-voorbeeld wordl aangehaald do posl- •«I'li tusscheii Kapelle on fersekc in hol jongste nummer van dat blad publiceert de Ned. Heidemaatschappij •een antwoord De bedoelde hoomcil zoo schrijft ze ;i zijn in 1921 door ons gesnoeid, terwijl in een reeks van jaren vóór dien hier niet door ons werd gesnoeid of geadviseerd Toen wij hier in 1!>2I kwamen, was de vorm der hoornen vrij goed en behoefde er in het tol n« toe gevolgde systeem weinig verandering te worden gebracht I r werd gezorgd, dat alle boom en weer op één top kwamen dn! iiinr boven groeiende zuigers wer den verwijderd cn dat te zware zij takken wal werden ingekort Ook wer den dc boOrncn weer wat opgekroond, doch dit houdt bij ons gelijken tred met den lengtegroei van don hoont. Als regel stellen wij hier de verhouding der lengte van het onvertaklo gedeelte tol de lengte van de kroon als 1 2. Een voorbeeld van onze snoeiwijze is nou te zien bij den SLocdam op het weg gedeelte van daar naar Middelburg De weg is hier betrekkelijk smal en toch heeft niemand last van de vertakking. Doch deze methode deugt dus niet! Klaarblijkelijk wil schrijver meer ra dicale regelen! De leugtegroei moet worden bevorderd, slechts kleine zij takjes mogen blijven zitten. De boom moet op deze wijze naar boven, gedre ven en op den postweg tusschen Ka pelle en ferseke is men (hans bezig om de gedurende oen aantal jaren ge maakte fouten te herstellen Wij hebben ons hier ter plaatse overtuigd, doch zouden dit aldus willen corrigeeren „Op dezen weg is men thans bezig do hoornen zoodanig toe tc takelen, dal én natuurschoon én be- schaduwinp van den weg voor meer dere jaren verdwenen zijn Men heeft bijna alle takken afgebedeld .zoodat slechts enkele dunne twijgjes op groo- te hoogte boven den grond zijn blijven zitten. T alloozc groote wonden overdek ken te stammen." Wal is hier de fout? In de eerste plaats deze, dat men hierbij nog maar steeds te veel vergeet .dat snoeien een noodzakelijk kwaad is. dat' zich in verband hiermede sleeds moet beper ken tot het uiterst 'noodige Elk snoeien is een ..operatie" voor den boom. waar onder hij zich waarlijk niet zoo won derwel zal gevoelen als de heer Van de Plassehe meent Ifel is dan ook een algemeen bekend feil, dat hel le jaar na rle snoeiing een kleinere jaarring wordt gevormd en de groei dus ge ringer is. Dit kan toch ook hiel an ders. wijl men organen wegneemt, die de bouwstoffen voor het hout moeten, verzamelen I En hierin zil juist de groo te fout van hei beloog. Schrijver meenjt werkelijk nog. dal de snoei als een soort •»ïroeiprikkel" is ie beschouwen, zoo ongeveer <>p één lijn le stellen met be- niestinu Hij wil ook iepenziekie floor dezen ..groeiprikkel" bestrijden IIoc worden hier oorzaak en gevolg door elkander verwardI I-aten wij u hier dan de verzekering geven, dat door elke groei verzwakking waaronder in de eer ste plaats ook het snoeien resorteert. de leans op iepenziekie grooter wordt! Een sterk gesnoeide hoorn is door de vele snoeiwonden veel bevattelijker voor iepenziekie dan ren niet gesnoeide. Geen enkele deskundige zal dit ook maar één oogenblik betwijfelen I)e Ned IJ Mij geeft echter toe dat ditzelfde middel wordt toegepasl ter bestrijding van de iejienziekte Maar dit zit als volgt Men neemt aan. dal de infectie van uit de knoppen en jongere Twijgtjes dóór do zwaardere takken naar den stam woeker 1. Door een aangetasten iepenboom zoo spoedig mogelijk zeer sterk in te snoeien, tracht men dus het nog gezonde gedeelte te isoleeren Het is dus een noodsprong een gevaar lijke operatie om den ziek,en boom nog te behouden. Dat de door den tuinbouwromulent aanbevolen snoeimethode ook wel met succes in Zeeland wordt toegepast, is waar voor iepen op een boerenhoeve waar wortelruimte en krachtige grond is. Maar laanhoomen, wier groeiomstan- digheden over 't algemeen zeer ongun- gunstig zijn door de afsluiting van het wegdek moeien anders behandeld wor den. x De rijkstuinbouwconsulent antwoordt hierop dat de strekking van z*jn ar tikel was dat men goed doet de boomen in hun jeugd op de juiste wijze te snoeien, daar anders ingerepen moet worden, zooals dit bij genoemde boo men het geval is. Wanneer in 1921 de Ned. Heide Mij. „de te zware zijtakken'" geheel had weggenomen, inplaats van „wat ingekort zooals zij in bovenstaand artikel zelf erkent, was het niet noodig geweest, om nu deze te laag vertakte boomen zoo toe te takelen Aan de boomen langs den weg van den Sloedam naar Middelburg is duidelijk le zien wal het resultaat is, wanneer men op te geringe hoogte dikke zijtakken laat zitten. Men is ook daar bezig ze weg te nemen, terwijl bij de boomen waar het nog niet gebeurd is, deze bewerking in de volgende jaren zal. moeten plaats vin den, daar anders geen voldoende stam- hoogte wordt verkregen. De snoeimelhode van de Ned. Heide Mij. is dus veel radicaler - dan die, welke de ervaren Zuid-Bevelandsche snoeiers loepassen. Dezen laten n.l, geen dikke zijtakken lot ontwikkeling komen voordal de vereischtc stam- hoogte is bereikt cn behoeven daardoor nooit zoo sterk in te grijpen. De schrijver is hel geheel eens met de Xed. Heide Mij., dal de snoei als een noodzakelijk kwaad moet voorden be schouwd door haar verzwakkende wer king oj) den boom, wanneer we die in zijn geheel beschouwen Dit neemt ech ter niet weg. dat door het wegnemen van bepaalde lukken de overblijvende in een gunstiger positie komen met betrekking tol de hoeveelheid voedsel, vocht en licht. Wanneer nu de Heide Mij een ver klaring tracht te geven van d.e bestrijding der ïepenziekte door het snoeien. be- paalt zij zich tot boomen, die reeds zijn aangetast en waar de snoei bestaat in hel wegnemen van aangetaste takken, wat natuurlijk zeer voor de hand liggend is, en op Zuid-Beveland ook met succes wordt toegepast Dit is echter een ge.- heel andere kwestie. De steeds op Zuid-Beveland toegepast© en op ervaring gebaseerde snoei leidt geenszins tol ..kwijnende en sterk achter uitgaande beplantingen". Mede door on zen krachtigen bodem wordt bereikt, dat men een waarde vollen boom krijgt, die op onze smalle wegen het verkeer niet hindert, en, wat natuurschoon betreft, niet onderdoet voor de boomen, die vol gens de methode der Ned. Heide id ij. worden gesnoeid. Het zou er met het natuurschoon treurig uitzien op Zuid-Beveland, wan neer de finantiëele prikkel lot het plan ten van boomen ontbrak. Iloe men hier over echter ook denkt, hel is in ieder ge val noodzakelijk, dat de snoei in overeen stemming is mei de omstandigheden en dat dus de boom zoo snel omhoog wordt gekweekt als in verband met den wind mogelijk is, zoodat het verkeer geen hin der ondervindt en een waardevolle boom na verloop van jaren kan worden ge-, rooid. Wanneer dan ook de iepenboom, in verband met de iepenziekte, door een andere boomsoort moet worden vervan gen is het wel van belang; het finantiëele resultaat in aanmerking te nemen, want anders zaï de beplanting zich spoedig bepalen tot die langs de Rijkswegendaar particulieren en andere lichamen in een zoo intensieve bouwstreek als Zeeland weinig voor het ideeie voordeel gevoelen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. I n d, Stoomvaartlijnen. Grotius. 22 April v. Singapore, Batavia n Amsterdam. Vondel. 22 April v m. 7.31 u. 310 mijl ZZ.Oost van Valentia, Batavia n. South ampton en Amsterdam. Mocna. 23 April v in v. Genua, Batavia n. Amsterdam. Seinbilan. 22 April le Belawan. Batavia n. Amsterdam. Kidoll. p 22 April Dungeness, Amster dam n Batavia. Kambangan, p. 21 April Sagres, Bata via n. Amsterdam. Palria, p 23 April vm. 8 u. Ouessaut, Rotterdam n Batavia. Kertosono. 23 April n.m 1 u. v. Lon-, den Batavia n Rotterdam. Kodoe. wordt 2! April v.m. I u. v, Batavia te Rotterdam verwacht. Kawi p 22 April n.m. 5 u. Suez, Bata via ii Rotterdam Toba 23 April le Rotterdam v. Batavia» Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Nieuw Amsterdam 25 April v.m. te Ply mouth verwacht, New York n 'Rotterdam. Volendam, 23 April v. New -York n. Rotterdam. Edam, p. 22 April Vlissingen, Rotter dam 1 v. Antwerpen n. New Orleans. Leerdam, 22 April te New Orleans v. Rotterdam Rotterdam 22 April te New Yoric v. Rotterdam. VERSCHILLENDE BERICH TEN. Eenige maanden geleden viel de 53- jarige L. J te Eindhoven bij het ver richten van herstellingen van 't dak van zijn woning. Hij werd in het ziekenhuis verpleegd en kon dit onlangsn verlaten. Hij bleef echter klagen over inwendige pijnen Gisteren is hij overleden. Te Oss heeft opnieuw een brutale overval plaats gehad Drie gemaskerde mannen braken des nachts de deur open van de woning van landbouwer J H-, die in de Hoogheuvelsche steeg' alleen woont. Toen tij zagen dat de bewoner wakker was geworden, sloe gen zij de lamp stuk, grepen H. bij de keel, eischten zijn geld terwijl een der mannen een geweer op hem richtte. II verklaarde geen geld te hebben, waar op de heele woning werd doorzocht. H. verzette zich hevig, liep bloedende hoofdwonden op en bleef zoo lang schreeuwen dat de boeven aftrokken, slechts een broek medenemende, waar in zich een porlemonn&ie met f8 be vond. Dc politie heeft nog geen spoor van de daders gevonden. Door het schudden van een pas- seerende vrachtauto viel bij de familie in 'I V. op de Ged. Biersloot te Vlaardingen een volle koffiepot om, die op een lichtje op de tafel stond. De moeder zat den koffiepot kreeg de kleine over het lichaampje, waardoor zoodanige brand wonden ontstonden, dal opneming in hel ziekenhuis noodzakelijk was. Donderdagnacht werd de landbou wer V onder dc gemeente Fijnaart ge wekt door geklop op de deur. Op zijn vraag met wie- hij te doen had, werd hem geantwoord „politie'. Toen V daar op de deur opende, stond hij tegenover een gemaskerd persoon, die een revol ver op hem riclilte en hem dreigde te zullen neerschieten, zoo hij hem geen geld gaf, aldus de ,,'s-Hert. Crl." Hevig ontsteld overhandigde V. hem een be drag van f 100, waarop de bandieten er stond er buiten .nog ecu op wacht ijlings de heenen namen De vader en zoon J. en A. O tc Raamsdonksvcer, die zich bij de politie aldaar hadden aangemeld als de daders van den doodslag op zekeren L. v. S op Zaterdag 16 dezer en in het huis van bewaring waren opgesloten, zijn thans weer op vrije voelen gesteld. Terwijl dc landbouwer Arn. Wel len te Kessél op zijn land aan het aardappelen-poolen was ontstond er ru zie tusschen hem en den vroegere» pachter V K Deze sloeg Item met een hark neer _Na zijn daad gepleegd tc hebben ging K. geneeskundige hulp ha len en meldde zich vervolgens bij de politie aan. De toestand van het slacht offer is zeer ernstig. Op een hoogoven bij Krefcld heb ben Zaterdag drie mannen die te dicht bij het vuur kwamen, ernstige brandwon den opgeloopen. Een hunner is reeds overleden Twee meisjes van 15 jaar uit Backbarrow in Windermere, die het boscn in gegaan waren om anemonen te plukken, zijn achtervolgd door een zevental herlebokken. De meisjes, die geen kans zagen aan de dieren te ont komen, klommen ten slotte in een boom, 'van waar zij om hulp riepen. Niemand hoorde haar echter en zij werden ger ui- men lijd door de dieren belegerd. Toen de herten zich eindelijk verwijderd'had den, klommen de meisjes naar beneden en trachtten, van boom tot boom gaan de, op den straatweg te komen Toen kregen de herten haar opnieuw in de gaten en een nieuwe jacht begon. De meisjes hadden intusschen den straat weg bereikt en slaagden er in te ont komen. Doodelijk verschrikt kwamen zij thuis. Op 20 Maart is in den cxpreslrein JogjaKrojaCheribon- Batavia dood slag gepleegd. Na het vertrek uit Koe- loardjo kregen tusschen deze plaats en Preraboen 2 inlanders zulk een hoogloo- penden twist over een vrouwenkwestie, dat cén hunner zijn mes trok en den ander morsdood stak, waarna de moor denaar hel lijk van zijn slachtoffer uit het coupé-raam wierp ter zijde van de 'baan. Eén der overige passagiers trok aan de noodrem Dc trein stopte, het lijk werd gevonden en met den dader overgegeven aan het bestuur te Prem- boen. voor het verder onderzoek. Op een overweg bij Grimm en in het district Stettin is Zaterdagochtend een vrachtauto met aanhangwagen in botsing gekomen met een trein. De auto en aanhangwagen geraakten in brand en werden totaal vernield De chauffeur werd gedood, zijn metgezel was tijdig uit de auto gesprongen. De trein kreeg een uur vertraging. BROTELLA-DARM-DIEET, in plaats van laxeermiddelen. Verkrijgbaar bij de N.V. v/h. C. A. SCHULTE Go., Oude Zaak. (Ittgez. Med.) BU1TENLAN D. LONDENSCHE BRIEVEN. Vair-onzen Londenschen Correspondent. Het dichtst bevolkte eiland. Londen, 19 April 1927. In 1921 is er in Brittanje een volks telling gehouden; en zooals dat met cij fers en hun afleidingen gaat, heeft het lang geduurd, precies een half dozijn ja ren, voordat men kennis kon krijgen van een gedetailleerden uitslag. De uitslag is nu op Paaschmaandag bekendgemaakt. Er blijkt uit, dat de bevolking van dit eilandrijk in 1921 37.750.000 bedroeg en dat het aantal vrouwen dat van de man nen met 1.700.000 overtrof. Dit vrou welijk surplus is aanzienlijk Ook voor dat deze telling werd gehouden, was zijn aanwezigheid wel bekend. Het bleek (en blijkt, want het is zeker die zes jaar, die na de telling zijn verloopen, niet minder geworden) uit een belangrijk overschot aan vrouwelijke arbeidskrachten. Schier op alle gebied overtreft het aanbod de vraag in de zaak van vrouwelijk emplooi. Zelfs in een voor vrouwen toch nog min of meer uitzonderlijk beroep als dat der geneeskunde zijn er voor haar niet ge noeg plaatsen beschikbaar. Het aantal vi ouwelijke dokters, vroedvrouwen en verpleegsters gaat boven de behoefte uit, al is het verschijnsel niet zoo sterk als b.v. bij het bedrijf voor de iilm, waar in de verhouding tusschen geplaatsten en afgewezenen 2 100 is. Maar in dit geval moet men uiteraard rekening hou den met dc vooral in de moderne vrou wen krachtig werkende eerzucht zich faam en luister le verwerven door mid del van de verlokkende rolprenten. De vrouwelijke ontgoochelingen in dit spe ciale bedrijf vormen een drama op zich zelf, waarover ik niet verder zal uit wijden. Het rapport van deze volkstelling stelt ook vast, dat Engeland nu een grootere dichtheid van bevolking heeft dan alle andere landen in de wereld, waarover statistieken bestaan. Op eiken vierkan ten K.M. wonen gemiddeld 400 menschen. Het is een abnormaal hoog gemiddelde, dat in zijn beteekenis bijzondere kracht verleent aan het oude argument der eco nomisten, dat dit land, betrekkelijk ge sproken, voor zijn voedselpositie in pré- cairen toestand verkeert. Omgeven door zee aan alle kanten, met een in verhou ding tot zijn dichtheid van bevolking zeer geringe binnenlandsche voedselpro ductie, valt het eminent belang van vei lige koopvaardijscheepvaart, vqor den aanvoer van alles, dat de monden hier moet open houden, terstond op. Het hierboven genoemde totale bevol kingstal slaat alleen op Engeland en Wales; Schotland en Ierland zijn er niet in begrepen. Voegt men die landen er, bij, dan komt men tot een totaal van meer dan 42 750.000. Sedert 1801 heeft men op de tien jaren een volkstelling laten houden en ofschoon elke volgende telling steeds een vermeerdering van be volking te zien heeft gegeven (een ver schijnsel dat zich allerwege voordoet en dat de vraag doet rijzen wanneer de wereld te klein zal worden voor haar bewoners, een vraag die alsnog slechts vaag theoretisch belang heeft) is de snel-" heid, waarmede die vermeerdering zich heeft voltrokken, het laatste decennium niet zoo groot geweest als bij alle vo rige decennia. Dit feit schrijft men nu toe aan den invloed van den oorlog, waaraan men tevens toeschrijft den val van het geboortecijfer. Het is wat dit geboortecijfer betreft niet alge meen bekend, dat het in Engeland als factor in den bevolkingsaanwas ongun stiger is dan overal elders, zelfs Frank rijk inbegrepen, dat zoo vaak wordt aan gewezen als het land bij uitnemendheid van een slinkende bevolking. Geheel af hankelijk van het standpunt, waarop staathuishoudkundigen zich hier plaat sen, wordt die val van het Engelsch ge boortecijfer om beurten een ramp en een zegen genoemd, een ramp door hen, die zich een gezonde natie niet kunnen voor stellen zonder een toenemende bevolking en die meer aan kwantiteit dan aan kwa liteit hechten, een zegen door hen, die van meening zijn, dat de moderne levens toestanden niet gedoogen, dat er meer kinderen worden geboren dan in een reeds overbevolkt land met vrucht tot goede burgers kunnen worden opgevoed en die dus meer aan kwaliteit dan kwan titeit hechten. De voortgaande trek naar de stad, een anders wel bekende moderne tendenz, komt ook treffend uit in de jongste En- gelsche volkstellingcijfer. Bijna 80 pro cent van de bevolking woonde (in 1921) in steden of in de onmiddellijke nabij heid dèr steden. Meer dan de helft daar van, dus bijna de helft van het gansche bewonertal, woonde in dichtbevolkte ge meenschappen, vertegenwoordigd door de 46 steden van meer dan 100.000 in woners. De woningvoorziening, erkend slecht in dit stadium, verschijnt in deze cijfers in een merkwaardig licht. Men leest n.l., dat het aantal besohikbare kamers in verhouding tot de bevolking grooter is dan in 1911, toen er van huizennood geen sprake was. De verklaring ligt hierin, dat de gezinnen nu kleiner zijn dan in 1911, dat zij juist door hun beperktheid op beteren voet kunnen leven en dus grootere huizen (meer kamers) kunnen bewonen. De kleine gezinnen hebben daarom een aanzienlijk grooter aantal van de beschikbare woonkamers inge palmd dan in 1911. De bestaande hui zennood vloeit daarom voort uit oneven redige verdeeling van de beschikbare woonruimte, die de groote gezinnen fi guurlijk gesproken in de kou laat staan. Daarom ook zijn er tegenwoordig meer huizen overbewoond, met de nadeelige onhygiënische toestanden, die het ver schijnsel meebrengt, dan tien jaren ge leden. Het spreekt vanzelf, dat de door den oorlog aangerichte verwoestingen aan menschelijke levenskracht zich in de nieuwste bevolkingcijfers weerspiegelen. Het aantal jonge volwassenen bleek aan zienlijk geringer dan na de vorige telling, terwijl de leemte aan jonge kinderen van beide geslachten tevens getuigde van de funeste na-werking van den oorlog. Dit effect bleek ten deele te zijn goedge maakt door de verhoogde vitaliteit van de menschen van middelbaren leeftijd, dat weer tot gevolg had dat de gemid delde leeftijd van de bevolking van En geland en Wales (van welke gebieden ik de gedetailleerde cijfers beschikbaar heb) hooger is dan vroeger. Er zijn ook andere factoren behalve dien van den oorlog; die de jeugd wegmaaide welke de gemeenschap, naar jaren, ouder maakt dan voorheen. De kansen op een verlengd leven zijn de laatste kwarteeuw reeds aanzienlijk beter geworden, dank zij de toepassing van hygiënische ge woonten en de toegenomen vaardigheid van het medisch beroep, dat de men schen in het leven weet te houden. Belangwekkend zijn ook de gedetail leerde cijfers, die betrekking hebben op het vrouwelijk surplus. Het verschil in aantal is liet grootst bij vrouwen en man nen van den huwbaren leeftijd. Op dien leeftijd (of die leeftijden) zijn er 1000 huwbare mannen tegenover 1470 huw bare vrouwen. Bij zulke cijfers behoeft het niet te verbazen, dat de huwelijks kansen voor de -Engelsche vrouw gering zijn. De cijfers bevestigen ook liet reeds vaak uitgesproken vermoeden, dat vrou wen langer leven dan mannen. Het aan tal oude vrouwen is veel grooter dan het aantal oude mannen. Bij uitzondering komen er gezinnen voor, waarin het aantal kinderen onder de zestien jaar dertien bedraagt. Maar het gemiddeld aantal kinderen in elk ge zin is slechts 1.27. Bi; de geleerde be roepen (de families dus die „kwaliteits- menschen" moeten" leveren) is dit cijfer gedaald tot 0.90. Bij de mijnwerkers, die de 'grootste gezinnen hebben, is het geenszins indrukwekkend gestegen en bedraagt het 1.82. Ingezonden Stukken. DE PLANNEN VOOR IIFT MAKEN VAN EEN GEMEENTELIJKE Bl VI)- EN ZAYEMGELEGENHEin TE UWMA.M llC. M. de R., Over liet noodzakelijke en hel urgenle vnn bovenstaande ylnnueu zal ik niet schrijven, hoewel beide aan eenigen twij fel onderhevig zijn, ook niet over de kosten; wij Middelburgers zijn nu een maal gewoon alle ons opgelegde noodige en onnoodige lasten willig te dragen Maar wel wit ik mijn vrees uiten over het Feil dat de plannen waarvan hel principe door den Raad zoo gemeen schappelijk is erkend, niet goed zijn be keken. en er in dit geval geen rekening ys gehouden met liet eenige noodige bet water. Ik zou willen vragen w a ar men die gelegenheid tot baden en zwemmen zou willen scheppen9 Toch niet in het ka naal. hoop ik. want dal water is door voortdurende verontreiniging als badwa ter lotaal ongeschikt geworden. Dagelijks gaat er een reeks van motor schepen en scheepjes door het kanaal die voortdurend een vuile vette viezig heid uitspuwen die op hol water blijft liggen cn dikwijls \elden van ettelijke meters breed vormt, waarin het voor een zwemmer niet uit te honden is Bjj heel stil weer zijn die velden sterk zicht baar. Dit is een strop waaraan zelfs de be staande Pad- en Zweminrichting op den duur niet zal ontkomen. Ik weet van hen die vroeger lid waren van deze instelling dal zij thuis komende na een bad, de badkuip namen en zich met ge woon water moeslen reinigen omdat zij zoo naar de oiie en benzine stonken Ik zou de voorstanders van deze plannen willen raden om dezen, zomer dus lid te worden van de Badinrichting en eerst dan een besluit le nemen omtrent de verdere behandeling Van de "bedoelde plannen Ik ben vast overtuigd dat zij het genot van een had in het kanaal niet lang zullen najagen. Men is tegenwoordig erg voor de be vordering van de gezondheid. Zwemmen in door olie en benzine verontreinigd water zal toch zeker wel niet lot de middelen daartoe behoorenDoel men dit uil vrijen wil, soit. maar omdat van- overheidswege aan te moedigen en daar voor kostbare gelegenheden tescheppen is m. i. onverantwoordelijk Daarom, verzint eer zij begint De motor is niet Lc weeren dus het water wordt er niet beter op Jammer. Maar voor echte liefhebbers niet erg. In enkele minuten op de fiets ligt men in het heer lij ké Schcldewater, eii voor de Zaterdag- sehe beurt is de inrichting op de Nieuwe haven prachtig geschikt En daar is uog geen behoefte aan uitbreiding! Met dank M. de R. OPMERKER. VERGADERINGEN. CONCERTEN, enz. Dinsdag 26 April Lezing M.V.V. Mid delburg spr. dhr H. J. Willing over het „Voetbalspel". Een dracht 8Va u- Woensdag 27 April. Joy Mac Arden, Concertver. Concertzaal. Donderdag 28 April. 2e uitv. Ev. Luth. Zangkoor, t. b. orgelfonds. Ev. Luth. Kerk, 8 uur. Donderdag 28 April Alg. Verg. Z. Gen. der Wetenschappen. V r ij d a g 29 April. Uitvoering „Rhe- füorica", opv. yan „Mijn naam is Lehmann". Schouwburg. V r ij d a g 29 April. Rede mevr. O. Bak ker-van Bosse. Vereen, v. Volkenb. en Vrede. Schuttershof 8.30 u Maandag 2 Mei. Jaarl. verg. aandeelh. Zeeuwsclie Hypotheekbank. Kantoor der Bank 3.30 uur. Donderdag 5 Mei Gen. Rep. Beotho- venarond T. O en U. Concert zaal. Vrijdag 6 Mei. Beethovonavond T. O. en U. Concertzaal. Woensdag 11 Mei. Jubileum uitv Ver. De Kunstclub. Schouwburg. Maandag .16 Mei. Openbare vergade ring afd. Middelburg Vrijz. Dem Bond. Schuttershof, 8 uur. Zaterdag 28 Mei Opening Schoolmu seum te Middelburg. EJectrieche Drukkerij G- W. den Bew„

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6