schen arbeiders en bourgeoisie, dan ooit tevoren. De klassestrijd wordt door nie- '■raand ontkend. Als de vrijz. dem. spre ken van tempering van dien klassestrijd en de christenen van "bestrijding ervan, dan erkennen zij, dat die strijd er is. Als er concessies worden gedaan, kan men de arbeiders niet meer in b|eweging krijgen, maar als dit niet meer het geval is, dan is dit afgelöopen en kan een be roep op zijn gezond verstand niet meer helpen. De klassestrijd is in zijn wezen revo- lutionnair en wil steeds vooruit; dus de communisten enz moeten niet spre- 'ken van een revolutionnairen klasse strijd. Als de christenen een beroep doien op de Christelijke naastenliefde, dan zegt spr., dat de klassestrijd is een opvatting over de inrichting van de maatschappij; -de Christelijke naastenliefde is een ge voelskwestie en leert hoc men moet le ven om goed te zijn, ook voor hel leven hier namaals. Spr. noemt het ethisch socialisme een ontaarding van den klassestrijd De R K stellen tegenover het socialisme hun ka tholieke solidarisme, maar dan wijst spr. op de toestanden in het Zuiden, waar werkgevers en werknemers toch vopr '100 pet., katholiek zijn. Als men tiet R. K. solidarisme toelst aan de feiten, dan ziet men dat daarvan in de kapi talistische maatschappij nergens spra ke is. Men deed het bij de sigarenmakersactie voorkomen, of de Katholieke werkgevers door hun liberale collega's zijn mede|- gesleurd, maar later bleek uit het ra im port, dal de eerste juist de aanstichters waren. Spr. noemt dal zeer onvoorzichtig. De vakvereeniging moet één zijn mei «de politieke partij, niet zooals bij rechts, waar de Kamerfracties niet eens de vakr vereenigingen op hun adressen antwoord,- den. De katholieken voeren de meest on waardige, de onoprechte politiek in Nej- derland. Als men de modern georganiseerden toevoegt van revolutionaire zijde, dat zij den Godsvrede met het kapitaal hebben gesloten, dan zegt spr dal het N. Vi. V. van 1921—192G f 10 295.000 uitgaf voor stakerssteun, dat is iets landers dan vrede. Het N. V. V. heeft ruim 200 000 leden, het syndicalistisch verbond maar 14.000, en die 200.000 achten dus de leiding goed. Spr. meent dat de moderne arbeiders liet offensief moeten inzetten, en het spijt hem dat de metaalarbeiders van Fijr enoord, te Rotterdam don strijd niet aan wilden. Spr gelooft niet aan medewerking van het kapitalisme, omdat het geen concesp- cies meer kan doen zonder eigen stelsel aan te tasten. Verbetering zal alleen ver kregen worden door strijd, door verschilr lende hevige aanvallen, mei winst, maar ook met verlies. Terugkomende op de trusts, wijst spr op de slaaltrust, die de productie regelt en als de prijs daalt, de producjtie ven- mindert. Zelfs de Duilschers, die te veel pror duceerden, kregen boete. Als de metse laars beboet werden door de vakbewe ging, omdat zij Je veel stcenen per uur hebben verwerkt, zou de Middelburgschc Courant er zeker in afkeurenden zin over schrijven. Tegen dit alles helpt geen rede- neeren, maar alleen strijd. Men moet tegen de heeren van de truts zeggen „er uit". Spr komt nogmaals op de noodzake lijke samenwerking tusschen v.akvereenif- ging en politiek, op de noodzakelijkheid Üe socialistische pers le lezen, en zegt met klem, dat de socialistische partij in Nederland veel grooter zou kunnen en moeten zijn. Spr. wijst dan op het oorlogsgevaar, want de diplomaten spreken als of er eenige vrede is, maar zij doen of er mor gen weer oorlog komt. Zij werken aan verdelgingsmiddelen, inplaats van aan die, welke de meuscheai gelukkig kunnen maken,. Als men minister Beelaerts moedig noemt om voor te stellen het protocol van 1924 weer le bestudeeren, vergeet en dat dit een ontwerp is van een so cialist. Het kapitalisme kan geen vrede bren gen, evenmin als vrijhandel. De vrede kan alleen bewaard blijven, als de bour geoisie vreest, dat de stormvogel der revolutie haar zal weg maaien. Als het weet, dat de arbeiders zuilten weigeren de wapens op te nemen of ze zullen richten tegen hun gemeenscbappe- lijken vijand, dan zal het kapitalisme geen oorlog ontketenen. De nieuwe oor log zal de beschaving van heel Europa vernietigen, en alleen de arbeidersbewe ging heeft de kracht dit te beletten, Spr. begrijpt het verwijt niet van de revolutionnairen, dat men opheffing van een deel van het leger aanvaardt; Jiel is doch dwaasheid als men 100 pet, niet krijgen, dat men dan de 25 of 50 pet. niet zou moeten aannemen. Spr. bespreekt dan het facsisme en meent, dat als dit verder voort werkt, het socialisme er met kracht tegenover moet staanr Het moet zijn de nieuwe kracht, die voorkomt, dat Europa in oor logen ondergaat, en in handen van een ander ras komt. Het socialisme is een strenge mees ter, die drie geboden uitgeeft; het eerste is werken, Het tweede is tverken, het derde is werken. (Applaus). De heer Paul dankte, wahr niemand vragen wilde Stellen of met den spreker gedachten wenschtcn te wisselen, den heer Stenhuis voor zijn rede, waarna hij allen opwekten mede te helpen aan de moderne vakbeweging. Spr. wees daarbij op hetgeen op de vergadering van den Chr. Bestuurderbond Zaterdag ten deze is gezegd. Hierna sloot' hij de vergadering. Indien U iets noodig mocht hebben van Goud en Zilver, Horloges enz., denkt dan aan den Uitverkoop bij JAGQ. FRANK. (Ingez. Med.) BUITENLAND. Aigamseri Overzicht. Dc Volkenbond* De Volkenboudsvergaderjng heeft gis*1 ter de besprekingen over de ontwa- zettcu werk der voorbereidingscommis- wachten was, is deze eenstemuiing aan genomen. Er werden nog diverse redevoeringen gehouden, o.a. van den Italiaanschen af gevaardigde generaal de Marinis, die met bijzopdej-en nadruk Itaiië's vredelieven de gezindheid verkondigde en zich opti mistischer dan bolt te voren uitliet over de kansen van succes van het voort te zeten twerk der voorbereidingscommis sie voor de ontwapeningsconferentie. Nanscn stelde vooral de groote betee- kenis van de ontwikkeling der arbitrage voor de versterking der internationale veiligheid in het licht, waarbij hij het laatste gedeelte der resolutie, dat op het verkrijgen van nieuwe militaire veilig heidswaarborgen verklaart op een wijze, die opnieuw aantoonde hoeveel werkelijk meeuingsverschil tusschen de verschil lende opvattingen nog bestaat, ondanks de verkregen eenheid inzake de woorden keus der groote resoluties. Opvallend waren voorts de buitenge woon minzame woorden van Nansen aan iaet adres van Engeland en de Engel sche volkenboudspolitiek. Ook de Joego Slavische afgevaardigde sprak van ontwikkeling der arbitragege dachte als eerste voorwaarde voor ver hoogde veiligheid. Doch hij meende dat men nog geen arbitrage-verdrag moest opstellen, doch zich eerst ftog tot de aanmoediging van het sluiten van tweezijdige arbitrageverdragen moest be perken. Zoo is er veel goede wil, doch zeer ze ker ook veel meeningsverschil. Tot veel optimistische gedachten is voorloopig nog geen reden. De bovengenoemde resoluties verlan gen in de eerste plaats, dat de civiele luchtvaart slechts economische doelein den mag nastreven. De eerste resjolutie verlangt verder het bevorderen Van over eenkomsten tusschen de luchtvaartmaat schappijen der verschillende landen. In de tweede en derde resolutie keurt de Assemblée goed de besluiten en aanbe velingen van den Raad betreffende een bespoedigd bijeenkomen eu het ne men van besluiten bij crisissen De vijfde en belangrijkste resplulio adviseert, zooals reeds voor eenige da gen uitvoerig gemeld, ten eerste tol de ontwikkeling der arbitrale beslechting van geschillen door het sluiten van par ticuliere en collectieve verdragen, ten einde het vertrouwen te scheppen Üat onontbeerlijk is voor vruchtbaren arbeid der ontwapeningsconferentie. Ten tweede beveelt de resolutie aan een bespoedigd beëindigen der techni sche voorbereidingen voor de ontwa peningsconferentie, en ten derde de vor ming van een speciale commissie vdor de bestudeering der veiligheidskwestie en van de garanties die door arbitrage ver kregen kunnen worden. Deze speciale commissie wordt gevormd door de voor bereidende ontwapeningscommissie. De onderzoekingen der speciale commissie zullen de drie volgende mogelijkheden, betreffen: a. bemoeiingen van den Vol kenbond voor het verkrijgen van een netwerk van afzonderlijke en collectieve arbitrage- en veiligheids verdragenb. de systematische voorbereidingen uilvoering van pact verplichtingen; c. overeenkom sten tusschen verschillende slatengroe- pen, die onafhankelijk vau de pactver- plichtingen kunnen worden aangegaan en het geven van inlichtingen aan den Raad over de strijdkrachten die de velschillen de regeeringen in geval van conflicten in bepaalde gebieden, aau den Raad ter ondersteuning van zijn besluiten of aan bevelingen ter beschikking kunnen stel len. De Volkeubondsvergadering hoorde Maandagmorgen na aanneming van liet rapport over de internationale ontwa peningsconferentie het betoog aan van den Oostenrijkschen gedelegeerde Leit- maier over het ontwerp-protocol inzake het ten uitvoer leggen van arbitrage in hel handelsverkeer, welke op het gebied van een anderen staat geveld is. Het gaat om de voltooiing van het in 1923 aangenomen protocol over erken ning van arbitrage in het handelsverkteen Het rapport werd door de vergadering eenstemmig aaugenomen. De hoop werd uitgesproken, dal dit nieuwe besluit, dat voor handelskringen van groote betee- kenis is, zoo spoedig mogelijk in vele landen vap kracht zal worden. Dc plenaire vergadering hield zich be zig met den bouw van'het volkehbonds- palcis. De credieten zijn op ongeveer 191/3 millioen fraucs vastgesteld. De bouw, waarmede in het voorjaar 1928 een begin zal worden gemaakt, zal drie jaar vorderen. Fen comité uit vijf leden, waarvan dc Japansche gedelegeer de Adatci voorzitter is, zal beslissen over alle met den bouw van het paleis samenhangende vraagstukken en vol macht bezillen om een geschikt bouwont werp uit tc kiezen. Aau den volkenbondsraad blijft de ra tificatie van de besluiten van het comité van vijf voorbehouden. Loudon had nog een amendement in gediend in dezen zin, dat de commissie, die onder voorbehoud van de nadere goedkeuring van het besluit door den Volkenbondsraad een definitieve keuze te doen zou hebben, niel gebonden zou zijn aan de negen ontwerpen, die tot de eerste categorie der bekroonde inzen dingen belmoren, doch haar keuze desge- wenscht ook zou moge vestigen op een der achttien inzendingen die een eer volle vermelding, tweede of derde klasse, hebben verkregen. Dit voorstel vond echter veel bestrij ding, zoowel van de zijde der bijzondere commissie van vijf leden, alsook van de buogetaire commissie. Om te toonen, dat de vriendschappe lijke betrekkingen tusschen hen niel ge leden hebben door de redevoeringen van Hindenburg en Poincaré, hebben Briand en Strescmann in de Salie des Pas Per dus der Volkenbondsvergadering, een hall uur met elkaar gesproken. Een onder- houo, waarover niets is uitgelekt, doch dat zeer de belangstelling van iedereen had. Ook behandelde de Assemblee het budget van den Volkenhond waarover Modzelefski (Polen) rapporteerde. De be groeting ten bedrage van Zw. frs. 25.333.817 word aangenomen. Uit de be grooting blijkt, dat voor de internationale ontwapeningsconferentie een crediel van 1300.000 francs is uitgetrokken, voor de economische organisatie 174 000 francs en voor de controle vau den particu lieren wapenhandel 130.000 francs. Het totale bedrag der begrootiug, met inbe grip van het Internationaal Arbeidsbu reau en vau het Permanent Internatio naal Gerechtshof is 458.000 frs. hooger dan verleden jaar. Ovcrslroomiiigcn. Tengevolge van een hevige sirocco is het gietsciierwater in Tirol in abnormale hoeveelneden dalwaarts gekomen. Hier door en door den grooten regenval zijn üe Passer en de Eisaek op diverse plaatsen buiten hun oevers getreden. De wegen en de spoorbaan zijn dientenge volge op verscheidene plaatsen verniield. In het Eisackdal, waar de stroom tus schen Mitlenwald en Oberau den spoor weg vernield had, was gisteravond een nulptrein daarheen gedirigeerd. Voordat deze echter ter plaatse was aangekomen, geraakte hij in een gat, dat daar eenige rilometers vandaan in de baan was ge slagen. De inzittenden wei-den door de» geweldigen slroom verzwolgen. De ma chinist werd gered. De overigen, n.l. eten ingenieur, een stationschef en vijftien 'arbeiders kwamen 0111. Het ongeluk ge beuren? om half tien; lot half elf hebben de boeren in den omtrek het hulpgerolep gehoord. Men slaagde er nog in, in een naburig baanwachtershuisje een vrouw en kind te redden. Een zevenjarig zusje kon men evenwel niet meer bereiken. Maandagochtend is bij Brixen, 20 K.M. verder, het lijk van ir. Ivastruzzi opge haald De andere lijken zijn nog niet gevonden. De telefoon- en telegraafver- mldingen zijn verbroken. De groep van de Nederlandsche Reis- vereeniging is behouden via Sterzing te Bozen gearriveerd. In Zwitserland voorkwamen het dalen van de temperatuur en sneeuwval in den nacht van Zondag op Maandag, ondanks voortdurende regens, een uitbreiding van de ramp. In Tavasana zijn 7 personen om 't le ling van de eerste termijnen, die aan lokkelijk gemaakt wordt door het depo- neeren van den eersten halfjaarlijkscLfem termijn, dertig millioen goudfrank, af hankelijk is van de credielverlecning van 20 millioen dollars per jaar, ge durende zes jaar. Men rekent uit, dat Rusland, zoodoende per jaar zestig mil lioen goudfrank moet belalen en er honderd toucheeren zou, zoodat de winst nog veertig millioen is en men voegt er smadelijk bij, dat dit een goed zaakje is en dal het bovendien zeer de vraag hoe het gaan zou na afloop die eerste zes jaaF als de credietverleening ophieftl Dat de stommen hier zoo togen de nieuwe voorstellen der sovejls is, komt voornamelijk, omdat men deze op grond van de opgedane ervaringen volstrekt niet vertrouwt en men niet wil ingaan op de beloften van zulk een onbetrouw bare persoonlijkheid als Litvvinovv geble ken is. Ook wil men Rakowski per se weg hebben. Op zichzelf beschouwd ech ter, lijken de nieuwe voorstellen d|er Sovjets niet zoo onredelijk, te meer, omdat de te verleenen credieten geheel zouüen worden aangewend voor bestel lingen bij ae Franschc industrie te doen In deze richting toch ziet men voor dc toekomst ook de oplossing der quaes- tie van de Franschc schuld aan Ame- ka, waar men zijn geld opeischt, maar bereid is in credieten onmiddelijk het drie- of vierdubbele terug le geven en Frankrijk zou dus verkeerd doen het systeem van een dergelijke regeling (e verwerpen. Maar alles hangt af van van de waarborgen, die de moraliteit en de solvabiliteit van den debiteur geeft en dit maakt het begrijpelijk, dat het Russische voorstel hier in "de pers niet vriendelijk ontvangen is. Zoutelaudo, werden le koop aan geboden de navolgende onroerende goe deren te Zoutelande Een huis met schuur, erf en tuin aan den Molenweg no. 109, groot 1 Are 83 c.A. Opgehouden voor f2200. 29 Aren 40 c.A. bouwland aan den Groenenweg, verkocht aan den heer K Verhage Jz. voor f1140. 47 A. 70 c.A. bouwland aldaar, ver kocht aan mej wed. S. van Shiijs Pz voor f1850. 57 A. 50 c.A. bouw- en weiland al daar, verkocht aan den heer J. Ver hage Kz voor f 1600. 53 A. 65 c.A. weiland aldaar, ver kocht aan denzelfde voor f 1510. 70 Ax-cn 15 c.A. bouwland en spriuk aan den Paulusweg, verkocht aan den heer L. Meijers voor f 2350. Alle koopers wonen te Zoutelande Ten verzoeke van den heer C. J. Noordhoek to Kamperland en ton overstaan van notaris Malthijs werd ver kocht een woonhuis staande aan den Veerweg te Kamperland Kooper werd afir. K. J. Schippers te Kamperland voor f 3510 plus 81/. pet onkosten. BURGERLIJKE STAM). ven gekomen. In geheel Beieren hebben de rivieren sinds gisteren een zeer hoogen wafer- stand. lengevolge van fiet slechte weer zijn in Tessino alle verbindingen met Bellin- zona verbroken. RUSLAND EN FRANKRIJK. De verklaringen van Litwinow om trent oc zoogenaamd nereikte overeen komst inzake de regeling der Russische schulden aan Frankrijk, die het zoo be treurenswaardig maakte, dat het inci- dent-Rakowski de definitieve ondertole- kening dreigde te vertragen, worde» hier beschouwd als niet anders dan een handige poging om het afbreken der leiaties tc redden door hel pjeirsoon- lijke belang der houders van Russische fondsen te prikkelen en tevens om Ra kowski, wieu immers de voortzelling der besprekingen is opgedragen, te handha- van, meldt de N. Rolt. Crt,. Zooals uil hel officieele Fransche com munique blijkt, was er juist geen sprake van een overeenstemming. De Sovjets hadden sinds Juli geen nieuwe voor stellen gedaan, nadat hel vorige onaan nemelijk verklaard was. Dat thans te- «gelijk nieuwe voorstellen ingediend wor den vernindert niet, dat gebleken is dat Litwinow voortdurend werkt met leugens en gedraai. Omtrent de nieuwe voorstellen, die gisteravond laaf door Rakowski haastig gepubliceerd zijn valt op te merken, dal de groole grief hier is, dat dc bela- BEKNOPTE MEDEDEELENDEN. tJ i t België In de omgeving van het kroonprin selijk paar van België verklaart men, dat prinses Astrid de reeds eerder aangei- kondigde blijde gebeurtenis vóór 15 Oer tober a.s. verwacht. Uit Frankrijk. De bladen melden, dat in verband met de aanslagen op de spoorwegen in de Riviera een 20-tal personen zijn ge arresteerd. Het zijn buitenlandsche com munisten. voornamelijk Italianen en Span jaarden. Bevestigd wordt dat de aansla gen hebben plaats gehad uit wraak tegen de terechtstelling van Sacco en Vanzelti. Bezwarende documenten zijn bij de ar restanten in beslag genomen. Uit Engeland» Kapitein Mackintosh heeft de vlucht over den Atlantischen Oceaian uitgesteld tot het volgend jaar. Hij is voornemens dit jaar naar Tndië to vliegen. In het Meren,-dislrict is Zaterdag al sneeuw gevallen. In het Helvejlynger bergte bereikte de laag een dikle van 5 c.M. Schaapherders verklaarden dat de sneeuw zes weken vroeger gevallen was dan gewoonlijk en vooorspellen dat de winter dit jaar vroeg zal intreden. Liverpool en omtrek zijn den geheelen dag van Zaterdag en ook Zondagochtend opnieuw door stortregens bezocht. Volt- gens dc officieele meling, vielen er 15 millioen gallons (1 gallon 4.24 L.) op de vierkante mijl. In Oohvyn Bay was het nog erger. Daar viel weer ruim >30 m.M. regen. "Uit Rusland. De schade, aangericht door de aard bevingen in de Krim, worden op meer dan 32 millioen roebel geschat. De correspondent van de Daily Mail te Parijs seint aan zijn blad, dat volgens een bericht uit Riga de Sovjet- regeering definitief bestolen hfeeft Ra- kof skv terug te roepen, op grond dat hij onjuiste mededeelingen heeft gedaan, die hebben geleid tot de verklaring van Litwinoff. Uit Italië. Een deputatie van ongeveer 200 personen van het Amerikaansche legioen is gisteren te Genua aangekomen voor een "bezoeic aan Florence. Thans is ge bleken, dat koning Borris van Boel- garije een 10-tal dagen in een hotel te Florence heeft vertoefd als graaf Rylski. Gisteren is hij met zijn eigen aulo ver trokken. Men weet niet, of hij zich naar Rome heeft begeven. Uit Tr an &-Jordaniê - Een bericht uit Amman (Transjorda*- nië) meldt, dat een U'oep rebellen le Ledjah (Syrië) verscheen en de politieke gevangenen van Ezza bevrijdde. Gedurende verscheidene dagen hebben de Fransche vliegtuigen een zekere ac tiviteit boven deze streek ontplooid na een vergeefsche poging van de troepten om er door te dringen. Men meldt niet, wanneer beven staand- de voorvallen zich zouden hebben voor*- Middelburg. Van 23 tot 26 Sept. Getrouwd J de Lange 29 en J. den Engelsman 29 j Bevallen: P. A. Ver meute gelig de Rooij d.; A. Midavaine geb. Wijkhuis z. Overleden D. Bom 22j ongch d J J. van dc Vijver 92 j weduwe M M. P. Rijnders. Zierikzeé. ui Van 19—25 Sept. Getrouwd; K. C. v. Dijk, 25 j., en C. van der Weijde, jd. 20 j. I. M. A. Vroegop, jnv 25 j en J. J. Padmos, jd. 23 j. G. C. A. M, Meusink, jm. 33 j., en C. M. van do Ven, jd. 22 j. Overleden- A. Meerse, ongeh z, 70 j. C. A. Voshol, z. 20 d Uit de Ver. Staten. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de Australische vliegers voornemens zijn binnenkort van Auckland (Californië) maar Melbourne (Australië) te vliegen, met tus- schenlandingen (e Hawaii, New Guinea en N« Australië. Uit Aziêi. Uit Basra wordt gemeld dat men daar nog geen enkel bericht van Kön- necke heeft ontvangen, die Zaterdagmor gen uit Angora is vertrokken en reeds denzelfden avond in Basra had moeten aankomen» AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij dc op Zaterdag j.l. door den notaris H. R. Struve gehouden veiling in het koffiehuis De Roode Reeuw te MARKTBERICHTEN. Vlissiugcn, 26 Sept. Op de vei ling weruen de volgende prijzen be sleed Aardappelen 77.5 ft., Poters 3.5— 4, Uien 3—5, Spinazie 14, Spruiten 20 —24, Postelein 13—16, Prineessen 20 —33, Dubbele Prineessen 20—22, Wage naars 6—9, Snijboonen 18 35, Blauwe Druiven 57—73, Tomaten 4—9, Muskus peer 9, Fopepeer 7—8, Marsepijen 6 9, Triumpnc de Vienne 32—38, Scharlaken 9, B. de Merode 12—13, B. d'Arem- berg 10-15, B. Ilardy 21-29, B. Clair- geau 11—12, William Duchesse 7—10, Maagdepeer 11—12, B. Louise 27—29, Soldat Laboureur 6—16, Rielpeer 4^-6, Lemoenappel 11, Warnersking 10, Blom- zoet 7, Tuinzoet 7, Keswick 5—8, Trans parant de Croncel 12, Jacq Lebel 6S, The Queen 10, Schutters Reinet 1—5, Sterappel 10—13, Bismarck 3—8, Ribber 9—13, Goudreinet 10—11, Bramen 15 18, alles per Iv.G Kipeicreu IS, Eend eieren 68, per 10 stuks; Boerenkool 2.5, Roode Kool 9 513.5, Witte Kool 5— 6; Savoije Kool 6—12, Bloemkool 10 21, Carbonkolmeloen 25- 26, N'etme- loen 20—27, Suikermeloen 26—35, alles per stuk; Selderie 3—4, Prei 7—9, Peen 3—6, Kroten 4.5—5.5, Ramenas 3.5—4, Rapen 5—5.5, alles per bos; Andijvie 20 39, Kervel 5, Sla 31—57, alles per kist; Vijgen 2.5—3, per stuk. Goes, 27 SepK. Boter f 1 05, eieren f 8.20. Aanvoer V.P.Z. 14800 stuks, f 8,60 per 100 slulq». Rotterdam, 27 SepL Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd. 233 paarden, 86 veulens, 1687 magere runderen, 804 vette runderen, 841 vette- en graskalveren, 518 nuch» kal veren, 26 schapen en lammeren, 22 var kens, 216 biggen, 16 bokken of geiten. Prijzen voor vette koeien le kw- 1 1.10, 2e kw. 0,90—0.80, 3e kw. 0,70— 0.60, ossen le k>v. 0.90—0.971/2 2ekw. 0.80—0.70, 3e kw. 0.600.50; stieren le kw. 0.80-0.85, 2e kw. 0 70—0,60, 3e kw. 0.50; kalveren le kw. 1.45—1.65, 2e kw,. 1,25-1,10, 3e kw. 0,95-0,80. Prijzen voor: melkkoeien 190—385; kalfkoeien 195—395; stieren 180380, pinken 150—165; graskalveren 50—75; vaarzen 160—180; werkpaarden 100— 300; slachtpaarden 90—155; billen 95 165; nuchtere kalveren 10—18. fokkal- veren 17—28; biggen 8—18; overloopers 19-32. Rotterd. velling. Aangevoerd 90.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 5.50—7.50, eendeieren 5.70—7.25. 445sle STAATSLOTERIJ. Prijzen van 5de klasse. 5de lijst. Trekking van Maandag 26 September, f 50.000: 2421 f 2000: 456 f 1500 8438 f 1000 13408 15792 f 400: 6554 10395 19192 f 200. 3604 8128 9412 12431 15464 19927 f 100: 3389 5600 2808 8810 9182 11354 13796 16348 16447 17881 18004 18911 20190 PRIJZEN VAN f 7a 6940 10351 10363 10411 10497 NIETEN. 6945 7000 10384 10474 18815 6996 10375 10424 10367

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3