bëursnoteer1ng van heden. AMSTERDAM, 7 Mei. (Slotkocrs). 6 pCt. Nederland 1923 1011/2'? 6 pOl. Ne derland 1922 1053/l 5 pCt. Nederland 1918 101 dertien zestiende; 4Vs pOt. Nederland 1917 99 dertien zestiende, 2Va pOt. Neds W Schuld 60 vijftien zestiende; 3 pOt. do Ublig. 743.,"3 ,,ct do. Certif. 74'/,. Cert. Ned Hand. Mij lStM/g; Aand. Ned. Xud. Handelsb. 174(4, Aand Koloniale Bank 256—258'/». Konitikl. Petroleunuuind. 380Vs382V2; Gecous. Hollandsclia 234— 235. Cult. Mij Vorstenlanden I8OV2; Han- delsv Amsterdam 771 777. Javasche Cul tuur 391—393y»t Aand. Deli Maatsch. 472 477, Ainsterd. Rubber 345—347. Ned. Scbeepvaarluuie 1933/.»Koninkl Holt. Lloyd 56; Kon. Xed. Stoorab. Mij". 95, Aand. Paketvaarl 228 v fcouda A 103; Philips A 112; Jur- geus A. 179y3—180. Anaconda 99 een zestiende. Steels 168%Uuion Pacific 173; Common Ma rine 9; Prefercd do I61/2; Maxwell Gr. C. v. A. 6%Maxwell Land Cerl. W Iucl Bouds 17 drie zestiende. Prolongatie 4. Russen Obl 1880 3 zeven zestiende; Consols 5; Hope 3 negen zestiende. Markt sluit prijshoudend, tabakswaar den op de hoogste "koersen. WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Mei. Verwachting van den avond van 7 lol den avond van 8 dezer; Matige X -O tot Z.-O. wind; Meest licht bewolkt Droog weer. Iels koeler 's nachLs. Overdag weinig verandering in tempera turn' Mogelijk iets warmer. Thermonieterstand 'alhier des morgens 9 uur 72 gr12 urn- 77 gr. Zondag 8 Mei. Zon op 1 20; ouder 7.34. Licht aansteken; Motorrijtuigen en rijwielen 8.04. Andere voertuigen 8.31. Maan op 10 21 v.m. ouder 1. ;50 vim? Zondag 8 Mei eerste kwartier. Maandag 9 Mei Zon op 4,18; onder 7.36 Licht aansteken Motorrijtuigen en rijwielen 8.06. Andere voertuigen 8 36 Maan op 11.30 v m onder 2.18 vtto. Maandag 16 Mei Volle maan. f SOOG WATER. Vllstingeo. Zonnet Ij <L Zomia» 8 M01 v.ui. 6 24 SffMudn? 9 7 87 Diüsdttg 10 8 59 Woenedag 11 10.15 Donderdag 12 11.11 Vrijdag 13 11.54 Zat rdag 14 u.ni. 12.28 (Het tijdstip van hoog water te Doia- 'Urg valt 9 minuten na dat te Vlis- ongen.] tige laak als daar is Bekendheid met onderwijszaken, zich geheel geven aan zijn taa!to de school geregeld bezoekeu, ouders overtuigen van dc noodzakelijk heid van Chr. onderwas voor hun kin kinderen. een broederlijke liefde met 't onderwijzend personeel enz De heer Jansen Wekte de aanwezigen op om voor bepaalde streken scholen" bonden le slichten, die zeer nuttig werk kunnen doen De verschillende Chr. scholen kunnen door aaneensluiting 't Chr. onderwijs zeer bevoren. De eenheid in Christus moet allen bezielen. Verschillende personen wisselden met den spreker van gedachten over het ge sprokene In de middagvergadering hield ds van Lennep, directeur van 'l gemeentelijk bu reau voor beroepskeuze te Utrecht een ■lezing over Beroepskeuze Hij zette het doel hiervan uileen en aan de liand van lichtbeelden liet hij zien hoe teUtrechlt gewerkt wordt om (lat doel te bereiken. Door één persoon werd eenige vragen ggedaan. Havenwerken te Vlissingen Zaterdag hield de cursus voor water bouwkundig opzichter 2c O-oes een ex cursie naar de nieuwe werken te Vlis- singen. Begunstigd door goed weer, slaagde deze excursie uitnemend, vooral dank zij de medewerking van Volkers* aannemingsbedrijf en van den Rijkswa- lerstaalsdienst Eerst werd de huilen- haven bezichtigd met de daarin wer- kende zandzuigers en baggermolen, ver volgeus de nieuwe industrieterreinen met bij beboerende grondwerken, werkspoor, exavatcuy, enz Eindelijk de grond en het werken voor de nieuwe kademuren de vervaardiging der zware betonpalen en damwanden Reeds zijn belangrijke gedeelten van deze wei-ken uitgevoerd, zooals het nieuwe gedeelte voor bun- fcergelegenheid. waarbij nieuwe ponton- constructie, reeds toekent de nieuwe toe stand zich op het uitgestrekte terrein af. Een machtigen indruk maken deze voor Vlissingen en Zeeland zoo belang rijk c werken op den toeschouwer In den namiddag werd in het hotell „Zeeland" de excursie ontbonden. RECHTZAKEN. Spaansche dievenbende Donderdagmorgen hebben de 24-jarige ITelesfono D A eu de 25-jarige Emanuel 8., Spaansche zeelui, beiden gedeliueerd, terecht geslaan voor de Rotterdam sche rechtbank terzake van het feit dat zij op IX November j.l. tezamen en in ver eeniging liebbeu weggenomen een gou den ring met groenen steen, een gou den ringtojet roioden steen, een armband horloge en een manicure, alles toebe- hotoreude aan Friedrich Sprockhoff en diens echtgenoiote Subsidiar was aan den tweeden ver dachte heling ten laste gelegd. De officier octoogde, dat beide ver dachten zeer gevaarlijk zijn, en dat een zware straf voor deze brutaio dieven noiodig is Tegen den eersten verdachte eischte hij vier jaar en legen den twee den een jaar gevangenisstraf Mr. H. v. d. Belt, vroeg vrijspraak voor den eersten verdachte op grond van ge brek aan bewijs Subsidiair bepleitte hij clementie. Mr. G. de Groot bepleitte vrijspraak, subsidiair clementie voor verdachte S. Uitspraak 19 Mei. De moerdop dePrinse agracht Donderdag heeft voor Be Vierde Kamer der Arr. rechtbank te Rotterdam de zaak gediend tegen den 45-jarigen handelsi- reiziger A. J. n. B. die terecht stond .ter zake doodslag subs, zware mishan deling den dood tengevolge hebbende, gepleegd op de 26-jarige buffetjuffrouw Joh. Slikker. Deze zaak betreft het dra ma, dal zich, op 15 Januari 1.1. in perceel Prinsengracht 282 liceft afgespeeld B, heeft daai- het meisje met een broodmes ettelijke steken in den hals toegebracht, tengevolge waarvan zij is overleden. Verdachte die te Rotterdam als expert van schepen op liet kantoor van zijn va der werkzaam was, leerde in het begin van 1925 J. S. kennen, omstreeks April 1925 verliet hij zijn vrouw en kinderen. Een paar maal is hij gedurende den tijd, dat hij met haar in Amsterdam woonde, weer teruggegaan naar zijn gezin, maar verdachte verklaarde [er terechtzitting, niet zonder de vrouw te kunnen leven, zoadat hij tenslotte voorgoed met haar naar Amsterdam trok. Het OM, waargenomen door mr \an Arkel, hield vervolgens zijn requistoir. Spreker laat vallen de teji laste legging van moord na kalm beraad en rustig overleg. Wel heeft hij opzettelijk dood slag gepleegd, wat blijkt uit liet feit, dat hij de vrouw voortdurend liet spionnee- ren en ofschoon uit mets bjeek, dat de vrouw hem ontrouw was. Verdachte was uiterst jaloersch en de ze jaloezie bereikte haar climax |op dien Zaterdagmiddag, Verdachte zegt, dat hij in den blinde eenige steken heeft toege bracht, maar de wonden zijn in hart streek en lials geconstateerd, terwijl een der getuigen gezien heeft, hoe verdachte een snijdende beweging heeft gemaakt. Inderdaad neemt het O M. aan, dat de vrouw hem geplaagd heeft, maar er is niets gebleken dat ze dezen man on trouw is geweest. Hij eisclil daarom we gens doodslag een gevangenisstraf van 8 jaar. De verdediger noemde deze zaak meer van psychologischen dan van juridischen aard Het opzet achtte pleiter niet bewe zen. Zijn daad werd geboren, toen liem plotseling duidelijk werd, dal de vrouw, voor wie hij zijn echtgenoole en kinderen verlfften had, niet van hem liield, maar niels deed dan van hem profiteeren. De straf kan veel geringer zijn, aldus eindigt pl. zijn pleidooi. Johanna Slikker heeft hem omlaag gehaald, zijn gedrag was verkeerd, maar zij was er de oor zaak van. De rechtbank kan volstaan met oen zeer lichte straf, waarmee het rcchlvaardigheidgcvoel wordt bevredigd Op de vraag van den president of hjj nyg iets had le zeggen, antwoordde verdach te: Ik ben het slachtoffer geworden van een zeer sluwe vrouw en dat is hel groote wal mij spijt." Uitspraak 19 Mei a.s. De verduistering uil collectebussen Op 2 Dec. van het vorig jaar deed de 4e Kamer der rechtbank le Amsterdam uitspraak in de zaak legen het gezin uit dc Rustenburgerstraat, dat naar men zich herinnert, vervolgd is geworden wegens verduistering van geld uit collectebussen. De 46-jarige vader is toen veroordeeld tot 1 ij-, jaar gevangenisstraf. De 22-jarige zoon lot 4 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf, terwijl aan de 46-jarige moeder 8 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf werd opgelegd. liet gerechtshof heeft in zijn aj'rest liell feit tloior de vrouw gepleegd te ernstig geoordeeld voor een voorwaardelijke veroordeeling en haar 4 maanden gevan genisstraf opgelegd LANDBOUW^ Voor de Dinsdag as. te Bier vliet le houden veefokdag zijn in totaal 168 dieren ingeschreven. Doorzitten bij Wielrijder en een door de Zon verbrande Huid. Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men niet Dooe 30. 60, Tube 80 ct. PUROL (Ingez. Med.). BERICHTEN UIT DE TWEEDE OPLAGE VAN ONS VORIG NUMMER. DE ECON. WERELDCONFERENTIE. GENÈVE, 6 Mei. V. D. Op de derde zitting der economische conferen tie sprak Rydbeck, directeur der Scandi navische Crediet Mij. te Stockholm. In 2iju rede wees hij er op, dat de clausiule in de handelsverdragen van meeslbe- gunstiging in de praktijk vele ernstige gevaren medebrengt. Daarom wenschte hij, dal hieromtrent een internationale overeenkomst zou worden gesloten. DE STRIJD IN CIIINA. LONDEN, 6 Mei. V. D. Een tele gram uil Tsjinkiaug meldt, dat de Zuide lijke troepen, die de Britsche concessie en het Britsche consulaat hadden bezet, deze Woensdagavond hebben ontruimd. Verder zouden vliegtuigen van Tsjang- kai-sjek Woensdag de troepen van Soen- tioeang-fang te Yangtsjou en Shikerkwei .Jiebben gebombardeerd. De laatste stad is in brand gevlogen. VROUWEN IN VERWACHTING EN JONGE MOEDERS, bezorgt het natuur lijke „Franz-Josef'-bilterwater een gere- gdftle maag- en darmwerking. De hoofd figuren op het gebied der moderne ge neeswijze van vrouwenziekten hebben liet „Franz-.IoseP'-water in een zeergroot aantal gevallen zonder uitzondering snel, betrouwbaar en pijnloos werkend be vonden. (Ingez. Med.) LAATSTE BERICHTEN WOLKBREUK. BERLIJN, 7 Mei. V. D. In het Noordelijk deel van West Silezië heeft een wolkbreuk groote schade aan het lana aangerient. Alle bergslroomen wer den in snelstroomende watermassa's ver anderd, zoodat talrijke bruggen werden weggeslagen. BF.URSO VERZICHT. AMSTERDAM, 7 Mei. 12 uur. De beurshad vandaag een stil verloop. H. V. A.'s behaalden wederom een koerswinst van meerdere procenten. Voor tabakken was de belangstelling bekoeld. Kunslzijde-aaud. verkeerden iels in re actie. Rubbers weinig omgaaud. Prolongatie 4. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 7 Mei. 12 uur. De cijfers tusscheu haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 12.13% (112.1314). Berlijn 5919y3 (59.20ys), Parijs 9.79 (9.79). Brussel S4.73 34.74'/2)- Zwitserland 48.05 (48.05). Weenen 3517 (35.177(4). Kopenhagen 66 65 (66.70) Oslo 64.65 (64.571/.). Stockholm 66.80 (66.85). New-York 2 49 dertien zesliende (2.49%). VERGADERINGEN, CONCERTEN, «ok Woensdag 11 Mei. Jubileumuitv. Ver. De Kunslclub Schouwburg. Donderdag 12 Mei. Openb. vergade ring afd. Middelburg Vrijz. Dem Bond. Schuttershof, 8 uur. Dinsdag J.7 Mei Openb. vergadering Raadsverkiezingen S. D'. A. P. Schuttershof. Maandag 23 Mei. Generale Repe titie .„Hosanna" 71/2 uur. Dinsdag 24 Mei. iUlvoering „Hosan na". Concertzaal 8 uur. Zaterdag 28 Mei Opening Schoolmu seum te Middelburg. VERKEERSWEZEN, POST ZK TELEGRAFIE De kwestie van den „Luister- gids". In het jongste nummer van de Radio- Luistergids geeft de uitgeefster, de N.V. Drukkerij Jacob van Campen te Amster dam een uitvoerige uiteenzetting van de feilen die zijn voorgevallen lusschen haar en den H. D. O. 'Daaruit blijkt dat de firma-twee jaar geleden op aandrang van, den H. D. O. overging lol de uitgifte van den Lui'ster- gids en daarbij het uilsluitend publici- teitsrecht van het Hilversümsche pro gramma kreeg, waartegenover zij aan den II. D. O. jaarlijks één twaalfde van de. Zoo kreeg in het eerste jaar de II. D O. f 4000 zonder risico, terwijl,de uitgeef ster veel geld op de uitgave toelegde, en bovendien veel geld had le besteden voor voor een rotatiepers en andere machi nes. In 1926 ging het beter Toen kreeg de II. D. O. f 13.000 benevens nog een schenking van f 1200 voor haar nieuwe studio. Do winst van de uitgeefster be droeg niet veel meer dan deze ultkee- ringen. De redacteur, de heer Vogt kreeg een salaris van f 7500. Toen de uilgeefster zijdelings vernam dat de financiecle regeling niet voldeed, gaf, zij in Januari jjI. onverplicht de toezegging grootere uitkeering 'te over wegen, zoodra dc balans van '26 gereed zou zijn. Plotseling kwam echter het bericht, dat H. D. O ontbonden zou worden en een nieuwe stichting met anderen naam werd opgericht, en met drie maanden werd het contract opgezegd. Als ge volg werd de redacteur Vogt, die de nieuwe onderneming leidde, ontslagen. De pogingen lol vergelijk stuitten af op de hooge eischen der uieuwte, instel ling. Zooals men weet, blijft de Luister- gids verschijnen LEGER EN VLOOT. De schrijver-majoor A va|n Dkuren wordt overgeplaatst van hel wachtschip te Willemsoord naar het wachtschip te Vilissingen. -Luitenant#ter zee 2e klasse W. F. vau Langeveld is den 9den Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Luitenant ter zee 2e klasse N. Koore man is overgeplaatst van de marineka zerne te Willemsoord naar het Konin klijk instituut voor de marine aldaar. Officier van gezondheid le kl. der zee macht P. H. M. de Roo, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, is per par ticuliere gelegenheid daarheen vetrokken. De officier van den marinestoomvaart dienst der le kl. C. van Leijden, is met 5 Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik. Gistermorgen is Hr. Ms. mijnlegger van Meerland, commandant luit. ter zee le kl. J. A. Kruijs na te Hellevoetsluis op s' Rijkswerf te hebben gedokt en de noodige herzieningen te hebben onder gaan, naar haar station Vlissingen ver trokken. Kapitein-luiten, ter zee E. R. Schuitz, thans ter beschikking, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 7 Juni met het stoomschip Prinses Juliana daarheen vertrekken. Aneta meldt d.d. 6 Mei uit Batavia: De regeering heeft afgewezen het ver zoek van de stoomvaart-maatschappijen, Saibang niet meer behoeven aan te doen, waardoor de tijdsbesparing in het over brengen van de mail verkregen zou worden. Reisplan oefenings eskader. Het reisplan van het oefeningseskader waarvan de samenstelling dezer dagen is bericht, is thans als volgt samenge steld: Maandag 9 Mei vertrek uit Nieuwe- diep; Zaterdag 14 Mei aankomst te Odde (Noorwegen); Dinsdag 17 Mei vertrek uit Odde; Zaterdag 21 Mei aankomst te Oslo; Vrijdag 27 Mei vertrek uit Oslo; Woensdag 1 Juni aankomst te Nieuwe- diep. In verband met het kolënladen van de torpedobooten gaan deze naar Bergen in plaats van Odde. Vertrek en aankomst aldaar op dezelfde data als het overige verband te Odde. SPORT. Door de athletiekverecniging „Een dracht maakt Macht" te Middelburg is op de laatst gehouden algemeene ver gadering besloten dat onder nadere goedkeuring op Zaterdag 16 Juli a.s. at letiekwedstrijden op het militair oefen en sportterrein aan den Nadorstweg zul len worden gehouden. Duivensport Z-Vl aaaderen. De Bond van Postduivenliefhebbers in Zeeuwsch-Vlaanderen (W.-Dhield op Zondag 1 Mei j.l. een wedvlucht uit Mouscron met 131 duiven. De duiven werden gelost te 9.15 uur met Noord-Oostenwind. De eerste prijswinnende duif arriveer de te Retranchement, op een afstand van 68.6 KM' met een snelheid van 902.64 M, per minuut om 11.1 uur- De laatste of 33ste prijswinnende duif arriveerde te Schoondijke op een afstand van 67.152 K.M. met een snelheid van 775.45 M. per minuut om 11.17.14 Uur.. De eerste 10 prijswinners waren le. A. P. Buijze, Retranchement; 2e F. IJnte- tema, Oostburg;; 3e en le. A. Temmer man, Oostburg; 5e J. Verplanke, Oost- burg; 6e. J. Becu.. Cadzand (haven); 7e J. P. Duste, Ooslburg; 8e D. Porreij, Cad zand; 9e B. P. de Ridder, Gadzaud; 10e A. Coens, Oostburg. VERSCHILLENDE BIEKICIITEN. Te Delft sloeg Donderdagmiddag een paard dat men wilde inspannen op hol. Tot groote ontsteltenis van de tal rijke voorbijgangers draafde het dier voort, totdat het tegen een lantaarnpaal botste, welke finaal afbrak en in drie stukken viel. Het paard stortte neer. Het dier had rug en nek gebroken. 'Donderdagavond bemerkte de heer G., te Hillegersberg, dat jongens katte- kwaad uithaalden in den tuin van zijn buurman, die afwezig is. Hij maande de jongens aan om weg te gaan en toen zij daar niet gauw genoeg gevolg aan ga ven, werd hij driftig, nam zijn grasschaar en wierp deze naar de jongens. De 10- jarige C. v. B. werd door de schaar ge troffen en kreeg een ernstige wonde aan de borst. Zijn toestand is ernstig. De heer G. is aangehouden en opge sloten. Te Utrecht is een anderhalf jarig kind in de Singelgracht gevallen. Een inspecteur van politie sprong gekleed te water dook en haalde het kind op, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Bij den bouw van een nieuwe spoor brug over de Linde te Wolvega is de 35-jarige losse werkman W. M. door een sneltrein gegrepen en gedood. 1 Eenige weken geleden vertoefde in Arnhem een Duitsch „heer", Erich W. R. K- genaamd, die te Wesermünde-Lehe woont. Het paspoort, door de Arnhem- sche politie gecontroleerd, was geheel regelmatig. 1 Deze heer was bezig, onder de hier wonende Duitschers en inwoners van Arnhem leden te winnen voor een Duit- sche Vereeniging: Luckner Gemeinschaft. De nieuw-aangenomen leden betaalden terstond de contributie, die onbepaald was gesteld, maar waarvan toch het min ste gemiddeld 2.50 bedroeg. Hij be sprak reeds, met eenige heeren, om te Arnhem te onderhandelen met een zaal verhuurder, om binnenkort in een zaal een propaganda-avond te organiseeren, waar hij het streven van het Luckner- Gemeinschaft nader zou uiteenzetten. Toen de Arnhemsche politie eenig ver moeden kreeg, dat de zaak niet in orde was, heeft ze zich in verbinding gesteld met de betrokken Duitsche politieauto riteiten, die mededeelden, dat genoemd „Gemeinschaft" wel bestond, maar dat K. nooit de opdracht gekregen had in Arnhem of in Holland propaganda voor deze vereeniging te voeren, noch om gelden er voor in te zamelen. In Noord-West-Duitschland was het K. geoorloofd geweest propaganda te voeren voor dit Gemeinschaft, dat zich ten doel stelt nieuwe handelsbetrekkin gen aan te knoopen met Duitschland. K. gebruikte den naam van deze ver eeniging om in zijn onderhoud ruim schoots te kunnen voorzien. Nu men zoekende is naar dezen oplichter, is hij plotseling spoorloos verdwenen. De boemeltrein uit Zwolle, die om streeks half zes te Groningen moet aan komen, heeft op den onbewaakten over weg bij den Zandweg tusschen Groningen en Haren een wagen met koeien aange reden. De wagen werd totaal versplin terd. Vier koeien werden gedood en eenige gewond. De voerman bleef on gedeerd; ook het paard kwam er goed af. Een jachtopziener uit Annen ver klaarde, den voerman nog te hebben ge waarschuwd dat de trein in aantocht was; de man was echter doorgereden, in de meening dat hij nog tijdig kon pas- seeren. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit Groningen; Ten onrechte is gemeld, dat de arbei der T. te Valtherveen, die bij een twist ernstig is mishandeld, is overleden. Zijn toestand is vrij gunstig. Te Roelofarendsveen is, terwijl de bewoners naar een bruiloft waren, in gebroken ten huize van den heer H. H. Uit een portefeuille hebben ze een be drag van f 500 meegenomen. Verder zijn verschillende kasten opengebroken en hebben ze de spaarpot van een der kin deren geledigd. Men vermoedt dat de dieven per rij wiel zijn gekomen en vertrokken. Te Smilde is Donderdagavond de 20-jarige arbeider R. W., werkzaam aan de Coop. Aardappelmeelfabriek „Oranje" aldaar, met zijn kleeren tussohen een draaiende as geraakt. Hij werd eenige keeren rond geslingerd en ernstig ver wond opgenomen. Donderdagmiddag werd mej. v. E. te Waalwijk bij bet openmaken van een fleschje cement-lijm ernstig aan het ge laat getroffen, doordat de inhoud er plot seling uitspoot. Haar gelaat was geheel verbrand, doch de oogen zijn wonder boven wonder gespaard gebleven. Met het zoeken naar den in No vember 1925 verganen loodsschoener, hetwelk verleden herfst wegens het ver gevorderde jaargetijde moest worden stop gezet, zal dezer dagen weer wor den begonnen. Drie Nederlandsche mijn- vegers zijn hiertoe van Nieuwediep in de haven van Terschelling aangekomen. Te Berlijn is Donderdag een win keldief gepakt, die vermoedelijk met be hulp van een medeplichtige een nieuwe truc toepaste. Hij liet zich in een goud zaak een aantal horloges voorleggen om daaruit een keus te doen. Terwijl hij daarmee bezig was, ging de telefoon de politie vermoedt dat een medeplich tige opschelde en terwijl de winkel bediende ging luisteren, pikte de man twee kostbare horloges weg en ging er van door. Een chauffeur die hem zag wegsformen, vervolgde hem in een auto, tot de dief in de Holsteinsche straat een huis binnenvluchtte. Daar vond de po litie hem later. De horloges waren niet op hem te vinden; niettemin werd hij op, het politiebureau opgesloten in een cel, waar hij zelfmoord trachtte te plegen door zich aan een bretel op te hangen. Hij werd nog tijdig afgesneden; klaagde toen over hevige pijn ih de ingewanden, en bekendede twee horloges te hebben ingeslikt. Thans ligt hij in het ziekenhuis. Bij een gasontploffing is te East- river (Long Island) een huis van twee verdiepingen ingestort. Zes personen werden gedood en twintig gewond. BRANDEN. Te Eek en Wiel brandde een groote smederij af; te Heerhugowaard de wo ning van een tuinbouwer; te Haarlem- merliede een boerderij, vermoedelijk door kortsluiting; te Haarsteeg een boer-

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6