BEURSNOTEERING VAN HEDEN. 'AMSTERDAM, 3 October. (Slolkoers). 6 pet. Nederland '1923 100%'; 6 pet. Nederland 1922 106%5 pet. Nederland 1918 102 één zestiende; 4% pet. Nederl. 19 1 7 1003,8 2% pet. Ned. W. Schuld 63%; 3 pet. do. Oblig, 76 vijf zestiende; 3 pet do Certif. 75Vs- Cert. Ned. Hand. Mij. 1783/8; Aand. Ned. Ind. Haudelsb. 184; Aand Kolo niale bank 288%—289»/»; Kon. Petrol. Aand. 316—318, Cult. Mij. Vorstenlanden 184 Handelsv. Amsterdam 820—828, Ja- vasche Cultuur 425, Aand. Deli Mij. 481 - 185, Amslerd. Rubber 2863/4— 289*/», Ned. Amerik. Vaart 861/3—87, Nederl. Scheepvaartunie 193%; Koninkt. Holl. Lloyd 471/9, Kon Ned. Stoomb. Mij. IO31/3—104; Aand. Paketvaart 220. Gouda A 805; Philips A. 545—555; Jurgens A. 237 210. Anaconda 961/4; Steels 154 negen zes tiende; Erie 69; Cnion Pacific 193; Com mon Marine 5 vijf zestiende; Prefered do. 38, Maxwell Gr. C. v. A 4"/sMax well Land Cert. v. Inc. Bonds 15 één zestiende. Prolongatie '3%. Russen Obi. 1880 2 elf zestiende; Consols 41/4; Hope 3. Markt sluit flink prijshoudend. Wisselkoersen Londen 12.12-,3; Berlijn 59.43; Wee- nen 35.20; Parijs 9.78%, Brussel 34.74; Dollar Cable 2.49 negen zestiende. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koawkl. Nederl. Met. Instituut te De Bdlt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Oct. Hoogste barometerstand; 763.7 te Calshot. Laagste barometerstand 731.3 te Hernoesand. Verwachting van den avond van 3 tot den avond van 4 October; Matige tot zwakke veranderlijke wind, later uit Z O richtingen, meest licht bewolkt, droog weer, kans op nacht- ivorst, zelfde temperatuur overdag LANDBOUW. H e t 50-j a r i g bestaan der R ij k s- landbouwproefstations. De minister van Binncnlandsche Za ken en Landbouw, mr. J. B. Kan, heeft heden te Wageuingeu bij de herdenking van het 50-jarig beslaan der Rijkslaud- bouwproefstalions een rede gehouden. Hij deelde mede dat hij reeds als di recteur-generaal had ervaren de groo- te liefde die velen in den landbouw- wereld den proefstations toedragen, en met hoeveel vuur zij die liefde wisten te verdedigen. Deze aanvankelijke indruk is niet wei nig versterkt, sedert 't ministerschap spr. gelegenheid heeft geschonken persoonlijk met menschen en toestanden nader in kennis te komen. Alom in den lande is mij oen groole ingenomenheid met de landbouwproefstations gebleken,. Zelfs is men, gelijk u allen bekend is, zoover ge gaan, aat ae grootc landbouworganisa ties op zich hebben genomen een meer belangrijk deel van de taak die aan het Groningsch station is toegewezen, aan zich te trekken,. Ook de arbeid door de controlestations verricht, hoewel min der zichtbaar voor hel grootc publiek is een buitengewoon nuttige. Men kan dan ook met vol recht zeggen, dat hel landbouwproefstation hetzelfde is als een spoorwegstation een mijlpaal op den af Ie leggen weg. Maar iedere vergelijking hinkt terwijl langs den spoorweg vele stations zijn gelegen van minder beteekenis, zijn de landbouw proefstations allen uitsluitend kop-sta- lions kop-slalions zoowel in de betee kenis van hoogst belangrijke knoten- punkte, maar vooral in de. beteekenis van stations waar de wetenschap wordt ge diend, waar wetenschap en praktijk el" kantier de hand reiken. Bij zijn gelukvvcnsch bij liet halve eeuwfeest uitte de spr. zijn groote er kentelijkheid jegens hen die de wieten- schap, de praktijk, de laatste ook in meer bescheiden functies in de stations heb ben gediend en jegens hen die zich in de commissies van avMies zoo groote verdiensten hebben verworven. Als een uitgave van de Directie van ;den Landbouw verscheen bij de Lands drukkerij een „Gedenkboek" bij gele genheid van het hierbovenverinelde ju bileum. In een voorwoord herinnert minister J. B. Kan eraan, dat de proefstations als het ware uit het niet verrezen zijn. Voorts geeft de commissie van redactie oen kor te inleiding en een historisch overzicht en daarna volgen een lange reeks artike-1 len van verschillende personen van ge zag op dit gebied,. Voorop staal eenjopsdel van prof. dr. A. Mayer over de voor-Wn- gcningschc landbouwsclieikunde, en dan volgen nog tal van beschouwingen,. Eerst betreffende Groningen,. Dan volgen ecni- ge mededeelingen van dr.. J C. de Ru ij tel de Wildt over liet voormalig rijkslandr bouwproefstalion te Goes. Vervolgens wordl in verschillende artikels besproken bet station te Hoorn, dat te Maastricht, en dal voor zaadcontrole. En dan volgen nog een aantal artikels over algemeens onderwerpen, betrokken bij de landbouw proefstations. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. HULST, 3 Oct. Aanvoer klein. Tarwe f 11—f 14, rogge 12, gerst 12-50, haver 10, erwten 25, bruine boonen 23, ROTTERDAM, 3 Oct. BinnenlanHsche granen. Tarwe werd iets minder aange voerd, maar kon toch niet anders dan ruim worden genoemd,. Begin markt de allerbeste partijtjes tot ongeveer vorige prijzen verkocht. Verder lager afgegeven en niet alles geruimd, beste en puike '.t 13.75—115, zaai daarboven. Verder 10 11.50, rogge 1012, gest, chevalier, 12 00—12.75 haver 10.00—12.00 extra blanke daarbovenerwten kleine groe nen, 20—27, schokkers ruim ter markt, prima 37—41, overigens 2535, groo- tendecls onverkocht, bruine boonen ruim ter markt f24—26.50, begin markt iets meer. STAATSLOTERIJ. Bij de heden gehouden trekking vielen prijzen op onderstaande nummers; (Onder voorbehoud.) f 10.000 17219 f 1000. 814 6098 17663 f 400: 9152 12430 16909 18291 19121 f 200; 11213 19065 19375 19658 f 100 905 1108 1286 7303 7497 8155 10033 10585 11195 11766 12167 12495 15530 1&908 EEN LIEFDEZUSTER GEDOODf Te Roermond heeft in het oudeman nenhuis, dat een onderdeel is van het ziekenhuis aldaar, een man 'n aanval ge daan op een der liefdezusters, zuster Fernandes. I-Iij sneed haar met een mes den hals af. De ongelukkige was on middellijk dood. De dader, een onge veer 60-jarige man, Straus geheeten, heeft zich bij de politie aangemeld. Het parket stelt een onderzoek in. TREINROOF. Zaterdagavond werd aan deu station chef te Dordrecnt kennis gegeven, dat zich in den trein, die Ie 8 u. 2 uit Laggc Zwaluwe tc Dordrecht aankomt, "ïii een derde klas coupé een bewusteloo- ze 'reiziger bevond. Het bleek te zijn dfe 30-jarige colporteur II, de H., die op reis was naar Amsterdam, waar hij woont. Toen de man bij kennis was ge bracht, verklaarde hij zijn portemonnaie met f 35 inhoudt te missen,. Hij had eerst gereisd met drie hem onbekende pierso- nen, vermoedelijk twee Duitschers en een Belg. Tijdens de reis presentleer- de een dezer personen de H. een dronk uit een flescli, hetgeen de K. aannam. Te Esschen verlieten de Duitschers den 'trein, de Belg reisde verder ratfe. Tijdens de verdere reis voelde de H. zich onw/fcl worden en verloor hij het bewustzijn. De Belg heeft toen vermoedelijk de porlfe- monnaie gerooid, en daarvoor toen een andere zonder inhoud in de plaats ge daan. De politie te Dordrecht onderzoekt de zaak verder. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 3 October 3 uur. De noteeringen tusschen haakjes zijn de koersen vart Zaterdag. Londen .1213j/s (12.13%). Berlijn 0.5943 (0.5943%). Parijs 9.78% (9.78%). Brussel 34 74 (34.74). Zwitserland 48 10 (4809). Weenen 0.3520 (O.35I8). s Kopenhagen 66.82% 60.80 Oslo 65.70 (65.77%.) Stockholm 67.15 67.09%.) N. York 2.49 zeven zestiende (2-49.%;) O SAMENZWERING ONTDEKT PARIJS, 3 Oct. VJD, - Uit Madrid wordt gemeld dat in den nachl van Vrij dag op Zaterdag een samenzwering is ontdekt tegen het leven van den koning en van Primo dc Rivera. Achttien arre staties zouden reeds hebben plaats ge had. Uit Madrid wordt officieel gemeld, dat de geruchten van een samenzwering tegen den koning onjuist zijn. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Aan de telefoniste 2e kl. bij den Inlcrlocalen dienst 0. Fagel, van het posL- en telegraafkantoor te Goes is eervol ontslag verleend wegens huwelijk. Zaterdag vierde de heer J) F. van Leeuwen te Biervliet zjju 25-jarig jubileum als brievenbesteller in deze ge meente 's Avonds bracht liet muziekge zelschap „Harmonie" hem een serenade. De voorzitter der vereeniging wenschte den jubilaris namens liet gezelschap ge luk met de herdenking van dezen dag Crematie W. F. Dhont. Tc Vèlsen had Zaterdag onder groo te belangstelling de crematie plaats van den heer W. F. Dhont, geb. te Mid del b u r g, den dezer dagen overleden tmjunct-directcur len poslkantore te Am sterdam. Allereerst sprak de heer A. B van ÏJeers, directeur van het hoofdpostkan toor te Amsterdam, die de verdiensten van wijlen den lieer Dhont in hel licht stelde Mede werden nog van grooto sympathie getuigende woorden gesproken door den heer fetswaard, namens lie 1 Amsterdainsche lagere personeel en den heer Van Meggelen uit naam van de Ver eeniging van Directeuren en Commiezen der P. T. T. De lieer K. Palm, inspecteur der spoorwegpostkantoren, voerde het woord namens de Commissie van Beroep voor het P. T. T.-personeel, waarin de heer Dhont zitting had. Ten slotte sprak namens de Amsterdamsche vrienden van den overledene, de heer Langeraar. De postvljuch t naar Indië. Na een reis van elf uur is de „Post duif" Zateraagavond te Sofia aangeko men. Luitenant Koppen seinde alleen last van den regen te hebben gehad. Zondagochtend zeven uur is luit. Kop pen te Sofia opgestegen, en acht uur la ter is hij te Aleppo gedaald, na 1550 K[.M. gevlogen te hebben. Volgens zijn bericht wil hij trachten lie den Bashire te bereiken, in Perzië. ËAND£L, NIJVERHEID EK VISSCHERLL Faillissement. Door de Arr.-Rechthank te Middelburg is failliet verklaard H. L. Wicssner, be hanger en stoffeerder le Middelburg Krommeiveele K 102. Rechter-Commis- saris mr. J. W:. Zijlstra, Cuir. mr. Ai, C, A. Jaeobse Boudewijnse te Middelburg. J. F. Goossens, koopmau te St. Jan steen (Tragel). Rechter-Commissaris mr J. H. Bybau; Cur. mr. J. I Dijkhuis te Vlissingen. LEGER EN VLOOT. De bootsman P. J. Heerschap en dc schipper W. P. de Fouw, zijn over geplaatst van het wachtschip Willems oord naar het wachtschip V li s s i n g e n. SPORT. Schaak-kampioenschap. De zevende partij tusschen Capablanca en Aljechin is door eerstgenoemden ge wonnen. Voetbal. Tweede klasse. Middelburg—Bredania 2-3 Als de scheidsrechter 0111 2.30 uur beginnen fluit, blijkt dat Middelburg vol ledig is, terwijl Brcdania een invaller telt voor den rechtshalf. Middelburg wint den toss en verkiest tegen den van doel tot doel staandm wind in te spelen. Bredania 1 rapt af en al aanstonds blijkt zij over een vlugge doortastende voorhoede le beschikken. Bij eenige goed opgezette aanvallen, wor den de kansen echter door overschioteu gemist. Het duurt niet lang, want reeds na 7 minuten geeft de rechtsbuiten keu rig voor en de midvoor der gasten heeft geen moeite er 0—1 van te maken. Dan een tegenaanval der Middelburgsohe voorhoede, doch deze stuit op hel solide backstel der gasten Na 12 minuten spe- lens komt een door de verdediging slecht weggewerkte bal bij de Bredania spil, die met een keurig en hard schot de voorsprong vergroot, 0—2. We krijgen nu een eenzijdig spel met Bredania sterk in den aanval. De sporadische aanvallen van Middelburg leveren totaal geen ge vaar op. De keeper van Middelburg ver richt in het doel, keurige dingen, maar kan ten slotte niet verhinderen dat Bre dania 1 minuut voor de rust, zij het clan ook op cenigszins gelukkige wijze, de Stond op 0—3 brengt, Na de thee, blijken de bordjes verhan gen. Middelburg komt nu steeds in den aanval, doch voor het aoei, ontbreekt pile doortastendheid en het beslissende schot. Na eenige heftige aanvallen, heeft Mid delburg eindelijk succes. Na 17 minuten verkleint de Midvoor de achterstand 1—3. De Bredania voorhoede onderneemt dan weer eenige aanvallen, doch de Middel- burgsche keeper weert zich kranig. On geveer een kwartier voor het einde be gaat do rechtsback van Bredania een overtreding binnen de beruchte lijnen waarvoor de scheidsrechter een straf schop toekent. Deze wordt door den Mid- delburgschen rechtsbinnen in een doel punt omgezet 2—3. Na nog eenige weder- zijdsche aanvallen, fluit de scheidsrech ter, die overigens goed voldeed, ruim drie minuten te vroeg einde. De uitslag geeft o. i. de verhouding juist weer. Het samenspel liet bij Middelburg zeer veel te wenschen over. Resl nog te ver melden dat de wedstrijd door pl.m 2000 bezoekers, waarvan 1500 betalende werd bijgewoond. O p m e rker. Dongen Zee Jandia. Zeelahdia heeft gisteren ook haar 2e wedstrijd voor de compelilie verloren. Gedurende den geheelen wedstrijd wa ren beide elftallen om beurten in hei of fensief Alleen door gebrek aan schut ters in de voorhoede wist Zeelandin het niet tot doelpunten te brengen, wat wel het geval bij Dongen was. Rust Irad in met 3—0 Na de thee hetzelfde gelijk 'opgaande spel. De stand werd tot 6— opgevoerd, waarna de scheidsrechter einde floot. Gemeld zij. dat 2 doelpunten door één der Zcclandia backs in eigen doel zijn getrapt. Official. De overige uilslagen van de tweede» klasse A. waren: T A. C.—Vlissingen 2—1; Alliance—Breda 2—2; Dosco-R. B. C. 0-2. En van de derde klasse: Vlissingen II—Goes 0—1; Walcheren—Zierikzee 6—0; Sinoto—Middelburg II 0—5. De eerste klasse in het Zuiden bracht de volgende uitslagen: N. A. S.—P.S.V. 4—2; Noad—Willem II 1—0; M. V. V.—B. V. V. 6—2; Eindhoven—Roermond 21; Wilhelmina—Longa 13. Zeeuwse he Voetbalbond, lste Klasse A Zierikzee 2—Middelburg 3 1—2; Walcheren 2—Sinoto 2 9—fll. j le Klasse B. Vlissingen 3—Axel 0—8; De Zeeuwen—Clinge 13. 2de Klasse A: Goes 2—Vliss. Boys 2 2—2; Middelburg 4—Sinoto 3 uitgesteld. BUITENLAND. riScemetsi Overzicht. Primo de Rivera en Chamberlain. Chamberlain en dc Spoanscho dictator hebben een onderhoud gehad aan boord van het jacht „Dolphin" van Üen eer ste. De beide staatslieden hebben tijdens het diner een algemeen onderhoud ge had. Na afloop werd het gewone niets zeggende communiqué gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat door beide po litici over verschillende problemen, ge sproken is, doch geen enkele beslissing over een gemeenschappelijke politiek of een overeenkomst is gevallen,. Daarmee moet de wereld zich voorloopig tevreden stellen. Bij zijn terugkeer te Barcelona liet Primo ook niets anders los dan dat de Nationale vergadering op 10 dezer ge opend zal worden,. Er is dus wel degelijk meer behandeld, dan de beleefdheid op een dergelijk beleefdheidsbezoek ver- eischt. Maar wij welen "dat geen beslis sing genomen is. Ook stond er in het communiqué niets over de bekende har telijke toon or over de mogelijkheid Van een overeenstemming. Men zou ooktTooq deze negatie de waarde van het onder houd hooger kunnen aanslaan. Hindenburg s tachtigste verjaardag. De diverse feestelijkheden voor den tachtigsten verjaardag van president Hindenburg zijn reeds Zaterdag begon!" nen. Het paleis van den rijkspresident in dc Wilhelmstrasse is rijk met bloemen ver sierd en zelfs de fonteinen, die nog nooit iemand had zien spuiten, waren toen in werking. De president zelf was vroo- lijlc en opgewekt en begon reeds vroeg in den ochtend bet feestprogramma af te werken. Deu geheelen dag door stroom,- den postboden en brengers van geschen ken met reusachtige pakketten naar hel paleis, waar zich bergen gelukwensch- telegrammen en geschenken vormden. De post had voor het paleis een "bijzonderen dienst ingericht. Dc brieven, telegram men en postpakketten kwamen in groote, vierkante waschmanden in het paleis aan,. Het aantal taarten en koeken uit het ge- heclc rijk, dat naar de Willielmstrasse werd gebracht, was zoo groot, dat raeh geen mogelijkheid zag ze le bergen. Zij verheugden zich vooral in de belang stelling van de talrijke kleinkinderen van den president, die uit een raam dezen berg van ilveerlijkheden op de binnen plaats voortdurend hooger zagen rijzen, In het bijzonder trok de aandacht een reusachtige, in den vorm van een pyra- mide opgebouwde „Baumkuchen". Voor het paleis stond den geheelen dag een dichte drom belangstellenden, die de komende en gaande deputaties wil den zien. De geschenken wedijverden natuurlijk met elkaar in pracht. Namens de rijksregeering werd den president een in de staatsfabrieken te Berlijn vervaardigd porceleinen tafelser vies voor 36 personen aangeboden. Dit servies werd 160 jaar geleden voor Fre- derik den Groole ontworpen. Het be staat uit 500 deelen, die alle met de hand geschilderd zijn. Aan den onderkant van elk stuk is een herinnering aan Hinden- burg's 80-sten verjaardag aangebracht. De organisatie der „Hindenburg-inza meling" heeft den president een nog niet vastgesteld bedrag toegezegd, dat bij naar eigen inzicht door familieleden en in- valieden van den in den oorlog gesneu velde soldalen kan besteden. Uit die in zameling is reeds aan 1500 invalicdcn, die in behoeftige omstandigheden verkee- ren. een uitbetaling gedaan, Van 200 mark elk. Wat de president als privé persoon wel 't aangenaamst z,al zijn geweest, is het cadeau der Diufsche industrieelen, Hie 'l oude stamgoed der Hindcnbiu'g's, Ncu- deck. hadden aangekocht, om hem dit als geschenk van hel Duitsche volk aan te bieden. Dc zegels hiervan werden de pre sident op de receptie overhandigd, Berlijn zelf was oók Zaterdag in vllag- gelooi. Alle winkels hadden hun voorraad vlaggedoek uitverkocht; een zelfs 15 000 M.I En die vlaggen verschenen in alle: mogelijke combinaties De liolels hadden den strijd vergelen,. Sommigen hadden den neutralen weg gekozen om alle vlag gen der bondsstaten uil te «teken zonder een republikeinsche of monarchistische rijkksvlag. De offieieele vlag was natuur lijk; hel republikeinsche zwart-rood- goud. 1 Aldus vlagden de openbare gebouwen,, en de trams en bussen. Het publiek kon Zaterdag zijn hart al ophalen aan ouderwetsche optochten^ Zoo konden de menschen uit de Wilhelmlras- se de muziekkorpsen zien aanmarchee- ren, gekleed in veld-uniform, met den ransel op den rug, den stalen helm op het hoofd en het geweer aan den schou der. Zij werden geflankeerd door fakkel dragers Alle afdeelingen droegen de z.g. traditioneelc vaandels van hét oude regi ment uit het keizerlijke tijdperk,. De fakkeldragers stelden zich op in een rij voor de binnenplaats van het palels, die komt op dc Wilhelmslrasse, en het eene ziekkorps na het andere gaf op het binnenhof een muziekstuk len beste, Te ■midden van bloemstukken stond de grijze tachtigjarige op zijn balcon in dc kei zerlijke generaalsuniform, geheel alleen, onbewegelijk. Na de taploe probeerde de menigte het paleis le bereiken, waar een geweldig gedrang ontstond, omdat het verkeer er niet goed geregeld was. De polilie gaf be- -velen tegen elkaar in, wat de verwar ring nog eens zoo verergerde, want nie mand wist nu meer waaraan zich le moe ien houden. De. liedeu, die hel paleis konden bereiken, liegen daar luidkeels om den president, doch deze verscheen niet op liet balcon. Op voorstei van den minister van jus titie heeft de rijkspresidenl gister gratie verleend aan een aantal door rijksrecht- banken veroordeelden,. Verder heeft hij de slraf kwijtgeschol den aan degenen, die veroordeeld zijn. wegens beleediging van zijn persoon- Op zijn verzoek hebben ook de regeeringen der bondsstaten zich daartoe bereid ver klaard. Zij hebben voorts een aantal door bun rechtbanken veroordeelden gralieof vermindering van slraf geschonken. Natuurlijk waren de hoofdnummers der feestelijkheden gisteren, toen de presi dent een groole huldebetooging in heft Berlijnsche stadion heeft bijgewoond, "De leden der vereenigingen van oud-militai ren stonden langs deu weg, als een waar dige eerewaclit. Naast hen de studenten in het bekende gala hunner corpora- lies. Beicrsche, Hessische en Wurlem- bergsche meisjes stonden er in hare kleederdrachten, en leden van sportver- cenigingcn. Alle vaandels waren met eikenloof bekranst. Hel was dien heelem kilometers langen weg een bonte haag, waardoor de president reed, toegejuicht door duizenden en duizenden,. Vliegmac- chincs cirkelden in de lucht. Toen de jarige in hel stadion kwam, zong' een koor van 7000 kindereastem- men hem een lied toe; en deze kin deren vormden Hindenburg's levend por tret. Nadat de kindereu hun liederen be zongen hadden, rcfnd Hindenburg twee maal langzaam rond het stadion en toen gebeurde er iets, dat builen het pro gramma viel: duizenden van goed gedril de schooljongens en -meisjes braken on der de oogen van hun leeraren en leer- aressen uil de rijen eu ineens verdwe nen de trekken van hel leveude portret; allen liepen achter hel rijtuig van den president aan en brachten hem luide ova ties. Hindenburg keerde zich lot de luid jubelende kinderschaar, die hem weldra geheel insloot en was blijkbaar door deze spontaniteit aangenaam verrast. Het bodgenootschap met de jeugd, dat hij, gelijk hij in zijn korte toespraak gezegjd had. wilde sluiten, was blijkbaar werke lijkheid geworden. Hel reusachtige stadion was nauwelijks in staat de gewéldige menschenmenigte te omvatten Zoowel in het stadion zelf als langs den langen weg van hel presi'- denlieele paleis daarheen stonden hon derdduizenden belangstellenden 's Morgens te half twaalf had iu bet presidentieel paleis een receptie plaats, nadat in de Drievuldigheidslcerk ee"h godsdienstoefening was gehouden ter core van Hindenburg. Ter receptie verschenen de rijkskanse lier met alle ministers, de rijksdagpre sident, hel Pruisisch kabinet, eu de pre miers der bondsstaten, mei hun gezanten:.* Ook hel diplomatieke corps, het leger en de vloot waren vertegenwoordigd. Ten slotte de representanten van de oude Ar- méc, onder wie vele bekende generaals uit den oorlog. In de stad waren fraaie versieringen aangebracht, o.a. van deu Brandenburger Poort. Het was een der weinige nationale feesten, die door alle partijen van harte werd meegevierd. Hindenburg, de rustig- vastberadene, die zijn vaderland nimmer in den steek liet, en zich, hoewel de rer gceringsvorm zich in een geest wijzigde, die de zijne niet was, toch onmiddellijk zich weer ter beschikking daarvan stelde;. Een personificatie van kalme plichtsbe trachting. Dat men 'dat I11 hem ziel. hem ook daarom eert. is een verheugend ver schijnsel voor het Duitsche volk zelfl Do socialisten onthielden zich van deel name aan de feestelijkheden Evenzoo der communisten, doch zij poogden relletjes te wekken, wat nergens lukte. Zoo had den zij stakingen onder het trampersoneel en dat van café's en restaurants geprovo ceerd, doch overal was rtit voltallig opge nomen. Alleen de werklieden der Bier brouwerijen staalden, maar nergens kon deze typisch Duitsche volksdrank niet worden geleverd,. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Frankrijk. - In de woning van generaal >Boi- cliut, gouverner van Straatsburg, te Vicfyy is oen granaat ontploft. Een ordonnans

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 2