e u itenlan o. tagazanden stakfesn, het eind van oat jaar betaald r 118 000— j forceeren, zoudat slechts een klein be en na 81 December 1920 f51.000.—-, 'dragen een rijwiel wordt vermist. Van de samen f 169 000.—. dus in het geheel daders geen spoor. uitbetaald t 2 380.S10.zoodat voor Z.-I Eveneens is ingebrokeu in het bureau Vlaanderen in rond bedrag nog beschik- j der Ned. Spoorwegen le Hannelen. De baar is t 313 000 stevig bevestigde brandkast is losgebro- De Provincie heeft voor de ui tbc la lin- ken en met inhoud en al (f65) meege- gen van de P. Z. E. M. geleend in 1919 f'100 000 -, begrepen onder de leening van dit jaar ad nominaal f 1.250 000- in 1923 nominaal f 1000.000— Van (te leening van f 1 250.000.— is lol en met 2 Januari 1926 afgelost P61.000.— uaar evenredigheid is daar onder voor de cleclrificalie begrepen ruim f 19.000. Van het voor dit doel geleende bedrag bleif dus onalgclost f381.000—, welk bedrag is opgenomen in de conversiclee- ning van 1 Januari 1926 ad f 2.500.000.— d i ruim 15 pet Van deze leening is afgelost op 31 Dec. 1926 f60 000 en wordt afgelost op 31 December 1927 f60 000 - samen f 120.000 waarvan atzoo voor elcctrificatic 15 pet., d. i. f 18.000.—. Van de leening 1923 van 1' 1 000.000. zal lot en met 1 Januari 1928 afgelost zijn of worden f 10.000 Van de scliuldd, door de Provincie aangegaan voor de cleclrificalie van Z.- Vlaandercn. zal dus bij het begin van het jaar 1928 reeds gedelgd zijn 119 000 -f f 18 000— f 40.000- is f77 000. Dit resultaat is bereikt, niettegen staande de P Z. E. M. aan de Provin cie nog geen aflossing heeft betaald nog niet heeft afgeschreven) en geen divi dend rente) heeft uitgekeerd aan het eerste, door de Provincie aan haar in den vorm van aandeelenkapitaal ver strekte millioen. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De 19 jarige L. V., die Zaterdag avond op den Breeden Ililledijk le Bot terdam met zijn motorfiets is geslipt en met een schedelbreuk in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging was opgenomen, is daar aan de gevolgen overleden. 1 Zaterdagavond was in de Buiten haven te Scheveningen de 10-jarige D. P. met ecnige -vriendjes aan het spelen, toen hij bij de scheepswerf in het water viel. De jongen verdween oogenbükke- lijk naar de diepte. Een soldaat, een ze kere S die in de onmiddellijke nabijheid was, sprong gekleed te water en mocht er na vergeefsche pogingen in slagen den drenkeling op het droge te brengi De levensgeesten waren echter reeds geweken. Door de groote inspanning was de mi litair onwel geworden, zoodat een dok ter van den geneeskundigen dienst over brenging naar het ziekenhuis noodzake lijk oordeelde. Hij is in het militair hos pitaal opgenomen. Zijn toestand is niet gevaarlijk. De politie die spoedig ter plaatse was stelde een onderzoek in. De agent M. had daarbij het ongeluk uit te glijden en kwam te vallen. Hij brak zijn heupbeen en moest in het ziekenhuis opgenomen worden. Vrijdagavond is een ijzerwerker, aan boord van het stoomschip „Salland", in reparatie in het dok aan den Noorder lJpolder te Amsterdam, toen hij eeq electrische looplamp wilde verhangen, door den electrischen stroom gedood. Vermoedelijk heelt hij inplaats van den stekker van de looplamp dien van de electrische toevoerleiding uit het con tact getrokken. Daarop stond 220 volt wisselstroom. Nader wordt gemeld, dat de brand weer Zaterdagmiddag liet laatste restje vuur in liet te Amsterdam liggende Duit- sche stoomschip Essen"' heeft bedwon gen. Het lossingswerk ging voort en ging ook Maandag door. Dien avond was de slagzij nog 19 graden. Naar men aan de Nederl. mee deelt is het vrijwel zeker «lat de Essen" niet te Amsterdam zal worden gere pareerd, maar dat zij indien dit «enigs zins mogelijk is nadat de gaten in de huid van hel schip voorloopig z lillen zijn gedicht, naar Hamburg zal vertrekken om daar gerepareerd te worden De brand in dit stoomschip zou een van de grootste copra-branden zijn ge weest, bekend in de geschiedenis van de Amsterdamsche brandweer. Bij Middelharnis is Maandagmiddag de heer L. J. Czn., die op een fiets zat, aangereden door een auto en daaron der terecht gekomen. Hij is aan de ver wondingen overleden. De 28-jarige ongehuwde fabrikant H. V. uit Nijmegen was Zondag met zijn motorfiets met zijspan in Duitschland. Zondagavond, omstreeks 8 uur, op de terugreis naar Nijmegen, is hij te Neuss, bij Keulen aangereden door een anderen motorrijder. Hij viel en kreeg een sche delbreuk, waaraan hij is overleden. De persoon, die in de zijspan zat, kreeg geen letsel. Naar de Nederl. verneemt, zijn te Deventer de politieagenten J. E.'en S. Z. geschorst met inhouding van tractement, terzake van het zonder aanleiding van aantijgingen tegen een inspecteur van po litie aldaar. Het geval zal voor de recht bank worden behandeld. Te Hoogeveen is de bureaux der Staatsspoorwegen. Men as er niet in geslaagd, de brandkast te (f 65) meege nomen Aneta meldt d d. 20 Juni uit Ba tavia Bij afwezigheid van de ouders heeft een huisjongen een moordaanslag ge pleegd op het 15-jarig dochtertje van den politieopziener J Vermeer. De da der deed een poging tol zelfmoord, maar werd gearresteerd Het dochtertje is le vensgevaarlijk gewond. De aanleiding tol de daad is onbekend. Nabij Herdecke is een vrachtauto uit Esschen van den dijk gegleden. De chauffeur kon zich redden Drie andere inzittenden werden gedood, Een 36-jarigen mclaalslijper te Ber lijn Ls in zijn woning dood gevonden Hij scheen aan gasvergiftiging tc $ijn overleden Thans is zijn vrouw gear resteerd. onder verdenking dat zij haai man vergiftigd heeft en het heett doen voorkomen, alsof gasvergiftiging heelt plaats gevonden. Ulricn Rémv, een bewoner van Cher bourg. heefl een glijboot geconstrueerd waarmee hij den Atlantischen Oceaan wil trachten over te steken Zijn boot, moet den overtocht doen in 48 uur, of als hij de gewone scheepvaartroute volgt in 3'/s dag. Jean Herr, de zoon van een schout bij-nacht van de Middellandsche Zee- vloot, een jongmensch van 23 jaar, dat pas zijn electro-technische studiën te Grenoble voltooid had is als marconist van liet leger op den Eiffel toren om het leven gekomen. De dagelijksclie omroep zou beginnen en Herr kreeg order de stroom aan te zetten. Hij draaide den schakelaar om en begaf zich naar de gang, waar een transformator staalt, waar een stroom van 10.000 volts door gaal Om een onverklaarbare reden,rank te hij de ijzeren stang; taan, die dit gevaar lijke punt bescherm". Zijn makkers rie pen hem nog een waarschuwing toe, maar het was reeds te laat. De ongeluk kige werd op slag door den stroom ge dood. knoopen, wordt hier aanvaard als iets mee zeggen, dat van den kant der ouders ker of werkster, niet in staal is zijn ver- zeer gewoons Vooral ook, omdat het de opvoeding der kinderen verwaarloosd pleegkosten te verdienen wordt, maar dal de begrippen MIJN INDRUKKEN UIT AMERIKA. door Dr. NEIL VAN AKEN. Iloe de Amerikaan zijn hui selijke plichten waarneemt. Een voorbeeldig echtgenoot. IIoc gemakkelijk de huishouding geregeld wordt. Ijskasten, stofzuigers, liften en radiotoe stellen. Ook iets over opvoe ding. New-York, 1 Juni In mijn laatste artikel heb ik het voornaamste gehad over de uifterlijke verschillen tusschen de Amerikaan sche en de Europeesche vrouw, hetgeen 'dan vooral neerkwam op het feit, dat de Amerikaansche onder veel gunstiger om standigheden leeft, zelf haar brood ver dient en door eigen werk geheel voorziet in haar behoeften. Ik geef dadelijk toe, dat dit uiterlijke verschil voor den Euro peaan een reden te meer zou kunnen zijn om een gunstig oordeel over de Ame rikaansche vrouw op te schorten. Daar om wou ik gaarne een artikel wijden aan de plaats, die de Amerikaansche vrouw inneemt in het gezinsleven. Het schijnt, dal de Amerikaansche zoo langzamer hand den Amerikaan heeft kunnen over tuigen, dat de verantwoordelijkheid voor den goeden gang van zaken, ook wat het huishoudelijke gedeelte van het echte lijk leven betreft, heelemaal niet allleen door de vrouw moet gedragen worden. En het scheelt volgens mijn meening maar heel weinig of de Amerikaansche vrouw keert de rollen om en laat haar echtvriend al de onaangename huiskar weitjes opknappen. Of de vrouw een inferieur wezen is vergeleken met den man, is een kwestie, die het Amerikaan sche volk geen hoofdbreken kost. Ik weet maar al te goed, dat dit vraagstuk in Europa nog steeds hangende en onbe slist is. Als u het wajgen zoudt in dit land van vrije mannen en vrije vrouwen, deze vraag te opperen, dan zoudt u beschul digd worden van achterlijkheid en on wetendheid. Omdat de Amerikanen Parijs als Europa beschouwen, hebben zij hun meening omtrent de Europeesche vrouw dan ook heelemaal geregeld naar wat zij van de Parisienne gezien en gehoord hebben.. En dal vinden zij in vergelijking met de Amerikaansche niet zoo .gunstig ofschoon ze het zeker ook op prijs zou den stellen om met meer eerbied en <ds dp sterke heerschers van het zwakke geslacht beschouwd en behandeld te wor den. De Amerikaansche is er echter op uit, niet om de eereplaats te bekleeden in het gezinsleven, maar om in de machi nerie van het industrieele en sociale leven op absoluut gelijken voet behan deld te worden als haar gemaal, en daar om' neemt zij gewoonlijk er geen genoe gen mede, dat haar echtgenoot een be tere kostwinner is. "Wat in Holland nog beschouwd wordt als een zeer onaange name noodzakelijkheid, namelijk, dat moeder de vrouw'" ook moet gaan wer ken om de twee eindjes aan elkaar te de geldelijke zorgen verlicht, mogelijk heden opent voor den aankoop van al lerlei. dal anders nooit zou kunnen ge kocht worden en voorts als een goede ge legenheid om te sparen. 'Dat heeft na tuurlijk tot gevolg, dat zij des avonds min of meer vermoeid van hun werk terugkeeren en beiden hun handen aan huishoudelijke werk slaan dal echter lang niet zooveel is als in Europa,'om dat het leven van de Amerikanen op een geheel anderen voel ingericht is. Er zijn zooveel groote en kleine electrische banische instrumenten onder het hereik van den Amerikaan, dal er héurseh slechts weinig handenarbeid overblijft. Het zou vermakelijk zijn om eens na te gaan, hoeveel lijd een Amerikaansche eiken dag aan iiaar huishoudelijk werk be steden moet, vergeleken met een Euro peesche huisvrouw In een van de New- Yorksche buitenwijken worden kleine flats en bovenwoningen le huur aange boden met de vermelding, dat. behalve de gebruikelijke ijskaslen, keukenkasten, electrische stofzuiger, keukenliftv badka mer, enz., ook -een ingebouwd radiotoe stel ter beschikking van den huurder ge- sleld wordt. En op elk uur vau den dag en den nacht is er kokend water. Die dingen zijn voor de geboren huisvrouw natuurlijk om van le watertanden. De Amerikaansche heeft dus. indien ze niet gaal werken, maar heel weinig tijd noo- dig om hol huis in orde te brengen. Er moei niet veel gestoft worden ook want er hangen geen shawls en doeken aan den muur, die gewoonlijk niet behangen doch geschilderd zijn. (De opmerking is dan ook wel eens gemaakt, dat de Ameri kaansche vrouw een veel betere kennis heeft van kunst en letterkunde, dan haar echtgenoot. Zij heeft meer tijd beschik baar om te lezen en daar maakt zij dan ook gebruik van. De man zal een onder houdend gesprek voeren over handel en sport, maar zwijgt in den regel als zijn vrouw haar opinie uit over het laatst verschenen boekwerk. Ouderlusschen verdringen zij hier en daar den man van de oude eereplaatsen. In een van de Staten stond verleden jaar als gouver neur een vrouw aan het hoofd. Zij is echter niet herkozen geworden. Zoodra hel huisgezin vermeerderd wordt met kinderen, dan verandert de toe stand, maar papa is de man, die met den kinderwagen uitgaat. Als men dat voor het eerst ziet, dan lijkt dat een uitzon dering te zijn, maar al spoedig merkt men, dat het regel is. Een Amerikaan' sche vriend van me, die met kinderen gezegend is en thuis de vaten helpt was- schen en de dienstbode bij allerlei be hulpzaam is^ zei eens schamper tegen me toen ik hem schroomvallig, doch plech tig begeleidde op een van zijn tochten met den kinderwagen: ..In Europa zou ik zeker tot een bespotting worden, om- dal ik mijn eigen kinderen in een wa gentje rondrij!" En ik moet bekennen, dat hij niet ver naast de waarheid was. fntussehen is hij het goede en voorbeel dige exemplaar van een goeden Ameri kaan. Een Duitsche jonge vrouw, clie niet tang geleden naar Amerika overgestoken was en eens om zich heen gekeken had;, vertelde, dat zij haar Duitschen verloof de afgeschreven had, omdat hij niet meer voldeed aan de eischen, die zij nu aan een toekomstigen echtgenoot stelde. Hel bleek, dat zij mijn bovengenoemden vriend beschouwd had als het ware voorbeeld van een goed echtgenoot en dat ze verder geconcludeerd had, dat alle Amerikanen uit hetzelfde hout ge sneden waren, hetgeen wel wat overdre ven is. De opvoeding nu der kinderen is wel een der ernstigste problemen voor elk volk. 11c moei bekennen, dat de Europeesche wijze van opvoeding gun stig afsteekt bij het Amerikaansche op voedingsbegrip. Ook in dit opzicht vindt het Amerikaansche volk over het ge heel,, dat opvoeding een vraagstuk van zelfontwikkeling is en dat, om dit bevorderen, vrijheid en onafhankelijk heid noodzakelijk vereischten zijn. Hoe zich dat, indien overdreven, tenslotte op den opvoeder, zoowel als op 't kind wreekt hoeft geen betoog. Het resultaat is dan ook niet altijd bijzonder bevredigend. Het is mij dikwijls opgevallen, dat Amerikaan sche kinderen een overdreven vrijheid genieten en dat veel ongestraft door de vingers gezien wordt. Natuurlijk kan dit niet van alle ouders gezegd worden, maar ook in de scholen ontwikkelt zich een eigenaardige geest van vrijheid, van eigendunkelijk handelen, hetgeen den kleinen lang niet goed staat, en waar voor zij op den duur toch moeten boelen. In de laatste maanden is in de pers, meer dan ooit aandacht gewijd aan de toena me van zelfmoorden onder de school jeugd, hetgeen de vraagh eeft doen ont- stfaan, waar de fout zat bij het kind, het huisgezin of de school? Dat zal voorloopig wel een onopge loste vraag blijven, maar hel is zelcer dat de vrije Amerikaansche wijze van opvoeding niet geheel onlaakbaar is. Als een jongen opgroeit voor de galg, dan kan in sommige omstandigheden een der onrechtstreeksche oorzaken dikwijls ge zocht worden in het familieleven. Juri disch onderzoek zal immers nooit na laten te onderzoeken uit welke kringen de beklaagde komt, en hoe zijn jeugd ge weest is. Ik zou niet gaarne willen aan gewezen wtorden om aan te geven waar de schoen wringt, maar het staat vast, dat de Amerikaansche opvoeding Iets te kort komt. En dat is, meer dan in Euro pa, een gebrek aan eerbied voor de ouders en de opvoeders. Ik wil hier niet vrij-Er is dus een uoodzakeljjk tekort op beid en onafhankelijkheid, hel Ameri- de exploitatie eener dergelijke inrich- kaansche leven zoozeer behccrschen, dat ling En dit tekort moet langs ander© zij op elk gebied toegepast worden. Reeds'wegen aangezuiverd worden, op jeugdigen leeftijd begint voor de kin-! Ecu dezer wegen is een landelijke deren de zelf vorming van het karakter collecte Ook voor ..Zonnestraal" moest en het kwaad, dat daardoor veroorzaaktmen dezen weg inslaan. Aanstaanden wordt vanwege het gebrek aan leiding, I Zaterdag 25 Juni zal hier le Middelburg kan hun duur tc staan komen. Als zijn (zoowel een straatcollecte als een col- ouders n iet bemiddeld zijn, dan begintlecte langs de huizen gehóuden worden, hij al jong den strijd om het bestaan.waarbij door verkoopsiers en verkool- Wil hij echter sludeeten en langs dien pers, voorzien van een Rood-Groen-Witte weg carrière maken, dan is hij ook in j hand, een speldje te koop zal worden staal om in zijn eigen levensonderhoud Ie j aangeboden. voorzien en terzelfder tijd de scholen af Talrijk zijn de collecten, die de laatste te loopen. Hel is bekend dat meer dan i jaren voor diverse doeleinden zijn ge- de helft der studeerende jeugd aan dehouaen, nog talrijker de aanslagen Amerikaansche universiteiten hun eigen op onze beurs ten bate onzer lijdende stludie bekostigen, met geld, dat zij ver dienen in den zomer als boerenknecht of winkelbediende, of door arbeid le verrichten in hun vrije uren. Dat reel mannen van wetenschap op deze wijze hun opvoeding zelf voltooid hebben, is bekend. Vooral in de zakenwereld wor den de belangrijkste plaatsen bekleedt door hen, die in hun jonge jaren getoond hebben voldoende energie en Wilskracht te bezitten om de hinderpalen van ar moede te overkomen. En dit mag dan misschien beschouwd worden als een der goede vruchten van de vrije Amerikaansche opvoedingl NEIL VAN AKEN. medeburgers De Middelburgsche bevol king staal bekend als goedgeefsch. Mog© ook deze collecte, ten voordeele van den nog slechts gedeeltelijk arbeidsge schillen tuberculoselijder, bewijzen dat ook in Middelburg (en overal elders, waar de Zonnestraaleollecle mocht wor den gehouden) de sterke bereid is zijn gave te offeren voor' zijn slechts gedeel telijk arbeidsgeschikton medemem ch. El- gave, hoe klein ook, zal een zonne straaltje brengen in hel leven van Uw akken broeder of zieke zuster. Mog© opbrengst een groote zijn. Namens het Comité voor den Zonneslraaldng le Middelburg, Arts D. N. v. GELDEREN. WRAKKE LEVENS. Voor bijna 25 jaar verscheen er bij de uitgeversmaatschappij voor goede- en goedkoope lecttuur een hoekje van de hand van van Hulzen onder boven- staanden titel. Schrijver zelf merkt in een voorwoord op dat de bundel eigen lijk diende te heeten „Tuberkuleu z e n". Fn dit woord geeft dan ook juilst weer waarom de reeks schetsen in dezen bundel verzameld handelt.. Aan ons oog trekt voorbij het leed en den smart voor 25 jaar geleden door hen die als slachtoffers vielen van dc besmetting met de tubercel-baeil de hoop en de w: hoop van hen die dezen lijders naston den en lief hadden. Vijf-en-twintig jaar zijn wij verder in den strijd tegen de Luberculosc in den strijd tegen ,.dc witte pest," een volks- teister die aan de maatschappij nog jaar lijks onberekenbare offers vraagt: of fers niet alleen op geldelijk gebied, doch ook offers van menschengeluk, van volks kracht. In die 25 jaar is de wetenschap vooruitgegaan, is de wijze van bestrijding der tuberculose veranderd, is het inzicht in hetgeen de maatschappij eischt van de wetenschap een ander geworden. Sterk dringt zich tegenwoordig op den voor grond de eisch dgn tuberculose lijder aan de maatschappij terug te geven als ar beidsgeschikt, als een individu in staat voor zich en de zijnen le zorgen. Niet meer tevreden zijn wij met een resultaat waarbij de tuberculoselijder zijn oudiere levensjaren slijtt min of meer vetgemest niet in staat iets loonends te prestoeren. Het ware menschengeluk is op den duur slechts le vinden in arbeid, ook voor den tuberculoselijder. Tot voor kort werd aan den eisch den tuberculose patiënt weer arbeidsgeschikt te maken zooals gezegd, weinig aandacht geschou ken. Hierin is zelcer ook onder vloed van de eischen, die de Raden van Arbeid stellen voor de te bereiken re sultaten bij de voor hun rekening Ver pleegde tuberculose patiënten een merkbare verandering gekomen. Vele sanataria voor Ionglijders rui men bij de behandeling dezer patiënten een ruime plaats in voor wat wij noemen werkbehandeling. De geheel of gedeel telijk genezen patient wordt ontslagen wanneer blijkt dat hij of zij zonder na deel voor de genezing gedurende kór- teren of langeren lijd arbeid kan ver richten. Velen keeren aldus in de maat schappij terug, die spoedig weder hun vorige bezigheden kunnen hervatten en daardoor in staat zijn zichzelf en hun gezin te onderhouden. Zij zullen hier voor hun levenswijze, voeding, woning enz moeten aanpassen aan hetgeen zij in het sanatorium leerden. Plaatselijke tuberculosevereenigingen zullen hen daarbij steunen. Doch er zijn er ook, die hoewel te ver genezen voor de kostbare sanato' riumbehandeling, nog niet in staat zjjn zelfstandig loonarbeid in de vrije maat schappij le verrichten. Voor hen is een andere nabehandeling nazorg noemt men dit noodig. Zij dienen onder dage. Üjksch toezicht te werk gesteld te wor den in een zoo goed mogelijk hygiënisch ingerichte omgeving, zoowei hel werk als de werktijd dient nauwkeurig voor hen afgemeten te worden. Men tracht dit doel op verschillend^ wijzen te bereiken. Eén dezer manieren vinden wij toegepast in de pas kort ge leden geopende stichting „Zonnestraal" stichting uitgaande van de Nedierlandsche Vereeniging tot hel oprichten van ar- beidskolonies voor tuberculoselijders Nederland. Hierin worden opgenomen die tuberculoselijders, die zoo ver gene zen zijn, dat zij reeds loonend|en arbeid kunnen verrichten, doch voor wie do terugkeer in de vrije maatschappij nog te groote gevaren met zich brengt. Ar beid, en wel betaalde arbeidj staat hier op den voorgrond, djoch wordt direct gepaard aan een nauwlettend toezicht op het verloop der ziekte. Het gevolg dat den eersten tijd; de patiënt, nu wer- GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn: Op het Bureau van Politie: Duimstok, 2 teekeuboeken, sierspeld, Kodaksfoudraal, zakkammetje in étui, blauw zakje, damesportemouuaie, zak mes, koperen Lipssleutel, wagenmoer, :inderportemonnaie met inhoud, b. Bij particulieren Kinderportemonnaie, 0 Pattenier, Hof plein E 223. Gouden ring, IToenkamp, Janstraat I 57. Muts met gouden speldje, Hoogesleger, Markt (Melksalön). Gouden boerenbroche. Moorman, Dwarsstraat O 205. Zilveren speld, Jhr. M. Boreel, Loskade P 247. Zak mes, A. Wagenvoorde, Bcllinkslraat G 212. Dop van patentas, Jansen, Schroe- weg V 36. Bankbiljet, P. Krijger, L. Viele K 224. Houten pijp. J. Smolders, Spanjaardstraat F 80. - - Belastingplaatje, Flips©, Oude Vliss. Weg V 24. Schoolétut en manchetknoop, J. Franci- mont, Ganzengang O 20. Mes in schee- de. 0. Moens, Arn. Voetpad T 151. Belaslingmerk, Reijnhoudt, Kl. Vlaande ren M 160. Kinderport. mei inhoud, 0. Rijke, Jasmijnstraat W 178. Por tefeuille met inh O. Schout, Noordweg 27. Dop van patentas, j. Rïemenfs, Vliss. Weg E 95. Belaslingmerk, J. Wisse, Smoorsgang S 149. Aardbeien mandje, Jt- Bosdijk, Beenhouwerssingel - Doos stijfsel, A. Huibrechlse, N. Oosterschc straal N 100. Snoer kora len, J. Verdaasdonk, Oudp Kerkstraat B^ 45. Duif, W. Bassie, Seisweg R 138. Postduif, P. Schunselaar, Pijpstraal M 6. Vlieger, A. van Iren, N. Oostersche straat N 106. Motorkap. Le Due, Vliss. Straat K 63. Pet, 0. Wouters, K. Hee rengracht M 280. Vlieger, W. Yreke, Rozenstraat W 254, Vlieger, mej. v. Westen, Veersche Singel -S 68. Haar- speldje, Tiencke van Leeuwen, Loskade - Balletje, Bep Boasson, Sta tionsstraat P 270. Inlichtingen aan het Bur. van Politie alléén des Zaterdagsavonds van 78u. BEZIENSWAARDIGHEDEN. Te Middelburg: Museum van het Zeeuwsch Genootsch. Wagenaarstraat. Maandag—Vrijdag 10— 12 en 1—5; Zaterdag en Zondag 1—5. Oudheidskamer enz.j Stadhuis. Werk dagen 10—5; Zon- en feestdagen 12—5. Kunstmuseum. Verzameling schilde rijen. Dagelijks 14. Aanmelding kaste lein Schuttershof, Schuttershofstraatje. Abdijgebouwen. Dagelijks. Aanmelding bij den concierge. Koorkerkhof A 142. Huis „rn de Steenrotse", tentoonstel ling van antiquiteiten en van werken van Zeeuwschc en andere Nederlandsche scnilders. Dagelijks van 105. Dwarskade G 112. Abdijtoren. Dagelijks 1012 en 15. Praalgraf Evertsen, Nieuwe Kerk. Aan melding bij den koster Wal A 4 Tapijtbehangsels Gerechtsgebouw Hof plein. Aanmelding bij den concierge. Te Vlissingen: Stedelijk Museum. Bellamypark. Zon dag, Donderdag en Zaterdag 14, Maan- "ag, Dinsdag en Woensdag 10—12 en —4, Vrijdag 10—12. Kunstkring het Zuiden. Tentoonstelling schilderijen van hedendaagsche mees ters. Boulevard Evertsen. Groote of St. Jacobskerk met verschil lende gedenkteekenen. Aanmelding bij den koster. Te V e e re Oudheidskamer Stadhuis. Aanmelding bij den agent van politie. Het Schotsche Huis. Aanmelding bij de bewoonster. Tentoonst. Oude en Moderne Kunst The Studio'", Markt 202, 10—5 uur. Electrische Drukkerij G. W. den Beer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6