s 3eursn0teering van heden AMSTERDAM, 21 Juni Slolkocrs.) 6 pet. Nedertand 1923 101 negen zes tiende; 6 pet. Nederland 1922 105 ell zestiende; 5 pet. Nederland 1918 102 een zestiende; 4% pet. Nederland 1917 100 een zestiende; 21/2 pet. Nederl. "W; Schuld 01%; 3 pet. do.. Ofolig. 74'3 jrfc. do. Certif. 733/4. Cert. Ned. Hand. Mij;. 160%—161%; Aand N'ed Ind. Haudclsb. 178179; Aand. Koloniale Bank 244—246%; Kon. Petrol. Aand. 3753/,, Cult. Mij. Vorstenlanden 173171; Handelsv Amsterdam 785—790, Java- sche Cultuur 390—394, Aand. Deli Maat schappij 453155; Amsterd. Rubber 288292%. N'ed Ainerik. Vaart 71—721/;; Ned'. Scheepvaarlunie 185%186; (yoninkl. Holl Lloyd 31—37Kon. Ned. Stoomb. Mij 91i/o, Aand. Paketvaart 219; Gouda A. 185; Jurgcns A. 1713/4—173; Anaconda 893/i; trie 52' Union Pacific 176%, Common Marine 8%. Prefered do. 501/4, Mawvel IGr. C. v. A. Max well Land Cert, v Inc. Bonds 14%; Prolongatie 3», 3%. Russen Obi. 18S0 3%; Consols 1 ccu zestiende. Hope 3%, Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen Londen 12.12; Berlijn 59.14; Weeneti 35.12; Parijs 9.77, Brussel 34.67, Dol lar Cable 2.19%. WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juni. Hoogsle barometerstand: 770.4 te Weenen. Laagste barometerstand: 747,3 te Malinhead Verwachting van den avond van 21 Juni tot den avond van f22 dezer. Krachtige tot matige tijdelijke afne mende W. tot Z. Wl wind. Meest half bewolkt. Weinig of geen regen. Iets war mer overdag. Thermomelerstand alhier des morgens 9 uur 63 gr., 12 u. 71 gt\| 3 uT 73 gr. Telefoneerep bij onweer De directeur van de gemeentetelefoon te Amsterdam schrijft aan de N.. R. Crt; In verband met een tot mij gericht schrijven, waarin wordt gevraagd of het tclefoneeren tijdens een onweer als ge vaarlijk moet worden beschouwd, ver zoek ik u het volgende bericht te willen opnemen. Het telefoneeren op volledig onder- grondsche geleidingen zal in het alge meen, ook bij heftig oqweei\ geen gevaar opleveren. Indien echter in een verbinding een bovengrondsche geleiding voorkomt, kan tijdens een onweer, niettegenstaande in dergelijke geleidingen veiligheidstoestel len zijn aangebracht, gevaar ontslaan voor dengene wiens toestel rechtstreeks aan de bovengrondsche geleiding is ver bonden, terwijl ook de andere telcfo- neerende persoon, al is diens aansluiting ondergrondsch lot stand gebracht, zeer onaangename knallen in de telefoon zou kunnen Waarnemen. Abonné's die met een bovengrondsche geleiding zijn aangesloten, moet derhalve hel telefoneeren bij onweer worden ont raden Bovengrondsche aansluitingen worden te Amsterdam echter slechts in uitzon deringsgevallen gemaakt, terwijl zij meestal van tijdelijken aard zijn. Indien men zelf ondergrondsch is aan gesloten, zal dus het telefoneeren bij on weer zeer weinig kans op gevaar, op leveren. Geldigheidsduur van gezel schapsbiljetten. De Xederlandsche Spoorwegen heb ben bepaald, dat de geldigheidsduur van de ééndaagschc gezelschapsbiljetten voor afstanden boven 150 IC.M. tot 2 dagen uitgebreid wordt, zulks ingaande 20 Juni. Woensdag 22 Juni. (Zomertijd). Licht aansteken: Motorrijtuigen en rijwielen 9.54. Andere overtuigen 10 21. Maan op 1.30 v.m., onder 1 2.46 n.m. Laatste kwartier 22 Juni. hoog water. Vlissingen. Zomertijd. Woensdag 22 Juni v.m. 7.35 Donderdag 23 8.37 frgdag 24 9 43 Zat rdag 25 10 52 Zondag 2'' 11 52 ^oandatr 27 n.m. 12 47 Dinsdag 28 1 39 (Het tijdstip van hoog water te Do ra burg valt 9 minuten na dat te Vlis- Jingen.) Hel meenemen vandie ren in den trein Door d© directie der Nederlandsclie Spoorwegen is bepaald, dat voor het vervoer van bij reizigers behoorende dieren, waarvoor tol dusverre den ge wonen enkelen reisprijs werd berekend, zoowel bij vervoer in rijtuigafdeelingeu als in den bagagewagen voortaan, de helft zal worden berekend. Betere verbinding tusschen Java en Sumatra. Naar het Bat. Nbl. verneemt, is de K. P. M. voornemens met 1 Juli a,.s. een dagelijkschen dienst te openen tus schen Merak en de Lampongsclie Distric ten. I)e booten der K. P. M. zouden dan des morgens legen zevenen te Merak aankomen en tegen een uur of elf over steken. In verband hiermede zou de S.S. een nieuwe dienstregeling invoeren voor het verkeer tusschen Batavia en Merak ten einde op den nieuwen dienst der K. P. M. een behoorlijke aansluiting te verkrijgen. SPORT. Wielrennen. Onder een ongunstig weer 'vbnd Zondag te Sas van Gent een betrouw- baarheidsrit (wielrennen) plaats voor nieuwelingen. Veertien renners waren ingeschreven Een hevige regenbui deed verschillende der deelnemers den strijd staken, zoodat slechts zeven renners den wedstrijd vol eindigden. v. Acker uit Sas van Gent tri- ompheerde in den sprint over den'Belg O. Debruycker, waarna resp. de eind streep werd gepasseerd door L. Bau- wens, Odrie, Frippiat, Storms en G. de Bruycker. berichten uit de tweede oplage van ons vorig nummer. DUITSCHLAND IN DE MANDATEN- COMMISSIE. GENÈVE, 20 Juni. "V. D. In de heaen genouden bijeenkomst van de permanente mandatencommissie van den Volkenbond was een mededeeling van den secretaris-generaal van den Volken bond ingekomen, dat de Raad overwo gen heeft aan Duitschland een perma nenten zetel in de mandatencommissie loc te zeggen. 3 kellners, 7 kantoorbed., 14 van andere groepen, 42 met vakkennis (zonder bcp. beroep;, 167 zonder vakkennis (ongesch verder 15 vrouwen, w o. 1 naaister, 4 winkeljuffr3 kantoorbed., 3 werkvr., 1 kinderjuffrouw, 3 waschvr (voor wasch aan nuis), 1 hulp in de huish. Totaal 340. vorige week 344. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de openstelling van het telegraafstation te St. Anna ter Mui den bepaald op werkdagen op 8—1, 3—430 en 67.30 en le Z ij p e op 8 v.m.9 nJml. De briefkaarten met zegelafdruk van 71/2 cent zullen voorzien worden van een opdruk „5 cent" en daardoor 5gelijkwaardig worden aan de bestaande briefkaarten van 5 cent. Met ingang van 1 Juli 1927 zullen in gebruik worden gesteld postzegelbook- jes, inhoudende 21 zegels van 7% cent en gemengde boekjes,' inhoudende 6 ze gels van 1, van 2 van 5 en van 7% Bij liet gehouden koningschielen van de handboogscliulterij „Soranus" te Heinkenszand werd tot koning ge kozen de heer F. Bek. Aan hem werd tevens den zilveren wisselbeker uitge reikt. 3 Lawntennis match. Op 18 en 19 Juni werd op de baan ach ter de Sociëteit St. Joris alhier een. wedstrijd gespeeld) tusschen de Vlaam- sclie tennisclub „Wikings" uil Kortrijk en de Middielburgsche Lawntennischib. Deze wedstrijd werd; door Wikings met 75 gewonnen. Hieronder volgen de uitslagen dpr par tijen Ileerendoubles Rutgers van der Loeff en Hesselink slaan Vereecke e» Guillierme van Wi kings 7—5, 6—4; Smit en Dumora Tak slaan Iaigniel cn Steverlynck van Wi kings 9—7, 9—7 Heeren Single: Vereecke van Wikings slaat Hesselink 6—1 6—4; N.N. slaat Iaiguiel van Wikings 3—6, 7—5, 6—2; Kamphuisen slaat Bte- verJynek van Wikings 62, 7—5; Adriaan- se slaat Guillierme van Wikings 6—4, 5—7 6-4, Mixed doubles: Mej. Iaigniel en de heer Vereecke van Wikings slaan den heer en Mevrouw N.N. 6—4, 6—4; mej. Mortier en de beer Iaigniel van Wikings slaan mevr. Dumon Tak en den heer Loeïf 6—4, 7—5 Dames doubles: Mej Iaigniel en Mej. Carpentier van Wikings slaan mevr. Kocli en mevr. Smit 6—3, 6—4, mej Mortier en mej. Glieys- sens van Wikings, slaan mevr. Verhey- den en mevr. Adi'iaanse 11—9. 63. Dames Single: Mej Iaigniel van Wikings slaat mevr, Kocli 6—3, 6—0; mej Mortier van Wi kings slaat mevr Smit 6—3, 6—3. De wedstrijd kenmerkte zich door eer vlot verloop cn een pretligen geest zoo dat aan weerszijden d'e wensch tot uiting kwam het eenmaal opgenomen contact te onderhouden. Den 3en Juli ek. zal te Kortrijk de returnmatch worden gespeeld. Duiven. -Vrijdag hield de Postduivenvereenl- ging .,De Snelle Vlucht" te S chore een wedvlucht van Bordeaux (Fr.) af- stana 812% K.M. In concours 25 dui ven. Los Vrijdagsmorgens 6.30 uur met W wind. Uitslag: le prijs M. Willem- stein. Scnore; 2e en 4e J. M. Fraanje, Biezelinge; 3e gebrs. de Pree, Schore; 5e W. Rijn Czn., Schore; 6e pr. L. de Jager, Kapelle. Aankomst le duif Vrijdagav. 7.15 48 sec,, 2e duif Zaterdagmorgen '7.21 46 sec. en de laatste duif Zaterdagmorgen 9.39 36 sec. Veel wegen voeren naar Rome en de weg van een veeleischend roo- ker voert onher roepelijk naar CADENA! In de voornaamste sigarenwinkels. (Ingez. Med.) Abonnementen en Advertentiën voor de Middelburgsche Courant kunnen voor V 1 i s s i n g e n worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. LAATSTE BERICHTEN.- Prins Hendrikkade. Overal langs den weg was de belangstelling zeer groot. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 21 Juni. 3 uur. De algemeene beursnoteering was van daag veel verbeterd. In de allerste plaats waren de rubberwaarden beter geÜispon- neerd, in verband rtïet het herstel ffer rubberprijzen. Amsterdam rubbers in di verse minder courante soorten werden boven de koersen van gisteren genoteerd. Een vaste tendenz bestond voor de suir kerfondsen. Poerworedjoi's gaven aanvan kelijk nog al wat affaire te zien. In tabakken ging weinig om, doch de Sumatrasoorten waren prijshoudend. Petroleumafdeeling kalm. Enkas' aan deu vasten kant. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 21 Juni. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.12 (12.12). Berlijn 0.5914% (0.5915). Parijs 9.771/3 (9.77%). Brusse)l 34.67 (34.67Va). Zwitserland 48.01 (48.01%). Weenen 0.3512% (0.3512%). Kopenhagen 66.75 (66.75). Oslo 64.621/3 (64.55). Stockholm 66.90 (66.90). New York 2.49% (2.49 elf zestiende). DE DRIE-MOGENDHEDEN CON FERENTIE. LONDEN, 21 Juni V.D. De ochtend bladen bevatten uitvoerige telegrammen over de eerste zitting der ontwapenings conferentie te Genève. Zij beperken zich echter voornamelijk tot een uiteenzetten van de programma's der delegaties. 'Vol gens de Times heeft de eerste zitting der conferentie te Washington een zeer goeden indruk gemaakt. In Amerikaan- scbe kringen verwacht men dat Enge- iana een voorstel zal cfoen om de ver houding in het aantal slagschepen te ver anderen. AUTO TEGEN EEN BOOM. MAAGDEBURG, 21 Juni. V. D. Gis- teren is bij Brandenburg een auto, waar in 5 personen zaten, tegen een boom gereaen. De auto werd vernield. Twee personen werden gedood, en de drie anderen ernstig gewond. JAPAN EN CHINA. SJANGHAI, 21 Juni. V. D. De Ja- pansche consul-generaal heeft aan de Chineesche regeenng aldaar een scherpe nota overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen den steun, dien de re geering verleent aan alle organisaties, die dc vriendschappelijke betrekkingen tus schen Japan en China trachten te onder mijnen. Verwacht wordt, dat de regee ring te Nanking een afwijzend antwoord op deze nota zal geven, waarbij zij er op wijzen, dat de eischen van Japan een inmenging in de binnenlandsche aan gelegenheden van China be teekenen. UIT MIDDELBURG. Voor zoover noodig herinneren wij aan het 1ste Abonnementsconcert, morgen avond in den Schuttersliofluiin, te geren door het Middjelburgsch Muziekkorps. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERKE. Wegens plaatsgebrek moet het verslag van de raadsvergadering van Ivoudekerke worden aaugehouden. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd lol substituut griffier bij de rechtbank te Tiel, rnr. A. J. E. Ter- windt thans griffier bij het kanton gerecht te Hulst. COMMISSORIAAL ONDERZOEK VLAS INDUSTRIE Z,-VLAANDEREN. De minister van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft ingesteld ecu commis sie tot onderzoek naai- de moeilijkheden voor de vlasiudustrie in Zeeuwsch Vlaan deren "O. deet. De commissie is samengesteld als /olgtir. A. H. Steensma, hoofdinspecteur van den arbeid te Dordrecht, lid en voorzitter der commissieMeijer de Vries, rijksinspecteur voor de werkver schaffing den Haag; F. J van Campen te Graauw; D. J Dees, TerneazenJ. do Feijter, Zaamslag; L. de Feijter Huijs- sen, Terne uzen; B. N. Loerakker, Haar lem; F. J. Jurgens, Amsterdam; L. v. Vliet, Utrecht; P. C. van Ilelslam, St. Jausteen; K. I. B. Al de Coster, den Haag; en ir. C. Stevens, rijkslandbouw- consulent ,Goes, lid en secretaris dei- commissie. Bepaald is ,dat de leden der com missie hunne van de meerderheid der commissie afwijkende beschouwingen, des gewenscht afzonderlijk kunnen kenbaar maken. De commissie heeft heden haar eerste zifting te Dordrecht gehouden. DF SLACHTOFFERS VAN DEN BLIKSEM. Onder groote belangstelling heeft he den te Amsterdam de begrafenis plaats gehad van de 5 arbeiders, die Vrijdag j.U tijdens het onweer bij de Amsterdamschc Droogdokmaatschappij om het leven zijn gekomen. Onder het Westelijk viaduct werd de droeve stoet opgesteld.. Vijf lijkkoetsen met achter elk een aantal volgrijluigen. De directie liet kransen aan de "lijkkoetsen hechten. Achter hel laatste volgrijtuig volgden de werklieden der Amslerdamsche Droogdok Mij. n een lange rij Op ae Kamperbrug splitste zich de lange stoel. De lijkstatie voor Vredenhof en St. Barberus trokken over de Kamperbrug langs dc katholieke kerk over de Prins Hendrikkade in W. rich ting. Die voor dc Gosterbegraafplaats namen hun route in O. richting over de burgerlijken stand Mid de lb urg. Tan 17—20 Juni. Getrouwd: S. Spruijt, 20 j. en J. M. van Gemert, 20 jv Bevallen J. P. Buijze, gêb. Fellier, z.; M. Gillissen, geb. Pairoux, z. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De 16-jarige loopknecht K., in dienst bij een firma in Den Haag, zette zijn fiets tegen het winkelraam van een drogist in de Molenstraat, waar hij een boodschap moest doen. Achterop zijn fiets had hij in een papier f 2700 aan bankpapier gebonden, welk bedrag hij aan een bank moest afdragen. De patroon heeft bij de politie aan gifte gedaan dat een dief er met fiets en geld is vandoor gegaan, terwijl zijn bediende binnen was. Zaterdag middag ontstond in het gezin van de V. te Alphen a. d. Rijn een twist tusschen vader en zoon. De ruzie liep weldra zoo hoog dat de zoon het mes trok en daarmede zijn vader te lijf ging. De V. liep verschillende steekwonden op, zoodat hij in zeer ern- stigen toestand naar het ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. Bij het opruimen van de door den cycloon omvergeworpen schuur van den landbouwer Harbers te Eefsele, werd Woensdag een nog levende kip onder het puin gevonden, vertelt de „Geld. Bode". Het dier had in veertien dagen eten noch drinken gehad, doch kwam door goede zorgen spoedig weer op dreef. Te Maasbree zag de machinist v. C. van de tram YenloHelden, toen de tram met volle vaart reed, plotseling een kind op de rails komen. De tram, be staande uit een zestal zwaar beladen goederenwagens, op tijd tot stilstand te brengen, was een onmogelijkheid. De machinist, die het groote gevaar, waarin de kleine verkeerde, zag, remde daarom zooveel mogelijk de vaart, sprong van de locomotief, greep de kleine en plaats te haar in veiligheid, waarna hij we derom zijn plaats op de machine innam om kalm zijn rit naar Helden te ver volgen. Vrijdagnacht haalde de wachtsman van een in de haven te Hamburg liggend Engelsch stoomschip vijf man en een vrouw van een ander Engelsch stoom schip met een boot af. Kort vóór het stoomschip draaide het vaartuig en sloeg om. De zeven inzittenden vieleb te water, waarvan vijf mannen er in slaagden zich te redden, terwijl 2 per sonen, man en vrouw, verdronken. Een meisje van vier en een half jaar, dal door d|ö „Assistance Publique" aan de echtelieden B. in het gehucht Des Mariés, gemeente Etreville (Eure-depar- tement) was toevertrouwd, werd gere geld mishandeld. Dezer dagen nu werd de ongelukkige zoo geslagen, dat zij overleed tenge volge van een schedel- en bekkenbreuk. Het geneeskundig onderzoek heeft ook aan het licht gebracht, dat de kleine martelares bovendien het voorwerp is geweest van een niet te noemen vergrijp. De bewoners van het plaatsje As ton Manor bij Birmingham, hebben eeni- ge dagen geleden een paar angstige uur tjes doorgemaakt. Er was een circus in de stad, met leeuwen, beren en derge lijke beesten. Het angstwekkende ge rucht deed de ronde, dat een leeuw was Josgebroken en op z'n eentje door de sta4 wandelde. Al spoedig werd de leeuw gevonden in het portaal van een kerk. Donderdagochtend heeft te Glas gow een brand gewoed in een stal, waar in zich 41 paarden bevonden. De beesten stonden op een soort galerij op de eer ste verdieping. Toen de nachtwaker den brand ontdekte, was zijn eerste gedachte aan de paarden. Hij snelde naar de stal len en wist een paar paarden vast te grijpen. De dieren waren echter zoo ge schrokken van de vlammen en den rook, dat zij zich losrukten. Daar er stukken van "het brandende dak begonnen neer te vallen, moest de nachtwaker de vlucht nemen; hij was juist buiten toen het glazen dak instortte, waardoor tevens de brug, die den uitgang vormde van. de galerij, versperd werd, zoodat de paar den niet meer weg konden. De toeschou wers zagen de arme dieren met bran- dénde manen en staarten heen en weer rennen voor de ruiten. Zes-en-dertig paarden kwamen in de vlammen om; slechts vijf hadden tijdig een uitweg we ten te vinden. In den loop van. 1925 lieeft de pvo- paganda-afdeeling der Intern, vereeni- ging voor de Rubber en andere Cultures in Ned.-Indië een prijsvraag uitgeschre ven met het doel: „Een oplossing te vinden ter voorkoming van het uitglij den op vochtig asfalt, modderige keibe strating enz., bij het gebruik van crêpe- rubberzolen, waarbij de voordeelen van het gebruik dier zolen behouden blij ven." Een jury ter beoordeeling van de op deze prijsvraag ingekomen antwoorden, was gevormd. Totaal waren ingekomen 45 inzendingen. De jury is eenstemmig in haar oordeel: le- dat geen der inzendin gen voor den uitgeloofden prijs van f 2000 in aanmerking kan komen; 2e. dat geen der inzendingen zoo verdienstelijke elementen bevat, dat toekenning van een kleineren prijs gerechtvaardigd zou zijn. HET 5-JARIG BESTAAN DER ZEEUWi- SCHF VEREEN. „ZEELANDIA". Zaterdagavond heeft de Haagsche ver eeniging „Zeelandia", vereeniging van Zeeuwen haar vijfjarig beslaan gevierd. Die feestavond is een groot succes ge worden en volgens de Haagsche Crt. moet deze soiree onder de allerbeste worden gerangschikt welke in de laatste twee jaren hier in de residentie is ge geven. De feestavond werd geopend met het zingen van het Zeeuwsche volkslied; er waren aanwezig vertegenwoordigers van de Zeeuwsche vereen, uit Rotter dam, Haarlem, Utrecht en Dordrecht. Onder groot applaus werd het bestuuït een echte Zeeuwsche vlag aangeboden, waarna het Zeeuwsche viaggefied ten ge- hoore werd gebracht. De v oorzitter der vereeniging, de heer A. K. Vogel, deelde mede, dat in de afgeloopen vijf jaren „Zeelandia", wat het ledental betreft, goed was vooruitgegaan, men'begon met 67 leden en thans telt de vereen er 2001 Het was een uitgezocht programma, op" gevoerd werden eenige muzieknummers, door het strijkorkest der vereen., een alleraardigste Zeeuwsche voordracht en enkele zangnummers. De clou van den avond werd gevormd door een „Dichter lijke samenspraak" en welke eindigde met een provinciale rei, gedanst door Zeeuwsche boeren en boerinnen. aflgop aanbestedingen. De brug over de Eendracht Gisterenmorgen werd door de ge meente T h o 1 e n aanbesteed het ma ken van een brug over de Eendracht in 16 perceelcn. Perc. 1. Onlgraviug 1800 M.3 en weg- omlegging Brab. oever. Voor dit perceel afzonderlijk waren geen inschrijvers. Perc. 2. Ontgraving 2100 M.3 Tliool- sene - oever. Geen insenrijving voor dit perceel al teen. Perc. 3. Heipalen 578 st. tijd zware dam wand 225 M.3 Inscnrijvers: A. Verhagen, Made, voor f73.000; firma Van Dongen en Van Hoo- 1e. Dordrecht, f71.800; J. Parel, Slier drecht, f71.180; N.V. Appel, Made, f 69.950. Perc. 4. Gewapend beton landhoofd en pijlers 930 M.B, volgens tc verstrekken delailleck. Inschrijvers: Van Andel Co., Sue-

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 2