Hopte toni FEUILLETON! BIJVOEGSEL fia db I rj' Mm Donderdag 20 Oct. 1927 No. 247 BINNENLAND. IIET GEVAAR VAN UITLAATGASSEN VAN AUTO s. Dezer dagen heeft op de Directie van Üen Arbeid een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van vereenigin- gen op automobielgebied onder leiding van den Directeur-Generaal van dpn Ar beid^ waarin de medische adviseur bij de Arbeidsinspectie, t(r. W. R. H. Krai- nenburg een uiteenzetting gaf van de gevaren, waaraan in steeds sterker mate de chauffeurs, de automobiel- en autoc buspassagiers en het publiek zijn bloot gesteld ^ooivde zwaar giftige eigenschap pen van kooloxyde, dat in de uitlaat gassen van de automobielmotoren voor komt tot een gehalte van 13 pet. en zellfs hooger). Wel trekt het af en toe even de aan dacht, dat een monteur of chauffeur in de garage d°°d. of bjjna half dood. som tijds in den toestand vati absolute mach teloosheid bij vol bewustzijn, word,t ge,- vonden (toediening en voortgezette toe diening van zuurstof met o pet. koolzuur is het beste en snelst werkende redmid del) of dat een passagier hetzelfde lot ondergaat (eenige maanden geleden een jongen in een dichte vrachtauto op weg van Rotterdam naar Zoetermeer), maar veel te weinig is het bekend, dat tal van gevallen niet herkend worden en de slachtoffers hetzij chronisch lijden aan hoofdpijnen, zenuw-, bloed.- en spijsver- teringsziekten of bij het besturen van de auto suf en slaperig worden, hun oriénteeringsvermogen kwijt raken en zoodoende aanleiding worden tot een ver-' keersongeval, waarvan de oorzaak „on bekend" is- Het laten draaien van een motor in de garage, wanneer met buitengewoon sterk geventileerd wordt, levert zoo ern stig gevaar op, dat reeds in een enkele buitenlandsche stad is voorgeschreven in de garage geen motor te laten werken, tenzij de uitlaat is aangesloten op een afvoerleiding naar de buitenlucht. Veel omvangrijker Èijn de gevolgen van het giftige uitlaatgas bij de auto's op den weg. Het gas komt door pedaal-openin gen en kieren in den vloer in den wa gen en vergiftigt acuut oï chronisch de inzittenden. Maar ook buiten den wagen sticht het zijn kwaad door de inademingslucht te vergiftigen voor voetgangers en voor hen, die in den volgenden wagen in een file staan of rijden,. Proefnemingen in Noord-Amerika toon den aan., dat niet alleen chauffeurs, maar ook verkeersagenten op bijzonder druk ke punten na hun diensttijd bedenkelijk veel kooloxyd in hun bloed hadden. Niet alleen dat hierdoor hun gezondheid wordt benadeeld (opvallend bleeke chauffeurs zijn geen uitzondering) doch reeds tijdens hun dienst verliezen zij het vermogen om die oplettendheid toe te passen, welke de verkeersveiligheid moet verzekeren. De eenige middelen hiertegen zijn het voorkomen van het binnendringen/ van de gassen in den wagen en het bevorderen! van snelle opstijging dier gassen. Voor 't laatste noemde spr. 'n "hoogen verticalen uitlaat achter den wagen alljes- zins aanbevelenswaard en deze wordt dan ook reeds hier en daar toegepast. Voor het zuiver houden van de lucht in WIE IS EDMUND GRAY? Geautoriseerde vertaling naar het iSngelscb, van WALTER BES ANT, door M»j. U. HGOGEWERP. 80). „Laat mij den ouden man eens zien, als hij in zijn verbeelding voor een cli ënt handelt! Intusschen; als je tegenover mr. Dering zeiven en tegenover de ande ren die in de zaak betrokken zijn, be wijst, dat hij Edmund Gray is, dan is daarmee alles bewezen! En diit kunnen; wij immers bewijzen mei een leger van getuigen?" „Ik wil meer dan dit, Athelstan," zei Elsie. „Vijandig-gezinden zouden dan nog vrij spel hebben, om te verklaren, dat George of jij, of ik,, gebruik hadden ge maakt van zijn waanzinnigheid ten be hoeve vau onszelven. Daarom zou ilc een verhaal verlangen, van het heele geval, opgesteld door Edmund Gray zeiven, iets, wat wij aan mr. Dering kunnen laten zien en aan ieder ander. Mfciar ik zie onbe schrijflijk op tegen dal oogenblilc van ontdekking. Hij is al wat achterdochtig. Soms denk ik, dat hij zich zoo half.-cn- half zijn toestand bewust is. We moeten den wagen zelf is die verticale uitlaat .ook nuttig, doch hiervoor kan oolc reeds veel bereikt worden door zorgvuldig alle lekkage van llensen en naden te voor komen en de uitlaatpijp te doen doorlfoo- pen tot achter de carrosserie. Zeer sterk af te keuren is het geheet achterwege laten van de pijp achter den knalpot zoodat deze midden onder den wagen uitgeeft, wat bij vele Fordwagens het ge val is. Alle deelnemers aan de bespreking wa ren van meening, dat liet noodzakelijk is dat ten spoediigste in het Motor- en Rij- wielregl'emeut een bepaling wordt opge nomen, dat het uitblazen moet geschie den achter deii wagen en dat in de uit- iaallciding geen lekken voorkomen. Uit Stad en Provincie. Uit Zald-Usreland. In de Maandag te Wemeldinge gehouden gemeenteraadsvergadering wa ren alle leden tegenwoordig. Tot waarne mend burgemeester is aangewezen do heer Lindenbergh Azn. B, en W. stellen voor géiden beschik baar te stellen voor het aanschaffen van een straal gaslantaarn onder aan den wes telijken kanaaldijk oïfgeveer ter hoogte van den tuin van F. van dp Visser. Besloten wordt in verband met een ingekomen schrijven van de Waterleidjng .Mij. Zuid-Beveland om de ter vorige ver gadering aangenomen voorwaarde van uitbreiding van het buizennet naar de oesterput van L. Lindenbergh weder in te trekken. Afwijzend wordt beschikt op liet ver zoek van de Vereeniging Schoolmuseum te Middelburg om een jaarJijksche bij drage. Een verzoekschrift van J. Felius om vergunning tot het aanbrengen vanbo- vengrondsche lijnen ten behoeve eener voorgenomen radiodistributle en een van mej. Zwitzelaar om ha,ar woning weder in te huren worden aangehouden,. Ingekomen is een adres van R. P. van Duren om teruggaaf van naar zijn mee- niug op zijn loon ten onrechte ingehou den gelden. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken^. Dit wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Smits, Op een adres houdende verzoek om voor een schoolfeest ter gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van den bur gemeester een geldelijke bijdrage te vér- leenen wordt gunstig beschikt met 5 te gen 2 stemmen, die der heeren Kareise en Smits, die zich met den vorm, waarin deze bijdrage wordt gevraagd niet kun nen vereenigen,. Aangeboden wordt de begroot)ng van het Burgert. Armbestuur. In behandeling komt een adres Van den Centralen Bond van Transportarbei ders, houdende verzoek om toe te tre den tot de regeling, vervat in het werk loosheidsbesluit 1917. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te be schikken. Dat wordt na discussie aange nomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Smits,. Het kohier hondenbelasting '28 wordt vastgesteld met 95 honden op een totaal bedrag van f 285, In de begrooting 1927 wordt een wijzi ging gebracht overeenkomstig het onl" werp van B. en W. Aan de orde komt de gemeentebe- grooting 1928. De heer A- Dominicus rapporteert namens de commissie van onderzoek dezer begrooting. De posten waarop door de commissie aanmerking wordt gemaakt worden ach tereenvolgens behandeld. De commissie stelt voor het gebouw der voormalige bewaarschool te verkoopen, B. en W. ver klaren zich voor het behoud van Bit ge bouw, omdat het dient voor verschillen de doeleinden, als voor stemmingen, ijk en herijk, zitdag jh'ouden van 3en rijks ontvanger, vergaderlokaal van vereenigen, enz. De heer 3. A. Dominicus meent, dat dit gebouw een last wordt voor de ge meente en veronderstelt, dat voor de be llet hem meedeelen. zoo voorzichtig als we maar kunnen. En dit kan hem, een doodelijkcn schok bezorgen. Toch is er geen ontkomen aan. Als" het feit van de vervalschiugen enkel aan ons bekend was, dan zouden wij de ontdekking ge heim kunnen houden, en zoo uood'ig maar dit zou wel niet n>ooicI|ig zijn hem alleen wat bewaken en de bank waarschuwen. Maar Oheckley heeft liet den klerken verteldi en het personeel aan de bank, en dan moeten we aan onszelven denken en aan mijn moeder en Hilda. Neen, we moeten het allen, laten weten." „En, als een mensch even van zich- zelven mag spreken," zei Athelstan, „heb ik nog al belang bij een snelle ontwildce- ling van het geval. Wanj, zie je, ik weet niet, hoe lang ik hier nog blijven kan. Misschien, dat ik morgen aan den dag al naar SI. Petersburg of naar Peking moet. En als ik ging El'sie, z ou ik wel willen, dat moeder erkende, hoe zij... nu: e&n neefje overijld was geweest!" .,<Te gaat niet naar St. Petersburg of Peking, broer Athelstan!" En Elsie vatte zijn hand. „Je gaat in het geheel niet meer weg. Je blijft bij ons Ik heb een andere ontdekking gedaan." „Mag ik ook vragen.,/.?" „Zeker mag je vragen. Ik zag vandaag een brief, mr. Dering liet hem mij zien die een drie of vier jaar geleden doelde gelegenheden en vereenigingén wel een ander lokaal te verkrijgen zal zijn.. In dit verband wijst spr op het geen in andere genieenten gebruikelijk is, n.l. dat bij stemmingen gebruik gemaakt wordt van een schoollokaal,. De voorz. zegt, dat bij eventueelen verkoop moei lijkheden zouden kunnen ontstaan ten aanzien van de aangrenzende voormalige onderwijzerswoningr De heer Lindeai- bergh wijst op de mogelijkheid van de totstandkoming eener lagere tuinbouw school. Die gemeenten welke de beschik king hebben over de noodige- lokaliteiten zullen hiervoor allicht in aanmerking komen. De heer A. Dominicus is het met den lieer Lindenbergh eens, dat wan neer een bepaalde bestemming aan het gebouw gegeven kan worden ,de verkoop 9wel dient te worden overwogen. De lieer Kareise acht het niet wensehelijk' in 't algemeen voor stemmingen enz, de loka len der openbare lagere 'school te ge bruiken. Spr. meent dat het ook in de bedoeling der commissie lag, de voorma lige onderwijzerswoning van de hand te doen. Na breedvoerige bespreking wordt m, a. st. besloten een gelegenheid af te wachten om den verkoop van de hier be doelde gebouwen nader te overwegen. Vervolgens wordt met 6 tegen 1 stem, die van den heer Smits, de post presen tiegeld van leden van den raad gehand haafd. Eveneens wordt besloten tot het be houden van den post schrijfloonen "met 5 tegen 2 stemmen, die van den voorz en Hen heer Smits,. Deze leden verklaren zich voor het uittrekken voor een post jaarwedde van een ambtenaar ter se cretarie. Met 6 tegen "1 stem, die van den heer Kareise, wordt besloten tot handhaving van den post belooning voor brandspuitpersoneel, waaronder een be- bedrag van f 50 als presentiegeld voor het brandweerbestuur. Met 4 tegen 3 stem men wordt ibtesloten tot "het behouden van presentiegeld der leden van het brandweerbestuur. Tegen stemden de heeren A. Dominicus, J. Kareise en J. Smits.. i "Een voorstel der eommissïh om de jaarwedde van de tijdelijke helpster der bewaarschool met f 75 te verhoogen wordt aangenomen. Eveneens een voor stel tot conversie der ofHigatieleening van f 11000, per resto groot f8000 ad 6 pet. rente 's jaars tegen een van 4i/o pet. rente' s jaars. De heer J. A. Dominicus verlaat inmiddels de vergdaering. ■iop Stnpii.qsgq jooa too, pisJOOA no% werkloosheid een post pro memorie uit te trekken wordt aangenomen. Een voor- stol van den heer Smits om f 600 'de voteeren voor steun aan uitgetrokken werkloozen wordt niet ondersteund. Do door B. en W. voorgestelde post herstellingskosten van de muziektent ad f 750 wordt teruggenomen en met 4 tegen 2 stemmen die van de heeren Hooge- gesteger en Smits voor memorie geraamd. De begrooting benevens die van het gasbedrijf wordt daarna zonder hoofde lijke stemming vastgesteld. Bij voorkomende zaken worden enkele» stukken van huishoudelijken aard behan deld, waarna de vergadering overgaat in geheime zitting. Na heropening der open bare vergadering sluit de voorz, He ver gadering. (Voor verder Stad en Provincie zie men het hoofdblad). STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN VLÏSSINGEN. In de vergadering van den raad van 17 Dec. 1926 werd door de S D.A.P,- raadsfractie een voorstel ingediend om ambtenaren en werklieden, die den pen sioengerechtigden leeftijd hebben bereikt met het einde der maand, waarin zij dien leeftijd hebben bereikt, te ont slaan. Burg, en Weth. hebben ten deze over leg gepleegd met de organisaties van de ambtenaren, het politiepersoneel en de werklieden. Naar aanleiding van die onderhandel lingen en met het oog op de voor som mige personen en categoriën bestaande uit de Yereenigde Staten kwam. Daaruit bleek, waar je toen was, en er bleek' mij nog meer uit Athelstan, namelijk: hoe je dat geld1 verloor vau 'die zilver mijnen. I" Hij antwoordde niet. „O, maar denk je, djat ik dje zelf opoffering aanvaarden wil? George, dat weet je nog niet: De gever van o,ie groote som gelds, die mr. Dering lot mijn meerderjarigheid, voor mij bewaarde, was Athelstan! Hij gaf mij al wat hij had, al wat hij op de wereld' bezat' En d.at enkel, omdat ik toch, natuurlijk, ook niet gelooven wilde dat hij zoo leelijk zou hebben gehandeld.. Hij zei, dat hij het geld weer nel zoo gauw verloren Bad, maar dat was niet waar, hij had hel mij gezonden! George, wat zullen we doen?" „Is dat werkelijk waar, Athelstan? Heb jij al dat geld gegeven aan Elsie?" „Dat zegt ze tenminste." „Het is werkelijk waar George, He zag den brief. Mr Dering heeft hem mij laten lezen. Hij lean het niet ontkennen. Kijk maar eens, hoe hij bloost van Schaamte...! En hij praat er van, om naar St. Petersburg te gaan! Hoe vind je nu zoo iels, George?" „Athelstan, er zijn geen woorden voor! Maar je moet het terug hebben. Daar moet niet meer over gesproken worden. Er is toch al geen tweede man op de wettelijke bepalingen, stellen zij thans voor te bepalen dat aan een ambtenaar of werkman, in dienst van de gemeente of van hare instellingen ,die den leeftijd van 65 jaar bereikt met ingang van den eersten dag der maand, volgende op die waarin genoemden ïeeftijd is bereikt, eervol ontslag wordt verleend» In bijzon dere gevallen "kan naliet bereiken van den 65-jarigen leeftijd, telkens voor den lijd van één jaar, te rekenen van af ge noemden datum, door B„ en W. het toe kennen van eervol ontslag worden uit gesteld. Dit besluit zal eveneens van toe passing zijn op het onderwijzend perso neel bij het openbaar lager onderwijs, met dien verstande dat het opschorten van het ontslag telkens voor één jaar, krachtens besluit van den gemeenteraad kan plaats hebben op voordracht van B, en 1. Dit besluit is niet van toepas sing op ambtenaren omtrent wier rechts toestand bij wet of algemeenen maat regel van bestuur regelen zijn vastgesteld, noch op ambtenaren van politie. Do burgemeester heeft zich bereid ver klaard ten aanzien van het politieperso neel rekening te zullen houden met het ontwerp-raadsbesluit, zoo dit wordt vast gesteld. Door het dag, pestuur der R. K. Ver, „Moederschapszorg'* (de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen) is voor het jaar 1928 en volgende jaren verzocht een subsidie te verleenen van I 50. Daar tegenover wordt de gemeente de gelegen heid geboden tot opname van moeders, gehuwd zoowel als ongehuwd, tegen lage tarieven. Per f 50 subsidie worden be- schikbaar gesteld 30 vrije verpleegda- gen. Wordt het getal van HO overschre den, dan zal aan de gemeente in rekening worden gebracht f 2 per dag voor patiën ten in de vrouwenkliniek en f 0l75 per dag voor verpleging in het Doorgangs huis. Daar hgt, met het oog op den ver ren afstand en de daaruit voortvloeiende vervoerkosten, wel zelden zal voorkomen, dat opname van Vlissingsehe moeders te Heerlen plaats vindt en de belangen vlau Vlissingen dientengevolge niet dermate bij deze inrichting zijn betrokken, dat het verleenen van een subsidie gemoti veerd zou zijn, stellen B:. en W, voor af wijzend op het verzoek te beschikken.. Daar de bevoegdheid om toestemming te verleenen voor afwijking van bepalin gen van de bouw- en woonverordening uitsluitend bij B. en W. berust stellen zij voor een verzoek van den heer 'A, Wf v. d. Vaato aan den raad om hem toestemming te verleenen tot verbouwing van zijn perceel St Jacobstraat 30 niet ontvankelijk te verklaren. KERKNIEUWS. Het kiescollege der Ned.. Ilerv. kerk alhier heeft gisterenavond tot ouderlingen herbenoemd de heetren F. W. Boes, J. van Burg en Bi. Oldeman. Tol diakenen werden herbenoemd de heeren J. P. Pieterse, R. J. de Muijnck en II. A. Fnkelaar, terwijl| 'in de plaats van de heeren K. Klaasse en J. A. van Houte, welke niet meer voor een be noeming in aanmerking wenschte te ko men, benoemd werden de heeren K. van Beijen en C. J. Maat. Ned. H e r v. Kerk. Beroepen te Middelburg in de vacatuire wijlen ds. II. Jonker, ds. J. G(. L, Brouwer te De Meern (Utrecht). Beroepen te St. Annaland ds.' J. II. Koster te Montfoort. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Schachtebeck Strijkkwar te l. Het, weder talrijke, publiek op het gisteravond door de Concerlvereeniging alhier gegeven concert van het bo vengenoemd kwartet was het luidst in z'n applaus na het laatste nummer, het pianokwinlet van v. Dohnanyi. Was het een uiting van voldoening over de wel- wereld, die zoo iets zou gedaan hebben'" „OnzinI" Ik zou het toch maar verlo- 'ren hebben, dat gaat eenmaal zoo in Amerika." „Je hoort het Athelstan: Het is van jou. Daar valt nu niet meer over te 'redeneeren. Het is van jou,- jij zult liet ook terug hebben, en dan blijf je thuis bij ons, altijd en altijd;!" Dit zeggende legde ze hjem de hand op den schouder en den arm om zijn hals en liefkoosde hem, zooals hem dit in geen acht jaar meer was te beurt jge- vallen. „Dit alles behoort tot een volgend hoofdstuk." zei hij. „Dat zullen we la ter eens bespreken, als nu die eerste zaak in orde is!" „Goed, dat is dus zóó afgesproken. Jij krijgt je geld terug, moeder haai* verdenkingen; mr. Dering zijn papieren en zijn dividenden; Oheckley zijn leu gens; sir Samuel zijn beschuldigingen en George en ik onze gemoedsrust. En allen zullen we gelukkig leven hierna." „Wal den Woensdag nu betreft," zei George, „dat is geen onbelangrijke dag voor ons, zooals je weel." „Alles is in orde. Op Zondagochtend is moeder altijd, thuis, eer ze naar de kerk gaat. Dan ga ik naar haar toe en zal haai de tijding meedeeten, dat het huwelijk, gelijk dit oorspronkelijk het geval was, zal plaats hebben van uit haar huis. Dit tuidendheid van dit werk? Of was het een waardcering van een warmte in de voordracht, die we in de twee vooraf-* gaande kwartetten gemist hadden'? Daö moet er echter bij gezegd worden, dat die warmte vooral kwam aoor het spel der pianiste, die zien daarbij zelfs meer malen liet verleiden tot een klankkracht, die de strijkers overstemde. In ieder geval lijkt ons dat gemis aan warmte bij dit kwartet een belang rijk element voor de beoordeeling. We willen niet de goede kwaliteiten onder schatten Bij een kwartet als dit, dat al eën jaar of üen bestaat, zijn de leden aus op elkaar ingespeeld. En het staat op een hoog peil, vooral wat rythme en het afwegen van den klank der instru menten betreft. Maar we zijn in de concertzaal nu eenmaal verwend door de üllcvbeste kwartetten. En als dH kwar tet niet daarmee gelijk staal, d,an schi-ijj- ven we dat bovenal toe aan het weinig meesleepende in de voordracht, 't ge brek aan gloed. De toon van den eersten violist klonk bovendien soms hard En ook van de cel vragen we mooier geluid. Of het kwartet van Reger bij anderen wèl voldoet, durven we niet zeggen. Het is een gevaarlijke onderneming om met dat weric zich te introduceeren bij een nieuw publiek, want het is verre van dankbaar. Het gaat ons üaarDi} afs x>ïj ander werk van dezen componist. Telkens denk Je. nu begint het mooi te worden, en dan wordt hel weer afgebroken. Toch had dit viertal in het Quasi presto goedo «10 men te n, vooral rythmisch, evenals in den pittigen fuga-inzet van de finale. Maar wat dit viertal ook heeft: mooie klankensembles, dat heeft het 't beste doen uitkomen in Mozart's kwartet no. 387), speciaal in het Andante Cantabile, Daarin kreeg men weer oen voorbeeld van de ongelooflijke klankenweelde, die in Mozart's werken tot iuiting kunnen komen. Zooals we reeds schreven is het piano kwintet van v Dohnanyi zeer welluidend. Het is geen nieuwlichters-werk. Het vloeit logisch voort. Maar het heeft een weldadig aandoenden gloed. Jammer was het, dat daarbij het evenwicht tusschen de strijkers en de piano verloren ging. In de zaal was het wel wat erg ^varm. LANDBOUW. Maandagavond j.l. is te Waarde een 2-jarige luinbouwcursus begonnen met 17 deelnemers, gegeven door M. van Weele uit Waarde en M» van "Nieuwen - huijze uit Krabbendijke, De belemmering van uitvoer v a u Kr u i s b e s s e n n aar En ge 1 a nd Door het Tweede Kamerlid van den Heuvel zijn aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw de vol gende schriftelijke vragen gesteld 1. Heeft do Minister kennis genomen van de op 14 Juli 1927 in het Engellsclie Lagerhuis gestelde vragen en liet daarop gegeven antwoord, inzake stopzetting van invoer van Nederland.sche kruisbessen, welke besmet zouden zijn met Amerj- kaanschen kruisbessenmeeldauw? 2e. Is de Minister niet van oordeel, dat tijdig alles gedaan moet worden, vooral met het oog op He belangen, welke Zuid- Beveland heeft bij de kruisbessentcelfl:, wat zulk een stopzetting kan voorkomen? 3e. Is de minister bereid te ovejAvegen, or, indien hij zulks reeds gedaan heeft, het resultaat van die overwegingen mede te deelen of Iniet bij de uitvoering der Meeldauw wet-1912 in het vervoljg be* paalde uilvoerstaüons worden aangewe zen en geen ver voer vergunning meer te verleenen voor met Amerikaanschert kruisbessenmeeldauw besmette bessen ONDERWIJS. De heer Bartliolomeus, onderwijzer aan school A te Valkenswaard, is be noemd aan d,e M.U.L.O.-school te Ter- neuzen. zal haar wel zeer verbazen en ze zal boos en sarcastisch wordenMaai' dan zal ik er haar bjj vertellen, dat ze zich niet alleen moet "voorbereiden op liet hu welijk, maar ook op een nog heel groot verrassing er bij. En dan zal moeder wel verder zwijgen, daar ken ik haar genoeg voor. Ga jij dan, in den avond "voor de getuigen zorgen. George, en ik zal met je zusters, als bruidmeisjes, alles af spreken, en dan zullen we of hier komen of we gaan naar Richmond en zullèn een gezellig dinertje en een prettigén avond hebben. Yin,d je dat zoo goed?" „Heel goed. Ga voort, Elsie „Zondagmiddag heb ik beloofd door te brengen met zijn meester: Edmund Gray; hij zal mij een nieuw artikel' uit een blad voorlezen, waarin hij uiteenzet, dat in minder dan eeu jaar de Eigendom kan vernietigd worden door een pijnloos proces, en daarmee alle vormen van npsdaad Neen, Athelstan, hij is niet gek. Als hij over dit stuk redeneert, is lui zoo welsprekend, als maar immer .mogelijk. Hij overtuigt een ieder. Ik zal ïiem uithooren en dan zal ik er hem toe zien te bewegen, dat hij alle., opsclirijft, wat er gebeurd is. Als we hem lot zoo'n bekentenis konden brengen, zou dit beter zijn, dan iets anders. Maar het kan wel moeilijk wezen. Hij wordt niet graag over ziebzeiven ondervraagd. (.Wordi

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5