FEUILLETON. B IJ VOEGSEL fAN DB ■AS Dinsdag 11 Oct. 1927 He. 239 WETHOUDERS- PENSIOENEN. Gesteld dc onmogelijkheid dat de raadsleden (in Middelburg en elders) over de kwestie van pensioeneering van wethouders te beraadslagen en te beslis sen kregen in een tijd dat er géén wet houders waren, zoodat de raadsleden niet voortdurend de gedachte voor zich kre gen. hoe zal de verhouding zijn voor dien of dezen per soon? Zouden dan niet sommige opmerkingen en argumen ten gencel weg blijven, die men nu btv. in den Middelburgscben Raad heefl gehoord? We willen geen kwaad zeggen van de objectiviteit der Middelburgsche raads leden. Maar een mensch is een memsch. En hij moei al heel vast in zijn objectivi- staan als hij niet bij oordeel beïnvloed wordt door de niet te vermijden over weging, wat de gevolgen zijn voor de personen die hij als wethouders voor zich ziet. Is die invloed bij sommige raadsle den niet Lc sterk? Zelf bekennen we openlijk dat we dien invloed ook hebben ondervonden toen we in Juni enkele opmerkingen' schreven, waarvan we er één niet hand haven. We neigen tot de overtuiging dat in zoo'n academische beraadslaging zonder persoonlijken factor geen enkel raadslid eraan zou denken om voor een wethou der de vraag vau het al of niet toekennen van een pensioen te laten afhangen van het inkomen dat hij toevallig mocht heb ben. We schreven in Juni dat dit moeilijk bevredigend te formuleeren zou zijn, maar meenden dat liet water naar de zee-dragen zou zijn, als hel wethouder schap .der betrokkene niet hinderde in hel zorgen voor den ouden dag. Maar be halve dat dit laatste moeilijk te bepalen zou zijn. gaf nadere overweging ons het inzicht dat het onlogisch is. Wij kunnen ons voorstellen, dat Sommi gen een pensioneering van een wethouder onnoodig vinden; en nieenen dat met 'het salaris een voldoende schadeloos stelling wordt gegeven voor de opoffering die deze functie vraagt» We denken er zelf anders over,. We meenen dat bij de tegenwoordige eischen van het wethouderschap (veel zwaarder dan vroeger) er als regel door den wet houder wel zooveel tijd en z org aan moet worden besteed, dat daardoor veel wordt ingeboet van den tijd en de zorg die hij anders voor zijn eigen toekomstige be langen had kunnen besleden. Daarin ligt voor ons ook al het beginsel vast, dat er een langjarig weihouderschap voor ver- eischl wordt om de aanspraak op pen sioen te hebben.. We voelen meer voor 10 jaar dan voor de 4 en 6 jaar der com missie. Maar die vraag van al of niet pensioen vast haken aan hel toevallig bedrag van inkomen van den betrokkene, daar voelen we toch bezwaar tegen. Het is zelfs onlogisch, want een kranig man, die zich zelf, naast zijn wethouderschap naar boven werkt, zou ten slotte met een dankje-zonder-meer naar huis wor den gezonden, ómdat hij zoo kranig is geweest, boven f 3000 eigen inkomen te hebben. En voor een ander, dien het als particulier niet is meegeloopen, wel licht omdat hij zooveel lijd aan 't wet houderschap Desteeaae, zou het wèl- WE iS EDMUND GRAY Geautoriseerde vertaling naar het Sugolsch, van WALTER BES ANT, door Mej B. HOOOEWBRF. - 72). Atlielstan keek hem aan. „Maar dat is onmogelijk Dal kan liij niet zijn!" „Toch is hij het en niemand anders. Als het mr. Dering was, dien ik gisteren van New Square naai' Bedford Row zag gaan, dan is hij ook degeen. die mij om het geld stuurde!" „Maar vriend," zei Atlielstan, „de man die je met den wissel stuurde, was juist degeen, die mr. Dering opgelicht heeft." „Nu, dan moet mr. Dering zichzelven opgelicht hebben1" hield d.e man vol. „Dal is dwaasheid! Maar er moet toch een verklaring voor wezen. Luister nu eens: mr. Edward, Dering gaat iedereu avond, tusschcn zessen en zevenen, weg van zijn kantoor. Vanavond, om zes uur, zal ik op New Square zijn, aan den west, kant. Houd jij dan de wacht vlak hij het huis, zonder dat iemand iets merkt van onze afspraak „Ik beloof u sir. dal ik geen notitie van u zal nemen Op den afgesproken t ij d waren ze bei toekennen van het pensioen een onaan genaam karakter krijgen, met een ónbe haaglijke publiek-raaking van zijn om standigheden. Er is o. i. slechts één bil lijke weg: voor allen gelijk. Nu moet de gemeenteraad echter eerst eens precies uitmaken wat hij wil. De vorige raad was minst genomen zéér weifelachtig. Een paar jaar was de zaak aanhangig, zonder dat er een beslissing genomen werd. Toen in eens werd bij de begrootiugsbehandeling een jaar geleden mei 9—6 si. besloten een meinoriepost op die begrootïng le zetten. Dat leek een principe-besluit. Maar toen de Raad in Mei beraad slaagde over het ontwerp, dal een spe ciale commissie op grond van dat prin cipebesluit aan den Raad voorlegde, toen bleek, dal er ook onder de voor stemmers enkelen waren die nog niet zoo heel zeker wisten of ze vóór een concreet plan waren. En zelfs gaf een meerderheid van den ouden raad de zaak geheel uit handen door, ja, als we zeggen- terug te deinsen voor de beslissing, worden de leden wellicht boos. Maar een feit is het toch, dal die meerderheid een uil- stel lot September aannam, wat o. a. gemotiveerd werd met de overweging, dat de nieuwe Raad dan zitting zou hebben, en dal dan ook de twee leden van de bezuinigingspartij er hun mee ning over zouaen kunnen zeggen. Dat was een beleefde buiging naar die tweje nieuwe leden, die zich reeds een half jaar vóór hun zitting nemen een pluim in hun slaart gestoken zagen. Maar het was toch allesbehalve moedig voor een Raad, die zélf het principe-besluit reeds ge nomen had. Of: zat daarachter de niet uilgesproken hoop op verwerping? Wie zall 't zeggen? Woorden en ook de regeling van de werkzaamheden die nen vaak om een bedoeling te beman telen. Maar het zonderlingste is, dat de meerderheid der speciale commissie in haar jongste rapport plotseling met de meening koml, dal ze wel in beginsel vóór invoering van pensionneering is, maar dat de financieele toestand der gemeente ,;lhans te ongunstig is", om nu tot invoering te adviseeren. Is dat nu werkelijk ernst? Moet nu de invoering van een ver« ordening, waarvan niemand weet wan- jneer, en zelfs óf ze toepassing zal vinl- den, afhankelijk worden gesteld vaneen oogeublikkelijken toestand? Is werkelijk het daarmee mogelijk gemoeide bedrag van dien aard, dat het merkbaren in vloed op de hegrooling heeft 1 Al die dingen lijken ons kwesties van bijkomenden aard. De hoofdzaak is, dat er beslist wordt of de Raad meent, dat er al of niet aan de wethouders een pensioen moet worden toegekend. Zegt de meerderheid van 'den Raad neen! dan gebeurt er niets. Zegt een meerderheid- ja! dan moet dat ook gelden van nu af aan. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Aanwinsten Zeeuwsch Ge nootschap der W. In de Woensdag gehouden vergade ring werden de volgende aanwinsten ver meld: Twee bronzen gedenkpenningen ter eere van den I8en verjaardag van Prin ses Juliana, gemodelleerd resp. door J. J. van Goor en T. Dupuis, de laatste penning is niet in den handel, uitgegeven door de Ver. van Penningkunst, beide geschonken door mej. M. de Man te Middelburg; een langwerpige plaquette, vervaardigd ter nagedachtenis van Julia na van Stolberg, brons, onlw. door Grada Itueb; dubbele gouden dukaat, oude slag, Gelderland, variëteit, niet beschreven bij Verkade, zeldzaam, geschonken door mr. G. J. Sprenger le Middelburg; roos- schelling van 1601, Westfriesland, ge vonden te Nieuwvliet, overgenomen van de vindster; twee órestiuk, Adolf van den op posL Klokslag zes kwamen de klerken het kantoor uitgestormd. En daar er niet veel kantoren zijn op New Square was het daarna weer doodstil. Om half zeven hoorde men aan het gestommel, dat er iemand, heel langzaam, de trap afkwam. Een oogenblik later vertoonde zich aan de deur een oude gebogen gestalte, mei wil haar en gerim peld gelaat. In het minst geen acht slaand op den „schildwacht", liep hij met wan kele schreden in de richting van Olian- cery Lane. Dit was Oheckley, op weg naar zijn" „eigendom", om zijn hum' op te halen. Atlielstan had hem eersl eenjgen tijd nagekeken en riep toén den oud-mili tair: „Zie je dien man?" vroeg hij. „"Dat is degeen, die je naar de Bank stuurde." „Neen, die is het niet. Hij lijkt er zelfs niet op Die man is een ondergeschikte, geen chef. Dat zie ik aan de manier, waarop hij zijn handen houdt Dat alleen is voor mij altijd een zeker teeken. Maar deze is hel in geen geval. Wacht u nog even." Om kwart voor zevenen werd er een andere stap in het leege gebouw verno men Toen verscheen een oude heer, met kaarsrechte houding, zijn jas zorg vuldig dichtgeknoopt, met keurige hand schoenen aan. en een parapluïé bij zichl. Zijn gelaat had een iiarde. strenge uit drukking. Zoodra cfezc oude heer het huis verliet Zweden, 1764, geschonken door den heer K. van Roomijen te Westkapelle; fragmenten van oud glas- en aarde werk, gevonden bij graafwerk in het voormalige huis Domburg, Markt I 1, Middelburg, geschonken door de firma M, H Boasson Zonen aldaar; plat tegrond der fundamenten van de kerk en omgeving in hel verdronken dorp Nieuwlande (Z. Bev.), opgemeten en ge- teekend door den heer Bolier te Hans- weert, fragmenten van aardewerk uit den Biezelingschen Ham (Z. Bev.), ver zameld door den heer Jongepier te Hoe- dekeuskerke, geschonken door bemidde ling van den heer P. de Bruijne te Mid delburg; witmarmeren fragmenten van de graftombe v. Tuijll v. Serooskerke uit' de kerk le Kapelle (Z. Bev.), geschonken door d.e kerkvoogdij aldaar, bronzen Frankische speld met knop, ppgevischt in den mond van de Wester- Schelde (ter plaalse van hel voorma lige Schooneveld?), geschonken door den heer H. J. Kraak te Middelburg; fraai bewerkte mesheften, voorstellend o a. Eva met den appel, Maria met Christus kind e. a., gevonden op Walcheren, een koperen lepel met Gotische letters, g)e- vonden te Sluis; een sleenen pijpje, ge vonden in het verdronken Nieuwlande, geschonken door mej. M. de Man te Middelburg; gebroken Frankische handmolensteeu en eenige scherven van het strand bij Domburg, gevonden en geschonken door dr. K. Mezger aldaar; middeleeuwsche glazen flesch, een steelpan van loodgla- 'zuur-aardewerk en andere voorwerpen, gevonden bij graafwerk in den Achler- singel te Middelburg, geschonken door het Gemeentebestuur aldaar; vier wandkaarten: Z. Beveland om streeks 1300 (naar Beekman), Z. B. voor de overstrooming van November 1530, 'Z. B. na de groote overstroomingen der 16e eeuw, Z. B in 1927, geteekend en geschonken door den heer J. M. de Nooijer te Oosldijk—Krabbendijke; frag menten van Romeinscbe dakpannen, te gels en aardewerk (2e eeuw na Ckr.), gevonden bij Westkapelle, geschonken door den heer Iv. van Rooijen Wzn. al daar; Homeinsche en latere scherven van het strand bij Domburg, geschonken door den heer N. Schoolmeester te Mid delburg; photo's van overblijfselen van Romerswaal en Nieuwlande, opgenomen door den heer J. G. Sloff te Bergen op Zoom; een groote verzameling fragmenten van Romeinsch aardewerk en metaal, gevonden bij Arentsburg (Rom. vloot- vesting in de 2e eeuw na Chr.), verza meld en geschonken door den heer A. de Vos te Voorburg; twee groote voor- vaadspotten, resp. 16e en 17e eeuw, ge vonden te Middelburg, aangekocht; een apothekerspot (onversierd „Steingut", 17e eeuw), gevonden bij Middelburg, aangekocht; fragmenten van Jacobakan- nen, gevonden in de Abdij te Middel burg; photo's van den vluchtberg bij „Berglust" te RilUiem (onderzoek van 1926) geschonken door den heer P. J. van der Feen Jr. te Domburg; photo's der fundamenten van kerk en toren te Nieuwlande, genomen en geschonken door den heer P. J. van der Feen Jr. le Domburg kies van een mastodon (Mioceen of Plioceen), gevonden in uit Duilschland aangevoerd grind, geschonken door den heer C. Flipse te Kamperland; bot van een mammouth(?), gevonden te Hein- kenszand, geschonken door den heer A. J. Rijk aldaar, door bemiddeling van den heer J. Kreune aldaar; botanisch handschrift van wijlen den heer Walra ven, „Naamlijst van in Zeeland in het wild groeijende planten, bewaard in het Kabinet van het Z. G. der W geschon ken door den heer P. de Bruijne te Mid delburg, handschrift „Beschreyvinge van de Distilleerkonst", door J. v. Dalen en B. van Dalen Jansz., te Middelburg, 1780", geschonken door den heer P. J. Meer tens te Utrecht; verschillende soor ten woestijnzand uit Tripolitanië, ge schonken door mej. Gervers te Domburg; vijf onderdeelen van de Axelsche kleje- ging de „schildwacht" hem op een af stand volgen. Toen hij naast Atlielstan slond, fluisterde hij: „Dit is degeen, die mij naar de Bank zond. Daar zou ik o.p d.urven zweren!" Alhclslan hoorde dit, ten zeerste ver baasd. „Laten we hem ieder afzonderlijk aan weerskanten van den weg volgen. Ver lies hem vooral niet uit het oog Mr. Deriug te volgen was volstrekt niet moeilijk, daar hij rechts noch links keek, maar zich zonder op- of omkijken, begaf naar zijn eigen woning, in Bed ford Row, nummer 49. Athelslan haalde zijn beurs te voor schijn en gaf den man vijf pond ,„Ik begrijp niet, wat het beduidt," zei hij. „Maar ik wil aannemen, dat je de waarheid hebt gesproken. Ik zou eigenlijk niet weten, waarom je met een leugen te voorschijn zoudt willen treden. Je naam en je nummer heb ik opget- schreven, dus mocht het nog eens voor komen, dat ik je hulp noodig had, dan zou ik je een boodschap sturen De man groette en ging heen, zich on derweg nog steeds verheugend over de zen meevaller. Die oude heer zou dus zichzelven opliclilen? Het was ook vreemd. Maar mogelijk deed hij het met de bedoeling, om de schuld op een ander te werpen, wien hij een wrok toedroeg. Dezen jongen man misschien? Wie weet? Atlielstan keerde naar Lincoln's Inn derdracht, geschonken door N. N.; een Indisch kanon, geschonken dpor jlir. Iv. H. B. Rendorp te Baarn; twee brillen, i gedragen door den heer Gnderdijk te1 Antwerpen in 1830, geschonken door den heer Tilroe te Middelburg. xACxiï L AJLl N Kantongerecht te Middelburg In de zitting van 5 October werden veroordeeld wegens: loopen over eens anders grond: P. D., gedomicilieerd te Middelburg, f 15 of 15 d h.; idem na gedaan verzei: IC. v. S. le Ivoudekerke, f 15 of 15 d h.; met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A V te Vrouwepolder; berisping, D. M. G le Middelburg, wegens de omstandighe den waaronder het feit gepleegd is, geen straf; P. H. te Serooskerke, f 5 of 5 id. h.; met een motox-rijtuig over een weg rijden op zoodanige wijze, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordl belemmerd en in gevaar gebracht: J in 't A. te Serooskerke, f 25 of 25 d. h P. G J. te 's-Gravenpoldcr, f50 of 50 cl h., A. J. S. te Middelburg en C. S te Koude- kerke, beiden ontslag van rechtsvervol ging, O IC .te Middelburg vrijspraak; met een rijwiel rijden op zooodanige wijze, dat de veiligheid van hel verkeer wordt in gevaar gebracht- B Jf. en G- O., beiden te Middelburg, ieder f 5 of 5 d. h.; bij het slachten van een aan keuring onderworpen slachtdier, handelen in strijd met de bij de Vleeschkeuringswel vastgestelde voorschriften; H. G. N. en A. J. de B., beiden le Middelburg, ieder f 20 of 20 d. h-; F. L- V te Vlissingen, f25 of 25 d. h.; te Terneuzen zich gedurende de uren dat de inrichtingen, bedoeld in art 74 der A. P. V., moeten gesloten zijn, zich daarin bevinden: P. J. 0., te Terneuzen f 15 of 15 d. h.; als bestuurster van een rijwiel niet op de eerste vordering van een der in art. 21 dor Motor- en Rijwielwet genoem de beambten het rijwiel doen stilhouden en een valschen naam opgeven: J. M. te Vrouwepolder, f 10 en f 15 of 10 en 15 d. h.; met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar links bij het inhalen van een vo.ertuig: Th. D. le Vlissingen. f25 of 25 d. h.; waren verkoopen die in ondeugdelij ken toestand verkeeren: L. P. te Ivoude kerke, vrijspraak; J. J. v. H. te Vlissin gen, f 15 of 15 d. h.; vissclien in een binnenwater waarvan een ander de rechthebbende op het vischrecht is, zonder vergunning:: F A. It. en P. de Gbeiden te Middelburg, wegens de lichtheid vn aliel feit geen slraf. Teruggave van den in beslag ge nomen hengel; straatschenderijF Th. W. te Veere en F. J. v. I. te Middelburg, vrijspraak; als opkooper in het door hem gehou den register niet onverwijld aantcekening houden van het door hem gekocht goed noch daarin onverwijld vermelden den koopprijs en den naam en woonplaats van dengene, van wien het goed is ver kregen en koopen van een kind beneden 18 jaar: J 0. te Vlissingen, f50 en f25 of 50 en 25 d h.. met een motorrijtuig doen rijden Ier- wijl niel behoorlijk zichtbaar zijn num mer met letter, en niet zoodanig aange bracht als door den Minister belast: 0 v. S. te Gtoes, f5 of 5 d. li in slaat van dronkenschap verkeeren- de in ,het openbaar de orde verstoren: P. D. te Middelburg, f20 of 20 d li.; bij het voorhanden hebben van mar garine in een winkel niet zorgen, dat op een der winkelramen, die zich het dichtst aan weerszijden van de buiten deur, welke toegang geeft tot dat ver kooplokaal, bevinden, in voor het publiek duidelijk zichtbare letters het opschrift „Margarine" is gesteld: L v. H. te Mid delburg, onder de omstandigheden waar onder hel feit is gepleegd, geen straf; a——a^— Fields terug, en daar het heerlijk weer; was, stapte hij er een hialf uur op efn neer, steeds het geval overleggendMaar hij kon er zich geen hoogte van maken en hij begreep, dat het maar beter was, om het denken eindelijk op te gevea. Dus liet hij El^ie dien avond onder de hoede van haar verloofde en ging alleen dinee- ren. Na het diner va tie hij den loop van zijn gedachten weer op en sleeds kwam hij tot de slotsong, dat mr. Dering gek moest zijn. wat anders? Hij verliet het restaurant en meende, dat het 't beste zou zijn, nog maar eens poolshoogte te gaan nemen in Gray's Inn. Misschien was mr. Edmund Gfrav wel op zijn ka mers. Dit bleek echter niet waar te zijn. Wel stond de deur daa^r tegenover open, bij Freddy öairslone. ^_Toen Alhelstan zich daar aanmeldde, werd hij er ontvangen met luidruchtige gastvrijheid. „Je komt als geroepen" betuigde de repetitor „Ik heb juist een nieuw merk whisky gekregen, zoo regelrecht uit Glas gow1 Die moet jij eens helpen keuren. Heb je al gedineerd? Ik ook. Ga zitten. Dan zullen we rooken en drinken en vroolijk zijn." Freddy zelve j?af het voorbeeld: ..Goede whisky man! Uitstekende whis ky! Zeg Athelslan, hier boven mij, woont een arme drommel, een die het grootste deel van den tijd half verhongert Zullen we dien beneden halen?" V.R055EMJS, DE BESTE VARTNAS OOK verkrijgbaar in extra lichte Awaffteit. Cnge/. Men langs cn op den spoorweg loopen- H. Iv. B. le Vlissingen. f25 of 25 d. h rijden met een rijwiel zonder licht D v Di. le Vlissingen A. J. Ie Melist- kerke, beiden f7 50 oif 5 d. h F. K. le Aaglckerkc, f5 of 5 d h rijden met een motorrijwiel zonder licht: L. J. B. te Rdtlhem> 4 5 of 5 d. h in de maand September loopeu over eenig weiland:: M. J. L. le Middelburg, f 1 of 1 d. h.. A. S. te Middelburg, 12 oï 2 d. h.; te Vlissingen rijdeu op een bestraat voetpad dat door aanleg en eenig zicht baar teeken als zoodanig kenbaar is: E. P. A. A. te Vlissingen, if 3 of 3d li le Vlissingen op een hondenkar zillen en niet voorzien zijn van een nummer- bewijs: G N. te Vlissingen, 2 m. f2 of 2 m' 2 d. h.; met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeénte niej de rechterzijde van den weg houden: P. O tf St. Laurens, f 25 of 25 d. li mei een van een z g. freewheelinrich- ting voorzien rijwiel rijden zonder rpni: A. H. V. te Middelburg, vrijspraak. ONDERWIJS. Geslaagd te Ulrecht voor het cand. examen in de wis- en natuurkunde de heet H. A. Cysouw. B ij d rage van buitengemeenten In een polemiek onder Ingezonden stukken in De Zeeuwsch tusschen mr. de Veer, welnouder van Middelburg, en den heer van 't Iloff. wethouder van SL Lau rens over de bijdrage van buitengemeen ten voor middelbaar- en nijverheidsonder wijs, maakt de heer de Veer dia de vol gende algemeerie opmerkingen Op zich zelf vind ik in een "bijdrage van 20 pet. der nelto-uilgaven door de buitengemeenten voor uit hunne gemeen ten afkomstige leerlingen voor liet gewo ne ambachts-onderwijs niets onbillijks. Maar de wijze waarop deze bijdrage voor eiken leerling afzonderlijk volgens de bepalingen van het Koninklijk Besluit van 1921 berekend wordt, is onbillijk en geeft aanleiding tol gerechtvaardigde kri tiek. In 1924 moest een buitengemeente aan Middelburg betalen voor een leerling in 't timmeren f 49.05, voor een in *1 meu belmaken f 110.10 en voor een in "t huis- schilderen f 186.80, en dat, terwijl zeker voor de ambachtsschool een leerling in 't huisschilderen niet of met noemens waard duurder is, dan een leerling in 't timmeren. Dat ligt aan de eigenaardige wijze van berekening der kosten per leerling, die met de werkelijke kosfen per leerling heel weinig rekening houdt. De fout schuilt hierin, dat de kosten van ieder lesuur gelijk worden gesteld, en dal is in de praktijk allerminst het geval. Een voorbeeld moge dit verduidelijken. Schildersleerlingen zijn er betrekkelijk maar weinige. Het gevolg is, dat de drie leerjaren in één lokaal worden onderge bracht en veelal van één leeraar tegelijk les hebben. Voor het les geven a<an deze leerlingen is dus per lesuur maar één leeraar noodig en één lokaal. Voor de be rekening van de bijdragen der "buitengfe- meenlen telt dit lesuur echter voor dri^. Leerlingen in het timmeren zijn er be- Het volgend oogenblik was hij de trap al opgestormd en keerde terug in gezel schap van den armen advocaat, die er misschien een tikje minder hongerig uit zag, doordat hij immers door Elsie van mr. Edmund Gray had geleend. .Wat een tractalie, zoo'n avond'" riep de gastheer. „Een warme Augustusavond, vrij, frissche lucht door het open ven ster, whisky en soda en twee lui om mee te pralen, terwijl je anders in den regel1 alleen zit1" „Zeg Freddv, ik wilde nqg wel wat meer weten van je buurman, al heb je mij dan ook een paar weken geleiden hel een en ander van hem verteld „Hoe dwaas loch! Die ouwe Oheckley in de Salutation doet mij ook altijd van allerlei vragen over Edmund Gray!" „En mij ook," viel mr. Langborne in. „Nu, mr. Gray is... Ja, wat zal ik zeggen Een oude heer van een opgewekt uiterlijk, blijkbaar een socialist. We hebben allen zoo onze zwakheidjes Dit zeggende schonk hij zich nog wat whisky in. „Maar die oude heer slaat zelf inuig geloof aan ^ijn leer. We heb ben liet er wel eens over gehad." „Ik heb hem hooren spreken in Cam den Town", zei de arme advocaat. „Soms ga ik daar Zondagsavonds heen Er gaat een gezellige thee-partij vooraf aan zijn spreekbeurt (Wordt varvo4gd.>;

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5