De Hofstede Koewacht, vlasseri]; C. C. Hoogewijs, .Nieuwe Molen D '90, Koewacht, vlasse ri} en café; Hotel „d'Anvers" (R. J. C. van Dijck), Stationsstraat 427, Sas van Gent, slager en hotelhouder; Hotel „Cosmopolite" (Ed. Albert), Stationstraat 427, Sas van Gent, hotelhouder, coiffeur; Hotel „Het Wapen van Zeeland" (A. C. van Aalst), Groote Zwanestraat B 51, Hulst, schilder en hotelhouder; E. P. Kint. Walerlandkerkje B 17, smederij en café; J. F. Kint, Stoppeldijk C 85, smid en rijwiellhandelH. Kips—Van Hijfte, Schoolstraat C 45, Koewacht, kruidenier; C. B. Klop, Korte Dijkstraat 1, Ternamen, schipper, steenkolenhan del; Kolenkanloor „Ter Ne(uzen", Roei- jersgang 5, Ter Neuzen; .A Koster, le Zandstraal 362, Breskens, lattidenier; J. de KosterBrand, Breskens O 12, schip per; E. Lauret, Overslag A 37, assu rantiën; A. de Maeijer, Steenschendijk G 90, St. Jansteen, vlasserij; P. J. de Meijer, Biervliet 211, manufacturen en steenkolen; M. M. Monjé, Spuipfein K 260, Breskens, sigarenwinkelA. Por- rije Pz., Schoondijke M 157, commis,- sionnair in landbouwproducten; L. de Potter, Hemelstraal A 35, St. Jansteen, vlasserij; P. Rookus, Schoondijke, Sasput O 33, smederij; R. K. Coöperatieve Vea> bruiksvereeniging „Ons Recht", Oranje straat D 294, IJzendijke; J. J. van de Sande, Driewegen G 23, kruidenier en smid; Ed. de Smet, Kerselaan A 58, Hoofdplaat, herberg; A. de Smidt, Prin- sensfr. 4, Cadzand, kruidenier en manu facturen; E. Sturm, Kapellebrug A 125, St. Jansteen, vlasserij, kruidenier; G. kVansillieteWauters, Weslkade 1, Sas van Gent, kruidenier; L. Waelput, Dorps straat A 17, Overslag, koloniale waren en sigaren; Gebrs. van Waterschoot, Dorpsstraat D 145, Graauw Langen- dam, molenaars; Zuid-Nederlandsche In dustrie Bank (A. Kokernoot— Dirks), Westkade 39j, Sas van Gent. LEGER EN VLOOT. 'Bij Kon. besluit is benoemd, bij, het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der artillerie, bij' de luchtvaart- afdeeling, tot re serve - tweede-lju i te nant - waarnemer de reserve-sergeant ir. J. P;. Berdenis van Berlekom. ,te Middel burg van de luchtvaartaffteeling. Luitenant leï zee 2e kl. J. Tis$ot van Patot en officier van den marine- stoomvaartdienst 2e ld. Y. L. de Vries is vergund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Hr. Ms. torpedobooten Z 5, 6, 7 en 8 zijn van Nieuwediep naar 's Rijks werf te Willemsoord overgebracht tot het ondergaan van de noodige voor zieningen. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 October, benoemd, bij den groolen staf, tot adjudant van de Koningin, ma joor jhr. 0. M. Storm van 'sGravesan- de, van het 20ste regiment infanterie. Bij beschikking van den minister van [marine a. i. is Chr,„ A. Jeekel .alsnog benoemd tol adelborst voor den zeedienst (driejarige opleiding) bij het Kon. Insti tuut voor de Marine "te Willfemsoord. (St. Crt.) VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Aan de telefoniste 2e klasse J. den Heijer alhier is op haar verzoek van 1 October 1927 tot en met 31 Maart 1928 non-actief verleend. De vice-president van den Raad van State, voorzitter der afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, roept bij in de Staatscourant van 6 September op de onbekendje belanghebbenden van de [beroepen, ingesteld dpor de directie der Ned. Spoorwegen; P. C. van der Slikke, te Goes; de'N. V. Goesche Rij tuig- en Aulomobiel-Mij. (G.R.A.M,), voor heen Wed. M. Rijk, te Goes, legen de be schikking van Gcd. Staten van Zeeland' van 25 Febr. 1927, waarbij aan J. O. Krijger, te Goes, en Joh. Eggebeen, te Wolphaartsdijk, vergunning is verleend) tot het in werking houden van een dn- gelijkschen autobusdienst tusscheu Goes en Wolphaarlsdijksche Veer en van een aulobusdicnst oj> Dinsdagen tusschen Oud-Sabbinge (gem. Wolphaartsdijk') en Goes, en waarbij aan P. O. van der Slikke en de N. V. Goesche Rijtuig-en Automo biel-Mij. vergunning is geweigerd tot het in werking houden van een autobusr dienst tusschen Goes en Wolphaartsidijk,- sche Veer.' Luchtpostvervoer in Indiö. Van de Indische postadministratie is bericht ontvangen, dat het recht voor vervoer van correspondentie met den lucht po si die n s t Soer ab a j a—Semar ang— Batavia v.v. in aansluiting op het vertrek en de aankomst van de mailbooten ver laagd wordt. Te beginnen met de mail van het stoomschip „J. P. Coen" dat 9 Septi. van Genua naar Indié vertrekt, zal voor be doeld luchtvervoer een recht verschul digd zijn van 10 cent per briefkaart en voor de overige stukken per 20 gra^n eveneens 10 cent. o Ind. Stoomvaartlijnen. Ternate, 6 Sept. v.m. te Havre, Bata via n. Rotterdam. Tjeiimai, 6 Sept. v.m. 9 u^ v. Port Said Batavia n. Rott. Saleier, 5 Sept. te Port Said, Amster dam n. Bala/ia. Sitoebondo ,p. 6^ Sept. Perinr, Rotter dam n. Java. Radja, 5 Sept. v. Padang n. Batavia^ Kedoe, 6 Sept. te Alexandrië, Java n. Rotterdam. Hector, 6 Sept. te Amsterdam n. W. fndië. Tabanan, G Sept. te Sabjang, Rotterdam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord- Am er ika. Veendam ,6 Sept. te Rotterdam v. New- York. Burgerdijk, 5 Sept. v.m. 8 uv 30 m. 100 mijl Z.Z.West van "Valentia, Rotterdam n. New-York. Volendam 6 Sept. v. Rotterdam n. New-York. BUlTEfSLAMO, Alpmssn OmzlehS. De Volkenbondsvergadering. De delegatieleider, de Minister van Builenlandsche zaken, jhr. Beelaerl's van Blokland, heeft gister een belangrijke rede gehouden over de taak van den Volkenbond De Minister legde er den nadruk op, dat de openbare meening in nadruk op, dat de openbare meening ia den loop van het verstreken jaar in het een of andere geval ingrijpen van den Volkenbondsraad, voor het beslechten van. zekere conflicten had verwacht. Indien het voor den Volkenbond al ge vaarlijk scheen, dat zekere kwesties die binnen zijn werkingssfeer vielen, aan hem ter onderzoek werden voorgelegd, zoo schijnt het eveneens weinig wenschelijk den indruk le wekken, dat voortaan geen enkel geschil zonder interventie van den Volkenbond kan worden opgelost. Voor het uit den weg ruimen van een geschil is het altoos verkieselijk, dat een oplossing voorzoover mogelijk wordt nagestreefd door directe onderhandelingen tusschen de betrokken partijen en dat interventie beperkt worde tot die gevallen, waarin de mogelijkheid om door directe onder handelingen tot een oplossing te komen, uitgesloten schijnt. Indien de Raad eener- zijds een fout zou begaan indien hij een gereserveerde houding aannam, zoo zou het anderzijds fataal zijn, indien men den Volkenbond in een gevaarlijken toestand bracht door overschatting van zijn krach ten. Wat de vermindering der bewapening betreft, helaas zijn geen belangrijke re sultaten te verwachten, zoo lang de mo- reele ontwapening niet vooruitgegaan is en de veiligheid der staten niet nog meer gegarandeerd is. De leider der Nederlandsche delegatie legde aan de vergadering de volgend ont werpresolutie voor: De vergadering is overtuigd, dat het, zonder de discussies over het protocol van Genève weder te doen herleven, wenschelijk zou zijn te onderzoeken of het tijdstip niet gekomen is om de be ginselen, die daarvan de basis vormden, weer op te vatten. De vergadering is van meening, dat het van de grootste be- teekenis is, dat zij de werkzaamheden van de voorbereidende ontwapenings commissie stimuleert en zij besluit daar om de grondbeginselen van het protocol van Genève en de conclusies van het rapport van de voorbereidende ontwape ningsconferentie aan de bevoegde com missies voor te leggen. De rede van den Nederlandschen mi nister werd door de vergadering in plech tige stilte aangehoord. Zij werd door tal rijke delegaties met applaus ontvangen. Het trok echter de aandacht, dat de Britsche delegatie, onder leiding van Chamberlain, zich van bijvalsbetuigingen onthield. Het Poolsche plan tot vestiging van een non-agressie-pact wordt in volken bondskringen ijverig besproken. De stem ming is verdeeld, sommigen zijn voor-, anderen tegenstanders van het voorstel. Vóór alles wordt er op gewezen, dat men den volkenbond niet aan het gevaar van een nieuw echec op het gebied van zijn vredeswerk mag blootstellen. Vooral de Engelschen en Italianen staan sceptisch tegenover het plan. De Duitsche delegatie neemt een gereser veerde en afwachtende houding in acht. De vurigste promotoren van deze pact gedachte zijn de staten der kleine en tente en de Baltische staten, ofschoon laatstgenoemde staten zich nog niet uit voerig over de kwestie hebben geuit. Intusschen blijft deze gedachtenwisse- Iing nog beperkt tot particuliere bespre kingen buiten de officieele zitting van volkenbond en commissies. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Nog vóór het einde dezer maand zal de totaalsterkte van het Belgische bezettingsleger in het Rijnland, ingevolge de jongste overeenkomst, met 900 man worden verminderd en van 6300 op 5400 man worden gebracht. Thans bestaat het Belgische detachement alleen nog uit een divisie infanterie van 3 regimenten, een half regiment lanciers, twee regimenten artillerie en een afdeeling genietroepen. Uit Italië. Een politie-agemt te Milaan, die dapr een auto aanhield, omdpt met le groote snelheid werd gereden .ontdekte plotse ling dat de inzittende Mussolini was. De Duec bood zijn verontschuldigingen aitn, en zeide de boete onmiddellijk te zullen betalen. Uit Servië. Uit Belgrado wordt gemeld, dat te Serajewo door een onbekende vier re volverschoten zijn gelost op den Joego- slavischen minister van handel, Spako. De minister bleef ongedeerd, zijn secre taris echter is ernstig gewond. Uit de Ver. Staten. Hedeunachl werd de 'Old Glory, het vliegtuig dat onderweg is naai* Rome boven Noord Sydney bij kaap Breton gezien. Uit Br Indië. Naar uit Bombay gemeld wordt, is het in Nagpoer, waar reeds Zaterdag godsdienstonlusten hebben plaats gehad, gisteren opnieuw tot ongeregeldheden ge komen. Twee Hindoes werden daarbij gedood. MARKTBERICHTEN. Oostburg, 7 Sept. Tarwe f ,11.25 14.25, Chevalier 12.00, Rogge 12.25, haver 11.00, Kroonerwten 22.50. 445STE STAATSLOTERIJ. 4de klasse. 2de lijst. Trekking van Dinsdag 0 Sept. Prijzen van f25000. 13523 f 1500. 6169 f 1000: 20356 f 400: 6817 f 200: 14910 18656 19012 f 100. 2891 18156 192225 PRIIJZEN VAN f 65. 6936 10365 10472 10186 10494 10899 6993 10106 10182 10193 10868 18833 De Heer ea Mevrouw v. d. POEL- KRAAT geven hierbij kennis van de geboorte van hun Zoon FREDERICH ADOLF. Middelburg, 7 September. Tot onze groote droefheid geven wij kennis van de geboorte van een levenlooze DOCHTER. A. LUDIKHUIZE. A. LUDIKHUIZE—De Jonge. Middelburg, 7 September 1927. Ondertrouwd L. E. GABRIËLSE en S. M. RISSEEÜW. Middelburg, 7 September 1927. Huwelijksvoltrekking 28 Sep tember a.8. Zeer getroffen door de vele blijken van belangstelling en vriendschap, ons betoond bij het overlijden van onzen Zoon en Broeder JACOB, zeggen wij onzen oprechten dank. Ook Dokter FEIKEMA voor de liefderijke zorg, en in het bijzon der aan allen die hebben mede gewerkt om hem de laatste eer te bewgzen. Familie DE VOS. Middelburg, 7 Sept. 1927. Lambrechtstraat L 98a. Mijn hartelijken dank voor de belangstelling, mij betoond bij mijn Koninklijke onderscheiding. A. LE DUC. Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van J. L. MEERMAN en S. J. MEERMAN Scheeps bouwers, handelende onder den Firmanaam Gebr. Meerman, te Ierseke, is bepaald: dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend bij de Curatrice voor 1 October 1927 dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Zaterdag 15 October 1927, 'svoorm. te 10 uur, in het Gerechtsgebouw te Middel burg. De Curatrice, Mr. ELSE DE VISSER. De door den Rechtor-Commis- saris in het faillissement van J. RINGELBERG, wonende te Axel, goedgekeurde eenige uitdeclings- lijst is heden door ondergeteeken- de gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissoments-Rechtbank te Middelburg en van het Kanton gerecht te Terneuzen om gedu rende tien dagen te liggen ter kostelooze inzage van de schuld- eischers. Middelburg, 6 September 1927. De Curator, Mr. H. VAN DER BEKE CALLENFELS. Melkwijk te koop gewaagd. Brieven met opgaaf van omzet en prijs onder letters E H bureau KFARSAVONl WHSMMCDHWNY-HfflBlPt I in diverse prijzen en ESfldeüen, De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg is voornemens op Woensdag 28 September 1327 des namiddags 2 uur in het Vei lingsgebouw „Mercurius" aan de Koepoortstraat te MIDDELBURG, publiek te verkoopen: In de gemeenten Grljpskerke en Middelburg. „Het Groot Zandhof", bestaande in woonhuizen, schuur, wagenhuis, wagenloodsje, winter- kelder en verderen timmer, erf, boomgaard en bouw- en weiland aan den weg van Louris Stommes, nabij den Seisweg, groot 21 H,A. 11 aren, 10 centiaren (53 gemeten 240 roeden). In 15 perceelen en diverse combinatiën. Aanvaarding der gebouwen 15 October 1927, het bouwland rooveo oogst 1927 en het weiland 25 Nov. 1927. Bezichtiging der gebouwen op Dinsdagen 20 en 27 September 1927 telkens van 1012 en van 24 uur en al het overige eiken werkdag. VeiliDgsboekjes met kaart gratis verkrijgbaar ten kantore van ge- genoemden Notaris Struve, Pijp- straat N 23 bij de Molstraat te Middelburg alwaar nadere inlich tingen en inzage der kaarten «n 'O-tc-C: lr> bokc*ï"*n Inkoop-combinatie met 90 eigen en aangesloten Magazijnen in Nederland KREYMBORG1; is &Uw adres of wordt het bij proefneming. Niet alléén de prijs, maar in hoofdzaak de kwaliteit, coupe, ele gance, fournituren en afwerking beslissen. MAGAZIJN MIDDELBURG nebben steeds het systeem gevolgd om elk seizoen uitsluitend het allernieuwste in Heeren- en Jongens- kleeding in voorraad te hebben, wat stof, coupe en afwerking betreft. Daartoe brengen wij elk jaar, na afloop van een seizoen in één Btad waar onze filialen zijn gevestigd, de restanten van dat afgeloopen seizoen te zameü. Ditmaal hebben wij daarvoor Middelburg en Vlissingen uitgekozen, waar wij gedurende September U hebben aan te bieden 500 Restanten Colbert Costumes, it 300 Regenjassen en Fantasie-Overjassen, m 250 Jongens Sportpakjes, eeftijd 6 tot II jaar, 300 Jongens Ulsters en Overjassen, welke wij tegen spotprijzen van de hand wenscben te doen. Alle kleedingstukken zijn van duidelijke prijzen voorzien,^zocdat U zichzelf er van kunt overtuigen, dat wij ze nu aanbieden voor 3/4, 2/3, ja zelfs voor do helft van den oor- spronkelijken prijs. Deze kleeding is uitsluitend gedurende de maand September te verkrijgen bij

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3