„Hötel-Noordzeeboulevard" 'Kantongerecht te Middelbarg. In de zitting van 26 October j.l. heeft de Kantonrechter alhier veroordeeld wegens: rijden met een motorrijtuig, zon der behoorlijke verlichting van nummer met letter W. C. do S. te Domburg f 25 b. s. 25 d.fli.; Zich in kennelijken staat van dron kenschap op den openbaren weg bevin den: R. V. te He-ijst (B.) f 15 b1. s., 15 d. h.; P. A. de W|. te Goes 1 '10 b s, 10 d. li.; J. A L,. te Middelburg f 5-b s. 5 d li.; J. O- te Oost- en Wlest Sou burg f (10 b. s. 10 d. h.; f Idem bij herhaling J. K., gedomici lieerd te Midddelburg f 15 b. s. 15 dagen hechten.; In de gemeente Middelburg zonder vergunning van B. en W, voorwerpen -te° koop aanbieden: Th S. te Dordrecht f 0.50 bl s.. 1 Cd. h.; Als bestuurder van een voertuig bui ten noodzaak de linkerzijde van den weg houden- P. C. P. te Middelburg f 3 b s. 1 week tuchtschool, idem met een rij wiel P. de B. te Middelburg f 5 b.. s. 5 d. h. Voorhanden hebben van maten en ge wichten niet voorzien van de vereisch- te stempelmerken: M. S. te Nieuw- en St. Joosland 10 maal f 0.50 boete s. 10 maal 1 d. h. Verbeurdverklaring der inbeslaggenomen maten en gewichten; Iu de gemeente Vlissingen den weste lijken rijweg van de Kleine of Riüheirtf- sche Markt met een rijwiel in de richting van de St. JacobsUvat berijden: P. Th, M. te Vlissingen» f 3 fl»'.' s. 3 d. h.; Op den openbaren weg een trekdie/r laten staan zonder voorzorgsmaatre gelen tegen het aanrichten van schade: I. F. te Middelburg f 5 b. s. 5 dl h.; In. de gemeente Vlissingen als bestuur der rijden op een voetpad^: Oh. L. Dl, te Vlissingieln: f 5 b, 5 d. h. Rijden met een rijwiel zonder bef F. J. P. te Middelburg f 3 b.. s. "3 dagen hechtenis.. Jagen op grond, wajar een ahder lot het genot van de jacht geredhtigd is, zonder schriftelijk bewijs, en niet in diens gezelschap: J. W. B. te MidddeE- burg: "Wegens de omstandigheden waar onder het feit is gepleegd, geen straf. LEGER EN VLOOT. Kapitein T. J. Reeser, van het 5e regiment infanterie, die zijn studiën aan de hoogere krijgsschool te 's Graven- hage heeft volbracht, wordt 1 Novem ber voor een jaar werkzaam gesteld on der de bevelen van den chef van den generalen staf. Bij beschikking van den minister van Marine a.i. zijn de luitenants ter zee 2e kl. J. A. L. Muller en jhr. H. A. van Foreest, den len Nov. a.s. geplaatst, eerstgenoemde aan boord van Hr, Ms. wachtschip te Willemsoord, laatstge noemde bij het Koninklijk Instituut voor de Marine; is met 1 November a.s. de officier van administratie le kl. C. C. Krieger, die nende aan boord Hr. Ms. Hertog Hen drik", gesteld ter beschikking, en zijn de officieren van administratie 2e ld. J. Oosterhuis en F. T. van Rijn, geplaatst, onderscheidenlijk a, b. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" en bij het vliegkamp „De :Kooij". VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Jaarlijks worden in de maand De cember door de post-administratie wel dadigheidspostzegels uitgegeven, welke met een toeslag boven de frankeerwaar- de worden verkocht. De dit jaar te verwachten zegels zul len met die, welke in 1925 en 1926 wer den uitgegeven, een serie vormen, ver- ioonende de wapens der Nederlandsche provinciën. Deze serie is hiermede vol tooid, zoodat voor de in 1928 uit te geven zegels een nieuw motief moet worden gekozen. Overwogen wordt om het volgend jaar een aanvang te maken met een serie ze gels, waarop de beeltenissen geplaatst zijn van Nederlanders, die door hun ont dekkingen der menschheid heil hebben gebracht. Omtrent de Nederlanders, die 't meeste in aanmerking zouden komen om door het aanbrengen van hun beeltenis op de weldadigheidszegels te worden gehuldigd wordt het advies van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen ingewon nen. wenschen te zenden, wordt meegedeeld, dat ten einde de onderstaande landen nog vóór 1 Januari te bereiken, de daar voor bestemde correspondentie uiterlijk op den daarachter aangegeven datum moet worden verzonden. De ovcrtochts- duur is berekend tot het eerste station of de eerste haven in het land van be stemming, waar de brievenmalen worden afgegeven. Voor correspondentie voor verder gelegen plaatsen is dus vroegere ter-postbezorging gewenscht. Argentinië 2 December Aruba 6 De cember Australië 24 November Bo naire 6 December; Brazilië 2 December; Britsch Indië 15 December; Canada 20 December; Ceylon 8 December; China 14 December; Saba 29 November; St. Eustatius 29 November; Curasao 9 De cember; Egypte 23 December; Japan 10 December; Mexico 13 December; Ned.- Indië (zeepost) 30 November; Ned.-Indië (mail) 7 December; N. Zeeland lT^No- vember; Paraguay 2 December; Penang 8 December; Philippijnsche eilanden (Sa ba) 26 November; Siam 1 December; St- Martin 29 November; Straits Settlements 8 December Suriname 25 November Unie v. Zuid-Afrika 8 December; Uru guay 2 December; Venezuela 9 Decem ber; Vereenigde Staten van Amerika 23 December, Indische Stoomvaartlijnen. Radja, 27 te Suez, Batavia naar Am sterdam. Salawati, 27 v. Suez, Amsterdam naar Java. Tabanan, 28 te Rotterdam van Ba tavia. Toba, 27, 22 u., Suez, Rotterdam naar Batavia. Johan de Witt, 27 v. Southampton, Amsterdam naar Batavia. Karimata, 27 te Sabang, Amsterdam naar Batavia. Grotius, 28 te Genua, Batavia naar Amsterdam. Borneo, 28 v. Batavia naar Amster dam. Bali, 27 v. Port Said, Batavia naar Am sterdam. Blitar, p. 27 n.m. Finisterre, Batavia naar Rotterdam. Buitenzorg, p. 28 Sagres, Rotterdam naar Batavia. Crijnssen, 27 5 u. 3 m. 900 mijl Z.W. v. Land's End, W. Indië naar Amsterdam. Insulinde, 28, 12 uur, v. Marseille, Rot terdam naar Batavia. Manoeran, 27 te Calicut, Batavia naar Amsterdam. Melampus, 27 te Suez, Batavia naar Amsterdam. Phrontis, 27 8 u. 10 m. 70 mijl Z.W. v. Niton, Batavia naar Amsterdam. Siantar p. 28, 15 u., Gravesend, Ba tavia en Londen naar Rotterdam. volslagen duisternis zat. Na verschil lende onderzoekingen, kwam men tot de ontdekking, dat de oorzaak te zoeken was in een van de transformatorhuisjes. J. B., gemeentemonteur te Meppel, kwam bij het onderzoek in aanraking met de hoogspanning, waarop 10.000 volt stroom stond. Zijn rechterarm en hand waren zeer ernstig gebrand en ook aan de lin kerhand had hij brandwonden gekregen. Horloge en ketting waren stukgeslagen en versmolten. De mijnpolitie heeft, zoo meldt de Limb, Koer., Donderdag gearresteerd en ter beschikking van den commissaris van politie te Heerlen gesteld W. J. H,, die schuldig is aan een overval in een wo ning van de kolonie Beersdal, met min der eerbare bedoelingen ten opzichte van een 16-jarig meisje. Een prop papier, die hij het meisje in den mond had geduwd, alsmede een touw, \vaarmede hij haar had willen binden, zijn in beslag geno men. De verdachte heeft een volledige bekentenis afgelegd. In de ondorgrondsche werken van dp. Staatsmijn „Emma" le Heerlen is Donderdagavond, in een der galerijen de 28-jarige hulpopzicliler M. v. H. uit Heer len door vallend gesteente gedood, ter wijl de arbeider H. J. zwaar gewond werd. VERSCHILLENDE BERICHTEN. A/f rnieuw^në rijbewijzen. Men verzoekt ons vanwege het Pro vinciaal bestuur opneming van het vol gende: Zij die in 1915 een rijbewijs verkregen en thans vernieuwing verlangen, vervoe gen zich vóór 14 November a.s. ter se cretarie hunner woonplaats; aanvraag formulieren en inlichtingen zijn daar kos teloos verkrijgbaar. Geneeskundig onderzoek bij deze aan vragers niet vóór 5 November a.s. Uitreiking door de Griffie tusschen 21 November en 3 December a.s. Kosten Provincie 1.50. Nieuwjaarscorresponden tie naar het buitenland, len gerieve van hen, die aan in het buitenland vertoevende familieleden of Kennissen nieuwjaars-correspondentie De toestand van mejuffrouw S., die Woensdagavond op het Bezuidenhout in Den Haag tengevolge van een aan rijding door een auto ernstig is gewond, is redelijk. In de gemeente Stolwijk bij Gouda was mej. N. S. met haar verloofde bij diens ouders op bezoek geweest en toen zij zich des avonds huiswaarts wilden begeven, liepen beiden bij het verlaten van de woning, door de duisternis mis leid, in de voor het huis gelegen wete ring. Het mocht de jongeman gelukker vrij spoedig op het droge te komen, doch toen mej. S- uit het vrij diepe water was opgehaald, waren de levensgeesten bij haar reeds geweken. Vrijdagmiddag trachtte een auto met vier inzittenden op den Haarlem merstraatweg te Amsterdam een motor met zijspanwagen in te halen. Blijkbaar door het woeste rijden van den auto, had een aanrijding plaats. De motor met zij spanwagen werd over den weg geslin gerd. De motorrijder werd ernstig ge wond, de inzittende van den zijspanwa gen minder ernstig. Een der opvarenden van het Ne derlandsche stoomschip „Strabo", dat nabij de Hembrug moest wachten op de opening der brug, is in aanraking geko men met een draad van de Kanaalver lichting. Hij was onmiddellijk dood. Vrijdagmiddag reed de heer J, A. op een motorfiets Tangs de Dommel Aa naar Gessel. Bij een bocht was hij het stuur niet meer meester en reed tegen een boom. De ongelukkige was op slag dood. De voerman C., die ernstig gewond was bij het ongeluk met een landwagen op den Biltschen straatweg, is in de Rijksklinieken te Utrecht overleden, De 26-jarige C. P., die Donderdag uit het gesticht „Den Dolder" ontsnapte, werd Vrijdagmorgen nabij Bilthoven op de spoorlijn Amersfoort-Utrecht aange troffen met afgereden hoofd. De onge lukkige is vermoedelijk in den nacht door een naar Utrecht gaanden goederentrein overreden. Te Miste is Vrijdagnamiddag op den onbewaakten overweg een houtwagen door den uit Doetinchem komenden trein De machinist zag het gevaar, maar kon ondanks krachtig remmen een botsing niet voorkomen. De wagen werd eenige meters ver weggeslingerd. Men schrijft aan de N. R. Ct. Steenwijk Donderdagavond omstreeks negen uur gingen hier plotseling alle electrische lichten uit, zoodat het geheele stadje ATTENTIE TBB opent a.s. Zondagmiddag om 3 uur haar Afternoon Tea Dansant met optreden van den VIRTUCOS XYL0PR0NI31, die alsdan eenige nummers van zijn repertoire ten beste zal geren, 't Alhambra-Orkest zorgt voor de nieuwste dansmuziek. (Ingez. Med.) AFLOOP AANBESTEDINGEN. Het verbouwen van een pand aan de Wal alhier, voor rekening van de West-Indische Bananen Import-Company te Rotterdam, is opgedragen aan den heer L. F, Groosmani aannemer alhier. MIJNHAROT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 30 ct Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Maag-Tabletten 75 ct .Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) BUITEALABD. Algawen Overzicht Onrust in Lithauen. Er zijn, vooral van de nabuurstateu, schrikwekkende onthullingen over toe standen, die in den Baltischen staat Li" thauen heerschen. Het schijnt daar Mexi- caansch toe te gaan. Er woedt een soort schrikbewind la Tsjeka. Deportaties, ter dood ver oordeelingen zijn er aan oe orde van den dag. Li'.hausche arbeiders en vluch telingen hebben dan ook, naar de pers dienst van het I. V. V. meldt, over hun fascistisch geterroriseerd land beraad slaagd, waar men als arbeider geen minuut zijn leven zeker schijnt. Dat maakt men althans op uit het manifest, dat zij de wereld hebben ingezonden. Het is van belang hieraan iets te onl- leenen „De fascistische dictatuur in Lïthauen is een regime van adel en 'nourgeoisiei legen de Lithausche arbeidersbeweging en haar sociale hervormingen, tegen de agrarische hervormingen, de sociale ver zekering, de ziektekassen, de ontwik kelingsinstituten enz. Aan den spits van dit regime staat een comité van offi cieren, dat der regeering Sraetena en WalJemaras tot uithangbord dient. Deze onderdrukkers hebben de regeering m|el geweld iu handen gekregen, de staats wetten met voeten getreden, hjel parle ment uit elkaar gejaagd en een oorlogs dictatuur ingevoerd, die de cultureele, sociale, politieke en vakbeweging der Li thausche arbeiders onderdrukt en de pers terroriseert." Lithauen wordt dus blijkbaar gere geerd door een bloeddorstige bende, die 't vooral voorzien heeft op arbeiders- leiders. Vele socialistische leiders zit ten in de gevangenis, en 't zal er wel, niet te best voor hen uit zien. Wie maar eenigszins socialistisch zich geuit lieefl, wordt uit zijn huis gezet, en naar een concentratiekamp gezonden. De bevol king in het land zelf staal machteloo's om georganiseerd iets van be [eekenis tegen deze dwingelandij uit te richten. Vandaar de bijeenkomst le Riga, en van daar het manifest, dat zich richt lot de heele wereld, en verzoekt dp gezant schappen van Lithauen uit de staten te zetten. De arbeiders roepen hun ka meraden der geheele wereld op liun in den strijd tegen het fascisme moreel materieel te hulp te komen. Nomenclatuur in de (tarieven. De technische Volkenbondscommissie voor de totstandbrenging der unificatie van den nomenclatuur in de tarieven, is gister in tweede zitting geeandigd, na 44 zittingen. Thans is deze deskundigen commissie erin geslaagd een volledig schema te ontwerpen voor de classificatie der goederen in de toltarieven, wat in de Novemberzitting van het economisch vol- kenbondscomilé aangeboden zal worden. Indien het economisch volkenbondscor mité dit schema goedkeurt en de daarom trent dan te raadplegen regeeringen zich bereid verklaren het ontwerp dezer tech nische commissie te aanvaarden, zal de unificatie der nomenclatuur in de tarie ven verkregen zijn op een eenvoudigen grondslag van internationaal karakter Er is op deze slotvergadering nog uit eengezet, hoe daardoor niet alleen de toepassing der douanetarieven belangrijk zal vergemakkelijkt worden en handels belemmeringen zullen worden uit den weg geruimd, doch hierdoor tevens dit andere groote voordeel bereikt zal' wor den, dat voortaan de handelsstatistiek der verschillende landen over den invoer en uitvoer van producten onderling ver gelijkbaar zal worden, zoodat men bij het streven naar de ralioneele reorganisatie der voortbrengiug een veel beter en nauwkeuriger overzicht van den werke lijker! toestand zal kunnen krijgen. De in- en uitvoer verboden. De couferentie-Colijn over fle afschaf fing der in- en uitvoerverboden staat thans voor een beslissing. Wellicht zou die beden reeds vallen.. Er was eindelijk eeuig optimisme te bespeuren over den goeden afloop. De com. van rapporteurs is 't nl. eens geworden over den tekst der bekende artikelen 1 en 5, die de uitzonderingsbepalingen bevatten. De tekst is thans zoo. dal in plaats van een verzwakking der conventie, zoo als men eerst vreesde, eerder een ver sterking daarvan het gevolg geworden is. Artikel 4 bevat minder uitzonderings bepalingen dan het ontwerp-conventie van het Economisch Volkenbondscomilé, 'terwijl bovendien de tekst dezer uitzon deringsbepalingen veel preeieser is ge worden in den geest van de Duitsch- Itaiiaansche amendementen. fn artikel 5 is ook een belangrijke tekstverbetering aangebracht, zoodat daaruit thans duidelijk blijkt, dat men op de atgemeeue uitzonderingsbepalingen slechts een beroep zal mogen doen in gevallen, waarin men van een dreigende of plaats gevonden hebbende nationale ramp zal kunnen spreken. Engeland en Roemenië waren""t voor al, die op ruimere uitzonderingsbepalin gen aangedrongen hadden. Die hebben die dan ook maar niet zoo maar prijs gegeven, doch als tegeneisch gesteld, dat een overgangsbepaling eenige bijzondere in- en uitvoerverboden en beperkingen zal vermelden. Deze nu zullen heden women besproken; anderen fc^nen dan zien, hoe groot aie bijzondere verboden gullen zijn, en daarnaar hun bereidheid tot concessie bepalen. In ieder geval is de stemming veel tegemoelkomieadler. De onrust in Roemenië- Uil Boekarest wordt gemeld, dat in de Bessarabische stad Kikkeneff ernstige botsingen hebben plaats gehad tusschen de politie en aanhangers van Prins Carol). De gendarmerie moest van de vuurwa pens gebruik maken. Twee honderd per sonen werden gearresteerd. Uit Belgrado wordt gemeld, dat Jood- sche vluchtelingen zijn aangekomen uit Temesvar (Tr. Jordanië) iu de Servische iv.-jjjwnciwwf verdwenen. De brieven werden hem toen terug gegeven met uitzondering van een epistel, waarin de echtgenoote van den bediende, tamelijk onvoorzich tig, vertelde welke bezoeken de prins dagelijks ontving. Men is van meening, dat hier een voorgewende inbraak heeft plaats gehad met politieke doeleinden. Prins Carol is telegrafisch van de ge beurtenissen op de hoogte gesteld. Inderdaad wel een eigenaardige ge schiedenis! BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Iu den provincieraad van Brabant is, naar de correspondent van de N R Crt le Brussel meldt, een voorstel tot het besleden van een bedrag van 4000 francs voor hel aankoopen van school boeken over taalzuivering, zoowei Neder landsche als Fransche, aangenomen Naar de correspondent van de N E- Orl. te Brussel raeldt^ is door minister Huysmans, in de jongste vergaderiug van de officieele commissie voor natuur- en stedenschoon, *Ie spoedige indiening toe gezegd van een wetsvoorstel tot bescher ming van het natuurschoon in België. Ook de klasseering der kunstwerken en de bescherming der landschappen legen ontsiering door reclame hebben de aan dacht van den minister. Uit Pruisen. 1 April a.s. zal het vorstendom Wal deck zich aansluiten bij Pruisen. Uit Polen. De ministerraad besloot In Polen een ander geldsysteem in le voeren, waarvoor een verandering werd goed gekeurd. Deze verandering houdt verband met het stabilisatieplan. Uil Brazilië, Volgens te New York ontvangen te legrammen is de stad Ponta Grossa in den slaat Parana, Brazilië, een stad van ongeveer 20.000 inwoners, door een cy cloon gedeeltelijk verwoest. De mate- rieele schade is zeer groot. Omtrent het aantal dooden en gewonden zijn nog geen berichten ontvangen. Uit Oh i n a. Een leger van vijftigduizend man uit Nanking heeft zonder tegenstand d® stad An-ki genomen. Het trekt nu langs de beide oevers van dp JangJ-tse teg^n Hankou op, gesteund door het vuur van zes kanonneerbooten. die vuren op de terugtrekkende troepen van Tsang-sen- sje. Officieus wordt uit Peking geméld, dat 200 Fransche koloniale soldaten gis ter de Fransche concessie in Hankau hebben bezet. Uit Japan. Aan de Japansche kust nabij Nun- schia heeft een nieuwe aardbeving plaats gehad. Een glasfabriek ter hoogte van zes verdiepingen stortte in 14 arbeiders wer den gedood, en meer dan GO gewond. In grensstad Veleko Beelckereh. Zij deelLJde stad Naischan stortten 47 huizen iu. den mede dat in Temesvar een revolutie Een kind werd gedood, is uitgebroken, en dat er progroms plaats hebben. De premier Brat ia nu heeft in een rede in het Roemmeensch parlement de ar restatie van Manoelescu verdedigd. En MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 28 Oct. Op de heden zich duidelijk genoeg uitgelaten. Hij gehouden veiling werden, de volgende zeide o.a. prijzen besleed: Wie door welke middelen ook tracht} Marie Louise 7—13ct., Rietpeer 7, den wettigen heerscher de kroon van het Beurré Durandeau 8—9, Be. Clairgeau 22 hoofd te stooten is daarom eveneens een J 25, William Duchesse 11—25, Chauf vijand van den staat. Degenen, die trach- montel 5—8, Soldat Laboureur 15—19, ten door een volksstemming of door par-Pondspeer 5, Kleipeer 3, Gicser Wilde- tijcombinalies of op andere wijze een, man 4—7, Nouveau Poiteau '6—18, Jos. wettige en definitief vastgestelde xegeê-' de Malines 16, Prins Albert 10—13, Cel- ring omver te werpen begaan een hande-( line 16, Hondsmuil 6—12, Campagnezoef ling, welke op de wettelijke autoriteiten4—9, Tuinzoet 4, ganzebout 8—9, grauw- zal te pletter loopen. [zoet 9—10, Goudreinet 5—14, Jacq Le- De abdicatie van den vroegeren prins; bel 10—13, zure Bellefleur 2—12. zoete Carol was wettelijk geregistreerd en de idem 4—7, Gron. Kroon 9—13, Ermgaard troonsbestijging van koning Michael on-} 5—11, Present v. Luntéren 8, aardappe- der een regentschap wettig geprocla"-, len 6—7, poters 1,5—3,5, spinazie 21— meerd. j 25, spruiten 13— 25, kleine peéen 3,5— Er is dus geen wettige mogelijkheid' 5,5, postelein 14—20. princessen 26—60, op dezen afstand terug te komen; menj Wagenaars 26—30, snijboonen 15—35, kan ook vaststellen dat de mededeelin- druiven 43—74, sehorseneeren 7, tomaten gen van Carol in de openbare meening4—16, mispels 12, alles per K G kipei- van Roemenië geen weerklank hebben ge- ren 10,5, roode kool 3—9, witte kool 4— vonden. Men toont voor het incident al- 11. savoijekool 3—10, bloemkool 4—28, [een een op nieuwsgierigheid berustende sla 1—1,5, andijvie. 2, netmeloenen 4, belangstelling. suikermeloenen 4, alles per stuk, dahlia 5 Volgens de Temps is in Prins Carol's —12, chrysanten 517, selderie 26,5, villa te Neuilly, onder zeer vreemde om- 4—9, uien 3—4, peeën 4—8, karoten standiglveden ingebroken. ,—7, rammenas 2,5, rapen 1,5—4, alles Vrijdag 21 dezer werd voor het bios- per bos; veldsla 28—45, andijvie 26—38, coop-theater aan de Avenue de Ia Grande Armée de Roemeensche bedien de, die belast is met de bewaking van de villa, wanneer prins Carol afwezig is, door een vrouw aangesproken, die hem uitnoodigde samen te lunchen en zelf de rekening betaalde. Wat daarna is ge beurd, zegt de man zich niet meer te kunnen herinneren. Den volgenden dag stelde de bediende vast, dat zijn particuliere brieven waren spinazie 10,5, peterselie 9—17, bloem kool 15—50, boerenkool 18, alles per kist. Goes, 28 Oct. Veilingsvereeniging Zd- Beveland. Bloemkool 1—10, groene savoijekool 4 —7, andijvie 0.90—1.70, kropsla 1.40— 1.50, Meloenen 4, alles per 100 stuks; spruiten 6—22, wiltekool 3, tomaten 8— t2, alles per 100 K.G.; wortelen 16, per 100 bos. hazen 2.70 per stuk.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3