Een zoon van den landbouwer H T. messteken vermoord.. Na den moord is te Nieuw-Bcijerland (Zuidjzijde) die met de jongen zich bij de politie komen aan zijn been in een dorschmachine geraak-! geven, te is overleden. Een motorrijder is in d,c Kalfjeslaan te Amsterdam, vermoedelijk doordat zijn voorband sprong, tegen een boom gered den Zijn toestand; was zoodanig dat hij niet kon worden gehoorde Te Gorinchem werd siu^ts Maandagb middag vermist de 34-jarige mcj K. uit Rotterdam, die gedurende de vacan,- tie plaalsvervangend-liefdezuster was in dienst van de Vereeniging „Ziekenver pleging'' te Gorinchem. Haar rijwiel werd Dinsdag aan den kant van hel Merwede- kanaal gevonden. Bjj deze plaats is thans haar lijk uit het water opgehaald. De 13-jarige J. V. uit Terheyde, ge meente Monster, wien Zaterdagavond j.l. door een vrachtauto die borstkas werd in gedrukt, is Woensdtag aan de gevolgen overladen Een fotograaf uit Wageningcn nam ergens op de Vel uwe car1 kiekje van een typisch boerderijtje. 1-lij beloofde den bewoners een foto, maar Toen hij thuis kwam. bemerkte hij tot zijn schrik dat nij het adres vergeten had te. noteeren. Doch zijn vertrouwen in de post bracht uit komst. Hij adresseerde zijn brief met de foto's aldus Aan de besvoners van klein boer derijtje tusschen Halfweg en de Tol, aan de linkerzijde van den weg Ede— Lunteren "Om het bestellen nog gemakkelijker tc maken, was de enveloppe opengelaten en aan de adreszijde geschreven s.v.p. zie de foto's in deze enveloppe. En de» brief kwam terecht. (Teleg.) Dinsdagmiddag is de reizende koopman II. B„ toen hij in Varssevcld op een trein wilde springen die al in be weging was, gevallen en tusschen trein en perron bekneld geraakt Hij heeft ernstige inwendige kneuzingen en een beenbreuk gekregen. Terwijl de heer M. H. Dinsdag nacht zich per rijwiel van Heerlen naar zijn huis te Spekholzerheidc begaf, werd hij aangevallen door een paar tot nog toe onbekende personen, oie hem mis handelden. Op zijn hulpgeroep namen de beide mannen de vlucht, het rijwiel van den heer H. medenemend. 'Dinsdagmiddag waren twee werklie den aan Boele's Scheepswerf en Ma chinefabriek te Bolnes op een ponton bezig met het verrichten van herstel lingen aan een schip. Door een zwaren golfslag sloeg de ponton plotseling om, tengevolge waarvan beide personen te water geraakten. De een wist zich zwem mende te redden, doch de ander, H. de K., van Rotterdam, is verdronken Zijn lijk is na een kwartier opgevischt De bijwagen van een Ir,am, die vol kinderen van een herstellingsoord uit Rotenbühl terugkeerde, is te Saar- brückcn losgeraakt, in volle vaart langs de hellende straat naar omlpfuj en op ceu anderen tramwagen gereden Bij de bot sing werden 14 kinderen gedeeltelijk licht, ten deele zwaar gewond. Te Affoltern bij Bazel nuttigde een rangeerder bij zijn twaalfuurtje een dezer dagen met smaak een boterham met abrikozenjam, toen hij plotseling een hevige pijn in de keel voelde Een zijner kameraden spoedde zich onmiddelijk naar een dokter, d|och nog vóórdal deze ter plaatse was, was de keel van 'den onge lukkige zoodanig opgezwollen, d,at hij geen adem meer kon halen en bij aan komst van den*arts reeds gestiki was. Het bleek dat hij tegelijk met een hap brood een wesp in den mond had gekre gen, die hem in haar doodsangst had gestoken. Te Notre Dame de Bondeville, in de buurt van Rouaan, heeft een jongen van zestien jaar in een twist zijn vader, die een woesteling en een dronkaard was en vrouw en kinderen mishandelde, met Te Parijs is een 18t-jarige Italiaan aangehoudeq, die twee meisjes van 13 en 14 jaar had meegetroond met de ber doeling ze naar Buenos Aires te zenden De meisjes waren voor de verleidelijke voorspiegelingen van het jongemensch bezweken Naar een tweeden handelaar in meisjes wordt nog gezocht. Eeuigc dagen geleden arriveerde te Londen in een coupé 3e klasse van den Urein uil Stoke Newington een 26-jarig jongmensch, Spicer, die d,e reis had vol bracht in aanwezigheid van slechts één medepassagier, een jonge dame, typiste, 18 jaar oud. Bij aankomst beweerde deze jongedame dat Spicer haar had willen kussen. Weinige uren later was Spicer lot 10 pond boete of 4 dagen hechtenis veroordeeld. Ondanks zijn verontwaardig de en absolute oulkcnlenis. Niemand had iets gezien, geen enkele aanwijzing was er buiten de bewering van het meisje In de fabriek „Iris" te Londen was 'n arbeider, omdat men ontevreden over hem was, ontslagen Dit ontslag was heel gewoon en geen der collega's dacht er over om zich daarover bijzonder op te winden. loon haalde de ontslagene hulp van buiten met een inet knuppels gewapende bende verscheen hij den volgenden mor gen voor de fabriek en organiseerde een „staking", door eenvoudig geen der arbeiders tot het gebouw toe te laten. Een politicman, die eindelijk kwam op dagen werd weggejaagd en een geheele afdecling agenten in volledige bewape ning moest worden opgecommandeerd, eer de ontslagen arbeider besloot, het veld tc ruimen. Eenige uren lang had hij inderdaad de geheele fabriek stil ge legd. Maandag j.l. bezweek te Stocktonf- on-Tecs in hel Engelsche graafschap Dur ham tijdens een veiling die in 'n winkel word gehouden de vloer van het veilingsi- lokaal, waar meer dan hondjerd meni- schen bijeen waren. Plotseling begon dè vloer in hel middjen le buigen, betgeen ten gevolge had, d/al de menscben op een hoop werden bijeengedreven. Onder dit gewicht stond) er een gapende ope|- ning in het plankier, waardoor allen ill den kelder vielen. Twee jonge kinderen ontsnapten ternauwernood; hel eene, dat in een kinderwagen lag, kreeg geen let sel. Het andere kon nog op bet nippertje naar buiten worden geworpen, waar hel door een man werdj opgevangen. Het bleek lang geen gemakkelijke taak, de menscben uil den kelder te redden. De versplinterde planken belem merden elke beweging. Het duurde dan ook geruimen lijd, voordat allen weer b.ot- veu waren gebracht. Toen bleek, dat Ijyintig personen, voor bet meerendeel vrouwen, gekwetst waren, waarvan drie ernstig. Naar uit Kloslerueunburg (Oosten rijk) gemeld wordt, werd) daar dezer da gen onder verdachte verschijnselen een S-jarige scholier in het ziekenhuis opge nomen, waar hij kort daarna slierf. Dit het onderzoek bleek, dat dte jongen een paar weken te voren door een hond in de hand was gebeten. Een arts werd/ toen niel geraadpleegd. Pas dezer dagen, toen zich zware benauwdheden bij het kind voordeden, werd medische hulp in geroepen, die echter le laat bleek. Vastgesteld werd intusschen. dat de hond. behalve den knaaj) in kwestie, nog vier audere personen, w o drie kinderen, had gebeten Het dier, dal inmiddels was afgemaakt., werd weer opgegraven, en bleek dol te zjjn geweest. Maandagochtend moest in het Slo- waaksche dorp Varin een militair vlieg tuig door motordefect een noodlanding verrichten. Het toestel werd vernield, de piloot kwam met den schrik vrij. Chcckley lachte. Dit was een oogen- blik van triomf: „Ilij is weer terug, sir Samuel. Il{ heb hem gezien." „Waar?.... Is Arundel weer lerug?" „Dat zei ik u vertellen. Al die ver- vakchingen dragen den naam van Ed mund Gray. 22 South Square, Gray': Inn zooals ik reeds zei. Toen het ge val ontdekt was. ging Austin zich ineens heel verdienstelijk maken met detective werk en zoo. O, niemand had het zoo druk als hijEn hij vond dan ook uit, dat Edmund Gray een oude heer was ja, dat is toch al heel iels.'ÏEn ivant- ochtend weer verklaarde hij zoo opH gewekt, dat de zaak binnen een paar dapen wel in orde zou zijn, dat je hart er van open ging! Of ik hem niet door- ziel. Ik ben vijf-en-zeventig jaar oud, moet u niel vergeten. En wat voor streek zal hij nu weer uithalen, als u niet bijtijds ingrijpt! Eerst zullen we z te hooreu krijgen, dat mr. Edmund Gray buitenslands is gegaan, of iets dergelijks, in ieder geval verdwenen Is hij dan een maal goed uit den weg, dan zullen we tot de ontdekking komen, dat hij het geheel deed, hij en geen ander! En, als er dan geen geld meer te maken valt, zullen ze allemaal terugkomen, van den boetvaardigen Edmund Gray, o, tfat is vasti „Maar wat nu van Athelstan Arun del?' ,,Tk ben een oude man, sir Samuel, en als ik maar niet te veel spreek 1/ doch de waarnemer en een eerste luite nant weruen gewond. Het laagvliegemie toestel had veel nieuwsgierigen doen samenslroomen. Bij de noodlanding werd een 1-1-jarig meis- zóó ernstig gewond, dat zij eenige •en later overleed. Ook haar driejarig zusje werd lloodelijk gewond, evenals de vrouw van een spoorwegambtenaar. In het plaatsje Nelstal bij GlarusJ (Zwitserland) is op eeu erf een haan, die de onaangename gewoonte heeft, elk die hem onwelgevallig is naar de keel te vlie gen, om hem of haar dan d£ oogen uit te pikken. De eigenares van het erf heeft steeds hardnekkig geweigerd dezen kemp haan door een anderen te vervangen Wel had dje vrouw1 bet erf van liever lede met 'n ijzergaasversperriug van 2i/a nieter hoogte omgeven, maar het zou blijl- ken, dat zelfs dieze niet afdoende was Want toen de 2Wjarige Iledfwig Schnij- der op een dag met audere kinderen in de buurt speelde en daarbij te dicht bij bet gaas kwam, sprong de woeste haan recht op haar aan en bracht liaar eeu pik toe, waardoor het rechteroog werd! uilgesloolen. De vader van het kind eischte een schadevergoeding van 5000 (Zwitser- sclie) francs, hetgeen, de vreeselijke ver minking in aanmerking genomen, niet buitensporig kan heelen. Het gerecht le Glarus formuleerde dqt de eigenares al le zorg had betracht, djoch het kind van wege de oudjers niet genoeg in het oog was gehouden. Het hof djaclil er in appèl echter anders over: dje eigenares had het boosaardig karakter van het d,ier gekend en had dus moeten zorgen dat het geen kwaad kon slichten; anderzijds hadden de oudjers hel kind van het erf moeten houden. Hel hof, en ten slotte oloik het Bundesgericht besloten daarom tot een deeling van schuld) en daarmee een deoj- ling van aansprakelijkheid voor de schal de, en kenden dus een vergoeding toe an 2500 frauds. Een bekend Amerikaansch natuur kundige, Louis Agassiz Fuer(es, is te Ithaca, in den slaat New York, met zijn motorfiets onder een trein gekomen en gedood. Nu dan, ik ga meestal 's avonds naar een gelegenheid in Holborn, de „Salu tation Inn", heet ze, waar het geezlschap uitstekend en de drank goed is. Daar heb ik hem een week geleden gezien. Hij werd meegebracht door één vah oen kring. Ik kende hem dadelijk, en hij deed ook geen moeite, om zich te verbergen Hij gebruikte zijn eigennaam. Maar hij zag mij niet, want ik hield dan ook mijn gezicht achter mijn krant verborgen. Hij is acht jaar lang in Cam- berweil geweest. Ik geloof, al den tijd, dat hij weg was." „In Camberwell? Waarom in Camber- well?" „In slecht gezelschap, naar ik zoo vermeende op te maken uit het een en ander, dat ik hoorde." „Maar dat meen je toch niet, Checkley. Is het werkelijk waar?" „Het is volkomen waar, sir Samuel. Ik heb hem gezien. Hij was vorstelijk ge kleed, droeg een zwart-fluweelen jas, een rooden das en wit vest. En hi stapte daar binnen, net, als we di van hem gewoon waren, met zijn neus in den wind, en om zich heenkijkend, of hij eigenlijk zijn omgeving te min achtte." „Mijn hemel!" riep sir Samuel. „Wat zal Hilda, ik bedoel lady Dering, zeggen, als ze dit hoort?" j (Wordt vervolgd.) BURGERLIJKEN STAND, Middelburg. Van 22—24 Augs. Bevallen: K. La- Jjruijère, geb. Corbijn, z. Goes. Bevallen: C. W. Zweedijk, geb. Sehui- te, zoon. Overleden: 11. Slefes, geb. met J, M. Verwer, 75 j. BEKENDMAKINGEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter openbare kennis dat van 23 Aug. 1927 ajf op* de gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van, Mij. lol De tailverkoop van Petroleum, „Do Auto maat" te 's Gra,venhage om vergunning tot het oprichten Van een ondergrond- sche benzine-bewaarplaats met aflapin- richting in perceel, kad. bekend, gemeen te Middelburg in Sectie C., no. 2291. plaatselijk gemerkt wijk H, no. 197, ge legen aan de SI. Janstraat; dat op Dinsdag den G September a.s. des voormiddags te 11% uur ten raadhui- ze gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze monde ling of schriftelijk toe le lichten, alsmede dat zoowel de verzoeker als zij', die be zwaren hebben iu te brengen, gedurende drie dagen vóór genoemd tijdstip op de gemeente-secretarie van de ter zake inge komen schrifturen kennis kunnen ne men, dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, A jno. 4f688, 3e afd. Niet lot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeemcomsllg art. 7 der Hinderwet voor hel gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen ten einde liun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 23 Aug. 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. VAN DER VEUR, Secretaris. J. ONDFRDIJK, Lo Voorzitter. Ingezonden Stukken. BOOT EN TREIN. Geachte heer Redacteur 1 Maandag 22 Aug. kwam ik aan het lo ket aan het Station te Middelburg en Vroeg een kaartje, Vlissingeu voor de trein die 15.34 van Middelburg moet vertrekken De dienstdoende beambte, voorkomend als altijd, deelde mede dat deze trein de z.g. boottrein 10 minuten te laat was; de opmerking dat de regeling slechts 8 minuten lijd aangaf en de Vraag of de Boot wachtte, deed genoem de beambte de desbetreffende bepaling Voorlezen luidende, de Booten zullen zoover de dienst dit toelaat cp de treinen wachten. Slechts 8 min. over tijd arriveerde onze trein en in den korst mogelijken tijd kwamen we te .Vlissingcn aflu. Tot onze blijdschap ontdekten we asn het einde van de spoorbaan achter de ketting den conducteur der Boot in eigen persoon. Gelukkig. Slechts drie reizigers? Én daarvoor wachten? Dat was te veel voor genoem den conducteur. Wij met ons drieeu, waarbij een twee tal heeren van boven de vijftig waarvan één met een tweetal koffers aan 't loo- pen, genoemde conducteur was ons vóór onder 't gelach der omstanders hel leedvermaak van anderen, en de uitroe pen der telcurgestelden van: „wal ge meen" e. d. vertrok onze bootl'. Onze gedachte dat ambtenaren er wa ren om het publiek van dienst le zijn, leed „als meermalen te Vlissingcn" een gevoeligen knauw. Niet een halve minuut wachten was oldoende geweest om ons aan boord te nemen, te meer waar genoemde conduc teur zag dat de treiu er w,as, en de rei zigers gaarne mee wenschten. Doel van dit schrijven is autoriteiten verzoeken ambtenaren als bovenge noemde wat beter hun plicht le doen verstaan en ook mol wat ffieer voorko mendheid het publiek te dienen. Vooral zou dit gewenscht zijn als zooals uu de a t s l e boot van Vlissingcn naar Ter- neuzen vertrekt. M. de R. dankend met Hoogachting. UEds. dn. dn. G. R. DE 7. VLAAMSCIIE WATERLEIDING. Geachte Redactie. Mag ilc nog eenige plaatsruimte ver zoeken in Uw geacht blad? U maakt bezwaar legen mijn uitdruk king „niet te overziene kosten." Waar echter volgens Uw eigen mededeeling de inrichting der tarieven nog niet bekend is en nog moet worden vastgesteld, waar niet te schatten zijn cfe moeite en kosten welke nog te wachten staan bij den aanleg, denkt U eens aan opbreken van de wegen, openbreken van vloeren Sn muren,, waar verder de „voorIoopTge>" kosten reeds zoo schrikbarend hoog zijn. (heen ik toch wel met eenig recht te mogen spreken van niet te overziene: lasten. En, geachte Redactie, zulks voor iets, wat naar veler meening nfet drin gend noodig is (en voor Sluis absoluut overbodig) en dan in een lijd, waarin reeds ieders budget zoo zwaar belast is. Het verwondert mij ten zeerste, dat U in Uw overzicht spreekt van luchthartig redeneeren over contractueele verplich- tineng. Hoe zit dat nu? Wanneer een meerderheid van aandeelhouders besluit tot ontbinding eener reeds opgerichte maatschappij en na ontbinding behoorlijk de reeds gemaakte kosten betaalt, tegen over wien bestaan in het onderhavige geval dan nog verplichtingen? Begrijpt U mij goed, ik opponeer niet tegen de waterleiding, deze "kan dikwijls onontbeerlijk zijn; ik ben alleen van mee ning, en met mij vele anderen, dat op dit oogenblik voor Zeeuwsch Vlaanderen de waterleiding niet dringend noodig is en dat de fijd niet zoo is, dat een derger lijke schuldenlast op deze districten kan gelegd worden. Ik mag van Uw ruimte geen misbruik maken, anders zou ik gaarne eens nader aantoonen, dal 't geen pretje is bewoner van Zeeuwsch Vlaan deren le zijn en dat reeds vele lastjen onevenredig zwaar op deze bevolking drukken. Dat verder vele raadsleden nu pas be merkingen maken, die beter vroeger had den gemaakt kunnen worden, is mis schien juist, maar geachte Redactie, zijn deze menscben wel ten volle ingelicht geweest en is veler voorstemmen i.d.t. niel het resultaat geweest van een zeer zeker goéd geslaagde bewerking? Ver mel ook niet, dat een varken ()et wel, iel is slechts een vergelijking) eerst flink begint te gillen, wanneer het den slager voor zich ziet. Kunt U het aan het beestje kwalijk nemen, wanneer hél dan nog tracht aan zijn lot te ontkomen? U beleefd dankend voor Uwe plaats ruimte. Hoogachtend, W. L M. HOEGEN. Juli '27 S. 240, doch zal zeker na inwer king treding (1 ^>ept. a.s.) nog heel wat stol' doen opwaaien. Het bepaalde onder a, nou, daar is wel iets voor te zoggen, maar dat onder b is „le gek om lés te loopen We zouden de vraag willen stellen: „Heeft men zich in Don Haag ook maar eenigszins ingedacht wat dezen maatre gel voor landbouwers en voorlieden La deze streek beteekentHet antwoord hierop moet positief ontkennend luiden, daar men anders zeker niot tot de op neming van een dergelijke vérstrekkende bepaling was overgegaan. Dat in deze landbouworganisaties zouden gehoord zijn, kan men moeilijk veronderstellen, daar deze zich zeker on bloc hiertegen zouden verzet hebben. Vérstrekkend is deze bepaling voor deze streek; velen voerlieden toch zal de doorvoering van dezen maatregel den ge naden slag toebrengen voor hel vervoe ren van elk voer zand, macadam enz. zal een persoon noodig zijn, het ge volg hiervan zal zijn dat de voerlieden hun personeel zullen moeleu verdub belen om dezelfde hoeveelheid te kun nen vervoeren. Doch niet alleen de voer lieden, de geheele landbouw zal door dezen maatregel gedupeerd worden. Bij het vervoeren van vlas, het binnen halen van den oogst, het leveren van graan, hel vervoeren van aardappels, suikerbieten enz. worden bijna altijd aan- eengekoppelde wagens gebruikt. Men zou zich hier dan ook niet kunnen Inden ken dat zoo iets niet meer zoude „rneu- gen". Het zoude zeker niet te verwonderen zijn, dat, als een politieman met Sept. a.s. iemaud mocht bekeuren wegens hel rijden op den Rijksweg met twee aaneea- gekoppelde wagens, deze persoon den politiedienaar eens glimlachend zou aan zien met zijn vinger eenige likjes ite- gen zijn voorhoofd gevende. Maar intusschen, het verbod staat zwart op wit en treedt volgende week inwerking. De Minister van Waterstaat kan onl" beffing verieenen doch het is de vraag in welke gevallen hij van zijn dispensa" tierecht zal gebruik maken. Het laatste woord is over deze kwestie zeker nog niet gesproken. Oostburg, 22 Augs. J. V. (Dc Maatschappij berekende haar kos ten zoo, dat daarin begrepen is het brengen der aanvoerleiding tot in de huizen. Wil de inzender ons nu wer kelijk doen gelooven, dat het leggen van een buis van de voordeur naar de keuken, meest Rings den muur, „niel te overziene kosten" meebrengt? Het is geen aanleg van een riool of van een eleclrische leiding, waarbij wegen, vloa- en en muren moeien worden doorbro ken. Hel was ons niel bekend, dat een contractueele toezegging zoo gemakke lijk ongedaan kan worden gemaakt door het besluit van een later tot ander© gedachten gekomen meerderheid. Dé contractueele verplichting bestaal tegen over de andereu die wèl wenschen door te gaan met wat samen afgesproken werd. .Voor de beteekenis van den schulden last verwijzen we naar onze opmerkingen £n het vorig nummer. Red.) AANEENGEKOPPELDE VOERTUIGEN. Geachte redactie. We lezen in bet Staatsblad no 240 van dit jaar o.m.: „Het is verboden, zon der te zijn voorzien van een schriftelijke vergunning, verleend door of vanwege onzen Minister, over een Rijksweg te rij den, te doen rijden of le laten rijden a. met een voertuig, dat zoo gebouwd of geladen is, dal eenig deel daarVan hooger veikt dan 3.80 M. boven. den. weg, of dat, met inbegrip van de lading, breeder is dan 3 M,; b. met twee of meer aaneen gekoppel de voertuigen. Bovenstaande bepaling sluimert nog rustig in art 11 van het Besluit van 4 VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Donderdag 25 Augs. AbonnementsT concert. Woensdag 31 Augustus. Kinderfeest uitg. Ver. „Uit 't VolkVoor het Volk". Woensdag 7 Sept. Beiaardconoert, 9 uur. Zaterdag 17 Sept. Vliegerwedstrijd, uitg. Ver. „Uit het Volk—Voor het .Volk". Woensdag 5 Oct. Middag- en avond- bijeenk. Natuurk. Gezelsch. Spr. dhr. A. F. J. Portielje, inspect. „Artis" te Amsterdam. Woensdag 19 Oct. Société des Instru ments Anciens, Concertvereen. Concertzaal. Vrijdag 21 October. Lezing v. h. Mid- delb. Diletantentooneel door H. M. Merkelbach, direct. Stadsschouw burg, Amsterdam: „Ce bewegings vrijheid pp het Tooneel", St. Joris 8 uur. Maandag 24 Oct. Bijeenk. Natuurk. Gezelsch* Spr. prof. dr. H. AI- dersof, te Utrecht. Woensdag 9 Nov. Hans Kindier, cello, Concertvereen. Concertzaal. Maandag 14 Nov. Bijeenk. met lichtb. Natuurk. Gezelsch. Spr. prof. dr. II. J. Jordan, te Utrecht. Donderdag 24 Nov. Gen. rep. "Ver. voor Instr. Muziek Cenoertz. V r ij d a g 25 Nov. 'le concert Ver. voor Instr. Muziek. Concertoi Maandag 28 Nov. Bijeenk. met lichtb. Natuurk. Gezelsch. Spr. prof. dr. T. J. Stomps, te Amsterdam. Maandag 12 Dec. Bijeenk. Natuurk. Gezelsch. Spr. prof. dr. U. Ariëns Kappers te Amsterdam. Woensdag 14 Dec. Cecilia Hansen, viool, Concertvereen. Concerts. Maandag 19 Dec. Generale repetitie zangver. T. O. en U. Concerto. Dinsdag 20 Dec. le concert zangver. T. O. en U. „Requiem van Ver di. Concertzaal. 1928. Maandag 23 Jan. Bijeenk. Natuurk. Gezelsch. Spr. ir. de Blocq van Kuffelen te Den Haag. Maandag 6 Febr. Bijeenk. met lichtb. Spr. prof. dr. Paul van Oije, te Gent. Woensdag 15 Febr. Middag- en avond- bijeenk. Natuurk. Gezelsch. Spr. D. van Staveren, te Den Haag. Woensdag 29 Febr. Mischa LevitsM, piano. Concertvereen. Concerto. Dinsdag 3 April generale repetitie zangver. T. O. en U. Concerto. Woensdag 4 April. Tweede (gewoon) concert, uitv. Matthëus Passion. zangver. T. O. en U. Concertzaal. Woensdag 28 Maart Myra Mortemer, alt. Concertvereen. Concertzaal. Woensdag 2 Mei Gen. rep. Ver voor Instr. Muziek Goncertz. Donderdag 3 Mei. Tweede concert Ver. Voor Insty- muziek; herd. 40- j. bestaan. Goncertz. Hectrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6