Muggebeten gouden sieraden, zooms' ringen mei briil- Iai ten bezet horlogekettingen, nipnchet- knoopen, armband-hor'.oges e.d. jjjn mee genomen. Al de gestolen voorwerpen hebben de dieven in een papiermand gegooid en •deze meeenomen naar een der slaapka mers. waijr de kusssensloopen van de bedden hebben gehaald. De buil is in de kussensloopen ver pakt en daarmede hebben yle daders weer langs hel dak het winkelhuis verlaten. ;fen oproep per pÓlitie-radio. Vrijdagmorgen kwam aan het'politie bureau te Delft zekere P. mededeelpn, •dal zijn moeder ernstig ziek wrs3 terwijl zijn broer en zuster op een vacaintïe(-reist je ergens in België vertoefden, dioeh van wie een nader adres onbekend was. Hij verzocht opsporing en bekendmaking Op verzoek van den Commissaris van Politie werd 's iniddagjss van Hilversum .uil per po li tie-radio deze mededeeling •omgeroepen. Het bericht werd o.a. opgevangen te Rijssel (Frankrijk). De politie aldaar liet op hel open luchlfeest waar vele vreemdeLingen veiT toefden den naam P. eenige malen om roepen waarop inderdaad P en zijn zus ter zich meldden. Hun werd loon de tijding van de ziekte liunner móeder medegedeeld Nog juist konden zij den nachttrein, naar Nederland halen. Te Delft troffen zij hun zieke moeder nog in leven aan, die ee-njge uren na hun aankomsts is overleden HET TRAMONGELUK BIJ "LAREN. De oorzaak. Het parket Ic Amsterdam is dadelijk begonnen met een verhoor, van het be trokken personeel. En vermoedelijk zal de Minister van Waterstaat, die zich gis ter zelf ter piaatse begaf, een commis sie van oud er zoek instellen \ctii dr.'e personen. In afwachting van de resultaten daar van kan dus slechts onder voorbehoud worden gemeld, wat daarover nu wordt meegedeeld. Het is echter duidelijk dal er twee te genstrijdige orders tot doorrijden aan de heide trams zijn gegeven. Er was aan 4e eene zijde een vertraging ijl den dienslt gekomen, eu aan de andere zijde was een extra-tram uit Amsterdam eenigen tijd opgehouden aan den spoorweg in de Lio- naeusslraat. Aan het personeel werd tel kens bij ieder station, na telefoneering met liet volgend station meegedeeld of het kon doorrijden, en waai' de krui sing moest plaats hebben. En daaébij schijnt een missverstand te zijn ontstaan Hoe en door wien, zal het onderzoek moeten uitmaken. Het Persbureau Vas Diaz vernam dat toen de chef van den uitvoerenden dienst te Muiderberg met een materieel trein naar de Hakkelaarsbrug was gekomen, hij daar aan het personeel van tien uit 'Amsterdam komenden (rein zijn te Mui derberg gegeven order herhaalde, n l. dat deze trein op de Hakkelaarsbrug met trein 8 moest kruisen en verder zonl- der kruising naai- Laren moest doorrij den. Dit gaf aan den conducteur van de zen trein aanleiding om zijn lastgever erop altent te maken ,dat hij van den chef te Laren order had gekregen om aan den Gooischen Boer aan de telefoon te komen. Do chef van Muiderberg heeft op de ze mededeeling van den conducteur ge antwoord: „Geen gebel meer met tele- foo'ns, je gaat zonder kruising door naar Laren". In verband met deze kwestie trekt echter wel bijzonder aandacht een lclaclit van een schrijver uit Hilversum aan de N. R. Grt. waarin wordt gezegd dat liet goede functioneeren van den dienst op deze lijn geheel schijnt af te hangen van afspraken per telefoon tusschen chefs en conducteurs. .Men roept elkander op de perrons toe; de chef geeft orders aan den conducteur, deze weer aan den machinist. Verstaal een hunner iets ver keerd of vergeet een conducteur tijdig de telefoon, d,an is op de eenlijnige baan een botsing waarschijnlijk, althans mo gelijk. Worden tegenorders gegeven door de chefs dan wordt uiteraard het ge vaar nog grooter, daar deze dan ook weer moeien worden meegedeeld aan de betrokkenen uit andere richting. Er schijnt geen bepaald systeem te bestaan. Een Verhaal va-u een ooggetuige. Dr.. Thomasser verleide aan de N. R. (Crt. het volgende. Gistermiddag zat ik met mijn gezin in den tuin voor de woning van 'mijn schoon ouders, de villa Groenendael. Ik was verdiept in mijn lectuur toen plotseling mijn aandacht werd afgeleid, doordat ik een luid gebel en gefluit hoorde. Ik keek op en zag zooals u bekend is, ibuigt de tramlijn juist om den tuin waar in ik zat, zoow(ep! van 'links als van) rechts een stoomtram aankomen. Wat daarop volgde is ook heel merkwaardig uit psychologisch oogpunt. Ik zag beide trams duidelijk naai* elkaar toekomen- Van heiden werkten de stoomfluit en de .stoombel, Ik ben er van overtuigd, dal de machinisten elkaar niet hebben gehoord, door het lawaai, dat hun eigen machi nes maakten. Ik begreep, dat er eeni ramp moest gebeuren. Hoe snel beide trams reden kan ik niet zeggen, maar in een ondeelbaar o,ogenblik althans zóó herinner ik het mij zag ik be.'(de vierkante massale blokken tegen elkaar 9pbornen. Het merkwaardige is evenwel dat ik absoluut niets heb gehbord hoe wel het lawaai van de aanrijding tot op 20 minuten afstand duidelijk is waargeno men. Hel blijkt evenwel, dal de gewel dige impressie van wal ik zag, aile an dere functies van het bewustzijn uitge schakeld heeft. Ik zag liet als hel ware, zooals men zooiels op een film, ziet. Zooidra de machines legen elkaar wa ren opgebotst, stond de trein, welke uit Amsterdam kwam stil, om vervolgens, door den geweldigen aandrang, welken de trein, die uit Laren kwam, bleek uiL te oefenen, een weinig terug te schui ven. Tegelijkertijd werd de locomotief van de Amsterdamsche tram opgetild en op den open wagen geduwd. Wal men in zulk een oogenblik idoel, zijn uitsluitend impulsieve handelingen. Hel volgende loogegblik stond ik bij de verongelukte trams Zn mijn herinnering heb ik alleen het beeld bewaard, van het arine jongetje, dal ouder de loco motief was bekneld gei*aakt. Verder heb jk ee nmachinist gezien, maar overigens heb ik in het geheel niemand opgemerkt, gedurende die eerste angstige oageublrie ken. Ik zou haast zeggen, d.at ik mij de Irani niet anglers kan voorstellen, dan geheel leeg, zonder reizigers eu zonder- publiek. Dadelijk riep ik oiu zagen 'en bijlen en mijn zwager holde naar liet timmerschuurlje in den tuin, om. gereed schap te halen. Met zijn tweeën zijn we terstond begonnen hel jongetje, dat er barmelijk om hulp schreide en om zijn ouders riep, uil te breken. Dat ging even wel heel moeilijk. De rieten beklfelejdïug van de banken is erg taai en we konden er Jiaasl niet doorkomen. Eensklaps spoot de locomotief waaronder het venlje met zijn linkerbeen bekneld zat, een gewel dige straal stoom uit en wij moeslten haastig een goed heenkomen zoeken. Ge lukkig bleek de stoom den jongen niet te branden, zoodat we al spoedig ons werk konden voortzetten. Maar ik werd er afgeroepen, om andere slachtoffers bijstand te verleenen en het knaapje heb ik eerst teruggezien in hel zieken huis, waar ik hem hel linkerbeentje heb moeten amputeeren Merkwaardig is ook, dat mijn vrouw, (lie evenals ik, opmerkte, "dat van twee kanten Iegelijk stoomtrams aankwamen, eigenlijk nog vóór zij de trams zag, op sprong, naar de heg holde waar mijn, oudste speelde, met baby in den box. beide kinderen greep en er mee terug rende, Toen de. trams botsten waren zij in veiligheid. En dat alles is vliegens vlug gegaan, 't Was: twee trams, gevaar, kinderen, heg, weghalen. De linnenkast van huize Groenendael heeft het moeten ontgelden. Lakens en al wat maar dienen kon, is in treepielnt gescheurd, om als verbandstof te dienen. Tegen éénen is het ongeluk gebeurd; tol negen uur zijn wij ïn het ziekenhuis met de gewonden bezig geweest. De gewonden. De toestand der vijf passagiers, die ernstig verwond werden en in de R K. ziekenverpleging St. Jan te Laren worden verpleegcl, baarde heden nog steeds de grootste zorg. Alleen mej. k. maakt het iets beter. Bij Muggebeten en beten van andere insecten doet men de jeuk ophouden en de opzwelling verdwijnen door Doos 30-60, Tube 80 ct. PUROL (Ing«. Med.) BUITENLAND, Ir? &!ge<sisei! Overzicht Sacco en Vanzelti. Thans heeft ook het Opperste Ge rechtshof van den staat New York het verzoek van de advocaten van Sacco en Vanzetti om een bevelschrift van habeas corpus voor hun cliënten, om de executie te doen opschorten, en ook om een „exploit van dwaling" afgewezen. Zoodat formeel gesproken er nu niets meer aan te doen is om hun leven te i*edden. De radicale organisaties van New York eischen een staking van 500.000 man als protest tegen het doodvonnis van Sacco en Vanzetti. De "14.000 politiemannen hebben hun waakzaamheid door de ge- heele stacl verdubbeld. Zij blijven hun nasporingen naar de daders vah de bom aanslagen van Zaterdag voortzetten, maar zonder succes. De politie heeft voorts een vliegende brigade van 14 motor-agenten met twee tanks georganiseerd, als bescherming te gen gewelddaden gedurende de opwin ding over Sacco en Vanzetti. Alle sa menscholingen ia de buurt van stations van den ondergrondschen spoorweg wer den onmiddellijk uit elkaar gedreven. Dergelijke voorzorgsmaatregelen tegen wandaden zijn in vele steden genomen. De betoogingen tegen de terechtstelling gaan intusschen steeds door. Zondag heeft een groote demonstralie te Londen plaats gehad, evenals te Marseille en Nantes, waarbij met steenen naar de po litic is geworpen. De door de communis ten voorgenomen algemeene slaking te Parijs is mislukt. De openbar© en par ticuliere instellingen Functioneerden ge woon door. Alleen op straat was het Ic merlc©n door de vele samenscho lingen, die telkens door de politie wer den uiteengejaagd. Verschillende arres taties hadden plaats. België e n de Voiken- !j (Huisraad. De Belgische regeering heeft besloten in September aan de Algemeene Volken bondsvergadering te verzoeken, België wederom als uiet-permanent lid van den Volkenbondsraad herkiesbaar te verkla ren, hetgeen de Volkenbondsvevgadering bij eer met ten minste tweederde meer derheid te nemen besluit kan doen en verleden jaar ten aanzien van Polen reeds gedaan heeft. Al komt dit besluit oer Belgische regeeriug niet onverwacht, toch heeft het bij menigeen te Genève wel eenige verwondering gewekt, aange zien België verleden jaar ondanks hel aandringen van eenige delegaties uitdruk kelijk geweigerd had gelijktijdig met Po len een verzoek om herkiesbaar verkla ring in te dienen, terwijl bovendien do Belgische vertegenwoordiger in de com missie voor de raadsreorganisalie, se nator de Brouckere steeds principieel het denkbeeld van wisseling in de be zetting der niet-permanentc raadszetels had bepleit. Dat België nu toch verlenging van zijn mandaat wil, moet vermoedelijk wor den toegeschreven aan de omstandigheid, dal hel periodiek samenkomen van den Volkenbondsraad tevens gelegenheid biedt tot vertrouwelijke besprekingen van de vertegenwoordigers der Locarno-mo- gendheden. En voorloopig schijnt het nog wenschelijlc, die vertrouwelijke be sprekingen voort te zetten. Een lievige strijd voor de bezetting der in September openkomende drie raadszetels zal hiervan het onvermijde lijke gevolg zijn. België, Salvador eu Tsjceho Slowakije zijn dan aan de beurt van aftreding. Tot dusverre rekende men in menigen kring mei de verkiezing van Finland, Griekenland en Argentinië, in dien althans de Argenlijnsche volksverte genwoordiging nog tijdig het besluit lol weei gewoon meedoen aan den Volfcen- bondsarbeid zal nemen. Na het besluit te Brussel zijn er thans Vier candidates en wellicht zal Benesj zich laten overha len ook voor Tsjecho Slowakije herkies baarverklaring te verzoeken, omdat Be nesj rapporteur in ontwapeningskwes- lies is. Onrust aan dc Russische grens. Op het oogenblik zijn er gevechten aan de W\ Russische grens tusschen Wil-Rus'sfrn en sovjet-soldaten. Bij de Poolsche grensstad Baranovici zijn de Wit-Russen ér zelfs in geslaagd de grens troepen op de vlucht te drijven. De Russische soldalen werden achtervolgd, totdat zij versterkingen gekregen hadden. In verband hiermede zijn de Russische troepen in dit district bereden gemaakt. Op een'andere plaats kwam het zelfs tot lichte botsingen met Poolsche troepen, waarbij echter niemand getroffen werd. BEKNOPTE MEDEDEELINGEft. TJ it Fr ankr ijk. Levino is tenslotte toch tot over eenstemming gekomen met den Fraii- sclien piloot Drouhin, Hij heeft een con tract geleekend, waarin de voorwaarden zijn vastgesteld voor de vlucht van Euro pa naar de Ver. Staten met de j.Miss Columbia". Het contract bepaalt niet al leen, welke betalingen aan Drouhin moe ten worden gedaan, doch bevat ook be palingen voor het geval er een ongeluk plaats heeft. Be Jouvenal zal geen deel meer uit maken van de Frausche delegatie ter Volkenbondsvergadcring. Naar de Matin verneemt hebben de Duitsche en Fransclie delegaties ook in tien afgeloopen nacht een zitting gehou den, teneinde de totstandstandkoming van. het handelsverdrag te bespoedigen. Gis teren zouden zich volgens het blad nog enkele meeningsverschillen -hebben voor gedaan, doch thans heeft 't allen schijn, dat de sluiting binnen afzieubaren lijd zal plaats hebben. Uit Engeland. Het groote gebouw van de Commer cial Assurance Cy. te Cornhill in het hartje van Londen, dicht bij de Bank van Engeland, is in den nacht van Zater dag op Zondag ingestort. De schok werd ver in den omtrek gevoeld en het ge kraak was op een mijl afstand te laboren. Er vallen geen menschenlevens te betreu ren. De instorting wordt toegeschreven aan verbouwing in helende gebouwen, wel ke vermoedelijk de fundamenten hebben verzwakt. Er bestaat echter kans, dal nog een deel van het gebouw tegen den grond zal gaan. In de straat waar het gebouw gtaat is een groote scheur gekomen en er waren zelfs pessimisten, die daarin eeu gevaar zagen voor de tegenover ge legen effectenbeurs. De deskundigen doe len die meening echter niet. Daar Cornhill gesloten is en er slechts gedeeltelijk gebruik kan worden gemaakt van Lombardslreet, heeft er een ernstige opstopping van het verkeer plaats gehad nabij de Bank van Engeland. Vooral ge durende de spitsuren was er geen door komen aan. Voor een rit met de bus van Mansion House naar Aldgale, die onder gewone (omstandigheden vijf minuten duurt, had men nu een half, soms zelfs een vol uur noodig. Het geboorte-aantal neemt in Enge land snel af. Het laagste cijfer sinds de invoering van den burg'clijken stand, met uitzondering van het laatste jaar van den oorlog, werd in 1926 geregistreerd. Uit de statislicken, welke thans gepu bliceerd zijn, blijkl, dat het geboorten- cijfer in Engeland zelfs beneden dat van Frankrijk gedaald is en dat het l laagste cjjfer is van al dc voornaamste landen van Europa, behalve Zweden. Hel geboortecijfer was 17 8 per 1000, tegenover 17 in 1918, welk laatste cijfer als buitengewoon laag werd. beschouwd Gezien de voortdurende geboorten-aP- naine in de eerste helft van 1927, is het waarschijnlijk, dat liet geboortecijfer voor 1927 nog lager zal zijn dan dal van 1919. In het graafschap Somerset is een buikloop-epidemie uitgebroken, veroor- oorzaakt door hel eten van roomijs. Et- zijn 250 slachtoffers, waaronder 1 doode. Uit Duitsc1iland. Er zijn zeer ernstige onregelmatig heden gepleegd ten nadeele van de Prui sische klasse-loterij Twee beambten die in dienst van de loterij stonden zijn er in geslaagd door een handige samenwer king, op loten die zij zichzelf, ondanks hel verbod, hadden verschaft, prijzen van 100 000 en 50.000 mark, te doen vallen, De ontdekking van dit Schandaal zal onafzienbare gevolgen kunnen heb ben, daar de geldigheid dier trekking vermoedelijk wel door de groote meer derheid der houders van loten zal wor den betwist. Het vertrouwen dal de lo terij bij hel publiek genoot is natuurlijk bovendien ernstig geschokt. Door een toeval zijn de autoriteiten deze onregel matigheden op het spoof gekomen. Bij een collecteur vervoegde zich een man die zich zijn prijs van honderdduizend mark liet betalen en zich toen uit de voeten maakte zonder zicli de moeite Ic geven het geld na te tellen De collecteur waarschuwde een inspec teur van de loterij, die Kle zaak nader1 on derzocht en ontdekte dat twee beambten door bekenden de loten hadden laten koopen, waarop de prijzen waren geval len. Tijdens liet verhoor waaraan zij onmiddellijk werden onderworpen legden de verdachten een volledige bekentenis af. Het vertrek van de Oceaan-vliegeits zal eerst Donderdag of Vrijdag plaatsvin den, indien het weder goed blijft. Schumann, de Amerikaausche gezant, heeft zich gisteretï in gezelschap: van en kele directieleden van de Lufthansa en van eenige Amerikaausche journalisten waaronder zich ook de heer Knicker bocker bevond, die als passagier mee gaat, per vliegtuig naar Dessau begeven om dc vliegers Risticz en Eduard en prof Junker hartelijk geluk te wenschen met dc prestatie van het Junker vliegtuig en de vliegers te verzoeken bij hun aan komst in de Ver. Staten zijn groeten aan zijn vaderland over te brengen. Uit Tsjecho SI o w a k ij e Het is gisteren te Praag op ver scheidene plaatsen tot botsingen geko men tusschen stakende bouwvakarbei ders eu werkwilligen, zcodat de politie herhaaldelijk tusschenbeide moest ko men. Uit Zwitserland. Op 3 Augustus werden in de nabij- van de Zwitsersch-Italiaansche grens bo ven de plaats andrea door de fascisti sche militie zes toeristen, te Lugano wonende Zwitsers, op Zwitsersch grond gebied gearresteerd. Twee werden spoe dig weder vrijgelaten, de anderen wer den vastgehouden, daar zij wapens bij zich hadden. Het Zwitsersclie gezantschap te Rome heeft bij de Italiaansche regeering re geering ernstige vertoogen gehouden, waarop de gearresteerden thans vrijge laten zijn. Uit Italië. De Paus heeft den Koning van Egypte ontvangen. Uit dc Ver. Stalen. De vpedeshrug, die Buffalo in de Ver. Staten met Fort Eyie in den Cana- deeschen staat Ontario verbindt, is Zon dagmiddag in tegenwoordigheid van dich te drommen belangstellenden ingewijd. Dit werd bijgewoond door den Prins v. Wales en Baldwin, die redevoeringen hielden. Door de radio-Verspreiding kon den 50 millioen menschen de opening volgen. Ingezonden Stukken. Mijnheer dc Redacteur. Wij verzoeken U beleefd een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad. Bij voorhaal onzen dank. Ja, de kooplieden van Middelburg heb ben zeker voet bij stuk gehouden om op de Balans niet uit te pakken. En waarom? Om de eenvoudige reden, dat zij gewoon zijn om in de Kermiswcek de Groenmarkt ter hunner beschikking te hebben als marktterrein, en de schrij ver van het stukje in Uw blad van 4 Augustus heeft zeker mis gezien, want niet één lid van den Marktbond heeft zijn waren op 3e Balans aan het publiek te koop aangeboden; en er waren koop lieden van elders, die reeds vóór één uur bezig waren hun goederen in te pakken. Ja, er waren er iTij, die op de Balans nog nfet hun onkosten hebben ontvangen, laat staan, zooals de inzender van het stuk 'in Uw blad het publiek wil doen gelooven, dat zij met vollen zak naar hun haardsteden zijn vertrok ken. Het bestuur van den Middelburg- schen Koopliedenbond weet hel veel be ter dan dc inzender van hot stukje in Uw blad. Ook moeten wij den inzen der doen opmerken, dat het bestuur van den Bond in Februari al heeft laten weten er geen genoegen mee te hebben genomen om den Middelburgschen koop lieden de Groenmarkt als marktterrein te laten ontnemen en uit alle kracht daar tegen heeft geprotesteerd. Het bestuur van den Middelburgschen Koopliedenbond heeft zijn plichL gedaan, door het publiek door middel van strooi biljetten in te lichten, hoe de kooplieden dezer stad stiefmoederlijk worden be handeld, hoewel zij toch ook voor hunne belastingopbrengst moeTbn zorgen en do- ze op tijd en stond moeten voldoen. Ook moeten wij den schrijver doen opmerken, dal er geen lid is die spijt heeft, dal hij niet ter markt is geweest Neen. juist andersom, zij hebben er genoegen van gehad, dal op de Balans circa 35 kramen iu gebruik zijn ge nomen van de anders zoo circa ruim 200. en dat die 35 kooplieden met ledi gen zak. uitgezonderd enkelen, naar huis zijn gegaan. Ja, het was druk in de stad, maar el lendig stil op de Balans en voor dc ko >j>- lieden een schrale verdienste. Dal 1' schrijft, dal de kooplieden, die uitgepakt hebben, hel zoo goed hebben gehad door liet groote inarTilbezoek. kunnen w ij niet begrijpen, aangezien l' in dezelfde rubriek eenige regels lager schrijft, d it op de Kermis met het mooie weer veel volk was, doch dat 1' niet gelooft, dat de inrichtingen naar evenredigheid ver diend hebben. Vindt l" niet, dat li zich daar zelfs tegenspreekt9 Ja, waarlijk heeft de stadskas schade geleden, maar wie is daarvan de schuld Toch zeker niet dc kooplieden van den Marktbond E. M. M, Dat de organisaties eenige weken ge leden verklaarden er genoegen mee tc nemen, is bepaald een onwaarheid. Wel heeft de voorzitter van dc Federatie van Marktkooplieden, na overleg met den marktmeester gezegd, genoegen te ne men met de regeling, en is dit zelfs in het Federalieblad geplaatst, doch na het hoeren van dc andere zijde en van zijn leden, is hij beslist op zijn besluit terug gekomen. Zie Marktblad 1 Augs. uit Den Ilaag'i. Doch de plaatselijke organi satie (de E. M. M.) beeft nimmer aan den marktmeester toezegging gedaan, dat zij met de regeling genoegen nam. HEIT BESTUUR VAX E M M. Middelburg, 8 Augs. 1927. (Hel heelt weinig zin, bij gebrek aan cijfers en statistieken, tegenover de be wering van de inzenders, te trachten aan te looncn, dat er op de Balans ook goed verkocht is. Alteen willen we opmerken, dal het strijdmiddel van een „slaking" ons buiten verhouding zwaarwichtig toelijkt in èSn kwestie van marktregeling voor één dag in dit jaar. En voorts dat hel o. i. heel begrijpelijk is, dat de marktoverheid voortging met het oorspronkelijke plan, toen de voorz. der Federatie van Markt kooplieden eenige weken tevoren ver klaarde er genoegen mee te nemen. Naar men ons mededeelde, in het bijzijn van den voorzitter van E. M. M. Dat eerstge noemde later, vlak vóór de kermis, van meening veranderde, kon moeilijk tot wijziging leiden, want toen was het daar voor zeker te laat. Red.) BEKENDMAKINGEN, Bulrgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis: dal is ingekomen een schrijven van P. J. WETERINGS, wonende te Middelburg houdende verzoek hem wel verlof le wil len verleenen voor den verkoop van al coholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de localiteitcn van per ceel I. 205, respectievelijk groot 39,60 en 8,90 M2, gelegen aan de Gravenstraat alhier Biinnen twee weken nrt heden kun nen bezwaren tegen het verleenen vai^ het gevraagde verlof schriftelijk bij hun College worden ingediend. Middelburg,. 5 Augustus 1927. J. ONDERDIJK. Lo. Voorz. S. A. VAN LEVERINTL Lo. seer. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend dat bij hun be sluit van heden aan M MEULENBERG te Middelburg en zijne rechtverkrijgende voorwaardelijk vergunning is verleend tot het plaatsen van een motojr van 2'/o P K. in de drukkerij in perceel, kadastraal be kend gemeente Middelburg in 'sectie C no. 2209 on plaatselijk gemerkt wijk P no 139 gelegen aan de Loskade alhier. Middelburg.. 5 Augustus 1927 J. ONDERDIJK. Lo. Voorz. S. A. VAN LEVERINK, Lo. Secr. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 8 Augs. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed Aardappelen 6—7 cl., Poters 3—4, Sloksnijboonen 1925, Slamsnijboonen 1014, Prnccssenboonen 15—20, Sui- lccrboonen 13—15, Wageuaarsbooncn 9— 12, Postelein 35, Augui'ken le soort 18—21, 2e soort 13—15, 3e soort 7—8, Tomaten le soort 17—21, 2e 11—13, Fram bozen 15—19, Roode Bessen 24—26, Pruimen 11—15, alles per K.G.; 2es- weokschc Meloenen 30—.440, Nelmeloencn 30—45, Ananas 25—30, Karbonkel 27— 32, alles per stuk; Ramenas 2—3, Kom' kommers 3—8, Peen 6—8, Kroten7— 9, Uien 35, Rapen 5, Bloemkool 14— 60, Kropsla 10—30, Andijvie 15-80, Pie terselie 24, Selderie 2—3, Roode'Kool 7—9, Savoije Kool 3—8, alles per stuk, bos of kist. Vlissingen, S Augs Op de veiling werden de volgende prijzen besleed: Aardappelen 6—6 5 cfPoters 3—3.5, Spinazie 6—8, Princessen 15—22, Wa genaars 912, Snijboónen 11 22, Toma ten 15—19. Doppers 15—17, Kruisbes sen 12—IS, Roode Bessen 13.5—25, Pre-

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3