initiatief lot oprichting deij reddingsbri gade. Ook speciaal voor de hulp op de zen feestdag van bestuur en commis-v sarissen ondervoaxden. Een der zorgen van het bestuur is steeds geweest de groote aanwas d.er leden en daardoor gebrek aan' ruimte. Spr. begrijpt dat een sociaal voelendman als dr. J. Q. Bolle reeds in 1894 als bestuurslid op uitbreiding en leiden in andere banen aandrong" en bij hoopt, dat het bestuur er in moge slagen ook in de volgende 25 jaar de school' in bloei te doen toenemen door het ,gaan in de nieuwo hanen, die net zich nu voorstelt te verwezenlijken. (Applaus). De heer W. de Gi'aaf, voorzitter, van L. et E., zeide, dat hel bestuur op 1 Juli zijn gelukwenschen reeds toezond aan dal der N.V. Thans wil spr. <l>eze geluk wenschen nog eons mondeling overbren gen. Dit jubileum is een rustpunt en zal tevens een keerpunt worden. De vraag is moet men vooruit of terug naar net punt van uitgang, gekozen is terecht liet eerste. Men heeft begrepen ,dal plannen tot een hetere en gi'ootere school diligent zijn. Spr. wil niet 50 jaar doch een paar duizend jaar teruggaan en er aan her- imieren, dat de Grieken zeiden, dat ieder moest kunnen lezen en zwemmen. Het eerste is nu wel waar, maar het laatste helaas in de verste verte niet. Moge dit zoo ver komen door verplichtend stellen van zwemmen ails leervak op de scholen. De werkkracht van het bestuur der N. V. is in de 50 jaar hetzelfde ge bleven, opofferend en con amore. Na mens L. et E. biedt spr. als souvenir een voorzittershamer met inscriptie aan. De heer W e ij 1 dankt hartelijk voor de woorden en het geschenk en hoopt dat de verhouding goed moge blijven tus- schen heide besturen. De heer de Graaf wees er vervolgens op, dat de N. V. de kosten van den wed strijd die anders niet in dezen omvang zou hebben kunnen plaats vinden, voor haar rekening nam en bracht haar daar voor dank. Ook brengt spr. dank aan de deelnemers, die echter veel te klein in aantal waren, aan de jury, de tijdop nemers, den vertegenwoordiger van Het Roode Kruis, commissarissen van orde en last not- least aan meester van der Staal en echtgenoote, dit onder aanbei- dnig van een kistje sigsaren. Hierna reik te de heer de Graaf met toepasselijke woorden de prijzen uit. De heer mr, J. A. Fokker bood de Vereeniging een nieuwen zilveren wissel- bekker aan, nu de vorige eigendom van den heer Geervliet is geworden. De heer de Gr aa f dankte voor dit aanbod, waaruit blijkt, wat trouwens reeds lang bekend was, dat de sympathie voor deze zwemsport van vader op zoon is overgegaan. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond ten einde en bleven nog vele enkele uurtjes gezellig bijeen, zich wijdende aan den dans. De A t h 1 c Li e k we d s t r ijde n van E. M. Af. Het lag wellicht ook aan de concurren tie van de zwemwedstrijden, dat de ath- letiekwedslrijden van E. M. M. op het Militair Sportterrein alhier Zaterdag middag niet zoo veel belangstelling had den als verleden jaar het geval was. Doch die er waren, hebben vele kranige staaltjes athletiek kunnen bewonderen. Het bestuur liad op hel .uitgestrekte terrein voor een zeer varieeTend pro gramma gezorgd als: snelloop (100 M. voor hoeren), kogelstoolen, ver-sprin- 'gen voor dames en heeren, polsstok-hoog en polsstok-ver, discuswerpen, in één woord van alle nummers, die bij een wedstrijd als deze passen. De meeste be langstelling hadden de 3 K.M. hardloo- pen voor heeren: de 4 maal 100 M. estafette, en het touwtrekken, waarbij' de vroolijke noot niet ontbrak! Men amuseerde zich best, en 't zal wel nie mand te lang zijn gevallen, hoewel 't laat in den middag was. toen de prijs- uitdeeling begon, vóór de vereenïgings- tent. Dit geschiedde door overste Bier man, die eerst hartelijk' dank bracht aan de deelnemers voor hun meedoen aan hel welslagen van dezen wedstrijd. Zij hebben hier veel gezondheid kunnen opdoen, en menige kranige sportprestatie geleverd, maar bovendien door bun door werken bij de verschillende nummers bewezen moed, volharding en doorzet tingsvermogen te hebben. Overste Bier man wenschte hen allen daarmee geluk, en voegde er den wensch aan toen, dat bij de jongeren de lust ontwaken mag over een paar jaar ook mee te doen. Niet te gauw; dat is verkeerd voor het lichaam, en wekt bovendien branieschop pen in de hand; maar wanneer zij vroeg zijn begonnen zich te oefenen onder be kwame leiding, kunnen zij op 18- a 20- jarigen leeftijd ook iets dergelijks pres- teeren. Spr. hoopt, dat de ouders hen daarvoor de noodige vrijheid zullen la ten. Hij wenscht de winnaars geluk met liun prijzen, doch ook de verliezers, want 't is per slot moeilijker te leeren verliezen Hierna werden de prijzen uitgereikt, meest medailles, en eenige kunstvoorwer pen. waarna de voorzitter van E. M. M., de heer Van Houten, overste Bierman dank zegde voor diens hartelijke woor den, de hoop uitsprekend, dat bij een volgenden keer weer een beroep op den overste zal mogen worden gedaan. De uitslag luidt als volgt: 100 M. snelloop: le pr. 12 3/10 sec., P. J. $turm (Wilhelmina); 2e pr. 12a/& sec. W. J. de Bruin (E. M. M.) 4e pr. 131/j sec. J. v. d. Berge (Zee macht). 100 M. snelloop: le pr. 1 min. 2 5/10 sec J. Schipper (E. M. M.); 2e pr 1 min. 4 sec. Kamfraet (14e R. I.); 3e pr. J. v. d. Berge (Zeemacht). 1000 M. hardloopen: le pr. 3 min. 19 2/10 sec. L. v. d. Linde (M. D. I.); 2e pr. 3 min. 19 3/10 sec. J. Joziasse (E. M. AL); 3e pr. 3 min. 20 sec. Cambier (E. AI. M.). 3000 M. hardloopen: le pr. "11 min. 5 sec. II. de Klerck (VJ.O.S.); 2e pr. 11 min. 12 3/10 sec. "Goethals (14e R. I.); 3e pr. 11 min. 14s/5 sec. De Vos (Zeelandia). Speerwerpen: le pr. 41.13 AL, J. J. Schipper (E. M. M.); 2e pr. 36.65 AL, AI. Padmos (Quick); 3e pr. 35.10 AL, A. Geljon (E. Af. M.). Kogelstoolen le pr. 10.32 AL, J. J. Schipper (E. M. AL); 2e pr. 9.49 Af., J. F. Jansen (Zeemacht); 3e pr. 9.05 Al., Jonges (Zeemacht). Discuswerpen: le pr. 28.78 AL, J. J. Schipper (E. M. Af.) 2e pr. 26.Qj> AL, A. Geljon (E. M. Af.); 3e pr. 26.0a M., Af. Schipper (Quick). Polsslokhoogspringenlc pr. 2.80 AL, Af. Schipper (Quick); 2e pr. 2.75 AI., J. J. Kroes (Zeemacht); 3e pr. 2.70 AL, d. Wende (Zeemacht). Hoogspringen met aanloop: le pr. 1.60 Af., Af. Schipper (Quick); 2e pr. 1.55 AI., A. Geljon (E. Af. AL); 3e pr. 1.50 AI., Loos (lie R. I.). Driekamf/ adspiranten: le pr. P. Neve (Wilhelmina); 2e pr. "Weyermans (Spar ta); 3e pr. A. de Pagter (Wilhelmina). Driekamp dames: le pr. mej. N. Rolh (Achilles); 2e pr. mej. Louwereins, (Sparta); 3e pr. mej. Daniëlse (Achilles), Ver-springen met aanloop: le pr. 5.61 AI., A. Verhulst (E. Af. AL); 2e pr. 5.51 AL, J. J. Kroes (Zeemacht);; 3e pr. 5.43 M., G. Anteunisse (Wilhelmina). Estafette 4 maal 100 M.le prijs Wilhelmina; 2e pr. Quick (Goes); 3e pr. E. Al. M. Touwtrekken: le pr. ploeg I, E. AL Af.; 2e pr. ploeg I, Zeemacht. Eereprijs hoogst aantal punten, be haald in 4 nummers: J. J. Schipper (E. M. M.). Eereprijs hoogst aantal punten behaald in 4 nummers op 1 na: Af. Schipper (Quick). Eereprijs voor voetballer-deelnemer, in het ajgeloopen voetbalseizoen uitgeko men in een Zeeuwsche Vereeniging in de competitiewedstrijden voor den N. V. B. of Z. V. B., met hoogst aantal! punten: A. Geljon (E. Af. AL). Wielren ne-n. Bij den provinciaal gedelegeerde is van bet hoofdbestuur van den Neder- landschen Wielerbond een schrijven in gekomen, waarin werd medegedeeld; dat de renners, die gestart hebben in de be- trouwbaarlieidsrit te St. Jansteen zul len worden gestraft, waarschijnlijk met schorsing. De reden hiervan is, dat genoemde rit niet aan den bond was geadviseerd en dus geen Loestemming hiervoor was ver leend. Zeer zeker een waarschuwing voor de eventueel nog te houden betrouwbaar- heidsritten. AFLOOP VERKOOPINGEN. Bij dc op Zaterdag j.l. door den notaris H. R. Struve gehouden veiling m het koffiehuis De Roode Leeuw te Zoutelande werd publiek verkocht: Een woonhuis met schuur, erf en tuin aan de Hoenderslraat B 67b en 67c, te Zoutelande, gvoot 4 Aren 72 c.A., aan mej. wed, P. Louwerse aldaar, voor f 3800. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Zaterdagmorgen is door B. en W. van Goes aanbesteed het vernieuwen, verbeteren of herleggen van verschillen de straten en het maken van trottoirs in de Lange Kerkstraat. Laagste inschrijver: F. Duijnhouwer te Goes, voor f7750. - Bij de Zaterdag te Breskens gehouden aanbesteding van onderhouds werken 1927, was laagste inschrijver: C. L. Daansen voor f 1213,- aan wien het werk is gegund. BUITENLAND. Algeneen Overzicht. Dc opstand in Wpencn. Gisteren was het lelefoon- en telef- graafverkeer met Weenen verstoord, en slaakte de post. De berichten uit de Oostenrijksche hoofdstad zijn dus ver traagd, en dikwijls verward en onjuist. De bondskanselarij heeft volgens Wolff via Berlijn de volgende mededeeling ver spreid: „De opstand is onderdrukt. De politie is den toestand meester. Bij de botsingen van gisteren zijn ongeveer 119 menschen gewond en 12 gedood. Van de 'gewonaen behooren de meesl'en lot de politie. Deze is thans bezig met groote, van geweren voorziene patroeljes le voet en te paard de laatste betoogers uiteen te jagen en de rust volkomen te herstel len. De pleinen in den omtrek van den nationalen raad en het gerechtsgebouw zijn door militairen bezet. Plunderingen zijn nergens voorgevallen. De overheid is 3e pr. [den toestand meester." ■32 7/10 sec., J. Schipper (E. M. M.);l Dit klopt dan vrijwel met wat de correspondent van de Vossische Zeitung aan zijn blad op de een of andere manier heeft kunnen seinen over den toestand ter plaatse, j.l. Zaterdag: Weenen was deu dag na de bloedige gebeurtenissen van Vrijdag, gekenmerkt door de algemeene werkstaking, die het soc. dem. partijbestuur en het bestuur van de vakvereenigingen uitgeroepen hebben om te trachten de leiding, die zij geheel verloren hadden, weer in haft- den te krijgen. Zij pogen op deze wijze de wilde staking in een officieele staking te veranderen, die dan op hun besluit zou worden opgeheven. In den loop 'van den nacht was de Schutsbund, cr reeds in geslaagd de orde le herstellen; de leden van deze organisatie maakten bij elk relletje onmiddellijk gebruik van de wapens. De verschillende markten in de stad waren vandaag even druk bezocht als fsleeds. De melkvoorziening heeft niet te lijden gehad. Op de electrische centrale en de gasfabriek wordt gewerkt, zoodat de stad niet zonder licht is. Bij de posl en bij de spoorwegen is de staking al gemeen. Voor de talrijke fabrieken ver- scnenen Zaterdag de arbeiders, die hun loon wilden ontvangen, daar het Vrijdag betaaldag was geweest. De fabrieken bleven echter dicht. De staking was dus nog volkomen. En zelfs is 't moeilijk Weenen te bereiken of uit te gaan, daar het verkeer op vele wegen verboden is. Er waren ook al geruchten, dat Scipel zou zijn afgetreden als bondskanselier en een sociahstiscne regeering zou zijn gevormd. Doch dit bericht, uit Belgra do, lijkt lendencieus, daar andere weer spreken van een directorium door Sei- pel, met leden van het huidig kabinet, drie socialisten p n de Weensche hoofd commissaris van politie Schobcr, tegen wien de woede juist vooral gekeerd is. Ook een bericht, dat de troepen on betrouwbaar zijn, wordt tegengesproken. Daarentegen zou Schober niet volko men zeker van het politiekorps zijn, daar een groot aantal agentqji socialist is. De sociaal democraten hebben de leiding van de beweging genomen om den com- munisliscnen invloed te fnuiken. Zij ho pen het vertrouwen van de menigte te kunnen herwinnen en verdere incidenten te voorkomen. De regeeringsgebouwen werden giste- „ren bewaakt door de politie. Op den Ring zag men echter vrijwel geen agen ten. daar deze vervangen waren door den republikeinschen Schutzbund. De meeste winkels in het centrum bleven gesloten. Dagbladen zijn niet verschenen, behalve dc Arbeiterzeilung, die een klein blad heeft uitgegeven, waarin het bestuur van de soc. dem. partij uitdruk kelijk verklaart, de verantwoordelijkheid voor de gebeurtenissen niet te kunnen aanvaarden. Het blad beschuldigde de politie de botsingen te hebben uitgelokt. "De staking heeft zich niet beperkt tot Weenen, maar is ook overgeslagen tot het Burgenland en Stiermarken. Het spoorverkeer met Weenen ligt geheel £111; alleen levensmiddelentreinen wor den doorgelaten. Ook te Salzburg worden de reizigers naar Oostenrijk tegengehouden, die van daar komen echter doorgelaten. Verscheidene bankiers hebben hun waardevolle papieren naar Pressburg overgebracht. Een Wolffbericht uil Boedapest meldt, dat in Tirol eent cgeubeweging is ont ketend, doch uit Innsbruck is weer ge- 'seind, aat het overal rustig is, en maat regelen zijn genomen die rust te hand haven. Toch schijnt de verbinding tus- schen Italië en den Brennerpas stil te liggen, want uit Insbröck wordt evenzoo geseind, dat de Ilaliaansche militaire bevelhebber aan den Brenner, aan de Tivoler regeering heeft doen weten, dat, 'als hel treinverkeer tusschen Italië en Duitschland door dep Brennerpas niet terstond wera hervat, Italië zelf voor het rijden der treinen onder militair escorte zal zorgen. En bij den Brenner worden op hel oogenblik manoeuvres met 10.000 man Ilaliaansche troepen gehouden. Volgens hedenmorgen ontvangen be richten, was het gister te Weenen volmaakt rustig. Ook de algemeene sta king liep toen af. Het sociaal democra tische partijbestuur en de vakvereenf gingscommissie hebben reeds instructies uitgevaardigd, om de arbeiders en cm- ployé's der spoorwegen en die der P. T.-bedrijven in den loop van Zondag den arbeid te doen hervatten, zoodat de betreffende diensten geleidelijk we der algemeen zullen fuuclionneeren Ook dus de post, de lelefoon en de telegrafie. Het paleis van justitie is een ruïne. In de lijkenkamers van de alge meene ziekenhuizen liggen thans 70 doo- den. Van 19 is de identiteit bekend. Van de politie zijn slechts vier beamb ten gedood, waarvan twee inspecteurs. De reddingsmaatschappij heeft tot dusver 481 zwaargewonden verbonden en in de ziekenhuizen ondergebracht. Daar evenwel met andere auto's talrijke ge wonden rechtstreeks naar de ziekenhui zen zijn vervoerd, moet het aantal van 700 zwaargewonden met als overdreven worden beschouwd. Bovendien zijn ruim 400 personen licht -gewond. Tegen de meeslen der 252 gearresteer den zal slechts een aanklacht wegens verzet worden ingediend. Een deel hun ner evenwel zal terechtstaan wegens plundering of het toebrengen van ern stig licnamelijk letsel. Vier personen wer den gearresteerd, toen zij op heeterdaad bij brandstichting werden betrapt. Twee anderen werden gevangen genomen, toen zij op de politie schoten. Een, hooggeplaatst politie-ambtenaar heelt verklaard, dat zich onder de ge arresteerden vele communisten, doch ook sociaal democraten bevinden Het is vrij wel zeker, dat zich onder de communis ten, voornamelijk onder degenen, die agitatorisch le werk gingen, een groot aantal Russen en Hongarecn bevoinl. Het persbureau V. D. meldt De Oos tenrijksche regeering zond Zondagmorgen 1 uur via Praag het volgende tele gram: Burgemeester Seilz deelde des nacht. 12 uur aan den bondskanselier Seipel mede, dat de 24-urige staking der Weensche arbeiders en een vcrkeerssla- king voor onbepaaldcn tijd zijn afgekon digd. De burgemeester verzocht terug trekking der militairen ter geruststelling. Een algeheel alcoholverbod is uitgevaar- dicd. De militairen zijn uit het parle mentsgebouw teruggetrokken, en door politie vervangen. De militairen blijven in reserve. Het slrateiibeeld is volko men rustig. Zondagmiddag te 5 u. 30 verzond de regeering het volgende tele gram via Pressburg: a overleg tusschen de regeeriug is een Gemeinde- Scliulz Wache, die met de bondspolitie samenwerkt, georgani seerd, doch uitsluitend voor den tijd, dat hel gevaar dreigt. Zondagmorgen het slraleubeeld le Weenen normaal. Het tramverkeer en hel aulobusverkecr functioneeren gewoon, als bewijs, dat de 24-urige staking geëindigd is. Zon dagmorgen zijn onderhandelingen over de opheffing der verkeersslaking begon- De datum van het bijeenroepen van aen nationalen raad vormt eveneens een onderwerp van bespreking tusschen de partijen. Be strijd in China. Tsjang kai sjek heeft met de Noorde lijken een overeenkomst gesloten, dat hij de provincie Sjanloeng niet zal aanval len, terwijl de Noordelijken niet naar Sjantoeng zullen oprukken. Hierdoor is Tsjang in de gelegenheid naar Ilankau te rukken om de communistische leiders te onderwerpen. Gemeld wordt, ■dal Borodin aan boord van een Duitsch stoomschip ontsnapt is. 'Alen verwacht, dat hij op zee op een Russisch stooml- fschip zal overgaan. In Chineesche kringen wordt ver klaard, dat een wapenstilstand gesloten tusschen Tsjang Kai-sjek, den com(- mandanl der Nanking-troepen en Tsjang Tsoen-tsjang, een der noordelijke gene raals. KFRUtZI FBERES EcyPT BEKNOPTE MEDEDEEL1NGEN. Uit Engeland. Vrijdag vond de week van hevige on tweren en buitengewoon zware regens haar hoogtepunt in een slorlvloedach- tigen neerslag in Noord-Slaffordshire en elders Vele dorpen werden overstroomd en de spoorweg bij Leek kwam onder wa- ler le staan. De wegen werden vernield en verschei dene pottenbakkerijen en huizeu liepen onder. In bel merendistricl werd ook veel schade aangericht aan de oqgsten en vaste eigendommen en te Manchester ver oorzaakten de overstroomingen het in zakken van een weg, vanwaar men uit zicht heeft op hel wedren-terrein. Groor te deelen van den weg kwamen in he[t dal, dal 50 voet lager ligt, terecht. Op 1 Juli bedroegen de kosten van het leven volgens de officieele statistiek 66 pel. boven die van Juli 1914, tegen 63 pel. een maand geleden en 70 pet. een jaar geleden. De stijging van het indexcijfer op 1 Juli was groolendeels het gevolg van het duurder worden van eieren en aardjap> pelen. Uil Duitsch land. De Rijn en (le Kinzig blijven steeds wassen. De nieuwe kaden bij Kehl staan ten deele onder water. De scheepvaart naar den Bovenrijn is gestremd, omdat de< schepen van Bazel niet meer onder de Rijnbruggen door kunnen. Uit Polen. De correspondent te Hamburg van de „Kurjer Warszawski" publiceert in zijn blad een lang artikel, waarin hij ont- onthullingen doet over het vervoer van oorlogsmateriaal via de Duitsche en Rus sische Oostzeehavens ton behoeve van de roode legers. Hij verzekert, dat talrijke zendingen naar China zijn gegaan, toen de Sovjetregeering nog hoopte, daar een bolsjewistische revolutie te kunnen ont ketenen. De Duitschers hebbenL aldus 't artikel, door den uitvoer van oorlogsma teriaal toe te staan, de bepalingen van art. 170 van het verdrag van Versailles overtreden. Uit Silez De Silezisclic provincies zijn Zater dagochtend opnieuw door zware onwe- ders bezocht, waardoor vooral Liegnilz en Breslau zijn geteisterd Te Breslau is de verbinding mei de voorsleden ge deeltelijk gestremd. De aangerichte scha de is momenteel nog niet le overzien lande, Seisweg li 135. W. Kasse, CL en W. Souburg, Kocpoortstr. E 63 II. Jongman, Hulst, Peuninghoek L 65 a (v Sandijck, Goes, K. Delft G 1*. AL van Loo, Koudekerke, L. Goere K 312. Ja. Visser, Wissenkcrke, L Delft B 129. P. Bazen, Bergen op Zoom, Wagenplein Q 118 E. de Liefde, Am sterdam, Molenwater AI 259. - E. .1. A. Aloeleker, Nijmegen, Volderijlaagle Al 75a. - J. Steinvoorte, Breda, Korte Delft G 2. Js. Bakker, Iloek, Branderijmolenr gang AI 244. I. J- Schieman, Bruinisse, i'eerpalcliuizensti". P 24. Wed A. de Wijze, Koudekerke, Nieuwepoort P 165. Vertrokken G. van der Louw, van Noordbolwerk M 225 naar Arneinuiden Mej. A van der Reest, van Eagijnhof E 151 uaar Oud- Vossemeer. O, S. Barto, van Kalver markt K 282 naar De Bilt. J. Et. M. Bosdijk ,vau Veerschc Weg T 216 naar Wissenkerke. N. A. van Gorkum, van Korendijk P 71 naar Oegslgeest. P. Verhage, van Segcerssingel V 89 naar Vlissingen. O. P. ltemiju, van Segeers- üingel V 70 naai- Helder Z. Luiting, van Loskade P 266 naar 's-Gravenhage. M. G. W Kleintjes, van Loskade P 266 naar 's-Gravenhage. F. AI Tange, van St. Janstraat I 44 naar Rotterdam. K. H. Lienskok, van Heerengracht M 36c naar Veere. W. J. Bosschaart, van Abdij A 43-44 naar Vlissingen. G. H. den Hollander, van Krommeweele K 182 naar Weslkapelle. BEVOLKING. In de eerste helft van de maand Jul: zijn te MIDDELBURG Ingekomen M. Scliunthals van Valburg. Roun; sche kade G 106 A. J. Buijze, Rot terdam, Koepoovtslr. E 63 T. Rouf- faer, Vlissingen, L". Breeslr. O 153 J. D. Coone, Vlissingen, Molenberg K 90. H. J. C. Keulemans, Vlissingen, Pluim- straat E 161. S. Spruijt, Vlissingen, Bastion N 71. J. van Keulen, Zoute-"poters 10—11 MARKTBERICHTEN. Aliddelburg, 15 Juli Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Spinazie 10—12, tuinbooneu 25, dop pers 7—12, slamsnijboonen 5054, sui- kerboonen 40—55, pvincesseboonen 82, aardappelen 6—8, poters 56, postelein 1—4, sloksnijboonen 8090, aardbeien 26, frambozen 1021, kruisbessen 9 24, roode bessen 1322, witte bessen 14—22, tomalen I 39—12, kersen 35, mo rellen 36, perziken 5—10, bonte Juliperen 13, Weslfrics I 18, idem II 11, Afadelcine idem afval 9, alles per K.G.; kom kommers 5—10, karolen 6—8, kropsla 2 4, andijvie 14, peeën 5—7, bloemkool -25, alles per stuk of kist. Goes, 16 Juli. Veilingsvereen. Zuid- Beveland Groote veiling. zwarte bessen 37.10—39, roode dito 16—18.50 beiden per 100 K.G. Kleine veiling kruisbessen 3—18, zwar te bessen 38.60—39.50, afwijkende idem 29.90—33.20. roode bessen 3—19, witte bessen 710, frambozen 220, aard beien 10—13, vroege oranje pruimen 28 -30, kersen, klei'ken 16—32, zoete mo- •ellen 7—12, vfléeschkarsen 1012, ronde krieken 10—17, uitschot kersen 410, Weslfriesperen 1721, Afadeleinen 15 afval appels 3—10, doperwten 27, boontjes 48—59, tomalen 10—20, aardap pelen (groote) 4—8, poters 4—6, alles per 100 KG.; perziken 13, komkommers 4—6, meloenen 65, bloemkool 8—12, roo de kool 8, alles per 100 sluks. Rotterdam, 18 Juli Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 489 vette runderen 214 vette- en graskalveven, 1370 schappen en lamme ren, 892 varkens. Prijzen voor vette koeien le kw. 1 1.10, 2e kw Q.90—0.80, 3e kw 0.70— 0 60; ossen: le kw. 0.95—0 97Vs 2e kw. 0.85—0.75, 3c kw. 0 650.55kalveren: le kw 1.50 1,70, 2c kw. 1 30-1.10. 3e kw. 0.95—0.75; schapen le kw. 0 70 0.75, 2e kw. 0-60—0 50, 3e kw 0.40; lam meren 0.85—1; varkens: le kw. 0,84 0 86, 2e kw. 0.62-0 59, 3e kw 0.57— 0.55; export 0.61—0r65. VIas. Aangevoerd uilsluitend schoon: van Groningsch 4000 st. prijzen 1.20— I.40, van Hollandsch geel 6300 st., prij zen 1.25—1.40. Afosterdzaad (bruin) 26—28, blauw maanzaad 10—42, karwijzaad 1922, koekweit (Mantsjoerijsche) 13 85, in ba len boot en spoor vrij f 13 75 Eigenheimers 6V2—0, Geld. schoolmees ters 6—8, Overmaasche blauwpitlen 8 II, blauwpitten 6—9, Eerstelingen 6— 11, "Westlandsche schoolmeesters, klei, 8 11, dito zand, 12—16, Westlandsche

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3