LUXE RIJWIEL jijrps AMANDELTJES ram #®0|y 145.- Slef-Waschmachine, i 45.- Dankbetuiging. IV. wordt opgedragen om met alle wettige middelen te trachten de tol standkoming te verhoeden van de bedoelde wel. en bij alle in aanmerking komende lickamen adhae.sie te verzoeken Tnans werd medegedeeld, dal een con tract is gesloten met het advocatenkan- toor-I)ieleinan voor het verstrekken van adviezen aan de leden van Handels belang. Mededeelingc u werden gedaan over een op 14 Juni tc houden excursie naar Rotterdam met een boottocht door de havens eu een bezoek aan v. d Bergh's fabrieken. De heer Van 11 e ij 1 vroeg bij de rouuvraag of het niet mogelijk zou zijn ook voor de café's reductie te krijgen op de olectriciteitsprijzen. De voorzitter zal met het bestuur de zaak overwegen en zien of er iets aan te doen is. De heer De Vlieger meent, dal de kans op succes gering zal zijn; de Bona van Vergunninghouders zal de kwestie ook besrpeken, maar het geldt hier personen, die nog wel verkoopen mogen terwijl de winkeliers hun win kels moeten sluiten en alleen in de ge legenheid worden gesteld om tegen goed- kooper tarief hun étalages verlicht te honden. Na nog een paar opmerkingen werd de vergadering gesloten. KERKNIEUWS. Ned. H e r v. Kerk. Beroepen te Oudenhoorn (toez.) ds. J. Xeeleman te Elkerzec KUNST EN WETENSCHAPPEN, (Ingez. Mod.) VERSCHILLENDE BERICHTEN. Den laatsten tijd werden te Rotter dam herhaaldelijk klachten ingediend omtrent bestellingen welke met een of anderen bode werden meegegeven voor vertrouwde adressen, doch waarvan nim mer iets terecht kwam. Thans zijn twee personen gearresteerd die een viertal winkeliers en grossiers daar ter stede hebben opgelicht voor een gezamelijke waarde van 900 gulden. De aangehoudene, de bode J. v. B en de tnanufacturier H. B S. ufit DeLftj waren in hel bezit van beslelkaarten, welke zij. ouderteckend met de valsche haiidleekmingen van betrouwbare win keliers uit Delft zouden naar de winke lier en grossiers aldaar. De kaart vermelde een verzoek een Donderdagmiddag zou de 16-jarige F. uit Wacfdinxveen per fiets naar Bos koop" gaan, waarheen een vriendje hem even later vólgen zou^Dcze kameraad vond de fiets van F kort daarop aan den kant van den weg liggen, de jongen zelf lag in hel water met het Jio,ofd tiaar beneden iu de modder. Medische hulp mocht niet meer baten, de jongen' bleek reeds Tê zijn geslikt. In den Londensehen Dierentuin is de struisvogel Sheba gestorven, die daar zeer gezien was De lijkopening van een struisvogel maakt altijd belangstelling van de oppassers gaande, omdat er dan muntstukken uit de maag te voorschijn plegen te komen, die de bezoekers liet dier lot bevordering van zijn spijsverte ring hebben voorgeworpen Voorts ko men er sleenen uit. die in de maag voor de vermaling van maïskorrels moeten dienen In Sheba's maag vond men slechts 31/2 stuiver aan bronzen muntstukken, voorts de noodige steentjes en een sleutel voor hel openen van een sardijnenblik van het bekende model, met een spleet waar men hel blikken lipje moe pakt en om draait In bel oog van dien slue tel zat echter een steen beklemd en deze binatie was voor Sheba noodlottig ge weest Zoodal bij de lijkschouwing uil- gemaakt is dat de dood veroorzaakt was door den sleutel voor l openen van een sardijnenblik De politie zoekt een man, bekend staand als Jim, een chauffeur, die met bepaalde hoeveelheid goederen te wil-, de vrouw, wier lijk in een koffer is leu leveren, weUie door den bode V. B, gevonden, m betrekking heeltJfestaan. Te Parijs zat een theater opgericht worcicn, waarin men voornamelijk Ween- sche operetten zal opvoeren. ONDERWIJS, Geslaagd voor hel eindexamen der R. K. Landbouwwmterschiool le Hulst Ed. van Acker, Axel, Emile v- 'Ackerf Olmge; Jos. Ferket Azn. en Jos. Ferkeï Bzn beiden Nieuw Namen; Jos. de Maal Lamswaarde, Oam Michielsens, Axel; Fr. Michielsens, Nieuw-Namen. Jos Moorl- hanier, Lamswaarde, Des van Mullem, Nieuw-Namen; L Steyaerl, Graauw. Geslaagd te Utrecht voor hoefsmid met Rijksdiploma de lieer N. G Geschiere te 'sHeer Arendskerke Nieuw- dorp). Ged. Staten van Noord-Holland heb ben vernietigd het raadsbesluit van Bloe- mendaal, waarbij mevr Klinkenberg als onderwijzeres le Vogelenzang werd ont slagen. als verdacht van mishandeling van een leerling. (Ingez. Med RECHTZAKEN. Hetdrama op de Prinsengracht De Vierde Kamer der Rechtbank le •Amsterdam heeft Donderdag den 44-ja- rjgen handelsreiziger B., die terecht had gestaan voor het feit. dat hij op 15 Jan j.l de 26-jarige buffetjuffrouw Joh S. eenige messteken had toegebracht, ten gevolge waarvan zij overleed, veroor deeld wegens doodslag lol vijf jaar ge vangenisstraf. Het O. M. had acht jaar geeischt LANDBOUW. De stand der bieten. Stand van het bielengewas in de een tra van West-Brabant, Zeeland en Zeeuwse ii-V laan deren; Door het warme weer der vorige week was de opkomst van het bietenzaad zeer gunstig verloopen. De jonge bietenplantjes, die in de eer ste weken van hun leven zeer gevoelig zijn voor ongunstig weer, hebben het tengevolge van de groote windsterkte ge durende de laatste dagen hard le verant woorden gehad Vele velden werden bo vendien bezocht door de aardvloo en luis. die de plantjes mét den ondergang bedreigen. De peelboer ziet thans reikhalzend uil naar warmte regen en zonneschijn. Op grond van de desbetreffende door alle Nederlandsclie suikerfabrieken aan net ministerie van BinnenfancTscfte Za ken en Landbouw verstrekte gegevens, meent de wild. directeur-generaal van den Landbouw de dit jaar plaats gevon den toeneming van de met suikerbieten be teelde oppervlakte hier te lande op ongeveer 10 pet. in vergelijking met ver leden jaar te kunnen schatten. jouden worden afgehaald Bij eventueele informatie bleek de besteller steeds gun stig en betrouwbaar bckenjj te slaan, zoo dat de bode de goederen op cródiej, meekreeg Er kwam echter noojt iels van terecht, daar achteraf de bestellingen gefingeerd bleken De oplichters zijn door eigen schuld in den val geloopeu, doordat zij «oei» kaart abbusiovelijk. adresseerden, zoodat deze als onbestelbaar aan den z.g.11. af zender werd geretourneerd. Deze ver baasde zich een kaart te ontvangen wel ke hij nimmer verzonden had en waar schuwde de politie. Het was toen niet moeilijk den Ixxle te vinden ere tol dd arrestatie van hem eii zijn compagnon over t© gaan Donderdagmiddag is in de couser- venfabrielc van de firma Tieieman ere Dros te Leiden een centrifuge uil el kaar gesprongen, waardoor drie arbei ders ernstig werden gewond De slacht offers werden niet arm- eii beenbreuken naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht Woensdagavond heeft zich '111 de Lu- nierstraat te Amsterdam een burentwist afgespeeld, die het gevolg was van een reeds jaren lang bestaande veete lus schei» een 58-jarige vrouw die in het be nedenhuis van een der perceelen in deze straat en een 43-jarigen buurman, die op de derde verdieping van hetzelfde huis woont Een ernstige ruzie was onlslaau, waarbij men elkaar de scherpste wijten deed Tenslotte greep de vrouw een mes en slak daarmede in het wilde op den buurman Vermoedelijk heeft zij ook een plank gebruikt om haar tegen stander le lijf te gaan De <man weijfl ernstig gewond De vrouw werd gearresteerd en zal als verdacht van zware mishandeling ter be schikking van de justitie worden gesteld. Aneta meldt dd. 18 Mei uil Ba tavia De fabricagechef C. O. van Nieuwen huizen en de chemiker II. I7. van dei- Wal van de suikerfabriek Boedoeran be gingen de onvoorzichtigheid om zonder noodzaak in een carbonisatiekist te krui pen. In deze kist hadden zich koolzuur gassen gevormd, waardoor beiden werden gedood. Donderdagavond is cfe 14-jarige D die op liet fietspad van den Boschwcg altlaar reed, aangereden door een auto. De jongen werd in ernstigen toestand door den geneeskundigen dienst naar gasthuis vervoerd, waar hij eenige uren later is overj^den. Het zoontje van den heer B. te Roelofsarendsveen viel bij het beklim men van een hek met het been in ijzeren punt, waardoor de kuil geheel De jongen moest naar het Academisch Ziekenhuis le Leiden vervoerd worden, openscheurde Terwijl de moeder was gaan slem men, is het vijfjarig dochtertje van -den landbouwer J V. le Tiel in een sloot nabij de woning verdronken Woensdagmiddag is op het em placement der staatsmijn „Emma" te Heerlen de rangeerder K. van een loco motief gevallen. De wielen gingen over zijn arm. welke verbrijzeld werd. De man bekwam verder verschillende ver wondingen. Op hel rangeerterrein der Xederl .spoorwegen le Groningen, is de circa 50-jarige 0, H uit Amsterdam, die als Vertegenwoordiger van een firma aldaar een wagon goederen moest keuren, ver moedelijk doordat hij door onoplettend heid een rangeerenden trein niet heeft zien aankomen, tusschen de buffers ge raakt. De man wiens eene arm geheel ver brijzeld was is naar bet Academisch kenliuis overgebracht. In België is een man overleden, oud 106 jaar, die een groote bekendheid bezat om zijn sobere levenswijze. Hij at hoofdzakelijk melk en aardappelen. Een man. die zich te Portsmouth bij de politie als de dader van den moord aanmeldde, is Woensdag wegens dron kenschap en wegens verstoring van de openbare orde veroordeeld en een week in hechtenis gezet. Een nieuwe opvatting betreffende den dood der ongelukkige vrouw is, dat zij is overleden tengevolge van een val van de trappen. Zij heeft n.I. twee gaten in het hoofd, die deze opvatting steun ge ven. De va! van de trappen zou hebben plaats gehad in hel huis van een bekend misdadiger, waaruit de verberging van het lijk in een koffer moet worden ver klaard. Scotland Yard kan zich echter met deze verklaring, die door officiee- le geneesheeren is gegeven, niet geheél 'ereenigen, DOODELIJK ONGELUK ONBEWAAKTE OVERWEG. Donderdagmiddag is iop den onbewaak- ten overweg le Hoogkerk een open auto door een trein uit Groningen gegrepen en over een afstand van: 300 meters mee gesleurd, de wagen was ongeveer op de locomotief terecht gekomen De twee in zittenden. de heeren S T, veekoekenfa- brikanl te Helpman, en zijn boekhouder, de heer J. Lwerden gewbnjd opgeno men. De heer T werd naar hel zieken huis le Groningen vervoerd, waar hij spoedig is overleden De auto was lolaal1 vernield. AFT,OOP AANBESTEDINGEN. Door de Vereeniging Landbouwbe lang te St. Ann aland is aanbesteed de levering vrij op den wagen van 55.000 KG Chibsalpeter, le leveren Februari 1928. Aangenomen door de firma Koo- raan en Co. te Dirksland voor T 12.22 per 100 K G. BEKENDMAKINGEN. UITSLAG DER VERKIEZING De Voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Middelburg maakt hekend, dal van af heden ter se cretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd het besluit van dat stembureau, waarbij de uit slag der verkiezing is vastgesteld Middelburg, 20 Mei 1927, De Voorzitter voornoemd, P. DUMON TAK. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg brengen "ter openbare kennis, dat van 17 Mei 1927 af op de gemeentesecretarie ter visie is geleegd een verzoek met bijlagen van "F. A DE JONGE, te Middelburg, om vergunning tot het veranderen van zijn broodbak kerij in perceel, kad. bekend, gemeente Middelburg in sectie A, no 322. plaatse lijk gemerkt wijk E no. 108. gele aan de Balans; dat op Dinsdag den 31 Mei a.s des voormiddags te 11,0/4 u. ten raadhuize ge legenheid zal zijn tegen 'het verzoek bezwaren in te brengen en deze mondei, of scnnttelijk toe te lichten, alvmede dat zoowel de verzoeker nis zjj. due be zwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór genoemd tijdstip op de gcmeenie-secrelarie van de ter ze km in gekomen schrifturen kennis kunnen ne men dat ingevolge Circulaire van den Com missaris der Koningin dd. 2 November 1907 A no 4688, 3e afd. niet tot beroap gerechtigd zijn zij, die niet over«>enkom- stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een of meer zijner le den zijn verschenen ten einde hun be zwaren mondeling toe te bdilea. Middelburg, 17 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. .VAN DEn VEUR, Secretari». Verzekering van inwonend Dienstpersoneel, Volledige -vergoeding van het volle loonen van hetgeen de Werkgever volgens de Wet op het Arbeidscontract voor de verpleging van de bij hem inwonende out erge- schikten heelt uit te geven. Inlichtingen en opgave van p emie worden op aanvraag gaarne veietiokt door de Agenten J. A. T A K 0 0., Groenmarkt. cféipirieÉea. „Stokvis-Fabrikaat" worcfen gebouwd door bekwame, ervaren vaklieden. Het is een rijwiel, dat in'li'te opzichten af is. C. ROZEMOND, Gravenstraat 199-200 - Middelburg. Onze machine is van eerlijk Teakhout, geen Indisch Rijshout, dat op Teakhout lijkt maar niet is. Onze machine is volkomen gegarandeerd. Yerkoopdepöt: SEGEERSTRAAT H 78, MIDDELBURG. C. DE BROERERT, St. Jorisstraat L 122, Middel burg, betuigt bij deze zijn dank voor het dat hem werd geschonken voor de door hem inge zonden bons uit de pakjes Edelweisszeeppoeder, Condorzeep, Sneeuwwitgloor, Edelweisszeep. Het Bij wiel ïb te bezichtigen in dè Etalage bij J. DINGEJ1A.NSE, Zuidsingel E 30, Middelburg. Spaart de bons welke zich bevinden In de pakjes Edelweiss Zeeppoeder of Zuivere Sneeuwwitgloor tot het verkrijgen van een Naaimachine, Luxe Rijwiel of Waschmachine. Vraagt uw winkelier om inlichtingen. Na inzending Tan 50-100- 150 of meer bonB zenden wij een aardig stuk speelgoed rooi de kleinen ol een huishoudelijk artikel. Apeldoorn. Fabrieken van Condorzeep, Edelwelaszeep, en Toiletzeep.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6