FEUILLETON BIJ VOEGSEL Donderdag 10 Nov. 1927 No. 265 STUKKEN VOOK 1)EN GEMEENTEr RA.1D VAN MIDDELBURG. Rioleerings werken. Nadat de raad bij besluit van 24 Maart 1926 een crediet van f 155.000 had ver leend voor uitvoering van het riolee- ringspjan van hel noordelijk stadsgedeel te, hielden B. eu "Wl- iu verband daar mede, op 6 Augustus 1926 eeu openbare aanbesteding voor het leggen van ver schillende cementheton- en aarden-huis riolen benevens uitvoering van verschil lende desbetreffende werkzaamheden én gedeeltelijke levering van materialen (ri oolbuizen en putten werden uitgezon derd). Ingeschreven werd door Gebrs. J. J. Jansen te Middelburg voor f 69960 en door II. A. Jaartsveld te Apeldoorn voor f40.600, terwijl B. en Wl. voor een en ander een uitgaaf van f 49 400 geraamd hadden. Daags na de aanbesteding deelde laatstgenoemde B. en W. telegrafisch me de, dat zijn uitvoerdfer zich met f 10.000 had vergist in de optelling van <Le onder - deelen, en bij een op 10 Augustus ge houden bespreking lusschen Jaartsveld en den Directeur vau Gemeentewerken, verzocht laatstgenoemde van zijn inschrij ving te worden ontslagen. B en W. meen den daartoe niet te kunnen overgaan en gunden op 13 Augustus 1926 de werken aan Jaartsveld voor f 40.600, onder toezeg ging nader te zullen overwegen of er eventueel termen bestonden om een vér- hooging der inschrijvingssom te bevorde ren. Thans, nu de aannemer zijn opdracht volledig heeft uitgevoerd cn, op d|en nog nader ie verrekenen onderhoud,spost na, de inschrijvingssom volledig met hem is afgerekend, hebben B. en W, nader een verhooging als vorenvermeld overwogen. De aannemer heeft, bij de uitvoering zijner opdracht, verschillende uiet-voor- ziene tegenslagen gehad, die voor hem belangrijke kosten medebrachten, terwijl het B. en W anderzijds voorkomt, dat ook de door zijn uitvoerder begane ver gissing in de optelling der inschrijvings som wel eenigszins in aanmerking mag worden genomen. B .en W achten hel mitsdien billijk, dat aan den aannemer alsnog, boven zijn inschrijvingssom, een bedrag van f 4000 zijnde rond 10 pel., als verhooging wordt toegestaan en stellen den raad bij dezen voor daartoe te besluiten. Die f 4000 zal kunnen worden gevonden uit het in den aanhef van dit voorstel genoemde crediet van f 155.000. ^De C. v. Fin vereenigl zich met het voorstel. De 0. v. Fab. vereenigt zich piet liet voorstel, ofschoon zij betreurt dat zij niet tijdig is ingelicht over den loop dezer inschrijving; nu wordt zy voor een vol dongen feit geplaatst. In de meening dal dp aannemer met het bedrag genoegen neemt, kan de meerderheid zich mei liet besluit ver eenigen. De minderheid betwijfelt of een ver gissing van f 10,000 op een aannemings1- som van f40.000 mogelijk is; vanwege deze vergissing zou dit lidj geen aanlei ding vinden lol verliooging, wel indjen B. en W. een toezegging zouden hebben gedaan en omdat de opvolgende inschrij ving belangrijk hooger was. MARTINI VERJONGINGSKUUR. Door RAFAEL SABATINI. Uit het Engelsch door C. M. G. d. W, —o 2.) In een oogwenk was de secretaris ver dwenen en in een oogwenk weer terug, juist toen Anselme zijli heer eu meesters toilet voltooide. Maar het was duidelijk dat mijnheel" de Tressan knorrig was wakker geworden, want nauwelijks wa de knoopen van zijn wambuis vast of hij maakte ze weer los, eu sclioüd zijn hofmeester op ruwen toon uit. „Domoor! heb je dan geen begrip van vormen, van gepastheid? Moet ik dit costuum dat al een halve eeuw uit de fiiode is, in tegenwoordigheid van me vrouw de Markiezin verschijnen? Doe het uit, doe het mij uit, man! Geef mij die jas die verleden maand uit Parijs is ge komen de gele met lange mouwen en een sjerp de roo'de sjerp die ik hij Taillemant heb gekocht. Kan je je niet wat haasten? Ben je nu nog niet .weg?" Deze aanmaning verleende An se line 'n ongewone vlugheid van beweging, hij waggelde «is een gans, hetgeen een ko- mischen indruk maakte. Daarop kleedden secretaris en hij mijnheer den Sénéchal aan en tuigden hem op, totdat hij ver geleken kon worden bij een paradijs Hoewei noode, zal dit lid der commis sie met het voorstel medegaan B. en W antwoorden hierop: De commissie wordt in geenen deele voor een voldongen feit geplaatst en wij dan ook volstrekt niet in, waaraan wij liaar en (of) den Raad te dezer zake op de hoogte hadden moeten stellen. Bij het doen van liet voorstel zijn B. en W. uitgegaan van den voor den aanne mer slechten afloop vau het werk Ware dit anders geweest, dan zouden zij zeker niet met hun voorstel gekomen zijn. Waar zij met den loop vau het werk tevoren niet bekend waren, was het voorts voor en W. onmogelijk eerder met een voorstel le komen Naar de meening van B en W. zal in dezen een billijke oplossing door aan neming van hun voorstel bereikt worden, omdat zij zich overtuigd houden, dal de aannemer veel geld bij de uitvoering heeft verspeeld. Aanzuiveringexploi- 'tatieverli.es Bagijnhof. Zooals B. en W. reeds in hun ant woord dato 4 Oct. j V op de vragen van de heer L. J. Mes ter zake van de ex ploitatie der beide woningcomplexen dooi de Algem. Woningbouwvereoniging den raad kenbaar maakten, zou door het be stuur dier vereeniging worden overwo- om, voor wat betreft het complex Bagijnhof, het ongedekt verlies van "5329,12ya, in totaal over de exploita- jaren 1 Januari 1925 tot 31 Maart 1926 en 31 Maart 1926 tot 31 Mola-rt 1927 door de gemeente te dekken. Onder verwijzing voor het overige naar de Se9c en 10e alinea vlam meerbedoeld antwoord, waaraan B. en W. nog toevoe gen, dat, zoo de vereenigiing aan de ge meente geen f 1500 had betaald als aflos sing op de 3e hypotheek van f 25000, nu niet meer dan een bedrag vajn f 420,33 zou zijn bij te passen, hoewel daar tegen over natuurlijk staat, dat de gemeente dan f 1500 minder zou hebben, ontvan gen, berichten B. en W. dat zij geen vrij heid kunnen vinden om bovenvermeld bedrag ten volle aan de vereeniging te verstrekken. Blijkens de balans per 31 Maart 1927, was op dien datum in het onderlioudls- fonds aanwezig een bedrag vhn f 3408,795 en zij zouden nu in de allereerste plaats de som tot dekking van liet ongeSekt ex ploitatieverlies willen zien aangewend. Over het tijdvak 1 Jan. 1925 tot 1 April 1926 werd voor het onderhavige com plex aan onderhoud uitgegeven f 1037,40 en over het tijdvak 1 April 1926 tot 1 April 1926 tot 1 April 1927 f 1201,63ys, terwijl over die tijdvakken in het ouder- houdsfonds werd gesfort resp. f 2850 en f 2280 en ook over het tijdvak van 1 April 1927 tot 1 April 1928 weder 76 maal f 30 is f 2280 in het fonds zal worden gestorft. De reeds voor onderhoud gedane uitgaf an tot 1 April 1927 wijzen derhalve uit, dat zonder bezwaar de som vian f 3408,79i/a tot dekking van het ongedekte verlies kan worden bestemd. Alzoo blijft nog te voorzien in een on gedekt verlies per 1 Apriil 1927 van •329 121/2 min f3408 79'/-> is f1920 33. B. en W. stellen voor om laatstge noemd bedrag als renteloos voorschot bij te passen uit de kas der gemeente. De C. v. Firn vereenigl zich met het voorstel. Definitieve geldlee- n i n g. B. en W. deelen den raad mede, dat hun een definitieve geldleening is aange boden van f 260.000 nominaal (f 250900 reëel) tegen een rente van 41/2 pel. en een koers van 96i/2 pet. Met deze definitieve geldleening zou den zij tevens eenigc tijdelijke geklleenin- gen willen cousolideeren. Bij de defini tieve geldleening zouden zij willen opne men de bij raadsbesluit van 21 Oct. 1925 toegestane definitieve leening voor vast stelling van f 25.000 aan de Algem. Wo- n i ngbo uw vereeniging. De vorenvermelde afzonderlijke lee ningen total iseerend, komen B. en W. tot een totaal van f 25120b 22, terwijl bij aanvajarding van de aanbieding, zal worden verstrekt f 250900 liet verschil ad f304.22 kan uit de loopende begroo- ting worden bijgepast, doordat daarop nog een restant van een vroegere definitievé geldleening beschikbaar is. Dc C. v. Fin,, vereenigt zich met het voorstel. Rooiing van hoornen. B. en W, stellen voor over te gaan tol de rooiing van de volgende boomen (allen iepen 2 aan denBlauwen dijk, 9 op de weide tegenover „de Griffioen", 1 aan den Seis- dam bij de Seisbrug; 5 aan den l'en- ninghoeksingeJ vóór perceel L 70, 1 aan Klein Vlaanderen vóór perceel M 167; 16 aan den Seissingel bij de Noordbrug, 1 aan het Veersche Bolwerk voor perceel; N 59, 1 aau aan hei Veersche Bolwerk voor perceel N 72; 1 aan den Dampoort- singel tegenover perceel T 188^; 3 aap de Karelsgang in hel weil'and; 1 aan den Dam, Noordzijde N 18; 2 aan dp Lon- denschc kaai voor liet perceel II 55; o aan de Nieuwen Haven; 4 aan den Kleverskerkschen weg bij de Meelfa briek; 1 aan het westelUjk gedeelte van den Ouden Havendijk bij de Schietbaan 18 aan den Langeviele-singel, van de Langeviele-buitenbrug af lol aan den Koudekerksche straatweg2 kastanje- boomen op het plein van liet schoolge bouw aan de Verwerijslraat. De 16 iepen aan den Seissingel bij de Noordbrug zijn door gas aangetast, de 3 boomen asn de Nieuwe Ilaven hebben de iepen-ziekte en hun verwijdering zal bovendien een beleren aanplant mogelijk maken, de rooiing der 18 iepen aan den Langeviele-singel zsl het verkeer ver gemakkelijken en verder een meer _gcl|ijk- maligen aanplant mogelijk maken, terwijl)/ de beide kaslanjeboomen op het plein van het schoolgebouw Pan 'de Verwerij- strast te dier plaatse le veel1 schaduw en vochtigheid geven. Alle andere, hierboven «afzonderlijke vermelde boomen lijden asn iepen-ziekte, die opruiming noodzakelijk maakt. De te rooien boomen zijn met de cijfers 1 tol en met 74 gemerkt. De C. v. Fin. vereenigt zich met het voorstel. De C v. Fab. vereenigt zich met het voorstel, indien de le rooien boomen zoo veel mogelijk door andere worden ver vangen. De wenscli der Commissie zal door B. en W. worden ingewilligd. Verhaal pensioens" bijdragen. Ingevolge de bepalingen der Pensioen wet 1922 kan door hen, die na 1 Juli '25 vast pis gemeente-ambtenaar zijn of woxr don aangesteld, de tijdelijke dienst, welke eventueel is bewezen tusschen 1 Juli 1925 en den ingangsdatum der vaste be noeming, mits hij is bewezen boven den 18-jarigen leeftijd, voor pensioen wor den ingekocht, zulks op verzoek van de belanghebbenden. De inkoopsom is ver schuldigd door de gemeente, alwaar 'de lijdelijke dienst is doorgebracht en wbrdt door den Pensioenraad vastgesteld, ter wijl zij in 10 jaarlijksche termijnen van 10 pc! behoort te worden betaald. Van de bedoelde inkoopsom kan de gemeente ten hoogste 50 pet. op den betrokkene verhalen, slsdan te voldoen tn 10 achtereenvolgende jaren, telken male voor een tiende. Naar de meening van B. en W. zal thans door den raad eene beslissing dienen te worden genomen 'ten aanzien van eventueel verhaal der vorenvermelde inkoopsom op de betrokkenen Zooals bekend, werd bij besluit van 16 April 1924, gewijzigd bij Raadsbe sluit dd. 29 Augustus 1925 geregeld hel op de betrokkenen te oefenen verhaal van inkoopsommen, door de gemeente verschuldigd voor lijdel ijlcen dienst, be wezen vóór 1 Juli 1922 ep well in dien zin, dat het uitsluitend zou worden toe gepast op hen, die op 1 Juli 1922 blief meer in dienst van de gemeente wapen. Het zou derhalve in de lijn van dat besluit liggen om nu in het verhaal der inkoopsommen, bedoeld in art. 11. uit sluitend le betrekken hen, die niet meer vogel, wat pracht van kleuren betreft ten minste, maar niet in harmonische scha keering en sierlijkheid van gedaante. Babylas hield den spiegel' vast en An selme zette des Sénéchal's pruik recht, terwijl Tressan zelf zijn zwarten knevel opdraaide hoe deze zijn kleur behield, was een geheim en zijn sikje opkam de, dat op een van zijn vele kinnen groei de. Hij wierp een laatsten blik in den spie- gei, glimlachte bij wijze van repetitie, en verzocht Anselme zijn bezoekster binnen te laten. Hij verzocht zijn secretaris naar den duivel le loopen, maar bedacht zich en riep hem terug toon hij bij de deur was. Zijn ijdelheid, die hij liefhad1, moest hij uiting geven. „Wacht even!" zei hij. „Er moet een brief geschreven worden. Hst werk voor den koning 1 mag niet uitgesteld worden - niet voor alle douairières uit heel Frankrijk. Ga zitten." Babylas gehoorzaamde, Tressla® stond met zijn rug naar de open deur. Hij luis terde met gespannen aandacht enhooir- de het ritselen van ito u wenk leer en. Hij kuchte en begon te diicteeren: „Aan hare Majesteit de Koningin Re gentes." Hij zweeg een oogenblik en stond met gefronste wenkbrauwen, in gedach ten verdiept. Toen herhaalde hij zeer gewichtig: „Aan hare Majesteit de Ko ningin Regentes. Heeft u het?" „Ja mijnheer de graaf. „Aan hare Ma jesteit de Koningin Regentes." in dienst van de gemeente zijn bij die in werkingtreding dezer verordening, en lien, die, hoewel bij de inwerkingtreding der verordening in dienst van de .ge meente, op het tijdstip, wanneer zij tijde- Iijken dienst inkoopen, niet meer in dienst van de gemeente zijn. Intusschen heeft de raad bij besluit van 21 Oct 1925 bepfiald, dal tol liet wettelijk toegelaten maximum de bijdra gen voor eigen benevens weduwen- on weezenpensioen zullen worden verhaald op hen, die na 21 Oct. '25 vast of lijdelijk in'dienst van de gemeente worden geno men enz. Hel schijnt B. en W mitsdien logisch nu ook op hen, die onder de werking der zoo juist genoemde verhaalsverordening, vallen het verhaal, bedoeld in arl il toe ie passen De C. v Fin vereenigt zich met het voorstel Gevolgen opheffing school B. Nu bij Kon. Besl. van 6 Oct. j.jl. in bei'oep is gehandhaafd hel besluit van Ged. Stalen van Zeeland tot opheffing der openbare lagene school B, zullen ook de gevolgen dier opheffing geregeld moeten worden. Derhalve stellen B en W. voor om, met ingang van 1 Dec. a s. a. het hoofd G. Mollema, de onder wijzeres J. C. de Jonge en den onder wijzer A. Dekker op wachtgeld te stel len; de onderwijzeres J. C. de Jonge le benoemen aan school C in de va cature Cappon—Geijp en den onderwij zer A. Dekker te benoemen aan school J in de vacature Kuiler. De leerlingen der opgehevten school zullen door B. en W. zoo goed mogelijk over de andere openbare lagere scholen worden verdeeld, met dien verstandje, dat liet totaal aantal leerlingen van school J wordt opgevoerd tol 199, waardoor aan die school nog slechts 1 overcom plete leerkracht (in plaats van 2) zal verhenden zijn Aan de tijdelijke onderwijzeressen der scholen C en J, n.l. L. Corné en M. de Bruijnc, hebben B. en W. reeds medle- deeling gedaan, dat hun tijdelijke werk zaamheid per 1 December a.s. een eind zal nemen. t)e betrokken inspecteur van "het la ger onderwijs heeft zich met het voren staande vereenigd. Vasstell. vergoeding bijz. scholen B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot vaststelling der over 1925 door de gemeente aan de besturen der alhier gevestigde bijzondere lagere scho len uit te keeren vergoeding per leer ling, zooals bedoeld in de bepalingen der L. O. wel 1920. De C. v. Fin. veréenigt zich met het voorstel. Defin. benoeming klokkenist. B. en \V. stellen den raad voor den heer Th. C. Ferwerda met ingang van 1 Januari 1928 definitief le benoemen als klokkenist van den Abdijtoren, op een jaarwedde van f 500, benevens een ver goeding van f 120 voor het versteken van muziek. Vacanlietoeslag politiepersoneel. Naar aanleiding van het verzoek van liet hoofdbestuur van den Algem. Bond van Politiepersoneel in Nederland om een jaarlijkschen vacanlietoeslag aan het politiepersoneel, berichten B. en W.,dat de meerderheid van hun college meent, dat de jaarwedderegeling van dien aard behoort te zijn, dat zij ruimte laat om uit de inkomsten, welke, op grond van die regeling, worden genoten, ook eVen- tueele extra-uitgaven, welke voor ont spanning gedurende de jaarlijksche va- cantie worden gedaan, te bestrijden en dat een afzonderlijke toeslag daarnaast dus geen reden van beslaan heefl. Naar haar meening is zulks lhans met de geldende jaarwedde-regieling voor het politie-personeel zeker hel geval. Hoewel de minderheid zich met de Zooals de magneet het ijzer aantrekt, zoo gretig nemen de zieke weefsels In het menschelijk lichaam het genezende aspirin op. De opgeloste Aspirln-tabletten komen, op een wijze die voor de spijsverterings organen geheel onschadelijk is, door den bloedsomloop in die licheamsdeelen, die wegens hoofd-, kies- of rheumatische pijn, neuralgie of jicht hun heilzame werking noodig hebben. De echie Aspirln-tabletten krijgt men «lechfs fn de orl- ginecle verpakking "'Soyet", met den oranje band en bei Prijs 75 ets. Weiger namaak oi losse tabletten. (Ingez. Med hiervoren uiteengezette zienswijze der^ meerderheid niet kan vereenigen, is zjj intusschen, met die beide andere leden van oordeel, dat het allerminst zin zo«u hebben om eventueel aan het politie personeel alleen een va can tie-toeslag te verleenen. Naar de opvatting van het geheele college zou inwilliging van het verzoek dienen mee te brengen, dal het volledig gemeentepersoneel in he! genot van bedoelden toeslag werd gesteld. En de fiuancieele toestand van de gemeen te laat een uitgaaf, zooals daarmede zou gemoeid zijn, niet toe. Resumeercnde stellen B. en W. voor op het verzoek van adressant afwijzend te beschikken. Verbetering closets*. B. en W. stellen den raad voor een crediet van f 5100 te verleenen om in verschillende schoolgebouwen en ande re gebouwen der gemeente aan closets en urinoirs de noodige wijzigingen en verbeteringen te doen aanbrengen, in verband met art. 6 der desbetreffende verordening, zulks naar een voorgestelde begrooting. De C. v. Fin. vereenigt zich mei het voorstel. De C. v. Fab. deelt mede, dat de meerderheid zich alleen met het voor stel vereenigt, daar het een gevolg is van een genomen raadsbesluit GEMEENTERAAD VAN NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Maandagavond hield de raad van N. en St. Joosland een openbare vergadering, onder voorzitterschap van weth. Vallei, daar de burgemeester wie- gens ongesteldheid verhinderd was. Naar J aanleiding van het bericht van overlij den van den heer C. Rooze, en van den brief van rouwbeklag, welke namens den raad aan de familie is gezonden, wijdde de voorzitter een woord aan de nage dachtenis van hel zoo plotseling overle den medelid. Toen de werkelijkkjeid tot ons doordrong, gevoelden wij maar al te goed de broosheid van "s menschen bestaan. Al bestond er lusschen hem en mij, zoo zei spr., een groot verschil in politieke opvatting, gaarne wensch ik te erkennen, dat wij in hem verliezen 'n man, d:e zich in de raadsvergaderingen steeds volle belangstelling toonde voor te behandelen zaken, en zich steeds be- ijverde die zaken le behartigen, door er zich met zijn heele persoonlijkheid aan Daar klonk een slap en een kuchje achler hem. „Mijnheer de Tressan", sprak een vrouwenstem, een rijke, welluidende stem, doch trotsch eu aanmatigend van toon. Onmiddellijk keerde hij zich om, trad een voetstap nader en boog. f „Uw onderdanige djenaar, mevrouw," zei hij met die hand op h,et harlt. „Dit is een eer, die „Die u alleen gedwongen te beurt valt," viel zij hem heftig in die rede, „Stuur djat jongmensch weg." De secretaris, bleek en verlegen, slond op. Ilij jperde de oogen open bij die woordjen van de dame Hij was voorbe reid op een catastrophe als natuurlijk gevolg van dén loon dien zij durfde aan slaan legen dezen man, die dc schrik was van èijn huis en Van geheel IGrenoble. Maai" neen, de gedweeheid van den Séné- chal maakte hem adiemloos van verba zing „Het is mijn secretaris, Madame. Wij waren aan het werk toen u binnenkwam. Ik was op het punt hem (een brief te dic- teeren aan Uwe Majesteit. Het ambt van gouverneur van een gewest als Dauphi- né is helaas! geen sinecure." Hij zuchtte alsof zijn hoofd zeer ver moeid was. „Er blijft hem weinig tijd1 over zelfs om te eten of te slapen." „Dan zult u behoefte hebben aan een vrijen dag," zei ze met koele .onbe schaamdheid. „Neem er dadelijk een en laat het werk voor den koning een oogenblik rusten ter wille van het mijne." De schrik van den secretaris nam in razend tempo toe. Stellig en zeker de storm zou ten laatste losbarsten boven het hoofd van deze vermetele vrouw. Maar mijnheer die Sénéchal, gewoonlijk zoo licht onbrandbaar en heftig, deed niets dan opnieuw een buiging voor haar maken. „Mevrouw, u neeint mij de woorden uit den mond. Babylas, ga heen!" En met verachtelijk gebaar wees hij den se cretaris de deur. „Neem uw papieren mee, naar mijn studeerkamer. Wij zul len dien brief aan hare Majesteit afma ken, wanneer mevrouw vertrokken is." De secretaris raapte zijn papieren bij elkaar, zijn veeren pennen en zijn inktko ker en ging heen: de wereld liep stel lig op baar eind. Toen de dour achter hem gesloten was, zette de Sénéchal weer met eera buiging en een gemaakt lachje, een stoel! klaar voor zijn bezoekster. Zij keek eerst naar den stoel, toen naar den man met een even vagen blik, toen wendde zij zich met verachting af van beide en slenterde naar den haard. Zij blieef voor hel vuur staan, met haar zweep1 onder den arm en trok haar stevige rij hand schoenen uit. Het was een groote, prach tig geproportiionneerde vrouw, met een zeer schoon gelaat, ofschoon zij de jeugd al gepasseerd was Bij het afnemend licht van dien namid" dag in October zou niemand haar meer dan dertig jsar gegeven hebben, al had men er, in hel vollje "daglicht gezien, een jaar of wat bij gedaan Maar bij geen enkel licht zou men de waarheid hebben gegist, zij zou weldlra 1 wee-en- veertig worden.. Ilair gelaatskleur was bleek, ivoor-bleek en vormde een scherp contrast met haar zwart, glansrijk haar. Onder de lange wimpers schitterde een paar zwarte brutale oogen die de fiere lijnen van haar roode lippen sterk deden uitkomen. Haar neus was dun en spits, haar hals stond als een pilaar van ivoor op haar prachtige schouders. De markiezin had een rijkleed aan van blauw Fluweel niet gouden vèters over de maag vastgeregende hals was laétg in het vierkant Uitgesneden, waarin een gesteven stuk van fijn wit linnen, een mode die in Frankrijk dien gcplooi- den halskraag verving. Op het hoofd droeg zij een linnen kap waaf op een grij zen hoed met een blauw met goudenl sjaal- Zij slond bij den haard met den eenen voet op den steenen rand; met den eenen elleboog een weinig leunend op den schoorsteenmantel begon zij lang zaam haar handschoenen uit te trekken. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5