£hm&tméëï> - port van vleesch van invloed moet zijn bij de aanwijzing van het terrein, waarop het slachthuis zal wordwr gebouwd. Zij ,zet echter uitvoerig uiteen, dat zij de kansen voor den export van vleesch voor een slachthuis op Walcheren niet groot acht Vee uit Zeeland voor export naar Engeland werd ook in de periode, dat de grenzen van Gr. Brittannië en Ierland voor den invoer van vleesch uit het continent nog niet gesloten waren, zeer iweinig gekocht. Ook aan den sedert meer voorkomenden uitvoer van vleesch naar Duilschland, Frankrijk en België heeft ■Zeeland vrijwel geen deel genomen. In jhlzendijke en Sluis zijn exportslachthui zen. De commissie verwacht, dal eerder varkens uit Walcheren daarheen zullen worden gezonden. De commissie acht het om economische redenen uitgesloten, dat vee \an elders naar Walcheren zal ver voerd worden om aldaar in een slacht huis teu behoeve van den export te worden geslacht. De export van vleesch uit een eventu eel top te richten slachthuis op Walcheren moet zijn grondslag vinden in de provin cie zelf en aangezien hel materiaal daar voor in 'de provincie niet voldoende aan wezig is, is de kans, dat de iukomslen uit eeu exportbedrijf voor de exploitalie van een slachthuis een gunstigen factor zul len uitmaken, zoo gering, dat de commis sie lol de conclusie koml, dat de plaats bepaling voor het slachthuis, dat uit sluitend wordt gesticht ter uilvoering van de Ylecschkeuringswel alleen dan afhan kelijk is te stellen van een evenlueeleu vleeschexporl, indien daardoor andere, meer noodzakelijke eischen niet in hel gedrang komen. De commissie bespreekt dan de fac toren. die ter bepaling van de ligging van een slachthuis voor Middelburg en V|is- siugen van belang kunnen zijn. Hel aantal inwoners wijst in de rich- Ylissingeu. het aantal slagers in dat van Middelburg Met slaatjes geeft de com missie aan. dal de invoer van vleesch in Middelburg in de jaren vóór d.en oorlog groolcr is dan in Vlissihgen, zij heeft uil informaties vernomen, dal dit nog het geval is De commissie meent echter niet ver van de waarheid af te zijn, als zij aanneemt, dat de invoer in beide ge meenten niet meer zoo eroot is als voor heen; dal in Middelburg hoofdzakelijk varkensvlecsch ingevoerd wordt, dat in Ylissingcn behalve varkensvlecsch ook rundvleesch wordt ingevoerd, maar dat hel mcereudeel van den invoer ook thans op rekening van Middelburg gesteld moet worden Met slaatjes geeft de commissie ook hel aantal stuks vee, dat in beide gemeenten wordt geslacht, mei juistheid bekend Met deze overzichten over de jaren 1923, 1924, 1925 en 1926 concludeer! de commiss.e, in aanmerking nemend, dat de invoer van vleesch in Middelburg grooler is dan in Ylissingcn, dat vermoe delijk het vleeschgebruik voor ieder der beide steden varieert van 600 000 a 700 000 K G Wat de ligging t.a.v. den aanvoer van het slachtvee en den afvoer van vleesch betreft, wijst de commissie er o a, op, dat hel slachtvee voor beide gemeenten ïn hoofdzaak wordt net rokken uil Wal' cheren en Zuid-Beveland, ZeeuwsclA Vlaanderen en Noord-Beveland en voor een klein deel van de markt te Rotifer- dam. Er is in zooverre eenig verschil tussclien Middelburg cu Vlissingen, dat in Middelburg iets meer dieren uit Noord-BeveLmd aankomen, terwyl Ylis singcn meer betrekt uit Zeeuwscli-Vlaan- deren, doch in beide gemeenteln is het grootste deel van het te slachten vee afkomstig uit Walcheren en Zuid-Beve- laud De aanvoer uil Zecuvvsch-Ylaanderen houdt ook verband rrict de gelegenheid tot uitvoer van vee en vleesch naar Bel gië Dit hangt van de prijzen in Belg|ië af De afvoer van Vleesch zal plaats vin den naar de slagers van Wissingen en Middelburg, waarbij zich die van Souburg wel zullen aansluiten. Voor hel opbergen van den winkel voorraad is in hel warme jaargetijde „O'" riep Elsie, nog altijd te zeer verbluft om véél te zeggen „Ja, het zal nu zoowat een vier-honderd-tachtig pond per jaar aan renle opbrengen We zul len wachten, tol hel vijf-honderd pond is geworden en dan kunïicn we misschien nog een betere plaatsing vinden voor liet geld Dus ik mag het zóó opvatten, mr. Deri tig, dat ik bijna vijf-honderd pond1 per jaar ontvang? ..Juist Dal 'je bijna vijfhonderd pond per jaar ontvang en dal dit geheel jc eigen inkomen is, waar je vrij over kunt beschikken." ,P" Even zal Elsie in s!iltc te genieten Toen kwamen er tranen Ln haar oagen en prevelde ze. dankbaar: ,,0. George, dan ben je toch niet meer zoo vrcese- lijk arm „Dit i.; al, wat ik jc. voor het oogen- ""blik. te zeggen heb, Elsie. sprak mr. Dering ,Nu verlang jc zeker niets liever, dan maar zoo gauw mogelijk naar huis te gaan? Maar kom vanavond mee dinee- ren Je moeder en je zuster hebben dfe uitnoodiging aangenomen. Austin vraag ik ook. Mógelijk kunnen we dan nog enkele bezwaren uit den weg ruimen Precies om zeven uur dineeren wc .,11c had gisterenavond wel zoofn ge voel, of er iets gebeuren ging,,'" zei El sie „Maar ik dacht eigenlijk, dfet hot iels onaangenaams zou zijn O, mr Dering, een nabije ligging van de gebruikers uit den aard der zaak geriefelijker dan een meer verwijderde ;wat ook geldt voor onvoorziene leveringen aan holelfS" of schepen. Wanneer de verschillende eischen en voorwaarden, waaraan het slacnthuis moet voldoen, onder oogen worden ge zien in verband met hetgeen elk der hei de gemeenten ter zake kan bieden, dan blijkt het wel afdoende, dat er noch in Middelburg, noch in Vlissingen bijzondere omstandigheden zijn, die er toe leiden om op grond daarvan bij', fee ktouze vafii de plaats van het slachthuis aan 'één der ge meenten de voorkeur te geven. Dit was ook wel te verwachten, want het gemis van eeu voor beide gemeenten bijzondere geschikte en in het oog val lende plaats, heeft naar het oordeel;1 van de oommissie juist haar in Piel leven roe pen ten gevolge gehad liet ligt daarom voor de hand, dat ook zij niet zal kunueu komen tot een ieder volkomen bevredigende oplossing, maar wel lot hel aanwijzen van een terrein, dat onder de beschikbare terreinen, he.t meest aanbe\eling verdient, al wordt daarmede niet gezegd, dal die andere ter reinen absoluut ongeschikt Zijn. Door de directeuren van gemeentewer ken werden de volgende terreinen opge geven als voor «den houw van slachthuis beschikbaar 1. liet terrein aan den Blauwen dijk, waarop gevestigd is de houthandel van de firma Vos; 2. hel terrciu Poelendale naast de Coöp Zuivelfabriek; 3. hel terrein aan den Nieuwen weg weg van Midoelburg naar Vlissingen, ge legen pp grondgebied van Koudekerke tegenover de Zuivelfabriek cn thans in gebruik als volkstuintjes; 4. het terrein aan den kop van de nieuw te makeu haven aan den Ouden weg van Vlissingen naar Middelburg; liet terrciu hoek Prins Hendrikweg Ouden weg van Vlissingen naar Middel burg; 6. het terrein aan de westzijde vlan den Nieuwen weg van Vlissingen naar Mid delburg, ten zuiden van het vljiegreld; Teneinde le trachten mei de belangen van de gebruikers van het slachthuis, zooveel mogelijk in gelijke mate rekening te houden, heeft de commissie nog eeinige terreinen gelegen tussclien Middelburg en Vlissingen onder haar aandacht ge trokken' t w. 7 het terrein te Souburg, gelegen aan de BraainsLraat nabij de Kanaalstraat; 8 hel terrein le Souburg aan de westzijde van den Nieuwen weg Vlissin gen—Middelburg, ongeveer 600 M. len noorden van de tramhalte Souborg'; 9 hel terrein aan de westzijde van vo- ••euaenoeinden wea. ongeveer 1100 Mi. Lc<u zuiden van de Iramkruising; 10. hel terrein aan de westzijde van vorengenoemden weg, ongeveer 500 M. ten zuiden van de tramkruising Hel bezwaar, dat deze terreinen in handen van particulieren zijn achtte de Commissie van geringe betcekenis, als liet een terrein zou betreffen, dat overi gens in alle opzichten aanbevelenswaar dig was Uitvoerig beoordeelt de commissie hierop de verschillende terreinen, en wijst op hun bezwaren, om tenslotte te coucludceren, dal twee terreinen ernstig in aanmerking komen, n.l. terrein 3 en 6, het eerste gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Middelburg, het tweede onder oen rook van Vlissingen, waaruil volgt, dat, op welk ook de keuze moge vallen, één der beide partijen van direct belanghebbenden de beslissing der com missie onbevredigd zal lalen. Geen der beide terreinen vertoont 'n gunstige eigenschap, welke zoo zeer in het oog springt, dal daaraan onvoorwaar delijk de voorkeur moet worden ge geven. Terrein 3 ligt voor de slagers van Mid delburg zeer gunstig, die van Vlissingen zullen hel bezwaar van den afsland on dervinden. Terrein 6 ligt voor de slagers van Vlis singen vrij gunstig, terwijl die van Mid delburg den afstand als een bezwaar als u eens wisl, hoe gelukkig u mij heeft gemankt! Ik weet uiet, hoe ik het zeggen zal Ik ben er nis door verplet! Verplet van vreugde dan' Vijf honderd pond per jaar'O, 't is verwond/er- lijk „Ga nu maar gauw aan 'l planneai- maken hoe jc zult leven op je vermeer derd inkomen Het zal niet eens te veel zijn!" Nog even keerde Elsie terug, „O. dat had) ik haast vergeten: Zoudt u den man, of dje vrouw, die u die som voor mij gaf. van ganscher harte voor mij willen bedanken? Niet dfel ilc nu zoo overmatig geldzuchtig ben. Maar o, die vreeselijke ellende thuis, omdat Ge orge in het geheel niets bezat' En dil zal veel meewerken,"om er moeder meé te verzoenen. Denkt' u óók niet, dat het een heel verschil zal maken „He hoop, dan, eer dje avond om is, alle bezwaren uit den weg geruimd) zijn," antwoordje liaar voogd voorzichtig Het was Elsie, als verkeerde ze in een droom Zóó liep ze langs het ruime plein van Lincoln's Inn. terwijl het vooruit zicht van armoede haar nu niet langer kwelde. Ze voetje zich zelfs rijk: Ze had nu vijf-hondferd pond per jaar Him gezamelijk inkomen was dus zeven-hon derd! pond Dit leek haar een schal; ze ven-honderd, pond per jaar! In Holbornslreet stond dfe aanslaande „erfgename" van zoo ongehoorde weel zullen voelen. De mogelijkheid van voorziening van water, gas en eleetricilelt is voor beide terreinen gelijk; ook de afvoer van af valwater levert voor geen der beide ter reinen bezwaar op, zij liet dan, dal die voor terrein 6 wellicht meerdere kosten met zich brengt dan voor terrein 3. Beide terreinen zijn gelegen aan een grooten verkeersweg met tramverbin ding; voor den aanvoer van vee ligt ter rein 3 evenwel gunstiger dam 6. Ten slotte meeat de commissie aan het terrein in de onmiddellijke nabijheid vam Middelburg de voorkeur te moeten geven; deze stad toch vormt een centraal punt voor den vee- en vleeschhamdel op Walcheren, terwijl bovendien de geo" grafische ligging van het terrein eeu eco- nomischcn factor van beteekenis uit maakt, omdat daardoor wordt bevorderd, dat ook slagers van meerdere omliggende gemeenten varn het slachthuis gebruik zullen maken, inzonderheid door de aan wezigheid vam een koelhuis. Op grond van het vorenstaande heeft de commissie de eer aan de gemeentebe sturen vam Middelburg en Vlissingen voor het stichten van een gemeenschap pelijk slachthuis ten behoeve van beide gemeenten aan te wijzen liet terrein aan den Nieuwen weg van Middelburg naar Vlissingen, gelegen op het grondgebied vam Koudekerke tegenover de zuivelfa briek, tharns in gebruik als volkstuintjes. (Men zie voor de overige stukken liet hoofdblad.) BI.» TAL VAN VROUWENZIEKTEN be werkt het natuurlijke „Franz-Josef'-bit- terwater de allerbeste verlichting. Ge tuigschriften der klinieken voor vrouwe lijke patiënten attesleeren, dal het zeer zacht afvoerende „Franz-JoscT'-waler vooral bij kraamvrouwen met uitnemend gevolg wordt aangewend. Jogez Aleu i VERSCHILLENDE BERICHTEN. Donderdagavond omstreeks half ze ven ontlastte zich, zoo meldt men aan d,e N. R. Ort. boven Tilburg en omstreken een hevig onweer, gepaard met zware slagregens Op d,e jijn Baarle—Nassau— Tilburg zijn zes telegraafpalen vernield em op het station le Biel werd een sêin- blok door den bliksem getroffen, waar door hel onklaar geraakte, zoojal de treinen met onveilig signaal moeslen ver trekken. T,e Tilburg zelf was de regen zóó hevig, dat in e.eu oogenblik tijjs tal van straten blank stonden. Mcj, R. uit Rotterdam heeft Woens dag op hel strand le Schcveningen haar iicts, welke zij naast zich had gezet, (op het hoofd gekregen^ Zij verloor het bewustzijn. Hel bleek, aat zij een lichte hersenschudding had bekomen. Later is zij naar haar woning 'Overgebracht. De bejaarde molenaa'" W. d. V. te Slie- dreclil had het ongeluk een klap van een molenwiek te krijgen, waardoor hij eenige meiers werd weggeworpen en in een sloot viel. Toen men hem te hmftp wilde komen, bleek de mam reeds over leden. Woensdagavond is op den Haar lemmerweg, even voor Halfweg, eeii mi litaire motorrijder, die langs den kant van den weg zijn motor stond te re- pareeren, door een anderen motorrijder, een inwoner van Haarlem, aangereden. Hij kreeg een hersenschuddding en en kele wonden. Te Ressen-Bemmel kreeg het zoon tje van L. in de weide een trap vaneen paard. De jongen werd 'ernstig aan hel hoofd verwond. Hij zal waarschijnlijk een oog moeien missen. Woensdagavond wilde een 72-jarige vrouw in de Bilderdijkslraal le Amster dam op een in beweging zijnde tram springen. Doordat zij miste, viel zij op straat en werd door de tram gegrepen. de, op den omnibus le wachten,, steeds overleggende: „Hoe veel was het ook Dertien millioen of dertien duizend?"... Het één leek haar nel 2oo veel als het ander. „Twaalf dui zend' Met Je rente, waartoe dil kqpilaal was aangegroeid aangegroeid'! De wielen van den omnibs schenen zicli steeds voorl te bewegen op chit rhythm us: „aangegroeid; aan-ge(- groeid, aan-ge-groeidÖ Het was op deu ochtend), als de om nibus voor Bayswater vol jonge meis jes zit, die zijn gaan winkelen en op d|il uur nu terugkeeren voor den lunch. En Elsie .prevelde in zichzelve dfe mensch- lievendc bedfe: „Ik hoop, dal jullie alle maal een braven aanslaande hebt en dat jullie allen Iwaalf-djuizend pond be zit. die is: aan-ge-groeidiaange groeid zoodal je per jaar vierhon derd lachlig pond bezit, of misschien al meer Zingende, vloog ze thuis dje trap op en haar moeder dje juist verdiept zat in een zéér ingewikkelde berekening, luisterde eens even scherp; en, ioen ze zich overtuigd had), dat dit Elsie's slem was, werd ze boos Wat had' het kind nu 't recht, om zingende rond te loopen? |Wat een onbeschaamde uittarting' Elsie deed; de deur van den salon open en Irad binnen De koude uitdruk king op haar moeder s gelaal werkte als feen slortbad. Ze was óp hel pun'L, hel Vrij ernstig gewond werd zij naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen, 's Nachts is zij aan de gevolgen overleden. Eeu effectenfirma, te Amsterdam heen in haar dienst oen rertrouwe! per soon van ongeveer 50-jarigen leeftijd, die niel effecten of geld wol'dt uitgestuurd en steeds zijn belangrijke commissies naar beliooren heeft uitgevoerd Dinsdag morgen kreeg hij opdracht, een bedrag van I 6000 le innen en Vervolgens voor een andere commissie le gaan naar een firma op de Heerengracht Ilier deed lijj zijn Jwodschap. doch juist toen hij wilde heengaan riep men hem terug, zeggende, dal 'zijn patroon aan de telefoon was En de looper hoorde de stem van zijn chef die hem zeide, dat hij de zes mille, die hij zooeven had geïnd, moest bren gen naar een zekeren lieer Van. Meekcren die op het Stationsplein voor hel Slalio.i zou wachten en die dat (gfeld van de firma dadelijk noodig had. e De Looper vond hierin niets verdachts en begaf zich naar hel Stationsplein. Daar kwam „de heer van Meeheren" ^eeds op hem af en nam de zesduizend gulden in ontvangst Hij bedankte den brenger beleefdelijk en ging heen. Op het kantoor teruggekomen, zeide de loo-; per aan den patroon, dat hij het bedrag aan meneer Van Meelcereu had gegeven, waarop de patroon hevig schrok en zei de dal hij geen order had gegeven dat te doen Een onderzoek werd ingesteld en het bleek maar al te duidelijk, dat de kas- looper er was ingevlogen. De persoon, die het geld iu ontvangst had genomen was jong. De looper houdt vol ,dat de stem van den man, clie hem heeft opge beld, precies klonk als die van den ef fectenhandelaar. (Telcgr.) Donderdagavond ontlastte zich bo ven Nijmegen ,en omstreken een hevig onweer, .gepaard met een wolkbreuk- achtigen regen. Verschillende stralen stonden blank; een Jeevan een troil- loir is ingezakt. In de Ooy onder Ubber- gen is Je kapitale boerderij van P 0., door den bliksem getroffen en geheel Bij het afzenden van dit bericht meldt d|e (Maasb. was uit Nijmegen nog een zwd afgebrandj. Her vee kon gered worden, re brand, waar te nemen, welke aan de A andjeren kant van de Waal ergens in de Betuwe woedj. De autohandelaar J. S., die bij den brand in zijn garage le Hilversum den vorigen Zaterdag ernstige brandwonden lieeft gekregen, is Donderdag overleden De 71-jarige landfeouwer J. R.. le Ommen, is Donjerdag van een hooiwa gen gevallen en eenige oogenblikken la- Ier aan d<e gevolgen overleden Naar ,„De Tijd" Verneemt, is de ze nuwarts dr. J. Klessens Dinsdag in de polikliniek van het Onze Lieve Vrouwe- Gaslhuis door een der patiënten aange vallen en zoo ernstig mishandel!!, dal hij met een gebroken been ter verpleging in hel gasthuis meest worden opgeno men. JJe aanvaller werd naar hel Willlielmi- nagaslliuis overgebracht Te Warschau heeft een 19-jarigen jongen het 12-jarig dochtertje van een portier met bijlslagen vermoord en zich vervolgens in zijn kamei; opgehangen. In een brief, dien deu moordenaar heeft achtergelaten, schrijft hij, dat hij zijn misdaad heeft gepleegd omdat hel meisje zijn liefde niet "beantwoordde. De geweldige hitte, die Woensdag te New York heerschte, liad| vele bewo ners van dfe hoofdstad naar het strand gedfeeven. Daar was het echter ook warm en een kok op Öouey Islands werd plot seling gek van dp hitte en rende met een vleescbmes hel gecombineerde res taurant en bioscooptheater, waarin hij werkzaam was, binneni Onder de eters, die juist een spannend drama op het witte doek volgden, verwekte de verschij ning van d(en kok een paniek Stoelen en tafels werd'en omgeworpen en vele bezoekers namen de vlucht. Vervolgens heuglijk nieuws mee te deelen, maar iuees bedwong ze zich. „Heb je mr. Dering gesproken?" luid de haar moedpr's vraag. „Ja, ik heb hem gesproken." „Als hij je tot rede heeft gebracht „O, ja, ja! Ik ben zeer redelijk..." Mrs. Arundel slondj verbaasd: Elsie had een kleur, haar oogen stonden op geweld, kortom, ze leek bijzonder geluk kig. „(Moeder-lief," zei ze toen weer. ,.Ik ga vanavond bij hem dïneeren Hilda gaat bij hem dineeren. U gaat bij hem djnce- ren. Het zal een heele familie-bijeen komst zijn! Hij zal ons allen tot rede brengen! O, lot zoo veel rede!,5' „Jülsie. dil J^jkl mij wel wat misplaat ste vroolijklieid ^Neen. neen pjoeder! Juist zéér ^oed op haar plaats en van pas, dal zi$.'L ;u zien „Je spreekt in raadselen." „Beste moeder ik lieb ecu gevoel over mij, als de Pythia in het oudfe orakel! van Delfi!" Dit zeggende liep Elsie weg en op hel atelier hoorde haar moedjer haar nog zingen. „'Zou ze wel goed bij haar lioofd zijn?" daclil mrs Artindfel. „Ze trouwt een pau per, lcrijgt een vermaning van haai- voogd julk een streng man als mr. Lering cn komt thuis zingende'I zou beter zijn haar op te sluiten, dan haai' ^lillik Fosco (Ingez. Med.) bedreigde de kok buiten, op een stoel staandfe, de voorbijgangers Hij sloeg een \an hen een arm stuk en verwondde twee andpren met een mes. Tenslotte zag dP politie zich genoopt op den kok le schieten. Zij loste negen scholen, waarvan één een toeschouwer trof in dpn buik De kok werd doodgeschoten. Bij de sluizen in het Mcrwcdekanaal is Woensdagmiddag een 15-jarig meisje te water geraakt en verdronken. Bij hel baden is le Gaanderen de 15- jarige D. verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. BUITENLAND. rrr rusland. (Nadruk verboden). Waarom moet de uitvoer ge forceerd worden"? Den laatsten tijd dringen alle bols jewistische leiders aan op de noodzake lijkheid om den uitvoer zoo hoog op Je voeren als het maar ecuigszins mó gelijk is. Een van hen heeft zelfs de reden ervan verraden. Hij zei, dat nu de hoop op het verkrijgen van een builen- landsclie leening geheel opgegeven moet worden, de Sovjet Unie alleen op eigen krachten is aangewezen. En alle verant woordelijke leiders herhalen, dat de mo gelijkheid om de „socialistische" indus trie op le bouwen en hel regime le ver sterken onafscheidelijk aan de opvoe ring van den uitvoer verbonden is, dat zonder de valuta, die de uitvoer ople vert, geen uitbouw mogelijk is. Dat dit volkomen juist is, weet'iedereen, die zich nog herinnert de volkomen ineenstorting van alle bolsjewistische productie-, im port- en credielplannen, toen verleden jaar de uitvoer van graan mislukt was. De Sovjet-economen hebben reeds ve le studies gewijd aan dat onverbrekelijke verband tussclien graanuitvoer en de mo gelijkheid van reconstructie en, wat voor de bolsjewiki van oneindig veel meer belang is, van „den opbouw van het socialisme in één land." Een tijd lang dachten de bolsjewistische leiders, dat de ëxporl van graan, waaraan Rusland geen le veel heeft, aangevuld zou kun nen worden door den uitvoer van an dere landbouwproducten en grondstof fen. Het bleek echter, dat dil onmogelijk was en nu werd opnieuw besloten den graanuitvoer ie forceeren. De behoefte aan de buitenlandsche valuta, die al leen door export le vorkrijgen is, is zóó groot, dat sommige natuurlijke rijkdom men van hel land geheel uitgeput wor den om den uitvoer wat grooler te ma ken. Zoo bijv. heeft de jacht op bontdie- ren zulke afmetingen aangenomen, dat zelfs in het verre Noorden, in het land, waar de rijkdom aan' bontdieren onuit puttelijk scheen, voor volkomen uitroei ing van de beste bontdieren gevreesd wordt. En ofschoon deskundigen de auto riteiten op het funeste van deze praktij ken hebben gewezen, wordt toch met het te laten trouwen." HOOFDSTUK VIL Er gebeurt iets anders. Mr. Deriug lag achteroverleunend naar de deur te staren, die onromantische kantoordeur, waar Elsie zoo juist door gegaan was. Zelfs die diroge zakenman was getroffen op liet zien van een jong meisje, dat zóó onverwacht, gelukkig was gemaakt Misschien, dat heel haar lieflijke verschijning weer lang-vergelen gedachten had gewekt aan den lijd, Locn de lyituurlijke gevoelens van die jeugd nog niel geheel uitgedoofdi waren door dien voortdurenden en uitsluitenden om gang met liet taaie perkament. Hij ging overeind zilteii en zuchtte: .Jk 'heb haar nog niet alles verteld). Dan zal zo nog gelukkiger zijn!" Hij likte op' de kanloorbel. „Checkley" zei liij. „Vraag of mr. Aus tin zoo góed is, eens even liier te ko men." „Een dag vol verrassingen, Blij dje ver rassingen, voor alle twee!" zette hij zijn Igedachlengang 'voort. Hel was inderdjaad een dag vol onver wacht geluk voor beide jongelui. Hij trok een lade open en haaldp er een opgerold en loegebondfen document uil te voorschijn, dat hij, voor zich, op tafel legde. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 2