SSaBKBSSOeHS^SXS&srs men verdient nog wel onder de aandacht gebracht een schrijveu van Ged. Staten, aangaande een Tij wiel- on wandelpad op den Kinderdijk, d. i de weg, die in de richting der Belgische grens gaal en waarop druk verkeer is Het gemeentebe stuur had destijds aan hel bestuur van den polder Beoosten- en Bewestenblij welke onderhoudsplichtig is voor dién weg, gevraagd om den zijberm1 van den Kinderdijk te verharden, doch het pol derbestuur had afwijzend beschikt. Wel was men genegen een smal sintel pad ie maken, wat ook gebeurd is, doch indien de gemeente dat niet voldoende achtte, zou men het voortaan maar ge heet nalaten. Deze correspondentie nu was ter ken nis van het Prov. Bestuur gebracht en daarop is het volgende antwoord geko men van Ged. Staten: Naar aanleiding van uwe brieven be treffende den toestand van den Kinder dijk deelt de Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat ons het volgende mede. Hei door Burg. en Welh van Axel bedoelde „Wandel- en Rijwielpad" is de onverharde westelijke berm van den Kinderdijk. Van dezen berm welke eeu breedte heeft van 3 a 1 M.| js een strfbok breed ongeveer 1 M langs de boomenrij op het meest westelijk gedeelte van den berm eenigszins verhard met kolensin- tels. Tusschen de westelijke kantlaag van de 3 \I. breede keilman in den weg en bedoeld sintelpad is de berm over ongeveer 3 M. breed onverhard, welk onverhard geoeelle als gevolg van de aanwezigheid van het sintelpad minder goed kan afwateren. In het onverharde gedeelte is door de N,V. Prov. Zeeuwsrhe Electr. Mij. een kabel gelegd van het schakelstation te Drie schouwen naar de hoofdkom der gemeente Axel. De Kinderdijk wordt in bepaalde ge deelten van het jaar vrij druk bere den, onder meer met wagens beladen met suikerbieten, welke vervoerd wor den naar het station Axel der Spoor-' tot het behoorlijk onderhoud van den'de belangen van de Vereeniging bij den de resultaten van het onderwijs nog] wég te noodzaken. I minister heeft willen behartigen, zeer slotte mogen wij nog aanteeke-'erkentelijk voor de nieuwe regeling nen, dat ton aanzien van de door den hoofdingenieur bedoelde verbetering van den bestaanaeu toestand door verbree- ding van den weg zal moeten worden afgewacht, in hoeverre deze weg voor verbetering met steun krachtens de We genbelastingwet in aanmerking zal kun- ueu komen. ONDERWIJS. Vereeniging voor ff au del s- o n d e r w ij s. Gisleren had in het gebouw der Han delsschool de jaarlijksche bijeenkomst plaats voor het bekend maken der resul taten van het eindexamen der Handels avondschool. "Reeds le voren was in de drie laagste klassen medegedeeld, dat bevorderd zijn van de eerste naar de tweede: J. Bolier, A. Cornelisse, C. Huijbregtsen, W. C. Moolenbroeck, J. Speelman, C. MJ Viflée, W. J. Priester J. C. Machieise, 'A. Priester. Van de tweede naar de derde klase J. J. van I-lierenburg, S. W. Huijsman, L. de Kam, W. Meerman, A'. Sanderse, W. Lente, .1. de Vroe. F. Alewijnse, fc\ D. Bongers, D A. Bouwense, G. J. van Doornum, J. de Jonge, F. Kamermans, A. C. Mos, H. A. Roth en Jj. Sturm, af gewezen 3. Van de derde uaar de vierde klasse S. v d. Berg, M. S. Calatz, I.. J. den Hollander, 11. M. Kling. L. van Liere, J. Minderhoud, Joh. A. de Pagter, A. Pluij- mers, J. C. de Wolff A. de Leeuwen, J. F. Castenmiller, C. Focke, J. H. Ga- briëlse, J. C. Homburg, I. A. Lorier, W. P. Lo uwer se, G. C Reijers. II, Segers, J. Stroo. Niet bevorderd 5.. De mededeeling van de toegekende di ploma's had plaats in de bovenbedoelde bijeenkomst van bestuur, leden, gecomit- teerden, direcleur, en leeraren met de leerlingen der 1de klasse en enkele ge- noodigden. De voorzitter, de heer mr wegMaatschappij Meclielen—Teraeuzen j Dielcman, deelde mede, dat bericht van of met vlas, hetwelk naar België wordt} verhindering was ingekomen van clen uitgevoerd. Tengevolge van het op den Commissaris der Koningin, wethouder oostelijken berm van den weg aanwezig zijn der trambaan van de Z. VI. Tram weg Mij. en de geringe breedte der kei- baan moet het uitwijken steeds geschie den over den onverharden westelijken berm. Bij nat weer worden uit den aard der zaak daardoor in den berm diepe sporen gereden en vormt deze een mod derpoel, hetgeen door de bovenbedoelde minder goede afwatering nog in de hand wordt gewerkt. Deze toestand bestaat reeds van den tijd dat op den oostelijken wegsberm de tramlijn is aangelegd. Het onderhouosplichtige polderbestuur beweert wel dat ae slechte toestand te wijlen js aan het leggen van den bo venbedoelden kabel, doch in hot najaar van 1926, toen de bedoelde NJV. de kabel reeds eenige maanden tevoeren gelegd had, was de toestand van den berm even als thans vrij goed te noe men. De NjV.. merkt in haar schrijven dd. 17 Febr 1927 op, en dit is ook mijne meening, dat zij aan hare verplichting heeft voldaan en niet aansprakelijk kan worden gesteld voor den bijna weer slechten toestand van den berm. Hel verkeer over den weg, de aan wezigheid van de trambaan op den oostelijken berm, waardoor deze voor het gewone verkeer niet kan benut wor den. en de .geringe breedte van de ver harding, waardoor bij bet uitwijken steeds gebruikt gemaakt moet worden van den onverharden westelijken berm, zijn de factoren welke er loe bijdragen, dat die berm in het natte seizoen onbe rijdbaar wordt. In dezen ongunsligeii toestand kan slechts afdoende verbelerjng worden ge bracht, door de verharding in den weg zooveel te verbreeden, dat twee voer tuigen elkander kunnen voorbijrijden zon der de kunstbaan geheel of gedeeltelijk te moeten verlaten. Tot deze verbreeding kan de onderhoudsplichtige van den weg zijnde de Beoosten- en Bewesten Blij- j>older. echter niet worden' verplicht. Voorts kan eenige verbetering wor den verkregen, door aan de behoorlijke afwatering van den weg en in het bij zonder van den berm de noodige zorg te besteden. Hiertoe is de onderhouds plichtige, overeenkomstig het bepaalde in art. 56 van bet Regl. op de wegen en voetpaden in Zeeland wèl verplicht» Daar de zorg, dat de wegen en voet paden behoorlijk onderhouden Worden, door hen die daartoe verplicht zijn, krachtens art. 11 van het vermeld Regl. bij het dagelijksch bestuur der gemeente berust, dienen Burg. en Welh. van Axe] voor wat de afwatering betreft zeiven de noodige stappen te doen, om hierin de noodige verbetering te verkrijgen. In dit verband kan er op gewezen worden, dal de opmerking van bet polderbestuur ija zijn schrijven van 28 Dec. 1926, wel ke blijkbaar als een soort dreigement be doeld is, misplaatst is te achten. Wij vereenigen ons met deze be schouwingen en achten de N/V. Prov. Zeeuwsche Electr. Mij. geenszins aan sprakelijk voor den bij nat weer slech ten toestand van hen bedoelden wegs- nerm. Wij geven U voorts in over weging om krachtens art. 41 e. v. van het Regl. op de wegen en voetpaden, den polder Beoosten en Bewesten Blij Ondcrdijk en Ir. II. C. Ghijsen. Spr. heel de aanwezigen welkom in het bijzonder de vertegenwoordigers van het gemeente bestuur en enkele andere instellingen en vèfeenigingen. Spr. deelde mede, dat aan 8 leerlingen een diploma kan worden uitgereikt en aan 2 niet. Hij heeft toen hij een deel van het examen bijwoonde, gevreesd er nog een bij zou komen, maai de leeraren zijn nog al menschlievend en daardoor gebeurde dit niet. Spr. herin nert aan de mooie excursie, die de ver eeniging Handelsbelang Dinsdag naar Rotterdam heeft gemaakt. Hierbij werd op het Stadhuis bezocht en daar hebben in de Raadzaal twee spreuken speciaal spreker's aandacht getrokken, die Core- man s niet in praktijk heeft gebracht De eerste luidt: Terwijl wij hier zitten kletsen, gaat de tijd voort. Dit denken ook de jongelui als zij op een examen maar lang door praten, om nieuwe vra gen te voorkomen. De tweede spreuk luidt Groei geschiedt door hooren en handelen. Dit moeten de jongelui ter hand nemen en gjoecf opmerken, wat anderen hen leeren. Zij moeten hierbij niet blijven stil staan, maar ze moeten vooruit. Spr. drukt hen dit sterk op het hart. Spr. wenscht de geslaagden ge luk met hun succes. De burgemeester, de heer P. Dumon Taliwees op het groote belang dezer school voor de gemeente en bracht Öanlc aan directeur en leeraren voor hun ijver bij liet onderwij.s Hierna reikte spr. de diploma's uit aan D. de Vos. Maria J. Hansen, K. Villée, A. Reijerse, J. Adriaansei}, A. Janse (Serooskerke), A. C. H. van Hoorn en L. Simpelaar. Spr. onderschreef nog eens sterk wat de voorzitter opmerkte en herinnerde er aan. dat kennis macht maakt. De leerling J Adriaansen, zeide. dat aan het eind van dezen cursus een woord van dank wel op zijn plaats is. Me de namens zijn medeleerlingen dankt hij allereerst de vereeniging voor liet in standhouden der school en verder den directeur en leeraren voor het genoten onderwijs. Dat de school nog lang moge blijven beslaan is hun aller vvensch, Hiermede was deze bijeenkomst af- gefoopen en werd overgegaan tot de jaar vergadering van de vereeniging voor Handelsonderwijs, waarin met kennis geving afwezig waren de heeren W. Ber denis van Berlekom, bestuurslid, A. Je- ronimus en J. Onderpijk Door den secretaris, oen heer J. W Kogel er, werd het jaarverslag uit gebracht, waaraan wij ontleenen, dat niet slechts in 1926 het onderwijs aan de scholen der vereeniging wederom een zeer bevredigend verloop had, maar dat jaar ook voor de vereeniging in financieel opzicht zeer gunstig was in dien zin, dat thans definitief eene regeling van het Rijkssubsidie tot stana kwam, die de Vereeniging een vasten financieelen basis geeft. De verwachting, dat het tekort over, 1925 door het rijk op dezelfde wijze zou worden gedekt als die over 1922, 1923 en 1924, is in vervulling gegaan en bovendien is hetgeen het Rijk jaar lijks bijdraagt verhoogd van 50 op 60 pet. der netto-kosten. Hierdoor is een gezonde toestand ge schapen en het bestuur is den minister en den Inspecteur van het H.O., die nu reeds gedurende een reeks van jaren Hierdoor kan nu ook de provincie vol staan met een bijdrage van 4 °/oin de netto-kosten, te beginnen met 1927 Aan het Provinciaal Bestuur, dat, zoolang (ie nieuwe Rijkssubsidieregeling nog niet tol stand gekomen was, steeds de verlenging van het tot dusverre genoten veel hoo- gere Provinciale subsidie heeft willen bevorderen, moge daarvoor ook een woord van warmen dank worden ge bracht, aldus dp secretaris. De Iloogere Handelschool werd bij den aanvang van 1926 bezochl door 62 leerlingen in 3 klassen, tegen klassen begin 1927 Van de 18 leerlingen, die aan het eindexamen cteei- uamen, slaagden er 14, aan wie hel di ploma werd uitgereikt. Van hen ging een naar de Handelshoogeschool, een ging studeeren, voor de akte M. O. Engelscb, een voor t eind-examen ÏT. B. S., 1 voor Bouwkundig opzichter, 2 kwamen bij hun vader in de zaak en 6 gingen naar een kantoor De nieuwe cursus ving aau met 75 leerlingen, tegen de vorige met 63. De Middelbare Ha nd.e 1 s d a g-' school werd aanvang 1926 bezochl door 53 leerlingen, tegen 80 bij den aanvanjg van 1925. Van de 21 leerlingen, die van de 2e uaar de 3e klasse bevorderd wer den gingen er 13 naar de 3e klasse djer H. H. H. en 8 naar de 3e klasse der H. B. S. Van de 4 leerlingen, die aan het eind-examen deelnamen slaagdjen er 3 De nieuwe cursus begon met 41 leerlin gen, tegen 54 een jaar te voi-en. De nandelsdagschool in haar geheel telde dus bij dpn aanvang van den cursus 1926 -1927, 116 leerlingen, .tegen 117 bij den aanvang van den voi-igen cursus, zoodal er alleszins reden tot tevredenheid dit opzicht bestaat. Van deze 116 leer lingen komen er 52 van buiten Middel burg en wel 9 uil Vlissingen en Goes; 5 uit lerseke, 3 uit Vrouwenpolder en Wolfaartsdijk, 2 uit Domburg, Souburg, Nieuwdorp, Ilansweerl, Kruiningen, We- meldinge en Teraeuzen, en 1 uit Melis- kerke, Oostkapelle, Veere, 's-Heer Areuds- kerke, Hoedckenskerke, 's-GravenpoIder, 's Heerenhoek, Kapelle, en Hulst. De Handelsavondschool teide begin 1926 118 leerlingen tegen 125 begin 1925. Voor hel eind-examen slaagde 7 van de 14 leerlingen der hoogste klasse. Van den Vervolgcursus slaagden 4 leerlingen voor fiet Mercurius-diploma boekhouden, 2 voor Nederl. Handelscorrespondentie, 1 voor Engelsch en 1 voor stenografie. Deze cursus is nog niet wat hij op andere plaatsen is en wat bij ook te Middelburg worden kan. Momenteel heeft deze cur sus nog een te vlottende bevolking en een le gering aantal leerlingen. Doordat namelijk het ontwikkelingspeil der leer lingen zeer uiteenloopt, is voor het sa menstellen van klassen een zeker mini mum-aantal leerlingen zoo al niet noodig, dan toch zeer gewenscht en in dit op zicht is het ideaal nog niet bereikt De verlenging van den duur van dpn cur sus van één jaar op twee jaren, welke verlenging schifting gemakkelijker maak! en die in overleg mei den jpspecieur van het H. O. met den aanvang van den nieu wen cursus plaats had, omdat dje duur van 40 weken voor eep practijk-diploma te kort was gebleken, komt hieraan wel eenigszins tegemoet. Gehoopt wordt, dat deze cursus, naarmate hij meer bekend wordt, meer leerlingen tot zich zal trek ken. De nieuwe cursus begon met 129 leer lingen (van wie 56 op den vervolgcur sus) legen 116 (38) verleden jaar. Onder de leerlingen zijn er 12, die dê opleiding voor het Staalspraclijk-diploma boekhou den. Van de 71 leerlingen d;er eerste 4 klassen komen er 6 uit Souburg, 4 uit Veere, 2 uit Koudekerke', 1 uit St. Lau rens, Serooskerke en Vlissingen. Van die beide klassen van den vervolgcursus 3 uit Vlissingen, 2 uit Souburg en 1 uit Koudekerke en Oostkapelle. Van den' cursus voor het Staatspractijlc-diploma 1 uit Koudekerke en Vlissingen, totaal dus 24 van buiten Middelburg. In het personeel kwam weer wijziging, a. door dat om het aantal lesuren van den directeur le verminderen, de heer P. van Berkum tot Ieeraar in de Handels wetenschappen werd aangesteld. Het is bet bestuur aangenaam te kunnen verkla ren. dat directeur en leeraren ook nu weer hun best deden om hun moeilijke taak naar behooren te vervullen. Ook de concierge verdient een woord; van dank voor de toewijding en nauwgezet heid, door hem wederom aan den. dag velen ten goede mogen komen. Het jaarverslag werd goedgekeurd en dit was ook net geval met de rekeningen van den penningmeester, oen heer mr. J. A. Fokker. Die van de H. II,. S en II. D. S geelt een nadeelig saldo van f 111. 09 bij een eindcijffer van) f 77182J12 die der II. A. S. resp, f 125.73U. en -.229,261/f. Op deze rekeningen is f 6000 en f 2000 gereserveerd voor de kosten van verbouwing en*. Aan de heeren Kögeler, Fokker cn Graaflmis werd voor een en ander dank gebracht. Tot lid der commissie voor hel na zien dei' rekening, vacalure-Olthoff, werd benoemd ae heer J. W. v.. d. Kamer. Tol bestuursld vvera bij accalamatie herkozen de heer mr. P. Dieleman. Op een vraag van den heer Stof- koper om zoo mogelijk bij het doen aanleggen van centrale verwarming iemand uit <ie omgeving met het werk te belasten, zeide ae voorzitter, dat reeds prijsopgaaf heeft plaats gehad en de beide laagste Middelburgers zijn, zoodat deze wel een van ae beide met het werk zullen worden belast. De vo orz. sprak ten slotte den wenscli uit dat directeur en leeraren nog lang de kracht mogen hebben om veel jongelui kennis bij le brengen. Men hoort oud leerlingen meermalen met tof over de school spreken, daarvoor brengt spr» dank aan directeur en leeraren. Men mag niet AL te hooge eischen aan het leven stellen en er niet ALLES van verwachten. Het leven is geen Cadena-sisaar In de voornaamste sigarenwinkels. BEKENDMAKINGEN. DIENSTPLICHT. (Inschrijvingsregister en alphabetisch register. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat bet inschrijvingsre gister voor de lichting 1928 met het daaruit opgemaakt alphabetisch regis ter gedurende lie.n dagen, van 15 Juni lot en met 25 Juni a.s., ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Tegen deze registers kan binnen dien tijd oezwaar worden ingebracht bij een met redenen omkleed verzoekschrift. Dit moet bij den Burgemeester, ter secre tarie dezer gemeente worden ingediend. Aan den verzoeker wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. De Burgemees ter zendt het verzoekschrift aan den Commissaris der Koningin; deze beslist bij een met redenen omkleed besluit. Hel verzoekschrift behoeft niet ge zegeld te zijn. Middelburg, 14 Juni 1927. De Burgemeester, P. DUMON TAK. DIENSTPLICHT-, Uitspraken inzake vrijstelling. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat HU- BRECHT CORNELIS BALLEI R en HEN- DRICUS DOMINICUS ANTONIUS REM MER, beiden lichting 1926, wegens op leiding geestelijk ambt, zijn vrijgesteld van den dienstplicht met ingang van. 1 Juli 1927, voor twee jaren, bij besluiten van den Minister van Oorlog van 30 Mei 1927, VHe Afd. No. 189V en van 7 Juni 1927 Vile Afd. No. 183 V. Middelburg, 14 Juni 1927. 'De Burgemeester, P. DUMON TAK. Ingezonden Stukken, Over het gedrag der leerlingen zijn geen bijzondere opmerkingen te maken, behoudens, dat één leerling van de Han del sda^school wegéns wangedrag van de school is moeten worden verwijderd. Steeds meer en meer doet zich de behoefte gevoelen aan een Gymnastiek lokaal en voorts zou meer en beter licht in het teekenlokaal, een betere toegang tot de 3de verdieping alsmedje. aanleg van centrale verwarming, een groote verbe tering zijn. Met den administrateur, den heer G. W. Graafhuis, werd ook wederom op aangename wijze samengewerkt. Aan het slot van het verslag wordt opgemerkt, dat aoor de betere finan- cieele positie, alle aandacht kan worden geconcentreerd op het onderwijs zelve. Het streven van bestuur en leeraren blijft er op gericht het ouderwijs zooveel mo gelijk te doen aanpassen aan de eischen van het jpractische leven. Het bestuur hoopt, dat dit streven steeds in ruimer kring waardeering moge vinden en dat M. de Redacteur. In hel dagblad ,,De Zeeuw1' verschij nen den laatsten tijd Middelburgsche brieven van „Metellus'', waarin voorna melijk een en ander over de S.D.A.PL voorkomt. Op den eersten brief zond ik een verweer, wal door ,,De 'Zeeuw1' is ge plaatst. Toen ik verschillend© punten uit den tweeden brief wenschle recht te zetten, weigerde men mij daarvoor de plaats zoodat ik een beroep op uw blad wil doen voor de plaatsing van een wederwoord op dien tweeden brief van vMetellus." Genoemde briefschrijver beweert o.m. dat mijn uitdrukking in de laatste raads vergadering „dat de partijen die aan de Regeeringstafel zitten, geen verliezen hebben geleden bij de Raadsverkiezin gen'' zou beleekenen, dat de S.D.A.Pt er op speculeert om wederom een weth.- zetel te bezetten. Wanneer men evenwel, die woorden, als wederwoord op hetgeen anderen aanvoerden en in oogenschouw nemende het punt waarover de discus sies werden gevoerd, goed' leest, dan be- teelcenen die niets anders, dan dit, dat niettegenstaande de „bezuinigingspartij" en anderen hun aanval op het gemeente bestuur hadden gericht, de partijen, die een lid in het dag. bestuur hebben, on verzwakt te voorschijn kwamen. Of de S. D. A. P. nog achter de bestuurstafel zal zitting' nemen, is een vraag die „Metellus" aan het oordeel van de A. R. Uiesver. „Nederland en Oranje" wil onderwerpen. Bij ons spreekt hel zoo van zelf dat dergelijke zaken in de afd. verg. der S. D. A. P. worden be sproken, dat ik er wat vreemd van op keek, dat zoo iets bij de A. R. nog maar een we n s ch is. De overwegingen die dan evenwel moeten gelden bij het nemén van een be sluit of het geven van een advies, zullen ietwat anders moeten luiden, dan „Metel lus" i'ormuleeren gaat. Wanneer „Metellus" wat beter de ge- (Ingez. Med s schiedenis der laatste 8 j a r e n kende, zou hij bijv. de kermiskwestie laten rus ten. De houding toch die de A. R. afge vaardigde daarbij èn in de betreffende Commissie èn in den Raad aannam is van dien aard geweesl, dat dil voor zijn fractie wel een leer punt is. Wanneer men een rapport heeft onderteekena en bij de behandeling daarvan in den Raad weet men niet beter te doen dan zich maar dadelijk terug le trekkken, dan pleit dal toch wel niet voor dergelijk© vertegenwoordigers Verder zou volgeus „Metellus' dc aid. van den Bond van Ned. Onderwijzers zoo'u Invloed in de S. D. A. P. hebben. Ik wilde dal hij nu eens gelijk had Tot vau daag heb ik uil de S. D. A. P. noig nooit anders vernomen dan klachten over den geriugen aanhang onder d,e onder wijzers der openbare scholen ter plaatse. Zoo bang schijnen die heeren onderwij zers voor al wal maar naar rood. zweemt te zijn, dat, waar de bond, landelijk isi aangesloten bij het Ned. Verbond van Vakvereen., de afd. hier nog niet eensf zooals gebruikelijk bij de plaatse lijke moderne vakcentrale is aangesloten. De beschuldiging, dat zooveel S. D. P.'ers tot gemeente-ambtenaren wort- den benoemd, is van d/en aard, dat, wan neer men zoo iets neerschrijft, men ook den moed moet hebben het met dpn naam le onderteekenen. Die beschuldi ging is aan het geheele college van B. en W. of aan den Raad gericht, en voor zoover mij is gebleken, beschikken wij bij geen van beide colleges over een „roode''meerderheid. Wanneer men na gaat dat meer dan 1/4 der bevolking op de S. D. A. P. stemt, dan lijkt mij heli aantal S. D>. A. P.'sche ambtenaren al bedroevend klein. Als zooals schijnbaar de wen'sch - van Metellus'' is de S. D. A. P. niet meer in het dag. bestuur komt, ziting te nemen, dan zullen wij dat gelaten dpa- gen! Trouwens hoeveel (of beter gezegd hoe weinig) A. R. raadsleden hebben in 1923 op ©en S. D. A. P.'er voor wethouder gestemd? Wanneer men door in Sept. een conserfatiefblok wenscht te vormen, welnu het kan er dan wel eens frischf naar toe gaan met 5 S. D. A. P ers als grootste raadsfractie in de oppositie. Wa re het niet, dat n. m. m. dal tot nadpel zou wezen voor een groot deel der inge zetenen die der ruinti.ergegoeden, mij zou overigens zoo'n verhouding wel toela chen. Met dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend P. Ph. PAUL, Lid v. d. Raad'. Middelburg, 14 Juni 1926. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 17 Juni. u.in. 2 uur Hotel „Nimrod" te Kamperland door be stuur Soelekerkepolder: het ver- hoogen van 2436 M. zeedijk met een beschoeiing gew. beton bijk. werken en leveringen. Zie Midd. Crt. 31 Mei 1927. Zaterdag 19 Juni 's midd. 12 uur door best. Waterk. Oalm. Water schap Walsoorden, 't herstel, ver nieuwing en onderhoud tot 30 April 1928, aarde-, kram-, rijs- en glooiingwerken enz. Zie Middelb. Ort. 28 Mei 1927, Maandag 20 Juni v.m. 11 uur ten ge- meenteliuiz© te Tholen, aanbeste ding Brug over de Eendracht in 16 perceelen. Zie Middelb. ört. 4 Juni '27. Vrijdag 24 Juni v.m. 11 uur beste dingslokaal te Kats door bestuur Waterk. Calm. Leendert-Abrahami- polder, 't uitvoeren steenhestorling N.. Oeverwerk enz. Raming f 23.290. Zaterdag 25 Juni n.m 3 uur door Kerkvoogdij Ned. Herv. Gem. te Rilland-Bath 't bouwen kerk met toren en catechisaliekamer op een terrein a, d. Hoofdweg en Der de weg. Zie Middelb. Crt. 9 Juni 1927. Zaterdag 25 Juni n.m. 4 uur door Kerkeraad der Geref. Gem. te Me- liskerke, 't bouwen nieuwe kerk en consistoriekamer enz. Zie Mid delb. Crt. 14 Juni 1927. Woensdag 29 Juni, v.m. 11 uur geb. Prov. bestuur 1e M'burg: 't uit voeren bestratingswerken op den weg, opslagplaats en twee oprit ten W. dijk kanaal van Teraeuzen en id. dijk gen. kanaal enz. Ra ming f 4200. Zie Staatscrt. 30 Mei 1927. Moctrische Drukkerij G. W. den Boer, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6