FEUILLETON B IJ VOEGSEL Dinsdag 13 Sept. 1927 Ho. 215. terug naar DiE sfeer van '24. De meeste lezers zullen liet ons wel ten goede duiden wauneer we de ver- ouderstelling uitspreken, dat zij, toen ze de vorige week de rede en het voorstel van Minister Beelaerts van Blokland in Genève lazen, niet precies meer wisten wat hel Protocol van Genève was, dat onze Minister wel niet meer wilde te voorschijn halen, maar waarvan hij de beginselen nog eens wilde bcstudeeren. Dat denkbeeld is in het thans aange brachte amendement veranderd in een besluit om de studie van de ontwapening, veiligheid en arbitrage, uitgedrukt in hel Volkenbondsverdrag te hervallen. Maar het komt toch op hetzelfde neer terug keer lot '24. En die terugkeer betcekent dit dat men erkent dal de bepalingen in hel Yoli- kenbondsverdrag over de voorkoming van oorlog zeer onvoldoende zijn en practi- sclie beleckcnis missen, omdat er te veel gaatjes en zelfs gaten zijn, waar een slaat kan doorkruipen zonder den kwaden naam van een oorlogsaanvaller op zich te laden. Toen in October '21 hel Protocol van Genève door de Volkenbondsvergadering werd aangenomen hebben we er aller eerst op gewezen dat het nog slechts een Protocol was, d. w. z. een formulfeering van een mogelijke regeling. Voor toepas sing in de praktijk was nog noodig de onderteekening door de Stalen. Maar we konden toen toch ook als „winst" boven het Volkenbondsverdrag de formuleering van de volgende begin selen vermeldden verbod van een aanvalsoorlog; uitbreiding van de verplichte be voegdheid van hel Internationale Hof van Justitie; verplichte onderwerping van een ge schil aan arbitrage, op straffe van ec.no- mlssche, financicelc emifitaire maatre gelen door den Volkenbond; duidelijke formuleering van de omstan digheden op grond waarvan kan wor den uitgemaakt welke slaat do aanvaller is; voorbereiding van een conferenlie ter beperking van de bewapening. En als algemeeneu grondslag von die be sluiten van '21 kan men deze gedachte aannemen dat de oorlogsrisico vergroot wordt door bewapening, dal de bewa pening niet kan worden verminderd al- de stalen zich niet veilig voelen, en dat die veiligheid eerst dan verkregen kan worden als de aanvalsoorlog tot een mis daad wordt bestempeld. Onze toenmalige vertegenwoordiger in de Volkenbondsvergadering, Loudon, beeft dat Protocol aangeduid als „een eerste phase". En zijn toen op die ver gadering uitgesproken waarschuwing le gen de illusie dat het ideaal al hcreikl was, is helaas zeer gegrond gebleken. De, Volkenbondsvergadering van '21 heeft het Protocol aangenomen dank zij ook' de geestdrift van de personen die toen Frankrijk en Engeland leidden Her- ïiot en Mac Donald, de twee arbeiders premiers. Frankrijk beeft onder Her riols aandrang dadelijk geteekend, maar in Engeland raakte de sirbcidersregeering van de baan, en het eerste werk van de opvolgende conservatieve regeering was was, dat zij bij monde Van Chamberlain bet Protocol afwees, omdat de verplich tingen die het meebracht lo groot waren met het oog op de uilgestrektheid van liet Rijk. En omdat zonder Epgeiand liet Protocol niets Leleckcnde' is hel toen op een zijlijntje geschoven. Ileelemaal is het niet zonder gevolgen geweest. Men kan zeggen, dat als uit vloeisel van die beginselen het verdrag van Locorno ontstond, dal althans voor West en een deel van Midden. Europa een plaatselijke regeling trof. En er is ook een conferenlie gehouden Moor de beperking der ontwapening; maar we be hoeven er wel niet aan te herinnerd^, dat die droevig is mislukt. En eigenlijk behoeft dat geen verwondering te baren, want de grondslag voor zulk een beper lung der bewapening n.l. de verzekering der veiligheid, ontbrak. Die had het Pro tocol moeten geven, en dat was er niet. Nu heeft onze regceriug - tot vol doening van alle onafhankelijke kleine staten er zijn er ook, die zooals Grie kenlaud door financieele banden aan de grooten vast zitten) - voorgesteld om nog eens te bcstudeeren wat in die richting van '21 te bereiken is. Daarbij is ook nu weer dadelijk de tegenstand gebleken van Engeland. Zelfs lieert Chamberlain openlijk gezegd, dat de ont binding van het Britsche Rijk zou drei gen, wanneer de Britsche regeering nog grootere verplichtingen op- zich /ou ne men, dan zij nu al op zicli nam. Maar de belangstelling voor wat' En geland ten slotte zal doen, is nog ver- groot door de omstandigheid dal som migen in de Engelsche Dominions, in Ca nada en Australië en Z. Afrika, anders over deze zaak denken dan de rijksre- geering in Londen. Frankrijk's vertegenwoordiger, "Bi'iand, hield zich „op de vlakte". Hij zei er niets van. In ieder geval heeft hij dus do geestdrift van Ilcrnot niet. En een feit is liet dat zijn heele politiek, ook zijn Volkenbondspolitiek, bovenal gericht is op' verbetering der verstandhouding met Duitschland. Zoodat hij zich niet warm maakt voor besluiten van nog verüere strekking. Wat Polen tegelijkertijd probeerde in Genève, moet bezien worden in het licht der omstandigheden van dal Rijk, dal zich zeer onbehaaglijk voelt lusschen Duitschland en Rusland. Maar zijn eerste pogingen om in den vorm van een begin selverklaring zicli de hulp van Frankrijk en Eugeland. te verzekeren als liet door zijn buren mocht worden aangevallen, is mislukt, en er bleef slechts een algc- meene begingselverklaring over, die wei nig meer zegt uaii reeds in het Volken bondsverdrag staat. Daartegenover is het voorstel van Ne dcrland een denkbeeld waar perspectief in zit. liet is voorzichtig, het spreekt slechts van besUideering, maar het pak de zaken aan op liet punt waar ze inder tijd in den steek werden gelaten, nl bij de leemte in liet VolKenbondsverdrag ten opzichte van een aanvalsoorlbg. En ook al zal het misschien niet dit jaar lukken daarin dadelijk verdei" te gaan, het zal toch de .verdienste van Minister Bee laerts zijn te hebben aangegeven, lang* welken weg de logische voortzet ling kar gevonden worden. WIE IS EDMUND GRAY? Geautoriseerde vertaling naar het Bngelsch, van WALTER BESANT, door Mej E. HOOGEWERF 51). HOOFDSTUK XIX. Kwaadsprekend gefluister. Wordt iels van de daken afgeschreeuwd. och, dan schenken dje menschen er geen aandacht aan maar eerst als een kwaad sprekerij gefluisterd wordll, dan krijgt ieder ze te hooren en maakt ze oneindig veel meer indruk. Checkloy had den bal aan het rollen gemaakt en het heelc kantoorpersoneel was vervuld van die verschrikkelijke ge schiedenis. De „oude getrouwe" van liet huis Dering en zoon liad zijn geliepn toevertrouwd aan de bladen van zijn copie-boek. Hier werd hel gevonden dooi den jongen, die de copie-pers behan delde. Terwijl hij de bladzijden omsloeg, zag hij daar: „Wie heeft de stukken ge stolen? De nieiuwe deelgenoot. Wie heeft vervalsching in geschrifte ge pleegd met de brieven? De nieuwe deelgenoot. Wie heeft de safe beslopen De nieuwe deelgenoot. Dat was me wat voor zoo'n onschuldi- ttERKNIELWv Bij de Geref. Kerken. De Gener. Synode heeft besloten de aandacht Man de classis Haarlem te ves tigen op de toelichting door ds. Brus saard Man Bloemend/lal in het Weekblad Woord en Geest \an 28 Jan. 1927 op zijn voor haar den 14 Dec. 1926 afgelegde verklaring gegeven, welke toelichting deze verklaring aanmerkelijk heeft ver zwakt en haar le verzoeken zicli bij ds. Brussaavd te vergewissen dal zulke verzwakking niet in zijn be doeling ligt en hij met name erkent „dat wie de meening is toegedaan dat men disputabcl zou kunnen stellen of de vier bekende bijzonderheden uit Genesis 2 eu 3 in eigenlijken of letterlijken zin zijn op le vallen en dus zintuiglijk waar gen copie-jongen. Geen wonder, dal lieel zijn gemoed in opstand kwam en dat hij, toen het schafttijd werd, zijn geheim aan een anderen jongen vertel de. Die wéér aan een ander, en zoo voorthet lieele personeel langs dat hel de nieuwe deelgenoot was, die gelukkigste van alle jongelui, die toch al eeu sprong bad gemaakt van twee honderd op twee-duizend pond, die ni: nog vervalsching in geschrifte had ge pleegd en de kas had bestolen. Maar er waren cr toch ook, die geen geloof sloegen aan dat gefluister. Zij wezen er op, dat de nieuwe deelgenoot blijkbaar op den besten voet van ver standhouding verkeerde met den ouden deelgenoot en, als zulke dingen voor komen, is liet toch uit met alfc vriend- of deelgenootschap Ze gingen, zelfs wel zoo ver, dat ze betuigden, dat ze den nieuwen deelgenoot ten eenenmalo niet in staal achtten, voor zoo'n verleiding Le bezwijken. Anderen beweerden, dat praatje zeker in de wereld was gebracht door den ouden Clieckley, die, niet om de een of andere persoonlijke grief, w*iar puur uit jaloezie, eeu ander niet eenigen invloed gunde op zijn ouden chef. Iloe verdeeld dus ook de opvatting, licei hel personeel verkeerde in span ning! En geheel onbewust van dezen burgeroorlog 1 de cene partij toch fluisterde de beschuldiging, de andere ontkende ze ging het voorwerp van neembare werkelijkheden waren, daar door in strijd komt met het in aW .4 n 5 der Xed. Geloofsbelijdenis beleden gezag der Heilige Schrift. De dezer dagen gehouden vergade-1 ring van de classis Winschoten van Ge reformeerde kerken heeft aangenomen een voorstel van de Geref. kerk van Veendam van den volgende inhoud De kerk van Veendam stelt aan de classis Winschoten voor te besluiten zoo wel bjj piaepargtoire als peremptoire examina van de Candida ten, bevestigende beantwoording van de navolgende vragen le eischeu a. Kunt gij instemming betuigen, met de Asser leerbeslissing, dat de Bonn der kennis des goeds en des kwaads, de slang en haar spreken, en de Boom des levens naar de klaarblijkelijke be doeling van het schriftverhaal! van Gene sis twee en drie in eigenlijken of letter lijken zin zijn op te vatten en dus zimtuig- ïyt. waarneembar© werkelijkheden wa ren. en dal derhalve de meening als zou men dispulabel kunnen stellen of deze aken én feiten zintuiglijk waarneembare werkelijkheden waren, zonder met het in de artikelen 4 en 5 der Ncderland- sche Geloofsbelijdenis beleden gezag der Heilige Schrift in strijd te komen, moei worden afgewezen, en beloven <151 ten grondslag le zullen leggen aan wal gij in dezen zuil leeren? b. Kunt gij aanvaarden de kerkrechte lijke eindbeslissing der Asser Synode en beloven u van alle onkerkelijke actie te zullen onthouden? Deze verklaring zal worden voorgelegd aan alle ambtsdragers in de classis. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCIIERIJ. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs alhier stonden Zaterdag ingeschreven 2 typografen, l grondwerker, 1 loodgieter, 6 melselaarN 11 opperlieden, 10 schilders, 1 steen houwer, 19 timmerlieden, 1 meubelma kers, 2 stoffeerders, 9 kleermakers 3 bankwerkers, 2 electricieus, 1 kopersla ger, 1 lassclier, 2 machinisten, 1 rijwiel hersteller, 1 stokers. 1 gedeeltelijk 8 vormers. gedeeltelijk., 2 kernmaker-, gedeeltelijk), 9 bakkers. 8 bocrenarhcii- ders, 6 reizigers, 9 winkelbedienden, 3 chauffeurs. 3 kellners, 12 kantoorbe dienden, 12 van andere groepen, 15 met vakkennis zonder bepaald beroep. 168 zonder vakkennis, /-ongeschoolden waar- au 2 gedeeltelijk). Verder 18 vrouwen, v.o.: 2 naaisters, 4 winkeljuffrouwen, 3 kantoorbedienden, 5 werkvrouwen, 3 waschvrouwen, voor wascb aan huis. Totaal 377, vorige week 361. Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opge nomen wekclijksche openbaarmakingen inzake het Handelsregister, onllcenen we betreffende Zeeland de volgende op gaven. Nieuwe i n s c b r ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Maatschappij lol liet ontwerpen, aauuemeu en uitvoeren san wcf-ken in gewapend beton en bijkomende werken. Kloetinge, Kloelingscheweg A 11. Dir. W. II J. van der Hooft, Kloetinge Adj - Dir J. Wr Kools, Schor© Maatschappe lijk kapitaal f 20 000.—, waarvan ge plaatst en gestort f 12.000,-. (2928). Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. van Ileum en Yolker's Vanne- mings Maatschappij, Goes. Stationsweg 37, Statuten gewijzigd. Handelsnaam ge wijzigd in N.V. Mgemcene Aannemings- en Wegenbouw Maatschappij. De zaak is verplaatst van Stationsweg 37 naar D. I) van den Boulslraal 8, Goes Ooslerbaan en !e Cointrc, Goes. La )- ge voorststraat 68—70. Uitgetreden Venn. P. .Ooslerbaan, Gees. Nieuwe proc. houder J van Lie re, Kloetinge- B.P.) De zaak wordt Onder denzclfdeu naam voortgezel Nieuwe E L. Snul, Goes. J. M. van de Woeslijne, Kromme- weele L 29. Uitgetreden E J. Ml van de Woestijne. Handelsnaam gewij zigd in II C.. van de Wloestijne Nieuwe E. II J,. C. van de Wpestijno De zaak is verplaatst naar Bogarddraal Q 38. leger en vloot. Hoe de Indische militairen zich in Nederland, voelden Het „Bat. Nbl." had een gesprek met een paar der mannen van tiet detache ment dat aan de plechtigheid ter eere van Van Heutsz heeft deelgenomen, en deelde daarbij oa. het volgende mee: Wij zijn, wat de ondervonden hartelijk heid betreft, nogal verwend geworden Overal waar wij in Holland kwamen, haastte men zich, ons in alle opzichten de meeste welwillendheid te betoon 'n Wij konden geen winkel binnengaan, ol men bood ons een of ander aan en wei gerde dikwijls pertinent iedere afreke ning. Deze afrekening is ons zelfs een (ge malen op straal niet gelukt, bij sommige vi uchteuverkoopers bijvoorbeeld. Somoe- wa bilang (ze zeiden allen), „laat maar, laat inaur'" als hel op betalen aankomt wall soesah betoel, letapi hartelijkheid nummer één loewan ('t Was lastig, maai de hartelijkheid was buitengewoon, me neer). Het blad had o a. ook een onderhoud ual den bekcnil.'n 3e klasse ridder ser geant Ponggoh, die behalve zjjii onvol prezen militaire eigenschappen een bui tengewone welbespraaktheid bezit De man was een en al enthousiasme. Bagimana (wel) mene-cr, in Holland, men heeft er geen nachten zooals wij die in Iiulië gewend zijn. 's Avonds om 8 uur nog daglicht Eu dan de maan, loe wan. die slaat met een verkeerd front Hier meneer, mijn horloge, hel wijst Op dit oogenbhk 0111 7 uur, 2 taan Ik heb het na ons vertrek uit Ho'land etspres niet gelijk gesleld Hèran beloof, me neer' (erg vreemd) De meeste indruk heelt op ons ge maakt, aldus Ponggoh desgevraagd, do ontvangst bij II M de Koningin Koningin Wilhelmina vroeg mij heel belangstellend naar mijn ervaringen le velde, bij welke gelegenheden ik mijn bintangs (sterren 1 verdiend had Ik verstond. H M wel kon echter niet oj) bevredigende wijze in hel 'Hollaadsch antwoorden, zoodat oen van de aanwezig© hoeren als tolk moesl fungeerén. Hollandsch leeren hoor, zeido IfM mij lachend. De mooiste plaats in Hol'and vinden wij Den Haag. raiueh, betoel (erg ze'lig), meneer En dan Schoven In; Wij hebben in sommige café's ook nog gedanst, moesten er aan gelooven of wij wilden of niet Consumptie naluurpjk rnj. meneer! verschillende berichten. 'deze verdeeldheid stil en onverstoord zijn gang. Nu hij echter gehoord had, dal dc oude. klerk de beschuldiging op hem wilde werpeu, werd George liet fluis teren gewaar. Toen hij op den ochtend, het eerste kantoor doorging, merkte hij dal alle Merken hem nieuwsgierig na oogden, al waren ze ook naar hel scheen geheel verdiept in hun werk. Op de trap ontmoette hij den jong1- slen klerk ,dic een kleur kreeg tot ach ter de ooren, in liet bewustzijn van z'n. verdenking. Op weg naar zijn eigen ver trek, door hel kantoor van zijn eigen klerken, voelde hij, .dat ze onder elkaar fluisterden, zoodra de deur achter hem dicht was. Dil maakt hem ontzettend boos. Tocli kon men, om zulk een en kel gefluister, zijn drift niet toonen Ten onrechte verdacht le worden, maakt een mensch beslist veel prikkelbaar der, dan dal de verdenking gegrond is. Van het oogenblik af, dat George dan ook had plaals genomen aan zijn schrijf- Hfel, was zijn ergernis steeds heftiger geworden In deze stemming was het dat hem ecu kaartje werd overhandigd „Ik kan sir Samuel "dadelijk ontvan- vgeii", zei hij. Toen sir Samuel het kanloor van den nieuwen deelgenoot binnentrad, fluister den de nieuwe klerken tegen elkaar „Nu is liet met hem gedaan I Die durft. Let eens op. Ze zullen heui Tijdens liet hevig onweer, dat Zou dagmiddag te Wilp woedde, sloeg dc bliksem in de boerenhofstede „De Mast- boer". De bewoners, de familie S., wisten zicli le redden, maar gebouwen cn inboedel gingen verloren De brandweer wist slechts een gcoote \lasbcrg le behouden De schade, welke men op circa 50.000 gulden schat, wordt door verzekering ge dekt., (De Crl Vrijdagnacht is ingebroken bij de firma F. en S. in ga.'anleiioën lajain,ide Bin nenrotte te Rotterdam. De dieven heb ben zicli vermoedelijk laten insluiten. De brandkast is h !a sardine openge scheurd. Daaruit is een bedrag v.iu 1 100 geslo'en. Het kantoor is verder geheel doorzocht, maar daaruit wordt niets ver mist. Anela meldt d.d 10 Sepl uit Soera - baja; Er bestaan aanwijzingen, dat de heer niet vervolgen Als hel één van ons was. Pal zou wal anders zijn' Sir Sa muel komt hem enkel maar waarschu wen". Sir Samuel groette, koud en gewich tig, als altijd, en nam een stoel. „Een enkel woord sir,1' begin hij, „een enkel ernstig woord'" George zat in luisterende houding Hij wist, wal komen zou, Sir Samuel zocht een inleiding, want hel is niet gemakke lijk, om tegenover een hoogsl-achlcns- waardig jongmensch in een hoogs (.-ach •tensw aardige positie, le voorschijn te komen mei de verklaring, dat hij be schuldigd wordt van zulk een lcelijk iets. „Ik ben hiev", ze* hij, „zonder dat mijn broer er van weel, om u een raad te geven". „Zou die raad verlangd worden, denkt u?" „In een geval als dil, verlang ik, dat die raad wordt opgevolgd", antwoord de sir Samuel, met waardigheid Er zijn omstaudigbeden, dal men moei spre ken, dal het zijn plicht is, te spreken Vergeet niet dal ik uw zwager zou wor den „U zult mijn zwager worden Maar gaal u voort sir Samuel.1 Wal heeft u lo zeggen?" „Er zal geljijk u zeker wel verwacht en vreest een beschuldiging legen 'u uitgesproken worden van medeplichtig zijn meer waard dan mooie woorden. Één wekelijksche hoofdwassching met Pixavon maakt bet baar gezonder en mooier dan honderd raad gevingen en brochures over haar- verzorging. Door de verzorging met Pixavon wordt het haar zijdeachtig en soepel, de voornaamste eischen voor een smaakvol bubi-kapsel. Geen der getvone vloei bare zeepen bezit ooli maar bij benadering de heilzame uerking van Pixavon. Eischt altijd Pixavon (slechts in ge sloten origirieele fles- sell en) zoowel voor eigen gebruik, alsook in kapperssalon Viflac.: Fl. 1,50 Vs flac..- Fl. 0,90 G, J E. Kruys, Belgisch consul te Soe- •abaja en directeur vin de cultuur-maat schappij Kundangan. die op 6 Sept. op de Plaucius ©mbarkeerde en toen spoor loos verdween, terwijl zijn kleeren en bagage in zijn hul werden aangetroffen dooi de palrijspoorl is gevallen en ver dronken. - Men meldt aan de N R Crl. uil Berlijn Een reiziger, die Vrijdagnacht alleen in een coupée van een naar Eisenach rijdenden trein zat, werd lus schen de stations Immclboril en bad Salzungen plotseling aangevallen dooreen man die hem mei n revolver bedreigde en hem zijn geld afnam De aangevallene verdedigde zicli dapper en traciilte aan de noodrem le trekken Eer hij echter daarin slaagde, werd bij door den roover uil aeo trein geworpen Hij bleef zwaar gewond op de rails liggeu Toen hij weer lol bewustzijn was gekomen, sleep te hij zicli naar Salzungen, waar hij dc autoriteiten waarschuwde. Men schijnt den roover reeds op liet spoor te zijn Van een stoomschip in de haven van Hamburg is dezer dagen ©en ijsbeer, die bestemd was voor den zoölogisclieu tuin te Leipzig, ontsnapt. Bc-t dier had kans gezien, met tanden en klauwen een gat in zijn kooi le ma ken en toen de opening voldoende groot was. kuierde de beer het dek op en sprong over boord Men had geen enkel wapen bij de hand, zoodal alle pogingen, om het beest onschadelijk le maken, faalden De beer zwom een lijd lang de ri vier af en klom, op een afstand van an derhalf uur van Blankenese, aan land. Van liier ging het dier verder op stap naar liet strand bij Schulau, waar hel een hevige paniek veroorzaakte onder dé badgasten. Onmiddellijk werd echter een klop jacht georganiseerd, waarbij de beer bij Wedel tenslotte neergeveld werd. Nel democratische Joego Slavi sche parlementslid Sawidjewilsj zou een redevoering houden in een dorp nabij Podgoritz Op een der voorste banken zal een jonge dame, die opmerkzaam naar de rede scheen le luisteren Toen Sawiojewitsj echter op hel hoog tepunt van zijn toespraak was gekomen, sprong hel meisje plotseliug naar voren, haalde snel een vlijmscherp mes voor den dag en sneed den spreker den nieus af. Groole ontsteltenis in de zaal Doch de spreker, hoewel hevig bloedend, lette niet op yfijn wond. Hij greep hel meisje bij den arm, trok haar naar buiten en heid in een lange reeks van vervalschin- gen". „Waarlijk''... Ja, ik heb hei laatst van Elsie gehoord, dat er sprake was van zoo'n beschuldiging Maar sir Samuel een man van uw ervaring moest toch erkennen, dal het niet voldoende is, of nu al zoo'n dwaze oude klerk een be schuldiging uitspreekt, maar er moet toch oenig verband zijn Lusschen den be schuldigde en het vergrijp?" „Verband'.... Go'ede hemel! Geen schakel ontbreekt aan de kelen van beschuldigingen „Ik zal u niet vragen, om niet die ke len le voorschijn le treden. Wal heeft u mij meer te zeggen1'" „Ik zou wenschcn jongmensch, zoo wel om uzelven als om den wille van liet ongelukkige meisje, dat u haar hart heeft gegeven, dat de keten was van glas zoodat die bij de minste aanraking ver splinterde. Maar dit is helaas niet zoo er ontbreekt niets aan Alles is duide lijk uiteengezet de beweegreden, de ver zoeking, dc samenzwering, hel schijn baai- welslagen. Als beweegreden gebrek aan geld." „Zoo?... Ja, ik was vrij slecht af, dal kan niet ontkend worden. Maar gaat u voort."' i ,,3e had geld noodig. beiden geld noo dig In negentig van de honderd geval len is dil de aanleiding „Dit moei dan dus zoo wezen. Slaat

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5