Shatnpccn JiJTPs AMANDELTJES )DUDDIJVG(?^ Zulk mooi haar met den Hivarlcn Ucp gen lialf 6 kwam hel water weer op en kon de ,.plezier"-boot binnenvallen. HM' ACHTSTE SLACHTOFFER EER STORMRAMP OVERLEDEN. Donderdagnacht is in het St. Vincenlius Ziekenhuis te Groenlo overleden de heer E H Klein Gebbink uil het gehucfli;? Bellrum Deze 75 4 80-jarige oude man werd l>ij de jongste stormramp zwaar ge wond en daarna in genoemd ziekenhuis opgenomen Dit is hel achtste slachtoffer dat bij deze ramp het leven liet en wel het vijf de uit het kleine plaatsje Beltrum. Men seint aan de Maasl) nog uit Bel trum, dat de toestand daar met het on gunstig frissche en vochtige weer der laatste dagen zeer bedroevend is, te meer daar nog geen voldoend aaptal noodwoningen geplaatst werd Donderdagmorgen even voor het afzen den van dit bericht goot de regen weer uit de luclil en ontlastte zich een zwaar onweer boven hel dorp, waarbij een in de wei loopendè koe werd doodgeslagen door den bliksem. AFLOOP VERKQOPINGEN. Door het gemeentebestuur van Ooslburg is aanbesteed het aanleg gen van een warmwater verwarming en watervoorziening in de in aanbouw zijn de openbare lagere school met Rijks kweekschool adaar. Voor perceel 1, omvattende de cen trale verwarming, was liet laagst inge schreven door de firma Quick en van den Belt te 's-Graveuhage voo[r f 3902 en hel hoogst door Aug. Franken te Ooster hout voor f 6625,60. Voor perceel 2. watervoorziening, was hel laagst ingeschreven door J. Scheepers te Heerlen voo(r f 1675,04 en het hoogst ■door Aug. Franken te Oosterhout voor f 4080. en in massa door "VV1. de Vries' en Zonen te Ilarlingen voor f 6312,87 eii door Aug. Franken te Ooslerliout voor f 10706,65 Gegund is hel werk voor perecel 1 aan hel technisch-installatie-bureau C. Quick en J. van der Belt te 's Gvavenha- ge voor f 3902,02 en voor perceel 2 aan hel algemeen technisch-installalie bureau ,.A. T. I. B. A." te Amsterdam voor 2 •duizend 320 gulden. Ingeschreven was door 9 firma's. (Ingez. Med.). BUITENLAND, alge-neen Overzicht. Engeland en Rusland. Dat Engeland inderdaad overal de ^chula van krijgt, wordt thans bewe zen door een officieel communiqué der Sovjetregeering. Daarin wordt gezegd, datEngelsche bladen onmiddellijk na den moord op Woljkof, een interview met Sablin, aen leider der monarchisten, be vatten, die den moord en zijn bedrij ver poogde te rechtvaardigen. De aan slag op de communistische club in St. Petersburg en nog andere aanslagen wij zen er duidelijk op, dat Engeland's hand de wapens der moordenaars bestuurd fieeft. Hierdoor volgt dan woordelijk: „Het is duidelijk, dat de Engelsche re geering haar oorlogstoerustingen op alle Wijzen en door a lie soort van midde len in snel tempo voltooit en het er op toelegt den vreedzamen arbeid van de Sovjetrepublieken te verstoren. De Russische regeering doet een beroep op het arbeidende volk der geheele wereld om op deze pogingen van Engeland te letten en zij ïieeft de Gee-poe-oe opge dragen bijzondere maatregelen te iie men tegen vreemde spionnen, moorde naars en brandstichters, die door Enge land op Rusland afgestuurd worden." Dat is wel een typische officieele be vestiging van wat wij gister schreven) Polen heeft thans ook geantwoord op de Russische nota. Die antwoord-me- morie moet in rustigen toon gesteld zijn, doch de verantwoordelijkheid van Polen voor ae misdaad afwijzen. De inhoud is nog niet bekend, doch die rustige toon gelooven wij gaarne, gezien Polen's hou ding. Woljkof's lijk is tentoongesteld in een der zalen van het Russische gezantschap. Eenige autoriteiten der Poolsche regee ring hebben voorbij het lijk gedefileerd. Die fantastische beschuldigingen over de Engelsche medeplichtigheid aan aan slagen op Sovjelonderdancn hebben Engeland groote vreugde gewekt, eu ■woraen niet al te ernstig opgenomen. Evenmin als in regeeringskringen. De Sovjet zou zijn beweringen op het vol gende baseeren In den zomer van 1925 werd een 'zoogenaamde Fransche koopman aan de grens aangehouden. Hij bleek een be kende Engelsche spion te zijn, de kapi tein-vlieger George Riles. Hij zeide, dat minister Winston Churchill hem zelf in structies had gegeven. Dit was de Sov jets sindsdien bevestigd. Op 10 Mei werd een vroegere officier van het leger van de witte Russen gearresteerd. Hij stond in rechlstreeksche verbinding met den heer Waite, hel hoofd van de consulaire afdeeling vau de Engelsche ambassade te Moskou. Hij had op order van den am- bassjtdeur. hel Kremlin in de lucht moe ten laten vliegen en tevens het Grand Tij ca Ier, waarin een grooie vergadering werd gehouden. Op 3 Juni kon de po litie nog juist beletten, dat men een huis aan het Lubiankaplein te Moskou in de lucht liet vliegen. De bom was van Engelsch maaksel en gevuld met Fran sche mclimet. Den 7en Juni is Woljkof, de gezant te Warschau vermoord, en het is duidelijk, dat ook hierin Groot Brittannië de hand heeft. Voorts maakt hel communiqué melding van een brand in de militaire opslagplaatsen te St. Pe tersburg, op order van de Esllandsche agenten van Groot Brittannië en van een brand in een fabriek bij St. Peters- burg, door een Fin veroorzaakt op or der van de Finsche agenten van 'Grool- Briltannië. liet is volkomen duidelijk, eindigt hel communiqué, dat Engeland den oorlog tracht uil te lokken en tracht den vredelievenden arbeid van de Sovjet onmogelijk te malceiv. Dit alles na de Arcoskweslie. Het is wel ver gezocht. Cliainbcrlin en Levlne. Zooals reeds gemeld, krijgen Chamber- lin en Leviuc ecu heel programma van festiviteiten af te werken, en krijgt men respect voor hun uithoudingsvermogen, envoor hun maag' Diners bij die, lunches bij die, enz. Er zijn zooveel telegrammen en gelukwenschen binnen gekomen, dat de vliegers zelve er onmo gelijk voor kunnen bedanken. Zij hebben dit dan ook in hel algemeen moeten doen, en wel door het volgende telegram, dat zij in de bladen hebben doen plaat sen: Chamberlin en Levine wenschen langs dezen weg hun uitdrukkelijke erkentelijk heid te betuigen voor de vele telegranif- men en verdere blijken van belangstel ling, die zij sinds liun komst in Duitsch- land ontvangen hebben. Zij betreuren het fiat het hun onmogelijk is voor de hon derden brieven, de bloemen en andere geschenken, die zij ontvangen hebben ïun afzonderlijken dank te betuigen en geven daarom op deze wijze uitdruk king aan hun uit het hart wellende dankbaarheid." Men kan te veel, zelfs veel te veel van hel goede krijgen! "Chamberlin's ouders zijn natuurlijk trotscn op hun moedigen zoon. Toch zijn zij niet geheel tevreden over hem. Want het bericht, dat Chamberlin Tnj zijn aan komst op Duilschen bodem het eerst om een glas Pilsner heeft gevraagd en dat tot de geschenken voor de vliegers 'ook een kist met *50 flesschen van dezen drank bchooren, is ook naar Amerika geseind, en heeft groote onrust bij hen gewekt. Zijn moeder heeft verklaard, dat zij er over dacht hem te seinen, dat hij niet moet drinken als hij te Parijs mocht komen en ook zijn vader is bekend als een hartstochtelijk droog- legger. Beiden dachten, dat hun zoon Clarence ook afschaffer was. En dat, terwijl Chamberlin zich in München flink aan "Müncheixer hoopt te goed te doen. Levine ondernemend Amerikaan als hij is heeft al plannen ontworpen voor een geregelden transatlantischen luchtdeinst, die het volgend jaar al zou worden geopend! De beide vliegers zullen misschien ook door de lucht terugkeeren. Hearst, de groote dagbladmagnaat, moet hun hon derdduizend dollar in dit geval hebben beloofd, mits zijn bladen het auteurs recht kregen voor de beschrijving hunner avonturen. Levine heeft verklaard, dat •een terugreis heel wat moeilijker zou zijn dan de. heenreis door den sterken tegenwind. Ilij meende, dat een tusschen- landing noodzakelijk was. Vóórdien hebben de heeren nog vel© vermoeiende beslommeringen van hoofd persoon te zijn! Dc Prins van Wales verloofd? Er duiken weer eens geruchten op over een verloving van den Prins van Wales met prinses Beatrice van Spanje, dochter van het Koningspaar. Men vraagt zich af of het gerucht be vestigd zal worden bij de luisterrijke ontvangst, welke Londen ter eere van het Spaansche vorstenpaar voorbereidt. Te Madrid wordt de mogelijkheid van m dergelijke gebeurtenis van politiek oogpunt bezien, reeds druk besproken. Intussclien lijkt eenig voorbehoud om trent de juistheid van het gerucht wel gerechtvaardigd. Servisch-Aflianeesch conflict. HeL conflict zou zich hebben ver scherpt, doordat de Albaneesche autori teiten een aanvang gemaakt zouden heb ben met de uitwijzing yan 50 Joego Sla vische staatsburgers. Er wordt nog gewacht, totdat uitvoerig overleg is gepleegd. De Albaneesche ge zant is nog steeds te Belgrado, doch het personeel der Servische legatie te Tirana is at te Belgrado terug. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Fen Vlaamsch activist J. L. P. M. van Eggen, advocaat te Gent en in de oorlogsjaren hoogleeraar aan de Vla am - sche Hoogeschool, was na de opheffing daarvan uitgeweken, en had zich in '23 eerst in Parijs gevestigd en toeu wegens gezondheidsredenen in Nice. Volgens een Fransche ministerieele verklaring van 1922 is het Belgische diploma van doctor in de rechtsweten schappen equivalent aan 'het Fransche. Als vreemdeling kon hij wel is waar niet ingeschreven woraen in de orde der advocaten, maar evenals de vele andere buitenlandsche meesters in de rechten die in Frankrijk gevestigd zijn, kon hij echter wel allerlei andere werkzaam heden van de advocaten waarnemen én, niét een bi zo udcre' toestemming van den' voorzitter, welke echter slechts in uit zonderlijke gevallen gegeven wordt, zelfs pleiten, Ilij had zich daardoor een werk kring gevormd Dezer dagen kreeg hij bevel binuen de acnt dagen hot land te verlaten. Vele zijner Fransche vrienden sprongen voor hem in de bres, ook de Ligue des Droits de l'Homme trok zich de zaak aan Het iuopliL niet helpen; de regeering te Parijs gaf niet eens antwoord. Een reden voor het nemen van den strengen maatregel1 werd niet opgegeven, behalve een zeer vage verwijzing naar hel belang der openbare veiligheid, niettegenstaande de heer Eggen zich volkomen van alle po litieke actie onthouden had. Het schijnt wel, dat de maatregel een gevolg is ge weest van een démarche van het Bel gische departement van buitenlandsche zaken De Kamer heeft Donderdag de over eenkomst tusschen den Belgischen slaat en de stad Antwerpen betreffende den afstand van 3519 hectaren grond be noorden de stad, op den rechteroever an dc Schelde, voor uitbreiding van de haven, met 150 stemmen eu 2 onthou dingen goedgekeurd. De commissie voor het kanaal Luik Antwerpen heeft het plan voor een direct kanaal van dc Maas naai- Antwer pen, op Belgisch grondgebied, goedge keurd. Als dc staat de noodige fondsen niet kan vinden, zou eeu particulier or gaan dit werk, met openbaren steun, op zich nemen. Uit Duitschland. Na de muzieklentoonslelling ie Frankfort a. d. Main bezocht te hebben zal Dr. Stresemann Zondag te Genève arriveeren. Met het oog op de anti Al- banecsch-Servische situaties, en de uit hel pact van Locarno voortvloeiende pro blemen, o. a. het Rijnland, worden Zon dag reeds belangrijke besprekingen lege- moet gezien. U il Po r t ugal. In verband met de opstandige be weging in N. Portugal hebben, naar ge meld wordt, regeeringslroepen een aan tal spoorwegstations bezet Uit China. Naar uit Tientsin aan de Times gemeld wordt is aldaar een Engelsch bataillon gearriveerd. Het aantal vreem de troepen bedraagt thans ongeveer 20 000 man. - Uit Manilla wordt gemeld, dat 1500 Amerikaansche mariniers naar China zul len vertrekken met allerlei spoorweg- en luchtvaart materiaal. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 9 Juni. Kruisbessen- veiling f 12.01 per 100 K.G. Goes, 9 Juni. Veilingsvereeniging Z.- Beveland. Groote veiling van Kruisbessen f 11.50—13.20 per 100 KiG. Kleine veiling. Kruisbessen f 12.60— 12.90, Meeldauw Kruisbessen f 2. R0, Aardbeien f 23 00—55.00. Doperwten f 24.00, Oude Aardappelen f 6.10, alles per 100 KG.; Komkommers f 10.00, Bloemkool f 1.00—9.00, Kropsla f 1.80, alles per 100 stuks;. Wortelen f 7.00, Sjalotten f 2.80 'alles per 100 bos. Z ier i k z e e, 9 Juni. Kipeieren: groot- handelsprijs f4 75—5,10 per 100 stuks. Kleinhandelsprijs f 4.70—5 per 100 stuks Boter f 0.70—0.90 per halve K.G. Kipeieren aanvoer 15000 stuks. BEKENDMAKINGEN. BRANDWEER. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg noodigen, in verband met een voorgenomen reorganisatie van de Brand weer en eventueele afschaffing der jaar- lijksche loting, alle mannelijke ingeze tenen van 25 tol 50 jaar, die bereiti. zijn zich als vrijwilliiger bij de Brandweer te verbinden, uit daarvan mondeling vóór 1 Juli 1927 mededeeling te doen ten Stadhuize (Bureau Brandweer, hoven- verdieping), alwaar desbetreffende inlich tingen zijn te verkrijgen op eiken werk dag van 10 tot 1 uur. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat - lo. de duur eener verbintenis, zooaly bovenbedoeld, op ten minste 3 jaar zal worden bepaald; 2o. dat de ingezetenen, die thans, in gevolge de jaarlijksche ljoting, reeds tot het personeel der Brandweer behooren ^gn, hij eventueele afschaffing dier loting^ dienst bij dc Brandweer willen bljijven doen. ook de bovenbedoelde mondelinge mededeeling ten Stadhuize zulljen be hooren te doen. Middelburg, den 8 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., DE VEER, Lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. 444tle STAATSLOTERIJ. 5de klasse. 16de lijst. Trekking van Donderdag 9 Juqi. Prijzen van 1000- met premie van f30.000 1890 1000: 1266 2323 4610 12553 14999 20746 13981 6902 8257 9523 400: 2251 19582 200: 3913 100. 746 7826 16716 17885 2676 10212 11008 11226 13077 14976 13333 14969 18197 19195 PRIJZEN VAN f 70. 3871 9640 9731 9779 9634 9678 9713 13153 NIETEN. 3883 9G80 9718 9788 13157 3892 9683 9733 12536 3897 9689 9752 13136 ADVERTENTIEN. Getrouwd: A. R. DE BAARE en S. LE FEBER die, mede namens wederzij dsohe familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling voor en bij bun huwelijk ondervonden. Middelburg, 10 JuDi 1927. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootoudera JAN BUIJS en JOHANNA MARIA TILROE Maandag 13 Juni a. a. hunne 50-jarlge Echtvereenlglng te herdenken. Hunne dankba.be Kinderen, Bkhüwd- en Kleinkinderen. Middelburg, 10 Juni 1927, Veerache Singel S 130. Heden overleed na een langdurige ziekte, tot onze diepe droefheid, onze lieve Zoon en Broeder, JAN VALENTIJN, in den ouderdom van 20 jaar. Middelburg, 8 Juni 1927. Middelburg Mr. G. J SPRENGER. A. F. SPRENGER- Kolff. Padang F. D. SPRENGER. Middelburg M. A. SPRENGER. F. G. SPRENGER. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Liefst geen bloemen. Eenige en algemeene kennis geving. Op 7 Juni 1.1. overleed te 'a Giavenhage, zacht en kalm, in den ouderdom van 85 jaar, mijn geliefde Schoonzuster MARIA CHRISTINA BILLERBECK, Echtgenoote van wijlen den Heer J. VAN WEENEN. Wed. C. A. H. BILLERBECK- Bastiaansic. 't Woudt bij Delft, 9 Juni 1927. De Heer en Mevrouw LAM- BERMONTMES zoggen hij deze hartelijken dank voor de belang stelling, bij de geboorte van hun Zoon ontvangen, Voor de vele blijken van be langstelling, zoowel van hier ale elders bij hun 35-jarige Echtver» teniging ondervonden, betuigen ondergefeekenden, ook mede na mens hunne kinderen, hun har- telijken dank. P. VERHAGE. B VERHAGE—Slabber. Weatkapelle, 10 Juni 1927. GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND maken bekenti, dat door hen op Maandag 13 Juni 1927 tor Provinciale Griffie ge durende dertig dagen (op Zaterdag van voorm. 9 tot nam. 1 uur op ander werkdagen van 912.30 en van 1.305 nur) Ier inzage zullen worden t.edergelegd aan vragen om vergunning tot het in werking brengen van een autobus- dienst v an J. DE MUIJNCK te Borseelen voor de lijn BorsselenMiddelburg (Woensdags) Gedurende voormelden termijn kan ieder belanghebbende schrif telijk bezwaren bij hun College indienen. Bovendien kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht bij een uit hun midden benoemde Commissie, die daartoe op Don derdag 14 Juli a.s., des namiddags te 2 uren in het openbaar zitting zal houden in het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Mid delburg. Middelburg, 3 Juni 1927 De Burgemeester der gemeente Sluis maakt bekend 1. tor voldoening aan artikel 10 der Onteigeningswet zal een Commissie uit Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland in het Gemeentehuis aldaar zitting houden den 28 Juni e. k, te twee uur n m. teneinde de bezwaren van belanghebbenden aan te hooren tegen het plan van aanleg van den tramweg BreskensSluis met zijtakken naar Cadzand (dorp)Cadzand (haven) en Retranchement-Bel- giscbe grens (richting Knocke). Belanghebbenden kunnen hunne bezwaren, ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schrif telijk, aan genoemde Commissie meedeelen. 2. de stukken bedoeld in artikel 12 der Onteigeningswet wor den ter inzage van een ieder nedergelegd ter Secretarie der gemeente van 11 Juni 1927 tot en met 28 Juni 1927. Sluis, 10 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd. J. BEKKERS. COSTUUM in het Lange Noordstraat C 24. glanzend en buigzaam cds zgde - Is dit Utu verlangen? Deze wensch is gemakkelyk te vervullen. Eenmaal per wede wasschen met Geparfumeerd met Maartviooltjee, Lavendel of Eau de Cologne^ Voor Nederland en Koloniën: C F. van DIJL ZOON DordrvM

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3