BIJVOEGSEL Dinsdag 22 Nov. 1927 No. 275 INDISCHE BEROERING. Wat nu in ludiê plaats heeft, is iets heel bijzonders, al was het alleen reeds omdat het een uitzondering is. Want dp Nederlanders in Indië doen als iregel heel weinig aan politiek. En in eens is daar een politieke agitatie opgelaaid, die o.a. werkt met liet in Indië zeer zeldza me middel van petities met lijsten van onderteekenaars. Indische vraagstukken zjn hier te lan de vaak moeilijk zuiver te doorzien. Maar de hoofdelementen van dit geval zijn toch wel duidelijk. Daarom een enkel woord ter samenvatting der feiten. Het betreft de meerderheid van den Volksraad. Die wijkt van onze Tw. Ka mer op dit zéér belangrijke punt ver af, dat het Regeerings Reglement reeds van te voren beslist dat de meerderheid Eu- ropecsch za» zijn. Dat werd twee jaar geleden in de Tweeidb Kamer bepaald door aanneming van een voorstel-Feber. Nu is echter door den nieuwen Gou verneur-Generaal die daar andere denk beelden over heeft, een voorstel bij den .Volksraad aanhangig gemaakt ,dat o.a. ten doel heeft:: de Raad van Indië uit te breiden met twee zetels voor inheemsche of inland sche onderdanen, niet -Nederlanders in den Volksraad d,e verhouding te brengen op: 30 inheemsche onderdanen, 25 Nederlanders, en 5 uitheemsche niet- Nederlanders (Chineezen e.d>.). O. w. z. onder latere goedkeuring van onze Staten Generaal. Dus een omzeilliag, waarbij de Euro- peesche meerderheid tot minderheid wordt tegenover de groep dei* inlandsche leden Daardoor is bij veel Nederlanders In Indië ernstige bezorgdheid gewekt. Een twaalftal bekende personen uit de' Ne- doriandschc samenleving in Indjë onder leiding van mr. L. J. A. Trip (directeur der Java-bank, naar wien deze beweging de Trip-aclie wordt genoemdj hebben een rekest aan den Volksraad opgesteld fen ter onderteekening aangeboden aan „al len wie het wel en wee van Ned.-Indië ter harte gaaf." In dat adres wordt betoogd dat het aanhangig maken van be doeld voorstel dadelijk in de eerste zitting van den nieuwen Volks raad, den eersten, die onder de nieuwe staatsregeling is samenge steld, in tijdsomstandigheden als de tegenwoordige, niet is in het wel be grepen belang van deze gewesten en niet bevorderlijk kan zijn aan eene rustige, harmonische ontwikkeling van Nederlandsch-ïndië, waaraan op liet oogenblik dit land meer dan aan iets anders behoefte heeft. Ze vragen daarom den Volksraad om aan de regeering te verzoeken, dat zij het ontwerp in nadere overweging zal nemen, d. w. z.het zal terugtrekken. De vorm van dit verzoek (aandrang tot terugtrekking, en tóe 1 een verzoek om verwerping), zal ook wel zoo bedacht zijn terwilie van de omstandigheden door de indiening ontstaan Het zou een zach te vorln zijn. Want "de opstellers begrij pen natuurlijk heel goed dat een ver werping de gemoederen vah sommige inlandsche kringen zeer zou verbitteren. Maar zelfs een terugtrekking zal dat, vreezen we, óók doen. Dat is het onver mijdelijke nu het voorstel eenmaal op tafel is gelegd. De voormannen der „in- heemschcn" hebben daardoor hoop op verwezenlijking van dat voorstel gekre gen en intrekking slaat voor hen gelijk met een weigering Er zijn dan ook tegenover de actie-Trip door politieke verecnigingen van inlanders reeds moties aangenomen en opgezonden, vragend aan den Volksraad om aanneming van het voorstel. Zooals gezegd: Indische kwesties zijn hier to lande vaak moeilijk zuiver te doorzien. Maar het feit van het ontslaan dier politieke agitatie juist in dezen tijd van communistische beroeringen, dat feit op zichzelf doet toch ook hier de vraag stellen of het van de Indische regee ring verstandig was om door het in het openbaar indienen van dat voorstel aan leiding te geven tot deze agitatie Heeft zij wel tevoren de stemming gepeild? Tien legen een, dat zij zelf het beslaan dier agitatie, met 'de onvermijdelijke con tra-agitatie hoogst ongcwenscht acht in deze tijden van inlandsche beroering ia.! heel Azië. Maar zij heeft dit dan te wijlen aan haar eigen voorstel, bij welks indie ning ze blijkbaar niét verdacht is geweest op zulk een tegenstand van de zijde der in Indië wonende Nederlanders. Diè tegenstand is inderdaad zeer om- angrijk. Verreweg de meeste Indische bladen spraken zich uit tegen het re- geeringsvoorstel, en het adres wordt veel getcekend. Anderzijds hebben bij de in landers groote vergaderingen plaats, waarbij de leiders van de soc. demo craten in Indië, Stokvis c. s., zich ge ducht roeren. Nu hebben wij voor ons zelf in zoover wèl een eigen meeniqg over Indische politiek, dal we al geruimen tijd met eenig ongeloof in het 'resultaat, in Indië zagen overplanten de democratische be ginselen van, laten we maar zeggen West-Europa. We welen heel goed, dat we in Inaië als overheerschers een taak hebben te vervullen ten bate van hel heil der inlandsche bevolking; en ook dat de aandrang van de leiders van cul tuur- en andere ondernemingen uièt steeds in overeenstemming is met die taak. De zorg voor de inlanders vraagt ook het hooren der inlandsche verte genwoordigers. Maar van ouds her was in Indië het patriarchale gezag d vorin van regeering, die de inlander ook be greep. Wij zijn als overheerschers slechts opgetreden in de plaats van, of althans bóven liun eigen hoofden. En daarmee kunnen we moeilijk die Westersche democratie in overeenstem ming brengen. Voor den Javaan in 't al gemeen zeker niet. En voor die kleine groep intellectueelen onder hen eigen lijk ook niet. Of nü reeds hel oogenblik is ge komen om in den Volksraad vrijwillig terug te wijken, en onze eigien racerf derheid tot minderheid te maken we twijfelen er aan. De omstandigheden kunnen in een land zóó zijn, dat een groote politieke conoessie ten bate komt van 't behoud van de rust. Maar wij hadden niet den indruk uit de Indische berich ten, dat de toestand het noodzakelijk maakte om met zulk een concessie de rustte koopen. Behalve nog, dat de communisten zich daar zeker niet aan zullen storen. Maar wat deze zaak wellicht nóg zorg wekkender maakt, is het niet meer goed te maken feit, dat in den huidïgen lijd van beroering in heel Azië, reeds alleen de indiening van het voorstel ©en be denkelijke tegenstelling geschapen heeft. Die is.er! En intrekking kan haar niet weg nemen. En een verwferping nog minder. Terwijl de bezorgdheid van de Nederlanders in Indië bij aanneming nog op andere overwegingen rust dan alleen winstbejag, zooals de soc. democraten het smalend willen voorstellen. We gelooven meer aan de onbaatzuch tigheid van de meeste dier personen. En hun oordeel, als van menschen die x-eeds lang in Indië zijn, heeft voor ons evenveel waarde als dat van den Gouver neur-Generaal, die Indië slechts kor ten lijd kent. MARTSN's VERJONGINGSKUUR. Door RAFAEL SABATINI. Uit het Engelsch door C. M. G. d. Wi. o 11). Tressan begreep de beleekcnis van de bedoeling van Garnache Hij werd bleek en zoog op zijn lip terwijl zijn oogen naar het jonge meisje dwarrelden, dat geen woord schéén te begrijpen van hetgeen er gezegd weid Ilceft zij dal gedaan?" zei hij, hij wist ternauwernood wat Hij zei; al wat hij or van begreep was, dat hij een ver klaring diende te geven „Dc opvoed.in. STUKKEN VOOR DE PROV. STATEN VAN ZEELAND. Subsidie Handelson derwijs. In de Statenvergadering van 25 Juli 1927 werd, beslolen aan de Katholieke Middelbare Sclioolvereeniging te Hulst ten behoeve van hare handelsdagschool over 1927 alsnog eene bijdrage uit de Provinciale fondsen te verlceiieii van 15 pet. der gewone uitgaven, lot een 'maxi mum van f 1 020,—zulks in afwijking van het besluit van 21 December 1926 en voorts om de 'beslissing op de verzoe" ken van het bestuur van bovengenoem de vereeniging en van de besturen der Verecnigingen voor Handelsonderwijs te Middelburg en te Goes, voor zooverre zij betrekking kadacn op een mogelijker wijze toe te kennen bijdrage over 1928 en volgende jaren, aan te houden en deze stukken weder in handen van Ged Stalen le stelten, teneipde dienaangaande, in dc eerstvolgende zilting een voorstel le doen. Uil de beraadslagingen, in die zilting maken Ged. Staten op, dat de meerder heid van Prov. Stalen met Ged,. Staten vau oordeel is, dat de steun der Provin cie aan de hier bedoelde instellingen be hoort te worden begrensd, m - a,. w. dat de Provinciale bijdrage geenszins als sluitpost op de begrootingen dier instclf- lingen mag dienen. f De minister van Onderwijs heeft het verzoek van Ged. Staten voor een hoo- gere rijksbijdrage dan de 60 pet der netto uitgaven, niet ingewilligd. Tevens is hel bestuur der Kath Mid delbare Schoolvereeniging te Hulst er op gewezen, dal, de waardeering van liet door de vereeniging gegeven onderwijs in de bijdragen der z g. buitengemeenten niet in zoodanige mate tot uiting kwam, als met recht mocht worden gevorderd en het bestuur moest streven naar meer dere bijdrage. Ton slotte hebben G. St. zich recht streeks lot de verschillende gemeentebe sturen in Zeeuwsch-Vlaanderen gewend, met de uilnoodiging, een besluit van den Raad uit te lokken tot liet geven van een bijdrage aan de school le Hulst, voor zooverre dit althans nog niet of nog niet in voldoende male was gescliied. De uitslag is zeer onbevredigend Slechts enkele gemeenten hebben eén kele andere hebben aan bare toezegging de voorwaarde verbonden, dat de bij drage slechts zal worden uitgekeerd over de jaren, dat leerlingen uit de gemeente de school bezoeken Uit oen en ander blijkt, dat het voorbestaan dei- school le Hulst, zelfs indien hel tot Prov. Staten gerichte verzoek ten volle wordt ingewilligd, nog allerminst verzekerd is Laat dc toestand van deze school zich derhalve minder gunstig aanzien, aanmer kelijk béter is het gesteld met de scholen te Middelburg en le Goes. Toch heb ben ook eerstbedoelde scholen een tegen slag ondervonden, in dien zin, dat de ge meente Middelburg, die lot dusverre van hel Rijkssubsidie bijdroeg, hetgeen bij een Rijksbijdrage van 50 pet. der netto-uitgaven neerkwam op 30 pet der netto-uitgaven, thans, nu de Rijksbijdra ge is gébracht op 60 pet. der netlo-uilga- ven, haar eigen bijdrage heeft vastgelegd op 30 pet. dier uitgaven. Het wil Ged. Stalen voorkomen, dat hetgeen zoowel door hel vereenigings-, als door het gemeentebestuur tol die ver laging wordt aangevoerd, allerminst aan leiding behoeft le zijn voor verhooging van de Provinciale bijdrage, docli veeleer voor de buitengemeenten een prikkel l>c hoorde te vormen, om de instandhou ding eener school, waarvan ook hare in gezetenen profijt trekken, te lielpên ver zekeren. Het bestuur der Vereeniging heeft Ged Staten evezfwel, op een op merking van dien aard, geantwoord, dal het bij pogingen, om de buitengemeenten tot medewerking op te wekken, in het verleden geen baat had gevonden cu daarvan voor de toekomst geen licit ver wachtte. Gezien de ervaringen, le dien aanzien in Zeeuwsch-Vlaanderen op-ge" daan, kunnen wij de juistheid dezer be wering bezwaarlijk ontkennen Het besluuur heeft daarom in de be den kvas „Was liet om (hel j'eil dat zij niet liad leeren schrijven te verbergen, dat zij dc koningin een brief heeft geschre ven van eenige bladzijden lang? Wie is deze vrouw?" En de vinger waarmee liij het meisje aanwees, belefde van de woe de, die hem vervulde bij djeze poets die zij hem hadden willen bakken. Tressan nam zijn toevlucht tot gekwet ste waardigheid. Hij richtte zich zoo ver hij kon op, wierp hol lipofd in uien nek cn keek den Parijzenaar verontwaar digd! aan. f „Indien u zulk een loon legen mij aan slaat, mijnheer „Als tegen ieder ander sla ik tegen u den toon aan, die mij liet mfeest geschikt voorkomt. U ellendige dwaas! Even ze ker als u een schavuit is. zal dit zaakje ii uw TT i, .1 f,-ai van mademoiselle is zeer verwaarloosd u uw positie kosten IT is dik en - iels. dal in deze streek zeker heel 1 geworden in uw waardigheid als vaak voorkomt, liet is een gevoelig punt j dial, liet gemakkelijk leventje in Dnu- voor haar; zij tracht het feit te verber- phbié schijnt heel poed voor uw gezond- slissing van hel gemeentebestuur aanlei ding gevonden, zijn oorspronkelijk lot Prov Stalen gericht verzoek in dier voege le wijzigen, dat het Ihans vraagt het voor 1927 toegekende subsidie nader le bc-j galen op 10 pet der netto-uitgaven, ter wijl hel voor 1928 cn volgende jaren eveneens 10 pel dier uitgaven, iiiplaats van dc oorspronkelijk gevraagde 1 pet als bijdrage uil de Provinciale fondsen verzoekt. De begrooting van de school le Goes len slotte sluit niet een Provinciale bij drage van 4 pet., doch de mogelijkheid schijnt Ged Staten niet uilgesloten, dat ook daar* de door derden toegezegde hij- dragen, in verband met de verhooging van hel Rijkssubsidie, wijziging zullen ondergaan Door een en ander is hel dus uiterst bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk, een s\- steem van subsiaieering te ontwerpen gelijkelijk geldend voor alle scholen waarbij alle scholen baat zullen vinden. waardoor de Provincie niet te zwaar zal worden belast en waarbij, niet in de laatste plaats, hel karakter der Provin ciale bijdrage, zooals Ged. Staten dat steeds hebben gezien en in den aanhef dezes nog eens in 't kort hebben ge" schetst, behouden blijft Het voorstel van Ged. Staten staal dan ook veeleer op- gronden van oppor tuniteit, dan wel op voor alle lijden en omstandigheden geldende beginselen Dit en de omstandigheid, dat de mogelijkheid niet uilgesloten schijnt, dat binnen kor ter of langer tipl een rijksregeling ter hand zal worden genomen, is voor Ged Staten tevens aanleiding voor le stellen het subsidie voorloopig slechls voor één jaar loc te kennen. Zij stellen daarom voor aan de Yer- eenigingen voor Handelsonderwijs te .Mid delburg en te Goes over het jaar 1928 een Prov. bijdrage toe te kennen van 5 pet. der gewone uitgaven, tol een maxi mum, als laatstelijk in Uw besluit van 21 December 1925 voor deze scholen was opgenomen en onder de gebruikelijke voorwaarden Wanneer men 'in aanmer king neemt, dat de Provincie, ten tijde dat het Rijk 50 pet. der netto-uitgaven uitkeerde. 15 pet. der gewone uitgaven bijdroeg en later, toen de Rijksbijdrage op 60 pet der netto-uitgaven was ge bracht. haar bijdrage heeft verminderd tot 4 o/ó der netlo-uitgaven, wil't G. St. voorkomen, dat een bijdrage als thans door G. St. wordt voorgesteld, allerminst beschouwd mag worden als een uiting van een tekort in belangstelling voor hel hierbedoekle onderwijs. Voor de school le Hulst zouden Ged Staten de Provinciale bijdrage, evenals bij besluit van 25 Juli j.l. voor het jaar 1927 reeds is geschied, voor 1928 willen bepalen op 15 pet. dei' gewone uitgaven tot het in evengemeld besluit genoemde maximum en eveneens op de gebruïkn" lijfee voorwaarden. Echter mag dan uil het feit, dat over twee achtereenvolgende jaren een Prov. bijdrage van 15 pet. is toegekend, allerminst worden afgeleid, dat nu oojc in de toekomst die bijdrage .op dezen voet zal worden bestendigd Veel" eer wenschcn Ged Stalen indien voor 1929 en volgende jaren wedepom een verzoek om subsidie mocht worden ing: zonden, ernstig te overwegen of niet met een lager bedrag aan Proviuciaal' subsidie behoort te worden volstaan Kan I de school zonder het hooge Provinciaal1 subsidie niet in stand blijven dan zouden Ged. Staten dat betreuren, doch zij zien werkelijk geen aanleiding om uit de Pro vinciale kas, m a, w. uit de gemeene middelen, onderwijsinstellingen in stand te houden, die door particulieren zonder medeweten of voorkennis der Provincie zijn opgericht.. De kosten beboeren in dat geval gedragen te worden óf door hen, die ze hebben veroorzaakt, óf door hen, die van de instelling direct of indi rect profijt trekken,, doch niet tloor dc Provincie, opi wie te dezer zake geen en kele verantwoordelijkheid rust. Tenslotte geven Ged Staten in over weging het verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Handelsonderwijs le Middelburg, voor zooveel betreft verhoo- phiné s chijl Sen-' llicid geweest te zijn Maar naar mate Toen brak de storm los boven hun uw buikje vel is geworden, schijnen uw hoofd. Hel kraakte en rommelde ver- i hersenen te zijn ingekrompen, anders had schrikkelijk gedurende de eerslvolgendé ju zeker niet gedacht,- dal u mij zoo ge makkelijk kon beetnemen. minuten. „O. leugenaar! Vervloekte, brutale leu genaar! brulde Garnache op onheilspe- lcnde w ijze, terwijl hij den. Sénéchal een schrede naderde en het pcrkamcnlpa- pier dreigend voor z.iju gezicht schudde. Dacht u dat ik een boerenkinkel was, die zijn leven lang niet anders gedaan had dan zwijnen hoeden, zoodal u mij gemakkelijk kon wijsmaken dat dit schep- - mademoiselle de la Vauvra; alsof hel een aanvallend wapen geworeen schepsel dal er uitziet ah boerin, die ruikt naar knoflook als in een derderangs eethuis, die loopt als een vrouw, die nooit schoenen aan ge had heeft vóór vandaag? Vertel mij eens mijnheer, voor welk soort dwaas u mij gehouden hebt?' Daar stond de Sénéchal met een spier wit gezicht en open mond; daar al hel vuur dat nog in hem was, tot ascli Was vergaan door de woede van dezen mage- ren man. Garnache nam geen notitie van hem. Hij ging naar het meisje toe, hief haar kin op. zoodat zij genoodzaakt was hem aan le zien. „Hoe is je naam. meisje?" vroeg hij. „Margo," stamelde zij in tranen uit barstende. Hij liet haar kin los en wendde zich af met een gebaar van walging. „Ga heen,' zei hij op strengen loon. „Ga naar den keuken or naar den ak ker waar je vandaan gehaald bent." En hel meisje, dat liaor geluk haast niet op kon, liep weg met een spoed die aan hel grappige grensde Tressan had niets te zeggen, geen enkel woord om haar terug te houden; tegenstand of ver ontschuldiging was vruchteloos. ..En nu mijnheer de Sénéchal," zei Garnache met de handen in de zij. wijd beens en de oogen gevestigd! op liet ge laal van den ougelukkigen man, „wat heeft u mij te zeggen?' Tressan veranderde van houding; hij het da- gelijksche leven komen vaak kwetsuren brand-, snij wonden, enz. voor Verwaarloozing baart dan dikwijls groote zorg. Behoedt U daarvoor met V AS ELINE-CHESEB ROUGH (spreek uit: Tschiesbro) want deze is de eenige zurenvrije ter wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in buis is een hulp in den nood. Vraagtaltijd met nadruk naar VASELIN E-CHESEBROUGH Het beste middel voor de huid! Gebruikt ook Chescbrough Cold Cream en Chesebrough Vanishing Cream de ideale vetvrije huid-crcam. (Ing. Med.) ging van hei bereids toegekende Provin ciale subsidie over 1927 af le wijzen. Zij oordeelen den toestand der scliolen, waar het hier om gaat, niet van dien aard. dat het inderdaad noodig is vau een reeds genomen besluit met betrek king tot een welhaast verstreken kalen derjaar af te wijken. Bovendien verdra gen dergelijke schommelingen in de Pro vinciale subsidiepolitiek zich slecht met een behoorlijk financieel beleid Vordering hul pi non Klipper schip „Water geus" De Statenvergadering besloot <ld 21 December 1925 over een mogelijk geschil omtrent de vordering van loon. wegens door het s.s: „Noord-Beveland" van den Ooster-Schefde-dienst op 7 November '25 verleende huil) en bijstand aan bot klip perschip „Watergeus", schipper H. Hoef nagel te Ilooge- en Lage-Zwal'uwe, een rechtsgeding le voeren, zoo noodig ook in hooger beroep en in cassatie De arrondissements-rechlbank te Mid delburg heeft bij vonnis van 2 November j.l. genoemden schipper veroordeeld tot betaling van een liulploon ad f 600 met de rente daarvan berekend naar 6 pet. 's jaars van den datum der dagvaarding af. zijnde 19 November 1925 to-t dien van de gebcele voldoening en tot vergoe ding van oen derde deel van de aau de zijde der Provincie gevallen kosten, waar van zij het lotaal bedrag heeft begroot op f 414. Op grond van het door mr. M. F van Deinse. advocaat en procureur le Mid delburg. verstrekte advies stellen Ged. Staten voor. in het vonnis te berusten, indien de tegenpartij desgelijks doet Bijz. regiem, uitwa tering N.-Beveland Ged. Stalen schrijven aan Prov. Staten- De afwatering van de polders, be- hoorende tot het waterschap Willem- c -a. in Noord-Beveland, heeft plaats door de zeesluis vau den Willempolder Door die sluis loost ook de niet tot genoemd waterschap hehoorende Vliete- polder zijn polderwater ingevolge eene in 1821 lussclien dien polder en den Willempolder gesloten overeenkomst; daarvoor wordt ihans oen vaste bijdrage uitgekeerd van f 14,79 per jaar. De vergadering van ingelanden van den Vlietepolder heeft nu aan Ged. Staten verzocht een wijziging van hel bijzonder reglement van genoemd waterschap te bevordereu in dien zin. dal de polder oolc tol dit waterschap zal behooren onder gelijke rechten als de andere polders en tegen betaling van eene jaarlijksclie bij drage van f 89.58t Het bestuur van genoemd waterschap, dat omtrent de aansluiting van den Vlie tepolder door Ged. St. is gehoord, deelt mede dal de Algem. vergadering daartegen geene bedenking heeft, mits het inede- 'ermeed de oogen van dpn andere; h©t was duidelijk zichtbaar djet hij beefde en toen hij eindelijk begon te spreken, was het op aarzelenden toon „Het - hel schijnt, mijnheer dal ik het slachtoffer ben van bedrog." „Ik dacht eerder, djat ik het slachtof fer was." „Wij waren heiden slachtoffers, dat is duidelijk, anhvoordjdc de Sénéchal Toen begon hij verklaring te geven. ..Ik beu gisteren naar Condillac gegaan vol gens uw verlangen en na een heftig on derhoud met de markiezin. Jcreeg ik van baar belofte van de uitlevering van ma demoiselle de la Yauvrage Dat meende ik. Ik kende de freule zelf niet, begrijpt u." Garnache zag hem aan. Hij geloofde hem niet Het speel hem. dat hij bet meisje zelf niet ondervraagd' had. Maar misschien was het wèl zoo gemakkelijk en praclisch als hij, den schijn aannam de bewering van den Sénéchal aan te ne men. Maar hij moest zorgen niet nog meer voor den gek te worden gehouden. „Mijnheer de Sénéchal zei hij op kalmen toon en hij bedwong zijn toorn, op zijn zachtst zijl ge een domoor ten een ezel, op zijn ergst zijt ge een ver rader. Ilc zal daar nu geen nader <on- jdei-zoek naar-doen; ik zal niet le nauw jkeurig wezen." .Mijnheer, die beleedigiugen zoo begon de Sénéchal. een zekere waardig heid le hulp roepende. Maar Garnaohe viel hem in de rede. „La, la' ik spreek uit naam vata de ko ningin. Indien u gedacht hebt de douai rière van Condillac van dienst te zijn in haar verzet tegen haar majesteits bevel, laat mij u dan aanraden, indien ge uw betrekking als Sénéchal op prijs steil als u prijs stelt op hel behoud vau uw leven om die gedachte niet langer te koesteren. Ilc zie in ieder geval in, dal ik zelf de zaak in handen moet nemen. Ik moet persoonlijk naar Condillac gaan, Indien mij weerstand wordt geboden, zal ilc mij tot u moeten wenden en de nood'ige hulp middelen vragen om dien weerstand te overwinnen. En vergeet dit vooral niet ik heb het onbeslist gelalen of u op de boogie waart van do poets die men getracht heeft de koningin door mij, haar vertegenwoordi ger te spelen, ja of neen Maar het ia een vraag, die ik bij machte l>en Seder oogenblik op le lossen, op te lossen als ilc het verlaug. Tenzij u zooals ik ver trouw* voorlaan u onwankelbaar trouw loont, z,al ik dal vraagstuk oplossen door u voor een verrader te verklaren, en ik zal u als verrader arresteeren en naar Parijs laten brengen. Mijnheer de Séné chal. ilc hpb de eer u te groeien (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5