:-i-U Maatschappij verstrekte wededeeiing op genomen Betreffende de garnaiciivisscherij te Vlissingen wordt gemeld, dat in het voor jaar de vangst goed was met tamelijk goede prijzen. De zomer en het najaar waren echter ongekend slecht, zoowel •Ion opzichte der prijzen ais ten opzichte van de opbrengst. De overige visscherij was van weinig be teekenis.. De scheepvaart is in hoofdzaak be perkt lot vaste lijnen van Wachtsloom- booteu eu beurtschippers, Het afgeloo- peu jaar leverde voor de beurtvaart be vredigende resultaten op. Geklaagd wordt echter óver het meermalen zeer boogje kadegcld. De rijnvaart was zeer loonend voor hooge wachten. De bieden tijd gaf aan de biunenschiipperij behoorlijk werk en vracht, zoodat deze loonende resul taten hééft gehad. Stoom vaartmaatschappij „,Z eeland". Volgens mededeelingen in het jaar verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilan den, was het jaar 1926 voor de stoom vaartmaatschappij Zeeland" at een zeer slecht jaar. I-Iet door het Engelsche Mi nisterie van Landbouw in begin Juni uit gevaardigde verbod van invoer van vcrsch vleesch heeft aan deze maat schappij een slag toegebracht, die gerust ais onherstelbaar kan worden gequalii.fi- trceerd. Dit blijkt wel afdoende uit liet feit, dat het vleeschvervoer alleen in '25 voor haar een inkomen vertegenwoordig de van ongeveer f 1.350.000. Doch ook in andere opzichten had zij te kampen met ongunstige factoren, zaoals een ^voortdurende uitbreiding dei' arlikelei, waarvoor iii Engeland invoerrechten ver schuldigd zijn, de algemeene-, en mijln- werkersstaking in Engeland en „Last not Least'" de zeer scherp valuta-concurren- lie van België en, hoewel in veel' min dere male, ook van Frankrijk. Het reï- Eigersvervóer daalde dan ook van on geveer 64.000 in 1925 tol ongeveer 57.000 in 1926, terwij] het aantal ver roerde tonnen goederen daalde van on geveer 58.000 in 1925 tot ongeveer 37.000 ia 1926. Echter op een enkel gebied viel nog een vooruitgang te conslateereu en dit, niettegenstaande voornoemde buitenge woon slechte omstandigheden. Hel aan tal Engelschen, dat mét cle booten der „Zeeland" Walcheren bezocht, steeg na melijk van 4251 in 1925 tot 1704 in 1926. .Toch konden de exploitatie-kosten van iel Grand Hotel Britannia" nog steeds geen voldoende dekking vinden en heelt ook 1926 nog een verlies opgeleverd. Onder deze omstandigheden was. de Maatschappij genoodzaakt om een an deren koers uit te gaan en -zij heeft ge lukkig een verdere levensmogelijkheid'ge vonden in een arrangement met den L. N. E. Ry., waardoor evenwel haar route werd verlegd van Folkstone naar Har wich. Hoewel de vooruitzichten voor 1927 dan ook nog verre van gunstig kun nen lujden, zoo kan zij toch, dank zij dit arrangement, de toekomst met een ze kere male van gerustheid tegemoet ziie.1. V EF.KïEUSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Benoemd tot kantoorbediende le klasse de kantoorbediende 2e klasse L, J. Adriaansen van hel post- en telegraaf kantoor te Neuzen. De Tern. Crt. verneemt dat de Zee vaart Maatschappij „Scheldestroom", di rectie T. L. L. Nolson, heeft aangekocht twee nieuwe stoomschepen te weten; ,."Wolhandel" en „.Graanhandel!"', beiden in 1919 te Middlesborough, Engeland gebouwd, ieder elfduizend ion groot. De ze beide schepen zijn dus de grootste van haar vloot en zullen resp. genoemd wor den,.Scheldemond" en „Scheldel(ijn". De instelling van een postraad. De voorgenomen instelling van Cen Postraad werd, blijkens het Voorloopig Verslag over het desbetreffend wetsont werp door vele leden der Tweed© Ka mer toegejuicht. Men meende, dat indien een dergelijke raad eerder had heslaan, wellicht vele strubbelingen en moeilijk heden hadden kunnen worden voorko men. Verscheidene leden, die zich met de instelling van een Postraad wel konden vereenigen, hadden echter bezwaar te gen hel onderhavige wetsontwerp. Zoo wel hel wetsontwerp, als de M. van T. zijn zeer. beknopl. Klaarheid omtrent zin en bedoeling is niet te vinden. In artikel 4 wordt vrijwel de geheele organisatie aan de Kroon ter regeling overgelaten. Een en ander achtte men niet in overeen stemming mei artikel 78 der Grondwet. Ook werd gevraagd of de instelling verandering zal brengen in het georgani seerd overleg. Een nieuwe Oceaanvlucht. Uit Toronto wordt gemeld, dat ka pitein Janney voornemens is op 30 Juni van Ottawa naar Londen te vliegen. Italiaanse he dienst op Oost- Jn di De Marittima Italiana Line'" te Genua die reeds een veertiendaagschen dienst heeft op Britsch Indië, kondigt aan, dat te beginnen met Augustus a.s de mpij haar afvaarten zal uitstrekken naar Pe- nang, Singapore, Batavia, Seinarang en Soerabaia. Voorloopig zal men slechts een haljf- maandelijkschen dienst onderhouden, doch men hoopt, dat de uitbreiding van den handel de mpij. spoedig in slaat zal stellen den dieust uit te breiden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Woensdagmiddag ongeveer vier uur kwam uit Z.W. richting een zeer zware onweersbui opzetten. Binnen enkele mi nuten werd het zoo donker als de nacht. Toen de bui zich juist boven Vee- nenüaal in tweeën splitste, ontlastte zich plotseling een waterhoos. In een mi nimum van lijd was de Hoofdstraat In een rivier herschapen en op verschillen de plaatsen drong het water de hui zen binnen. Dit ging tevens gepaard met een ontzettende windhoos. Een en ander veroorzaakte op de groote fabrieken, de katoenweverijen en spinnerijen enz een groote paniek, daar de stroom werd afgesloten ea het licht uitging. Vele meisjes die daar werkten, vielen flauw en probeerden te vluchten. De bliksem was niet van de lucht. Op verschillende plaatsen trof de blik sem doel, doch zonder brand te ver oorzaken. O. a. sloeg de bliksem in de machinefabriek van de firma Emmen en van de Wetering. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. Gisterenavond is op een overweg te Zoeterwoude een met bussen melk beladen en niet een paard bespannen wagen door den trein gegrepen. De wagen en de bussen werden geheel vernield. Bestuurder en paard zijn onge deerd gebleven. De trein ondervond eeni- ge vertraging. Men meldt uit Veghel aan het j.Hgz.'" In den nacht van Dinsdag op Woens dag is op het Ham een boerderij door den bliksem getroffen en totaal afge brand. Verzekering dekt de schade. Te Oranjedorp is de woning van den arbeider J. W. afgebrand. Niets wend gered. De vrouw van W. had na een twist met haar man den brand in overspannen toesland geslicht. Bij den stuw Borgharen, waar men aan hel baggeren is, is Woensdagmiddag door den sterken wind een kiezelbak omgeslagen. Twee werklieden wisten zich te redden, de derde, zekere J. verdween in de diepte en kwam niet meer boven. De Brusselsche correspondent der Maasb. meldt; In den nacht van Maandag op Dinsdag is over geheel België een geweldig on weer losgebroken, gepaard met zwaren regenval. De bliksem heeft verschillende onge vallen veroorzaakt. Te Couthuin werd een man in zijn bed dbjöjr den bliksem gedood terwijl zijn vrouw zware brand wonden opliep. Op de Poire dje Paris is de jaarlijk- sche typwedslrijd gehouden. Gewonnen werd d,eze kamp voor de tweecife maal] door een Engelsche jongedame, miss Mit chell, die 861 aanslagen in de minuut be reikte. Dit is een nieuw record. In het Europeesch kampioenschap- tournooi voor sneltypen van blad word ynummer één de Eranpaise ffiüe. Pi au, die 98.2 woord, per minuut haalde. Twee de was niiss Mjtchel, Te Pafijs wordt èeü wereld-aans- leerarencongres gehouden, waar is ge constateerd, dat er een stijgende afkeer is van negerdansen en een neiging om terug le keeren naar de oude Ween- sche wals. Het congres beoordeelt alle allermo dernste dansen ter wereld en omvat de beste critici. De nieuwe Amerikaansche dansen hee- biejeebies en blackbottom zijn in den ban gedaan; de eerste als „onwaardig voor de beschaafde samenleving", en de tweede omdat hij hoofdzakelijk doet den ken aan „een olifant, die probeert uit een verkeersversperring in een propvolle New Yorlcsche straat te komen." Daarentegen gaat de sympathie van het congres uit naar de „Boedapest", een nieuwen Hongaarschen dans, gede monstreerd door prof. Jules Saphir en miss Cowell, en waarin de glijdende pas van de Boston is vereenigd met het rhylhme van de Weensche wals. Woensdag is John Robinson, ver dacht van moord op mrs. Bonati, wier lijk, zooals gemeld, in een koffer op het Charing-Crossslalion werd aangetroffen, weaerom door den politierechter ver hoord. De bekentenis werd voorgelezen, welke verdachte op 23 Mei j.l. bij de politie heeft afgelegd. Volgens deze be kentenis zou Robinson door de vrouw op straat zijn aangesproken en had zij hem vergezeld naar zijn kantoor. Zij vroeg hem om een pond sterling, daar zij niets bezat on loeu hij weigerde, begon zij te schelden en liep op hem toe. Hij gaf de vrouw1 een klap, waardoor zij met het hoofd tegen de haardplaat kwam te val len, waar zij bleef liggen. Robinson ver liet het kantoor en toen hij den vol genden morgen terugkwam, ontdekte hij tot zijn grooten schrik, dal de vrouw was overleden. Ten einde raad besloot Robinson het lijk in stukken te snijden en In afzon derlijke pakken le verbergen; la'ter ver anderde liij van idéé en bracht liet lijk in den koffer naai- het station. Een vriend, die onkundig was van den luguberen in houd van Oen koffer, was hem behulp zaam bij het transport naar een taxi. HET WEER IN MEI 1937. Gemiddeld over de 5 hoofdstations •was de afstand temperatuur 1.0 Cel sius graad te laag. In de eerste decade wa* de temperatuur 1.5 graad boven normaal, in de tweede en derde decaden ruim 2 graden beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den vijfden en der tienden, resp. 4.5 gr. boven en 5 gr. beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur .was 0.7 gr., de gemiddelde minimum temperatuur 1.2 graad beneden normaal. Do regenval was in 'Friesland normaal, elders beneden normaal. De afwijkingen heneden normaal namen van 10 tot 20 pel. in het Noordeji van N. Holland en in Groningen toe tot 50 pet. In hel mid den en Z O. van het land 70 tot 80 pet. Te de Bilt werden 216 uren zonne schijn waargenomen, tegen 202 normaal. BUITENLAND. MIJJL INDRUKKEN UIT AMERIKA. door Dr. NEIL VAN AKEN. New York, 15 Mei. Kennismaking met de Ameri kaansche vrouw. Wal zij voor heeft boven de Europeesche vrouwen. Geld, sport, gerief lijkheid, zijde, zalven en poe ders. Wel Se schoonheid dooi den Amerikaan op prijs gesteld wordt. Hoe de pas gelande Europeesche zich aanpast aan de nieuwe eischen. Het is niet moeilijk, zelfs niet voor hen, die geen lang verblijf in Amerika acnler den rug hebben, om het groote onderscheid le zien lusschen de Europeesche en de Amerikaansche vrouw. De verschillen zijn vele en groot. En het is met een zekere aarzeling, dat ik dit delicate onderwerp bespre ken ga, omdat ik me bewust ben, hoe zeer op dit terrein de meeningen uit- eenloopen, zelfs wat de onderlinge Euro peesche verschillen en waardeeringen betreft. Vooral ten opzichte van de kwestie; de vrouw, mag men wel zeg gen; „zooveel hoofden, zooveel zinnen." Van vrouwelijke zijde zou mij bovendien het verwijt kunnen treffen, dat ik par tijdig ben, een blaam, dien ik niet gaarne aanvaava. Doch het is een onderwerp, dat ik moeilijk onaangeroerd kan laten, omdat het betrekking heeft op een zeer groot deel der Amerikaansche bevolking, op den Amerikaan zelf, op zijn levens inzichten, zijn huisgezin, zijn liefde, zijn kinaeren en de gansche Amerikaansche gemeenschap. Wij weten, dat de Ameri kaansche vrouw zien langs geheel an dere lijnen ontwikkeld heeft, dan haar tsexegenootQ vaael Europeesche vaste land. Zij heeft in zeker opzicht nog het karakter van de pioniersvrouw behou den. Zij kan allerminst op één lijn ge steld worden met de Europeesche vrouw en voorzeker zouden de grenzen niet scherper gelrokken zijn, indien bij een vergelijking van de Ooslersche met de Westersclie vrouw, niet een duidelijk onderscheid zou gemaakt worden Lus schen de Europeesche en de Ameri kaansche groep. Al zijn deze twee groepen niet lijn recht tegenovergesteld, toch zijn de ver schillen zoo essentieel, dat ik onmiddel- lijk in staal zou zijn om de Amerikaan sche le herkennen, zoowel vanwege haar kleeding als vanwege haar denken en doen. Laat ik beginnen bij het allereerste begiö. De eerste kennismaking met haar, zoodffl h op Amerikaanschen bodem aan gekomen is. Hel zal u onmiddellijk treffen, dat zij onder véél gunstiger om standigheden het leven op dit onder- maansclie doorbrengt. Zij heeft voldoen- 'de geld om aan al haar behoeften te (voldoen. Ze wordt niet onderhouden. Ze werkt hard en ze verdient hef. Ze wil onafhankelijk wezen en blijven. De Ame- rikaanscne vrouw doel heel veel aan sport en haar belangstelling in gymnas tiek is dan ook daadwerkelijk. De voort durende aanmoediging in de pers als in het publieke leven, heeft haar uitwer king niet gemist. De resultaten van dit sportieve leven zijn zoodanig, dat zij er ,op pocht een nieuwen vorm van schoon heid geschapen le hebben, door haar /ijverige sportbeoefening. Meermalen hoort men dan ook het evangelie ver kondigen, dat de Amerikaansche „beau ty" een prachtig voorbeeld is van de klassieke Grieksche vrouw, en dal de Amerikaansche vrouw in de toekomst voorzeker zal beschouwd worden als de Venus van de Twintigste Eeuw. Het is opvallend, en dit wordt door elk onbevooroordeeld toeschouwer, grif toe gegeven, dat de Amerikaansche veel meer zorg aan haai'uiterlijk besteedt dan de 'Europeesche, ook al om de eenvoudige reden, aal hier meer geld voor beschik baar is. Ik herinner me, dat verleden jaar eenige statistieken gepubliceerd zijn om aan te wijzen, hoeveel geld de Ame rikaansche vrouw per jaar en per hoofd besteedt aan poeder en zalven. Het per centage was enorm, want niet alleen de rijke en welgestelde vrouw gebruikt de „koude zalven", maar elke Amerikaan sche, hetzij arm of niet, fabrieksmeisje of kantoorjuffrouw, is in het bezit van een reeks zalfpotten en poederdoozen, om het gezicht jeugdig en zonder rimpels te houden. Ik overdrijf niet. In de laat ste jaren heeft de constante reclame voor zoo'n zalf aan het Amerikaansche woordenboek een nieuwe, zeer gangbare uitdrukking geschonken. Ik bedoel: Keep that schoolgirl complexion 1 Schoonheid slaat nu gelijk met een „schoolgirl complexion" bobben. En dat is de vrouwelijke schoonheid, die door den Amerikaan geprezen wordt Het is een uitdrukking ran gezondheid en sterk te, meer dan van zwakte en charme De Europeesche portreUcuuslenaar, die hier werk zoekt, is dan ook hopeloos verlo ren, als hij niet in staat is om meisjes en vrouwen le leekeneu en te schilderen, die vooral dat bovengenoemde school- meisjesgezicht en -figuur hebben, i Ik geloof, dat elke Amerikaansche., en ik leg er den nadruk op, dat ik ook j bedoel de onbemiddelde klassen, de voor dcelen heeft vau dc bemiddelde Euro- /peesche vrouw. Comfort is een van de grootste Ame rikaansche geneugten en welken Euro peaan men ook hierover spreekt, at heeft hij in bet begin van liet gesprek nog zoo hard gescholden op dit en dat van den Amerikaan, hij zal er altijd zeer gunsfig gestemd zijn over de vele en groote geriefelijKhcden, die hij hier genoten heeft, en die hij zeer missen zal in Europa. Hij kan warme baden gebruiken waar en wanneer hij maar wil. En dat gaat niet altijd op in Euro pa, en ook niet in Holland. Ik heb van mijn verblijf in Holland verleden jaar een paar duidelijke herinneringen over gehouden. Ik huiver als ik er aan denk, hoe weinig baden een Hollander nemen kan per jaar en welk een heftige strijd er gestreden wordt in den familiekring op Zaterdag algemeene boen- en was'chdag. Meteen schiet me ook te binnen, dat in het hooggeprezen, sanitaire Holland een zekere anecdote algemeen verspreid is, namelijk van het jochie, dat een jaar na hel Scheveningsche zeebadhet ver miste flanelletje terugvongl. Hiermee be doel ik lieusch niet een goed, oud-Hol- iandsch gebruik aan te vallen, maai' om den nadruk te leggen op zooveel geriefe lijkheden, die in Amerika gemeen goed geworden zijn, en waarop de Hollander, indien, zij ook voor hem beschikbaar werden gesteld, rechtmatig trotsch kon wezeD. Het Amerikaansche volk is een gezond volk. Soms heeft men den indruk, dat de Amerikaan van lucht en licht afgeslo ten is, dag in dag uit levende in de hemelhooge, sleenen burchten. Dat hoort men dikwijls zeggen door Europeanen. Men moet echter niet vergeten, dat deze skyscrapers meestal en voornamelijk zich bevinden in de zakenbuurt en dat in die gebouwen de mannelijke en vrou welijke kantoorbedienden meestal een vrij uitzicht hebben op de omgeving. Die kantoren zijn bovendien heelemaal geen kleine, donkere hokken, maar tiïeuw en keurig, waar lucht en licht in overvloed is Het week-end stelsel draagt er veel toe bij, dat veel van den vrijen tijd buiten doorgebracht wördt. Hierbij \\*;1 ik ook even opmerken, dat men op straat heel wat minder misvormde en on gelukkige medeburgers tegenkomt dan ergens anders. Een der zijaelingsche oor zaken hiervan is wel een der voornaam ste imraigraliebepalingen, namelijk, dat geen enkele immigrant, die lijdende is aan een gebrek van het lichaam oT van den geest, mag binnen gelaten worden in de Vereenigde Staten, Deze wreede bepaling heeft echter het gezonde ele ment in de Staten versterkt en heeft veel kwaad buiten gesloten. Wat in bijzondere mate uw aandacht trekt als u de Amerikaansche wouw de revue laat passeeren? en nadat u zelf ook een paar pantoffelparades meege- jnaakt hebt in de drukke stralen en buurten, is wel, dat zij zoo opvallend goed gekleed is in vergelijking met haar Europeesche sexe-genoole. Zij heeft ech ter niet zooveel charme en gratie ais laatstgenoemde en is ook niet zulk een coquette. Zij is in den regel van top tol teen gekleed in zijde. Alles is nieuw. Niemand draagt gelapte kleeren, nie mand verslijt gelapte schoenen. Ik her inner me op dit oogenblik niet, dat ik een paar Amerikaansche gelapte schoe nen gezien heb in de laatste jaren. En waar ik een zoodanig schoeisel mocht opmerken, daar kon ik blindelings be sluiten, dat ik tegenover een pas gelan den Europeaan slond. Want het moet gezegd worden, dat elke immigrant, zoo dra liij een paar harde dollars verdiend heeft, onmiddellijk met groote verach ting zijn gelapte en verzoolde schoe nen, tezamen met de gestopte kousen naar den vuilnisbak doet verhuizen. Het is vermakelijk om die gansche meta morphose, ook van de Europeesche vrouw te volgen, en te zien, hoe gemak kelijk zij zich aanpast aan de gewoonten, gebruiken en omstandigheden van haar nieuwe patria. De snelle ontwikkeling van de kunst zijde-industrie zal ook spoedig in Europa het gebruik van zijde op groote schaal bevorderen, en wat al die jaren lang voor dc Amerikaansche een heel ge woon ding was, zal binnenkort ook voor de Europeesche vrouw met veel minder geld bereikbaar zijn Een van mijn vrien den, die nog al last heeft van het diensl- bodenvraagstuk, verleide mij kort gele den, hoe hij zijn ■dienstboden recruleert onder de pas aangekomen Europeesche meisjes. Zij blijven echter niet lang in zijn diensl, want gewoonlijk verloopt dit als volgt. De nieuwe dienstbode is zeer werkwillig en gaat heel zelden uit. Lang zamerhand echler begint zij meer en meer op de hoogte te komen van de taal en de gebruiken van haar nieuwe vaderland, en het proces van aanpassing begint. Mevrouw begint op te merken, dat de linnenkast van haar dienstbode een groote verandering ondergaat, dat de oude katoentjes weggegooid worde* 'en zijde daarvoor in de plaats komt. Dan komen nieuwe schoenen en nieuwe hoedeu. Maar op den dag, dal mevrouw zalven en poederdoozen vindt op de waschtafel van haar dienstbode, weet zij, dat zij weer naar een andere dienst bode moet omzien, want het is nog slechts een kwestie, van uren en ook doz© dienstbode is weer gevlogen! BEVOLKING. SI. LAURENS. Ingekomen W. Kesfeloo en gezin B 85a uit Vrou- wepolder; J Poppe en gezin B 85b, Vrouwe polderC. Goverse en gezin B 32, Vrouwepolder; J. Dobbelaar en gezin B 18a, Vrouwepolder; A Janse A 18, Veere; A. van der Vorst B. 85, O. en "W. Souburg; J. E. Eijke, B 16, Katiendijke; C. Verhage en gezin A 99, Middelburg; J. A Gideonse, A 33. OoslkapelleJ. Louwerse A 87, Middelburg; Q. vau Dalen A 34, Brouwershaven. Vertrok ke n C. Francke en gezin A 09 naar Vrou wepolder; G. Melse en gezin A 68, Vrou wepolder; \V. Koole A 58, Middelburg; A. van Dalen A 31, BrouwershavenN. Krijger, A 33, Oostkapelle; C. Willemse A 60, Serooskerke; J. Meijers A 71, Seroos- kerke; P. Wondergem, B 85, Vrouwe polder. Gedurende de tweede helft der maand Mei zijn in de geineeutc GOES In g eko m e n C. Iburg, zonder beroep, van De Bilt, Groote Kade 30. P. J. Luijk eo| echlge- noole, caféhouder. \an Schore, Groote. Markt 22. A. M. Emmaneel, huisschil der, van Terneuzen, Zaagmolenslraal 23, J. Trimpe, los werkman, van Kloe- tinge, Pr. Julianaslraat 6. A. A. Baden timmermansknecht., van Kloetiugc, \',o- gelzangswegeliug S. Joh. van Eijsden en gezin, barbier, van Terneuzen, Gan- zepoortstraat 3. 9. P. Willemse en ge zin, timmerman, van O. en W. Souburg, Lange Vorststraat 12. W. Ronner. ambtenaar N. S., van Zwolle. Wil'helïiii- nastraat 98. P. Wcsselink en gezjin, beambte N. S., van Beerta, Bouwplan III. 1 'G. M. Zwierink, leerl'. mach. N. S., van Roosendaal .Scheiige-slraat 45. 45. C. A.. Burmanjer, beambte N. van 's-IIertogenbosch, Schengestraat 39. J. Bastiaans, venter van Maastricht. St. Jacobstraat 22. K. Botter, en gej zin, ketelwasscher N'. S.^ van Leeuwar- deradeel. Bouwplan III E. Huisman en gezin, conducteur N. S. van Leeuwar den, Bouwplan III. *»M. R. Boll.bngino Wed. Weber, zonder beroep, van Leeuwaradeel, Bouwplan III. J. de Pree en gezin, bankwerker N. Svan Vlissingeü, Bouwplan UI. H H/Slein- meier, coupeur, van Rotterdam, Wolhel- minastraat 16. N. van Meieren, amb tenaar N. S., van Zwolle. WiUhelminastr. 98. "M. van der Straaten, Wed. L» Raspe, zonder beroep van Middelburg, Bekhof 9. Vertrokken E. A- van der Uqijde. boekhoudster naar Wissenkerke A 77. H. Kouwen- berg, boerenknecht, naai' Itoggcl (L.). P. S. Verbeek, koopman, naar 's-Graven- polder A 135. Jac. de Witte geb. Roose, zonder beroep., naar Rotterdam, Narcissenstraat 54b. C. Schrijver, klerk kadaster, naar "Rotterdam, Dhalia- straat 3c. J. Bosman, chauffeur, naar Slayenisse. |B de Vries, teekenaar naar 's-Gravènhage, Rijswijkscheweg. J. P. van den Berge, geb. Pik. zOildcr be roep. naar 's-II., Arendskerke, Niéuws- dorp. M. M. W. Noordsij geb. Koets, zonder beroep, naar Vlaardingen, Een- drachtstraat 56,. BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, gezien art 32 der. Verordening van Algemeene plaatselijke politie, maliën bekend dat de keuring der rij- en voertuigen ten overstaan van den Commissaris van Politie zal plaats hebben op Maandag 13 Juni 1927, terwijl, zoo uoodig, de her keuring zal geschieden op Maandag1, 20 Juni 1927. Middelburg, den 31 Mei '1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DTJMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VETTR, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis; aar js ingekomen een schrijven dd. 25 Mei 1927 van van II. L. WöHLER en P. W. GROENEWOUD, wonende te Mid delburg. houdende verzoek om hen wel weffof te wilton verlleenen voor den verkoop van alcoholhoudender! drank, anderen dan sterken drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de dans- en vergaderzaal, ter oppervlakte van 132.771/2 vierk. meier van perceel Lange Noordstraat C no. 20, kadastraal hekend in Sectie D no 2291 Binnen twee weken m\ heden kunnen bij hun College schriftelijk bezwaren te gen het verleenen van het gevraagde ver lof worden ingediend. Middelburg, den 31 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VÈUR, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 7