FONGERS „Trie0« II a kweekcrsvereenigiugen De voorzitter be vestigt dit. Dij de oprichting is hier een fout gemaakt. De lieer P. Zegcrs stelt een overgangs bepaling voor, dal de kooplui, die nu eenmaal lid zijn en hel lidmaatschap zouden verliezen omdat zij geen II A grond in cultuur hebben, Lid mogen blij ven De nieuwe bepaling geldt dan voar 4e bestaande leden niet, wel vqor hen. die later zouden willen toetreden. De gewijzigde statuien worden hierna met alg. st. vastgesteld. Eveneens het gewijzigde huishoudelijk reglement. Rondvraag. De voorz. verzoekt den leden dringend, het materiaal (kisten, etc.) niet langer dan strikt noodig onder hun berusting te houden Zoo noodig zullen strafmaatregelen worden geno men. De heer D. Ganseman onderstreept de waarschuwing van den voorzitter tegen te vroeg veilen van kruisbessen. DezxS waarschuwing geldt echter ook voor peren, enz Kan de veiling dit vroege vei len niet beletten? De voorz. antwoordt ontkennend, Maar laten de kweekers hun verstand gebruiken. Dhr C. P Vogelaar vraagt of door ge zamenlijk overleg van alle veilingen geen verbetering is te bewerken. De vooral antwoordt, dat in dezen geest een schrij ven tot de andere Zeeuwsche veilingen zal uitgaan. Misschien komt ook een der gelijk schrijven uil Den Iiaag. De heer 0. P. Vogelaar dringt er ver der op aan, dat goed verzorgd en goed gesorteerd fruit bij de veilingen vóórgaat bij mindere- kwaliteit en zooveel moge lijk in nieuwe kisten wordt verpakt. De voorz. antwoordt dat het bestuur eiken, dag zal laten veilen, De leden moe ten den aanvoer niet te veel op Dinsdag doen plaats hebben. Zóó is ophooping te voorkomen. De heer J. Karelse dringt er op aan, het veilen van fruit uit België en Luxem burg tegen te gaan. De voorz. zegL' dal' er streng op gelet zal worden. Het be stuur heeft het niet geweten. De heer F. Kakebeelce huldigt den planteuziektenliundigcn dienst voor zijn accuraat werken, waardoor onze kruis bessen vrij van kruisbessen-meeldauw naar Engeland worden verzonden. Maar laten we ook oppassen, dat we geen» meeldauwbessen naar Duitschland zen den. Treft men daar eens een keer meel dauwbessen aan, dan is het te vreezen dat de grenzen gesloten worden Mogelijk ware aan te dringen op dezelfde uitvoer- controle op bessen die naar Duitschland worden uitgevoerd, als nu voor Engeland geldt De voorzitter wil dit aanhangig maken bij het Centraal Bureau (Ingez. Med,) VI ^SCHILLENDE BERICHTEN. Toen Zaterdagavond de zoon van A. J. met zijn Fordauto, «ver den Tilburg- sehen weg te Breda reed, brak de as van 't linkervoorwiel, tengevolge waarvan de wagen kantelde, en de bestuurder er ou der geraakte Ifij kwam zoodanig met zijn arm onder den wagen terecht, dat de linkerarm geheel werd aïgekneld De arm moest geamputeerd worden. De laatste nachten hebben de in brekers zien in Rotterdam weer danig geweerd. Maandag ontdekte de bedrijfs leider \an Phaff's Naaimachine Mij. op de Hoogstraat, dat in het kantoor was ingebroken. De brandkast was omver gehaald en op zes verschillende plaatsen opengeboord Vermoedelijk zijn de in brekers gestoord, want alles wees op overhaaste vlucht. Van het aanwezige geld werd niets vermist, zoodat hun moeite tevergeefs is geweest. De tocht, die de inbrekers moesten malcen voor zij in het kantoor waren, was nogal moeilijk. Over daken van omliggende panden kwamen zy eindelijk boven het kantoor, hebben daar een gat in den zolder gemaakt, daarna deuren gefor ceerd en kwamen ten slotte daar waar zij wezen wilden. In het kledingmaga zijn van. de firma H. v. d. S., naast den naaimachinewinkel gelegen, werd even eens ingebroken. Daar werd een groot aantal heerencostumes, jassen, motor jekkers, pantalons enz. gestolen, teza men meer dan een wagenlading. De po litie stelde naar beide inbraken een onderzoek in, doch kon geen spoor ont dekken. In eerstgenoemde zaak alleen werden inbrekerswerktuigen gevonden. Eveneens brachten inbrekers een bezoek aan oen Visch- en Scheepshandel van de London Rotterdam-Fishering aan "den Hofdijk. Daar werd uït een geldkist f 500 gestolen. De Haagsche politie heeft Zon dagavond in de binnenstad een man aangehouden, die bedelde. De man was, naar hij voorgaf, doofstom, kon zeer moeilijk loopen en leek zenuwpatiënt. Op hel politiebureau werd hem naam en adres gevraagd, maar het gelukte hem niet dit duidelijk te maken De politie stelde alle pogingen in 't werk om de woonplaats van den bede laar uit te vinden. Naar verschillende plaatsen werd getelefoneerd en zijn sig nalement verspreid. Na eenige uren begon de man plotse ling te spreken; zijn zenuwaandoeningen verdwenen en hij bekende, dat hij ge simuleerd had. Op deze wijze haalde hij in de groole steden van ons land zijn kost op. Hij meende, dat het nu lang ge noeg geduurd had en verlangde naar; zijn huis in Rotterdam. De politie liet hem gaan, na proces-verbaal opgema&kt te hebben ter zake van bedelarij Volkp- meii gezond verliet de man het politie bureau, waar hij eenige uren tevoren, geholpen door twee agenten, was bin- nengestronipeld. De hoofdprijs der Staatsloterij, de 100.000 is le Haarlem gevallen. Men meldt aan de Maasb. uitVee- nendaal: Zondagmiddag wilde het 13-jarig doch tertje van den chef der Staatsspoorwegen R- uit het dakraam in de dakgoot klim men om aan haar jongere zusje een jonge spreeuw le laten zien uit het zich ouder een der pannen bevindende spreeuwennest. Waarschijnlijk is het meisje misge stapt, waardoor zij uit de dakgoot viel. Zwaar gewond werd de kleine opgeno men. Des middags is zij zonder bij be wustzijn te zijn geweest, aan de gevolgen overleden. Maandagavond zijn twee knaapjes, die op den Klarendalschen weg te Arn hem speelden, toen zij plotseling de straat overstaken, door een auto aan gereden. Na bij de omwonenden binnen gebracht le zijn. bleek één hunner geen letsel te hebben bekomen, terwijl het andere knaapje, de vierjarige W. H. L'. overleden bleek. Op den Rijn te Arnhem hevonld zich op een schip ,dat stroomafwaarts gesleept werd de 13-jarige A. M. uit Amsterdam. Zijn vader stond aan het roer ,toen de jongen ,die met een schuit je achter op het schip aan het spelfen was, voorover in het water viel. Hij zonk onmiddellijk, men 'heeft hem niet meer gezien. De vader zag zijn jon gen verdwijnen, maar kon hem niet te hulp komen. Het lijkj is nog niet gevonden. Twee kinderen, die bij een medicus te Hambiirg op bezoek waren, zijn uit een raam van de vierde verdieping ge vallen. Het eene kind was op slag dood, terwijl het andere kort na de overbren ging in het ziekenhuis is overleden. De auto van den handelaar Neu mann, uit Hamburg, die een uitstapje t naar Heide maakte, is bij een kromming 'van aen weg, waar het uitzicht slecht waSj in botsing gekomen inet een goe- i dereuauto. N. werd gedood, zijn dochter kreeg een schedelbreuk en is nog niet tot bewustzijn gekomen, terwijl zijn vrouw ernstig aan de lm ie gewond is. j Maandagochtend zijn le Keilen bij Kleef twee dagloonershuisjes afgebrand, waarbij een kind van vijf jaar in de vlammen is omgekomen. Te Vieux-Houcau bij Bordeaux werd Vrijdag plotseling een stier dol. Het beest wierp zich op den zoon van den eigenaar en smeet den jonge man in de lucht. Een hem begeleidende vriend kreeg een stoot tegen de borst en in de lies en werd zoo ernstig ge wond ,dal men voor zijn leven vreest Een derde die den woeslen sLier bij de horens wilde grijpen liep eveneens een por op en kon zich slechts redden door in een sloot le springen. Men besloot ten slotte het beest ai te maken en een jager schoot den op hem toespringenden stier op twee pas afstand een kogel in den ïqop, zoodat hij dood neerviel. Barones Alice de Janzé, het jonge vrouwtje, dat eenige weken geleden haar minnaar, den Engelschman Raymond de Trafford, aan de O.are du Nord te Parijs wilde doodschieten en daarna een poging tot zelfmoiord ld eed (beiden werdien niel levensgevaarlijk gewond), is uit haar voorloopige hechtenis in de gevangenis van Si. Lazare ontslagen. Zij is naar een particuliere ziekeninrichting overgebrachL daar haar gezondheidstoestand het ge vangenisregime niet toelaal. Haar ex-minnaar, die genezen naar En geland is teruggekeerd, weigert een aan klacht tegen haar in te dienen. Zij! zdl nu voor de correctioneel© rechtbank te recht staan, zoodra zij' voldoende is her steld. Prof. Karl Clewing, hekend Duitsch zanger en zijn eclrtgenoote zijn nabij Grassete in Italië het slachtoffer van een auto-ongeval geworden. Hun auto werd aangereden door een trein en geheel1 vernield. De professor en zijn vrouw werden zwaar, maar niet levensgevaar lijk gewond. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Londeu: John Robinson, een man van 46 jaar en ldeik van beroep, is aangehouden in verband met het lijk, dat gevonden is in den koffer op het .Victoriastation. Robinson is naar Scotland Yard over gebracht en door Wensley, het hoofd van de politie, verhoord. Hij zal morgen te Westminster voor den rechter worden gein-acht. Hij wordt beklaagd van moord. De politie moet hem hebben gezoent, maar hij rn._ matig van adres en kleeding "üo*.. verwisseld. Men heeft hem eindelijk aan een adres in Keniiinglon in Zuid Londen aangenouden. Ilij moet geheel voldoen aan de beschrijving van den man, die den koffer heeft gekocht GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Waschdóékénzakje met inhJongens- pet, Sleutel, LipssleuteJ, Duimstok, Schoolélui, sleutelje. Belastingmerk, Kin dermuts) Fluweele roos, HuissleuleU, Sleutel, Kinderpak met inh., Jasje, zak doek, paar kinder so kken, muts. b. Bij particulieren Doosje inh. mesjes-sclieerapparaal, F. Verbeek, Brigdamme B 72,- Lipssleulel D. Kieboom, Daan' Z.Z. G 93; Rijwielket ting, J. Wondergem. Jasmijnstr. Wi 129; Muls. v. Sluis, caré Dam; Rijwielbelas- tingmerk, Leijnse, (Weeshuis), Molenwa ter; Breiwerk, v. Kleven, Gravenstraat I 277; Duimstok, C. Onwijn, Hofplein E 223; Port. met inh., Wed. Geljon, Rei- gerstr. A 116; Naaizakje, C. Corneli^se. Veerschesingel S 288; Vulpen, secretarie N. en St. Joosland; Lederen muts, David de Vos ^café Roode Leeuw)» N. en St. Joosland; Huissleutel, A. Frederikse, Bo- gardstr. D 59; Zakkam, F. Heudrikse, Rozenstraat W 203; Houten (rib), Nellen, Beenh.singel K 70a, Gouden ring, P. J. Bastiaanse, Seisplein Q 290; Schoolétui, C. W. de Bakker, Veere; Lapje zijde, Mej. Ludikhuizen, Julianastraat W 13; Kinder jekker, P. Wever. Nederstr. O 196; Me daille (gymnastiek), Bukviel. Suikerplein F 117; Mantelbandje, S. Verstrate, Spa,n- jaardstr. F 54; Kindermuts, P. Boel, Goesche Korenmarkt P 56; Port. met inh. P. Tevel, Sleeperssingel Q 178; IJzeren Hoepel, D. Huisse, St. Pieterstr. F 37; Jongenspet, L. Mol. Bree E 144; Zilveren Doekspeld, Wi. M. Bosschaart, Ileerenstr. H 172; Kinderzakje met inh P. de Koning, Baston N 72; 1 p. Dames- handschoenen, P. J. Drabbe, Piuimstr. E 165, Bel. merk '27, J. Simonse, Bree- straat O 176; Portem m. inh., I. de Scheffer, Heerengracht M 20; Kinderhoe pel, J. P. de Lange. Rotterd. Kaai O 280- 281; Broche, A. van Aartsen, IC. Noord- straat E 7; Schooltasch, H. Hubrechtse Veerscheweg I 256; Bel. merk '27, 3, Dronkers, Pottenb. singel Q 55. Inlichtingen aan het Bur. van Politie alléén des Zaterdagsavonds van 7—8». Een slechte weg wordt op een Fongers goed. Dat het rijden op een Fongers, zelfs op de slechtste wegen, nog aangenaam blijft, Is te danken aan voor- deelen van bijzondere constructie en montage. De Fongers hebben een onwrikbaar, stijf raam, dat niet zwiept of veert en zijn gemonteerd met soepele, „snelle" banden. Daardoor behouden ze op hobbelige wegen hun rustigen, lichten gang en geven den be rijder een gevoel van vertrouwen en zekerheid. Het rijden op een Fongers blijft onder alle omstandig heden een genot. van af 72 gulden (compleet met vrijwielA rem, bel en reflectory i arm Ook V v/h C. A. Schulle 4 Co.. Middelburg k.j A. Benitst, riiuingeii. BENG EP. S Normaal Wollen Ondergoed. bengersj] Ribana.f (bengerV Net-lü Ondergoed Schiessers Knoop Ondergoed JAC. M. D00RENB0S, SEGEERSTRAAT. '$jorMaud lil DE KOFFIEPOT LIEGT NIET „Kan ik nog een kopje koffie krygeri Dit is een vraag, die het hart van de huisvrouw goed doet, want ze voelt daaruit hoezeer men haar koffie waardeert. Inderdaad, de feege koffiepot zegt oprechter de waarheid dan alle compli mentjes over fyne koffie. Houdt ge daarentegen dikwyls koffie over, dan deugt Uw koffie niet. Waarom zoudt ge verder nog koffie schenken die U en Uw huisgenoo- ten eigenlyk niet smaakt? De Gruyter levert U een koffie zóó fyn, zóó vol, zóó geurig als ge nog zelden geproefd zult hebben. Ze is steeds versch gebrand en wordt verkocht uit luchtdichte trommels, waardoor ze haar vollen, heerlyken geur volkomen behoudt. Per half pond 67|, 60, 50, 45 en 40 cents. Extra aanbevolen de kwaliteit a 60 cents per half pond 3^, KOFFIE DVERAL EIGEN WINKELS

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6