FEUILLETON. BIJVOEGSEL TAX VB Woensdag 7 Sept. 1927 K». 210. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. In de Dinsdagmiddag gehouden eer ste vergadering van. djen nieuwen raad van Midd|elburg, waren alle leden aan wezig. Nadat die leden alle de eeden of beh loften, voorgeschreven bij de wel, bjadjden afgelegd, heette dje voorz. hen allen welkom, in de eerste plaats hen, d;ie ook reeds vroeger zitting hadjden, maar ook de nieuwe ledpn. Spr. hoopt dial allen in deze vier jaar veel voor dp stad zullen kunnen doen, d(al de samenwerking met, burg. en weth. aangenaam moge blijven en ook de aangename omgang en tooii onderling zullen blijven gehandhaafd. Van de ingekomen stukken wcj^j dat van den heer Jeronimus, om dpn tijd van ontruiming van zijn perceel aan den Kinderdijk, waarover een proces loopt, te verlengen, voor kennisgeving aange nomen. De ontwerp,-begrooting voor 1928 met bijlagen, werd naar d<e raadscommissie overgebracht. Van de vereeniging voor ond(crwijs op Gereformeerden grondjSlag, was een adres over schoolmeubelcn ingekomen, dat in handpn van B. en W.. werd; gesteld om advies. De voorz. deelde mede, dat hedfen (Woensdag) het beroep van tjien Raad le(- gen het bevel van Gcd. Staten tot op heffing van school B, voor den Raadt van State zal worden behandeld. De lieert Onderlijk, die het standpunt van den Raad zou gaan vcndjedigen, ziet zich door zijn gezondheid, genoodzaakt thuis te blij ven en stellen burg. en wjeth. nu vioor den gemeentesecretaris af le vaardigen om een en ander toe tg lichten. De heer Vertregt vraagt of biet wel noodig is, djat er iemand gaat. De voorz. meent, dat het zekjer gej- wenscht is, al zullen er ook nog andere belanghebbenden zijn. De heer Paul acht het ook zeer ge|- wenscht, ai zal Volksonderwijs- ook een verdediger voor hel behoud der school zenden Nu die minderheid van B. en W. verhinderd; is, acht hij den secretaris die aangewezen man, hij is op 'de hoogte. Het voorstel wordt z. h. sl. aangeno.- men. t In handen van burg. en weth. om ad vies werd gesteld een schrijven van de R. K. school inzake het alsnog vergoeden van enkele uitgaven, die ook volgens Ged. Stalen niet op dje driejaarlijksche afrekening thuis hoorden. Van den Marktkooplieden en Marskra- mersbond was een adres ingekomen om onder de leurders ook te betrekken groen te,- en fruilverkoopers uit omliggende plaatsen, die bijv. ook wel bloemen (mede brengen. De voorz wilde diit adres in handen van B. en W. slellen Ier afdoe ning. De heer v. d, Weel heeft klachten gq- hoord en zou gaarne praq-ajdyies van burg. en weth. hebben. De heer Oornelisse zegt dal dp toepassing der betreffende verordening veel ontevredenheid/ verwekt, o.a door het z i. onbillijke, dat aan een persoon, die reeds 20 jaar met een bepaald artikel hier leurt, vergunning werd geweigerd. WIE IS EDMUND GRAY? Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch, van WAI/TER BESANT, door Mej. E. HOOGEWERF. 48). 11 „Kijk Elsie, de eenige reden dal ik je niet verteld heb, hoe Athelstan. hier is, was, dat hij zelve mij deed beloven, liet je niet te vertellen. Ja, Athelstan is in Londen. Ik zie hem dikwijls. Hij beweegt zich hier heel vrij. En waarom ook niet! Ik weet geen enkele reden, waarom hij zich schuil zou honden. Maar hij' kan zijn moeder niet gaan opzoeken, eer zij er kent, dat de beschuldiging, die tegen liem werd uitgesproken, ongegrond is. Wat jou betreft, hij zal je onmiddelijk kom men opzoeken, als we getrouwd zijn. Hij praat alt yd van je en hij verlangt er ver bazend naar, je te zien. Maar hier aan huis wil hij fnjiet komen, daar hij nog steeds verbitterd is op ie moeder en op Hilda." Elsie zuchtte: „Wel verschrikkelijk toch! En nu... Maar ga voort George!" „Ik heb je vraag beantwoord' kindje!" „O neen, nog lang niet! Je zegt, dal Athelstan in Londen is, maar vertelt mij niet wat hij doet en hoe hij 'l maakt." „Hij maakt 'l heel goed en is welva rende." „Hilda zegt, dat hij in het een of anl- der vervallen kwartier in Londen heeft Dit heeft een zaak veroorzaakt, die voor kantongerecht en rechtbank wel zal wor den uitgezocht. Dit alles heeft toch nooit in de bedoeling van den raad gelegen. De voorz. zegt toe, dat burg en| weth. over de zaak «jen rapport zullen overleggen. vVoor kennisgeving werden aangenomen het vermelde adires van B. Kruze en weer een van Hendrikse inzake zijn uit zetting van de woning in dp Bogardv. straat. Wel circuleerden dpze adressen bij de leden tijdens de vergadering. Benoemingen. Alvorens lot de benoemingen o.a. van de beide wethouders werd overgegaan, iegde mevrouw We ijl, mede namens mevrouw de Graaf dp volgende verkla ring af: „De Yrijz. Dem raadsfractie, overwe gende, dpt de wethouderszelels behoo,- ren te worden toegekend aan de grootste fracties in den raad0 overwegende, dat de aftredende wethouders in de vorige zittingsperiode blijk hebben gegeven voor hun taak berekend te zijn, verklaart haar stem le zullen uitbrengen op de heeren Onderdijk en de Veer". Na nog een korte opmerking van den heer Oornelisse over de volgondp der nam,en op dp lijst van aftredendie leden der commissies, werd tot sleml- ming overgegaan. In de vacature van oudsten wethou der werd de heer, mr. de Veer herkozen met 15 stemmen, tegen 2 op den heer Vertregt. In de tweedp vacature werd de heer Onaerdijk herkozen mei 11 stemmen, te gen 3 op den heer Jeronimus, X pp den heer Portheine, 1 op den heer Oornej- lisse en 1 blanco. Beide herkozenen ver klaarden de benoeming te aanvaarden. Bij de benoeming van leden voor de commissie mor de Strafverordeningen zeide de heer Paul het wenschefijk te achten, dat in de plaats van den heer Boassion een andere Vrijz, Dem. wordt gekozen en noemde hij den naam van mevr. Weijl. Deze werd gekozen met J6 stemmen, tegen een op den heer Jeronimus. Ver der werden herkozen de heeren v. d. Beke Callienfels en mr. Portheine met 16 en v. d. Weele met 17 stemmen. In de commissie van financiën werd herkozen tol voorzitter de heer Vertregt met 16 stemmen en een blanco. Hij ver klaarde dit in beraad te wielen houden. Daar de heer Portheine zich niet meer beschikbaar stelde werden voor zijn plaats eerst uitgebracht 8 stemmen op mevr. Wieijl, 6 op den heer w. d. Beke Callènfels, 2 op den lieer Jeronimus. 1 op den heer Mes; bij de tweede stem ming werd mevr. Weijl gekozen met 10 stemmen, tegen 6 pip den he£!r v. d. Beke CalEenfels en 1 op den heer Mes. Ten slotte werd de heer Paul herkozen met 15 stemmen, een op de heeren "Wionder- gem en Callenfels,. Bij de verkiezing van een voorzitter van de commissie van fabricage werden uitgebracht op den heer Hondius 7, op den heer Cornelisse 7. de heeren Ver tregt. Streefkerk en den Hollander had-- den ieder een stem. Bij de tweede stem ming werd de heer Hondius gekozen met 9 stemmen tegen 7 bp iden heer Cornelia se en een op den heer den Hollander. Tot lid werd herkozen de heer Cornelis se met 16 stemmen tegen 1 op den heen v. d. Weel, terwijl voor de derde plaats eetst werden uitgebracht 8 stemmen op mevr. de Graaf, 6 op den heer den Hol lander. een op de heeren Mes, Portheine en Vertregt. Bij de tweede stemming werd de heer den Hollander glekozen met 9 stemmen, tegen 8 op mevr. de Graaf. Tot leden van de commissie tol onder zoek van bezwaarschriften tegen aan slagen in de straatbel'!sting en het ver gunningsrecht werden herkozen de heeren mr. v. d. Beke Calljenfels, Mes en Paul, tot leden der commissie bedoeld bij art. 22 van het Ambtenarenreglement gewoond, al die jaren lang, dat hij in slecht gezelschap is geweest en dat hij, tot nu de laatste weken, heel arm en ar moedig was." George lachte helder-op „Waar ter wereld heelt Hilda die in lichtingen vandaan? Als ik niet heter wist Elsie, dal ik zoo iels toch niet ven- wachten kon van een zuster van jou, dan zou ik zeggen dat lady Dering ze ker een woedenden haat koestert voor den broer dien ze ook zoo dadelijk beh reid was schuldig te verklaren!" „Toe George, vertel me liever ®oo gauw mogelijk al wat je soms nog weet van Athelstan, Tk ben toch al veront waardigd genoeg op Hilda „Nu dan. Nog eens: Athelstan maakt het in ieder opzicht uitstekend. Hij moest met tien pond beginnen. De meln9cheu waren wel zoo vriendelijk, om te denken, dat hij zich, door vervalsching in geschrif te, een sommelje van zevenhonderdl- twintig pond had toegeëigend. Maar, zooj- als we nu welen, heeft dat geld al dien tijd rustig in de safe gelegen. Hoe T daar kwam, moge den hemel weten!; misschien dat öheckley er wat naders van kon vertellen. Op do goedkoopste wijze ging hij naar Amerika en had daar véle avonturen. Eens won hij een heel fortuin in een zilvermijn, of zoo. O, wel duizenden ponden! Maar weer even gauw was hij alles kwijt, dat gaat in Amerika imme-rs altijd op even groofe schaal en toen begon hij weer op zijn tien pond. No het laatste was hij journalist, en als zoodanig is hij dan ook over, namelijk als correspondent voor een groot blad in Sao Francisco de heeren Cornelisse en Streefkerk en gekozen in deze laatste commissie mevr. de Graaf met 14 stemmen. 4 Herkozen werden als lid van het be stuur der Godshuizen de heer v. d. Weel als lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer Cornelisse en als lid van het be stuur der Openbare leeszaal en biblio theek de heer Paul met resp. 14, 12 en 14 stemmen. In plaats van den heer Bosman werd gekozen tot lid van het bestuur van het Middelburgsch Muziek korps de heer v. d. Beke Callenfels na herstemming met mevr. "de Graal'. Tot lid van de Commissie van beheer en toe zicht voor de gemeentelijke sportter reinen werd herkozen de heer J, Onder- dijk met 12 stemmen.; tot lid van hel bestuur der Ver. voor Handelsonderwijs de Jiger v. d. Weel'met 9; tot gede lie geer den in het bestuur der Ambachtschool de heeren Streefkerk met 11 en .Ver tregt met 10 stemmen. Ten slotte werd in plaats van den lieer Boasson gekozen tot gedelegeerde in het bestuur der Huis- "ftoudschool mevr. de Graaf met 16 stem men, en in plaats van mevr. Corné-MaA- jaars de heer Mes met 9 stemmen na herstemming met mevr Corné, die 7 stemmen had. Opgemerkt zij, dat voor de Ambachts school en de Huishoudschool ook perso nen buiten den raad gekozen konden: worden. Hiermede waren de benoemingen af- geloopen en hadden alle met uilzon dering van den heer Vertregt, die zijh be noeming in beraad hield, verklaard de benoeming of herbenoeming aan te ne men. Het Gasthuis. Overeenkomstig het voorstel van B. en !W. werd de benoeming van de heeren dr. Koch en dr. Martens, resp(. als chirurg en internist van het Gasthuis tot 1 Jan. a s. verlengd, waarbij de voorzitter kon mededoelen, dat aan de definitieve plan nen geregeld wordt voortgewerkt. HelopenbaarverVoIjg fon de.rwty's. Bij het voorstel inzake den cursus van het vervolgonderwijs voor dit schooljaar, v,roeg mevr. de Graaf of dit nu ieder jaar moet worden bepaald en of dit on derwijs dan geen tweejarig is. De vo orz. zeide, dat men moet af wachten of er volgend jaar voldoende leexKngen voor de tweede klasse zijn. Het voo,rstel werd z. h. s. aange nomen. W ij ziging geinee ntebe- grooting 1927. Bij de 11e wijziging van de gemeenle- begrooting 1927 werd aan deu heer Jeronimus toegezegd een opgave van de verhuurde gebouwen en het daaraan verrichte buitengewoon onderhoud liet voorstel werd z h. s. aangenomen. Dit geschiedde daarop ook met het voorstel tot regeling van de controlfe der gemeen- te-financiên. Brandvrije bergplaats. Bij het voorstel tot het verleenen van een crediet van f 3900 voor het maken van een brandvrije bergplaats voor de administration en verdere bescheiden van de bedrijven, vroeg de heer Paul of het de bedoeling is de iipsdeur zelf aan te koopen. De heer de Veer zegt dat het nog niet zeker is dat het een Iipsdeur wordt, het kan ook een ander merk zijn en ook kan het vervaardigen plaatselijk worden opgedragen. Mevrouw de Graaf vraagt of men de kluis niet beter in den kelder kan ma ken, dan gelijkvloers en op de eerste 'verdieping. De heer de Veer zegt dat het een betonnen toren wordt, die ook boven door de administratie wordt gebruikt, het is te omslachtig als men alles steeds naar beneden moet dragen. De heer Jeronimus wil nu hij voor de eerste maal in dezen raad het woord voert dank brengen voor de ook tot „En dit weel je wel héél, héél zej- ker, George? Want, als dat bewezen kan worden „Niets gemakkelijker dan dal' Hij bracht brieven mee„ waarmede hjj zich als correspondent van dat blad aan een Loudensche bank kan vervoegen, om geld te innen". „Hoe lang is Atlielslan nu alweer in Engeland „Je blijft zóó zeer aanhouden,. Elsie <Jat ik begrijp, hoe je iels ernstigs op het hart hebt. Kan je het njjj niet zeggen?" „Neen George, vanavond nog niet". „Nu dan zal ik je vertellen, hoe en wanneer ik hem het eerst ontmoette. Herinner je je nog dien Zondagavond, nu drie weken geleden toen we ons zoo gelukkig samen en toch zoo verguisd door de familie voelden, dat we 'dan maar besloten, alles te trolseeren en enkel te leven op liefde en een korst! brood, jou moedig, lief klein ding". nij streelde haar de vingers. „Ik zal altijd dankbaar zjjn, voor dat vooruilf- zichl van armoede want lief heeft je mij geopenbaard in al je liefde en ver trouwen en moed". „O George 1 Je denkt veel le goed over mij „We gingen op dien avond samen naar de kerk, weet je nog wiel; en daar je Moeder mij niet hij zich aan huis wal de ontvangen, wandelden we op het plein tot 't ging regenen, en ik je thuis brachfi. Er stond een man dicht bij de deur, on der de lantaarn. Maar jij had in liet ge heel niet op hem gelet en ik ook maar heel weinig. De man was m,ij intusscheh gevolgd en had- na eenigen tijd mij de hem door den voorzitter gerichte woor den van welkom. Over dit voorstel heeft spr. zich grootelijks verwonderd. Het geldt hier een gebouw, dat t 25000 waard i-s en bovendien nog f 11000 aan inventaris bevat en nu wil men er nog meer geld in steken. Spr meent, dat de gemeente als ieder koopman, wel eens een gulden tweemaal mag omkeeilen voor zij hem uitgeeft. Dit geldt te meer nu B. en W. met zulke drastische belas- Ui ngverlioogingen komen Spr. vraagt waarom er een berg ruimite van 3 MP inhoud moet komen, in de plaats van de wellicht nu le kleine brandkast. Als men nu nog eens f 3900 in het gebouw steekt, dan zal men er altijd moeten blijven. Is het niet beter, vraagt spr., om een iets grootere brandkast le koo pen. Ook vraagt hij waarom men de kluis ineens tot boven maakt, er is be neden toch ook reeds D/a kub. M. ruimte. Als het voorstel wordt aangeno men, dan zou spr. wel eens willen we ten of het de bedoeling is dit openbaar aan te besteden of in eigen beheer uit te voeren, spr. is bijna in alle gevallen voor openbare aanbesteding. Ten slotte wijst hij er op dat 10 kub M. beton slecht f 450 kost, en op de begrooting op f 1255 is uitgetrokken. De heer de Veer zegt dat de ge meente wet driemaal een gulden heeft omgekeerd. De omvang der gem. be drijven is echter groot geworden met de 13000 tot 15000 aansluitingen en men kan zich niet meer bewegen in dezelf de omgeving. Dat de kleine brandkast veel te klein is, heeftiae hoofddirec teur reeds meermalen aangetoond, en hij verzekerde geen verantwoording meer op zfch te kunnen nemen. Ditzelfde zegt spr. als wethouder ook tegen den raad. Als er brand kwam, zou alles ver loren raken en het zou dan niet weer in orde le Krijgen zijn. Het is niet te- zeggen wat er over 10 of 15 jaar kan gebeuren, maar anders durft spr. te zeggen de bedrijven blijven in dit ge bouw.. Een grootere brandkast helpt niet en boven kan er geeu staan, daar voor is het huis niet gebouwd Wat de cijfers betreft moet spr afgaan op het advies van den hoofddirecteur. De heer Jeronimus is nog geens zins overtuigd. Hij gelooft gaarne dat de gemeente hel nemen van maatregelen wellicht reeds veel te lang heeft uitge steld. .Maar daarom is nog geen ruimte van 3 kun. M. noodig. De brandkast behoudt altijd waarde. In groote bank gebouwen heeft men toch een safe be neden en worden des morgens de be scheiden naar boven gehaald en des avonds weer weggeborgen. Mevrouw W e ij 1 acht toch een brand kast boven en beneaen goedkooper dan deze inrichting. De heer de Veer meent, dat de kos ten zeker niet minder zullen zijn maar wel de uitwerking. Ten slotte wordt het voorstel aan genomen met 15 tegen 2 stemmen, die der "heeren Jeronimus en Naezer. Verbetering arrestantenlokaal. Bij het voorstel om f 404 beschik baar te stellen voor verbeteren van de arreslantenlokalen volgens '1 voorschrift van den minister, wijst de heer Mes op de circulaire van den minister en verwondert hij er zich over, dat er ook nog nieit voor amusemenfcderopgeslo- tenen moet worden gezorgd bijv. door een radioinstallatie. Mevrouw W e ij 1 zegt dal de voorge schreven veranderingen juist de hygiëne ten zeerste bevorderen. ^_Dc lieer Paul zou toch wel eens van dén heer Mes wijlen weten welke der voorgestelde verbeteringen de heer Més overdreven acht. De heer M e s heeft alleen gedoeld op het voorschrift van den Minister. De heer Jeronimus vraagt of een centrale verwarming door gas niet voor hand op den schouder gelegd. Het was Atlielslan 1" „Ik had hem dus gezien en hem niet herkend?" „Dit was nu ook geen wonder, want hij had een grooten baard en droeg een vitten hoed. Hij was (yen precies een week in Engeland en had iederen dag om en bij je moeders huis gedwaald in de hoop. je te zien niet om legen je te spreken, want hij vertrouwde er wel op, dat je hem toch niet 'herkeiweta zoudl „O, arme AthelstanDat is nu drie we ken geleden. Hjj is dus vier weken een maand in Engeland geweest; èn drie, vier, vijf maanden geleden was hij waar? „In Oalifornië" „O en dan kon hij toch onmogelijk En dat kan bewezen wordenO. George, George ik ben toch zoo bljj Ze toonde haar vreugde door een ope luchtende tranenbui. „Maar liefste", vroeg hij sussende „Hoe kom je zoo zenuwachtig?" „O George! Je weet niet wat', er al zoo gezegd is geworden. Al die vervalr schingcn zijn met dezelfde hand geschre ven." „Ja". „Eén man moet al die brieven en wis sels zoo hebben geschreven. Dje van acht jaar geleden en die van laatsteden Maart". „Juist". „Nu; vat je dan niet? Athelstan was uit Engeland, toen de nieuw ontdekte vervalschingcn werden gepleegd. Dus daar had hij niet de hand in En^. omdat /^R\DORTMUNDER* Zacht van VI/ smaak (Ine Med J deeliger zou zijn dan de voorgestelde electrische kacheltjes. De vo orz. meent, dat het beste voor- loopig is, zooals wordt voorgesteld, het kost het minste. De heer v. d. \V eel komt op tegen wat de "heer Mes heeft gezegd, het gaal hier om verdachten, niet om veroordeel de personen, en het is niet meer zooals vroeger ,toen men cellen als die op het stadhuis gebruikte Van centrale gasver- warmnig meent hij niet veel le kun nen verw.achlen. Het voorstel wordt ten slotle z.hst. aangenomen. Dit gebeurt ook met het voorstel in zake opzegging van het recht om rails in een padje in de Lange Delft te mo gen loggen en aan de firma de Jager f 0.75 le veel betaalde retributie terug te geven. Scho-ol J. Inzake bet voorstel van burg. en weth. om de benoemingsbesluiten van tweeon derwijskrachten voor school J in te trekken ,daar de minister beslist vast houdt aan het vborschrift wachtgelders moeten voorgaan, merkte de heer Port heine op dat hij in de laatste raadsver gadering hiervoor gewaarschuwd heeft. Men moet z i. dien weg niet meer inslaan, vooral ook niet tegenover de betrokke nen. De voorz. zegt dat het de benoemden vodraf wel degelijk gezegd ïs, dat het hier een voorwaardelijke benoeming zou zijn. Op vragen van mevr. de Graaf en den heer Paul zegt de voorz. dat door tijdelijke krachten gezorgd wordt er geen stagnatie in het onderwijs komt. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno men. Verhuring en ver- bo uwing. Bij het voorstel om nog een derde lo kaal te verhuren aan de vereeniging voor L'.O. op gereformeerden grondslag en het pand aan de Wagenaars tra at D 78, ver der voor kantoren in te richten, meerit mevr de Graaf dat f 3 per week huur voor een bovenwoning veel te laag is en menschen lokt, die daar eigenlijk niet hooren. Spr. vraagt of er niet iemand kan gaan wonen, die dan tevens de kantoren enz. onderhoudt. De heer On der dijk acht dit laatste zeker niet onmogelijk en zegt dat ook de huur veel hooger kan worden. De lieer Jeronimus vraagt óf de cementtegels die op de plaats zullen wor den gelegd niet zijn te vervangen door steenen "bijv. die uit de Balans zijn ge komen. Do heer Onderdijk zegt dat (El voor kinderwagens te? plaatsen bestemd is. De steenen uit de Balans zijn niet meer geschikt voor dit dool beter kunnen zij stukgeslagen worden en in wegen ge bruikt. Het voorstel wordt ten slotte z. h. st, aangènómenv Personoele belast. Zonder discussie of h. st. werd beslo ten de opcenten op de Personeole belas ting te verhoogen van 50 op 60 Nadat het le suppletoir kohier 1927 van de Slraatbelasling met een eindbe- êén en dezelfde hand ze moet hebben geschreven, kan de vorige dan ook niet zijn werk zijn geweest. Daarom ben ik zoo blij." „Aan die gevolgtrekking had ik nooit gedacht. Maar je hebt gelijk. Van het voorjaar was Athelstan iu Oalifornië. En de banknoten lagen in de safe". „George, breng jij me bij Athelstan. Of geef mij zijn adres?" '„Hij woont op kamers in Half Moom Streel. Ik zal hem vragen, of hij met je wil samenkomen". „Neen. Ik ga naar hem toe dat is be ter. Je spreekt hem toch straks. Zal je" hem dan ook vooral zeggen, dat ik mor gen om elf uur bij hem kom Eu 'zeg hem ook, George, dat er iets tgebeurd is,'iets waardoor het mij onmogelijk is, langer thuis te hljjven, zelfs gedurende den korten tijd vóór ons huwelijk". j,Elsie, dat is iels héél ernstigs?" „O ja, dat is het ook. AJs de zaakt nog loont zooals ik dit hoop, dan ga ik weer naar huis. Zoo niet,. dan zullen we trou wen van AtheJstan's kamers". „En je wilt mij niet vertellen, wat die vreeselijke zaak is?" „Vanavond niet. George' Het is iets heel ernstigs en het maakt mij erg on gel ukkig, dat.mijn moeder en zuster.." „Het is, duidelijk, iets wat wij betreft, Elsie. Nu, ik zal er je niet naar vragen. En Atlielslan zal ik zoo straks je boodj- schap overbrengen". (Wordt vezrolgd.5

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5