ze wordt nu ontbonden In het rapport wordt beloogd dat al leszins reden is, dat de Z. L,. M. de uit breiding van den tuinbouw in de hand werkt, door federatieve samenwerking, doch dal het niet gewenscht is, pogingen aan te wenden om den zich snel ontwik kelenden Zeeuwschen tuinbouw in de Z. L. M te organiseeren. De tuinbou wers zelf staan hier absoluut afwijzend tegenover en mocht het al gedeeltelijk ge lukken, dan zouden voortdurende botsin gen in de organisatie niet kunnen uitblij ven. De tuinbouw is nu eenmaal geen on" derdeel van den landbouw eu hij zal in en door eigen kracht zijn ontwikkelings weg moeten banen Evenals in andere streken van ons land zal de tuinbouw zijn kracht moeten zoe ken la de veilingsorganisatic De Pro vinciale veilingscommissie (P. Q.) is daar door zijn provinciale vereeniging en met deze kan de Z. L. M. federatief samen werk en, om gemeenschappelijke belangen te dienen Centraal Bureau. Over de statutenwijziging van het Cen traal Bureau uil bel Ned. Landb. Comité doet de beer Siebenga nadere mededee- lingen. Het gaat bij deze wijziging om drie dingen verhooging credietwaardig heid, hechter maken van den band met daadwerkelijk aankoopende veneenigin- gen en bet verkrijgen van een eenvou diger organisatie De vraag of de Z. L. M. iid zal worden na deze wijziging, blijft onbeantwoord. Dit hangt af van "de al of piet aansluiting der plaatselijke veree- nïgingen In Zierikzee, Goes en Tholen zullen vanwege het Centraal Bureau ver gaderingen worden gehouden, waai' deze statutenwijziging zal worden besproken. De voorzitter wekt op deze vergade ringen bij te wonen. Een besLuit in eenig opzicht wordt nog niet genomen. De algemeene vergadering der Z. L. M. zal op Woensdag 28 December te Goes worden gehouden. Getracht zal worden een film te doen verlootten over den landbouw in Friesland. Daarna sluiting. ONZE SPECIALE RADIOBERICHTEN VOOR ALLE LUISTERAARS. Hallo! Hallo f Hel zendstation „de goede Sint" bier. „Zuster Anna ziel gij nog niets ko uten"; Zoo vragen elkander de vooruit strevende plattelanders van Walcheren, zoo vragen de inwoners der beide Beve- landen zich als zij elders hel genot van electriciteit voor licht en kracht leerden kennen Maar ook nu hel steeds terug- keerende ..wij hopen binnenkort een voor stel te kunnen doen". En zoo ook nu nog geen uitkomst uit deze „duisternis."' Donker is ook het uiterlijk van den „Zwarten Piel" die van: uit den gevel van hel magazijn der FIRMA II L. HEN- DRIKSF in de Gravenstraat schijnt te komen stappen mei zijn indrukwekkende reuze figuur Maar hij zal geen kwaad doen hij heeft een echt goedig uiterlijk en heeft dan ook slechts tot laak de voorbijgangers te wenken .en hen te wij zen op de groote- verscheidenheid van artikelen die mejj hier ten koop biedt en wat in dezen tijd, die toch immers in het teeken der „bezuiniging" staat, nog meer zegt alles tegen zeer lage prijzen.. Men is hier in een zaak van alle soorten manufacturen en damesconfectie, maar ook van allerlei mode snufjes. Wat echter nog een afzonderlijke rede is om hier inkoopen te gaan doen zijn de aardige stulcken speelgoed in groote verscheiden heid. die men hier krijgt hij aankoop tot een bepaald bedrag Zeker een reden te meer om zijn weg in de richting van lo Gravenstraat te nemen. Dit is nog om een andere reden het geval, en wel omdat men in die straat oojk den winkel van den heer A P. VAN HOOFSTADT aantreft, waar zulkeen keurige etalage te vinden is met allerltedi lekkers als Kwattaletters, doozen borst plaat en daarnaast o a- aardige Belgische artikelen in chocolade. Zoo men weel is er ook een afdeeling sigaren, sigaretten, pijpen aan verboden en dit ook alles van zeer goede fabrieken. Op dezen n inkei is van toepassing „Klbia maar rein Rein zijn ook de artikelen, die de FIR MA W. P. MALJERS op de Markt aan biedt, ats fijne wijnen in velé soorten, punch, advocaat, likeuren en andere al coholhoudende en sterker dranken Wil men een lekker glaasje drinken en dan natuuurlijk met mate dan kan men bier uitstekend terecht. „Ziet de MAAN schijul door de boomen" blijft nog altijd eeu van de meest geliefde liederen ter eêre van <len Heiligen Sint, maar dan denkt men aan een anderen maan dan wij. Dit radio be richt doelt op „DE MAAN" jn de Lange Delft van den heer G. A. WESSELS Het is een zeer bekend adres voor artikelen van porselein en aardewerk, maar daar naast ook van artikelen in alpacca en gerozilver, om niet te vergeten, dat de afdeeling Lampen steeds uitbreidt, om voor „elck wat wils te hebben". De radio- philips artikelen zijn ook aanwezig ter verkoop. Het blijft efen bijzonder goed adres. Van een goed adres gesproken, er wordt ons gevraagd naai- een adres, waar men een weg weet om Middelburg van zijn werkloozen af te helpen, dat wil zeg gen voor deze werkwillige menschen werk aan te wijzen. Men voelt, dat men er met holle vrasen niet komt, maar af doende middelen moeten worden aange wezen; wie lost dit wereldprobleem op? Ruimte is voor iedere zaak van be" teekenis en dit is ook zeker liet geval ntet die van den heer I. VAN HAM, waar men naast de klanten oei" melksafon ook zorgt de stadgenoot en vreemdelingen 1e kun- nen voorzien van vele lekkernijen in ge bak, chocolade enz. Bij de FIRMA A. M- HOFMAN, in de Noordstraat blijft het een bekend adres, in het meubelmakers- en behangersvak, en ook nu weer is men: er ruim voorzien in kussens, kleeden en wat dies meer zij voor aaukleeding van huiskamer en satou, de geheel gevulde etalageruimte bewijst dit ten volle. De nieuwste snufjes in heerenar tikelen verbergt de zaak van den heer J. HOOFTMAN op de Vlasmarkt; als overhemden, dassen, petten enz terwijl naast het bekende goede maatwerk ook' |in confectie veel wordt omgezet dank zij de goede coupe en kwaliteit. Een der rijk voorziene magazijnen in onze hoofdstraat blijft altijd dat der FIRMA D DE JAGER Jr. jn de Lange- Delft, want naast allerlei ijzerwaren min der geschikt voor geschenken, treft men er ook veel aan dat daarvoor wel geschikt is, en dan noemen wij de metaaübouwdoo- zen, de aardige sleedjes, schaatsen in ver schillende modellen, huishoudelijke arti kelen, staahvaren, als messen enz.., prac- tische schcerapparalcn, geldkisten, gas kacheltjes, waterkruiken en de ongevaar lijke windbuksen. Wij noemden deze ar tikelen als een bewijs van de groote ver scheidenheid zonder op volledigheid ie willen bogen Zoel smaakt alles wat te koop is in dc zaak van den lieei" F. MERK in de Langeviele, zoowel het gelaak als de cho colade en andere artikelen, die men er in groote keuze vindt en die zoo gewenscht gaarne spoedig thuis worden bezorgd Sepciaic werk van radio installaties en onderdeelcn maakt de heer F KR A AT Jr. op de Vlasmarkt en dit alleen en uil sluitend van de beroemde fabriek van Philips te Eindhoven. Alleen deze naam verzekerd reeds uitstekende kwaliteit der toestellen en 'hun onderdoelen. De zuiverheid van muziek, zang en woord is groot en onze trouwe luisteraars weten er van mede te piraten, dat dil van groote beteekenis is. Nog i s ei' een zaak van «Merk in de Langeviele, en dit maal' bedoelen wij op het magazijn „DE VLIJT.'' van den heer J. C MERK, waar men ruim voorzien! is van allerlei soorten manufacturen, als ge schenken zijn speciaal te noemen ver schillende soorten schorten cn schortjes, kleedjes, handschoenen en niet te verge ten de fraaie doosjes zakdoeken voor groot en klein. Gewinkeld te hebben en niet een kijkje te hebben genomen bij den lieer CORNS. HEN'NING op de Markt, zal voor ieder, die huiswaarts keert een gevoel geven van groote onvoldaanheid, en dit is te begrijpen, want men heeft zich dan het genot onthouden van een "blik op liet artistieke folographisch werk dat daar steeds en ook nu weer is geëtaleerd naast de mooie fototoestellen,in verschillende groote, henoodigdheden voor amateur-fo tografen en lijsten en lijstjes in groote verscheidenheid van maat en formaat. Fen der dranken, die in bijna ieder huisgezin in December op tafel verschijnt is punch en dan is deze zeker smakelijk als deze gekocht is bij den heer T. KARS VOORHEEN FIRMA C. J. REKKERS in de Lange Gislstraat. En <jjt is, ook het geval met zijn comestibles in allerlei soort en om niet te vergeten het over" heerlijk Sint Nicolaas. Toen wij vroeger bij de FIRMA J. PAULBUTLER in de Kortedelfl wat er voor radio bericht was deze keer, luid de. het antwoord, Zegt U maar door uw zender„De sigaren zijn er droog en sma kelijk, eu vooral werdt er werk gemaakt van kleine verpakkingen, geschikt voor een geschenk" Van ruime sorteering si garetten en pijpen te spreken zou zoo iets zijn als een open deur open trappen. Het is nu reeds jaren beleend. Wij zijn de laatste jaren gelukkig niet te dikwijls onthaald op sneeuw en gladde straten, maar toch kan dit lederen dag weer hel geval zijn en dan zullen practi- sche sneeuwhalcjes zeker een welkom ar tikel zijn Men koope ze dan in het maga zijn „DE AREND"' op de Lange Burg bij den heer L. B.. VAN MOUTE, het beken de adres voor goede schoenen, nu in het bijzondei" de Robisson schoenen, niette genstaande de stijging der leerprijzen, nog voor hetzelfde geld. „FOCUS"' noemen, doet onmiddellijk denken aan de zich steeds uilbreidendp zaak der FIRMA A R. DIE MUIJNCK op de Lange Burg, en aan de groote 9ollec- ties optische artikelen, roestvrije mes sen, kijkers, barometers enz 'enz., die men er ook nu weer aantreft in alle prij zen en modellen. Dat men er gaarne een bril op dokters recept lévert, kunnen wij als alom bekend achten Een werkelijk waterdichte regenjas is in ons waterlandje geen overbodige luxe en het is zeker goed te welen, dat de „COLUMBIA IMPORT SHOP" hoek Langedelft en Nieuwe Kerkstraat U daaraan tegen billijken prijs kan helpen, wat ook met andere confectie en mode artikelen het gjeval i.s. Zoowel in het een als in het ander is men hier goed gesor teerd en eeu kijkje in dezen shop zal er U van overtuigen. De splijtzwam, die ook nu in onze zusterstad weder zijn "werk heeft ge daan, die weer zelfs de zwakke kinderen onzer toch zoo kleine natie als vijanden in kampen verdeelt, zal blijven doorwer ken en binnenkort zal men afzonder lijke verkeersmiddelen zien rijden iin roo- de, rose, blauwe, zWarlp en weet ik al wal meer kleuien geschilderd. Iedere kring lieeft dan zijn eigen treilnen. tram men, bussen, en hooien. Van gevaar lijke smetten vrij Een aardig werktafeltje, een boe- keustandaard, een ander klein tafeltje, teen fantasie Of andere stoel, een thee- kast of welk andere kleine meubelstuk ook, en zulks naast de eveneens groo- tendeels zelf vervaardigde groote meu bels vindt men in keurjige en sol:ede afwerking in de zaak van den lieer J. J. VERSTELDE in dc Nieuwstraat. Eeu doos mooi postpapier, g£n prachtvolle kalender.'een boek, en der gelijke behoonen tot de geliefkoosde ge schenken van bijna iedereen. Wensdht gij uit grooten voorraad rustig UW keuze te bepalen, begeeft U dan naar den win-1 kei van de FIRMA R. M. SMITS op den Dam bij de Korte Delft en gij slaagt zoo 1 zeker als „twee maal Iwlee vier is". Voor heaen is het nieuws uitgepul en wij sluiten dus tot morgen. AFLOOP VERKOOP1NGEN. De verkoop der Zaterdag door no taris Van Dissel te veilen perceelen .te Ierscke is niet dooi&'egaan. Perceel 138, pacht f1625, inschrijveri en kooper de heer I. Willemsen voor f 6000. Perceel 142, pacht 1 1975, kooper de heer J Vette voor f 2000. Perceel 178, pacht f1600, hoogste in schrijver J. Polderman en Co. f 3025 kooper H. Klos voor f 3575. Perceel 143, pacht f 2400, (oud num mer 119), kooper J. Vette voor f1500. Perceel 153, pacht f2200, hoogste in-, schrijver C. L. Bom voor f 4500, kooper de heer M. van Harmeien voor f 4575. Alles gecombineerd: hoogste biedster firma Klos en Vette voor f 17.700. Niet 'gegund. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Zaterdagochtend is, waarschijnlijk door den mist misleid, een dame in het water van het Ververschingskanaal ge raakt, ter hoogte van de Groot-Herto- ginnelaan te 's-Gravenhage. Haar lijk is later opgehaald. Het bleek te zijn de 40-jarige weduwe R. uit de Van Bylaudt- straat. Zondagnacht keerden vijf heeren uit Wateringen, die een vroolijk avondje hadden gehad, per auto huiswaarts. Dicht bij het station Rijswijk begon één der in zittenden te stoeien met den bestuurder. Deze lette daardoor niet voldoende op zijn stuur, zoodat de auto tegen de leu ning van de brug over Re Rijswijksche vaart reed. De leuning brak en de auto schoot voorover bijna de vaart iu; hij bleef gelukkig nog met de achterwielen over de brug hangen. De inzittenden zijn er goed afgekomen. De auto is door een kraanwagen naar Wateringen gesleept. De oudste inwoonster van Vee- nendaal. Catharina van Zanten, verpleeg de in het Oudenliedenhuis, vierde Don derdag haar 101sten verjaardag. Zij is nog goed gezond en zeer opgeruimd. Zaterdagavond is te Odoom (Dr.) de 20-jarige J. B. van O. Vallhermond doodgestokeu. De hoofddader K. P., is gearresteerd en heeft volledig bekend, Nabij Uithuizen is Zaterdagmorgen, als gevolg van den mist, de vrachtauto van den heer J. M. uit Warfum op den onbewaakten overweg aangereden door den trein uit Groningen, die om negen uur te Uithuizen moet arriveeren. De auto werd gedeeltelijk vernield; de drie inzittenden bleven ongedeerd, met uit zondering van den heer V., een koopman uit Warfum, die aan den arm gewond werd. Zaterdagmiddag, toen mej. E. den Twelloschen weg te Deventer per rijwiel opreed, werd zij plotseling van achteren aangereden door den auto van den heer N. B. De schok was zoo hevig, dat mej. E. de kleeren van het lichaam werden gereten en de stukken kleeding terug gevonden werden aan de scherven van de gebroken voorruit. Mej. E. werd vrij ernstig aan het hoofd gekwetst. De auto bestuurder, de heer N. B., die bekend staat als een roekeloos hard rijder, werd door de politie in verhoor genomen. Pro cesverbaal is opgemaakt Vrijdagmorgen is op de boven- grondsche werken van de staatsmijn Emma de 33-jarige arbeider P. G., uit Treebeek, bij de cokesverlading bekneld geraakt tusschen een transportband en de rol. De man was bijna dadelijk dood; hij laat een vrouw en 5 kinderen achter, Het postvliegtuig van Parijs naar Amsterdam is, naar Reuter uit Rijssel meldt, Vrijdag in een mistbank geraaid en heeft een moeilijke onverwachte) noodlanding moeten maken bij Saint Waasl, iu de buurt van Aulnoy. De piloot is licht gewond. Die bagage is per trein doorgezonden Naar de „B. Z." meldt, is de in structie in de Steglitzer schooltragedie, tengevolge waarvan twee jonge mten- schen het leven hebben verloren, geslo ten en heeft de Berlijnsche officier van justitie den leerling der hoogste klasse Paul Krantz in staat van beschuldiging gesteld. Krantz wordt wegens moord met voor bedachten rade aangeklaagd. Hij wordt beschuldigd, zijn jeugdigen medeminnaar Stephan opzettelijk van het leven te hebben beroofd met behulp van den broeder van zijn meisje, Hilde Schel ler, die zichzelf na het plegen van de daad het leven benam. Eenigen tijd geladen heeft de recht bank te Boulogne een jongje verpleeg ster onvoorwaardelijk tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Deze vrouw had op een nacht te Berck-aan-zee, toen zij een ziek klein kind moest verplegen, dat voortdurend schreide, in een booze opwelling het kleintje naar de badkamer gebracht en het daar met de beentjes onder den heet water-kraan gehouden. Afschuwelijk verbrand is het [kind na kor ten tijd overleden. Het gerechtshof le Dbuai hjeefl, in' boo- ger beroep, de verpleegster lol acht maanden veroordeeld. Het warenhuis John Wanamaker to New-York is van een nieuwe tele foon- en telegraafinslallatie voorzien^ die, in haar soort, de grootste van Amerika is. De firma bezit namelijk directe lei dingen naar 24.000 postkantoren in Ame rika, Overal buiten de stad kan men te lefonisch of telegrafisch bestellingen aan de firma doen De lijnen van Wanamaker zijn ook met cenige der groote- overzee- en ovejt-, landkabels verbonden. Indien U iets noodig mocht hebben van Goud en Zilver, Horloges enz., denkt dan aan den Uitverkoop bij JACQ. FRANK. (Ingez. Med.) Ingezonden Stukken. schoolartsen. Geachte Redacteur I Ciem duo faciunt idem, nou est idem Wanneer twee menschen hetzelfde doen, is het nog niet heizelfde Het Besluuur van de Middelburgsche Groene Kruis vereeniging heeft aan het bestuur der Prov. Gr,. Kr. vereeuiging in derdaad geschreven Het Instituut School artsen ligt buiten onze belangenspheer" onder verwijzing naar apt. 1 en 2 harer statuten. De voorzitter dier prov Gr. Kr. ver eeniging, de lieer Plugge roept in Uwe editie van Zaterdag 26 Nov. uit „Ge zegt, daar, dat het instituut schoolartsen buiten onze belangenspheer ligt' Dat is niet waar' Ilc zal UI dat eens anders leeren.' Artikel 1 van onze staluteu noemt als ons doel de behartiging der al gemeene gezondheidsbelangen Gij wilt dus ontkennen, dal het werk van den schoolarts een gezondheidsbelang zou dienen!'" Neen, mijnheer de voorzitter, dat kan en wü Ik allerminst ontkennen! Wat ik echter wel moet ontkennen is. dat Uw „onze" en mijn „onze' hetzelfde be doelen. Uwe vereeniging is niet dezelfde ver eeniging uit welker naam ik aan Uw schreef. Uwe statuten zijn niet dezelfde als „on ze statuten". Gij denkt aan de statuten Uwer prov. Zeeuwsclie Gr.. Kr. vereeniging, ik daar entegen schreef uit naam van de plaatse lijke Middelburgsche Gr Kr. vereeniging. Het is U bekend, dat die veie-enjgjjtng slechts ziekenverpleging bevordert en eeu beperkt arbeidsveld bewerkt. Hel het is U ook bekend, dat dit doel in art. 1 eju 2 harer statuten slaat uitge drukt, en dat de statuten van onze ver" eenigingen dus zeer verschilljend. zijn- Waarom, vraag ik U, mij dan in het openbaar van zulk 'eene enormiteit te be tichten? Waarom de provinciiale vereeniging in de persoon van haren voorzitter aan, deze terechtwijzing blootgesteld Ilc meen dan ook van U te mogen ver wachten, dat ge bereid zult zijn Uwe voor mij weinig vleiende gevolgtrekking, als zijnde onjuist, terug te nemen. Dc beschrijvingsbrief, waarvan de in vitatie Uwer vereeniging tot bijwoning Uwer propaganda vergadering aan het Bestuur der plaatselijke Middelburgsche Gr. Kr- vereeniging gepaard ging, vangt ongeveer aan niet de mededecling, dat hel groote nut van schoolartsen alom er kend is. Men zou zich dan ook bezig houden met de wijze van invoering van dat z.g. instituuut. Hebt gij daarmede dan werkelijk hen, die zich uog geen voorstanders kunnen noemen niet uitgeschakeld, en Uwe ver gadering, daarmede heilzame kritiek ont houden? Ik meen v5n welf Inderdaad is het ons opzet geweest afwezig le zijb. In de eerste plaats waren we daarin vrij, daar onze statuten, die nu een maal anders dan de Uwe zijn, slechts van ziekenverpleging gewagen en niet van al gemeene gezondheidsbelangen maar voorts waren we niet verlangend om onze vereeniging le vertegenwoordigen op eene propaganda vergadering, waar men blijk baar uitging van iets, wat naar onze meeuing nog bewezen moest worden, en waarover in elk geval' nog zeer verschil lend geoordeeld wordt U beroept er zich nu wel op, dat U den heer Scliwarz zoo rustig hebt laten uitspreken, die toch geen voorstander is, maar ik «acht het eerder eene daad van persoonlijken moed van genoemden heer onder de gegeven omstandigheden de vraag n«aar „het groote nut" weer ter sprake te brengen. Velen, waaronder ook ondergeteekende, zouden van U zulk eene 'welwillendheid niet durven verwachten. Onder dankzegging aan de red «actie voor de genoten gastvrijheid. Dr. J, C. KINDERMANN. Blectrische Drukkerij G. "W. den Boer. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6