mm s co. - oioi de Reclame Aanbied ing LI LUIFEL DE [LEEÜW-VAH 1EES DE ;LEEÜW-YAH REES Raadpleeg Notavieële Examens. De Mode-Academie Mode-Academie <1 - :Wolfaarlsdijk, met ide heeren W. Re ij nier- •se, J. G. de Jager, L. v. <1. Linde en J. Klompe, die 17 in'. 6 see. maakten; den derden prijs aan Ploeg H van V.I. Q.S., beslaande uil de heeren J. Willem- se, A. Joagepier, P. de Plaa en J. Overtveld, die een tijd van 17 m'. 8 sec. maakten. De eereprijs voor den feerst aanko mende in de eerste étappe werd behaald door den heer A. Geljon van E. M. M., voor de tweede etappe door den heer H. de Klerk, voor de derde etappe door den heer Th. de Voogd, beide van V.I. OS I' I l Door dezen uitslag is V.I.O.S. eigei- nares van den wisselbeker voor de esi- tafelte geworden, daar zij hem ook ver leden jaar won, terwijl E. M. den wisselbeker voor het hoogst aantal pun ten, in haar bezit heeft. Des avonds hield 'de heer Deenen, vice voorzitter van de Koninklijke Neder- landsche Alhleliekvereeniging, een le zing, waarvan het resultaat was, dat een 'voorloópige commissie werd benoemd, die zal trachten op een op 17 dezer te houden vergadering, te komen tol de op richting van een Walchersche Alhleliek vereeniging. is: o- Ten nisdemonstratie. De leimisdemonstralie, Zaterdagmiddag op de banen van het Sportterrein aan aen Nadorst alhier gehouden, liad veel belangstelling. De beste spelers van Zee land toonden daarbij zeer goede staaltjes van enkel, dubbel en gemengd spel. De heer Hesselink alhier, gaf een) zeer interessante uiteenzetting van di verse slagen, waarmee velen hun voon- deel kunnen doen. De heer W. de Graaf heeft de demonstratie geopend en na afloop dank gezegd aan allen die tot het welslagen der demonstratie meegewerkt hadden. o De A. N. W. B. op de tentoon stelling te Hulst. Er is voor ons aanleiding onder deze rubriek een afzonderlijk woord te wijden aan de inzending van den A. N. W. B., den Toeristenhond voor Nederland, op de tentoonstelling te Hulst. Onder de deskundige leiding van den heer E. H. Kruijff, uit Leiden, is in een der tenlen door den Bond een zeer groote stand ingericht, waarop alle uitgaven van den Bond zija geëtaleerd, als reiswijzers, gid»- sen, platen, enz. In het bijzonder vesti gen wij de aandacht op het verkeersspiel, waarmede den kinderen de regels van 't verkeer spelenderwijze wordt ingeprent. .Van groote beteekenis, nu nog veel te weinig paedagogen voelen hoe zeer dit op hun weg ligt. Op hun weg ligt nog een tweede zaak, cn ciat is de bestrijding van het vandalisme. Hoe welig dit hier en daar in ons land nog tiert, bewijzen eeri| tweetal geëxposeerde gemeenlenaamboiv den, die, kort na hun plaatsing door den Bond, reeds zoo met steenen bewerkt zijn, dat heele stukken emaille er af zijn. Het toppunt op dat gebied is echter wel de geheel gebogen paal van zulk een naambord, die werd aangetroffen in een sloot onder de gemeente Hazerswoude bij Leiden. Bij onderzoek bleken enkele jonge personen op aanstichting van een landbouwer den paal, die toch ten alge- meenen nutte daar was geplaatst, zoo te hebben mishandeld. Nogmaals, opvoeders en onderwijzers, hier is een dankbare taak voor U weg gelegd. Zaterdag werd door de vereeniging Landbouwbelang te St. Annaland aanbesteed de levering vrij op den wagen aldaar van 7100 K.G. superphosphaat 5 14 pet, cn 10000 K G, kalizout k 40 pel. Ingeschreven was voor de superphos phaat door: W. Hcijboer te SI. Anna- lanct, f2.65; P. J. van Aardenne, te Dordrecht, f2.55. Voor het kalizout door: W. Héijboer to "St. Annaland, f6.30; P. J. van Aar denne tc Dordrecht, voor f6.27; Coo- mans te Dirksland,/ f 6.258 p. 100 K.G'. Beide partijen gegund aan P. 7. van "Aardenne te Dordrecht. - Bij de aanbesteding voor bestra- lingswerken in de gemeente Breskens was laagste inschrijver I. Vergouwe te Breskens voor f 1444 aan wien het werk is gegund. LEGER EN VLOOI De kruiser „de Ruyter" iis ter reede van V1 i s s i nge n geankerd; hij' zaj! daar proef stoómen. Luils. ter zee 3de kl. J. A. Vink, jhr. II. A. N. A. van Adrichem Bool- gaert en F, Vier sen, zullen 7 dezer per particuliere gelegenheid huh bestemming naar Oost-Ijndië volgen. Vice-admiraal A. F. Gooszen, wien een eervol ontslag uit den zeedienst is verleend, zal 19 October met het stoom schip Jan Pieterszoon Coen repatrieeren. Luitenant ter zee le kl. J. \V(. G. van Heugel is vergund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Bij beschikking D. v. O), is aan den dienstplichtige M. C. Fiere van de lich ting 1923 uit Zierïkzee met ingang van 1 Nov. 1927 voor goed vrijstelling van den dienstplicht verlpend. Bij besluit van den gouverneur-ge neraal van Nederljandsch-Indië dd. 29 Augustus, zijn tot tweede-luitenant hij het leger, aldaar, benoemd hiji het wapen der infanterie E. P. Bouman, J. D. de Riemcr, J. Kaseger, E. 0|. van Deursen, J. H. C. Biekart, Th. A. "Wiiillpmse, A. ,F, L. Maris, H.. A. D. Betke, J. II, M, Schenk. (St. Ct.) De gezaghebber der gouvernements1- marine, de heer J. M. Vooren, die het |ievel voerde over de „Wega", toen deze in botsing kwam met de Zeven. Provin ciën", en die volgens het officieele on derzoek daarvoor aansprakelijk moet women gesteld, is met ingang van 6 Oct. la.s. gepeusionneerd. Nieuw watervliegtuig voorde marine in Neder 1. Indië. Men meldt aan de Maasbode uit Dordrecht: Op het terrein, oorspronkelijk be stemd voor Van Duivendijke's Scheeps werf, heeft de HoIIandsche N.V. Avia- lando, thans haar eerste watervliegtuig gereed, bestemd voor de Nederlandsche Marine in Indië. Het is een Dornier- Wall-vliegboot, voortbewogen door twee Loraisse-Dietrich motoren, die in tan- demvorm boven de vleugels zijn aange bracht. Het toestel heeft een eigen ge wicht van 3600 K.G. en kan een nuttige last van 3000 K.G. meevoeren. Verder biedt het plaats voor 5 personen en heeft een bergplaats voor 2400 L. ben zine. De maximum snelheid die bereikt (kan worden is 195 K.M. per uur, texS wijl een afstand van 2000 K.M. aan een stuk gevlogen kan worden. Vandaag zou het toestel worden ingevlogen door den •marinevliegenier Eikerhout, doch deze proeftocht is door het ongeval, den vlie ger enkele dagen geleden in de Kooij overkomen, uitgesteld. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BUITEMLANI fiSgeneon Osenicht. De Volkenbond. Gister is de 'Assemblee (voltallige zit ting) van den Volkenbond geopend. 49 staten zijn vertegenwoordigd. De eenige staten, die ontbreken, zijn: Argentinië, Bolivia, Brazilië, Spanje, Honduras en Peru. Argentinië zal waarschijnlijk de volgende week nog komen. De vergadering koos tot voorzitter den gedelegeerde van Uruguay, Guani, met 24 stommen, tegen 21 op den Oostonj- rijkscnen gedelegeerde Mensdorff. Guani heeft zijn verkiezing te danken aan de groote verdiensten, die hij zich tegenover den Volkenbond verworven heeft dooi zijn flinke houding verleden jaar in de crisis over de samenstelling van den Volkenhondsraad. Het is aan hem voor ëen groot deel te danken, dat Brazilië toen niet door andere Zuid- Amerikaansclie staten ondersteund werd. De stommen, die Guani verkregen heeft, zijn echter ook voor een deel het gevolg van de geringe neiging, die bij Frankrijk en de Kleine Entente bestond om den Oostenrijker Mensdorff, met .uilgesproken Duilscho sympathieën, lot voorzitter te verkiezen. De vergadering splitste zich in zes commissies: een juridische, technische, dülwapcnings, financieele, sociale en hu- manitairo aangelegenheden, en een po litieke. In de zes commissies der Vergadering zal Nederland door de volgende leden zijn vertegenwoordigd: In de eerstecomj- missie door mr. J. Limburg; in de tweede door prof. J. P. A. Franpois, graaf Van Lyndcn van Sandenburg en den heer De Kal Angelino; in de derde door jhr. Loudon; in de vierde door prof. Van Eysinga (tevens voorzitter); in de vijfde door prof. Francois, den heer Van Wettum en mevr. Kluvver; in de zesde door graaf Van Lynden van Sandenburg. Mevr. Kluyver, secretaresse der Ne- jderl. delegatie, zal voor het eerst zelf- tstandig optreden als gedelegeerde. Dc Rij li bezetting. Aan de Duitsche Rijksregeering is thans officieel medegedeeld, dat het be zettingsleger in het Rijnland met 10.000 man verminderd wordt. Er zal dus nog 60.000 man blijven. Wolff seint nog, dat Briand bij de mededeeling aan Slresemann, betreffen de ae vermindering der bezetting, be loofd heeft, dat het desbetreffende be sluit reeds zeer spoedig zal worden uit gevoerd. Er zal over de bizonderheden der uitvoering en over de verlichting van den bezettingslasl voor de bevolking nog een uitvoeriger nota verschijnen. In verband met de vermindering der 'bezettingstroepen zullen in het Rijnland het hooldkwartier van het drie en dertig ste arméeoorps, de generale staf, het commando en de onderafdeelingen op ,25 October opgeheven worden. Terzelf- dertijd gaat het hoofdkwartier van de 41sle infanteriedivisie van het Rijnland naar Besan^on, terwijl het 52sle ge- niebalaillon vereenigd wordt mei het vierde genieregiment te Toul. BEKNOPTE MEDEDEELINCEN. Uit Be Igië. Naar uit Brussel aan de N. R. Crt. wordt gemeld, heeft de technische sub commissie, belast met het bestudeeren Van het kanaalplan Antwerpen—Gent, ha re werkzaamheden geëindigd. Hare con clusies komen in hoofdzaak neer op het erkennen der mogelijkheid van het gra ven, dwars door het land van Waas, van 'een in de Schelde bij Antwerpen uit mondend kanaal, dat de verbinding, te water, zou verzekeren met hel kanaal van Terneuzen. Dit kanaal zou evenwel slechts bevaarbaar zijn voor schepen van 600 ton, met dien verstande nochtans dat, bij hel aanleggenmet de mogelijk heid het later voor schepen van maxi mum 1350 ton toegankelijk te maken, rekening zou worden gehouden. Van een zeekanaal is dus, althans op het oogenblik, nog geen sprake. Uit Engeland. De Pride of Detroit is te Alahabad, aangekomen. - Gisterenavond zijn door miss Mabel Boll de laatste toebereidselen getroffen voor haar vertrek naar Amerikh, waar zij Levine en Hdnchcliffe zal vergezellen in de Miss Columbia op een vtuclit over den Oceaan in W. richting. Levine ver klaart waarschijnlijk Woensdag tussche» 5 en 6 le zullen starten. Uit Ierland. Voor de verkiezing in den Vrijstaat zijn maar 264 candidaten gesteld. Bij de verkiezing in Juni waren het er 376. Gebrek aan geld en tijd voor voorberei ding lijkt de voornaamste reden van de vermindering. Uit Italië. Het nieuwe fascistische wetboek van strafrecht brengt den doodsteek toe aan hel duel. Wie iemand uitdaagt tot een duel, krijgt een boete van (in Ned. geld) omstreeks f 240, wie iemand wondt zes maanden gev.straf en wie iemand doodt, vijf jaar. Uit Roemenië. Voor dezen tijd van het jaar onge wone plasbuien hebben in het Noorden van Roemenië, in het bijzonder in de provincie Boekowina, ernstige schade aangericht en menig slachtoffer gemaakt. Uit China. Het overlijden wordt gemeld van admiraal Sada Kisji Kato, bevelhebber der Japausche vloot, die tijdens den grooton oorlog de Duitsche basis Tsing- tao bezette. MARKTBERICHTEN, Goes, 6 Sept. Boter f 0.95, eieren f 7. Aanvoer V. P. Z. 21200 stuks; f7.20 per 100 stuks. Hulst, 5 Sept. De aanvoer wTas ruim, de handel kalm. Tarwe 10—14, rogge 11, gerst 12, ha ver 10, erwten 20—23. Rotterdam, 6 Sept. .Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 183 paarden, 30 veulens, 947 ma gere runderen, 908 vette runderen, 751 vette- en graskalveren, 347 nuchtere kal- vei-en, 191 schapen en lammeren, 19 varkens, 153 biggen, 29 bokken of geiten. Prijzen voor: vette koeien le kw. 1.00 1.10, 2e kw. 0.90 -1.00, 3e kw. 0.70 0.S5; ossen lc kw. 0.90—1.00, 2e kw. 0.850.90, 3e kw. 0.70—0,80; stieren le kw. 0.85—0.95, 2e kw. 0.80-0.85, 3e kw. 0.70; kalveren le kw. 1.40—1.60, kw. 1.25—1.30, 3e kw. 0.90-1.00. Prijzen voor: melkkoeien 215380 kalfkoeien 230—400; stieren 120—180; pinken 145—180; vaarzen 180—200; werkpaarden 200—300; slachtpaarden 150—250; hitten 150—200; nuchtere kal veren 1216; fokkalv.eren 18—30; big gen 10—16; overloopers 20—32. 'Rotterd. veiling. Aangevoerd 110.000 stuks. Prijzen voor kipeieren: 5.65—8.65, eeuaeieren 5.25—7.35. 445STE STAATSLOTERIJ. 4de klasse. 1ste lijst. Trekking van Maandag 5 September. Prijzen van f1500: 6142 f100019339 f 400: 9403 13330 f 100: 663 1662 2771 4159 11733 13967 17274 PRIIJZEN VAN f 65. 10330 10408 18826 18845 10344 10886 18842 ADVERTENTiEN. Yoor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het over lijden van ons lief zoontje JAN, betuigen wij door deze onzen hartelijken dank. A. GOEMAN. L. GOEMAN—Radder. Middelburg, 6 Sept. 1927. Voor de vele blijken van deel neming, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Eohtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOZINA RISSEEUW ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. A. BECü. Groede, 6 September 1927. Personen, die genegen zijn zich bij nette DANSCLUB, uitsluitend voor gehuwden, aan te sluiten, gelieven hun kaartje te doen be zorgen onder motto Dansclub aan het bureau van dit blad. TE KOOP: EEN SCHILDERSZAAK MET INVENTARI8. Spoedig te aanvaarden. Ruim werk voorhanden. Brieven onder No. 99 Bureau van dit blad. "ARSAVON (wrriK unmuou] HAARWASCHMIDDEL nux/xo VOMUGMAO .«FLESSOiEN vui vdi jcxu.i*nces»oont T&SftW COMPANY-HAARLEM MAESTRO OIOVANNÏ. Dit Medium zal op veler verzoek in Vlissingen 6 dagen te conaul- teeren zijn. Van af heden tof u ter- lijk a.s. Zondagavond 11 September. Deze Ziener onthult ala Medium door clairvoyance (lielderzien) de lockouts en vele geheime en duistere zalcen. Spreekuren zijn dagelijks en ook Zondags van 10 tot 9 uur. Consult van af 50 cent. Adres Enmastraat no ié, VHssing&n Deze Ziener werkt absoluut niet met kaarten. Stel niet uit, beslist laatste 6 dagen. Slechts een week geldl; Onze bekende PRIMA WITTE ZAKDOEKEN Merk: ANKER, 45X 45 50x 50 55x 55 15 17 */s 20 ct. p. stuk. Ondergeteekende die reeds ruim 8 jaar met succes voor boven- i examens opleidt, zal den nieuwen cursus eind September aanvangen. Met de treinen uit Zeeland wordt zooveel mogelijk rekening gehouden. O. P. v. d KLEI, Candidaat-Notaris, Bredaache straat 14 BERGEN-OP-ZOOM. B bericht hiermede, dat zij aan hare Vakschool te MID DELBURG, Bierkade G 203, het volgende onderricht geeft. A. Opleiding tot Coupeuse, Costumière en Leerares. Dit onderricht omvat 1. Het knippen op maat van Rokken, Blouses, Costuums, Mantels, Kinderkleeding, enz, enz. volgens verschil lende grondmodellen en op verscheidene onberispelijk Vallende coupes. 2. Het Lingerievak met volledige opgave van alle vaste Confectiematen, zoowel Dames- als Heerenonder- kleeding. 3. Baby Lingerie, benevens Indische kleertjes. 4. Reform onder- en bovenkleeding. 5. Confectiekleeding voor Dames, Meisjes en Jongens. 6. Het knippen op maat van Costuums, Mantels, enz., voor abnormale figuren. 7. Het bewerken van kleedingstukken met smokwerk, kra len, bloemen, applicatieranden en diverse borduursels. 8. Het persen van Mantels, het bewerken met paarde- haar, het inzetten van zakken, het maken van knoops gaten, het opzetten van kragen, enz. enz. 9. Het namaken precies volgens de modeplaten. B. Cursus voor Jonge Meisjes. Het onderricht omvat het NAAIEN en KNIPPEN van bovenstaande kleedingstukken. Prijs f 8.per maand voor 2x2 uur les per week. C. Cursus in Naaien en Knippen van Meisjes- en Dames-Bovenkleeding. RECLAME-CURSUS. Duur 6 maanden bij 2 X 2 uur les per week, prijs f 60.voor den geheelen cursus. Na afloop kan men alles volgens de modeplaten namaken. Tijdens de lessen werkt men aan eigen kleeding onder onze verantwoording. Inlichtingen worden gaarne verstrekt op: Woensdag 7 September van 10—22 en van 79 uur Vrjjdag 9 10—12 2—4 Maandag 12 10—12,J2—4 en 7—9 AMSTERDAM, HEERENGRACHT 419. LEEUWARDEN. RÜITERSKW ARTIER 115. UTRECHT, TRANS 17. MIDDELBURG, BIERKADE G 203. GOES, SCHUTTERSHOF. VLISSINGEN, CONCERTGEBOUW.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3