Sergeant Los heeft vermoedelijk hersenschudding gekregen. Direct werd ■hij naar het hospitaal te Utrecht ver voerd. Het nieuwe vliegtuig, dat. pas voor den tweeden dag in gebruik was, is geheel vernield. Een geluk mag het heeten, dat de vliegmachine in een bosch is terecht gekomen, waardoor de val 'ge broken werd. Omtrent de oorzaak van het ongeluk deelde men aan het blad mede, dat de bestuurder cirkelvormige bewegingen in de lucht had uitgevoerd. Vermoed wordt, dat hij daarbij de macht over zijn stuur heeft verloren. De val was van een hoogte van ongeveer 600 M. boven Den Dolder. Vrijdagochtend is de leerling-machi nist K. N. uit Alkmaar van de locomotief gevallen van den trein. De jonge man heeft eenige hoofdwonden gekregen en hij klaagde over pijn in de borst. De politie te Enschedé heeft ze keren B. aangehouden, die zich schul dig moet hebben gemaakt aan verduis tering van 500 loten van een verloting ten bate van de tuberculose-bestrijding. Hij had de loten in depot, heeft ze ver kocht en het geld niet afgedragen. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. C. de J., aangehouden in verband met den door hem gepleegden aanslag pp J. Kooiker te Buren (Ameland) is ingesloten in het huis van bewaring Naar de Leeuw. Crt. verneemt, is de toestand van hel slachtoffer nog vrijwel gelijk, hel schot heeft een ernstige ver wonding aan de wervelkolom veroor zaakt. 1 Op een der' kaden van de Aut- werpsche haven is dezer dagen het lijk gevonden van een matroos, dat door een spoorwagen letterlijk in tweecn was ge sneden. Uil het onderzoek bleek, dat het 't lijk was van een Letlandsch matroos, Kansach genaamd, terwijl in de zakken van het slachtoffer verscheidene voor werpen werden gevonden, die van dief stal aan boord van schepen afkomstig waren. "!vf!WIil Bij onderzoek bleek verder, dat men hier met een afgrijselijken moord te doen heeft. Men vermoedt, dat Kansach tijaens een inbraak door de bemanning van het schip ontdekt werd. De mannen moeten den dief achtervolgd hebben en met stokslagen neergeranseld, daar op ïeenigen" afstand van het lijk bebloede stokken werden gevonden en aanduidin gen, die wezen op een worsteling van verschillende personen. Vervolgens is de matroos op de rails gelegd en hebben de onverlaten een wagen in beweging ge bracht, die over den man is heen ge reden. Tot nu toe is de politie er niet in geslaagd de mannen, die op zulk een wreede wijze voor eigen rechter hebben gespeeld, te arresteeren. De correspondent der N. R. Crt. te Berlijn meldt: Te Helsingoer in Denemarken zijn drie dieven in hechtenis genomen. Twee van ihen stammen uit Uruguay, de derde is een Nederlander. Deze had bij een bank in de stad een aanmerkelijk bedrag aan dollars gestolen. Nader wordt gemeld: In een wisselkantoor te Kopenhagen verscheen Donderdag een man, die vreemd geld wensclrte te wisselen. HÜj slaagde er in, van een oogenblik van verwarring van de vrouwelijke kas sier gebruik te maken en voor een to taal bedrag van 2200 kronen aan dollars te ontvreemden. Denzelfden avond werd hij echter te Helsingoer in hechtenis ge nomen, toen hij poogde naar Zweden te vluchten. Hij werd naar Kopenhagen terugge bracht, Hij bleek een NederJandsche kellner, J. H., te zijn. Daar de man een ongemak aan zijn vinger heeft was hij gemakkelijk te herkennen. Hij loochen de, den diefstal te hebben gepleegd. Blijkens een bericht in de Düssel- dorfer Nachricliten is in den nacht van 14 op 15 dezer, kort na twee uur, de Nederlandsche stoomboot ,,Mira", die nabij het veer van Himmelgeist (bij Düs- seldorf) voor anker was gegaan, plot seling, zonder bekende oorzaak, gezon ken. Van de bemanning konden zich 3 menschen redden. Het lijk van den sto ker is nog niet te voorschijn gebracht. De buurt van de Hallen le Parijs is Dinsdagmorgen in opschudding ge bracht door den dood van "drie mannen, die in een groentekelder het leven heb ben verloren. Om zes uur verzocht een vrouw aan den eigenaar van den kelder haar een bos bananen te verkoopen, waarop de man met zijn knecht in den kelder afdaalde. Zij keerden niet terug. Na verloop van tien minuten daalde een derde man, die met het bedrijf te ma ken had, in den kelder af. Hij besefte, dat er gevaar beslond, en wist nog terug te Iceeren en ging Bij den broer van den eigenaar van den groentenkelder hulp halen. Deze broer daalde haastig in! den kelder af en ook hij keerde niet terug Toen de brandweer, met gas maskers voor, in den kelder doordrong, vond zij er twee lijken. De derde man leefde nog, maar stierf na korten tijd. Er hadden zich in den kéjfcJjer giftige gassen ontwikkeld, die de drie mannen hebben gedood. DE VEENDAM IN AANVARING MET EEN NOORSCH STOOMSCHIP. Uit Londen wordt gemeld: Het Nederlandsche stoomschip „Veen- dam", van Rotterdam naar New-York, is nabij New-York op 4 mijl afstand van Nantucket in aanvaring geweest met het Noorsche stoomschip Sagaland, tengevol ge waarvan de Sagaland is gezonken. Eén persoon van de Sagaland is ver dronken. De Veen dam heeft onbeschadigd de reis naar New-York voortgezet en werd Vrijdagavond zeven uur met de gered den van de Sagaland aan boord daar verwacht. BUITENLAND. Algemeen Oyer richt De vioolconferentie. Gisteren was 't weer een druilerige ig in Genève, Al het optimisme van den vorigen was verdwenen, en had plaats gemaakt voor sllechte humeuren, die men trachtte te verbloemen. Onte vredenheid aan ulte kanten, nu de ple naire zittiug, ondanks alle vriendelijkhe den toch geen enkele toenadering schijnt gebracht te hebben. Er moet wat ge beuren, zeggen allen. Bridgieman is maar weer eens gaan praten met de Aracri- nen, doch veel resul|laat leverde dat niet op. Bridgeman is blijkbaar nog maar wat in Genève gebleven, afwachtend zoo- als iedereen dp het oogenblfilc afwacht. Wat de ander doen zal. 'Er is de bekende zenuwachtige periode, die aan all(e crisis sen voorafgaat. Waaar men wel weer overeenkomt, doch naar welke richting? De conferentie is nu een maand aan den gang, ook dat besef dringt langza merhand door, alsook de overtuiging dat dit tempo niet vol te houden is. Afwachten dus. De onlusten te Weenen. Wij hebben gister al de eerste berich ten gegeven van de zeer ernstige onlusten te Weenen, lenglevolge van de Wij spraak der Swastikadragers of anti-semieten. Inmiddels zijn tal van bijzonderheden bekend geworden. Eerst nog iels over de oorzaak In Januari was gelijk men herinnert bij een botsing tussclien arbeiders en frontstrijders te Schattendorf in het Burgenland een arbeider en een jongetje van acht jaar neergeschoten eh vier ar beiders en een jongletje van zes jaar ge wond. Donderdagavond om half tien is uitspraak gedaan in het proces, dat hier over ontstaan was. De drie voornaamste beklaagden werden vrijgesproken, Het hof meende tot deze uitspraak te moeten concludeeren. daar uit het ^getuigever- hoor niet voldoende was ge blieken wie de relletjes te Schattendorf hadden uil- gelokt. De vertegenwoordiger van het openbaar ministerie achtte de gebeurte nissen niet voldoende opgchelldcrd en meende zelfs, dat de republikeinen ver antwoordelijk waren voor de incidenten. Volgens de bepalingen van het slrafrecnt zijn echter zij, die de schoten losten, schuldig en daarom eischte het O. M. veroordeeling van de bekHaagden. De ge zworenen sloten zich niet bij dezen eisch aan en spraken de beklaagden vrij. Voor de rechtbank was een groote me nigte, meest jongelieden, samengestroomd die het vonnis al naar haar gezindheid niet kreten van hoon of gejubel ontvin gen. De politie had geen moeite om de menigte te verspreiden. Gisteren echter kwam 't tot een uit barsting van volkswoede. Een alfgemeene staking werd geproclameerd. Vooral! 'het Universiteitsgebouw en het Gerechtshof ^noesten 't ontgelden. Van de Universi teit werden de ramen ingegooid, onder uitroepen als „Weg met de klassejus- Stitie", en dergelijke. Tegen 2 tuur 's-mid- dags verbrak de menigte het politieoon- dor, en deed een aanval op het Gerechts gebouw, dat aan twee kanten in brand werd gestoken, nadat zij er In geslaagd was de deuren open te rameien en het gebouw binnen le dringen. All's acten enz. werden op straat gegooid en in brand gestoken. I Verder werden de gebouwen der Wie ner Neueste Nachrichten, het orgaan der groot Duitsche partij geplunderd. Ook eenzelfde lot onderging het postkantoor. Hier en daar hebben de beloogers getracht barricaden op> le werpen. Toen de politie hen trachtte le verdrijven, wierpen zij haar met stukken hout. Tus sclien het gerechtsgebouw en liet parle ment geraakte de poli lie zoo In de IfnelJ, dat zij het noodjg achtte ter waars- schuwing in de lucht te schieten. Dit salf- vo werd uit de menigte beantwoord met schoten op hel parlement, die echter niemand raakten en slechts eukelje ven sterruiten vernielden. Het parlement heeft zijn werk ge slaakt.. De verschillende oommissiess, die bijeen waren, zijn tot Diinsdag] verdaagd. Men gelooft echter,, dat het onmogelijk zal zijn voórijoopig de werkzaamheden van het parlement voort te zetetn. Omstreeks half twee werd bericht, dat de wacht voor het parlementsgebouw gewapenderhand tegen de menigte op trad. Hel gezicht van de geweien schijnt een kalmeerende, of althans een schrik aanjagende uilwerking le hebben gehad. De menigte vluchtte zonder dat hel ver der tot ernstige botsingen was gekomen. Ook door het terugtrekken der bere den politie had men gehoopt de menigte te lcalmeeren. Ook socialistische kamerle den deden daartoe hun best, 't gaf alle maal niets. Want 's avonds hadden de relifeljtes meer het karakter van een oproer. De vakvereenigingen hadden de algenieene staking afgekondigd, en allje openbare. bedrijven stonden bijgevolg still. Tal van gewonden zijn gevallen. De eerste hulp posten konden 't werk haast niet af- De vreemdelingen verltateu overhaast de stad. Doordal ook alle telefonisch en tele grafisch verkeer verbroken is, zijn de be richten verward en onbetrouwbaar. Wij ontvingen nog de volgende berichten he denmorgen langs radio-weg Sinds gisteravond de telefonische en telegrafische verbinding met Weenen is verbroken, zijn geen betrouwbare be richten meer ontvangen. Volgens via TTsjecho Slowakije ontvangen berichten zouden de onlusten ook in den avondi hebben voortgeduurd. Andere berichten zeggen weer, dat de politie in den avond den toestand meester is geworden. Vol gens een niet bevestigd bericht uit Praag is de politiepresident van Weenen gevan gen gezel, en is dr. Seipel uitgenoodigd af te treden. Alle bedrijven liggen stil, en ook het spoorwegverkeer is verbro ken. Er zijn nog geen officieele cijfers omtrent 'het aantal dooden en gewonden. De ochtendbladen te Praag melden, dat het paleis van justitie in den loop van den avond totaal is afgebrand. Uit Inns bruck wordt gemeld, dat in Weenen officieel de algezneene staking is afge kondigd Ook in Tirol zijn de spoor wegarbeiders om 5 uur hedenmorgen in staking gegaan. Het gehèele spoorweg verkeer ligt stil. De landsregeering te Tirol heeft scherpe maatregelen tegen ordeverstoringen aangekondigd. Hedennacht hebben besprekingen tus- schen de leiders plaats gehad, om de orde te handhaven. De ministerraad is gisteren voortdurend bijeen geweest BEKNOPTE HEDEDEELINGEN. Uit België. In een onder voorzitterschap van den gouverneur der provincie Oost- Vlaanderen te Gent gehouden algemoene vergadering van de commissie voor de studie van het kanaalplan Antwerpen Gent, is, naar de correspondent van de N. Rott. Crt. te Brussel meldt, eensge zind vastgesteld, dat dit nieuwe kanaal de haveninstellingen van Antwerpen en Gent op een zeer gelukkige wijze zou aanvullen en met elkaar, over Belgisch grondgebied, verbinden. Het kanaal zou eveneens van groot belang zijn voor de induslrieele ontwikkeling van het Land van Waas; het zou een totale leng te hebben van 45 K.M., dicht bij Anti- werpen de Schelde verlaten en deze rivier met het zeekanaal van Terneuzen, even benoorden de Genlsche zeehaven, verbinden. Uit Denemarken. Het Deensche Folketing heeft een amendement aangenomen, door de so cialisten ingediend op hel anti-dumping- wetsontwerp. Dit gaaf veel verder dan het ontwerp, en wil 'alle door de econo mische crisis getroffen bedrijven steu nen, en wel door waarborging van staats wege van leeningen, die noodig zijn voor moderniseering en concentratie van de betrokken bedrijven. Verder strekt hel amendement ter verbooging tot 50 mil- Iioen kronen van de staatsgarantie voor uitvoercredieten. Dit amendement is gisteravond bij de tweede lezing van het ontwerp aangeno men. De liberalen onthielden zich van stemming, de conservatieven en radica len stemden tegen. In de huidige zitting van het Folke ting is het sociaal-democratisch amende ment inzake steun aan de [nijverheid ver worpen met 90 tegen 55 stemmen. Daar het conservatieve amendement reeds eer der Verworpen was, lean men het ge vaar voor een kabinetscrisis thans over wonnen achten. Uit A b e s s y fl i De Britsche vertegenwoordiger Jiij de regeering van Abessvnië lieeft een protestnota overhandigd tegen een over val op een Pngeljsche karavaan door Abessynische soldaten op Abessvnisch grondgebied, waarbij 12 Britsche Soma li's om het leven zijn gekomen. Uit Japa n. XJit Tokio wordt gemeldt, dat in de haven van Yokahama 11 "Russen zijn aangehouden, die zonder passen aan land trachtten te komen. Men veronder stelt, dat het agenten van Borodin zijn. LONDENSCHE BRIEVEN. Van onzen Londenschen Correspondent. V ,a n room ij s, gebeden en vreemde nering. Londen, 12 Juli 1927. In een dier kranten, die met plaatjes gewagen van de buitenissigheden in dit woelige Londensche leven, zag ik dezer dagen een afbeelding van menschen met donker uiterlijk aan den ingang van een ikerk in Cl erken we 11. Glerkenwell is een buurt van sjofel en Iiandel en van mini mum bestaan. Daaruit trekken in den ochtend velen met karren snoepgoed, •vruchten en populaire eetwaren naar die gebieden van de reusachtige stad, waar het volk dooreen krioelt als de mieren in de gangen harer kolonies, en waar dus de nering is Wat deden die dpnkere menschen, aan gevoerd door mijnheer Pompa, in de kerk van Olerkenwell? Zij hadden er ge- Leden om beter bedrijfsweer Mijnheer Pompa en zijn gezellen zijn ïtaliaansche kooplieden. „Onze handel moet bidden", had de voorman verklaard, „d,e laatste twee maanden is er geen roomijs ge kocht; de geschiedenis van ons bedrijf lean geen slechtere maanden aanwijzen Zoo sprak de opper-ijsman. De schuld lag bij jj,en zomer, die geen zomer was De huiden der Londenaars waren kil van den (regen en van den wincl, die maar niet wilden aflaten Bij kille huiden ziju roomijswagens geen verzoeking Daarom gingen Pompa c.s. naar de kerk van Olerkenwell om de Voorzienigheid te be wegen hitte-golven over Londen le zen den. Dit past weer niet in de logica der dingen Maar wie versvacht de logica in een wereld, waarin evenveel tegenstrij dige belangen zijn als er menschen zijn Als leiders van andere beroepen en be drijven even kinderlijk waren als de ïtaliaansche ijskooplieden, zou er veel en tegenstrijdig worden gebeden, zou de dokter bidden om een epidjemie en de (vervaardiger van pantserstaai om oor log, zou de boer kunnen bidden om re gen. terwijl de kermisman de gunst van voortgezet ten zonneschijn zou blijven af- smeeken. De handel doet het best, in dien hij maar zoo goed en zoo kwaad als liet kau door wisselvalligheden heen zeilt. Maar wij kunnen 'begaan zijn met het lol der negenhonderd ïtaliaansche ijs mannen van Londen, die roomijs met de onafscheidelijke, wafeltjes zouden heb ben verkocht, indien de lucht vriende lijker was geweest Na twee maanden van regen en wind wilden wij allen de zon wel terugzien om te Ieeren hoe de zo mer aanvoelt en hoe roomijs smaakt uit een horentje van bros gebak of tusschen anille-wafeitjes. Het scheen alsof het gebed zou worden verhoord. Het werd xviltm, drukkend warm; en de vele ton gen moeten hebben gesmacht naar _ijs Maar hel duurde anderhalf etmaal. Toen kwam de geweldige donder, vergezeld van regen, die neersloeg met droppels als sluiters, voortgezweept door woeden de winden; diepe vijvers ontstonden aan de veoten der Londensche heuvels, en straten en woningen en spoorbanen in de lage deelen van de stad, werden over stroomd De lucht werd weer koel en nu lijkt het er weer op, dat de ïtali aansche ijsmannen hun lekkers niet aan den man zullen brengen. De Londensche roomijs-hande! is bij" na-geheel in handen van Italianen. Het karretje heeft niets Engelsen. Het hout er van heeft misschien zijn oorsprong in een Fngelsch boscn; maar een ïtali aansche verfkwast is er op' aan net werk geweest en heeft net een exotisch uiterlijk gegeven met feite kleuren, die vreemd aandoen onder de grijze Engel- sche lucnlen. Het volk van Londen mis gunt den donkeren vreemdeling zijn brood niet; zijn handel is bescneiden. een handel in „pennywortns of happiness", zooals men zegt. De ïtaliaansche ijskoop- man is misschien de laatste vreemdeling in Londen, die er zich met een straat handel kan handhaven. De laatste jaren wordt zijn positie echter niet weinig be dreigd door de groote maatschappijen van handel in all'es wat eetbaar is en die in haar Hebzucht ook den roomijshandel in haar bemoeiingen hebben betrokken. Zij hebben dezen Handel, zooals dat heet, op modernen leest geschoeid en zenden kleine legers jongens met h'okfjetsen de straat op. Straks zal meneer Pompa ook een massa-gebed moeten organiseeren tol bescherming tegen de nandels-oclopus- sen, die met zooveel voortvarendheid en grofotsclieepschheid de magen der mil-' Hoenen voorzien van allies wat zij be lieven. Het zou Jnij spijten indien onze zuide-, lijke broeders het niet konden bolkverken. Zij zijn de laatste resten van ware hor den vreemdelingen, die vroeger hier met velerlei straatwerk aan hun brood kwa men. Er was een tijd,, dat de zwengel van een piano-orgel hier als bij u slechts door een Italiaan werd gehan teerd. Nu is de piano-orgelman in den regel een Engelschman, die al heeft zijn ras bij algemeene erkenning niet veel gevoel voor muziek toch even goed draait als de musicus uit het Zui den. En wat is er geworden van den Itali- aansclien jongen, die een blad met pleisteren beeldjes droeg9 Sieren zij nog uw straten? In Londen zie ik den knaap niet meer. Zeker twintig jaar geleden ontmoette ik hem in het vuile gewemel aan den waterkant bij London Bridge, bracht hij iets van den geest van "Michel Angelo in deze omgeving van vischlucht en vochtige ducdalven en de ieeljijkneid va i slonzigen havenarbeid Maar ie-tert heb ik nem hier niet gezien, Tout passe, zeggen de Franschen met de berusting van hun nuchtere levensbeschouwing. De ïtaliaansche jongen kan zijn blad met beeldjes niet veilig meer dragen in het gewoel van de moderne straal, die geen witte breekbaarheden in haar midden kan hebben. Missef'iien ook hebben de Britten alle gevoel voor beeldhouwkunst verloren. Het lijkt wek of die kunst uit de gratie is. Standheelden,, die gisteren nog dragelijk waren, hoort men vandaag verwenschen. Zeker is„ dat er geen ïta liaansche jongens meer rondloopen met ^upidooljes en Venusjes van wit pleister. En wat is er verder gewerden van de wouwen uit Beieren die hier bezems kwamen verkoopen en wier handelslied melodie bracht in de stad? Ook die herin- inner ik mij, want ik zal gauw den zil veren gedenkdag van mijn kennismaking met Londen kunnen vieren, al is de kennis vaak en langdurig onderbroken geweest. Ik kan de meisjes nog hooren zingen' „Buy a broom a large one for the lady and a smallo n© for the baby". Nu kent Londen nog maar een enkel negotielied, dat van de inheemsche lavendel verkoopsters. Haar lied is klage- En gro.% verkrijgbaar bij N.V. J. G- I. J v. d. HARST, Grossiers, Middelbm' t (lager. Med lijk: „Wil you buy my sweet lavender!" en liel is altijd een waarschuwing, dat de zomer ten einde spoedt. Een of andere wet, een of andere .be paling heeft den dansenden heer uit En geland verbannen. De dansende beer heel'L de volken van dit deel der wereld al vermaakt van dcu Romeinschen tijd at Maar nu is hij met zijn baas verdwenen Hij is langer gebleven dan de knaap met de beeldjes, langer ook dan het meisje met de bezems. Een paar weken voordat de oorlog uilbrak heb ik nog een inter view gehad met een berenleider hier op een groen pleintje, dat Brook Green heet, in Hammersmith, dat juist door de wolk breuk van gisteren iii een meer is ver anderd. Hij was gekomen van de Pyre neeën, sloffend met zijn sloffcnden beel den heelen afstand van Noord Spanje naar Londen, uitgezonderd den overtocht over het Kanaal, if ij vertelde mij" zulke typische verhalen vergeef men niet hoe hij nachten doorbracht in boeren schuren en hoe lekker hij er sliep, moe van lijf cn leden n a lange zwerftochten, met zijn voeten tegen hel warme lijf van zijn lieer. De Duitsche straatmuzikanten zijn ook niet teruggekeerd nu den Oorlog. Al die menschen en verschijnselen zijn uit eeu wereld die kalmer was dan de onze, een wereld waarin vrede onverstoorbaar scheen, waarin een penny waarde had. De Duitsche „hoempa's" zullen me niet meer opschrikken wanneer zij plotseling ouden mijn raam hun schelierklanken inzetten. Beiersche vrouwen zullen geen bezem smeer komen verkoopen „ter the lady and the baby." De man van de Pyreneeën zal zijn beer niet langer be wegen te dansen in de straten. De Lon denaars hebben geen liefde meer te geef voor de pleisteren beeldjes der ïtaliaan sche knapen Maar de ïtaliaansche ijs- koopman handhaaft zich..*, ftict gebod en ondanks de meer gemelde grootscheep- sche detailverkoopers van drank en voed sel. Ik heb allen eerbied voor de devotie van den roomijsverkooper uit Italië. Maar ik kan zijn gebed niel tol het mijne ma ken. Een groote verscheidenheid van em plooien cn karakters maakt de wereld wat rij is. Als ik mee zou bidden mot den roomijs-man zou ik de belangen van den paraplumaker vergeten. Ik herinner mij een zomer, waarin het leek alsof er nimmer meer regen uit den hemel zou valten. Maar ik vernam niets van ver zamelde paraplu-makers, die opgingen naar Hen tempel huns geloofs "öm den hemel om regen te vragen Zij doorston den de bezoeking. Nu kaïn men hun een seizoen, dal voor hen moot moet zijn, niel misgunnen. Toch heb ik medelijden met meneer Pompa en zijn makkers en ik hoop, dat zij de narigheid te boven zul len komen, ail was het slechts opdat de laatste resten van vreemden en typisclien handel in Londen kunnen blijven be staan. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 1G Jul|i Veilingsver- eeniging. Walcheren. Zwarte bessent f 34 —36.10; afwijkende f24; roode hessen f 14.60—-15.10; witte bessen f 6. Aardappelen f 5.50; pollens f 4; blfau- we Eigenheimers f 5.70 V1 i s s i n g e n, 15 Juli. Aardappelen 69,5, poters 5.5—6,5, spinazie 6—8, Rosteleijn 516, princessen 85, Wage naars 46—75, snijboonen 35—84, Toma ten 2329, Doppers 6.513, tuinboonen 57, frambozen 18—27, tuinbessen 8— 16, aardbeien 8—17 roode bessen 6—22, witte bessen 1116, peulen 6—19, niade- lainc 10—19 alles per K.G. Kipeieren 55—56, roode kool f,5, Bloemkool '1—27, sla 4—5, komkommers 9—10,5 allies, per stuk. Radijs 1 1,5. sel derie 1,5—7, Uien 2,5—3,5, Pieeen 7— 10,5, kroten 5,58,5, ramanas 1—1,5, dahlia 15—40, gladiol 12—16, anjers 5,5 6 alles jier hos. Andijvie 85—148, pe terselie 2137, zuring 13 alfles per kist. r VI i s s i n g e n, 16 Julfi, Op de gnooto veiling werd voor Zwarte bessen f 31.96 en voor 'natie zwarte bessen f 25.61 per 100 K.G. besteed. Go es, 15 Juli. Op de groote veiling deden: Zwarte Bessen f36 90—f37.40, Roode Bessen f 16.70, per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen f 11f 16, Zwarte Bessen f36.90, Roode Bessen 14 —17. Witte Bessen 8—14, Aardbeien 7, Vroege Oranjepruimen 31, Kersen- Kler ken 1731, Zoele Morellen 12—14, zw. Vleeschkersen 19, uitschot Kersen 6—9, Tomaten 1727, Doperwten 1820. Princessehoonen 55—66, Snijboonen 51, Aardappelen 810, alles per 100 K.G. Bloemkool 211, Roode Kool 10, Kom kommers 2—7, ICoolplanlen 0.06—0.27, alles per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 7