11 1 II' IJLlggUM reclitslreeksche zending nog lijdig voor liel verlrek van liet schip zouden zijn aangekomen, zullen door verzending op andere wijze de aansluiting nog juist kun nen missen LEGER EN VLOOT. U e bird Ge pensionneer de Militairen, In een openbare vergadering van de afdeeling Middelburg van den Algem. Militairen Pensioenbond trad Zaterdag avond op de bovenzaal van de Eendracht, a 1 li i e r als spreker op de heer P. A. ■Carol uil den Haag hoofdbestuurslid van dien bond met hel onderwerp „Onze strijd om recht.' De voorzitter der afdecling, de heer J. Ver hag c, heette vooral de dames en de' vertegenwoordigers van de af- deelingen Vlissingen en Goes welkom, maar in allereerste plaats den heer J. Carol die als oud-Middelburger gaarne bereid was voor de "afdeeliug le spreken Spr. brachl gaarne hulde aan de nage dachtenis van Generaal van Ileutsz en verzocht allen zich even van hun zetel te verheffen als teeken van instemming, waaraan werd voldaan. De voorzitter sprak daarna de hoop uit, dal Nederland niet alleen de overledenen zal eeren-, maar nu ook eens gaan "deuken aan de levende oud-mililairen. De heer Carol, het woord verkrij gende bracht dank aan de afdeeling Mid delburg voor de groole activiteit die zij aau dón dag legt, vooral aan den heer Hoekstra, die pas een afdeeling Goes oprichtte. Spr. brachl hulde aan de stichters van den A. M. P., de lieeren "Wijde en Brand,-! wijk,, en wees er op hoe ppf 2 Juni eersit: genoemde gehuldigd is o,a. door den A. M. P. bij hel 25-jarig beslaan van de onderdfficiersvereeniging ,.Ons Belang". Daarna gaf spr. een overzicht van het geen de A. M. P. in zijn vijfjarig bestaan wel en nieL heeft bereikt in hel belang van de oud-gepensionneerde [militairen! van Land-, Zeemacht en Koloniën. Spr. wees er dau op hoe verschillende mi nisters en kamerleden van verschillende richting volkomen erkennen dat er veran dering moei komen in de verzorging van de gepensiouneerden van voor 1922. Maar jammer is hel dal als de zaak in de Kamer aan de orde komt er altijd de politiek bij gehaald wordt. Al voell men dal het gevraagde billijk is dan loch ■wordt bet verworpen als hel nieL van de regeeringslafel komt", maar van politieke tegenstanders. Ais men zegt, dat de be trokkenen geen recht hebben op hooger pensioen, dan is dit zeker juist, maar het is juist de bedoeling dit recht te ver krijgen en daarop is de strijd gericht. Sjpr. herinnerde er aan hoe ten ge volge van de aanneming van de motie- Dresselhuijs door den minister van Financiën bij de wel van 26 Juli 1926 steunen van oud-gepensionneerde mili tairen van land- en zeemacht^ werd tóp- gezegd uil <le bezittingen van het Kon. Nat. steuncomité. Spr. noemde dit ar- menbedeeling en keurde een dergelijke handeling tegenover hen, die het vader land soms jaren lang gediend hebben ten zeerste af, terwijl hij wees op de groote onbillijkheden die voortvloeien uit deze wijze van steunen, o.a.. door dat de adviseurs in verschillende plaatsen soms heel andere opvattingen hebben over de noodzakelijkheid van steunen iu'gelijk soortige gevallen. Spr. gaf enkele voorbeelden o.a. zijn er die met f 1 of f 1.50 per maand worden afgescheept. Men houdt collecte voor deze mensclieu, maar het gaat niet aan om aalmoezen le krijgen, zooals men nu voor velen zorgt is nog erger als bij de oude stammen, die menschen boven de 60 jaar maar dood maakten. Ten opzichte van de oud-gepension neerde van het Oost-Indische Leger Wijst spr. op de door hen bereikte vérbete'nmg door de gelijkstelling vanaf het 60ste levensjaar voor korporaals en minderen en toekenning van de helft van het ver schil tusschen oud en nieuw pensioen aan officieren en onderofficieren, terwijl voor de weduwen en toekomstige we duwen van hen ook vele verbeteringen zijn ingevoerd. Spr. keurt het echter af. dat er nog zulke verschillen blijven gehandhaafd en zet in deh breede uit een welke groote ontberingen, die In dische militairen meermalen hebben doorgemaakt, om het land te verdedigen, waarop de ondernemingen ^ijn gevestigd, die jaarlijks milioenen opleveren voor Nederland. Een grens van 60 jaar heeft ook geen zin, daar slechls een klein per centage dien leeftijd bereikt. Er is dus voor die Oost-Indiërs wel waf .bereikt, al is liet niet voldoende, maar zij zijn door deze wettelijke regeling de oud-ge- pensionneerden die ten laste der Ned. Staatsbegraoling komen, een eind vooruit. Ook de "West-Indiërs komen ten laste dier begrooting en eindelijk is voor lien dooi de Tweede Kamer dezer dagen gelijk stelling met de collega's van het O.- Indische leger verkregen. Als de burgerij waagt waarom moe ten die oud-militairen meer pensioen hebben en wij hebben het niet, dan vraagt spr. hoe men zou oordeelen over een werkgever, die onder belofte voor den ouden dag le zullen zorgen, lagere loonen betaalt, en dan de belofte niet in lost. Dit is hier het geVal met den slaajt der Nederlanden. Men moet niet tevreden zijn met lief dadigheid, maar mag van een Christelijke Begeering recht vorderen, vooral nu hel beroep op gebrek aan geld niet meer opgaat, gezien de goede uitkomsten der laatste jaren, waarbij in de jaren 1923 1926 bij een raming van totaal 165 mil- lioen le kort, aan overschotten 65 mll- lioen werd geboekt. Spr. zegt ten slotte, dal zij, die zich aan hel hoofd van dezen strijd om recht stellen lietzelf niet direct noodig hebben, daar zij bijna allen andere in komsten hebben, maar zij werken voor hun diepgezonken kameraden, die niet zoo gelukkig zijn en dikwijls in diepe ar moede leven. Spr. wekt alle oud-militairen op lid te worden, en zegt ten slolte dat binnen zeer kort een "brochure liet licht zal zien, Waarin verschillende voorbeelden zullen worden opgenoemd om aan le loonen, dal hel zoo niet langer kan blijven. De heer Verhajje 'bracht dank aan den heer Carol voor zijn bezielende rede en wekte ook zijner zijds tot krachligen steun van den Bond op. Ook hij bracht! nog dank aan den lieer Hoekstra voor zijn arbeid, waardoor le Goes en Oost-1 burg reeds afdeelingen zijn opgericht en dit voor Hulst staat le wachten. Maar daaraoor verliest Middelburg vele buiten leden en moei men werken dit verlies weer aan te vullen. De heer Hoekstra brachl dank aan de leden, die hem zoo krachtig steunen in hel aanwerven van leden en dona teurs. Hierna werd de vergadering met dank aan de opgekoinenen gestolen. Radio-Marineavond Donder dag a. s.. Donderdagavond 16 dezer zal tusschen 8 uur en half lien op initiatief van hel Comité van Actie voor de propaganda der Kon. Nederl. Vereeniging „Onze Viool" eeu radio-marineavomi worden ge organiseerd met medewerking van de slafmuziek, tamboers en pijpers der Ne- derlandsche Marine, van een kinderkoor dal liedjes van 3e zee doet hooren, van Antoinette van Dijk, die oud-IIollandsche zeemansliedjes zal zingen en van schout-1 bij-nacht Quant en den heer W. Voor-; beylel Cannenbui;g, die een kort woord zullen spreken over onze marine. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. Lindbergh in Washington. Lindbél-gh's ontvangst op Le Bourget bij Parijs was geweldig, die op Croydon bij Londen volgens liera zelf, „erger" en natuurlijk, Washington, de zetel der regeering van het land, dat alles zoo in superlatieven doet, overtrof heiden verre, toen de vlieger da ai' Zaterdag even voor twaalf aan boord van de „Memphis" ar riveerde. Geëscorteerd boven zijn hoofd door tweehonderd vliegtuigen en het ge weldige luchtschip Los Angelos. Lind bergh was daar zoo van onder den in druk dal hij moet hebben gezegd: „heb ik dat wel verdiend." En toen de kruiser aan de kade meer de, wachtten tienduizenden hem op. Van president Ooolidge af tot do straatjon gens toe. De eerste, die hem aan boord nog verwelkomde was zijn moeder. In den letterlijken zin van het woord „oorverdoovend" waren de toejuichingen toen hij aan wal stapte. Als eeii triom fantelijk overwinnaar, zoo heeft heel Amerika dezen „roemrijken burger dei- republiek, eeu overwinnaar van de lucht, den man die den band, die ons bindlt aan een zuster-natie aan de andere zijde van den Oceaan versterkt heeft", gelijk Coolidge 't in zijn welkomstwoord uit drukte, ingehaald. Daarna bracht de president Lindbergh den dank der bevolking over. Door die mi crofoon ten aanhoore van duizenden en duizenden., 't Duurde wel tien minuten eer de president beginnen kon, en tel kens als hij Lindbergh's naam noemde, was er weer een donderend gejuich. Hij reikte liem het Eereltruis over. Lindbergh heeft die rede beantwoord. „Op den avond van den 24sten Mei," zoo zeide hij, „arriveerde ik op Ie Bour get. Gedurende de week die ik in Frank rijk, den dag, dien ik in België en die korte periode die ik in Londen djoor- bracht, heeft het volk van Frankrijk en het volk van Europa mij verzocht een boodschap aan het volk van Amerika mee terug te nemen. Op elke bijeen komst of vergadering, die ik bijwoonde, was het dezelfde boodschap: Gij hebt de aanhankelijkheid van het volk van» Frankrijk en van Europa voor het volk van Amerika kunnen zien." Op dit punt van zijn redevoering werd Lindbergh door een donderend applaus onderbroken en toen hij na eenige mi nuten zjjn rede vervolgde zeide hij: „Bij uw terugkeer naar uw land, zoo heeft men mij gezegd, neem dan deze boodschap van Frankrijk en Europa naar de Vereeuigde Staten mee. Ik dank u". Hiermede was de rede van Lindbergh beëindigd. De menigte juichte, de president schud de Lindbergh telkens weer de hand, de muziek speelde en ten slotte namen Lind bergh en zijn moeder plaats in den auto van den president, die hem naar het Witte Huis bracht, waar zij gedurende hun verblijf in Washington de gasten van den president zijn. Groolscher ontvangst heeft wel nie mand van het tegenwoordig levend ge slacht in zijn vaderland gehad. Teu bewijze dat de Fransch-Ameril- kaansche betrekkingen inderdaad op den goeden weg zijn om nauwer le worden, is het Beuter bericht, dai het departement van Staat te Washington aan de Fransche regeering moet hebben medegedeeld, dat de Vereen. Staten bereid zijn diploma tieke besprekingen te enlameeren over een mogelijke overeenstemming nopens een verdrag van eeuwigen vrede tusschen beide landen. Verkiezingen iu Ierland. De uilslag der verkiezingen in Ierland is als een waarschuwing voor Engeland Want uit de onvolledige uitslag blijkt, dal de regeering geen absolute meerder heid kan hebben. Men denkt, dal zij on geveer één derde van haar zetels iu het vorige parlement verliest. De republi- keinsclie partij van De Valera en de Na-, tionalistische Liga van kapitein Red mond, den zoon van den vroegeren be kenden Ierschen leider, hebben in bijna elk kiesdistrict zetels gewonnen op de, regeeringspartij, en ook de arbeiderspartij' heeft zetels gewonnen President Cos- grave en de andere ministers hebben 50 pet van hun slemmen verloren, verge-, leken bij de verkiezingen van 1923 De terechtstellingen in Rusland. De terechtstelling in Rusland van de 2fHoud-officieren en ambtenaren uit het Tsaristisch regiem, heeft overal in de wereld de groolste verontwaardiging ge wekt. En fel zijn dan ook de persstemmen tegen deze ongehoorde wandaad Zoo wel in Frankrijk, ingeland als Polen De „Morning Post is van oordeel, dal de terechtstelling slechts heefl plaats gehad omdat de breuk met Engeland het prestige dei- sovjetregeering een zwaar deren slag heeft toegebracht dan eenige andere gebeurtenis der laatste jaren. De „Daily Express" zegt, dat de open bare meening in Engeland dergelijke gru welen mei afschuw veroordeelt. Echter zou hel niet eerlijk zijn, niet te willen toegeven, dat de gebeurtenissen in Enge land bijgedragen hebben tot deze nieuwe tragedie. In Poolsclie politieke leringen heerscht, aldus de correspondent van het „Berli-, ner Tageblatt" te Warschau groote veront waardiging. Een blad eischl, dat de be-; schaafde volken alle betrekkingen met de Russische beulen afbreken en een anli- bolsjewistisch front vormen. De staten, vervolgt het blad. die onder communisti sche propaganda te lijden hebben, welen thans, dat zij zich met alle middelen le gen liet bolsjewisme moeten beschermen, indien zij niet op ellendige wijze te gronde willen gaan. De socialistische Ro- botnïk wil niet, dat men aan Russische emigranten verbiedt, aan politiek te doen, 'maar hun vrijheid van actie moet nauw keurig worden bepaald. De gewezen Britsche zaakgelastigde te Moskou, Sir A. Hodgson, heeft nog in een interview in bijzonderheden de bewe ringen weerlegd over de onwettige prac- tTjken, die door ledeu der Britsche missie bedreven zouden zijn. Hij verklaarde daarbij niets te we{en van de verschil lende personen, die door Moskou ge noemd zijn. Dat door hem voor de Brit sche missie spionnagediensten zijn be dreven, is absoluut onwaar. Evenzoo dat de vice-consul betrokken zou zijn in het complot om het Kremlin in de lucht te do.en vliegen. Hij wees er verder op, dat de zooge naamde bekentenissen van de gearres teerde personen met het grootste wan trouwen moeten worden beschouwd, want de Gepeoe-a mb ten aren trachten ge woonlijk bekentenissen af te dwingen door bedreigingen of door vrijlating te beloven, indien de gearresteerden gedic teerde verklaringen onderleekenen, Ier- wijl zij de afschuwelijkste dwangmaatre gelen toepassen, ten einde het volk er loe te brengen als agenten van de Gepeoe op te treden. Een dienstmeisje van de Britsche mis sie werd in de gebouwen van liet volks commissariaat van Builenlandsche Zaken met levenslange gevangenisstraf bedreigd, als zij niet wilde optreden als aanklager van Hodgson en zij werd met den dood bedreigd, als zij durfde vertellen, dat men met dit verzoek lot haar was ge komen. Internat. Arheidscoiif. In de internationale 'arbeidsconfcrentie te Genève is thans in plenumzitling ter sprake gekomen de groole kwestie der vereenigingsvrijheid voor arbeiders en Werkgevers. De conferentie moet thans beslissen of die van het volgend jaar een internationale overeenkomst over deze zaak zal opstellen, en welke vragen lijst ter voorbereiding der discussies aan de regeerinegen moet worden voorge legd. Er werd en 't is begrijpelijk van arbeiderszijde krachtig verzet ge voerd tegen alle bepalingen, die de vak- vereenigingsvrijheid belemmeren. Ver scheidene amendementen op de vragen lijst werden ingediend. De arbcidsgroep verzet er zich b.v. krachtig legen, dat in de vragenlijst aan wordt gegeven, dat de middelen, waarmee de vakvereenigin.- gen haar doel nastreven, niet strijdig mogen zijn met de belangen der gemeenr schap. De werkgeversgroep acht de veree nigingsvrijheid .gevaarlijk', zonder dat daarbij directieven aangegeven worden. De vereenigingsvrijheid werd o. a. ver dedigd door den vertegenwoordiger der Chr. vakvereenigingen, Serrarens. De Volkenlioiidsraad. Heden is de Volkenbondsraad te Ge nève bijeengekomen. Hij zal zich o. a. bezig houden met de kwestie van de bezetting der Rijnlanden. Een netelige kwestie niet alleen van Duitsch. maar van algemeen Europeesch belang! Vooral nu Duitscliland, na Lo carno .meent dat de handhaving van vreemde troepen op zijn grondgebied niet in overeenstemming is met den geest van het daar gesloten pact. Een van beide nu bï de troepen moe ten vera wijnen, óf men moet de ,,op- rccnl gemeenac verzoeningspolitiek" la ten varen. Tol dit laatste gaat Duitscli land nicl gaarne over! Waar de geal lieerden lot het eerste niet zuilen be sluiten wordt de heele ontruimingskwes- tie zoo'n beetje verdoezeld, en daarnaast loch Locarno hoog gehouden! Hel zal dan te Genève ook wel we-er op „gesjacher" uitdraaien, i c. een ge deeltelijke ontruiming van het Rijnland. Frankrijk en Engeland zonden bereid zijn de bezetting met tienduizend man te \erminneren, onder voorwaarde, dat Duitscliland aan een Ententecomniissie toe zal slaan een onderzoek in te stél len in hoeverre de Duitsche officieele verklaringen betreffende de verwoesting van zekere vesliugdeelen in het Oosten van liet land op waarheid berusten. Die Entenlecommissie, die. kort geleden pas is ontbonden wordt dus weer herscha pen. Slrescmann moet voor dit laatste heel weinig voelen en hij zal daarover wel hard moeten vechten in het Pa lais des Nations, bij de vertrouwelijke besprekingen. Want op de officieele agenda komt deze zaak niet voor. Op die officieele agenda van den Raad slaan o.a. liet rapport over de resulta ten en besluiten van de internationale economische conferentie, hel voorloopig /verslag over de zitting van de commis sie van voorbereiding voor de ontwape ningsconferentie ,de petitie van een deel van de bevolking van Memel, de lee ning voor Danlzig, het Roemeensch-Hont- gaarsch geschil over de competentie van liet IIongaarsch-Roemcensch scheidsge recht inzake onleigeniiigskwesties en de vestiging van Griekscbe, Boelgaarsche en Armeensche vluchtelingen. Rusland s antwoord aan Polen. In liet antwoord van Lilwinof aan de Poolsclie regeering inzake den moord op Wojkof, zegt de sovjetregeering le verwachten, dat de Poolsche regeering lo de zaak in alle onderdeelen zal inslrueeren, en de schuldigen streng zal straffen; 2o. toelaat ,dat Sovjetvertegen- woordigers deelnemen aan liet gerechte lijk onderzoek; 3o. onmiddellijk krach tige maatregelen zal nemen om een einde te maken aan de activiteit van de zicli in Polen bevindende organisaties, die gericht zijn legen de SovjelUnie. De ze moeten uit Polen verwijderd worden. Op bovenstaande komt deze nota, die eerst liaar voldoening uitspreekt over de de betuigde gevoelens van leedwezen, neer. Zooals wij hebben gezien, is Polen steeds tegemoetkomend geweest in deze aangelegenheid. Cliamberlin en Levine. De Amerikaansche vliegers hebben op liet laatste oogenblik van him vlucht naar Weeuen via Münclien moeten afzien, daar hun toestel dringend reparatie noodig had. Bij het onderzoek van het apparaat, dat eerst gisterenochtend in tegenwoor digheid van de vliegers plaats vond., bleek liet noodig, een deel -van den motor, die door.de Oceaan-vlucht sterk,geleden had, te vervangen. Het vertrek naar Weeneln is in verband hiermee voor onbepaalden lijd uitgesteld. Inplaats daarvan begaven Ohamberlin en Levine zich naar Baden-Baden om daar wal op streek te komen. EEN NIEUWE „KALENDER*. Bij de vele beslaande plannen tot ka lenderhervorming is dikwijls al voorge steld, het jaar te verdeden in 12 ge lijke maanden van elk 30 dagen, waarbij dan nog zouden komen "5 „losse" maand- looze dagen meldt de Tel. Dit systeem heeft zeker het voordeel ,een jaar te scheppen van 4 gelijke kwartalen, elk bestaande uit precies 13 weken. Maar hoe die „losse" dagen te plaat sen? Daarop heeft de Franschman E I. Weiller iets gevonden dat door prof. Nordmann in de „Matin" wordt meege deeld. Hij maakt van elk der „losse" da gen een kwartaalfeestdag, gelijk nieuw jaarsdag de feestdag is van het jaar. En die kwarlaalsfeestdagen voegt hij in tus schen den 20en en 21sten van Maart, Juni, September en December, zoodat de kalender er als volgt zou gaan uitzien. Een nieuwjaarsdag op den tegenwoor- digen 31sten December; en dan Januari van 1 tot 30; Februari, 1 tot 30; Maart 1 tol 20; Lentefeest; Maart, 21 tot 30; Aoril. 1 tot 30; Mei 1 tot 30; Juni, 1 lot 20; Zomerfeest; Juni 21 tot 30, Juli 1 tot .30; Augustus 1 lot 30; Septem ber; 1 lot 20; Herfstfeest; 'September, 21 tot 30; October ,1 lot 30; November 1 tot 30; December, 1 tot 20; "Winter feest; December, 21 tot 30. Het ziet er verleidelijk uit, door zijn eenvoud, en door zijn datumtooze feest dagen ,die evenzoovele vrije dagen zijn. Het is tevens poëtisch, met die jaargetij- feesten. Voor schrikkeljaren komt er nog een extra datumlooze dag bij, dien men vooral daar hij eveneerrs een vrije dag is, niet moeilijk zal kunnen onderbrengen De eenige jammer is, dat al' deze papie ren ontwerpen stuiten op de gewoonten van eeuwen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Engeland Zooals bekend, had hel bezoek aan Spanje van den prins van Wales geruch ten in de wereld gebracht over zijn aanslaande verloving met de infante Beatrice van Spanje, de 18-jarige dochter van den koning en de koningin. Een Reulerbericht meldt thans, dat deze geruchten ter gezaghebbende plaat se te Londen worden gelogenstraft. Hi II—^■iiilliüi.:. Uit Frank r ij k Voor het gebouw van de Action Fran^aise te Parijs hebben botsingen plaats gehad tusschen betoogers voor en betoogers tegen Daudel. Er vielen klappen Vele agenten zijn gewond door plagen met stokken en gummistokken Vele betoogers zijn eveneens gewond Toen de politie versterking had gekre gen, veegde zij de straat schoon en een stortregen verjoeg de laatste betoogers. Er zijn ongeveer 20 arrestaties uitge voerd, maar men gelooft niet, dat die gehandhaafd zullen blijven. Daudet is hedenochtend gear resteerd. Een nieuw incident heeft zich aan de FranschIlaliaanschc grens bij Venti- miglia voorgedaan. Een Fransche goederentrein is door fascistische militie-soldaten beschoten.die beweren, dat zij z:igen. dat twee mannen uil dien trein wilden springen en dus zon der controle op llaliaansch gebied wilden komen. Uil Noorwegen. Te Oslo zal van heden af weer in alle koffiehuizen en restaurants sterke drank te krijgen zijn. Uit Roemenië. Uit Boekarest wordt aan de Vossi- sche Zeilung gemeld, dal liet kabinet Stirbey vermoedelijk reeds heden zal besluiten ontslag te nemen, daar de onderhandelingen die Stirbey gevoerd heefl met de partijen om met gemeen schappelijke candidalen aan de aanstaan de verkiezingen deel le nemen, geen re sultaat hebben opgeleverd. Men vermoedt, dat thans weder een kabinet Bralianoe aan de beurt zal zijn. De gezondheidstoestand van den koning is eenigszins verbeterd. De ex- koning van Griekenland en zijn vrouw, eeu dochter van koning Ferdinand, heb ben thans Boekarest verlaten, ten einde eenigen lijd in Italië door te brengen Uit Portugal. De Pinedo vertrekt heden met he slemming naar Barcelona. Daarna zal hij zich naar Italië hegeven. Uit de Ver S'tiate'n Extremisten en communisten heb ben betoogd voor hel Engelsehe consu laat te New York maar werden door de politie uiteengejaagd De betooging had plaats onder auspiciën van het comité ,.De handen af van China!" De deel nemers droegen banieren met zich. waar op' stond Weg met hel Britsche imperi alisme en „De aanval op de sovjet unie en hel dooden van Chinccsche stu denten." Uit M c x i c o. In Mexico zijn Donderdagnacht de klokken een uur oor gezet. Deze maat regel zal niet alleen voor den zomer, maar voor het gehcele jaar gelden. Uit China. De Times meldt uit Sjanghai, dat de Zuidelijke troepen Lintsjeng en Taolsjouang hebben bezet. MARKTBERICHTEN. R o 11 er a a m, 13 Juni. Veemarkt. Op de veemarkt van heden waren aange voerd: 557 volle runderen. 313 vette en graskalveren, 701 schapen en lamme ren, 1127 varkens. Prijzen voor: vette koeien le lew. 1.10 —1.15. 2e kw. 1.00-0.90, 3e kw. 0 SO - 0.70; ossen le kw. 0.90—0.971/2. 2e kw. 0.80—0.70, 3e kw. 0.60—0 50; kalveren le kw. 1.60—1.80, 2e kw. 1.40—1.20, 3e kw. 1.050.85. schapen le kw. 0.70— 0.80, 2e lew. 0.60—0.50, 3e kw. 0.40; lammeren 0.80—0.90; varkens le kw. 0.63—0.65, 2e kw. 0.61-0.58, 3e kw. 0.5652; export 0.62—0.66. Vlas. Aangevoerd uilsluitend schoon- van Gron. 22000 st., prijzen 1.20—1,40; van wit Zeeuwsch 2000 st., prijzen 1.10 —1.20. Handel traag. Lijnzaad; voer f 15—f 18. Mosterdzaad: bruin 4649, geel 26— 28, blauwniaanzaad 44—45, koolzaad 24—25; karwijzaad 38—39; Mantsjoer. boekweit 14, dito gevraagd 13.80. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 5.50 6.00, id. bonte 5.50—6.00, Brielsche Eigenh 4.50—500. bravo's 5.25—5.75, Red Star 5.00—5.50. Malta (Spring) 17—19. Aanvoer redelijk, kalme vraag. Goes, 11 Juni. Op de groole veiling deden Kruisbessen f 11.60—f 12.20, per 100 K G. Kleine veiling: Kruisbessen f12 50 f 12.80. id. met meeldauw 5—8.10, Aard beien 33—62, nieuwe Aardappelen (groo te) 14, nieuwe Aardappelen (poters) 8, Komkommers 5—8, Bloemkool 3—8, per 100 stuks. BEKEN DMAKINGEN. ONTHEFFING WIXKELSLUITINGS- VERORDENING. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbar© kennis: dat zij hebben besloten, ten aanzien van den verkoop van roomijs uit karren, ontheffing te verleenen van de Veror dening op de winkelsluiting, met diou verstande dat het den verkoopers van dal artikel zal geoorloofd zijn tijdens de muziekuitvoeringen op1 hel Molenwater in de maanden Juni tot en met Septem ber 1927 uitsluitend aldaar roomijs uit hun karren te verknopen, en zulks vanaf 8 uur des namiddags af tot na afloop1 der uitvoeringen. Middelburg, den 10 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., DB VEER.. Lo, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3