zeer nette MEUBELEN DE CLUB UIT RUSTOORD! „DE CLUB UIT RUSTOORD" .gaarden verdient aanbeveling, leneinde liet overbrengen van bevruchtend stuif meel te bevörderenj de opbrengst van zelfferliele soorten wordt eveneens bé- vorderd door bijen. Groote opbrengsten moeten onder steund worden door flinke bemesting en -.regelmatig volgehouden ziektebestrijding. RECHTZAKEN. Voor de rechtbank te Rotterdam zijn gisteren behandeld ae zaken legen D. ■d. H., 51 jaar en S,. T„ 36 jaar ;rij- wielhandelaar, beid», verdacht van dief stal en heling van rijwielen, die op het platteland in Zeeland en N. Brabant werden ontvreemd in den loop van 1926 Na getuigeverhoor werd legen d. H. vrijspraak en voor T. 3 maanden voor waardelijk met 3 jaar proeftijd gevor derd. -* Beide mannen hebben aanvankelijk ge- ruimen tijd in voorarrest gezeten, maar waren later op vrije voelen gesteld. De verdedigers van "beide verdachten drongen op vrijspraak aan. HANDEL, NIJVERHEID EN VKSCIIERIJ. Werkloo she id. Bij de Districts Arbeidsbeurs stonden ^Zaterdag als werkloos ingeschreven: 3 typografen, 2 grondwerkers, 1 loodgieter, 7 opperlieden, 19 schilders, 3 steenhou wers, 14 timmerlieden, 7 meubelmakers, 4 stoffeerders, 3 kleermakers, 2 bank werkers, 1 koperslager, 2 machinisten, 2 rijwielherstellers, 1 smid, 4 stokers, 1 gouQsmid, 1 scheepsmaker, 7 bakkers, 1 slager, 6 boerenarbeiders, 7 reizigers, 9 winkelbedienden, 2 chauffeurs, 5 keil- ners, 10 kantoorbedienden, 11 van an dere groepen, 49 met vakkennis zonder bepaald beroep, 174 zonder vakkennis (ongeschoolden). Verder 17 vrouwen, w.o. 2 naaisters, 3 winkeljuffr., 3 kantoorbed., 1 dienstbode (1 of 15 Nov.), 5 werkvrou wen, 3 waschvrouwen (voor wascli aan Jiuis). Totaal 375, vorige week 362. gehouden uit Zwolle met den volgenden uitslag in de eerste tien aankomende dui ven van de volgende eigenaars 1 Jobse 2. Jobse, 3. Van IJekeren, '4. Weeda, 5 Jobse, 6 Weeda, 7. Jobse, 8 "Weedaj, 9en 10 Jobse. Aan deze vlucht namen 37 duiven deel. Wereldkampioenschap Schaken Na een langdurigen strijd heeft Alfje- chin de elfde partij gewonnen, na 66 zetten. De stand is dus nu weer gelijk met beide tegenstanders twee gewonnen par tijen bij 7 remises. Winnaars is hij die het eerst zes par tijen gewonnen heeft, zonder dat het aantal remises in aanmerking komt. AFLOOP AANBESTEDINGEN. liet bestuur der opgerichte roombo terfabriek te Aarden burg -ftéeft Dins dag aanbesteed het bouwen eeuer room boterfabriek met bijkomend werk, opeen terrein aan de Heerendreef. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver voor f 6300. De hoogste inschrijver was Tilph. Bourguignon te Maldegem voor f 8975. Ingeleverd waren 64 biljetten. Bij de aanbesteding voor de Diaco nie der Ned. Herv. Kerk te St. Kruis op 10 dezer voor het afbreken der be staande en het houwen van 3 nieuwe woningen werden 11 biljetten ingeleverd. De hoogste inschrijving bedroeg f 4710. 'Het werk werd gegund aan deu laagsten inschrijver P. Daansen Wzn. te Ooslburg voor f 4050,. BUITENLAND, VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Dinsdagmiddag omstreeks half drie is het ongeveer '650 ton metende Rijn schip „Vier Gebroeders", schipper Spoel- «tra, geladen met ijzer, op de Wester Schelde nabij Walsoorden, tijdens dikken mist in aanvaring geweest met het Engelsehe stoomschip Willowpool, van Buenos Ayres naar Antwerpen, De „Vier Gebroeders" zonk onmiddellijk. De zes opvarenden werden door de sleep boot Fejo gered. Het Rijnschip „Johan na", dat door dezelfde sleepboot gesleept werd kreeg lichte averij,. De geredden zijn te Hans weert aan land gebrachte LEGER EN VLOOT. De generaal-majoor C. A. Prins, commandant der Ille divisie, tevens be velhebber in de 111e militaire afdeeling zal Donderdag a.s. een bezoek brengen aan Middelburg en Vl'issingen tot het houden van inspectie enz. Luitenant Ier zee 2de kl. A. Ji. H. baron Van Lijnden is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 2 Nov. met het s.s. Palria zijn nieuwe bestem ming volgen; officier van den marine- stoomvaartdienst 2de kl. J. Wesseliink is overgeplaatst van Nieuwediep naar den marine-radiodienst te Amsterdam. De sergeant-vliegtuigmaker J C. L,. Broekhuizen, dienende op de Kooij, is aangewezen voor den dienst in Oost~ln- dië en zal 29 October per stoomschip „Rembrandt" derwaarts vertrekken. Reisplan van Er. Ms. WHerlog lendr i-k". Voor het bezoek aan de Koloniën, dat door Hr. Ms. „Hertog Hendrik" zal wor den gebracht, welke bodem eenige maan den in de. West-Indische Koloniën zal gestat ion neerd worden, is hét volgende reisplan vastgesteld; 2 November 1927 vertrek van Willems oord naar Ponta Delgade; 9 November aaukomst te Ponta Delgade; 12 Novera'c ber vertrek naar St. Thomas; 22 Novem ber aankomst te St. Thomas; 25 Novem ber vertrek naar Curasao27 November aankomst te Curasao; van 27 Noveml- ber tol 7 December verblijf te Ourajjao; van 7—23 December Beneden-windsche eilanden; van 23 December—3 Januari 1928 weder te Curasaovan 3—17 Januari Bovenwindsche eilanden; 17—21 Januari opnieuw Ourapao21 Januari vertrek vertrek naar Barbados; 24 Januari aan komst te Barbados; 26 Januari vertrek naar Trinidad, 3 Februari vertrek naar Paramaribo; 6 Februari aankomst te Pa ramaribo, 22 Febr vertrek naar SI. Vin cent; 2 Maart aankomst te SI Vincent; 4 Maart vertrek naar St. Oruz (Tenerif- fe); 8 Maart aankomst te St. Oruz (Te- neriffe); 12 Maart vertrek naar Wil lemsoord; 20 Maart aankomst te Wil lemsoord. De postduivenvereeniging „Marnix van St. Aldegonde" te Souburg heeft een wedvlucht met oude en jonge duiven sjgemeen Over^JeSst Doelgarije en Joeg» Slavic. Volgens te Weenen ontvangen tel^- grammen, wordt een zeer spoedige algjé- heele ontspanning in de verhouding tus- ,schcn beide landen verwacht. Do Joego Slavische gezant heeft n.l. in den Boelgaarschen minister van bui ten!. zaken medegedeeld, dat de door Boelgarije genomen maatregelen, voor de regeeriug te Belgrado bevredigend ziju, zoodat Joego Slavië geeu verdere stap pen zal doen. De Eugeischc gezant bracht een be zoek aan Boerof. Hij adviseerde deBoel- gaarsche regeering gematigdheid en te gemoetkomendheid. Boerof antwoordde, dat zijn regeering allen, die de vriend schappelijke betrekkingen met Zuid Sla vië trachten te verstoren, zal vervolgen. Men gelooft, dat de sluiting van de grens spoedig zal worden opgeheven. De bladen te Belgrado zijn eveneens gematigd ten opzichte van Boelgarije, doch doen heftige aanvallen op Italië. Tot zoo lang als het duurt is ook dit geschil dus bijgelegd. Cosgrave herbozen. De nieuwe Iersche Dail heeft gis teren president Cosgrave met 76 legen 70 stemmen als minister-president van dcc; Ierscher Vrijstaat herkozen. Deze zal ouverwijla de vorming van een nieuw kabinet ter hand nemen. Volgens berichten uit Londen, waren bij de opening van den Dail te Dublin alle 152 ledeu aanwezig. Alle galerijen waren stampvol; het was er echter veel rustiger dan toen de Valera met zijn artij in den vijfden Dail zitting namen, 'rof. Ilaynes werd als speaker herkozen. De herbenoeming van Cosgrave tot pre sident van üen uitvoerenden raad werd namens oen Fianna Fail bestreden dooi den afgevaardigde Seano'cully, die zeide dat de bevolking de politieke middelen die de regeering aanwendde, niet kon goedkeuren. De Valera, die in het Iersch sprak, stelde na Cosgrave's herkiezing voor om, het maximum salaris van ieder minister, den president inbegrepen, niet hooger te stellen dan duizend pond per jaar. De leider der arbeiderspartij, die eerst ook in bet Iersch sprak, maar daarna zijn rede in het Engelsch herhaalde., sloot zich Dij dit voorstel aan. Intern. Arbeidsbureau. To Berliju is gister de 37ste zitting van den beheersraad van het Interna tionaal Arbeidsbureau begonnen. De rijksminister van arbeid, dr. Brauns, hield de openingsrede, die daarbij wees op wat Duitschland de laatste jaren op het gebied der sociale wetgeving hieeft gedaan, wal vaak den internationalen arbeid lol richtsnoer heeft gestrekt. Spre kende b.v. over de ratificatie van de verschillende overeenkomsten, overhan digde de minister den voorzitter de rati ficatie-oorkonde der conventie van Was hington over het le werk stellen vafl vrouwen voor en na de bevalling, er daarbij op wijzend, dat Duitschland het eerste groote industrieland is., dal tot qc ratificatie van de conventie over gaat. De minister deelde verder mede, dat de rijksregeering eenige dagjèn ge leden bij den rijksraad een voorstel hefeft ingooiend tot ratificatie van de dit jaar door de iuternationale arbeidsconferen- tie aangenomen conventie betreffende de ziekteverzekering van industrie- en land arbeiders. Hij beloofde voorts spoedige behandeling van hel wetsontwerp op de arbeidsbescherming en wees er op, dat de toestand in Duitschland Th ovei«een- stemnung za< zijn met ae Detangrijke in ternationale conventies en dus geen be zwaren legen ratificatie daarvan meer zullen beslaan. Tot deze ratificatie heeft de regeering zich trouwens reeds her haaldelijk bereid verklaard. In het bij zonder memoreerde de minister dan nog do maatregelen op het gebied van dén arbeidstijd, o. a. de noodwet op den arbeidstijd van April van dit jaar. Dr. Brauns noemde ten. slotte de maatregelen die onder moeilijke omstandigheden zijn tot stand gekomen op hel gebied van arbeidsrecht, arbeidsmarkt politiek, wo ningbouw en inwendige ^kolonisatie en de zoogenaamde rijksvoorzorg, om te be sluiten met de beste wenschen voor hel welslagen van de conferentie De Fransche regeeriugsverlegjeawoor- diger Arthur Fontaine werd tot voorzit ter van den beheersraad herkozen Tot vice-presidéntèn Carlicr, als Belgisch werkgeversvertegenwoordiger, en Oude- geest, als die der werknemers. Ons land wordt verder o. a verte genwoordigd door mr. Gort van der Linden. Primo de Rivera en Afrika. In een interview met den Sunday Ti- mes-vertegenwoordiger heeft de Spaan- scbe dictator, naar de Londensche cor respondent van de Tel. méldt, zich uit gelaten over de mogelijkheid, dat Spanje zich terugtrekt uil Noord Afrika. Hij is er van overtuigd, dat 't voor Spanje beter zou zijn, indien het geen belangen in Noora Afrika zou hebben, daar deze steeds een bron van moeilijk heden zijn geweest en groote uitgaven hebben gevorderd. Het is echter steeds moeilijk, aldus Primo, bezittingen aan anaere mogendheden af te slaan, "tenzij een zeer bevredigend compromis wordt bereikt. Met toestemming van Spanje kan sii Austen Chamberlain Frankrjjk den uitweg uit He moeilijkheden wijzen, en met de Britsche regecring als bemid delaar zou een bevredigende regeling tu«schen Frankrijk en Spanje over de Noord Afrikaansche kwesties mogelijk zijn. Ten slotte wees Primo tie Rivera er volgens de „Sunday Times" nog op, dat Engeland en Spanje een entente cordiale zouden kunnen sluiten. Engeland alzoo als bemiddelaar tus- schen Spanje en Frankrijk over de Tan- ger kwestie. Officieele kringen in Londen houden het stilzwijgen over dit interview. Men wacht daar officieelere verklaringen over het onderhoud tusschen Primo en Cham berlain nader af. Doch wel ontkent men niet de juistheid van het feit, dat En- gelang graag de Tangerkweslie nu eens Uitgemaakt zag op een wijze, die zoowel Spanje als Frankrijk bevredigt. Engeland zal daarom zeker onderhandelingen tus schen de betrokken staten in de hand werken, maar dat is nog iets anders dan intervenieerenl renden her- en derwaarts door de stra ten. Tot dusver is niets bekend gewor den van persoonlijke ongelukken. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 11 Oct, Op de fruit veiling der VrV. Walcheren werden de volgende prijzen besteed Peren Beurré d'Aremberg 4—11 c:i Br. Diel 6—13, Duchesse Angoulème 8— 15, Maagdepeer 5—12, William Duchesse 6—17, Durandeau 1—7, klei peer 4—5, Giezer Wildeman 2—9, blanke Jutten 12, Bonne Louise 11—16, Foppepeer 7, pondspeer 7—10, Wintcrsuikerij 3, Nou veau Poiteau 7 10, Passé Colmar 13^ Comtesse de Paris 16, Jodenpeer 4—6, Soldat Laboureur 6—17, Muilperen ca deau. Appels: Schuttersrcinet 1—5, goud- reinet 5—14, Nolarisappels 5, zure Bel lef leur 3—5, Campagne zoet 7, Dorothea Royal 7, Perzikappel 5, Baumansreinet 4, Bismarck 4—7, tuinzoet 916, peper- appel 3—6, Sterappels 13, Groninger Kroon 4—8, Pompernetten 4, Grauwzuur 4, roode Wijnappel 11, Jac, Lebel 9—20, Nelson's glorie 4—7, Deux Soeurs 11, Court Pendu 7, roode Ribber 5—8, Katte- bellen 5—8, Lemoenappels 7, Cox Pomo na 6—11, Verder blauwe druiven 47— 64, tomaten 36 alles per K..G. Oostburg, 12 Oct, Tarwe f 10.50- f 14, Chevalier 12, "kroonerwlen 22—27, bruine boonen 23. 445ste STAATSLOTERIJ. 5de klasse. 14de lijst. Trekking van Dinsdag 11 October. Prijzen van f 1000: 19360 400: 6070 12564 15434 19377 f 200: 6435 6861 7653 100: 1039 4396 6431 7801 7863 13258 14742 15097 17580 20446 PRIJZEN VAN f 7a 10430 18805 18812 18857 18887 NIETEN. 6950 10380 10190 18819 18900 6959 10440 10875 18818 10376 10458 1S818 18S62 BEKNOPTE MEDiRDEELINGEN. Uit België. Naar de correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt, wordt een nieuwe verhooging der ambtenaarssala rissen, aangepast aan den huidigen le vensstandaard, in het vooruitzicht ge steld, geschal op een vermeerdering der begroolingsuitgaven met 250 275 mil- lioen frank. De afgeloopen week werd met veel plechtigheia hel op regeeringskosten op- gerient draadloos seinstalion van Ruysse- lede ingehuldigd. Bij deze gelegenheid zond minister Jaspar, een „boodschap" aan den gou verneur-generaal van de Congokolcmie. Thans wordt vernomen, dat dit tele gram heeleniaal niet is aangekomen. De oorzaak daarvan schijnt le zijn, dat in de Congo doorgaans het op.- vangen van zendingen op lange golf lengten door atmosferische parasieten onmogelijk wordt gemaakt. Uil Duitschland. De slaking op den "Berlijnschen ondeigronasclicn spoorweg is bijgelegd. Voor elk uur, dat ae arbeiders maande lijks meer dan 208 uren werken, zal 20 pet. loonbijslag worden gegeven. "Heden ochtend zou het werk worden herval. Nader wordt gemeld, dal hedenmor gen om 8 uur alle lijnen weer in bedrijf waren. Dr. Ernst Heinlcel, de directeur der Heinkelfabrieken te Warnemöndie, deelde hedenmorgen mede, dat het Hein- kelvliegtuig niet naar Amerika zal "siar- ten, doch bij gunstige weersomstandig heden een rondvlucht om Europa zal maken. Hel tijdstip van vertrek is nog niet vastgesteld. In de eerstvolgende da gen zullen proefvluchten over lange af standen worden gemaakt. Uit Polen. In den laten nacht heeft de minis terraad onacr voorzitterschap van Pil- soedski het jongste Amerikaansche aan bod inzake het aangaan eener leening aangenomen. De onderteekening zal op 13 October geschieden. De ministerraad heeft voorts beraadslaagd over het ont werp tot stabilisatie der Poolsche va luta, en besloten de sloty op het huidige niveau te stabiliseeren. Gemeld wordt nog, dal het departement van finantiên voornemens is binnen afzienbaren lijd een groote binnenlandsche leening aan te gaan. Uit Italië. De aardbeviug, die gistermiddag werd waargenomen, begon le kwart vóór vier en duurde ongeveer 15 seconden. De kracht \an de trillingen was voldoen de sterk om een paniek 1e veroorzakfcn. In. de straten van Rome, die gevuld wareu piel een groote verschrikte "infe- nigte, werd geen schade aangericht. De woonhuizen trilden, vrouwen stieten angslkielen uit, "en Iiondeu en katten Zaterdag 15 Ootober a.s.hopen ofcze gelietde Ouders ADR1AAN BOONE bn ELIZABETH WATTEL hun 25-|arige Echtvereenlging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Verloofde. Oostkapelle, 12 October 1927. Zaterdag 15 October hopen onze geliefde Ouders LEIN FRANCKE en CORNELIA DE KLERK hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. A. C. FRANCKE. S. P. FRANCKE. Meliskerke, 12 October. Wegens de begrafenis van wijlen den Heer J. A. PIETERS, zal hot bedrijf van de N.V. Houthandel v/li G. ALBERTS Lzn. Co. op Vrijdag, 14 October, van 11 tot 21/, uur gesloten zijn. Een 90 ede raad aan alSe Dames! ELECTRO BIOSCOOP. ADVERTENTIEN. De Heer en Mevrouw VAN KOOYVERHULST geven hier bij kennis van de gebjoite van hunnen Zoon FREDERIK JOUAN. Weesp, 11 Ootober 1927. Getrou wd: i L. HOLLEMANt^ NETTIE BRABER, die, ook uit naam van hunne wederzijdsche familie, hartohj dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, welke zij voor en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 12 October 1927. Do Notaris J. C. BLAUPOTTEN CATE zal verkoopeu Dinsdag 18 October 1927 des morgens te 10 uur alseiken Kabinet, Secretaire, Chiffonière, Lirnen-, Buffet- e. a. Kasten, fraaie Cylinder-Schrijï- burea-i met boven- en onder kasten. Uittrek- e. a. Tafels, Serre meubelen, Spiegels, Trapnaai- machine, nieuwe Axmi-jSier- en Tapie-Belge Karpetten, mat sief mahonie eiken- e a Ledikanten, veeron Bedden, nieuwe Matrassen, nieuwe e a, Wasobkaaten en Waschtafels met en zonder mar inier, 2 solide Brandkasten (1 Cramer Eisen burg), nieuwe en gebruikte Kachels en Haarden w. b Jaarsma, en meer huishou delijke artikelen. Voorts bruine Hit met Tuig, eenige Manufac turen, partij Afbraak, Balken, Ramen, Deuren, als nieuwe Deelen en wat meer is te zien Zaterdag en Maandag a. s. van 1012 en 14 uur. De Taxateurs-VeudumeeBtei8 DE GROOT HONDIU8. Teneinde aan de vete aanvragen, welke ons bereiken, ie voldoen, hebben wij besloten vanaf I November a. sbehalve ons boek „Zomerland", nog beschik baar te stellen een boek getiteld: Dit boek keurig uitgevoerd en geïl lustreerd kunt U verkrijgen tegen inlevering van 40 achter-etiketten onzer halrpondspakjes-koffie Daar ook nog meerdere boeken in bewerking zijn, verdient het aanbe veling steeds door te gaan met het verzamelen onzer etiketten of daar mede te beginnen. Onze boeken zullen bij de kinderen zeker in den smaak vallen. DE ERVEN DE WED. J. VAN NELLE.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3