Eli fill BAKKERIJ BLOK DANCING* SIGAREN CIGARETTES SUPERIEUR FABRIKAAT TOT ftlATlOE PRIJZEN M In oil* voonuuincto SlgarcowtnlttU, de algemeene vergadering van Donder dag was igébleken, dat een der voor naamste moeilijkheden was het sland punt van dc Britsclie en dat van de Ja- paasche delegatie inzake de lichte oor logsschepen met elkaar in overeenstemi- ming te brengen. Om die moeilijkheid te overbruggen zijn besprekingen tusschen de drie delegaties gevoerd, welker resul taat voldoende bemoedigend is om de zaak in bijzonderheden le overwegen. Dit accoord is bovendien vergemakke lijkt, doordat volgens een Z. T.A» bericht, Engeland dfe aanspraken van Japan op een gelijk aantal duikbooten jals "t zelf bezit, heeft erkend zulks in verband met Japan's geografische ligger, zeearmen, en zeeëngten, die Japan besehermen. De toestand Ie Weenen. De Ooslenrijksche regeering kan zich weer zoo krachtig voelen dat zij de on derhandelingen mei de sociaal democra ten weigerden zoolang de verkeerssta- king voortduurde. Seipel hield op dezen eisch voet bij stuk, en zoo besloten de leiders de staking te middernacht op te heffen. Sporen, telegraaf, telefoon en post functioneeren dus weer. Deze opheffing is nader onder den invloed van de zeer ernstige berichten, die uit de provin cie kwamen. Zoo hadden de burgerwach ten In Stiermarken een ultimatum ge steld, waarin zij opheffing van de staking eisch ten. Bij een weigering dreigden zij naar Graz op te rukken. Te Innsbruck heeft de burgerwacht het spoorwegperso neel gedwongen den dienst te hervatten. De gouverneur van Innsbruck heeft den Ilofburg militair laten bezetten. In Karinihië hebben socialistische ar beiders de burgerwacht ontwapend. Gisterenavond heeft Seipet de sociaal democratische leiders ontvangen, doch veel resultaat hadden die onderhandelin gen niet. De socialisten willen een, wij ziging van het kabinet, doch Seipel wil dit overlaten aan df?n nationalen raad. De* socialisten achten de regeering echter vefranhvoordelijk voor het bloedvergie ten, en willen den strijd op parlementair terrein voortzetten. De staking is dus opgeheven onder druk der regeering. Deze heeft dus eeir overwinuing behaald. Zij zal hel parlement nu zoo spoedig mogelijk bijeenroepen. De regeering heeft naar 3e minis ter constateerde bewezen genoeg energie te bezitten om de orde te hand haven De valuta is door het gebeubde niet aangetast. Hoewel zware schade aan staatseigendom is berokkend, voorname lijk door de vernieling van het paleis van justitie, dat zal worden herbouwd, is de staatshuishouding niet gestoord. Ook hel verkeer over den Brennerpas is weer hervat, doch voor Oostenrijkers is de Ilaliaansehe grens gesloten. Perso nen, die door willen reizen, moeten een bijzondere vergunning uit Rome hebben Geruchten over concentratie van Tsje- cho Slowaksche troepen aan de Oosten- rijksche grens ter eventueele interven tie worden tegengesproken. Uit Weenen wordt nog aan de Vos- sische Zeitung gemeld, dat de Italiaan- sche gezant en enkele andere diplomaten bij het kabinet-Seipel officieel in op dracht hunner regeering, protest hebben aangeteekend tegen het vormen van een uit 2000 leden van den republikeinschen Schufzbiind bestaande veiligheidswacht. De Ilaliaansehe gezant verklaart dat dit in slrijd is met de bepalingen van het vredesverdrag. Dit protest was natuurlijk buitenge woon welkom bij de regeering. Zij liet onmiddellijk verklaren dat deze veilig heidswacht zonder haar toeslemming is opgelicht en dat later zal worden onder zocht in hoeverre de wacht een wettig karakter heeft. Intusschen heeft de Schutzbuud zich reeds aangesloten bij de door de ring ontboden troepen, om d(e orde te herstellen Daar ook de stoombootdienst op den Donau was stopgezet ontwikkelde zich op den weg vau Weenen naar Presburg een enorm verkeer van 250 voertuigen, waarvan de eigenaars woekerprijzen re kenen, per uur in beide richtingen. Ver scheidene aanrijdingen zijn voorgekomen waaibij drie dooden. Presburg was gisteren een internatio naal diplomatiek en journalistiek cen trum geworden. I-Iet telegraafkantoor in casseerde gisteren voor 200 000 kronen aan seinkosten. Hedenmorgen werd ons nog gemeld De arbeiders hervatten overal den ar beid. Men verwacht, dat het spoorweg verkeer hedenmiddag weer normaal zal -zijn. Het aantal slachtoffers der onlusten bedraagt 87 onder wie 5 politieagenten Gisteren zijn 37 personen gearresteerd, onder wie 34, die uit Moskou naar Oos tenrijk waren gekomen De begrafenis der slachtoffers zal morgen plaatsheb ben op stadskosten in een gemeenschap pelijk graf. In de ochtenduren hebben gister weer botsingen tusschen arbeiders en de poli tie plaats gehad; ook ditmaal maakten dc agenten van de wapens gebruik, en verscheidene meuschen werden gewond. Het leven te Weenen was echter gisteren weer vrij normaal. Zeer krachtdadig treedt de politie op legen de communisten. De meerderheid van de 270 personen welke tol hu toe werden ingerekend zijn aanhangers van Moskou. De bekende Duitsche communis tische leider Pieck, woordvoerder van de communistische groep in dfen Prui- sischen landdag, die Zaterdag per vlieg- tigu van Berlijn naar Weenen was ge reisd, moet daar eveneens in hechtenis zijn genomen omdat de autoriteiten Pieck wilden verhinderen zijn invloed te doen gelden bij hel ophitsen der menigte De Du'tsche bladen keuren deze arrestatie goed, begrijpen echter niet hoe de Deut- s< he Lufthansa, een door den staal ge subsidieerde onderneming, er toe is ge komen Pieck naar Weenen te vervoeren. Volgens nog niet bevestigde berich ten moet de procureur-generaal in*"bet proces van de Swaslikadrager» van Schajt- tendorf, wier vrijspraak aanleiding tol de onlusten heeft gegeven, in hooger beroep zijn gegaan. tina heeft plaats gehad. VoLgens lot nu toe ontvangen berichten is geen scha de aangericht. voeru 164 paarden, 26 veulens, 845 ma- Igero runderen, 748 vette runderen, 361 veile- en graskalvereu, 506 nuchtere kalveren, 312 schapen en lammeren, 27 varkens, 133 biggen, 14 bokken of geiten. Prijzen voor: vette koeien le kw. 1.00 —1.10, 2e kw. 0.90—0.80, 3e kw. 0 70— 0.60; ossen le kw. 0.950.97l/2, 2e kw. 0 85—0.75, 3e lew. 0.65—0.55, stieren le kw. 0.800.90, 2e kw, 0.70-0.60, 3e kw. 0.50; kalveren le kw. 1.50—1.70, 2e kw. 1.35-1.15, 3e kw. 1.00-0.80. 1 Prijzen voor: melkkoeien 195395 over deze nieuwe Markfont- Kalfkoeien 200—415; stieren 180—385; {(pinken 150—165; vaarzen 160-185; ^werkpaarden 100—300; slachlpaarden 95 —160; hitten 95—165; nuchtere kalveren >9—15; fokkalveren 17-26; biggen 9— 20; overloopers 23—34. Rotterd. veiling. Aangevoerd 145.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 4,95—7.00, eendeieren 4,85—5.40. BEKNOPTE MEDEOEELINGEN. Uit D u i t s c lx land. Zondagavond heeft boven Berlijn ahveer een zwaar onweder gewoed. Dit maal heeft het centrum der stad het voornamelijk le verduren gehad. De brandweer werd 60 maal gealarmeerd/ om kelders leeg te pompen. De raad van beheer van de Duitsche posterjjeil heeft gisteren, nadat rijksmi nister dr. Schatzl zijn nieuw voorstel aangaande de tariefsverhoogingen had toegelicht, besloten het tai'ief van locale brieven te verhoogen vanl 5 tot 10 pfen ning, dat van locale briefkaarten van 3 tot 5 pfenning en. van binnenlandsche briefkaarten van 5 tod 8 pfenning. Uit Engeland. In antwoord op vragen in helt La gerhuis zeide Ohamberlain, dat zijn de partement in onderhandeling is mei de Duitsche regeering om', nu de visa tus schen Duitschland en de Yereenigdp Sla- ten ziju afgeschaft, ook spoedig te gera ken lot afschaffing van de visa Lussche» Duitschland en Engeland. Baldwin heeft gisteren in het La gerhuis meegedeeld, dal de regeering niet van plan was, in de herfslziLting een ontwerp in te dienen tot het toekennen van kiesrecht aan vrouwen op gelijken leeftijd als de mannen d.it hebben. Men verwacht, dat het „bakvissclien- lcicsrechl"' door deze med,edeeling van de baan is en geen enkele afgevaardigde vroeg of de regeering somis later nog met hetzelfde voorstel zou aankomen. Kolonel Hendlam heeft namens de admiraliteit in antwoord op een vraag in het Lagerhuis meegedeeld, d,at Engeland op 31 December 1913 58 slagschepen en) 14 in aanbouw had, en verder 9 slag kruisers en 1 in aanbouw, te samen 82. Op 1 Juli 1927 bedroegen deze jgétal- leu resp. 14, 2, 4 *ïn( 0, te samen 20. Gisteravond in nabij Camberley een militair vliegtuig neergestort. De beide militairen werden gedood. Uit Franlcr ijk. Waar de communisten Gacliin ien Doriot zich niet hebben aangemeld om hun straf te oudergaan, is er een bevel tot in hechtenis neming tegen hen uitge vaardigd Zij zijn in het gebouw van dje „Humanité"' aangehouden. Olemeuceau is weer geheel hersteld. Officieus wordt gemeld, dat de eco nomische onderhandelingen met Duitsch land een gunstig verfoop nemen. De Duitsche delegatie zou evenwel een aan tal nieuwe eischen gesteld hebben, waar door den duur der onderhandelingen is verlengd. Het staat dan ook nog niet vast, wanneer het verdrag tot stand zal ko men. De „Humanité" meldt, dat op den nationalen feestdag soldaten de vlag op de kazerne van Blois vervangen hebben door een roode vlag. Twee soldalen en een onderofficier zullen in verband hier mede voor den krijgsraad terecht staan. Uil de Ver. Staten. Door een tornado, die het Noord oostelijk deel van den staat Kansas heeft geteisterd, zijn in den afgeloopen nacht minstens acht personen gedood, terwijl men gelooft, dat honderd; personen zijn gewond Tientallen huizen zijn verwoest. Voornamelijk Soullxpark en Lebo zijn zwaar getroffen Zondag heeft boven New-York een hevig onweer gewoed. Zes personen wer den gedood en een groot aantal gewond Het verkeer heeft groote moeilijkheden ondervonden. Op de Coney-eilanden is door het on weer en den slorm groote schalie aan gei"icht. Uit Puerto Mexico wordl geseind, dat gisteren twee personen ,die zicli in het Amerikaansehe consulaat hadden la ten insluiten een aanslag hebben gep!eeg|d op den Amei'ikaanschen consul. De con sul werd door eenige schoten getroffen en is ernstig gewond. Uit Chin Uit Peking wordt geseind, dat de on derhandelingen tusschen de vertegenf woordigers van de Noordelijke regeering en generaal Tsjang-kai-sjek om gezamen lijk tegen Hankau op te treden, goéde vorderingen maken. Uit Palestina. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat Zondag een nieuwe aardbeving in Pales- Ingezonden Stukken. W EER EEN LICHTRECLAME OP HE MARKT. Mijnheer de Redacteur, Aller instemming verdient wal U schrijft siering. Wij beelden ons in le levjen in een tijd van aesthetisclxen opbouw; toen dan ook de pers berichtte, dal in Parijs, stad van smaak en kunst, de mooie Place de l'Opéra werd ontdaan van de ontsierende lichtreclames, hebben zeker allen,, die dit plein kennen, in stilte gejuicht, want men begreep, dat men daar op den te rugweg was, aan den aesthetischon op bouw was herbegonnen. In onze stad schijnen de papieren nog anders le staan en blijkt voor een kllejn geldelijk belang oogcnblikkelijlc allie zin voor aesthetiek le vervangen. En zeker zal ieder, die het goed met de sctxoon- heidsbelangen van onze stad meent zijn hart vasthouden bij dfe gedachte, hoe spoedig misschien de aciit lantaarnpalen, die rond de Markt slaan, znlfen volgen en onze Markt dus zal worden herscha pen in een tweeden Caesar's tuin, met als toortsen deze vlammende aanklachten legen schoonheidsverwoesting. Moge hel worden voorkomen. Met dank voör de plaatsing OPMERKER. Middelburg. Van 15 tot 18 Juli. Getrouwd N. J. Kerkliove 2S j. en J. Janse 26 j,; A. M, van Varik 28 j. en N. Ladenberg 22 j. Overleden J. F. Remeens 94 j. we duwe J. de Bruijne; A. W van Ham 21 j. ongeh. zoon.. J. Aarnoutse S3 j. weduwe J. Meijers. C. Machielse 59 ongeh. dochter. M. E. Malgo 25 j. geh. met W. Poortvliet. Koudekerk e. Van 1 tot en met 15 Juli. Bevallen K. S. Kasse geb. den Baars d.; J. Ver- hage geb. Jasperse, C. de Witte geb. Kluijfhmt d.; M. J. J.,ten Kate geb. van Ocsterzee z.; M, A. Brasser geb. Corbijn, F. de Munckf geh. van der Vate, z.(; van de Velde géb. Vos z. Overleden M. C. Koole, man van M. H. Braat 65 j.; C. Fransooijs z."3 weken. M. de Visser z. 7 weken. Goes. Bevalljen M. C. de Valk geb. van Beurden z.; C. C. Ivros geb. Visser d.; J. A. van Stee geb. Emans d. Z ie rik zee. Van 10—17 Juli Bevallen: P. M. de Jonge geb. Lensen, z. Getrouwd- J. A. Wolse, jm. M. Ilendrikse, jd. 29 j. Overleden: M. Berrevoets, vrouw vant M. Roskam, 59 j.; Cj. Wandel, d. 3 j A.< de Looze, man van J. J» Brouwer, 79 J. Speelman, 65 jP ongez. z. BURGERLIJKEN STAND. j. en MARKTBERICHTEN. Middelburg, 19 Juli. Coöp. Vei lings-Vereen. „Walcheren"; Zwarte bes sen f 34.50—34.90, afwijkende bessen 22.10. Aardappelen 5.105.80, poters 4.20, blauwe eigenheimers 6, zure, roode bessen 17.70, zoete idemf f 16.90, wille bessen 15.10. Middelburg, 18 Juli Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Stolcsnijboonen 77 c., stamsnijboonen 50 c.., prinsessenboonen 61 c„ suiker- boonen 3555 c., wagenaarboonen 35- 50 c., postelein 6—9 c., aardappelen 7—i c., poters 5 c., blauwe eigenheimers 6 c tuinboonen 5—7 c., suikererwten 21 c doperwten 15 c., west fries I IS, idem II 11 c., bonte Julipeer 8 c„ roode bes sen 2127 c witte bessen 20—26 Tomaten I 36—42 c., Idem II 23 c., ma- deleine I 22 c., idem 51 8 c., aardbeien 25 c., frambozen 19—26 c., allés per K.G. Karoten S c., peen S10 uien peterselie 5 c.. selderie 4 ckropsla 70—95 andijvie 50—1, bloemkool 5— 25 c., komkommers 710 c., rabarber 4 augurken 35—50 c. allés per stuk of bos. a Vlissingen, '13 Juli. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Aardappelen G8,5, poters 4—6, spi nazie 15—20, postelein 10—23, suiker- boonen 4750, Princes sen 71—81, Wa genaars 46—63, snijhoonen 50—81, To maten 20—24, doppers 8—16, tuin boonen 9—10,5, frambozen 20—28, kruis bessen 1015, aardbeien 1624, roode bessen 10—24, witte bessen 11—18, ma- delaine 15—18, morellen 35—47 allfc per K.G. Roode kool 813,5, savoye kool' 13, bloemkool 828, sla 45, komkom mers 8.5—11,5alles per stuk. Selderie 1,55, Uien 45,5, Peeen 6- 13, rabarber 4,5—8, kroten 7—10, dahlia's 3640, gladiool 36—70, anjers 78, spirea 58—64 alles per bos. Andijvie 6116S, peterselie 21—29, zuring 5—8 alles per kist. Goes, 19 Juli. Boter f 0.90, eieren f 5 30 Aanvoer V.P.Z. 31.600 stuks, 15.70 per 100 stuks. Rotterdam, 19 Juli. Veemarkt. Op de veemarkt van beden waren aan go- ADVERTENTIES! Lte Heer en Mevrouw BROME- LOW— DAVIDSE geven kennis van de gebo ir'e van hun Dochter GERARDINA JOZINA Middelburg, 18 Juli 1927. Tramsiugel E 49. HedeB overleed zacht en kalm, onze gelietde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder DINA BAKKER, in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam, C. A PEENE. Middelburg, 19 Juli '27. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin Zeeland, op 21 Juli a. s zal niet doorgaan. Flora-Dancing DONDERDAG a.s. van 8 tot j 12 uur ALTIJD EVEN GOED! FORUM SIGAREM NERVAE 8 ct. IDEAAL 10 ct. UNIVERSAL 12 ot. ROMANUM 15 ct. ZIE SPECIALE ETALAGE BIJ A. ROGGE, L Noordstraat, by het Postkantoor. W. J BOSDIJK. Langeviele Middelburg. Jong gehuwd paar v. g h. zoekt gezellige Slaap- en Zitkamer met pension voor tijdelijk. Brieven met prysopgave letter A. G. bureau dezer courant. Inwoning te Utrecht aangeboden voor stu- deerende, bij besch. fam met zeer vele ref. Br. lett. R 482, BEIJERS' Adv. Bur. Utrecht. CauScfo^neJq/zeLLe Parfumerie Haarlem. 1000 Mark Biljetten rootl gestempeld, kuniten bij ons ingeleverd worden k 12 cent per biljet tot en met 31 Juli a.s. Na toezending volgt onmiddellij k afrekening. Tevens zijn wij koopers tegen directe uitbetaling van alle effecten en premieloten. Firma J. SANDERS, Wissel- en Effectenkantoor. HoogBtraat 24, Tol. 16587 on 14682, Den Haag. De Notaris W. Ü100LEN te Middelburg is voornemens in het openbaar te verkoopen Donder dag 21 Juli 1927, des avonds 8 uur, zn „MERCURIU8" aan de Koejxoortstraat te Middelburg 1. Een HUIS en ERF aan de Korte Delft te Middelburg, ge merkt F 19, groot 127 cen tiaren. Aanvaarding 15 Augustus 1927. 2. Een HUIS en ERF aan den Kinderdijk te Middelburg, ge merkt P 97, groot 112 cen tiaren, waarin de gemeente Middelburg mede-eigenares iB voor 22 centiaren. Aanvaarding van bet bewoonde deel 1 September 1927 en van het onbewoonde deel onmid dellijk na de betaling. Een HUIS en ERF aan de Wagenaarstraat te Middelburg, gemerkt E 218, groot 191 cen tiaren. Ontruimd te aanvaarden 15 Augustus 1927. Een HUIS en ERF, zijnde het Logement „De Vriend- sohap", aan de Teerpakbuizen- straat te Middelburg, gemerkt P 30, groot 110 ceutiaren. Ontruimd te aanvaarden 1 Augustus 1927. Een HUIS en ERF aan den Noordwee te Jfiddelburg, ge markt S 203, groot 91 centiaren. Bij de week verhuurd voor f 6.-. Een HUIS en ERF met TUIN aan den Nieuwen Vlissingsohen Weg te Koudekerke, gemerkt E 103, groot 313 centiaren. Ontruimd te aanvaarden 1 Augustus 1.927. Voormelde onroerende goederen zijn te bezichtigen daags vóór en op den verkoopdag van 1012 en van 24 uur op vertoon van een bewijs van toegang, met verdere inlichtingen verkrijgbaar ten kan tore van den Notaris. Te huur gevraagd liefst met TUIN, in de onmidde- lijke nabijheid van of in Middel burg. Bij voorkeur suite met een Kamer op het Zuiden. Brieven met prij sopgave No. 314 bureau dezer courant. Uit de hand te koop 'lï.1 t aan den Ouden Vlissingsohen weg. in de onmiddellijke nabijheid van Middelburg. Te bevragen ten kantore van Notaris HIOOLEN. De Notaris A. DE NEELING is voornemens op Maandag 25 Juli 1927, des nam. te 2 uur, in het Oafé Tramhalte" van den Heer D.VAN SLUIJS te O.-en W - Souburg publiek te verkoopen 2 perceelen Hooigras te Koudekerke in Boederwegeling dioht bij de Hofstede van den Heer A. WIELEMAKERaan den Koudekerkschen weg. Groot 1 HA. 77 A.en 3 perceelen Hooigras bij de Hofstede van den Heer J. WONDERGEM aan den Abeel- schen weg te O - en W.-Souburg. Groot 2 HA. 75 A. Donderdag zullen wij weer ruim voorzien zijn van versche Palingbroodjes, Worstebroodjes, Room broodjes, Berliner Bollen enz. FIJNE KOEKJES VAN HOUTEN'S BONBONS Lange Delft - Middelburg

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3