ADVERTENTIEN, niugsconferentie als grondslag kan die nen. Bo tl cour noemde de werkzaamheden der commissie ceu belangrijke vooruit gang op den weg der voorbereiding van de ontwapeningsconferentie .doch Strese- maon, minder optimistisch, betoogde de noodzakelijkheid van een radicale veran dering der toegepaste methoden, om de tweede lezing van het ontwerp voor een mislukking te bewaren. Van der Vel de wees op de noodzakelijkheid om het ontwapeningsprobleem tot een goede op lossing te brengen en Chamberlain zei, dat hij geenszins pessimist was. Hierna werd liet rapporl-Benes aan genomen. Benes diende daarop nog een rapport in over de werkzaamheden lol voorbe reiding van het ontwerp, voor een in ternationale overeenkomst betreffende de particuliere fabrikatie van wapens, munitie en ander oorlogsmateriaal. De werkzaamheden dezer commissie had den. zooals men weet, weinig succes, wijl <le commissie in lioofdkweslies niet tot overeenstemming geraakte. Met name verlangden de gedelegeer den van Amerika de wapenfabrikatie door den slaat in de op te stellen over eenkomst te betrekken Wanneer dit niet zou geschieaen, dan zouden de Ver. Staten niet tot de conventie toetreden. Benes betoogde in zijn rapport, dal tusschen ae controle der wapenfabrika tie en hef scheppen ecner internationale overeenkomst ter beperking der bewape ningen een zoo nauwe samenhang be slaat, dat de wapenfabrikplie alleen niet met uitzicht op nuttig effect kan behan deld worden. De wapenfabrikatie dooi den staat valt niet onder het algemeen .ontwapen i ngsbegr ip Nog werd een rapporl-Benes aangeno men over de methode, die bij oorlogs gevaar en bet uitbreken van een oorlog een snelle beslissing en doelbewusie ac tie van den raad mogelijk maakt. Dit rapport zal aan de regeeringen worden gezonden Belangrijker dan deze rapporten is echter de overeenstemming, die tusschon Duitschland en Lithauen verkregen is, over de Memel-kwestie. Woldemaras en Stresemann hebben daarover ieder een verklaring afgelegd, waardoor 'l onnoo- dig geworden is deze aangelegenheid na der door den Volkenbondsraad te doen behandelen. Woldemaras zeide. dat de verkiezingen in het Meinelgebied voor den Landdag uiterlijk tegen September van dit jaar zouden worden gehouden, en dat de po litieke en andere rechten van het Me- melgebied en van zijn bewoners en r echts persoonlijkheden volkomen ge" waarborgd zullen worden Stresemann zeide, dat hij hierna van een verdere behandeling der Memelaan" gelegenheid op deze raadszitting afzag. De lcwestie was hiermee opgelost. Binneuskamers hebben de heeren de Rijn!andbezetting en de omtwapenings- controle behandeld Briand moei toen den eisch hebben gesteld dat de vertegenwoordigers der tot de gezantenconferentie behoorende mogendheden de vernieling der verster kingen aan de Duitsche Oostgrens con troleeren zouden, waarna Stresemann te gen een dergelijk blijk van wantrouwen opkwam. Hij wilde wel, dat er voorstel len over deze zaak aan de conferentie voorgelegd zouden worden, maar dan verwachtte Duitschland ook, dat de be trokken mogendheden haai1 beloften in zake de vermindering van de Rijnland- bezetting na zouden komen. Wij hebben gister onder Laatste Be richten gezien, dat Stresemann met defi nitieve toezeggingen dienaangaande naar Berlijn wil terugkeeren. Volgens een na der bericht moet Stresemann inderdaad don te Genève aanwezige onderlee- èkenaars van het pact van Locurno hebben verzocht om duidelijke ver klaringen met betrekking tot de eigenlijke resultaten voor Duitschland van Locar no. Gisteravond is een officieel communi qué van de bijeenkomst van de Locarno- mannen en Isjii uitgegeven. In. dit com muniqué was uitdrukkelijk verklaard, dat men de middelen goedgekeurd had om zoo spoedig mogelijk tot een verwezen lijking van de nog niet tot uitvoer ge brachte denkbeelaen van Locarno te ko men. Ook Stresemann erkende in een rede aan een diner wat het commu niqué verklaard had, n.l. dat men lot positieve resultaten was gekomen. Dat de ministers het grootste stilzwijgen bewaren over den aard dier resultaten, is hoofdzakelijk toe te schrijven aan den wenscb om de bezwaren der nationalisti sche pers uit alle landen te voorkomen zoolang liet gansche kabinet in ieder land de regeling nog niet heeft bekrachtigd. De diplomatieke correspondent van de .Daily Telegraph" verklaart met betrek king tot de tusschen de ministers te Genève plaats hebbende besprekingen, dat men kan aannemen, dat Briand en Chamberlain den Duitschen minister van buitenlandsche zaken de verzekering hebben gegeven, dat het bezoek van den Franschen president aan Londen uiet beschouwd mag worden als een her nieuwing van de vroeger tegen Duitsch land gerichte Engclsch-Franschc al liantie. De slrijld in Cliina. Zooals wij hebben gezien treedt Japan op het oogenblik.als bemiddelaar tip in China. Fen officieus telegram uit Peking geeft thans te kennen, dal de onderhande lingen tusschen de drie elkaar bestrijden de partijen Tsjang-kai-sjek, Tsjaug tso Lin. cn Jen-Nsi-sjan den gouverneur van Sjansi voortgang maken en een compro mis mogelijk schijnt. Wel kan Tsjang tso Lin er niet in toestemmen de nationale vlag te hijschen oT zijn leger le lier- doppen als een deel der nationalistisch- revolutionaire strijdkrachten, 'doch er is plaats voor hel overwegen van andere zaken, zoodat de gedachtewisseling wordt voortgezet. Intusschcn hebben de troepen der Zui delijken (dus die van Tsjang-kai-sjek) nieuwe successen gehad, en zijn zij Sjan- loeng binnengedrongen, en hebben zij (oil laatste komt uit Japanschc bron) Haidjou de zeehaven in N. Kiangsoe genomen, welke stad, zooals te doen gebruikelijk, geplunderd werd. Hel Japanschc vluchtelingenschip Ko- bai Maru is geenterd en geplunderd. De Japansche consul-generaal le Sjanghai heeft hierover een protest ingediend, en volledige bescherming voor de Japanners, die te Ilaisjoe blijven, gevraagd. Intern* Arlrelduf oiHerenlie. De Internationale Arbeidsconferentie te Genève heeft gister definitief bij de eind stemming iu tweede lezing aangenomen de onlwerjiconvenlie inzake verplichte ziekteverzekering van induslrieele en coinmercieelc arbeiders en huispersoneel met 97 legen 9 stemmen. De Nedcrland- sehe regeeringsgedelegeerden stemden, evenals bij de eerst^ lezing, legen. De werkgeversgroep had haar leden vrijgelaten te stemmen naar eigen verant woordelijkheid. Regout, de.Nederlandsche werkgeversgedelegeerae stemde 'tegen. De conventie over de verplichte ziekte verzekering van landbouvvarbeiders werd aangenomen mei 85 tegen 9 stemmen. Deze aanneming is een goede, tegen hanger voor de internationale arbeidsor- »anisatie0 na de mislukking der bespre kingen over de vrijheid van dc vakver- eeniging, welk onderwerp met (56 tegen 28 stemmen thans definitief van dc agen da van dit en het volgend jaar world afgevoerd. De conferentie heeft voorts nog met 60 legen 2-1 stemmen het voorstel van 'den Zwitserschen arbeidersvertegenvvoor- diger, Schurch, om op de agenda van een der volgende arbeidsconferenties te plaatsen hel onderwerp den arbeidstijd der niet onder de Washingtonsche con ventie vallende arbeiders, vooral der handelsbedienden, aangenomen. Bij de discussie herinnerde Serrarens aan de conferentie, verleden week le Am sterdam gehouden, der internationale fe deratie van vakbonden der christelijke bedienden, die den wensch uitsprak, dat de internationale arbeidsorganisatie zich meer om hun lot bekommeren zou en in hel bijzonder de internationale regeling van hun arbeidstijd ter hand zou nemen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. U i t - B e 1 g i Prinses Aslrid, de 1c roonprinses, krijgl thans lessen 'in het Nederlandsch van Herman Teirlmck, de bekende schrij- U i t Frank r ij k. Over een groot deel van Frankrijk heeft gisteren een hevig onweer gewoed, dat, met zijn stortregens veel schade aan den landbouw heeft toegebracht. In een deel van Champagne is, volgens een be richt uit Reims, de wijnoogst zwaar geteis terd, in het Lozère-departement heeft de bliksem op den Pérertel, bij het dorp St. Etienne-Vallée-Franfaise een kudde schapen getroffen en twee honderd die ren gedood. Dc herder is er zoo door geschrokken, dal men voor 's mans ver stand vreest. Ook le TLugoux bij Jaujac in Ardèclie is de bliksem op een ku,dde schapen ge vallen Hier kwamen dertig dieren om. Het herdertje bleef ongedeerd. Uit Duitschland. Dr. Bckener, de directeur-generaal van de Zeppelinwerf te Friedrichshafen. die twee jaar geleden dje Z. R|, 3 naar Amerika heeft geloodst, heeft in een on derhoud met Central News meegedeeld dat hij het volgend jaar twee groote tochten met de Z. 127, het luchtschip dat tlians in aanbouw is, denkt te doen. In een eerste plaats een toclit naar Panama en terug en daarna een reis om de we reld, die hij in. 800 uur hoopt ie volbren gen De Z- 127 zal naar schatting! 14,500 K M. aan écn stuk kunnen afleggen. De sociaal-democraten en democra ten hebben een wetsontwerp ingediend om den llden Augustus tot een nati- onalen feestdag le makeu (de verjaar dag van de grondwet). De beteekenis van dien dag moet in alle scholen wor den uiteengezet. U it Denemarken Een commissie uit het Folkeling heeft rapport uitgebracht over het re- geeringsvoorslel tot vereenvoudiging van den buitenlandsclien djenst, zoowel in Denemarken als in den vreemde. Zij geeft in overweging den gezant in Turkije, met zetel te Angora, ook Be accrediteeren in Bulgarije en Grieken land, het gezantschap iu Siam af te schaf fen en den gezant in China ook te accre diteeren in Japan en Siam. Verder om iu Polen en T&jecho-Slob wakije één gezant te hebben met zetel te Warschau en in Nederland en Zwitserland eveneens één gezant met ze tel te 's-Gravenhage. De commissie stelt verder voor de ver tegenwoordiging in Oostenrijk, Hongarije en Egypte bij bijzondere wetten le re gelen en de pers-attaché's le Londen, Berlijn en Parijs te handhaven Ten slotte beveelt de commissie en kele vereenvoudigingen iu den consu- lairen dienst en in het departement van buitenlandsche zaken aan De bezuiniging die uit hajr voorstellen zal voortvloeien raamt de commissie op een millioen kronen Uit Ierland. De uitslag van de verkiezingen iu den Ierschen Vrijstaat wordt nu als volgt opgegeven: regeeringsparlij 47, De Vale ra-republikeinen 45, arbeiders 22, onaf- hankelijken 15, boerenpartij 11, nationa listen (Redmond) 8, extremistische Sinn Feiners 5, totaal 153 Er ontbreken nu nog 3 zeiels van de universiteiten, waar van er 2 zeker zijn voor de regeerings parlij en één waarschijnlijk voor de op positie Volgens den correspondent van d,e Dai ly Telegraph zullen dc De Valera-repiii- blikeinen weigeren den eed van trouw aan den Eugelsclien koning af te leggen, zoodat zij geen zitting in liet parlement kunnen nemen Uit Polen - Gisterenochtend is voor het standge- rechl le Warschau liet proces begonnen tegen den moordenaar van den Russi- scheu gezant Wojkof, den 20-jarigen stu dent Boris Kowerda. Uit Italië. - Op voorstel van Mussolini heeft 'dc ministerraad gister in principe besloten lot belastingvermindering. De Itnliaansche regeering betaalde gister de tweede termijn van 5 millioen dollar voor dc aflossing der oorlogsschul den aan Amerika. Uit Rusland. - De Gepeoe te Leningrad verklaart, tot eiken prijs op liet spoor le zullen komen van den dad,er van den bomaan slag, welke kort geleden op een verga dering der communistische partij is ge pleegd. Tol dusver zijn ongeveer 400 per sonen gearresteerd Men vermoedt, d^t de aanslag gepleegd is dpor een vrouw, die naar liet buitenland is uitgeweken. pmtrenl de terechtstelling van den Fin- schen luitenant-kolonel Elvengren wordt nog gemeld, dat hij, alvorens gefusileerd le worden, door de T-jjeka is gefolterd Na de foliering werd hij naar de lijken kamer van de gevangenis gesleept en aan een lijk vast gebonden Zoo liet men hem vijf dagen liggen Daarna werd Elven gren, die inmiddels door deze behande ling krankzinnig was geworden, ter dood gebracht. In antwoord op het Finsche protest tegen de terechtstelling van luitenant kolonel Elvengren heeft de Russische rc- geering een nota naar Helsingfors ge zonden. welke volgens een Central News- bericlit als volgt zou luiden- ,,De Sovjelregeering kan noch zal de inmenging van elke regeering, aanvaar den in de kwestie van de terechtstellin gen welke geschied zijn als represailles voor den moord op den Sovjet-vertegeni- woordiger le Warschau. Zij, die zich op Sovjet-gebied begeven, moeten weten, dat zij niet langer be schermd zijn door de wetten van hun eigen land, en het Sovjet-wetboek ver oorlooft terechtstellingen zonder proces, op last van de politie Luitenant-Kolonel Elvengren. die te gen de Sovjetlegers had gestreden,, wist zeer wel, dat een officieele vredestoe stand tusschen de twee landen n'iet be lette, dat hij een waardevolle gijzelaar bleef." Uilde Ver. Staten. Hel departement van Arbeid deelt mede, dat de werkloosheid in Mei 22 pet. lager was dan in Mei 1926. Uit Canada Dc Canadeesche regeering laat met vliegtuigen naar den oorsprong der vuur- signaleu in de provincie Quebec zoeken Men meldt on-officieel uil Quebec, dat Nungesser en Ooli gevonden zijn en zich nog in leven bevinden Hel bericht komt van de Riverbond van den amblejnaar Blaii% die in de streek ten Noord.en van de Saguenay vertoeft en die het he.eft meegedeeld in een telefoongesprek mét zijn moeder te Quebec. ,U i t J a p a n 4 De Nachi, de tweede van de krui sers van 10.1000 ton, is gister van stapel geloopen. BEKENDMAKINGEN, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, Gezien een verzoek vail J. J. DE LA VIENNE om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het veranderen van zijn broodbakkerij in perceel, kadastraal be kend gemeente Middelburg in sectie A no. 251. plaatselijk gemerkt wijk D no. 14, gelegen aan den Korte Burg alhier; Overwegende, dat hel bericht, inge volge art. 12bis der bovengenoemde wet, van aen Hoofdinspecteur v. d. Ar beid in het 10e district der Arbeid» inspectie tol op heden nog niet is in gekomen Gelet op art. 8 dier wet; besluiten le. hunne beslissing op gemeld ver zoek te verdagen, 2e. afschrift van dit besluit le zen den aan enz. Middelburg, den 14 Juni 1927. P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 15 Juni. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Aardappelen 11—13, poters 8—11, spi nazie 15-19, postelein 2530, peulen 45—55. doperwten 38—43, iuinboonen 3—5, suikerboonen 80, moskrul 10—13, aardbeien 29 37, alles per K.G rabar- bar 4—6, peeën 8—10, sla 1,5—2, sja lotten 1—1,5, komkommers 715, selde rie 2—3, karo ten 78, bloemkool 10— 25. alles per bos, per stuk of mand Middelburg, 16. Juni. Veiliugsver. Walcheren Kruisbessen f 10 50 -11.10; aardappelen 13 8014.10poters f 10. Aardbeien f 38 per 100 K.G. Op de graanmarkt was de aanvoer zeer gering. Tarwe f 1616 25 Opgave van den marktmeester. Boter f 0.75, part. prijs 0 85, Kipeieren f 4.50, part. prijs 5.5Q. Eendeieren f 5, pari. prijs 6 Ganseieren f G. Opgavevan den marktzetter der Z. L. M.. Boter f 0.75, part. prijs 0.85y Kipeieren f 4.50, part. prijs 5.5Q. Eendeieren f 5, part. prijs 6. Ganseieren f 6. V lis sin gen, 15 Juni Op de vei ling werden de volgende prijzen besleed Oude aardappelen 7—7,5, spinazie 15 —20, postelein 1220, Wagenaars 66— 76, tomaten 59, doppers 25—38, nieuwe aardappelen 11—12,5, poters 89,5 aardbeien 32—42, asperges I 84, asper ges II 52, asperges III 36, peulen 38— 45, alles per dag; kipeieren 46 per 10; bloemkool 4—30 ,sla Va3, komkommers 9,5—11,5, spitskool 7,5—8, perzik 8 al les per stuk; selderie 2—7, sjalotten 1— 2. peeën 4,5—12.5, rabarber 5—6,karaten 7—14, rammanas 2,5—3, gladiool 28, an jers 6—18, iris 7,58, pioenen 32—44 rozen 15—18, galardin 14—16, alles per bos; peterselie 25—29, msokrul 40—41, aardbeien (zwartjes) 40—62, alles per ikist or mandje. Goes, 15 Juni. Veilingsvereeniging Z. Beveland. Groote veiling Kruisbessen f1180— f 12.30 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen 12.30—1 12.40, kruisbessen met meeldauw 10.40, aardbeien 37—42, alles per 100 K.G ra barber 4—4.90 per 100 bos. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Woensdagmiddag werd te Stave n i s s e aanbesteed door hel bestuur der .waterkeering van het waterschap „Sta* venisse": hel herstel, de \ernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1928 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooi- ingswerken aan de waterkeering van genoemd waterschap. Dc begrooting was f 8807.09. Laagste inschrijver A. Wes- dorp te Stavenisse voor f 8365. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris A. de Neeling is Woensdag in het café Bloemendaal te St. Laurens geveild: Perceel 1 en 2. bestaande uit weiland, aan den Breeweg, bij den Schotelweg, groot 1.69.10 H.A. (4 gem. 92,5 r.). Koo- per de heer W. Wisse te St. Laurens voor f 4120. Bij de op gisteren door den notaris H. R. Struve gehouden veiling in het café „Tramzicht" te Souburg werd verkocht: een winkelhuis met schuur, erf en tuin, aan de Kanaalstraat A 84 te Souburg, groot 7 aren 10 centiaren, aan den heer J. Willemsen qq. aldaar, i f3158. In plaats van kaarten Verloofd: SAiiA.M. SMIT EN F. T. J. VAN HEULEN. Vlissingen, Aagje Dekenstraat 167. Middelburg, Spanjaarustraat 71. Geen ontvangdag. Ondertrouwd: JOH. J. SCHUMAN MN J. COR DE WOLFF. Huwelijksvoltrekking 29 Junia. s. Middelburg, 16 Juni 1927. Vooï de zeer vele blijken van deelneming, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante, JOHANNA C. v. IREN, betuigen wij onzen harielijken dank. Uit aller naam, A VAN IREN. Middelburg, 16 Juni 1927. Aan HH Doctoren en Zusters betuigen wij onzen oprechten dank voor de zorgzame en liefdevolle behandeling in het Gasthuis le Middelburg van wijlen Mej. JOHANNA C. VAN IREN. Uit aller naam, A. VAN IREN. Middelburg, 16 Juni 1927. Mede namens wederzij deche familie, betuigen wij ODzeo harie lijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling vóór en bij ons huwelijk ondervonden. A. I)E VISSER. J. CHR. F. DE VISSER— DEKKEE. Oost-Souburg A 261. De Heer on Mevrouw VELT- MAN FRUIN— BUTEUX zullen gaarne bezoeken ontvangen Zon dag 19 en 26 Juni. Wegens vertrek verzoekt D. WIENER rekeningea vóór 22 Juni in te zenden. Wegens vertrek zeggen de Heer en Mevrouw WIENER alle lid maatschappen op. Weteringschans 124 - Amsterdam. De Directie bericht dat de coupons der Pandbrieven, ver vallende I Juli a.s., zullen worden betaald te Amsterdam, ten kantore der Ont vang- en Betaalkas, Rotterdam, bij het Bijkantoor der Bank (Firma C. DE RUIJTER) Wijnhaven 69, Middelburg ten kantore der Firma J.A ZIP VAN TEYLINGEN en verder bij hare Agenten, Tevens herinnert zij, dat van de op 9 dezer gehouden uitloting van Pandbrieven lijsien ver krijgbaar zijn ten kantore der Bank en aan gemeld Bijkantoor. Amsterdam, 16 Juni 1927. De Notaris A DE NEELING is voornemens op Vrijdag 24 Juni 1927, publiek te verkoopen A. d«a nam. te 1 uur in het Café „Tramhalte" van den heer D. v. SLUIJS te O.- en W.- SOUBURG, ten verzoeke van den heer A. JACOBSE, aldaar: EEN HOFSTEEDJE, bestaande uit Woonhuis, Schuur, Steenen Varkenshok, Kippenhok, Moesland en Bouwterrein, staande en gelegen te Oost- en West- Souburg, aan de Vrij burgstraat, gemerkt C 95, groot 16 a. 16c.a. (I,2S'/s r). BOUWLAND aldaar, groot 41 n. 70 c.a. (lgem. 19 r.) in 4 perceelen en diverse combinatiën. Bezichtiging Woensdag 22 Juni a.s. van 1012 en van 24 uur. Notitiën verkrijgbaar ten kan tore van voornoemden Notaris. B. des nam. te 2 uur aan voor meld huis, ten verzoeke als voren, 4 baatgevende Melkkoeien, 1 Vare Koe, 12-jarige Hit, 16 Kippen, Kort-, Mangel- en Windmolen, 2 Kruiwagens, Turk, Houweelen, Schoppen, Spaden, Spitlijst, Zeis, Vork, Bascule met Gewichten, Melkzeeft, Spekstandaard, Aard appelkistjes, Zakken, 10 a 12 voer Stalmest, Hooi en Stroo en Huis raad, Kachel, 4 ijzeren Land hekken, 4 ijzeren Kruiwagens, Teeltuin, Melkbussen, Horden en hetgeen meer zal worden gepre senteerd. De Notaris II. R. STRUVE te Middelburg is voornemens op DINSDAG 28 JUNI 1327, des namiddags I£ uur, ia het Koffiehuis bewoond door den Heer WESTDORP te Serooskerke, publiek te verkoopen A. Het HOFSTEEDJE „Toren- zicht" te Sint Laurens nabij Gapinge aan den Eendekotsweg A 70, bestaande in Landbou- werswonÏDg met Schuur, stee nen Varkenshok. Boomgaard, Erf, Tuin, Bouw- en Weiland, groot 2 4660 Hectaren (6 G. 85 r.) in 6 perceelenen diverse massa's. B. BOUWLAND aan den Schel- lachsen weg te GapiDge, groot 1.1370 Hectare (2 G. 269 r.) in 3 perceelen en gecombineerd. Bezichtiging der Gebouwen op Woensdag 22 Jnni van 9 tot 4 uur en Dinsdag 28 Juni van 9 tot 1 uur. Notitiën dezer veiling kosteloos verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris STRUVE, Pijpstraat N. 23, bij de Molstraat te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3