Ééiwé taint 8IJV0EB9EI VAN I>B VAN Woensdag 27 April 1927 No. 98 WINKELSLUITING h> WERKTIJD. Nog enkele afzonderlijke opmelScingen in aansluiting aan wat \ve Zaterdag schreven. Er is ons gevraagd, of in verband met de onbillijkheid tegenover patroons zonder bedienden, we het dan billijk zou den vinden, dat winkeliers mét bedien den wel zouden moeten sluiten, en de anderen niet. Neen, natuurlijk zou dal grof onbil lijk zijn, en als regeling heelemaal niet deugen. Maar daarmede is de andere regeling, waarbij ook de winkeliers zon der bedienden worden gedwou^Pn. niet goedgepraat. En is hel noodzakelijk of het een of het andere te nemen? We hebben Zaterdag o. a. opgemerkt, dat iedere tot nu toe voorgestelde regeling moét leiden tot een onzaligen dwang. En het is die dwang, gevoegd bij de onvermijdelijke vernietiging van koop gelegenheid, plus hel ongerief van het genegeerde publiek, die ons doen vragen, of al die bezwaren worden opgewogen door het te verkrijgen resultaat, 111 de toekenning van nog eentje uren vrijen tijd aan het personeel. En dan zeggen wij: neen' Dal weegt niet legen el kaar op. Dat komt dus neer op het betoog de voorgestelde regeling van deze bui tengewoon moeilijke kwestie deugt niet Laat haar dus liever rusten tot er iets beters bedacht is. En neem niet toch een bezwaarlijke regeling, alleen om iets te hebben. Ditzelfde geldt ook nog in een auder opzictil. In de toelicnting tol het werktijden besluit leest men o a. de mededeeling. dat bet oorspronkelijk in de bedoeling geiegen lieeft het aantal arbeidsuren per dag en per week afhankelijk te stellen van den aard van den arbeid, welke in een winkel wordt verricht, zoodat voor inspannenden arbeid een kortere werk- dmir zou worden voorgeschreven dan voor minder inspannenden. Dat zal iedereen een gezond idéé vin den Want geen sterveling zal beweren, dat alle winkelarbeid gelijk is. Maar het ging niet liet (rekken van zulk een scheidingslijn bleek onuitvoer baar omdat het winkelbedrijf zooveel overgangsvormen en combinaties ver toont. de winkels van eenzelfde type vaak nilccnloopend beklant zijn, en de nevenarbcid, die aan een bediende wordt opgedragen, vaak de inspanning van zijti arbeid bepaalt En dus bedacht men wat anders? Neen, dat niet Men maakte er eeir een heid van door voor allen negen uur voor te schrijven, or 50 uur per week. .Met liet gevolg natuurlijk, dat het voor zeer druk beklante zaken met enervec- rende expeditie te veel zal zijn. en on- noodig beperkt voor zaken waar slechts nu <mi dan de bestelling van een artikel wordt aangenomen. En het is ook tè bezwaarlijk geacht verschil (c maken tusschcn vrouwelijke en mannelijke bedienden, En toen is men ook daarvoor maar gaan genera liseeren voor allen gelijk. Zoo'n wetgeving is heel makkelijk Maar or zij redelijk is? Er ziju winkels die er wel rekening mee houden Maar voor een generalisatie bij de wet deugt het'onderwerp blijkbaar FEUÏUEm" Stormachtige Hoogten. Naar het Engelsch van EMILY BRONTE. Door W. A. Q. VAN STED3N. 86). Ik was zeker dat hij je je bekomst zou geven!" liet is een prachtige jon gen' Hij heeft den echten geest in zich. Hy weel ja, hij weel zoo goed als ik wie daar de meester moet zijn lii, hi, hi! Ilij deed je behoorlijk opkras sen t Hi hi, hi!" „Waar moeleii we heen gaan?" vroeg ik mijn neef, terwijl ik de spotternij van den ouden ellendeling, negeerde „Linton was wit en beefde. Ilij was! toen niet aardig, Ellen; 0, 'neen' hij zager vreeselijk uil, want zijn smal gezicht en groote oogen gaven een uitdrukking van waanzinnige maclitelooze woede te ken nen Hij greep de knop van de deur on schudde dien - zij was van 'binnen ge grendeld. Als je mij niet binnen laat, zal ik je doodengilde hij meer dan hij zei Dui vel, duivelIk zal je dooden, ik zaj je dooden! Joseph barstte weer los in zijn krake- i'igen lach „Hemel, dal is nel je vader! riep bijl bil. Dal is je vader! We 'hebben altijd Wat van beide zijden in ons. Stoor je er Tiiet. Is dat niet een aanwijzing van een prmcipieele fout in de voorgestelde methode? Er is ook gevraagd: waarom zou hier een vrije middag niet kunnen, die in andere landen wel kon worden voor geschreven? Er bestaat bijv. iets van dien aard in N. Zeeland en Australië, ook meenen we plaatselijk in Engeland Maar dat herinnert er weer eens aan dal sociale maatregelen geen uitvoerar tikel zijn, maar alleen geschikt voor ge bruik ter plaatse. Want in Engeland, en over hel algje- meen in de Commonwealths van Enge land, in Australië, de Kaapkolonie cd, heeft de vrije Zaterdagmiddag een abso luut ander karakter dan hier Hij is daar hel uitvloeisel geweest van den volko men sti'len Zondag. Voetbalwedstrijden, cricketniatches, wedrennen en andere fes tiviteiten kennen die landen niet op Zon dag Die zijn voornamelijk op Zaterdag middag gezel. Die Zaterdagmiddag is voor de bevolking dé groote mididag voor sport geworden Ileel anders dan hier, waar de Zondag voor die metsten daartoe dient En wie de Engel sche sport-rage kent, be!- grijpl dat daardoor op dien Zaterdag* middag ook heel weinig gewinkeld, wordt Ook al weer geheel anders dan hier. En bijgevolg zijn daar op verschillende plaat sen de winkels op Zaterdagmiddag dicht, en 's avonds weer open Maar dit gaat in ons land niet, en daarom moest het voor ontwerp zulk een zonderlióg Iredenksel van plaatselijke voorschriften voor an dere middagen voor alle winkels of voor «roepen voorstellen Maar dat maakwerk heeft heel weinig aantrekkelijks BINNENLAND. 'EEN HULDE VAN OOSTENRIJIiSCHE KINDEREN. l'it Weenen wordt gemeld dat van daar aan Prinses Juliana ter gelegen heid van haar 18den verjaardag een al bum wordt gezonden als uiting van dank van negentig duizend Oostenrijk- sclie kinderen, die in Nederland gastvrij heid hebben genoten. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR ENGELAND' In ïnededeelingen in de „Daily Chro nicle" over het aanstaande Londensche Society-seizoen wordt o a. bericht, dat de mogelijkheid bestaal van een bezoek van Koningin Wilhelmina en Prinses Ju liana aan 'de Engelsche hoofdstad. (Telg.) UIT DE PERS. Dr. de Visser over de R K staatkunde en de A n t i-R e v. I11 een inleidend woord lot een bun del histovisch-polilieke geschriften van jhr mr. A. F. de Savornin Lohmau, heeft dr. Th J. de Visser in het licht gesteld, dat de Roomsche politiek in de laatste paar jaren de ontstane toena dering lusschen C. H. en A. R. in den weg is getreden. Met de naluunijke, voortschrijdende macht der roomschen gaa? het streven gepaara, speciaie Roomsche wenschen te brengen op hel gebiea van het staat kundig leven, en dat nog wel, terwijl er op parlementair gebied samenwerking niet de A R. en C. II. bestond. „Wij herinneren, zegt schr., aan de door hen gewensclile opheffing van het processieverbod; aan de door hen ver langde bestendiging van het gezantschap bij liet Vaticaanaan dc door hen be geerde wijziging van artikel 177 van het Indisch Regeeringsregiemenl. Het is be grijpelijk. dat dc Roomschcu, wier in vloed letterlijk op elk gebied, tengevolge hunner energie, grooter en «rooier is geworden, dezen ook willen aanwenden op politiek terrein Maar het dunkt 011s, nieL van juist inzicht in de staatkundige veruoudingen in ons land te getuigen niet aan, Ilaretou. jongen wees niet bang hij kan niet bij je komen' „Ik vatte Linton's hand en trachtte hem weg te trekken, maar hij gilde zoo ijsclijk dat ik niet durfde voortgaan Ten slotte werden zijn kreten verstild door een vreeset ij ken hoestaauval; er gutste bloed uil zijn mond, eu hij viel op dein grond. „Ik rende ziek van schrik den hof in, om Zillah Ze hoorde mij spoedig, ze melkte de koeien in een loods achter de schuur; haastte zich van haar werk en. informeerde wat er aan de hand was. „Ik had geen adem over om uit ie leggen; maar trok haar naar binnen en keek om naar Linton. Earnshaw was te 'voorschijn gekomen om het onheil dat hij aangericht had te onderzoeken en hij was bezig het arme schepsel naar boven te brengen. Zillah en ik stegen achter hem naar boven; maar hij (liield mij tegen lboven aan dc trap en z.ei dat ik niet naar bnineu inoest gaan, dat ik naar huik moest gaan Ik riep uil dal hij Linlon gedood had en ik wilde binnengaan. ..Joseph deed de deur op slot eu ver klaarde dat ik niets van dien nonsens zou doen en vroeg mij of ik van plan was even gek te zijn als hij ,.Ilc stond te schreien lot de huis houdster weer verscheen; ze verzeker de dat hij heel gauw beier zou zijn., maar niet als ik zoo bleef gillen eu leven \pn zelfs ontoelaatbaar te zijn, wanneer men daarbij voor eigen, afzonderlijke idealen gaat ijveren. Op dit punt heeft de anders zoo "beleidvolle Hoomsche staatkunde gefaald Zij onderschatte zoo wel hel protestanlsch gevoelen van vele Christelijk Hislorischen en ook' van met weinige Anti-Revohitionnairen, als het brandend verlangen van velen ter lin kerzijde om, naar Schacpman's woord, een knuppel te werpen in het rcchtsche hoenderhok en een einde te maken aan het gehate bewind-Calvijn. Velerlei zijn de gevolgen van die po litiek voor de staatkunde hier te lande Allereerst is daardoor de antipapisti sche beweging in slerke male gevoed. Moei dit reeds uit een oogpunt van verdraagzaamheid worden betreurd, te meer F dit het geval, nu daardoor ver splintering der rechtsche protestantsclie groepen in dc hand gewerkt wordt. Zoowel bij Chrislelijk-IIistorischen als bij Anti-Revolutionnaircn is dit merk baar. Allerlei nadoelen vloeien hieruit voort De natuurlijke en gezonde ont wikkeling "liunner partijen wordt er door belemmerd; inwendige tweespalt dreigt daaruit te ontstaan; de kracht in het parlement wordt er door verzwakt, het élan zoo licht gebroken. Bovendien komt tegenover deze verdeeldheid onder recht zinnige protestanten de tot nu 'toe be waarde eenheid en sterkte van Room schen en Sociaal-Democraten des te scnoonev uit. ten bate van beider staat kundige belangen, en bereiken de dis- sentieerenden alzoo het tegenovergestel de van hetgeen zij hoopten. Toch en dit is een tweede gevolg van deze o.i onjuiste roomsche staat kunde zal de roomsche. staatspartij daarvan zelf straks nadeelen ondervin den. Niet dal voor haar de kans op hefi verkrijgen van dc genoemde roomsche desiderata voor goedf fs verkeken. Inte gendeel. zij iiehoeft slechts een vinger uil te slekcn naar vrijzinnig-democraten en sociaal-democraten, of deze vruchten vallen in haar school In dit opzicht) geldt de spreuk Rome kan wachten, want Rome is eeuwig Maar juist die we tenschap wordt steeds sterker prikkel voor de warme democraten in haar mid den om haar lol loswikkeling Ie dringen uit de omarming der overige declen der rechterzijde In een wo;urd al staal die partij thans in hare eenheid ook in het parlement zeer sterk, het gemis aan een dc rechterzijde samenbindend gemeen schappelijk doel, in een regeeringspro- gram belichaamd, werkt leu slotte ook ontbindend in haar lering, en zal voor haar in de toekomst groote bezwaren opleveren, waar zij (leu iiiuerlijkon sa menhang wil bewaren In de derde plaats werkt hclgeen plaats vond' zeer ongunstig op de onderlinge verhouding tusschen de voorheen samen werkende groepen De Vrijheid, die men nu tegenover elkander meent te bezitten, leidt gemakkelijk tol daden, die verwij dering in de hand werken of tegenstand ■uitlokken Zioowél iu het parlement als in de pers Z<elfs is hel gevaar van re actie niet uitgesloten. Het is dan ook veel gemakkelijker dergelijke banden te verbreken dan te hechten En ook wan neer men ter verbetering dier veho|u- dingen in 's lands belang de grootste voorzichtigheid in acht neemt, ontaardt de vervreemding zoo gemakkelijk in ver koeling. indien niet in erger Geldt dit inzonderheid dp. verhouding lusschen roomschen en cliristelijk-historischen, on willekeurig werkt dit onlc op die lusschen anli-rcvolulionairen en chrislelijk-hislori- sclien terug Naar male genen moenen (lc roomschen bij de verwezenlijking,hunner plannen te inoeten steunen. omdat hel hier naar hun gevoelen niet om begin selen gaat, die in strijd komen met de hunne, naar die male dreigt een lang zame verwijdering Lusschen hen on de christelijk-hislorischen die Van oordeel zijn, dal lüer wél degelijk protestantsclie beginselen op bet spel slaan. Hel gevaar is niel denkbeeldig, dal mcl dc toene mende sympathie voor hen bij de room schen, een verslappend verwantschaps gevoel mei hen bij de christelijk-hisl(p"2- sclicn gepaard gaat maken, en ze pakte mij en droeg mij hij- na het huis in Ellen, ik was oi> het punl 0111 miin haven uit mijn hoofd te rukken' Ik snikte en weende zoo dat mijn oogen bijna blind waren, en de schurk waarmee je zoo sympathiseert stond tegenover mij en vermat zich 'mij lolkens fe verzoeken, stil te zijn en Ie ontkennen Tlat 't zijn schuld was en ten slotle verschrikt door mijn verzekeringen dat ik liet papa zou /ég gen en dat hij in de gevangenis gebracht zou worden en opgehangen, begon liij zelf te huilen en ijkte naar builen om zijn laffe aandoening te verbergen. „Nog was ik hem niet kwijt; toen zo mij ten slotte dwongen 0111 tc vertrek ken en ik ongeveer een honderd e] van het huis verwijderd was, kwam hij plot seling uit de schaduw van den wegkant te voorschijn, greep Minny bij den teu gel en greep mij vast. „Juffrouw Qatbarina, ik hen heel ver drietig." begon hij, ,.maar hel is te erg „He gaf hem een striem met ruqin zweep, misschien met de gedachte dal hij mij wou vermoorden Ilij liel mij los, ■terwijl hij een van zijn afschuwelijke vloeken donderde, eu ik galoppcerdje meer dan half van zinnen naar huis „Ik wenschte je dien avond geen .goe den nacht en ik ging 'den volgenden avond niel naar "Wuthering Heights ik ver langde heel sterk te gaan: maar ik was Uit Stad en Provincie. Dit Middelburg. Gisterenavond vergaderde in de Rakkerskamer van 'l Schuttershof het be stuur van de Vereeniging „Uit het Volk -Voor het Volk" met de vertegenwoor digers van groepen, scholen enzdie zullen deelnemen aan den lichtstoel op Zaterdag 30 April a s Wij hebben deze vergadering bijgewoond en de bespre kingen gevolgd en zijn daarom in de ge legenheid een en ander medé te doe len over hetgeen Middelburg op Julia- nadag lc wachten staat Des morgens te 8 uur zal de groote klok van den Abdij toren beginnen te luiden en het bestuur van Uit hel Volk zou hel zeer op prijs stellen als zoo veel mogelijk op dat oogenblik, de vlaggen werden uitgestoken, wat direct een feestelijk aa nzien aan de stad geeft. De klokken blijven luiden tol haif ne- gen Voorloopig zal dan ieder wel aan het werk blijven ,doch zich met oranje getooid op straat begeven, als hij die passeeren moet. Te twaalf uur zal hel wederom de Lange Jan zijn, die feestklanken doet hooren, doch nu niel zoo plechtig, daar het tot een uur de heer Fer- werda zal zijn die op het carillon volks- en andere nationale liederen ten beste geeft. Terwijl van half drie tot half vier dezelfde musicus een orgelconcert geeft,, uitgaande van de kerkyoogdij der Ned. Hcv. Gemeente, begint om half drie een matinee van het Middelburgsch Muziek korps op het Molenwater, 'hetwelk tot hair vijf daar de feeststemmming zal verhoogen. Hel hoofdnummer der feestelijkheden wordt echter lot des avonds bewaard, n.l. de lichtstoel. De deelname aan dien stoel, is zeer groot. Medewerken leerlingen van de Openbare scholen A, B, C, G, J, en K; de bijzondere scholen Motenwater, Singelslraat, Ileerengrachl, Gravenstraat, R-K. school, Rijksleerschool, Ambacht school, Chr. Kweekschool, kinderen van Kinderzorg cn meisjes en jongens pad vinders. Verder zullen er wagens zijn van de gymnastiekvereenigingen Mediolnirgum en Achilles en van de firma Schulle en Thieme, auto's van de buurtcommissie Langeviele en Potlemarkt, van den heer Adr C van de Kamer van de Zuid- Hollandsche Bierbrouwerij on van den Chr. Geheel Onthoudersbond Dit alles zal worden voorafgegaan door een auto mei bestuursleden van Uit het Volk en zullen de tamboers en hoornblazers van de Padvinders, het Middelburgsch Muziekkorps en hel muziekgezelschap vau den Houthandel Walcheren voor muzikale begeleiding van den stoel zorg dragen. De groepen, die te voel zijn, komen in hei Schutte»shof bij elkaar, de wagens voor liet Hospitaal en de muziekkorpsen in het Schultcrshofslraatje Als de tram van hall negen de Langeviele door is, zet de stoet zich in beweging langs de vol gende route Langeviele, Markt langs het Stadhuis), Langedetfl, St. Janstraat, Tnrf- lcaai Kouingsbrug. Hier wordt de stoet in twee doelen gesplitst, het achterste deel gaat langs de Kade verder, hel voorste deel langs Koren- en Kinderdijk- Rij dc Spijkerbrug komt alles weer bij elkaar en gaat hel over den Ballcau- porl, Hotterdamsche Kade, Nederstruat. Veersche Singel .Koepoortbrug, Molenwa ter, K Hcerengraeht, Ileerengr Kromme Weele, Vlasmarkt naar de Markt. Vooral op de Kaden, vanaf het Bolwerk ziende op den Singel en van af Zuid- en Pen- ninglioeksingcl zal de stoel zeer goed te zien zijn Trouwens' er wordt dringend verzocht niet naast den stpel mede te loopen wat het zicht er op zoo zeer be neemt Bij aankomst op de Markt gaan de loopende deelnemers aan de zijde van dc Lange» iele het verhoogde deel van het plein op en stelt de muziek zich te- vreeiud opgewonden en vreesde soms te hooren dat Linton dood was, en sidderde dan weer bij de gedachte Hareton te ont- moeten. „Op deu derden dag vatte ik moedleu minste ik kon geen langer uitstel ver dragen en sloop opnieuw weg. Ik ging om vijf uur cn liep, daar ik meende dal het my zou lukken om ongemerkt het .huis binnen te sluipen en naar boven naar Linton's kamer. Maar de bonden koudigden mijn nadering aan. Zillah inl ying mij en met de woorden dat de jon gen „aardig opknapte', liet ze mij in een klein, nel. met een vloerkleed voorzien vertrek, waar ik, lol miin (Onuitspreke lijke vreugde Liutou op een kleine sofa zag liggen, terwijl bij een van mijn boe ken las Maar hij wilde een heel uur lang noch met mij spreken noch naar mij kijken. Ellen. Hij heeft zulk een ongeluk kig humeur - en wat mij geheel ver bijsterde, toen hij zijn iuond opendeed was dat 0111 den leugen te uiten dal ik hel tumult veroorzaakt had eu dat Ha reton geen schuld had! „Daar ik niet in staat was 0111 te antwoorden,, behalve hartstochtelijk, stond ik op en liep hef vertrek uil. Hij /joUd mij een zwak „Öalharina" achternaHij rekende er niet op om zoo geantwoord te worden: maar ik wilde niet lerugkee- ren; en de volgende morgen was het de tweede dag waarop ik thuis bleef, bijna besloten om hem niet meer te bezoeken. (Ingez. Med genover hel Stadhuis op, terwijl de wa gens rontl het verhoogde deel rijden, liet publiek wordt verzocht hel verhoog de deel en een strook daar rond vrij te laten. Taptoe. volksliederen enz zulks tijdens beugaalsche verlichting zullen hel slot vormen van de oflicieele leestviering Ten slotte zij nog gemeld dat het he stuur van „Uit het Volk" zich tot dc winkeliers zal wenden met hel verzoek hun winkels voor dien avond om 8 uur te sluiten, opdat ook zij en hun personeel deu liclitsloet kunnen gade slaan Doch tevens zal het zeker gewenscht zijn de étalages verlicht te laten en ook zullen particulieren het feestelijk aanzien kun nen verhoogen door hun ramen te ver lichten 1 en slotte nog dit, mocht moeder de natuur hel doorgaan van den stoel niel mogelijk maken, dan zullen Ie 0 uur de bekende vlaggetjes op den Toren wor den geplaatst In hel jaarverslag 1926 van den Middelburgs che Bestuurdersbond wordt in de inleiding o a opgemerkt- Moesteu wij in het vorig jaar pessimis tische klanken doen hooren betreffende den economischen toestand 111 nog erger mate is dit ook nu het geval De werk loosheid in bijna alle bedrijven, was dit jaar groot. Hel aantal werkloozendagan is bijna hel dubbele van het vorige jaar. Was het aantal werkloozeudagon in "21 1012Din 1925, 14000. in 1936 be droeg hel aantal dagen 25(598 Een der gelijke groote werkloosheid is in de 31 jaar dat de M B B bestaal, nog niet voorgekomen, ook niet proccnlelijk naar het ledental berekend. De oorzaken van deze groote (werkloos- heid zijn velerlei, de hoofdoorzaak is wel de algemecne verarming van Europa, tengevolge van den wereldoorlog Niet te ontkennen is dal door het Ge meentebestuur vergeleken bij vele ande re gemeenten, veel wordt gedaan ten be hoeve dei- werkloozen. doch, hoe prij zenswaardig dit ook zijn moge. er zal naar de meening van den Bond gestreefd moeten worden na-ir meerdere industrie, om de werkloosheid te bestrijden Bctreffendd hel ledental kan liet be stuur meer optimistisch gestemd zijn. daar dit steeds een stijging te zien geeft, van 822 leden '25 oj> 958 leden '26 Echter de aangesloten afdeelingen ver minderde met een. doordal de afdeeling van den Bond van Arbeiders In het Sla- gersbedrijf wegens gebrek aan belangstel, ling inoest worden oj>geheven Als ver- neugeua ten wordt vermeld Je groote vooruitgang van de Afd Transportar beiders, die met de afd Fabrieksarbei- ders de grootste ledenaanwinst hadden. De overige afdeelingen bleven vrijwel stationnair In het algemeen is het jaar 1926 een rustig jaar geweest, wat voor een «root deel te danken is aan hel feit dat ver schillende organisaties een landelijk col lectief contract hebben loopen. waardoor plaatselijke actie dan ook vrijwel uitge sloten is Ook de groote werkloosheid heeft van zelfsprekend haar invloed uitgeoefend op het voeren van actie, zelfs daar waar een flinke actie noodig was. moest met de economische toestanden rekening worden gehouden Niettemin voerden toch verschillende afdeelingen actie, die voor een deel resultaten opleverden Vermeld wordt de herdenking van hel '25-jarig jubileum, het Meifeest, bemoei ing met de werkloosheid. Daarna volgen een aantal beknopte gegevens uit de jaai'verslagen van de aangesloten af deelingen. Het bijgevoegde jaarverslag van hel „Maar hel was zoo ellendig 0111 naar bed te gaan en op te staan, en in hel ge heel niets over hem te hooren. dat mijn besluit als sneeuw voor de zon versmolt, yoor het nog behoorlijk vaststond. Het had eens verkeerd geschenen om de reis te maken nu scheen het verkeerd er mee op te houden. Michael kwam om te vragen of hij Minny moest zadelen; ik zei "tja", en overwoog dal ik een plicht vervulde toen ze mij over de heuvels droeg „Ik was gedwongen de voorste ramen voorbij te gaan om m den bof te komen; hel h id geen nul te beproeven mijn aan wezigheid te verbergen „Dc jonge meester is in hel huis," zei Zillah toen ze zag dat ik mjij' maar de ontvangkamer begaf. .Ik ging binnen; Earnshaw was daar ook. maar hij verliet terstond het vertrek. .Janion zal half slapend iu deu «rooien leuningstoel ik ging naar het vuur en begon op een ernstigen toon terwijl ik gedeeltelijk meende wat ik zei— Als je mij niet moo«l, Linlon, en als je denkt dat ik met opzet kom om je te kwetsen, en beweert dat ik dat eiken keer doe, is dit onze laatste ontmoeting; Iaat ons elkaar vaarwel zeggen; en zeg Mr. Ileathcliff dal je geen verlangen hebt om mij te zien. en dat hij niet meer leu gens moet liedenken over de kwestie. iWMlfU

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5