K W.TJ. Het aantal opgewekte K.W.U be droeg 1.-124.680. Dc raad van bestuur wijst in zijn ver slag er oa. nog op, dat met de afschrij ving op activa eerst na afloop van het vijfde bedrjjfsjaal' een begin zal wor den gemaakt Indien voor het eerst over hel afgeloopen jaar naar het annuïteits stelsel ware afgeschreven, zou een be drag van ongeveer f 35 5Ö0 daarvoor in aanmerking zijn gekomen. Herinnerd wordt verder aan de wijziging der sta tuten, waardoor het kapitaal vanf2mil- lioen op fl millioen werd terugge bracht en in het vervolg de vennoot schap bestuurd wordt dootr dpn Raad van Bestuur, onder wien dc directeur belast is met de leiding van het bedrijf KUNST EN WETENSCHAPPEN. Met hel begin van den middenzo- mer heeft ook hel Schotsche Iluis te Vee re zijn poorten weer gaslvrij ge opend Of eigentijk: de benedenvertrek ken zijn hel hoele jaar door voor be langstellenden te bezichtigen; doch thans is er de jaarlijksche attractie bij de tentoonstelling op de bovenverdieping. Wij zijn eens een kijkje gaan nemen, en vonden er weer veel, zeer veel, dat de moeite van een tochtje naar de schoone oude veste zeer loont. Om te beginnen, zagen wij er eenige schilders uit Vcere zelf vertegenwoor digd Koets, teil Klooster, van Veen, Erkclens, en mevr. Van Dam van Ysscll. Van de laatste genoten wij van een tweetal vooral de pot bloeiende fuch sia's en die mot cactussen. Men geve er zijn aandacht aan, in de kamer direct links van 'de voordeur. In de tentoonstellingszaal wordt bijna de geboete lange linkerwand ingenomen door Veere zelf. Van Koels o. a. een paai prachtstukken. Wel vreemd, maar interessant is het zijdesluk van den En- gelschon kunstenaar Flight: Zontclande. Ons trof daar nog werk van Allen Bay- less. Van Ileuff iZicrikzee', Macheson, en zeer goede houtsneden van de ge broeders I-rits en .hui Weiland. Vooral houtsnee werk is er op de expositie veel te vinden! De beneden groote zaal van het Schot sche Huis heeft voor dez.en zomer een belangrijke aanwinst: oen oude tafel uit het stadhuis vnu Genemuiden; een pla netarium, een oude globe, veel oude kaarten Voel werk heeft do gastvrouw, moj Oakcs, ook van dit gedeelte harer woning gemaakt! Zij verstaat de kunst van smaakvol en duidelijk étaloeren wel zeer goed. Een bezoek aan hel Lammetje en hel Schotsche Huis maakt dit alles loonend! Archief Zeemvscli Ge nootschap <1 c-r W e t e n- s c li a p p e n 1927. Behalve hel indertijd door ons ver melde jaarverslag van den secretaris, mr. A Meerkamp van Einbden, beval dit jaarboek van genoemd Genootschap liet volgende: „Aanleckeiungen bij de Nehalcn- n i a-litteratuur", door P J. van der Feen .Irnaar aanleiding van publicaties over dit onderwerp, waarbij de schrijver o a. do conclusie verdedigt, dal de Nehalen- iHalempel door politieke oorzaken en niet wegens watergeweld verlaten is. „Wulpen'', door K E Freitag, behan delt de vermelding van het eiland W u 1- pen sant in het Kudrunlied. Verblijf van Karei den S ton le in Zeeland", door J. Kleijntjes, vermel dend eenige nog onuitgegeven rekenin gen vari den hofmeester van Karei den Stoute, die in de Archives générales de Royaurae le Brussel berusten,, en die be trekking hebben op het verblijf van dien hertog in Zeeland in Juli 1160 „Xicuw gevonden brieven van Ja cob Cats en' zijne familie, door mr A Meerkamp van Einbden, een omge werkte voordracht, gehoudeu op liet oon- gres der Oudheidkundige en Historische Federatie te Brugge in 1921 Bedoeld worden hier de in 1920 door het Rijks archief in Zeeland op een handschrif- lenveiling Middelburg gekoclil groot aantal origineele stukken betreffende Ja- rob Cats en zijn familie, waaronder een briefwisseling tusschen Jacob, zijn broe der C'ornelis en den zoon van laatstge noemde. mr Lenart Oats. Ze behooren lot een verzameling Catsania, die in hoofdzaak betrekking hebben op het be heer der goederen van de familie. Een deel daarvan betreft de herdijking in 1613 van overstroomde polders le Groe tte, Dc daar door de broeders Oats in 't volgend jaar gestichte hoeve beslaat njjg Twge foto's er van zijn bij het ar tikel gevoegd .Jlet nieuwe dal de brieven ons bren gen ,zoo merkt de schrijver op, is dit, dat Oats in alles trachtte zijn leven mei zijn leer te doen overeen stemmen in ge stadige beoefening van de praxis pie- latis. Wij zien hem in zijn trouwhartig huwelijksleven, in zijn lijdzaamheid on der tegenspoed Eenvoudig is zijn huis houding ingericht Mevrouw Oats, de pa tricische Elisabeth van Valkenburg, houdt zich aan de zede van den tijd, om als huisvrouw zelf het eten te koken. Verdraagzaam loont Oats zich tegenover een lastigen ziekelijken broeder, tegen over een weifelzuehtigen zwager Ilij steunt moreel zijn neef Lenart, geldelijk zijn arme nichtje, en in alles erkent hij Gods leiding Deze overeenstemming tusschen leer en leven doet ons thans Cats kennen als in zekeren zin een man uit één stuk. Busken Huet meende een tegenstelling1 te speuren waar zij ontbreekt. Waar zij wél voorkomt is zij vooreerst een ge volg hiervan dat Oats een sterk levend, concreet of volledig denkend nieusch was. Zinnelijkheid eu geestelijkheid vormden de polen van zijn levend we zen, en dit onderscheidt zich qualilatief niet van dat zijner medemenschen. Het verschil is gradueel. Bij den begaafden krachligen Oats verschijnt de spanning duidelijker dan bij doorsneeliei^en.' Opmerkelijk acht de schrijver liet dat in de brieven geen enkele platte uitdruk king voorkomt. Dat de werken er van overstroomenv moet dus stellig minder worden verklaard uit een persoonlijke voorliefde van den schryver, dan uit den letterkundigen smaak van zijn tijd. Voorts bevat deze jaargang een „His torisch Overzicht der Zeeuwse li e F1 or is tie k", door Fr. Verdoom, ver meldend de voornaamste plantkundigen uit Zeeland en hun werken, le beginnen met den „Kruidvader", Kembcrl Do- doens (1516—1585). De eerste schrijver eener Zeeuwsché (i.e. Walcliersche) Flora schijnt geweest le zijn Oaspard Pelletlier, overleden le Middelburg in 1639. Tot de kennis van de flora in Zeeuwsch-Vlaauderen droeg veel bij een boekje, in 1621 gepubliceerd door Petrus Hondius, zoon van den Vlis- singschen predikant Oorn. de Hondt, en woueud en werkend op de „Moufe- schans". Dit de zeventiende eeuw wordt o a nog genoemd Steven Btankert, een Middelburger van geboorte (1650—1704). De achttiende eeuw schijnt voor de Zeeuwsche floristiek een lijd van zoeten slaap le zijn geweest. De negentiende eeuw bracht een alge- nieene opleving. In hel bijzonder worden daarvan vermeld Roelof Benjamin van d£ü Bosch (1820—1862) een zoon van den bekenden eersten directeur van den Wilhelininapolder, en wonend als me dicus te Goes Zijn groote nationale ver dienste is wel de oprichting vail de Ne- derlandsclie Botanische verecniging Tal rijk zijn zijn geschriften, waaronder een dat de fundamenten legde voor onze .kennis van de Zeeuwsche biologisch© flora. Eri (jag^jiaast de eenvoudige en be- scheideu dorpsdokter A. Walraven, in 1820 te Nieuw- on Sl. Joosland geboren en achtereenvolgens arts le s Heer Arendskerke, le Hoek en le Lamswaarde. Ilij overleed in zijn geboorteplaats in 1895. Hij schreef over talrijke onder werpen, maar in het bijzonder over de Zeeuwsche flora. De schrijver publi ceert een geschreven catalogus die Wal raven maakte van het Herbarium van Zeeuwsche hoogere planten, onderge bracht in het Museum. Voorts geeft de schrijver nog een op somming van lien die zich in de vorige eeuw met de Zeeuwsche plantenwereld hebben bezig gehouden. De Prov. Bibliotheek in Zee land, te Middelburg. Volgens hel verslag van den bibliothe caris der Provinciale Bibliotheek van Zeeland le Middelburg, maakte dte aan merkelijke verhooging van het bedrag door de provincie voor de bibliotheek beschikbaar gesteld, hel mogelijk liet personeel door lijdelijke hulp uit le brei den, en wel m'et 4 personen. Het aantal lijdelijke krachten steeg daardoor tot 5, van welke één einde December kon wor den ontslagen. De verhooging van be doeld bedrag maakte hel mogelijk d,at kaarten voor <len catalogus, omslagen en portefeuilles voor dc handschriften werden aangeschaft, terwijl de hand schriften en pamfletten voor ondergang konden worden bewaard door reslauree- ren en binden. Tegenover een geringen aankoop van boekwerken van algemeenen aard, staat een belangrijke vermeerdering der .,Zeé- llandica". 't Is noodig dat de aandacht voorloopig hierop gevestigd blijft. Vele aanwinsten van beteekenis op dit ge bied zijn in her argefoopen jaar verkre gen. Mevr. Morks schonk uit de nalaten schap vau wijlen haar man. den heer J Morks, musicus eu directeur van het Mkldelburgsch Muziekkorps, een verza meling muziek- en programma's Het aantal bezoekers der Bibliotheek bedroeg in 1926 5361, dal der uitgeleende boeken 5968. Naar personen builen Mid delburg werden 675 boeken gezonden, terwijl 281 boeken uit andere bibliothe ken ter leen ontvangen werden Ook vindt de bibliotheek buitendien belang stelling bij eenige leeraren die haar met hun leerlingen op een vooraf bepaald uur bezoeken, ten einde hun aan de hand van het kostbare bezit der inrichting, eenïg begrip bij te brengen van den ont wikkelingsgang der boekdrukkunst, als mede van het mooie werk, dat op het gebied der boekbinderij is gjeleverd;. Dank zij de tijdelijke hulp, gaat het werk nu sneller voort De catalogi vorderen en de ■verschillende verzamelingen, als die der handschriften en pamfletten, worden door nauwkeuriger beschrijving meer toegankelijk. HANDEL, NIJVERHEID VISSCHERIJ Handelsregister. Aan de in „Handelsberichten" opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake hel Handelsregister onLleenen we betreffende Zeeland de volgende opga ven Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Beschuit- en Bankelfabriek „de Mag neet", Bellinkstraat G 175a. Venn J. Verhage en C. van Sluijs. (2915). W ijxigingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N V, Bank voor 'Schouwen en Duive- Jand, Zierikzee. Appelmarkt B 9. Nieuwe Dir. J. C. van de Kreke, 'Zierikzee, lot dusver waarnemend "Diir. en proc.houdcr "Nieuwe procuratiehouderJ. L. Legemaa- te, Zierikzee. W. N. Brabant (Breda.) Onderlinge Veeverzekering-Mijvoor het eiland Thol en, Bergen op Zoom, Meeussenslr. 36. Overleden Dir. J. A. de Graaft. Statuten gewijzigd. BUITENLAND. INDISCHE KRONIEK. door D. BAUDUIN. XXXI. Indrukken van de Buitenposten, Eens ben ik op een luxe-boot, voor zien van de allernieuwste gemakken, wekenlang rondgevaren door den Indi- sehen archipel. De route verschilde niet veel met die, waarlangs ik den lezer in de vorige kronieken heb geleid. Maar liet was een zeer bijzondere reis, want het was de eerste vacantie-vaart door de Paket-maatschappij op touw gezet om Indische menschen van Java eens wat van Indië te laten zien. Want daar zijn „Indische" menschen (het zijn er ve len), die tien, vijftien en soms ook wel twintig jaar in Batavia, Soerabaja of Semarang hebben gezwoegd en dan naar het vaderland terug keeren zonder van het ontzaglijk rijk van Insulinde iets meer te hebben gezien dan de stoffige straten en wegen hunner woonplaatsen. Zoo hadden wij dan ditmaal de bloem van Indië's ambtelijke bonzen en handels- magnaten aan boord, onze komst was overal tevoren aangekondigd, overal werden wij officieel ontvangen en op het neusje van den zalm der locale attrac ties onthaald. Dit laatste maakte ge lukkig goed wat de officieele ontvangsten ons aan zuivere beelden van het gewone leven onthielden, want wij kregen van die locale gebruiken en feestelijkheden nu meer le zien dan mij als eenvoudig alleenreizend toerist ooit ten deel was gevallen. Als luxe-passagiers, die overal waar zij kwamen Wilhelmussen verwek ten en eerewijn en feestgerucht, die overal, in welke onuitsprekelijke oorden ons schip ons ook mocht brengen, toch altijd op 't schip eigen wereldje meevoer den van jazz-muziek, mondainen kout, radio-berichten, bridgepartijtjes en diner geneugten, ondervonden wij echter maar heel weinig, wat het leven van alledag beteekent voor die landgenooten, die op deze buitenposten moeten leven, en die wij nu ook al niet in hun gewone doen aanschouwden, maar in hun pakcan- deftïg (zooals in Indië feestkleedij Wordt genoemd), opgewonden en verheugd over zóó talrijk en zóó ongewoon be zoek. Maar wie ooren en oogen goed open zette besefte toch ook zelfs op deze reis, ondanks dat pakean-deftig, die opgewon denheid en dat feestrumoer, van het le ven op de buitenposten de keerzijde der medaille. Daar was in het welkomstver- toon en in de afscheidsbetoogingen nog iets anders dan alleen verheugenis oyer welkome afwisseling, daar school in het met de vreugde gemengde gevoel der eenzamen, dat zij het er vandaag van moesten nemen, omdat het morgen weer te Iaat was en voor jaren misschien voorbij! Wij moderne menschen in onze rumoe rige steden klagen over het jachtige en het daverende leven om ons heen, dat onze zenuwen vermoordt en dat alleen nog met broom en met Coué valt bij te sloffen. En de een of ander dier moder ne lijders, al of niet in after-dinner stem ming, klaagt u zijn nood over de ver schrikkingen van zijn bestaan, over zijn aspiraties naar een Robinson-Crusoë- leven, over dg zegeningen der eenzaam heid, denk eens aan, ver weg van alle menschen! Stuur hem naar Gorontalo, of naar Ternate of naar Boeton. Tien tegen één, dat na een jaar geen enkele hoeveelheid broom hem nog zal helpen en dat hij zijn leven zal wagen om een dozijn blanke menschen te hooren pra len en vrachtwagens te hooren donde ren over het asfalt. Wie op zulke bui tenposten moet leven en het kan, is een bijzonder mensch Wij met onze five o'clock tea's, onze dancings, onze diners dansants mét en zonder candlelight, wij, die niet kunnen buiten ons ochtend- en ons avondblad, die onzen neus optrek ken voor oudbakken kadetjes en ver bazend uit ons humeur raken, wanneer het electrisch licht een kwartier niet brandt door kortsluiting of iets derge lijks, wij zijn niet de pioniers, die het in Gorontalo zouden harden. Wij kunnen al die dingen, die wij met den mond zoo verachten, tenslotte toch niet missen, maar een zwak besef daarvan dringt tot ons door, wanneer wij ter plaatse iets hebben gevoeld van de ontzaglijke me lancholie der buitenposten. De menschen die daarginds wèl kunnen leven zonder moreel en geestelijk achteruit te gaan, moeten bijzondere menschen zijn, nog niet bestoven door wat euphemistisch beschaving wordt genoemd dan wel in staat zich daaraan te ontworstelen, men schen, volkomen gezond naar lichaam maar ook naar den geest, die hun steun moeten vinden in plichtsbesef en eigen' zedelijke kracht. En daarom en daarom reeds alleen mogen wij uit die dwaze en rumoerige beschaving ons petje voor hen afnemen. Want er zijn er ook, die het daar al leen maar uithouden, gerugsteund door de whiskey-flesch of door zeer oude Hollandsche jenever. Dat zijn de zooge naamde zwakken. Laat hij, die zonder ooit te wankelen, weken, maanden en jaren de avonden heeft zien dalen over de moerassen van Limboto of de zon heeft zien verdwijnen achter den Vuur berg van Banda den eersten steen inyir hem werpen. De komst van het luxe-vacantieschip, waarop ik dus eens langs de buitenpos ten ben gevaren, bracht in die negorijen de blanke menschen, die in geen jaren andere conversatie -hadden gehad dan die van hun eigen kleinen kring van vijf of zes of van misschien wel tien, die in geen jaren meer dan een half dozijn vreemde bleekgezichten hadden gezien* en overigens hadden geleefd in de be klemmende omgeving van Alfoeren, To- radja's en gestrikte kannibalen, een on gekende emotie in hun bestaan. Eens klaps was daar in (ïun isolement de be schaving tot hen gekomen in den vorm van een groot wit luxe-schip, voorzien van gemakken, zijn dekken bevolkt met een paar honderd mannen en vrBuwen, die zoo pas die groote rumoerige centra hadden verlaten, die zij in hun herinne ring als oorden van wonderlijke gezel ligheid hadden geïdealiseerd. Juist onder deze omstandigheden was liet mogelijk van -het leven dezer pioniers misschien meer te begrijpen en te raden dan anders het geval ware geweest. Wat beteekende dit schip al niet voor hen! Een feestdag, muziek, leven, conversatie voor een half jaar, de aanblik van elec trisch licht, van dans, het genot van, let wel, koude dranken, maar vöóral het contact met andere menschen, andere stemmen, andere gezichten, andere ge dachten. Want evenals wij overal kwa men om te bezichtigen, zoo waren ook wij, of liever was onze drijvende woning, overal ter bezichtiging gesteld. Het was de moeite waard hen gade ie slaan van het oogenblik, dat zij de scheepstrap be stegen en hun ontdekkingstocht over het schip begonnen. Hier was een vader, die zijn zoontje op Boeton of Kolonedale ge boren en getogen de wonderen der tech niek expliceerde aan een ingebouwde waschtafel of aan een fan, daar een Ro- binson-Crusoë, die met kreten van ver rukking aan boord een ouden kennis had getroffen en hem niet meer losliet, gin der een kring knapen en meisjes rondom het scheep-orchestje, den jazz-drummer bestudeerend als een wonder, terwijl de ouderen zich de ooren verzadigden aan shimmic en fox-trot, die andere bij ge ruchte vernomen wonderen der bescha ving. Maar het meest viel toch op te mer ken in de conversatiezaal. Daar waren de dames van den wal neergestreken in hun mooiste japonnen van vele jaren te rug. Die keken zich de oogen uit naar hun bevoorrechte zusteren aan boord, die de nieuwste snufjes droegen van de modehuizen uit Batavia en Soerabaja, ja zelfs uit Parijs. Geen modeblad was ooit boeiender, geen modepraatje interessan ter dan die onverwachte mode-show aan boord. En dc dames van het schip voel den liet wel, dat er met benijdende en bewonderende blikken naar haar werd gekeken en zij liepen, naar ik vast ge loof, een beetje onnoodig heen en weer vol vrouwelijke ijdelheid hun rol van luxe-mannequins te spelen. Aan de Bar van het schip hield zich gewoonlijk de losbol op van de plaats. Die moest in luttel tijds meer kouden drank naar binnen werken dan men voor mogelijk zou hebben gehouden. Zijn ja renlange verlangens naar koud vatbier gingen hier voor enkele uren in vervul ling. zijn visioenen van Wein, Wiebud Gesang, die hem sinds jaren in de een zaamheid hadden vervolgd, werden hier voor een deel van een etmaal werkelijk heid. Vopr hem was de scheepstrap bij het vertrek een bijna onoverkomelijk obstakel. Maar in de conversatie-zaal vereenig- deu zich na hun ommegang ook de echfcge- nooten van dc dames in de oud-modi- sche jurken en zij schoven met hun vrou wen in één grooten kring en ook zij zou den het er eens van nemen. Buikige fles- schen met angoer-poef (champagne, lett. poef-wijn) werden aangedragen door de onverstoorbare Chineesche boys en con tant betaald uit zeer degelijke porte- monnaies. Bij het derde glas van het prikkelende vocht, waarvan zij den smaak bijna hadden vergeten, kwamen er reeds allerlei optimistische toosten los op spoedig verlof of overplaatsing naar Java of andere acuut geworden verlan gens, totdat de tot afscheid manende dreun der stoomfluit hen terugriep in de realiteit van hun negprij! Als ons schip dan tenslotte haast on merkbaar van den wal dreef en de geul tusschen hen en ons al breeder werd dan werd er zoo gemompeld van partir c'est mourir un peu. Want voor hen, die ach terbleven, beteekenden wij met al ons goedkoop lawaai en frivoliteit nochtans liet Leven, het bonte, lachende, vroo- lijke, schaterende, glanzende, schitteren de, dat verdween in den donkeren nacht. En ik stel mij voor, dal de losbol al strui kelend naar de plaatselijke soos of naar zijn bungalow is gestapt en lauwe brandy heeft zitten drinken om de illusies nog wat langer te doen duren, en ik ver beeld mij, dat de oud-modische dames en haar mannen gearmd en zwijgend op de kade nog lang onze schuit hebben na- st gestaard, totdat het licht van de rumoe rige dekken en uit de honderden patrijsr poorten maar flauwtjes nog zichtbaar was en de kade zelf reeds lang in diepe duisternis was teruggezonken. En toen zijn ze waarschijnlijk ook gegaan den pikdonkeren weg door het bosch of langs klappertuinen en moeras naar hun hui zen met de walmende olielampen, waar je alleen de kikkers hoort en de stilte. BURGERLIJKEN STAND. Goes. Ondertrouwd: J. H. Jacobs, 28 j. en E. de Bock, 21 j 0. Mag iel sen, 23 j. en S. M. 0. de Pan, i21 j. Getrouwd: P. A. Blanker, 20 j. en M. Schrijver, 20 j. P. 0. Hubreglse, 25 j. en M A. L. van Haesendonck, 21 j. Bevallen: J. J. Nordloline, geb. de Looze, z. —E. J. Maartense, geb. de Gruijter, d. G. Adriaanse, geb. Schoen makers, z. Overleden: A. M. Schroder, 85 j., wed. 'van L. Beuzer. BEKENDMAKINGEN REGELING VERKEER LANGS DE SIN GELS TER GELEGENHEID VAN DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis; dat, ter gelegenheid van de te honden landbouwtentoonstelling, op Donderdag, 21 Juli 1927 het verkeer met rij- en voertuigen, automobielen en motor-rij wielen daaronder begrepen, langs de Sin gels aldus zal worden geregeld, dat tus schen de Seisbuitenburg en de Langevie- lebuitcnbrug alleen zal mogen worden ge reden van eerstgenoemde brug af naar laatstgenoemde brug Middelburg ,den 8 Juli 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester eu Wethouders der gemeente Middelburg brengen ter open bare kennis dat van 8 Juli 1927 af op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van. American Petroleum Company le 's-Gravenhage om vergunning tol het oprichting van een on- dergrondschc benzine-bewaarplaats met aflapinrichling. in perceel kad. bekend gemeente Middelburg in secliie D no. 2812 .plaatselijk gemerkt wijk Q no. 216 gelegen aan het Domburgsche Schuit- vlot; dal op Vrijdag den 22 Juli a.s. (des vooriniddags te lis/, uur ten raadhuize gelegenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondei of scniïflelijk toe te lichten, alsmede dat zoowel de verzoeker nis zij, die be zwaren henben in le brengen, gedurende drie dagen yóór genoemd tijdstip op de gcmcGiite-secrelarie vnn de t*r zak* in gekomen schrifturen kennis kunnen ne men dal ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin d.d. 2 November 1907 A no. 4688, 3e afd. niel tot beroep gerechtigd zijn zij, die uiet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor hol ge meentebestuur of een of meer zijner 1*- den ziju verschenen ten einde hun be zwaren mondeling loo te lichten. Middelburg, 8 JuJi 1927. Burgemeester en Wethouders voorn. P. DUMON TAK, Voorzitter. S. A. VAN LEVERINK, Lot-Secr|/. BEZIENSWAARDIGHEDEN. Te Midde 1 b u r.g Museum van het Zecuwsch Gcuootsch Wagenaarstraat. Maandag—Vrijdag 10— 12 en 15; Zaterdag en Zondag 1—5. Oudheidskamer enz., Stadhuis. Werk dagen 105; Zon- en feestdagen 12—5. Kunstmuseum. Verzameling schilde rijen. Dagelijks 1—4. Aanmelding kaste lein Schuttersbot, Schuttershofstraatjo. Abdijgebouwen. Dagelijks. Aanmelding bij oen concierge, Koorkerkhof A 142. Huis „In de Steenrotse", tentoonstel ling van antiquiteiten en van werken van Zeeuwsche en andere Nederlandsche scni.der.s. Dagelyks van 105. Dwarskade G 112. Abdijtoren. Dagelijks 10—12 en 1—5. Praalgraf Everlsen, Nieuwe Kerk. Aan melding bij den koster Wal A 4. Tapijtbehangsels Gerechtsgebouw Hof plein. Aanmelding bij den concierge. Te Vlissingen: Stedelijk Museum. Bellamypark. Zoo dag, Donderdag en Zaterdag 1—4, Maan dag, Dinsdag en Woensdag 10—12 en 1—4, Vrijdag 10—12. Kunstkriug het Zuiden. Tentoonstelling v. schilderijen van hedendaagsche mees ters. Boulevard Evertsen. Groote of St. Jacobskerk met verschil lende gedenkteekenen. Aanmelding bij den koster. Te V e e re Oudheidskamer Stadhuis. Aanmelding bij den agent van politie. Het Schotsche Huis. Aanmelding bij do bewoonster. Tentooust. Oude en Moderne Kuusl „The Studio'", Marlet 202, 10—5 uur. Electrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6