B IJ VOEGSEL FEUILLETON. WIE IS EDMUND GRAY? TIME TO RE-TYRE? TiM DB Dinsdag 6 Sept. 1927 Na. 209. BINNENLAND GENEESKUNDIGE HULP VOOR MILITAIREN. Het lid der Tweede Kamer de heer Suring heeft den minister van Oorlog de volgende vragen gesteld: I. Is het juist, dal Zaterdag 20 Aug. j.T. voor twee militairen te Amersfoort, die door tusschenkomst bij pen vechtpar tij werden gewond, door den op het po litiebureau ontboden geneesheer vóór 12 uur des nachts chirurgische hulp nood zakelijk werd geoordeeld en dat deze mi litairen tot het verkrijgen Van die hullp eerst 1% uur later per ziekenauto naar het Militair Hospitaal te Utrecht zijn vervoerd? H. Zoo ja, is de minister dan bereid mede te deelen, waarom geen gebruik is gemaakt van de, zij het iliet-militaire chirurgische hulp, die te Amersfoort zelf aanwezig is? III. Is de minister bereid, ,te bevor deren, dat in voorkomende gevallen door de daarbij betrokken officieren van ge zondheid alle die maatregelen kunnen en moeten worden getroffen, waardoor aan militaire patiënten de noodige genees- en heelkundige hulp zoo spoedig moge lijk wordt verzekerd? DE PROVINCIALE HEG AMSTERDAM— HILVERSUM. Gedep. Staten van Noord-Holland heb ben bij de Kroon een verzoek ingediend tot onteigening van de gronden, noodig voor hel aanleggen van een primairen weg langs het Zandpad. LANDBOUW. De Landbouw fees ten te Hul£t. Waar de akkerbouw zulk een belang rijke plaats inneemt op de landbouwten toonstelling te Hulst meeneu wij goed te doen alsnog de namen te noemen van ben, die bekroond werden. Voor zomergerst waren dat: C. J. Staal, Westdorpe, eerste en A. Stallaert- Elias, Hontenisse, tweede prijs. Winter- gerst; A. Stallaert-Elias, eerste, C. J. Vereecken, tweede. Tarwe: A. Kerck- baert, Nieuw Namen, eerste, Th. van Duijsse, Nieuw Namen tweede; F. Dob belaar, SI. Jansteen derde; Jonge Boeren stand, St. Jansteen, 4de en P. Yael, St. Jansteen, 5de. Haver A. Kerckhaert, le; A. Stallpert- Elias 2e; J. Hamelinck, Stoppeldijk ,3e. Veldboonen; Alph. Maet, Stoppeldijk, le; 'stamboonen: E. van Caimpen, Stoppel'" dijk, leD. Hiel, Walsoorden 2e. Erwten' C. Staal, Westdorpe, le; A. Stalliaerl- Elias, 2e; D. Hiel, 3e; J. Hamelinck, 3e. Koolzaad: W. Staal, Stoppeldijk ,1c; J. J. Michielsen. Axel, 2e. Blauw maanzaad: H. de Waal Graauw, le; J. Truijman, Boschkapeile 2e; A. Stallaert-Elias, 3e. Vlas A. Stallaert-Elias, le; A. d'Haens, Clinge, 2c. Suikerbieten: A. Kerckhaert le.- Jac. de Waaty Ossenisse, 2e; E. van Campon^, 3e. Voederbieten: Jonge Boe- rensland'St. Jansteen le; Fr. Voet, Hulst, 2e; A. Kerckhaert ,3e. Aardappelen le prijs Jonge Boeren stand, Grauw; 2e Jonge Boerenstand, St. Jansteen en Alph. d'Hert, Zuiddorpe; C. J. Staal, Zuiddorpe en \ved jE. Verscheuren, Hengstdijk. Voor volledige inzending van pootaard- appelen behaalde de Jonge Boerenstand te St. Jansteen den eersten en P. Vael al daar den tweeden prijs. Voor inzendingen van/proefvelden be haalde de R.-K. J. B.te Sty Jansteen den eersten en die te Graauw den tweeden prijs. Ook voor de inzendingen van best geslaagde variëteiten proefveld, geen aardappelen; voor vergelijking van ge- trieurde en ongetrieurde haver en voor het nutltigste proefveld behaalde iede re keer de R.-K. J. B., Stv. Jansteen den eersten en in heide laatstgenoemde klas sen die te Graauw den tweeden prijs. Voor de mooiste inzendingen landr bouwzaden en pootgoed, goedgekeurd te velde, verkreeg P. Stallaert, le Klooster- zande een eersten prijs en de medaille van H. de Koningin, A. Stallaert-Elias te Hontenisse en de R.-K. J. B., Sty Janf- steen een eersten, P. Vael, St. Jansteen, Jul de Wae! te Groenendijk, P. W. de 'Cock-Verbiest, Kloosterzande, Alph. - Kerckhaert, Nieuw Namen, J. A. Staal, Kruispolder en Jos Buijsrogge, Larns- waarde ieder een tweeden, terwijl een derde prijs werd toegekend aan' J. C. Vereecken, Stoppeldijk; J. Hamelinck, Stoppeldijk; A. d'Haens, Clinge; J. Truij man, Boschkapeile; H. de Waal, Graauw; A. D. H. Verscheuren, Hengstdijk; P. Vereecken, Stoppeldijk; Osc. van Waes. Westdorpe en R.-K. J. B., Kloosterzandev Voor den bloementeelt werden door Jos v. d. Walle te Hulst, tweede prijzen behaald voor de mooiste bloemenmand en voor potplanten en een eervolle ver melding voor het fraaie geheel in zijn buitenstand bereik.t fn de afdeeling voor particulieren be haalde wed. C. v. d. Pulten, Clinge een eersten, kapelaan v. d. Heyden, Sty Jan steen een tweeden en pastoor Bouwman, Terholc een derden prijs. In de afdeeling boomkweekerij werd aan wed. P. de Jough te Goes, een eersten, aan P. v. d. Branden, Hulst 3 tweede en aan Jos v. d. Walle een derden prijs toegekend. Bij de afd. fruitteelt waren prijswinners: P. v. d. Branden; Landbouwschool te Hulst en J. Vereecken, die ieder een eerstèn prijs kregen. Voor pluimveevoeder be haalde P. Sluijs te Weesp en D. J. A. vL d. Walle le Hulst een eersten en D. Das te Utrecht een tweeden prijs. Voor inzendingen van zaadhandelaren e.d. werden eerste prijzen toegekend aan: Wilhelminapolder te Goes; wed. P. de Jongh, Goes en wed. S. Broos, Kruis land, terwijl A. Meesters aldaar een tweeden kreeg. In afd. machines werden teerste prij- zen_ toegekend en wel aan A. Bergheijn, Sluiskil; Alb. Eggcrmonl, Hulst, I. Cap- pon, Heinkenszand en A. Weemaes-Brand te Hulst. (1 gedeeltelijk), 8 vormers (gedeeltelijk), 2 kernmakers, (gedeeltelijk), 7 bankers, 3 boerenarbeiders, 6 reizigers, 9 winkel bedienden, 3 chauffeurs, 3 kellners, J1 kantoorbedienden, 10 van andere groe pen, 44 met vakkennis zonder bepaald beroep, 163 zonder vakkennis (onge schoolden) (waarvan 2 gedeeltelijk). Ver der 18 vrouwen, w.o. 2 naaisters, 4 win keljuffrouwen, 3 kantoorbedienden, 1 dienstbode (kan koken), 4 werkvrouwen, 1 kinderjuffrouw, 3 waschvrouwen (v. wasch aan huis). Totaal 361, vorige week HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCIIEBLL Geautoriseerde vertaling naar het Engel sch, van WALTER BESANT, door Mej. E. HOOGEWERF. 47). Waarom zou hij eer „boven verden king verheven zijn, dan George? En je verlangt van mij, dat ik op d,e eerste de beste beschuldiging George zou behande len, zooals jij dat Aihclslan dped. Neen, Hilda, d,al doe ik fliet." „Ik wil je op alle mogelijke wijze te gemoet komen Elsie. Helt is een vreese- lijke, een hartbrekende geschiedenis. In- tusschen, wal ben je van plan te doen?" „Niets! Wal zou ik doen? Ik houd mij eenvoudig, of er niets gebeurd; is." „Sir Samuel droeg mij op, je 'zéér ernstig te waarschuwen. Als je er in toe stemt, hem weer te ontvangen „Er in toestemt?... Waarom zou ik weigeren? Binnen veertien dagen is hij mijn heer en meester, wien ik gelioor1- zamen moet." Ze ging nu zitten en barst te in tranen uit. „Als je hem weerziet," ging Hilda [voort „waarschuw hem dan, dipt hij het land uitgaat' De zaak, heeft al zooveel zeker heid, dat binnen een paar dagen de be Waren voorheen in Duitschiand de invoerrechten op oesters 250 R.M. per 400 K.G. met ingang van 1 September 1,1'. is dit verlaagd tot 100 R.M. Voor de oesterculluur een reden tot dankbaar heid. o Een gevaar voor de ocsler-In d u s tr i e. Er bestaan in Noord-Brabaul plannen om cjep betere afwatering te krijgen. Een der frtannen is zoodanig geprojecteerd, dat in de omgeving van NieuW-Vosmeer de uitwatering zal plaats hebben. De Th. Crt. is van meening dal dit.al heel funest zou zijn voor de oesterj-in- dustrie. Werkloosheid. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbeurs aihier ingeschreven2 typografen2 grondwerkers, 1 loodgieter, 3 metselaars, 9 opperlieden, 9 schilders, 18 timmer lieden, 4 meubelmakers, 2 stoffeerders, 9 kleermakers, 4 bankwerkers, 2 elec- tricieus, 1 boorder, 1 lasscher, 2 ma chinisten, 1 rijwielhersteller, 4 stekers, wijzen volledig zullen zijn en dpu is hel te laat. Maar beier nog, Elsie, ont vang hem niet en laat hem aan zijn lot over." „We hebben Alhelstan al zien ga ah. Die had óók moeten blijven. Als ik Geor ge over het geheel al raad geef, dan zal ik hem raden op zijn post te blijven elx de zaak at te Wachten. En, verliet hij hel land, dan ging ik met hem mee." „Dat zou toch de dwaasheid ten top gedreven zij n, Els ie! Ik hoop maar, dat hij uit zichzelven zoo verstandig is, om te vluchten. Intussclieu valt er nog iets bij in het oog te houden." „Wal dan? Spaar me maar niet Hild;a! Na wat nu vooraf gegaan is, tmoet het miojg maar een punt van zeer ondergeschikt' belang zijn." - ^„Je bent bitter, Elsie, en dat verdiien ik niet aan jef Maar dat is nündjer, op zulke oogcnblikken moet alles vergeven worden. Het betreft d|en dag van je hu welijk. Die was bepaald op den twaalf den van de volgende maand, dus nog geen drie weken later. Houd( je voorbe reid, d[at dit uitgesteld moet worden." „Ja, waarlijk?... Omdat jij beweert, dat iels onmogelijks zoo, goedt als bewe zen is? Zeker niet Hilda." „Ik ben hier vandaag gekomen, Eli sie, op uitdrukkelijk verlangen van sir Samuel om den slag te verzachten en je te waarschuwen. Of je het dien ongeluki- lfjgen jongenman wilt meedeelen, moet VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. ind. Stoomvaartlijnen. P. C. Hooft, 3 Sept. v. Genua, Bata via naar Amsterdam. Prins der Nederl. 5 Sept. te Amster dam v. Kopenhagen. Riouw, 4 Sept. te Suez, Batavia n Amsterdam. Salawati, 2 Sept. v. Port Said, Bata via naar Amsterdam. Tabanan, 3 Sept. v. Colombo, Rot terdam naar Batavia. Alciuous, p. -1 Sept. Periin, Amsler-- dam naar Java. Medan, p. 4 Sept. Viissingen, Rotter dam, I. v. Antwerpen n. Batavia. Merauke, 5 Sept. v. Sabang, Batavia naar Rotterdam. J. P. Coen, p. 5 Sept. Gibi-altar, Am sterdam naar Batavia. Keilosono, 5 Sept. v.m. 2 uur van Marseille, Java naar Rotterdam, Djember, p. 3 Sept. v.m. 7 u Point de Galle, Rotterdam naar Batavia. Garóei, p. 5 Sept. Ouessant, Rotterdam naar Java. "Trrotius, p. 4 Sept. Perim, Amster dam naar Batavia. Hector, p. 4 Sept, Land's End, Tri nidad naar Amsterdam. Insulinde, 5 Sept. v. Sabang, Batavia naar Rotterdam. Tjerim'ai, p. 5 Sept. nm.. 1 u. Suez, Batavia naar Rotterdam. Bali, 5 Sept. te Batavia van Amster dam. Krakalau, 3 Sept. Batavia naar Am sterdam. Kedoe, 5 Sept. n.m. 4 u. v. Port Said, Batavia naar Rotterdam. Menado, p. 5 Sept. Kaap Blanc, Rot terdam naar Batavia. Op ten Noort, p. 5 Sept. Ouessant, Amsterdam naar Java. Prins der Nederlanden, 4 Sept. te Ba tavia van Amsterdam. Riouw, 4 Sept. van Port Said, Bata via naar Amsterdam. Stoomvaartlijnen op Noord- A m.erika, Veendam, p, 5 Sept. v.m. 4 u. Lizai'd, New-York naar Rotterdam. Leerdam, p. 4 Sept. n.m. Faval, Rot terdam uaar New Orleans. Burgerdijk, p. 4 Sept. Scilly, Rotterdam naar New York. VERSCHILLENDE BERICHTEN. - Donderdagnacht is het groote huis van R. H. A. te Waalwijk, waarin geves tigd was den broodbakkerij met kruide nierswinkel en de schilderswerkplaats geheel door braud vernield. De brand nam zóó snel in omvang toe, dal die kin deren slechts met groote moeite konden worden gered. Van R. heeft een gedeelte van een schoorsteen, die viel, op het lichaam gekregen, waardoor hij zeer ern stige verwoudingen heeft opgeioopen. Het huis en de inboedels waren le gen brandschade verzekerd. De directie van het Gemeente-EIec- triciteilsbedrijf te Rotterdam deelt het volgende mede: Het ernstige ongeval, dat heeft plaats gehad, waarbij een jongmensch van 18 jaar in het bad door clectrieitcil werd gedood, moge een waarschuwing zijn voor lederen electriciteilsverbruiker om in de badkamer en ook in vochtige keu- je zelve Weten. Maar misschien, als je het doel, djat hij dan liet voorbeeld van onzen onwaardigen broer volgt en het land uitgaat. Doet hij dlit niet, dan kan de slag morgen of overmorgen vallen. Hij zal gearresteerd worden en voor den rechter worden gebracht. O Elsie en wilde je nu zoo'n man trouwen? Je drijft je geloof in hem to ver! We meq- neu wel altijd, dpi we bemind wordiem door den besten onder do mannen, dal geeft ook zooi'u gevoel of wiej ook de bes te onder de vrouwen zijn! Maar in dit geval, nu ik je toch verzeker, dal' sir Samuel, een man die altijd onder geld heeft geleefd, zoo te zeggen, en dps Wéét wat een sterke verleiding geld), is, zich vast overtuigd houjdjf van George's medef- plichtigheid, kon je je toch ook nog wel eens even bedenken. Wat heeft mr. De ring gezegd in het geval van ALhelslan? „Alles is mogelijk". En zóó zeg ik nu, in hel geval van George Austin „Neen, toch niet allesl Dit, bijvoor beeld, niet." Ja, zelfs dat! Wat weet je nu van zijn particulier leven? Waarom heeft hij het feit van Athelstau's verblijf in Londen' verborgen gehouden? Waarom heeft hij ons nooit eens gesproken van dien on gel ulckige?" „Daar zal hij Wel zijn reden-' voor heb ben gehad." „O, 'tis een verschrikkelijk ding voor je!" ging Hilda voort, „nu de huwelijks kens de grootst mogelijke voorzichtigheid te betrachten. Het slachtoffer van dit ongeval werd staande in het bad aangetroffen met een los snoer, waaraau een lamp hing, om zijn arm gewikkeld. fn een badkamer, mogen geen lampen met een los snoer gebruikt worden, ter wijl een electrisch kacheltje zóó moet worden geplaatst, dat het niet onwille keurig tegelijk met het bad, den geyser of een waterlieklingkraan kan -worden aangeraakt. Zoolang men nog op bloote voeten is en de huid vochtig is, moet men geen enkel onderdeel' van electrl- sche leidingen of toestellen aanraken. Omtrent het gebeurde op die Hout- rustlaan in den Haag wordt' nog hel vol gende gemeld!: Commissaris Kramer is Zaterdagmiddag en ook Zondagochtend! steeds bezig ge weest meï het liooren van ooggetuigpn Ook R., de aangehoudene, is aan een scherp verhoor onderworpen. Hij weiger de echter eenige inlichting le geven om trent zijn makker, die bij de inbraak en de schietpartij tegenwoordig was. Er wordt ook ten scherp onderzoek ingesteld naar dp mogelijkheid of R. ook betrokken kan zijn bij den bruta'- len overval in de Theresiaslraal, waar bij ook een agent ernstig is gewoimd. R. is een berucht inbreker, die reeds verschillende vonnissen achter dien rug heeft. Er zijn nog enkele arrestaties gedaan in verband met deze zaak. Ook de Rot- terdamscbe politie lieefl ieniandi aan gehouden, van wien men vermoede, dat hij de tweedlp persoon zou zijn. Hel bleek echter, dat men die rechten jiersoon nog niet gevonden hack Tal van autoriteiten en particulieren hebben deelneming betuigdl met het lot van inspecteur Paul. De minister van Justitie heeft eveneens van zijn belang stelling en deelneming blijk gegeven en den hoofdcommissaris verzocht., hem op de hoogte le houdlen van den toestand van den inspecteur. De toestand van <len inspecteur is naar omstandigheden niet onbevredigend. De patiënt heeft een vrij rustjgen nacht doorgebracht. Door den Vreemdelingendienst te 's-Gravenhage is aangehouden een zekere B-, van Duilsche nationaliteit. B die zich ook uitgaf voor dr. B. en on der ook nog enkele andere namen zich aan liet dienen, maakte er zijn werk van bij verschillende groote firma's 1e 's-Graven hage en in Rotterdam inkoopen te doen met de belofte 9\-er eenigen lijd- te zullen betalen. Het geld werd echter nooit voldaan. In Rotterdam hadi hij bij een firma G. een schrijfmachine op afbetaling gekocht Korten tijd later verkocht hij de schrijf machine aan een ander. De gedupeerde firma deed nu een aanklacht ter zake van verduistering. Naar vermoedt wordt, heeft de man kans gezien om in totaal voor f 2000 aan goederen onder vaische voorwendsels te verkrijgen. Hij is thans aangehouden en zal ter beschikking van de Rotterdamsche poli tie geslekl worden. - Mevrouw V. wonen.de ie Voorburg, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat, tijdeus zij in zee baadfte, "it haai" bad koetsje aan het Volkszeebad, een tasch- je is gestolen. Het taschje bevatte een porlemonuaie met eenig klein geld, be nevens in een gele enveloppe het lesla ment van mevrouw V. - De rechercheur D le Leiden, die te zijnen huize in beschonken toestand in het bijzijn van zijn vrouw een schot met een dienstrevolver heeft gelost, is door den burgemeester op slaanden voet ontslagen. Zaterdagmorgen is dc los-werkman der gemeentelijke lichtbedrijven te Lei den, zekere v. E,, van ongeveer 10 M hoogte door een ruit gevallen, waardoor hij in het ketelhuis terecht kwam. Erns tig gewond is de man naar het St. Eliza beths gesticht vervoerd. De FISK-boy is het symbool van een kwaliteitsband. Neemt dus FISK, als de tijd daar is om nieuwe banden te koopen. de band, die minder kost dan hij moest kosten. N.V. „R.A.M.I." LEEUWARDEN Ruitertkwartier 37*45 Telef. 232 AMSTERDAM! N.Z. Voorburgwat 75-77 Tel. 35397 Vraagt Uw handelaar. dag zelf vaststaatMaar niemand kan het je toch kwalijk nemen." „Hoor eens hier, Hilda. Ik geiloof, dat je hel er op gezel hebt, om mij gek te maken." Allerminst 'lieve! Maar je moet het geval onder de oogeu zien. Dal heb' ik gedaan. Vandaar dat ik dan ook lot dè slotsom ben gekomen, dat ik mij niet' meer met George bemoeien zal. Er zijn van die daden, dje een man uitsluiten van zijn omgeving, van zijn geliefde, zijn. zusters (Praat toch niet zulken onzin!" riep Elsie ongeduldig. ,(Laat den slag dan 'valljen, zooals jij dat noemt. Wjat mij betreft, ik zal George niet waarschuwen, dat hij beschuldigd wordt van oneerlfijle lijkheid." Hién troost is er tenminste nog voor oris,, kindlief' Namelijk dat een man die een wettelijke beschuldiging heeft, niet trouwen mag." „Arme George! Hij, die nog geen tién pond ooit heeft bezelen.,tot hij deel genoot werd.1" pluist. Dit zal dan ook de beweegre|- <Jen zijn geweest. Armoede heeft hem verleid tot een geheim overleg met Al helslan. En behalve het onverantwoor delijke tegenover ons! Elsie, denk toch eens aan de verantwoordelijkheid tegen over je zelve, die jc op je laad!t. Wat! moet er van je kinderen worden, als ze reeds zoo gebrandmerkt 'ter wereld liBOillCA!! Yert. v. Zeeland B. J. SLAGER, Strandboulevard 108, Vliesingen. Tel. 97. (Ing. Med.) - Zaterdagnacht is le Voorschoten brand uitgebroken, vermoedelijk door kooibroei in een hooiberg, van den land bouwer C van Zanden. Het vuur tastte ook de nabijgelegen boerderij aan, ge naamd de „Donkwoning", dateerende uit de lGe eeuw en toebehoorende aan barou Schimmelpenninck van der Ove, ambachtsheer van Voorschoten. Met uitzondering van eenige schuren is de geheele hofstede afgebrand. Ver zekering dekt de schade. - Vrijdagavond is iu de Yosslraat te Utrecht een 9-jarig jongetje door een auto aangereden en gedood. Het jongetje werd, doordal Hij van een auto was ge sprongen, door een andere aankomende auto gegrepen. Op het Donderdag uil de rivier lbij Oapelle aan den IJssel opgehaalde lijk van den vermoorden rentenier Dekker, is een lijkschouwing verricht, len einde de vermoedelijke doodsoorzaak vast te stellen. De uitslag van dit onderzoek is nog niet bekend. - Zaterdagmiddag is Ier hoogte van het dorp Roosteren hel lijk van G. op de B. in de Maas drijvende gevonden. Hij is het vierde slachtoffer van liet ougel|uk aan den stuw te Borgharen. Hij was on gehuwd, en 24 jaar oud. De lijken van de vier verdronken ar beiders zijn dus thans gevonden. Donderdagavond is de j*roole boer derij op de Mandjeswaard. Kaïnpereiland! toebehoorende aan de gemeente Kampen komen? Ik beu zoo even bij moeder ged weest. Ze zegl, dat het huwelijk moet worden uitgesteld tol de man vrijgespro ken zal zijn. Intusschen heeft zij den moed niet, hem le zien. Jc kunt hem (hier ontvangen als je wilt." „Het is werkelijk verwonderlijk!zei Elsie en trad aan Let open venster, als had ze behoefte aan lucht. Verwonder lijk' Hetzelfde lot dat Alhelstan le beurt viel, bedreigt nu ook George! Maar Hil da, ga jij gerust naar moeder en zeg haar uit mijn naam, dat, al mocht dan ook de heele wereld George, mijn Geor ge, een schurk noemen, ik hem trouwen zal. Want zie je, niet-alles is mogelijk Dit ook niet!" „We zullen moeite hebben, met Elsie," sprak lady Dering tol haar moeder. „Want de menschen noemen haar zacht en inschikkelijk. Ze is zoo koppig als een ezel. Geen monsch, die haar afkrijgt van hetgeen zij zïeh eenmaal voorgesteld heeft". HOOFDSTUK XVII. Was hij zoo arm? Toen de deur achter haar zuster dicht ging, bleef Elsie een oogenblik onbet weeglijk zoo staan. Het leeg haar wel of alles om haar heen veranderd was, of alle licht en gloed aan den dag beno men werd, of haar werk geenerlei bekor ting meer voor haar bezat ,of ze niets aangenaams meer had om aan te denken, tegenover de vreeselijke beschuldiging, ,d.)

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5