=s ^FURSMOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM, 23 Sept (Slotkoers). 6 pet. Nederland 1923 1003/4; 6 pet. Nederland 1922 105 vijftien zestiende; 5 pet Nederland 1918 101 vijf zestien de; 4% pet Nederland 1917 100 vijf zestiende, 2% pet. Nederl. W. Schuld 62s* 3 pet. do. Oblig. 75; 3 pet. do. Certif. 74- 748/* Cert. Ned. Hand Mij 178%, Aand. Ned. Ind Ilandelsb 18314 -1858/4Aand Koloniale Bank 290—291%, Koninkl. Petrol. Aand. 346%—319%; Cult. Mij. 'Vorstenlanden 181% - 185%; Handelsv Amsterdam 826—831; Javasche Cultuur f423Aand. Deli Maatsch. 475—479; Am- 'sterd. Rubber 290%—292; Ned Amerik Vaart 87; Ned. Scheep vaartunie 191. Kon IIoll Lloyd 461/2; Kon. Ned. Stoomb Mij 103%. Gouda A SiO. Philips A. 177; .furgens A. 222i/..-224i/i. Anaconda 973/4—98%; Steels 1523/8 I52P/4: Erie 60; Union Pacific 1881/2 Common Marine 51/4: Prefered do. 38s/8 388/4Maxwell Gr. C v A. 4%; Max well Land Cert, v. Inc. Bonds 14 negen zestiende Prolongatie 3s/4 4 Russen Obl. 1880 2 elf zestiende; Con sols 33/4. Hope 2%. Markt sluit voor Kunstzijde op de lage re prijzen; overigens prijshoudend. Wisselkoersen Londen 12 13%, Berlijn 59.46%'; Wee pen 35.20; Parijs 9.79; Brussel 34.75V»; Dollar Cable 2.49%. 3VEERBERICHT. cdegedeeld door het Koninkl. NederL Met Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Sept Hoogste barometerstand: 772.3 te Yanmayen. Laagste barometerstand 731.8 te Aberdeen Verwachting van den avond van 23 tot den avond van 21 dezer Matige tot krachtige of stormachtige tijdelijke afnemende Z. W. wind. Zwaar bewolkt of betrokken, met tijdelijke op klaring Waarschijnlijk cenige regen. Weinig verandering in temperatuur. Cher-nomeivrslarid alhier de* morgens 9 u. 55 gr., 12 u. 61 gr., 3 ui. 62 gr Zaterdag 24 September. (Zomertijd). Zon op 6.49; onder 6.55 Lirhl aansteken: Motorrijtuigen en rijwielen 7.25 Andere voertuigen 7 55 Maan op 4.45 v.m., onder 6 59 n.m. Nieuwe Maan Zondag 25 September. ■4OOG WATE& VUsslcgen. JCotn er tij d latsrdag 24 9ept ti in. 1 45 25 2.16 '(aaodag 23 3 48 •:nadeg 27 3 16 V oeii8dag 28 3.49 "nderdag 29 4.16 •>ijdag 30 4 45 /Het tijdstip ?-tn boog vater te Dom- r r g valt P aiincton na dat t® Vïix- oorlogsperiode terzijde laat, moet men tot het jaar 1863 opklimmen om een geboortecijfer beneden 150.000 te vin den. Het geboortecoofficienl bedraagt 18 90 voor duizend zielen in plaats van 19.61 in 1925. De vermindering doet zich in al de provinciën voor, behalve in Lu xemburg. Zij is aanzienlijk in de provin ciën Henegouwen, Luik, West Vlaande ren De coëfficiënten zijn, per provincie: Antwerpen 21 3, Brabant 16.6; W. Vlaan deren 22.7; Oost Vlaanderen 20 1: Hene gouwen 16.0. Luik 15.6, Limburg 29.1, Luxemburg 10.06; Namen 17.7, De Brusselsche correspondent van de N, R Crt. meldt De Nationale Maatschappij van Belgi sche Spoorwegen is in principe overeen gekomen met de spoorwegmaatschappijen in Nederland, Duitschland en Frankrijk om voorlaan automatische remmen voor de goederentreinen in te voeren. De toe passing van dezen maatregel brengt het wegzenden van 3500 remmers mede en laat een bezuiniging toe van 35 inillioen frs. per jaar. Eerlang zal uitgemaakt wor den, welke remmen in aanmerking ko men. De regeering wenscht het Duitschc stelsel Kunze-Knorr toegepast te zien, omdat alsdau kan besteld worden voor rekening van het Herstek De maatschap pij is daarentegen meer geneigd Westing,- house-remmen in haar eigen werkplaat sen te laten vervaardigen, In dit geval zeu men het afdanken van personeel in de werkplaatsen tijdelijk kunnen stop zetten. Uit Engeland. Cook heeft een vergadering van het bestuur van den Britschen mijnwerkers- bond rapport uitgebracht over een nieu we veiligheidslamp voor mijnwerkers, die een uitvinding is van Kingrose. Deze lamp geeft oen alarmsein door middel van een rood licht zoodra er een gevaar lijke gasontwikkeling in de mijn is. De regeering heeft deze lamp goedge keurd en zij wordt thans in een aantali mijnen beproefd. Cook was persoonlijk van oordeel dat deze lamp de grootste uitvinding was sedert de invoering van de mijnwerkerslamp van Davy. De mijn werkers waren er zeer mee ingenomen. Geweldige stormen en slagregens hebben gister weer in onderscheiden deeien van Fngeland gewoed en er is onberekenbare schade toegebracht aan de nog te velde staande oogst en gewas sen. Het ergst was de toestand in Northumbeiand, waar het 40 uur aan een stuk geregend heeft. Bij Carlisle! stoqg een stuk van den spoordijks weg; de treinen van Newcastle naar Schotland moesten langs een omweg rijden. In het Clevedoudistrict in Yorkshire dreven honderden schoven hooi een rivier af, die buiten haar oevers was gelreden. Ook in Ierland, vooral in de om.gcving van Belfast, is het noodweer geweest. De eerste van 'een reeks confej- renties lussclien dp vertegenwoordigers dpr directie en het (personeel van de Londpn Midland en Schotsche spoorwe,- gen werd, gisteren gehouden onder voor zitterschap van sir Josiah Stamp. Het doel der conferenties is een le vendiger samenwerking te verzekeren tusschen de directie en hel personeel van alle rangen, teneindp ide welvaart der spoorwegmaatschappij te bevorderen Drie vakverceuigingen van spoorwegj- personeel waren vertegenwoordigd en 'n resolutie werd aangenomen, waarin de politiek dier maatschappij wordt 'toegei- juichl, welke in overeenstemming is met de vakvereenigingspolitiek. In de resolutie wordt voorts gezegd, dat aile pogingen zuilen gedaan worden om door onderlinge samenwerking de zakenbelangen der spoorwegen te $)&-• vorderen Toebereidselen worden ge troffen voor spoedige bijeenkomsten der plaatselijke en districtsbesturen, Uit F r a n k r ij k. De Petit Parisien meldt, dat vastge steld is dat de op de Hollandsche kust gevonden flescli met een briefje, dal van Nungesser en Coly afkomstig zou zijn, niet van deze vliegers afkomstig is. Mevr. Nungesser verklaarde, dat het hand schrift niet van haar zoon Is. Uit Duitschland. Het aantal gevallen van kinderver lamming te Leipzig is gestegen lot 95, Uit Zwedcnt 'Officieel wordt medegedeeld, dat le Stockholm valsche Fngelsche bankbiljet ten van 50 pond in omloop zijn. Uit Polen. De President van den Senaat heeft een schrijven gezonden aan den presi dent der republiek, waarin hij protesteert tegen verdaging van den senaat Uit Italië» Maandagochtend is te Spezzia de Do- menico-Millelire te water gelalen, een nieuwe duikboot voor de Italiaansche ma rine, die een lengte heeft van "87 ML, een doorsnee van 7 M, 80 en een water- verplaatsing van 1400 ton. De grootste snelheid aan de oppervlakte bedraagt 18%, onder water 10 knoopen, In den Nationalen Raad heeft gister een afgevaardigde de aandacht der re- geering gevraagd voor liet feit dat Itali aansche officicele buro's, in strijd mei internationale overeenkomsten liet rei zen van Italianen naar Zwitserland be moeilijken. Minister Haeberlin antwoordde dat de regeering te Rome reeds stappen heeft gedaau. Wanneer zij de overtuiging krijgt dat de Italiaansche autoriteiten den geest van de overeenkomsten met Zwitserland miskennen, zal zij onverwijld andere maatregelen nemen. Uit T u r k ij e^ Volgens een bericht uit Berlijn heeft de Turksche regeering Talaat Kaia bel benoemd tot consul-generaal in Irak, waarmee de diplomatieke betrekkingen tusschen beide landen, die sinds het ge schil om Mosoel verbroken waren, weer zijn aangeknoopt. Uit de Ver. Staten. Gisternacht heeft de millionair Lo- vine eindelijk aan kapitein Hincliffe, die het vliegtuig zou besturen waarin de mil lionair een onafgebroken vlucht naar het Oosten zou ondernemen nu de Oceaan- vlucht onmogelijk geworden was, laten weten, dal de vlucht niet doorgaat en dat de piloot dus van zijn contract ontheven is. (Men zie echter onder Laatste Berichten). Uit Canada Gedurende de maanden April, Mei, Juni en Juli zijn meer dan 47000 vreem delingen naar Canada gekomen. U it Australië. Een N.T.A.-telegram uit Wellington meldt Het voorstel van den premier waarbij goedgekeurd werd dat Nieuw-Zeeland 1 millioen pond sterling toestaat als bij drage ip *de kosten voor de Sinsjporé- vloolbasis is met 50 tegen 10 stemmen door het huis van afgevaardigden aange" nomen. SPORT. Wereldkampioen boksen Uit Chicago wordt gemeld, dat, na een hevigen Strijd om het wcreldkamL pioenschap, tusschen Tunney en Demp- sey van tien ronden, Tunney tot over winnaar werd verklaard. Het nader verslag deelt nog het vol gende mede Groote schijnwerpers verlichtten den ring, waarin gisteravond de bokswed strijd plaats had tusschen den titelhou der Tunney en den oud-wereldkampioen Dempsey. Meer dan 150.000 toeschou wers volgden den strijd, die een heftig verloop had Beide boksers begonnen onmiddellijk in de eerste ronde den heftiaen strijd, die tot het einde voortduurde, en de groote menigte doorloopend in spanning hield. Hoewel de verliezer in de eer ste rgnde eenige felle slagen in ontvangst had te nemén, was de ronde voor hem (dat is dus Dempsey). In de tweede en derde ronde kwam deze nog sterker op zetten en dreef hij Tuhney door den ruig, en tfist hij zijn tegenstander in de tou wen te drijven. In de volgende ronde was Tunney meester van den ring Hij dreef zijn tegenstander in een hoek. Er ontstond een clinch, en na de scheiding had Dempsey zware slagen van Tunney in ontvangst te nemen. De beide tegen standers waren zoo fanatiek, dat zij nog eenige seconden na het eindigen van de ronde doorstreden. In de vijfde ronde vallen weer harde slagen, en raakte Dempsey bloedend aan het oog ver wond. In de zesde wist hij zich geheel te herstellen en Tunney te doen vallen. Na 9 seconden kon deze opslaan, maai de strijd scheen voor hem verloren, toen de gong hem redde. Ook in de zevende ronde was Demp sey sterker, doch hij wist geen beslis sing te forceeren. In de achtste ronde blijkt Dempsey, lerwijl Tunney nog ver dedigend optrad, vermoeid le geraken, en de ronde was voor Tunney. In de negende ronde is Dempsey veel langza mer, en heeft hij lal van slagen in ont vangst te nemen. Ook de tiende i'onde brengt niet een beslissing door knock out, daar Dempsey zich (ot het einde toe, "hoewel ernstig en bloedend gewond, slaande wist te houden. Tunney werd echter op punten over winnaar verklaard. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OPLAAG VAN ONS VORIG NUMMER, VLIEGTUIG NEERGESTORT, BERLIJN, 22 Septr V.D. Hedenmor gen is een vliegtuig van de Noord Bei- ersche Luchtverkeer Mij. bij Schwarza in Thüringen neergestort. De piloot en een der passagiers werden gedood. Twee andere passagiers wei-den gewond, TREINBOTSING. ROME, 22 "Sept. V.D. Een extra trein met 1100 oud-strijders is in botsing ge- ikpjncn met een anderen trein, 58 ge" wonden zijn naar de ziekenhuizen ver- voefd. De machinisten van béide trei nen zijn gearresteerd. BOKANOWSKI NAAR PRAAG, PRAAG. 22 Sept, V.D. De Fransclie minister Bokanowski zal vergezeld van zijn kabinetschef Zaterdag te Praag aan komen. LAATSTE 8F.RSCHTEH, WEER EEN INVAL BIJ INDONESISCHE STUDENTEN. In de afgeloopen nacht zijn te Am sterdam, Leiden en Den Haag door poli tie en justitie invallen gedaan in wo ningen van onderscheidene Idonesische studenten die verdacht worden betrok ken le zijn bij het communistisch com plot dat eenigen tijd geleden werd ont dekt en terzake waarvan toen reeds gelijk gemeld eenige huiszoekingen plaats von den, met gevolg dat verschillende schrif turen in beslag werden genomen. Hedennacht hadden verschillende ar" restaties plaats. In den vroegen ochtend werd te "s-Gravenhage o.a gearresteerd Mohammed Hassa, voorzitter Van Perhim- poenan Indonesia. Deze is reeds heden ochtend naar het Huis van Bewaring overgebracht. Wapens zijn bij de huiszoekingen niet gevonden. Wij vernemen dat reeds eenigen tijd het voornemen tot arrestatie bestond. Dat thans hiertoe werd overgegaan geschied de omdat de politie vernomen had een der hoofdverdachten, een te Leiden woonachtig student, op het punt stond het land te verlaten. Men meldt ons uit Amsterdam- Door de Amsferdamsche recherche is in opdracht der Haagsche justitie, ge zocht naar twee Indonesische studenten, die aldaar geen vlaste woonplaats heb ben. Invallen hebben daar nief plaats ge had. Bedoelde studenten zijn nog niet gevonden. Uit Den Haag wordt voorts gemeld, dat de commissie, deslijds ingesteld door den minister van justitie voor het onder zoek der iu beslag genomen papieren» in haar rapport aan liet ministerie van justitie verdere gegevens had verstrekt, ook over de verhouding welke er bestaat tusschen de Indonesische studenten, de communistische agitatie in Indië, en het contact met Moskou. Hierdoor werden verschillende nieuwe feilen aan het licht gebracht, en toen de jnslilio vernam, dat de bedoelde Leidsche student (éers'l- {laags naar Indië zou vertrekken, achtte de justitie het oogenblik gekomen om in te grijpen. De anderen werdeu even eens gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht, verdacht van mis drijf, op grond van art. 131 W. v. S. (opruiing). WEER EEN WINDHOOS. Gisteravond ongeveer 7 uur heeft bo ven Leiderdorp en Zoeterwoude o ver een breedte van ongeveer 50 M. een wind hoos gewoed. Te Zoeterwoude werden langs den Rijndijk vele boomen ontwor teld, terwijl van een aantal huizen de daken werden vernield. Het water in den Rijn werd tot den nok van de daken opgezwiept Langs de spoorlijn naar Woerden weiden verschillende lelegraaï- palen door den windhoos over den spoor lijn geworpen, welke door het personeel van den spoorlijn werden verwijderd zoo dat het treinverkeer j»een stagnatie on dervond. BEURSO VERZICHT AMSTERDAM, 23 Sept. 3 ,uur. Kunslzijde-aand. Holl. kunstzijde in dustrie wal hooger. Enka's daarentegen wat lager genoteerd. Suiker: H. V. A.'s verder in reactie en kwamen die beneden 800 pet. Rubbers geringe attentie. Amsterdam rubbers waren gemiddeld niet Veel ver anderd. Tabakken omzetten van kleine afme tingen en de koersen waren 'aan ge ring verlies onderhevig. Scheepvaarten lusteloos verloop. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 23 Sept. 3 uur De noteeringen lussclien haakjes zijn de koersen vau gisteren. Londen 12.13% (12.13 elf zestiende) Berlijn 59.46% (59.44). Parijs 9.79 (9.783/4). Brussel 34.74% (34 75). Zwitserland 18.11 (48.il Weenen 35.20 (3520). Kopenhagen 66,80 (66.80. Oslo 65.80 (65 85). Stockholm 67.07% (6707%) New York 2.-49% (2.49%). ERNSTIG ONGEVAL OP DE LUCHT- XIJN BERLIJN—MüNCHEN. BERLIJN, 23 Sept. V D Heden ochtend heeft op de luchtlijn Berlijn— Münchcn een ernstig ongeval plaats ge had. Het verkeersvliegtuig D 585 der Deutsche Lufthansa is nabij Schleiz door tot nu toe onbekende oorzaak naar be neden gestort. Het vliegtuig werd totaal vernield. De vlieger en de 4 passagi|ers werden gedood Tot hen behooren frei- herr von Maltzahn, en dr. Roëll, van fle Duitsche spoorwegen. De monteur Werd ernstig gewond, LEVINE EN HINCHLIFFE VER TROKKEN. LONDEN, 20 Sept. V.D. Levine en Hinchliffe zijn hedenmorgen te 7 min. over 8 vertrokken voor een vliegtocht naar het Oosten met Karatichi als be stemming. ONDERWIJS. To Amsterdam is geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen mej. G. C. Coepijn te Middelb urg. Benoemd tol hoofd eener Fröbelschool te Assen mej. A van Male te Schoor dijk e. RECHTZAKEN. Arrond. - Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 23 September 1927 werd de volgende zaak behandeld: M. B., 30 jaar, huisvrouw van A de B., wonende te Ossenisse, werd verdacht, dat zij op 20 Juni j.l te Ossenisse op zettelijk een elftal kuikens, toebfehooren- de aan C. Reyns, heeft gedood, door onder het voer dier kuikens beschuit met raltenkruid te mengen. De kuikens, die daarvan gegeten hadden, zijn toen gestorven. Eisch f 40—10 d. h. Mr. P. C. Adriaanse verdedigde ver dachte en bepleitte vrijspraak. o Politierechter te Middelburg. In de zitting van 23 Sept. werden de volgende zaken behandeld A. C. A., 60 jaar, hotelbediende, Zonder vaste woonplaats, gedetineerd, werd ten laste gelegd, dat hij te Vlissingen op 7, S en 9 September 1927 zonder middelen van bestaan heeft rondgezworven. Eisch en uitspraak 3 d. h. en 1 jaar R. W. I. "P. J. A. M. W., 38 jaar, marktventer te Bergen op Zoom, werd verdacht, dal hij op 10 Mei 1927 le Goes op de Markt den keurmeester van den keuringsdienst van waren Tissing heeft beleedigd. Verzet vervallen verklaard. VERSCHILLENDE BERICHTEN. VALSCHE MUNT. Men schrijft uit Venlo aan de N. R. Crl. in aansluiting op een vorig bericht: Aldaar zijn tijdens de kermisdagen in verschillende vischkraampjes en ook in een café valsche guldens uitgegeven, die zóó slecht gemaakt waren, dat zodadelijk de aandacht moesten trekken Zeven gul dens werden op het politiebureau gede poneerd, die alle ontvangen waren bij vallende duisternis. Dank zij de aanwijr zing van een bedrogen koopman kreeg men een spoor en de politie deed te B]<V rick, in tegenwoordigheid van den burr gemeester van Blerick, een nachtelijke jnval in de woning, of beter gézegd in liet krot. dat de gepensionneerde spoorwegf- arbéider v. d. Wi. niet zijn gezin, beslaan de uit vrouw en zeven kinderen van 13 tot 18 igar, bewoonde Onder hel bed van de vrouw werden (verborgen ge,- vonden eenige valsche kwartjes en voor werpen, die gebruikt konden worden bij valsche munlerij. De man weixl gearresr teerd en kort nadien het geheele gezin met uitzondering van dé vrouw, die ziek was en die onder bewaking van de .po litie gesteld werd Gisteren kwam hel parket uil Roer mond over met den deskundige van Wa,- geningh uit Maastricht Een nieuwe huis zoeking werd gedaan en in een kippenren werd verborgen gevonden de houten ma trijs, waarmee hel geld gemaakt werd. Onder een pak ouden rommel vond men voorts mislukte guldeus en lcwarlios De „fabriek'' was perst sedert 14 da gen aan het werk. In het geheel waren vervaardigd 20 guldenslukkeu en acht kwartjes. De verdachte slond bekend als een oppassend man; hij heeft bij een spoorweg-ongeluk een arm verloren en is gepensionneerd niet f 8.75 per maand Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De huisgunooten schijnen ouscliuï- dig le zijn. 1 1 ONTVLUCHTE APEN Te Amsterdam op 'I Daniel Willink plein hebben gister twee apen van het circus-Gleich een onvergetelijk uurtje be zorgd aan de jeugd die juist naar school! ging. en toen grootendeeljs niet ging. Die twee apen waren ontsnapt en - in de boomen gevlucht waar ze liun vervolgers van circus en politie minachtend het ge brekkige van hun klimpogingen lieten voelen. Eindelijk verlieten ze de boomen, en klommen tegen een gevel op. "Ze gingen een openstaand raam binnen, en kwamen in een kamer waar een juffrouw aan 't stof afnemen was. Een der apen sprong naar haar toe en sloeg liefkoozend zijn arm om haar hals, tot ontzetting der gil lende juffrouw, en tot plezier der jeugd die al even hard gilde. De apen schrok ken daarvan en probeerde zich op straat te redden, maar werden toen spoedig gle- grepen. En de jeugd kwam veel 'te laat *>p s ;boot. A Rif TBESUCBTEI*. Gocs, 22 Sept. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed Peren Beurré Hardy f 25—f 43, B. de Merode 10—14, B. Lebrun 15—20, B Clairgeau 9—17, B. Durandeau 12—17, B. Napoleon 9—12, B Alexander Lucas 11—17, B. d'Aremberg 15, B Williel- inina 7—8, Doyenne de Comice 22—48, Bonne Louise d'Avranches 16—45, Tr. de Vienno 30—45, Tr. de Jodoigne 11— 14, Soltfal Laboureur 13—24, Vijgepe ren 19—21, Williams Duchesse 11--26, Herzogiu El sa 13—16, Comlesse de Paris 12—18, Calabasse Tirlemont 12—15, Eva Ballet 9, Le Leclier 12, Le Curé 7—10, Cons, h Ia Cour 10—12, Maagdeperen 10—14, Nouveau Poiteau 8—14, Maria Louisse 13, Lange Perzikperen 12—14, Masrepijnperen 6—S, Zwijndr. Wijnperen 7, Bergamotten 812, Souv. de Congrès 7—11, Blanke Jutten 12—15, Jodenperen 5—7, Seliellebellen 5—8, Rietperen 6, Wiuetr Suikerijen 46, Pondsperen 5— Winter Suikerijen 4—6, Pondsperen 5—7, Afval- en Kroetappels 0 50—8, .Spaansche Wijnperen 20—21, Appels: fTransp. de Croncels 16—34, Signe Tillish 13—19, Sterappels 12—17, Lemoenap- pels 14—17, Princesse Noble 6—11, Goud Reinetten 9—18, Baumans Reinelten 6— 8, Oranje Reinelten 712, Annanas Rei netten 5—7, Landsberger Reinetlen 7—9, Grootnerlog Fred, van Baden 9, Notaris appels 8—10, Jacques Lebel 7—10,Rara- 'bour Mortier 5—8, Present van Lunteren 8—11, Hondsmuilen 5—8, Ganzebout 7, Roode Ribbeling 8, Gron. Kroon 5—9, ïvoolappels 5—8, Bismarck 4—7, Codlin 'Keswiclc 5—7, Lord Suf field 7, Cox Po mona S—10, Grofzuur 4—6, Grauwzuur 5—7, Zoele Ribbeling 5—9, Tuinzoet 6— •10, Blomzoet 6—8, Lindenappel 6—10, Pomme d'Oranje 6—9, Engelsche Pigeon 6—10, Afval- en Kroetappels 1—5, alles per 100 K.G. Diversen: BI. Druiven 53, Cox Golden Drop Pruimen 32, Tomaten 5—9, 'Groene Noten 20—21, alles per 100 K.G.Groene Noten 0.41, Meloenen 25—33, Pompoenen 7, alles per 100 st.; Patrijzen 0.30 per stuk. Zierikzee, 22 Sepl. Tarwe f li la. Olie val iergerst 11.75—12.25, bruine boonen 28—32. erwten (schokkers) 14 39, Eigenheimers 4—410, bonte en blau we geen vraag, uien groote bruine en dito witte 2.25—2.50. Kipeieren kleinhandelsprijs f7.60 per 100. Groolhandelsprijs 7.70—8 per 100. Boter f 1.09—1.24 per halve K.G Aanvoer circa 7000 eieren 445sle STAATSLOTERIJ. 5de klasse. 4de lijst. Trekking van Donderdag 22 September,. Prijzen van f 1000: 696 6799 f 400 5964 9471 f 200- 1975 4385 11761 13684 13748 f 100: 3981 4334 6067 11787 13363 13855 15012 16470 18714 PRIJZEN VAN f 70. 6946 6978 10346 NIETEN. 10367 10154 10897 18874 10444 10476 18821 18897 ADVERTENTIES Geboren JERONIMUS, Zoon van C. GEERVLIET en L. GEERVLIET-BOONE. Arnemuiden, 23 Sept. 1927,

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 2