Hoest- tabletten grabbelton, bloementent, vischtent en nog veel meer in dat genre. Ik meen dus te mogen opwekken tot een druk bezoek op bovengenoemde dagen, aan het Con certgebouw te Vlissingen; inen kan aldus hel aangename met het nuttige verbin den; dit laatste omdat men aldus het sympathieke menschlievende. maatschap, pelijk en opvoedende werk dat genoemde vereeniging beoogt, helpt steunen. HERMAN' SNIJDERS, En gros verkrijgbaar bij N.V. J. G. ft J. J. v. d. HARST, Grossiers, MiddslbuiTg (Ingee. Mod.) RECHTZAKEN. Het Gerechtshof te .Amsterdam heeft den 34-jarigen internationalen zakken roller C. v W., die op 1 November 11. uit den zak van een 12-jarig jongentje een aangeteekenden brief heeft gerold, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf; hiermede vernietigend het vonnis van de rechtbank, die hem 3 jaar gevangenis straf had opgelegd. Het gerechtshof le Arnhem heeft uitspraak gedaan legen iemand, die zich kruidkundige noemt en te Utrecht woont Hij had een landbouwer uit Everdingen, die maaglijder was, verteld, dat hij na mens den geneesheer van den patiënt kwam en hem onder mededeeling, dat hij een nieuw middel legen kanker had gevonden, voor f 15 een hoeveelheid kruiden verkocht. De Tiejsche rechtbank veroordeelde hem wegens oplichting lol drie maanden gevangenisstraf Het hof verlwogde de straf tot zes maanden. Voor de rechtbank le Zwolle heeft terechtgestaan G. T., 26 jaar, wien ten laste geiegd, dat hij in den nacht van 24 Febr. heeft ingebroken in de woning van Roelof en Grientjc van Putten en eerstgenoemde heeft gedreigd, hem te zullen doodschieten, als hij hem niet «ogenblikkelijk f 100 gaf." Eisch vijf jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Zwolle heeft G J. S.. te Elburg. die met zijn auto Grietjjt van Triest, een oud vrouwtje aldaar, heeft aangereden, ten gevolge waarvan zij overleden is, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De eisch was li dagen Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. F. G., 34 j., schoenmaker te Ilonte- nisse was door den Kantonrechter te Hulst ter zake overtreding van de Lo- terijwet schuldig verklaard doch niet strafbaar verklaard. De Ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter Tegen J. J E.» 19 j., zonder beroep werd ter zake van ontucht, gepleegd te Vlissingen in 1926, Eisch 2 maanden gevangenisstraf. A. K., 29 j., lanabouwer, 's H. Areuds- kerlco, was door den kantonrechter te Goes veroordeeld wegens overtreding der Vlecschkcuringswet le W'olfaartsdijk lol f 30 of 50 d. n waartegen de verdachte in hooger beroep was gekomen. Eisen vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en oplegging van de- zellde straf. Arr. Rechtbank le Middelburg. In de zitting van 6 Mei werden de volgende zaken behandeld f. M. v. d. V., 41 j„ caféhouder Ter- neuzen, was bij vonnis van den kanton rechter te Terneuzen terzake van over treding der Drankwet veroordeeld tot f 100 of 100 dagen hechtenis, waarlegen hi) in hooger beroep was gekomen. Eisch f 40 s 40 d. li J. de J., 49 j., koopman, Ovczaade was door den kantonrechter le Goes d.d 11 Febr. jll veroordeeld tot f50 of 50 dagen hechtenis wegens overtreding der Jachtwet, met verbeurdverklaring van liet dubbelloopsjachtgeweer. De ver dachte was in hooger lieroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter f 25 s. 25 d. h. J J. D 45 j. slager, O,.en W( JSouburg was door den kantonrechter te Middel burg terzake van overtreding der Ar beidswet veroordeeld lot 2 nv f25 of 2 m. 25 dagen hechtenis, legen welkvon- vonnis de verdachte en de ambtenaar van het O. M. in hooger beroep waren gekomen. Eisch 2 m. r 10 of W. I)22 j slager, O. en Wu .Souburg was door den kantonrechter te Middel burg d.d. 16 Maart j.l. wegens overtre ding der Vleeschkeuringswet veroor deeld tol f 15 of 15 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging vonnis van den kan tonrechter. W. II. J. v. d. Ki, 30 j„ fabrikant le Kloetinge was bij vonnis van den Kan tonrechter te Goes van 25 Februari j.l wegens overtreding der Motor- en rijwiel- wel veroordeeld lol -f 10 of 10 dagen hechtenis De verdachte was in hooger beroep gekomen Eisch vernietiging van hel vonnis van den kantonrechter f 10 J. de V 35 j.. zonder beroep, zonder vaste woonplaats werd op 19 Maart j.l door den Kantonrechter le Goes we gens waren langs de huizen te koop aanbieden zonder vergunning van den burgemeester veroordeeld tot f 3 of dajjen hechtenis. De verdachte was hooger beroep gekomen. Eisch bevesliging van het vonnis van den kantonrechter wijziging der straT in f 1 of 1 d. h. Al. B.. 37 j landbouwer 's Heer Arendskerke, was door den Kantonrech ter te Goes ter zake van overtreding van het Provinciaal reglement op de wegen en voetpaden veroordeeld tot f 10 of alle in orde bleken te zijn. Verdachte heeft veel verbeteringen in het gasbe drijf aangebracht. Een tweetal getuigen verklaren hier na 'hoe de afdracht van de gelden aanl verdachte door hen als verbruikend plaats vond en dat zij naderhand bleken te veel te hebben betaald, welk geld hen door de gemeente is gerestitueerd. De Officier van Justitie, requisitoir ne>- mende, zegt, dat aan verdachte is ten laste gelegd, verduistering, wegens het toeëigencn van gelden die hem niet toe behoorden, oplichting door het verkeerd invullen van do briefjes, waardoor de gasverbruikers werden bewogen tot af gifte van een grooter bedrag dan zij pcliuldig waren, en valsehheid in ge schrifte, welke feiten volgens den Of ficier wettig en overtuigend bewezen zijn Hel I's liem wel gebleken dat hef! met de administratie van de gasfabriek' te Wemeldinge «en warboel i;s, maar dit mag voor verdachte toch geen vrijbrief zijh om zich gelden toe te eigenen. Ver dachte heeft nog meer op zijn kerfstok verband met geleverde gascomforen, al zijn deze feiten hem niet ten laste gelegd. Met het oog op den ernst der feiten, eischt de Officier een gevange nisstraf van twee maanden De verdediger vangt zijn pleidooi aan mét te zeggen dat de aan verdachte op gedragen arbeid veel te zwaar was Hij is in 1920 gezond uit Asel in Wemeldinge gekomen en toen verdachte er een paar jaar was, voelde hij reeds dat hij het niet zou kunnen volhouden Hij heeft eenl dokter geraadpleegd die hem rust voor schreef De tijd ontbrak hem alle me ters op te nemen; er Ls toen maiar tot schatting overgegaan, voor den een le veel. voor den ander te weinig Toen verdachte in hel eind van 1926 ziek is geworden, is er een schandalig gedloe tegen hem begonnen. Hij moest worden weggewerkt en werd gedwongen ont slag te nemen. Dal ontslag is ook gevolgd en tnius is nij zonder betrekking, Aolgcns ver dediger, absoluut onschuldig, Volgens verd. is evenmin bewezen, dat verdachte gemeentegeld heeft verduisterd, hij heeft zich niets toegeëigend, doch heeft er integendeel geld bijgelegd. Ook is niet uitgemaakt, dat de gasstalen juist waren. Ook wegens oplichting kan verdachte niet worden veroordeeld, omdat bewijs van de wederrechtelijke benadeeling niet is bewezen. Deze man is de dupe gewor den van de nandelingen van het ge meentebestuur van Wemeldinge, waar door hij bijna verloren is voor de maat schappij. Hij heeft een blanco strafre gister Verdediger meent, dat hier ont slag van rechtsvervolging zal moeten vol- ggen. Mocht de rechtbank toch straffen, dan spreekt verdediger de verwachting uit, dat die veroordeeling een voor waardelijke zal zijn, omdat dan wellicht de man, die een vrouw en kinderen moei onderhouden, nog een betrekking zal kunnen krijgen. De officier van justitie repliceerende zegt, dat het gemeentebestuur niet schan dalig met dezen man heeft gehandeld en dat kan verdediger ook uit de stukken zijn gebleken Vanwege het gemeentebe stuur is er zelfs iemand op het parket geweest om te trachten den man hiel le vervolgen. Van ontslag van rechtsver volging kan volgens den officier geen Dronken autobest uurder. In hooger beroep werd behandeld de zaak tegen A. B. 12 jaar, molenaar en lid van den gemeenteraad te Hontenisse, die in hooger beroep was gekomen van t vonnis van den kantonrechter le HulsJ, waarbij hij werd veroordeeld tot een geldboete van fl 50 of 50 dagen hech tenis met ontzegging van de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden, wegens het feit dat hij op 3 Januari 11. in de gemeente Hontenisse met een vrachtauto zoodanig heeft gereden dat het openbaar ver keer op den weg werd in gevaar ge bracht en waarbij bleek dat verdachte die met zijn voertuig van de eene zijde naar de andere zijde van dten weg slin gerend voort reed, in slaat van droln- kensehap verkeerde en daardoor een op den weg stilstaand rijtuig met zijn automobiel aanreed eai beschadigde. Verdachte was verschenen, doch ont kende de hem ten laste gelegde feiten Een drictail getuigen evenwel gaven uiting van ccn gansch tegenovergestelde meening en legden verklaringen af over de meer dan ergerlijke wijze waarop verdachte met zijn auto was te keer gegaan. Bovendien verklaarden zij allen, dat verdachte dronken was Getuige P. Leemput, voeïman te Stop peldijk verklaarde met verdachte in de auto te hebben gezeten en verschillende cafés te hebben bezocht, verdachte B. was dronken. Wij slingerden met het voertuig over den weg. Plotseling zegt get. voelde ik een schok en bleek het dat we tegen een rijtuig waren opgere den. De getuigen Boeijcn, herbergier te Stoppeldijk zegt dat verdachte 's avonds met zijn auto zijn café heeft bezocht. Hij was loon zeer luidruchtig ©n onder drankinvloed. De officier van Justitie eischt, bevesti ging van het vonnis waartegen hooger beroep. I Verduistering in dienst betrekking. ii. P. van D., 33 j., ga.smeesler le Wemeldinge, werd ten laste gelegd, dal hij als gasmeestcr le Wemeldinge zich opzettelijk bedragen van f 0.84, loebe- hoorende aan M. Dekker, f2.69 toebe- sprake zijn Wanneer de rechtbank ver- hoorentlc aaii E. Lindehbergh, f 2 52 «acute niet schuldig acht. zal zij hem locbefioorcnde aan F. de Schipper, die moeten vrijspreken, te veel betaald waren voor gebruikt gas, zich heelt toegeëigend, subsidiair werd hem ten laste gelegd oplichting door het ;asgcbruik hooger le stellen, en verval- scliing van quit an ties en gebruikmaking daarvan Als verdediger van verdachte, fungeer de inr. II. C.. JZaaijer, advocaat en procureur te Goes. Als eerste getuige werd gehoord C de Broekerl, boekhouder te Wemel dinge, die verklaarde dat het verdachtc's taak was de gasmeters op te nemen Hij kreeg een kwitaulieboekjc en schreef na de opname eon kwitantie uit waarna hij het geld ontving. Een copie. der kwitan tie en de geindc gelden werden dan later door verdachte aan get. afgedrageu. Get. •ermoedde reeds eenigen tijd dal de zaak niet goed ging. en is toen zelf de me terstand gaan controleeren, waarbij hem toen bleek dat de kwitanties niet met den meterstand klopten Op oen vraag van den President of al les juist is, zegt verdachte ik weel het niet. Ik had geen tijd om afschrift kwi tanties le maken. Ik licb geen gelden ter mijner beschikking gehad en omdat gas- gebvuikers niet op tijd betaalden, heb ik meermalen schattingen moeten maken Ik was bovendien bedrijfsleider van de gasfabriek en mij bleer geen vpldoencle tijd om alles behoorlijk of te werken Ook op een vraag van de Pres. of ver dachte zijn liaudleekeningen herkent, ge plaatst op ter terechtzittingen aanwezige kwitanties, zegt verdachte, ik weel het niet, waarop de Pres. hem zegt dat het toch vreemd is dal hij zijn eigen hand- leekening niet kent. "Getuige Broekert zegl 'nog. dat ver dachte cr nooit over geklaagd heeft dal hij liet te druk had. Aan verdachte is zelfs voorgesteld om hem het opnemen der gasmeters ar te nemen Toen mij, zegt gel werd opgedragen zelf de gas meters le .gaan controleeren was ver* dachlc niet ziek, wel daarna Wat de gas verbruikers Ie veel betaald hebben heeft de gemeente Wemeldinge terugbetaald. Verdediger merkt op, dat volgens de stukken, enkele menscben le weinig gas hebben betaald, waarop gel. de Broekert reclie is tevreden over de wijze waar op de auteur zijn opdracht heeft vervuld. Het blijspel is onder den titel van „De 100.000ste inwoner vanreeds ïn stu die genomen. De beloofde voorstelling zal plaatsheb ben Zaterdag 14 Mei. Door o-penschuiving van een raam hebben inbrekers zich hedennacht toe gang verschaft tot de woning van den heer H. IJ. te Roelof Arendsveen. De dieven braken een ikgist open, en vonden in een costuum van den heer H. diens portefeuille, inhoudende een'liedrag van ciïca f 500 welk bedrag de inbrekers medenamen, met achterlating der por- etfeuille. De politie ste!f een onderzoek Terwijl een trein in een tunnel le Londen stilstond, stapte een 73-jarig pas sagier bij vergissing uit, zonder dat dit blijkbaar opgemerkt werd. Meer dan twee uur zat de oude man gehurkt tegen den muur van den tunnel, tevergeefs trach tend de aandacht van voorbijgaande trei nen le trekken door met zijn handen te zwaaien en steentjes tegen de ruiten te werpen. Hij stond doodsangsten uit. Zijn dijbeen was bij hel stappen uit den trein gebroken en slechts iets meer. dan een, voet (Va M.) scheidde hem van de tree planken der helderverlichte treinen die liem mei enkele minuten tusschenruimte Voorbijsnelden Ten slotte werd hij door een machinist van een trein opgemerkt en naar het naastbijzijnde station ge bracht vanwaar hij naar een ziekenhuis werd vervoerd. EEN FANTASTISCHE ZELFBESCHUL- i DIGING. Te Zwijndrecht werd kort geleden een inbraak met brandstichting gepleegd en werd als dader aangehouden de land- bouwersknechl v B Dit werd in verband gebracht met een bij de Rotterdainsche politie ontvangen schrijven, geteekend Louise de P., waarin werd medegedeeld, dat men om den moordenaar van me vrouw Wilk te vinden, op een bepaalden weg te Zwijndrecht moest zijn, en daar woonde v. B. Dezen werden de duim schroeven aangelegd en hij bekende met twee Rollerdamsche vriendinnen Agatha V. en Louise de P'„ ide misdaad te hebben gepleegd. De -vrouwen zouden de wo ning zijn binnengegaan, mevrouw W. heb ben vermoord en beroofd en toen wa ren zij met hun drieën met den buiï van f72 naar Rotterdam getrokken, De vrouwen werden nergens gevonden, ook niet aan het door v B. opgegeven 'adres aan den Schiedamschen dijk Toen v. B nog eens ondervraagd werd, verklaarde yhij zelf den moord te hebben .gepleegd door haar 16 maal met een bijl op het hoofd te slaan. In zijn woning werden een met bloed bevlekte jas en broek gevonden. Toen echter bleek dat de aangehoudene niet in Januari, doch in December op een Maan dag verlof heeft gehad om naar Den Haag te gaan, heeft hij bekend het heele verhaal te hebben verzonnen. 0.a. had den schrijfproeven uitgemaakt, dat v. B. zelf den brief had geschreven. Het bloed in zijn kleeren moeten bij een of andere slachting daar zijn gekomen. De Zwijndreehtschc politie heeft den vreemden fantast, die bovendien ook nog een berooving te Rotterdam op zijn re kening had genomen, welke mededeeling ook alweer onjuist is gebleken, en die toch op zijn minst genomen een ernstige psychopaat moet zijn, natuurlijk gehou den in verband met de inbraak en de brandstichting. (Ingez. Med.) BUITENLAND. MIJNHARDT'S Doos SOct ^eelpijntableUen 30 en60ct l BU APOTH. CM DROOlSTCN (Ing. Med.) VELSCHILLENDE BERICHTEN. MIJN INDRUKKEN UIT AMERIKA door Dr. NEIL VAN AKEN. 10 d. hecht. De veroordeelde was in zegl dat niet meer te welen, doch dat hooger beroep gekomen. alle gasmeters werden gecontroleerd en Donderdagnacht is op den Liesbosch- weg onder Princenhage een groote auto bus in botsing gekomen met een goede rentrein. De chauffeur kon nog juist van den wagen springen. Een seconde later erd de carrosserie vau den auto geheel- Versplinterd. De deur vau den wagen kwam op een buffer van de locomotief terecht Enkele minuten tevoren was juist een gezelschap bruiloftsgasten uit de bus ge slapt. Het ongeva] liep zonder persoon lijke ongelukken af Te Venlo heeft een simpel meisje in een onbewaakt «ogenblik zich met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken. Haar zuster vond haar onder aan de trap, waarvan de ongelukkige, waarschijnlijk vluchtend, afgevallen was, geheel met brandwonden overdekl. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. De directie van de N.V. „Nieuw- Rollerdamscli Tooneel" heeft, aldus de Tel na de belofte om (en bale van den lOOOOOsten inwoner van Groningen een lo'oneelvoorstelling te geven, aan den dra maturg van het gezelschap, den lieer A de Hertog, verzocht een blijspel te schrij ven, dat speciaal voor deze voorstelling geschikt was, en waarbij de fsimpele, maar veelbeteekende titel van den lOO OOOsten donateur zou moeten inspireeren Dedi- DAT KOMT ER VAN. Men beschrijft Onder de Streep" in het Ilandelsbl. het volgende tafereeltje uit een tram De aandacht van alle passagiers is al spoedig gevestigd op een der binnenge komen e Een keurig overhemd, een pre cies geknoopte das. een colbertjasje, dat als aangegoten zit. Maar daneen rokA een vrouwenrok tol even over de knieën! "Wie had ooit gedacht, dat een van die jongemannen een meisje was'! liet schoeisel is weer volkomen in stijl mei de rest van hel toilet stevige bruine molières met rubberzolen Op het glad- geplakte haar een dopje, waarop menige dandy jaloersch zou kunnen rijn Men kijkt, sommigen onderdrukken een glimlach. Eén ding echter verstoort dc illusie van mannelijkheid een stel parels, als erwten zoo groot, prijkt als oorversier ing onder den hoedrand. En die sieraden, meer nog dan het eenvoudige rokje, ken het mannelijk uiterlijk hopeloos be lachelijk. Dal schijnt een van de passagiers óók le vinden. Hij houdt zijn oogen niet aï van de marineu-caricatuur (of is hel een vrouwen-spotbeeld?) maar de jongedame stoort zich in hel minst niet aan de fixeerende blikkpn. Zij heeft een avond blad opengevouwen cu schijnt verdiept in het buitenlandsche nieuws De tram staal stil, het jongmensch, dat zulke nauwkeurige studiën heeft ge maakt van zijn overbuur, slaat op. Maar voor hij den wagen verlaat, houdt hij een oogenbiik stil voor dc jongedame, slaat haar joviaal op den schouder en schalt met stentorstem „Kerel, dal gaat niet! Die parels moet je uit je ooren doen! Laai die dingen aan dc vrouwen over!" Twee seconden later springt hij van do treeplank. Dc mannelijke jongedame Icrijgt een kleur als vuur ;de passagiers lachen gu4 En ljjj de volgende halte verdwijnt de vrouw-in-colbert. Met haastige, groote slappen J Mogelijkheden der Amerikaan- sche toekomst. Ver-ziend heid van pionier en zakenman. Land- en Beursspeculatie. Snelle uitbreiding der indu strieën. New-York, 16 April. Er is niets, dat bij de beschouwing van elk gebeuren zoo op den voorgrond treedt als de naar het schijnt specifiek Amerikaansche karakteristieken: uitge strektheid, omvang en overvloed. Bijna alles zou kunnen berekend worden in veelvouden. Het is of wel zeer hoog, of zeer ver, of zeer uitgebreid. Wanneer men voor het eerst hiermede kennis maakt, is dit ook inderdaad duizeling wekkend en men moet noodgedwongen den mechanisohen geest bewonderen, die al deze elementen zoo vernuftig gebruikt heeft om dit geheel tot zuk een wel geordende, goed geregelde machine op te bouwen Hiertoe is vooral noodig geweest de man met visie. De pionier, die een halve eeuw geleden de prairieën doorkruiste, heeft naar alle waarschijnlijkheid een vermoeden gehad van de groote, Ameri kaansche toekomst. Het is de vér-ziend- heid van den kolonist, gepaard met den onuitputtelijken rijkdom van het nieuwe continent, die de Staten vereenigd, ont gonnen en verder opgebouwd hebben Dat de welvaart van Amerika steeds in stijgende lijnen kan beschreven wor den, is in hooge mate te danken aan het visionaire inzicht van den kolonialen Yankee. Niemand nu zal durven ont kennen dat speculatie nauw samenhangt met visie, daarmede als het ware zelfs identiek is. Wie niet waagt, niet wint, zeiden de ouden. En voorzeker is in Amerika veel gewaagd, veel gespecu leerd op de toekomst, veel verloren en veel gewonnen Het heeft harden arbeid vereischt, moed en durf. En dikwijls kwam liet overeen met wat een eigen zinnige wijsgeer eens heeft durven noe men, ,,met lossen teugel langs den af grond rijden". De kansen waren er immer, doch wer den niet steeds gezien en begrepen, niet altijd te rechter tijd gebruikt. Het is bekend, dat vele Amerikaansche rijk aards arbeiderskinderen zijn, en nog al tijd geldt de zegswijze, dat elke jonge, onbemiddelde Amerikaan een millionair in den dop is. Waardoor? Hard werken en slaven? Dat niet alleen. Vooral ook visie, speculatie-vermogen, een scherp zinnig uitzicht op de mogelijkheden der toekomst. Kan ik zeggen dat dit den Amerikaan in merg en been zit? Dat zou waarschijnlijk te veel gezegd zijn, maar het feit dat hij radicaal en hard handig durft afrekenen met oude en verouderde zakenmethoden, wijst cr wel op, dat zijn vooruitgang nauw samen hangt met zijn vooruitstrevend, specula tief inzicht betreffende de toekomst. Behalve in den zin als waarin ik zoo even het speculatief inzicht van den Amerikaan aangeduid heb, namelijk de ontginning en ontwikkeling van het Amerika, zooals wij het op den huidigen dag kennen, zijn er twee dingen waaraan de Amerikaan veel aandacht en belang stelling wijdt, hetzij hij zakenman of „be middeld" arbeider is. Dat zijn-, de land en de Beursspeculatie. Deze speculanten hebben New-York zien opbouwen. In de laatste 25 jaar hebben zij Chicago letterlijk hooren groeien, Califormë is tot een geciviliseerd paradijs geworden vlak onder 'zijn oogen en kort geleden heeft men Florida van een moerassig schiereiland tot een "Hof van Eden om- getooverd. Dat wil zeggen dat de spe culant den grond om-zich heen op enor me wijze heeft zien toenemen in waarde. En hij is daarom gemakkelijk te over tuigen dal die mogelijkheden nog be staan, dat geldbelegging in land de eeni- ge weg is om snel rijk te worden De bewijzen liggen immers voor het grijpen. Dat kan voldoende geïllustreerd worden met tallooze voorbeelden. Waarom zou hij dus geen grond koopen? Het zal im mers geweldig in waarde stijgen, naar gelang de ontginning vordert! Dat is evenwel niet altijd het geval. Grondver- koop wordt hier op groote schaal gedre ven door een ontelbaar aantal grond- makelaars en individueele maatschappij en, geholpen door een dure reclame campagne, een netwerk van kantoren en legio-enen handelsreizigers. Natuurlijk is de zaak niet altijd geheel zuiver op de graat en is het publiek meermalen gedupeerd geworden door zwendel op groote schaal. Dikwijls barstte de spe- culatieblaas. Verscheidene malen werd aan den landdobbelaar een stuk grond verkocht dat ergens in den Oceaan ligt» doch hetwelk voorgespiegeld was ge-

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 2