"g—gJMMMW—Hg—EMBBBK met schuren en drie hooibergen geheel! door brand vernield. Ongeveer 150 duizend halve kilo's hooi alle landbouwgereedschappen en machi nes en een jfroot gedeelte van den inboe del zijn verbrand. Het vee was in de weide. Vermoedelijk is hooibroei de oorzaak Een Reuter-telegram uit Timblin (Pennsylvania) meldt: Zes lijnwerkers bij de telefoon zijn ge- electrocuteerd door het aanraken van lijnen, waarop een spanning van 33 000 volt stond. Naar l'Oenvre meldt, is een 31- jarig boekhouder uit Kalro, die via Italië naar Frankrijk terugkeerde, in den snel trein (usschen Modana en St. Jean de Maurienne door vier kerels aangevallen, die hem beroofden en vervolgens uit den trein wierpen. Reizigers in een toerauto zagen den ongelukkige op den spoorweg liggen en óebben hem in ernstig gewon den toestand naar het ziekenhuis te St. Jean gebracht. Daar heeft de man een beschrijving gegeven van zijn aanranders. Naar Bclga uit Barcelona meklt, is een vrachtauto, waarmee pelgrims zich naar het klooster Montserral begaven, in een ravijn gestort. Van de inzittenden werden er twee gedood en elf gewond. In de buurt van het station San Andreu in Spanje' boog zich Vrijdag de leerling-machinist van den sneltrein Barcelona-Parijs te ver uit het raampje van de stookplaats. De trein passeerde juist een brug niet ijzeren stijlen en den ongelukkige werd het hoofd van den romp gescheiden. Het onthoofde lichaam viel voor de voeten van den machinist, die dadelijk stopte. Nadat men het lijk in 'den bagagewagen neergelegd had, zet te de trein de reis voort Een reiziger die zich daarvoor vrijwillig aangemeld had, stond den machinist bij Deze was zoo ontdaan door hel gebeurde, dat een andere machinist den dienst van liem over moest nemen. Twee jongens, de twintigjarige, Ir ving Rubin sail en de achltiejnjaqige Harry Greenberg, hebben Donderdag voor de polilie-autorileiten verklaard, zij op instigatie van een zekeren Joseph1 Lefkowitz, houder van een kleerwinkel den 22-jarigen Benjamin Goldstein heb ben vermoord door hem uil een roeiboot midden in de baai van Gravesend Ibjj New Vork in zee te werpen. De man van den kleermakerswinkel zou Goldstein voor een bedrqg van 360.000" .gulden hebben verzekerd en den jongens elk een be drag van zeshonderd gulden voor him misdaad hebben gegeven en hun nog een som van 1500 gulden hebben toege zegd De winkelhouder ontkent hardr nekkig het hem ten laste gelegde en ver klaart de verzekering uit het feit., dat Goldstein hem geld schuldig was en hij zich tegen risico wilde dekken. ..voor het geval er iets met hem gebeurde". Goldstein zou de boot zelf naar de plaats hebben geroeid, waar hij in het water verdween. Toen zij ver uit het geacht van de kust waren stelde Rubinsall vol gens Greenberg voor, dat hij de riemen zou overnemen, en toen de overgaaf van de riemen plaats had, kreeg de niets vermoedende Goldstein een duw, waar door hij in liet water terechtkwam. Twee dagen later werd het lijk op het strand gespoeld. Er werd geen kwaad vermoed, totdal een visscher telefonisch mededeel de, dat hij een schreeuw om 'hulp liad ge hoord, en een roeiboot had. gezien, die zich ijlings wegspoedde. BUITENLAND. SCHETSEN UIT' CHINA. door Ir. F. J. BLOM. II. Als ik 's middags van het kantoor thuis kom en de vroüw met een kop thee ge zellig in de huiskamer zit, dau is de eerste vraag: en, wat voor nieuws is er? Ilct is dikwijls moeilijk een goed verslag te geven van de dagelijksche, gebeurtenis sen en niets te vergeten en itk hoop dat het met meerdere echtvrienden gaat zooals met mij valt mij na een paar dagen wel eens in, dat ik Jan of Piet gesproken heb, die mij wal hebben mee gedeeld dat mij minder, doch de huis vrouw zeer interesseert. Na mijn nieuws geheel uitgeput te hebben, kan ik rustig van mijn thee ge nieten. Maar thans komen de huiselijke beslommeringen voor den dag, die in China niet minder zijn dan. thuis. De huisjongen komt binnen met een verhaal over den tuinman en den aan koop van bloempotten en de noodige reparatie van een gieter. Het verhaal heeft de huisvrouw al moeien aanliooren, doch de heer des huizes, vólgens oud patriarchaal gebruik, moet over het ge val beslissen In een huis, zooals de meesten van ons dat bewonen, is een bende perso neel noodig, tot groot verdriet van de huisvrouw. Ieder heert zijn werken wijkt daar niet van af. De jongen bedient, neemt stof af - en doet dat ergerlijk slecht volgens mijn vrouw, en ik moet haar gelijk geven hij maakt de beel den op en is hel factotum in liuis. Hij spreekt Eugelsch, of Duitsch of Franscli, min of meer gebroken in een taaltje dal gelperd moet worden en voor een nieuweling al even goed verstaan baar is als Gronings voor 'n Zeeuw), 't Is een taai zonder vervoegingen of verbui gingen, inel Chineeschen zinsbouw en waarmee je na een aantal' maanden won derbaarlijk veel mee kunt uiitdrukken. Dc jongen dresseert de koelie, die meestal geen vreemde taal verslaat, het ruwe werk doet, en het beheer heeft over de emmers, de dwealen, zwabbers en die steeds bezems, zeep, soda, en wat dies meer zij noodig heeft en T met een handigheid, Bamberg niet onwaardig, doel verdwijnen, zonder dal het den vloer gezien heeft. Behalye zijn loon, zijn de oude kranten, leege fljesscheri leege bllikjes. zijn bron van inkomen niet te vergeten de artikelen reeds opge noemd en waarvoor hij wel de kanalen weet. De kok troont in de keuken, zorgt voor het eten, maakt de pannen schoon en schrobt de keukentafel en vlloer, maar doet verder ook niets. Behalve dat hij een groot deel van de procenten van de gekochte levensmiddelen opstrijkt, hetzij een rechtmatige tien procent; hetgeen bereikt wordt door het met deu leveran cier op een accoordjc te gooien omtrent den te vragen prijs.. Het ambt van kok en jongen lean voor een klein huishouden vereeriigd worden. Voor het stoppen van kousen, het was- schen van kleine kleedjes, sokken, en fijn ondergoed, zorgt de amah, een soortgelijk artikel aLs de baboe in Iuidië. Heeft ze de zorg voor een baby. dan doet ze verder niets. Kunt U begrijpen, dat zooveel volgt in je huis aanleiding geeft tot ruzie, SÏpr digheid en het verdwijnen van eten en zaken? 't Is de voornaamste bron vtw er gernis van de huisvrouw, die daar tus- schen door moet zeilen. Daarbij komt dat de vrouw, ia Chiiaal 'n ondergeschikte rol s_peelt dat wil zeg gen, officieel en de vrouw des huizes minder van de bedienden gedaan krijgt dan dc mau. Dus werd het verhaal van den getier uitgesteld tot „master", lalen we zeggen, de baas thuis zou komen. Laten we met deu gieter beginnen. De jongen krijgt de opdracht den tuinman te ontbieden. Beste lezer, gelpof niet dat het geval gieter het eenige zou zijn dat den baas als oppersten rechter zou voor gelegd worden. Het geval bleek veel in gewikkelder. De jongen, keurig in een lange, witte jas, stoffen schoentjes, goed geschoren en geknipt, komt met den tuinman terug De oude gieter moet voor den dag ko men. "Weg' Verdwenen. Waarp Het ant woord na veel heen en weer verhaal in liet Chineesch, de koelie. De koelie moet op het tapijt verschijnen. Getuigt met een gegrinnik dat de tuinman den gieter had weggegooid. Hij wilde den emmer die haar geliefde bedreigde. Als id|ie Waar lijk tegenover hem uitgesproken werd, zou het dan niet beter zijn, hem van te voren le waarschuwen? Ze kwam maar niet verder met haar gedachten, dronk thee alleen op haar eigen kamer, maakte toen alleen een wandeling in de Gardens, maar wist nog steeds niet, waar ze het beste aan deed George te waarschuwen of niet. Ze ging ook niet naar huis om te di- neeren want het was haar een onmoge,- lijkheid om, in de gegeven omstandighe,- den, kalm tegenover haar moeder le zit ten of er niets gebeurd was. Zc gebruik te dus, buitenshuis, een broodje en een kop koffie en wachtte verder het bei- zoek van den armen George af, die zich zoo wat tegen een uur of negen, ver toonde en dien ze dan ook! in het atelier ontving, nog met sporen van tranen op haar lief gezichtje. „Wel Elsie, wat scheelt er aan? Waar- om heb je gehuild, kindje en waarom zit je hier alleen in je kamer?" „O, ik erger mij dood, hier in huis George. Neem mij mee naar buiten. La ten we het plein wat oploopen. Ik heb je heel wat te vertellen." „Nu, wat is er?" vroeg hij, toen ze buiten was. „Wat is er gebeurd? Je trilt over al je leden. Toe, vertel1 eens!" „Ik geloof niet, dat ik het je nu al kan vertellen, tenminste niet alles!" „Nu begin dan vast met wat! En de rest later. Zoo met tusschenpoozen." Ben je volkomen gelukkig George? Heeft niemand iets gezegd, om je boos te maken, op het kantoor of ergens an ders?" „Niemand. Mr. Dering denkt en spreekt niet anders dan over den cliefslal. En ik ook. Ik geloof, dat Oheckley het over al rond verleid heeft, tenminste er is geen klerk, die er niet van weet. Waarom vroeg je dat, of iemand mij boos gemaakt heeft?" ,Wel, Hilda is hier vanmiddag ge weest En die praat nu niet niet al tijd zoo vriendelijk van de menschetn!" ,Neenv ik herinner mij Wel, hoe ze vrjj hatelijk vroeg, of ik wel vond dat een klerk een geschikte pretendent was voor haar zuster. Maar ik dacht., dat nu toch alles zoo goed was, als het maar wezen kon tusschen ons! Heeft ze weer min!- aardige dingen gezegd?" „Op een anderen keer zal ik je dat wel eens vertellen. Nu wil ik je enkel) één vraag doen. AJs je reden hebt om die liever niet te beantwoorden, zeg het dan, vrij-uit. Hilda beweert, dat At- helstan .heimelijk in Londen is, dat jij dit weet en dat je met hem gezien werd Is dit zoo?" (Wordt vervolgd.) gebruiken voor de planten, maar de em mer was weg. De emmer, het rechtmatig gebruiksvoorwerp van den koelie was weggenomen door dc amah. De amah op het tapijt. Waar dan haar waschbaik- ken wareu? De koelie had ze op zijn kamertje om zich le wasschen. Hij was te arm om een bak te koopen maar speelt in zijn zenuwachtigheid, nu hij de schuld krijgt, met zijn massale zilveren keiling, waaraan een groot horloge vast gelegd zit. Nieuwe verhalen volgen en 'n twistgesprek tusschen koelie en amah levert het feit op, dat de amah gestreken heeft, een kleedje heeft verbrand en dat de W. C. heeft doen verdwijnen. Een metselaar had moeten komen óm dc ver stopping te doen verdwijnen. Dat had geld gekost "Wie zou dal betalen"' Zie daar dc ruzie, waarbij achtereenvolgens de emmer, de gieter, de waschbak, en een kleedje bij te pas moest komen. Xciy veelt het U lezer' Onderwijl snelt de huisvrouw naar de keuken, waar ze wat ongcrechtigs rook, Rijst, die aanbrandde.... de kok was ner gens te vinden. Nadat ieder zijn vonnis had gehoord, een vermaning, meer niet, toog 't stel af. En het bleek, dat de kok den jongen en den koelie's avonds uitnoodigde in een restaurant op een genvoudig eten met Chineeschen wijn om den vre.de te bezegelen. Leeg was het huis, vrienden vonden geen gehoor over de telefoon, de honden werden niet op lijd uitgelaten, het verbrande, opgevischte kleedje lag gestreken in de bijkeuken en... ik had bijna ruzie met mijn wouw over het be dienden-stel. Maar kan dat nu niet anders, zult U vragen. "Waarom niet één bediende. In Californië, waar personeel schaars is vindt men ook Chineesche jongens, die alleen al het huiswerk verrichten, hoe dan ook. De huisvrouw moet dan ook de armen uit de mouw steken en wordt het werk door mechanische hulpmko dden zeer verlicht. In de Oost is handwerk, vooral huis werk. minderwaardig en voor haar prestige mag de wouw niet véél doen. Toch blijft er genoeg in een huis te be stieren, kleedjes leggen, hier cn daar bloemen schikken, en 't personeel naren nen. In Fngelsch-Indië in sommige deelien is 't nog veel erger en verbieden sommi ge godsdienstige overwegingen bepaald huiswerk te verrichten.. De maandelijk- sche uitgaven worden daar met een ge weldige salarispost verzwaard. Toch is handwerk, beroepswerk, geen schande. Integendeel. Als bij ons in den gildetijd wordteen goed timmerman, smid, schrijnwerker, ivoorsnijder, hoog geschat. Maar weer niet een vak, waar van de beoefenaar weinig of geen verant woordelijkheid draagt, of veel moet staan. Barbier, vooral de straalbarbier is al een laag baantje, evenals rickshaw koelie. Zij staan den geheelen dag en veel her sens schijnen bij dat werk niet noodig te zijn. Een kruiwagen-koelie staat hoo- ger. Hij heeft de verantwoording voor het goed, dat hij wegbrengt. En dat zegt dikwijls heel wat. U kunt iederen dag kruiwagens, kisten zilver zien Vervoeren van bank tot bank. In Holland zou daar voor een detachement politie en mili tairen voor bescherming opgeroepen worden. Hier kijkt niemand er naar om. Maar ik ben van mijn onderwerp af gedwaald. Een goede huisjonigen ver dient 25 gukfcn in de maand, een koej- Iie 12—16, een kok 20—30, een wasch- meid 14, een tuinman 15—20 guld]en Zij wonen meestal in de bedjenden-kwar- tieren op zeer bescheiden voet. Hun maal is rijst met visch, altijd groente, soms varkensvleesch. Maar laat ik U dit zeggen, dal ze geen boter, suiker, brood', zelfs koffie van den baas versmaden. Het kan ook haast niet anders. Het web tige loon is krap en er moet bijverdiend! woTden om de kinderen groot le brengen, voor de kleeren te zorgen en dikwijls de ouders te onderhouden; een van de eerste plichten van ©en Chinees jegens zijn afgesloofden vader en moeder. Pogingen ingesteld om door hoogere Ioonen het ergerlijke gesteel te doen op houden zijn mislukt. Het kruimeldieven- systeem is te ingeworteld. De bedienden arrangeeren de prijzen met de leveranciers, krijgen meestal 10 pCt. van dc rekeningen en een <leel van het te veel betaalde, het wel opgcsclire; ven maar niet gebruikte goed dat door hen wordt overgespaard en teruggegeven Verder zetten ze alje prijzen op van kleine reparaties in hel huisuwelke duur betaald moet worden. Aan het eind van de maand komt de jongen met een re kening met hel opschrift „dear master' ^mijn beste meester) en de meest fantast- tische zaken worden daarin vermeld» Kunt U zich begrijpen, dat ook bier hel onderwerp „bedienden" een voornaam deel der conversatie vormt? van hetgeen in dc notulen stond aan gaande de waarschuwing van den bur gemeester tol hem gericht om voorzichtig te zijn met zooiels te beweren De heer Hermans noemde die passage in de no tulen leugenachtig en voegde er bij, dat feitelijk tot toelating van geen enkel lid besloten was. De lieeren Roelans en de Bruijn beaamden ait ten volle en de eer ste dezer twee zette nog eens uiteen, hoe alles in zijn werk gegaan was. Na het onderzoek der geloofsbrieven' toch heeft Roelans als rapporteur ge" zegd. „Wel, dan kunnen we niet toege laten worden en komt van der Velpen aan de beurt", waarop de burgm. dan ook antwoordde „Ja, nu komt van der Velpen aan de beurt." Over dejoelaling der andere raadsleden is eigenlijk geen woord gezegd, al moet erkend ,dat hun geloofsbrieven in orde waren. Bij de stemming over de notulen, waar bij vóór goedkeuring waren B. cn W>, en J. F. Verd urmen, en tegen de heer Th. A. Roelans, P. A. Hermans en J|. F. dc Bruijn, zei de laatste nog, dal de voorstemmers er hcelemaal geen gewe tensbezwaren op na hielden Onder de opmerkingen betreffendede rekening van het Burger!. Armbestuur wees dc heer Roelans op de eigen aardige wijze, waarop door B. en W toestemming verleend was .lot verkoop van een huisje. Hoe, zoo vroeg hij,heeft men in een officieel stuk, door den bur gemeester onderteekend en op de ge won© plaats aangeplakt, durven, spreken van onbevvoohbaarverkïaring van be doeld huisje, waar zulks door den raad, die daartoe alleen bevoegd is niet ge schied is? Eu het antwoord van den Pburgemeester was. „Wij hebben dat gedaan op advies der Gezondheidscom missie en ieder was toch ook overtuigd dat het huisje bouwvallig was. De heer Roelans merkte toen op, dal dit geen reden was om in een of ficieel stuk zoo een onware verklaring op te nemen en dat men bovendien gehan deld heeft in strijd met de wet. Bij de behandeling der begrooting, die hoogstens een half uurtje in beslag nam, omdat zonder de minste toelichting de verschillende posten werden voorge lezen, vroeg de heer Roelans, waartoe de post „schrijfloon" diende, waar toch de secretaris verplicht is al het werk ter secretarie le verrichten. Hier was t antwoord van den burgemeester: De secretaris, zoo zegt hij, „staat op zijn mi- nimumtractement en de burgemeester is verplicht zelf werk te verrichten, dat de secretaris voor hem doet." Op de her haalde vraag Van den heer Roelans, welk werk den burgemeester in het bi" zonder is opgedragen bleef deze het antwoord schuldig en eenigszms wrevelig ze hij- „Wij zullen er over stemmen". Goedgekeurd die post met vóór B. en W. en J. F. Verd urmen tegen de lieeren A. Roelans, P. A. Hermans en Ju de Bruijn. Tot slot deze vraag: Is er nog Vertrou wen te stellen in een bestuur, dat zich zoo coin pro mi teert? Th. A. ROELANS. Z o u t e I a n d e. Van 1—31 Augs. Bevallen: L. Roose, geb. Dekker, d. Goes. Bevallen: D. N. de Koning, geb. Flis- gebaalje, z. Overleden L. Berks, 65 jaar, echtge noot van Ca. Traas A. Ilarthoorn, on- geh. d., 55 jaar. Ingezonden Stukken.1) UIT DEN GEMEENTERAAD VAN OSSENISSE. De laatste vergadering Van den ouden raad heeft zich vooral gekenmerkt door scherpe discussies. Na voorlezing der notulen me akte de heer P. A. Hermans aanmerking op de voorstelling daarin, als zou deze stout weg verklaard hebben de kennisgeving van den voorz. van het stembureau niet te hebben ontvangen. Hij wees erop, dat hij alleen gezegd had van meenihg te zijn geweest die niet ontvangen te heb ben en dat geen woord waar was (Ingez. Med VOORUITGANG WINTERVERPLEGING BIJ HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. De winterverpleging, die gerekend ■wordt 1 October aan te vangen, werd in 1925 begonnen in 4 der 9 huizen van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Yacanliekolonies. Sedert dien is er een geregelde en zeer groote vooruitgang te zien. Het aanstaand win terseizoen worden althans voorde cer- 'ste periode van 5 weken, nie't^mindfer dan 8 van de 9 huizen opengesteld en het laat zich aanzien, dat deze huizen ook alle volledig bezet zullen zijn. Lang zaam maar zeker wint dc overtuiging veld, dat het zwakke kind juist in den winter het meest steun noodig hejeft. De winterverpleging is gebleken een middel van beteekenis te iftjn in de rij der middelen tot bevordering der volks gezondheid in het algehieen, en in den strijd tegen de tuberculose in het bij zonder. Bovendien is deze verpleging een so ciaal-economisch belang, omdat de hui zen, die vroeger slechts 5 maanden werden ^sbruikt, nu weldra het geheele jaar in exploitatie zullen zijn. In 1926 werden in alle huizen totaal 4751 kinderen verpleegd. In dit jaar zal omstreeks begin Oc tober het 5000ste kind het een of ander huis van het Ceri'traal Genootschap bin nentreden. Nederland is waarlijk bezig zich op gebied van kinderuitzending aan de spits te stellen. BEVOLKING. Gedurende de IWeede helft van de maand Augustus zijn in de gemeente KOUDEKERKE Ingekomen IC. Kunst, D 56q, uit Goes mej. C. Mulder, D 56q, Goes mej. M. J. Roose, D 56q, ,uit Goes J. We ster- beek met gezin, E 103, uit Vlissingen mej. J. de Kraker, C 26, uit Vlissin gen mej. K. Adriaanse, B 162, Mer liskerlce. Vertrokken Mej. C. Dingeinanse, E 8, naar Mid delburg mej. A. Hildebrand, C 32, naar Duitschland M. Joosse, E 28, naar Canada mej. M. Breel met kind, E 60, naar Hanada C. Bostelaar, E 127, naar Canada 'C. Tocbes, E 147, naar Arnhem mej. A. G. Meeuse, D 201, naar Middelburg. ST. LAURENS Ingekomen P. F. L. I. van der Grinlen en gezin, B 155, uit Den Helder C. W. Schout, B la, Hendrik Ido Ambacht N. Schout, B la, uit Leusden. Vertrekken C. M. Tavcnier, van B 61, naar Ber gen op Zoom P. Looise, A 74, naar Vrouwepolder J. Jacobse, A 8, naar Grijpskerke N. Schout, B la, naar Middelburg. GOES Ingekomen A. Bruel, dienstbode, uit Heinkens- zand, St. Adriaanstraat 3 J. A. Mol hoek, kok, uit Amsterdam, Groote Markt 40 A. Molhoek, zonder beroep, Deven ter, Groote Markt 40 C. Langeveld, geb. cangeveld, zonder beroep, 'Zegwaart, Blaaubeenstraat 8. Ter trókken A. J. Bvusket en gezin, koopman, naar iOisterwijk A 315 P. de Kok, slagers knecht, naar St. Püilipsland, Voorstraat 67 C. van Hekken, bakkersknecht, Waarde A. Padmoes, glasslijper, Rot terdam, Pieter de Raadstraat 50a B. P. de Munck, bezorger, Den Haag, Job ber tstraat 87 A. A. van Riet, gehc. Nonnekes, zonder beroep. Nijmegen, Wa terstraat 171 J. .T. Schrijver, wed. J, de Wilt, pensionhoudster, Zwijndrecht, Prins LI endrikstraat J. L. P. van Sterren, timmerman, Rotterdam, v. Mee- kereustraat 17 M. P. Bil, verpleegster, Eindhoven C. Fagel, zonder beroep, Kruiningen, C 263 N. J. van de Schraaf, cadet L. d. H., Amsterdam, Overtoom1 135137 A. Lamain, onder wijzer, Delfl, Spoorsingel 7 A. Paauwe en gezin, los merkman, Kruiningen, Lan- geviëïe. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Getrouwd: J. J. v. d Weel, 62 j„ en K. C. "Maas, 18 j. Bevallen: I>. Kampman, geb. Gernler, doenter. Overleden: G. Musman, geh. met P- Nett, 46 j. L. Geldof. wed. J. Meijer, 87 jaar. K o u d e 1c e r k e. Van 16—31 Augs. Getrouwd: D. de Ruck, wedn. 55 j., en W. Meijërs, jd. 50 j. L'. D. Suringar, jm'. 47 j., en E. Gideonse, j3. 42 j. Bevallen: G. Duvekot, geb. Kramer, z. M. de Buck, geb Aarnoutse., d. M. Koole, geb. Kesteloo, z. St. L'aurens. Bevallen: J. Kaljouw, geb. van den Broeke, z. OverledenP. J. Groenenberg, wed. J. Kwekkeboom, 81 j. BEZIENSWAARDIGHEDEN. Te Middelburg: Museum van het Zeeuwsch Genootsch, Wagenaarstraat. Maandag—Vrijdag 10— 12 en 1—5; Zaterdag en Zondag 1—5, Oudheidskamer enz., Staouuis. Werk dagen 10—5; Zon- en feestdagen 12—5. Kunstmuseum. Verzameling schilde rijen. Dagelijks 14. Aanmelding kaste lein Schuttershof, Schuttershofstraatje. Abdijgebouwen. Dagelijks. Aanmelding bij den concierge, Koorkerkhof A 142. Huis „In de Steenrotse", tentoonstel ling van antiquiteiten en van werkeni van Zeeuwscho en andere Nederlandschn scnilders. Dagelijks van 10—5. Dwarskaae G 112. Abdijtoren. Dagelijks 10—12 en 1—5. Praalgraf Evertsen, Nieuwe Kerk. Aan melding bij den koster Wal A 4. Tapijtbehangsels Gerechtsgebouw" Hof plein. Aanmelding bij den concierge. Te Vlissingen: Stedelijk Museum. Bellamypark. Zon dag, Donderdag en Zaterdag 1—4, Maan dag, Dinsdag en Woensdag 10—12 en 1—4, Vrijdag 10-12. Kunstkring het Zuiden. Tentoonstelling v. schilderijen van hedendaagsche mees ters. Boulevard Evertsen. Groote of St. Jacobskerk met verschil lende gedenkteekenen. Aanmelding Wj den koster. Te .V e e re Oudheidskamer Stadhuis. Aanmelding bij den agent van politie. Het Schotsche Huis. Aanmelding bij de bewoonster. Tentoonst. Oude en Moderne Kunst „Thé Studio"1, Markt 202, 10—uur. Eleetrische Drukkerij G. W'. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6