het Hnis met Tuin E. uit Arnhem, te zijn, die pas een half- "°g vveinig iu zakon om, ofschoon jaar uil de gevangenis ontslagen was, de vacanlieslemming op de Effecten- vaar hij gezeten had voor eenzelfde feit, beurs langzaam verdwijnt; wederom zijn nl. aanranding van een zuster van den!énkele leden op hun post teruggekeerd." jachtopziener, die hem nu gegrepen heeft. Dil verslag zou lypeerend zijn voor het- Het meisje kon na door een dokter 011- Scon ook in andere zakencentra ge- derzbclil te zijn haar weg vervolgen Ze schiedt. Het verschijnsel wordt zóó ern- had een paar lichte kneuzingen op haar sbg geacht, dat, zooals de „Evening hoofd. ',Standard" verneemt, de regeeringscom- - Van oen sparreabasch te Paters- *lteil'. üi° !P werd wolde (Dr.) zijn gisteren 1000 boomen verbrand, tengevolge van het onvoorzich tig opgaan mej vuur door jongens, die er vertoefden Donderdag is er te Camembert, in het Orne-dcpartement, een gedenkteeken onthuld voor de Niormandische boerin, madame Harel, die de wereldberoemde Oamemberl-kaas heeft uilgevonden. Het geld voor het gedenkteeken is bjjeenge- bracht door liefhebbers van de voortref felijke kaas. Met het zachte weer zijn zij terugge keerd, de ooievaars. Zij hebben weer be zit genomen van hun nesten, in den Fl- zas. Rijnland, Nederland en Noord- Duitschlaifd. Maai- ieder jaar ziet men er minder opdagen. Het schijnt, dat in Egypte, waar zii overwinteren, door de bewoners, een verwoede strijd tegen de veldsprinkhancn wordt gevoerd. Daartoe strooien de Egyptenaren arsenicum op de akkers, waaraan de sprinkhanen sterven. Mam* het gevolg is, dat ook de ooievaars, die zich met sprinkhanen voeden, den dood door vergiftiging tegemoet gaau. Men zoekt nu naar middelen, om aan dezen beüroevenden staal ran zaken een eind te maken; edoch, een probate uit komst heeft men nog niet gevonden. Volgens een te Londen ontvangen bericht uit Buenos Aires heeft de po litie in den Argenlijnschen slaat San Ju an een geval van menscheneterij' ontdekt. Vier jonge menschen "waren in de Andes verdwaald, toen zij geen voedsel meer hadden, besloten drie hunner dien vier den kameraad te slachten en op te eten. De zaak kwam uit, doordat de drie vrien den, toen zij later terecht kwamen, over het lot van hun makker tegenstrijdige) verhalen gaven. Op het oogenblik dal in 1914 de Duitsche cavalerie zijn geboortedorp, Méricourl, in Noord-Frankrijk, binnen trok vluchtte mei vele anderen een der tienjarige jongen, Rafael Henri Remon, westwaarts, en werd met een transport vluchtelingen op een boot gezet die naar Engeland voer. Het schip liep echter in het kanaal op een mijn en ging ten on der. Rafael werd met de overige leden van het transport als verdronken be schouwd. Hij was echter een dergenen die door een passeerende boot werden gered en hij werd ua eenigen tijd op een kostschool te hebben doorgebracht als Rafael Raymond bij pleegouders opge nomen. Thans na dertien jaar, is gebleken dat zijn ware naam Remon is en dal ziin Ouders, die aldoor hun kind! verloren hadden gewaand, nog in leven zijn. De jonge Franschman is intusschen in Engeland gehuwd Hc-t passagiersschip „Riverina'1 3790 Ion is bij het eiland Gabo tijdens een geweldigen storm gestrand Hoewel de Reddingsdienst actief is en meerdere schepen in de uabijheid zijn, was het tot dusver wegens de hooge golven, niet mogelijk de passagiers van het ten onder - gang gedoemde schip te halen. Intusschen blijft men aan boord van het schip, dat in doorloopende radio verbinding staal met de kust, goeden moed houden. Eén der passagiers, een Amerikaansche zangeres, naar Sydney on derweg, geeft haar geheele repertoire ten beste, om de beangstigde vrouwen en kinderen de verschrikkingen van den storm die maar blijft aanhouden en hel gevaarlijk hellen gaan van de boot te doen vergelen. De cycloonachtige storm dum*t nu reeds zes volle dagen, Charlie Chaplin, op wiens vermo gen door den fiscus beslag was gelegd wegens achterstallige belastingschuld, heeft met de belasting-autoriteiten een accoord aangegaan ter belaling van achterstallige inkomstenbelasting over 5 jaar tot een bedrag van»f 3 millioen WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Lood, loodwit en loodmenie behooren tot de gevaarlijkste vijanden van den arbeider. Ze zijn afdoende te bestrijden, maar dit gelukt alleen bij voortdurende zorg Zindelijkheid is daartoe het eerste vereischte. GEZONDHEIDSRAAD. onderzoek te doen naar de kwesties, die verband houden met de industrie, waarvan sir Arthur Balfour president is, een vragenlijst heeft rondgezonden, die zien er inede bezig houdt. Onder de ge stelde vragen zijn de volgende- Is er de laatste jaren, vergeleken met 1913, een verandering gekomen in de gebrui kelijke kantooruren der leden van den staf? Zijn de kantooruren van het lei dende of administratieve personeel aan zienlijk verkort? Is voor het leidende, administratieve en klerkenpersoneel de afwezigheid het week-end aanmerkelijk verlengd, voor de „Saturdays off" of 'zijn de vacantjedagetf verlengd' Is er vermindering op te merken m de be reidvaardigheid van leden van den staf om in het buitenland benoemingen te aanvaarden, hetzij permanente of tijde lijke? Bestaat over het algemeen de meeuing, dat de diensten, door de ver schillende afdeelingen van den staf be wezen, vergeleken bij den lijd van vóór den oorlog, in kwaliteit en algemeene efficiency en verdienste gelijk zijn geble ven of achteruit gegaan? De commissie zal ^te zijner lyd eep, rapport van haar bevindingen aan den premier uitbrengen, opdat de regeering eventueel kan overwegen, welke stappen zij zal nemen om het euvel tegen te MIJN INDRUKKEN UIT door Dr. NEIL VAN AMERIKA. AKEN. heeft in dil opzicht in de laatste eeuwen zeer onder den invloed gestaan van Frankrijk en voornamelijk van de Fran- sche hofkringen, hetgeen aan vele mode- wijsgecren veel bruikbaar materiaal ge leverd heeft over ..imitatie, welkeniet des geestes is!" Ontegenzeggelijk is ook Holland niet geheel stiefmoederlijk be deeld geworden, en vooral sedert de Napoleon lische bezetting hebben de Fransche manieren en zeden, sterk ge steund door taal en politiek, blijvende kenteekenen achtergelaten op de IIol- landsche vormen van beleefdheid. BU I TEW LA N D. EEN LANGE WEEK END. Ofschoon de Paaschvacantie in Enge land nominaal Maandagnacht eindigde, waren Woensdag nog vele leiders van zahenhuizen niet op hun post terugge keerd. Praclisch gesproken hebben vele zakenlieden het week end der Paasch vacantie gerekt tot een week, omdat nien op vele kantoren reeds Donderdagmid dag begon. Daarover klaagt, volgens En- gelsche kranten, de handel zijn nood, omdat hel zakenleven er ernstig door wordt belemmerd. Als bewijs daarvoor wordt gewezèn op het verslag van de Effectenbeurs van Woensdag, dat zegt „De markten openden kalm, er gaat Cultuurverschillen tusschen Europa en Amerika. - (Manieren als barometers voor beschaving! Iloilaudsche klaagliederen over den „onbeschaafden" Amerikaan. Geen Aziatische kasten- en geen Europeesch klassenstelsel. Snelheid, on gedwongenheid en gelijkheid. Geleidelijk naderen de oude en de nieuwe wereld eikaars kusten. Transat- lantiekers hadden den afstand reeds zeer verminderd, maar radio en vliegtuig heb ben de betrekkingen der beide wereld- deelen in een nieuwe phase gebracht Het zilte nat is niet meer zulk een be lemmerende factor voor een meer inten sief verkeer en een betere verslandhou ding. Maar al is sneller verkeer en meer toenadering iu de geschiedenis steeds de directe oorzaak geweest van nieuwe en zeer dikwijls grootsche mogelijkheden, nieuwe markteu en ruimere cullureele horizonten; toch zal voorloopig tusschen Europa en Amerika een merkbaar cul tureel verschil blijven voortbestaan De nieuwe wereld bezit voorzeker al hel benoodigde ruwe materiaal voor nieuwe en eigen beschaving. Wal Europa betreft, is 'het geen onge woon verscnijnsel, dat boeken ge publiceerd worden over het verval van het Europeesche vasteland. Ik "be hoef slechts te herinneren aan het be kende Untergang des Abendlandes, het welk een paar jaar geleden zulk een grooten opgang maakte. Vele historici zijn het er over eens, dat in den huidigon cultureclen toestand van Europa een pe riode van verval ingetreden is en deze zoowel moreel als maatschappelijk kan bestempeld worden als het twintig-eeuw- sche tijdperk van decadentie en bederf. Dit is niet hel geval met het nog jonge Amerika. Waar men in Europa reeds rottingsverschijnselen waarneemt, door de meesten erkend, door j&inmigen geloochend, daar contrasteert Amerika in sterke male. Dat de ontwikkeling hier volkomen normaal is en zich langs ge leidelijke lijnen ontwikkelt, kan echter ook niet gezegd worden. Wel is deze ontwikkeling gebonden aan beslist Ameri kaansche factoren. Zij is van een geheel anderen aard en geschiedt in ccn veel sneller tempo. De mogelijkheden zijn en orm, de bronnen lijken onuitputtelijk en de kracht onovertrefbaar. Dikwijls geeft Amerika nog den indruk alsof het nog steeds in het eerste pioniersstadium is, hetwelk een tijdperk was van grooten durf, van voortvarendheid en expansie Wat Amerika in de 'laatste 150 jaar ge offerd heeft aan de barre prairieën en vruchtbare streken van het binnenland, heeft veelvuldige vruchten gedragen, zoo wel in economischen, commercicelen als moreelen zin. De sterke, zedelijke krach ten van Amerika liggen in liet centrum, waar de bevolking nog in dagelijksclic verbinding staat met moeder Aarde. De Amerikaansche cultuur in haar samen stelling en in al haar vormen hiervan den merkbaren invloed met zieh mede. Het draagt den ouden stempel van den pioniersgeest, namelijk ver trouwen, zekerheid, ruwheid, opgewekt heid, openhartigheid, eerlijkheid, gelijk heid. welke ook terzelfdertijd kenmer ken zijn van het Purileinsche karakter, dat den Hollander eeuwen "lang gely pcerd heeft Deze karaktereigenschappen zijn bijvoorbeeld heel duidelijk te onder scheiden van den Spaanschen pionier. Het onderscheid tusschen den Angel- Sakser, den Hollander cn.de Latijnsche volken is ook hierin te herkennen. Manieren nu zijn steeds barometers van beschaving geweest, alhoewel zij niel altijd kunnen beschouwd worden als be- Mijn persoonlijke overtuiging is, dat. zonder deze Fransche invasie Holland een geheel eigen manieren-code zou ont wikkeld en behouden hebben. En deze zou gewis in vele opzichten op den hui- digen dag overeenstemmen met de we zenlijke karakteristieken der Amerikanen De Hollander zou zich dan hier ook heel wat meer op zijn gemak gevoeld hebben dan nu het geval is. Hel komt maar heel zelden voor, dat een Hollander, zoodra hij voet aan wal gezet heeft, niet onmid dellijk begint te schelden en te kankeren op Amerikaansche onbeleefdheden, onbe schoftheid, ruwheid, enz Er zijn er maar weinigen, die liun oordeel opschorten, totdat zij beter onderzocht hebben Ge woonlijk leggen zij er den nadruk op, dat zij de kat uit den boom kijken (een ge liefkoosde opmerking), maar ondertus- schen geven zij hun beschouwingen ten beste, die meestal heet van de pan zijn, en den eersten sympathieken indruk ge heel te niel doen. De Hollander is nu eenmaal van critiscben. ik zou bijna zeg gen, gedachtig aan de vele godsdienst twisten, van dogmatischen huize. Hij kan dien waren aard ook in het buitenland moeilijk verloochenen. Hij verwacht, dat de gansche wereld overeenstemt met zijn opvattingen over opvoeding en beleefd heid, en \erbaast er zich over, dal de Amerikaan niet een Amsterdammer óf een Parijzenaar is, of althans op hem gelijkt! Het is hein onverklaarbaar, dat dit jonge, vitale volk, dat nog niet lijdt aan ziekteverschijnselen van decadentie de arrogantie heeft om er een geheel eigen, onafhankelijke religie van beleefd heid en manieren op na te houden. F.r is in Holland, naar het ons soms toe schijnt, maar weinig moer bekend van dep Amerikaan, dan wat van hem ge zien wordt als hij op bezoek komt in de Kalverstraat. De nietreizende .Amerikaan heeft overigens van zijn ITollaadschen vriend geen andere voorstelling dan een Volendammer met pofbroek en klompen. De snelle, verbluffende groei, beschre ven in steeds ellelange cijfers, wekt ver bazing en afgunst op in den pas gearri- veerden Man van Oranje. De opeen- hooping van den Anicrikaanschen natio- nalen en persoonlijken rijkdom wordt onafscheidelijk geacht, zoowel met de cominercieele schranderheid en de ver standelijke eenzijdigheid van den Ameri kaan, als met zijn moreelc tekort komingen. Tezelfdertijd wordt zijn on dergang voorspeld in het duistere rijk «nn oen Mammon Bij" een langer ver blijf in Amerika komt men echter tol de conclusie, aai dit vofk zulke rijke niet- aangeboorde bronnen van cultureclen en zedelijken rijkdom en kracht heeft, dat het nog slechts bezig 'is met de grond slagen van een nieuwe wereld nieuwe geschiedenis te leggen. De Hol lander struikelL gewoonlijk over don haast van den Amerikaan. Zoodra hij hier aangekomen is wordt hij overwel digd door haastige snelheid. Hij wordt onmiddellijk den* ondergroudspoorweg letterlijk ingedreven, de. deur wordt ach ter hem toegeknepen, mannen en vrou- trappen op zijn leenen Niemand "kan er doorheen dringen en dc beleefd heid tegenover dames, zooals die op' som mige plaatsen iivEuropa hekend is, wordt niet in acht genomen. In het volgende station wordt onze Hollander weer uit den trein geperst met de menschenmassa mee, en bereikt zoodoende ten slotte het doel ran de reis, waar hij denkt uit te rusten. Iu zijn hotel aangekomen wordt hij echter dadelijk naar boveu geheschcn en afgeleverd in zijn kamer. Tijd voor cjenken, tijd voor galante beleefdheden, tijd voor rustig genieten, heeft hij niet meer, klinkt zijn klaagrede. Aan hem wordt overigens geen andere vcreering en adoratie gebracht dan door middel ran de almachtige „Service", waarvo<y hij geacht wordt te betalen. Niemand buigt, niemand groet met veel omslag en veel gebaar. Iedereen staat klaar om hem van dienst te zijn en om hem zoo spoedig mogelijk te expedieeren. Ner gens ter wereld is de oude, Europeesche spreekwijze van ..Tijd is Geld" op meer fanatieke, meer doelmatige wijze toege past dan in het land van den Yankee. Wat een leven, zucht de nieuweling. Wat een menschcu, jeremieert hij. Hoe kunnen zij leven zonder dc weldaden van Goede Vormen. Hij heeft zich echter schromelijk \ergist in de ongemanierd heid van den Amerikaan. En gewoon lijk troosten wij de nieuwelingen met dc verzekering, dat zij spoedig van inzicht zullen veranderen en dc vrijheid, de on gedwongenheid, de ruwe hartelijkheid en de opgewektheid van dit ..oppervlakkige" volk zullen waardeeren. Ik herinner me hoe in Holland dikwijls geklaagd werd over hel ophouden van een „stand" on der alle omstandigheden, hetgeen ge* paard ging met veel moeite, veel on kosten, veel opofferingen en veel ge dwongen omgang. Reeds spoedig bemerkt de pas aangekomene echter, dat hij hier van niet zooveel last zal hebben Weldra begint hij er zich over te verheugen. Ilij tracht zich aan te passen, maar het hel zoover gebracht heeft, dat hij met de Amerikanen op denzelfden ongedwon gen voet omgaat Hel duurt gewoonlijk een langen tijd alvorens hij hel opgeeft bij dc minste gelegenheid te groeten en te buigen als een knipmes Apmrika wordt niet geteisterd door de tucht van een Aziatisch kastenstelsel, hetwelk een godsdienstige tendenz heeft en voor dc Oostersclie volken inderdaad tot i geesel Gods geworden is, omdat het al le pogingen tot eendracht en samenwer king reeds in de kiem smoort. En aange zien Amerikaansche onderdauen bijna al len in een zeker opzicht deel hebben aan den grooten voorspoed is het onder scheid tusschen rijk en arm niet zoo scherp als in Europa. Hetgeen hier over klassenstelsel en- klassenstrijd bekend is werd voornamelijk geïmporteerd uit Europa In weinig gevallen heelt deze strijd zulke geweldige, polilicke en rc- olulionaire afmetingen aangenomen als op het Europeesche vasteland. Al wordt hier en daar armoede geleden, ik denk aan sommige groepen van mijn- en tex tielarbeiders, toch mag aangenomen worden, dat dil een zeer klein percen tage van de bevolking is, vergeleken met Europa. De overgroole meerderheid der Amerikanen is in mindere of meerdere mate de begunstigde aandeelhouder van 's lands welvaart en verkeert daardoor op een voet van gelijkheid met haar me deburgers. Gelijkheid en Vrijheid in een nieuwen historischen zin NEIL VAN AKEN. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Van 20 tot 22V April Ondertrouwd 'J. A. F. de Paauw 20 j. en J. A. de Vos 22 j J. Geldof 24 j. en P. Maas 23 j. C. Rem ij n 27 j. en Cf. J. Griep 24 j J. J. G. Lammerts van Bitteren "3 j en J. Th. de Munck 191 j. Getrouwd- W. J. Rottier 39 j K. Markusse 43 j. Overleden: K. Klaasse 41 j., geil. met L. Dekker. J. C. Muller 69 j. ongeil, d., G. B'. Danneels 35 j, ongeil, z.; F. Sanderse 86 j. ongeil, z. Vlissingen. Van 14 tol 20 April. Ondertrouwd J. van der Hoek 28 j. en P. J. Meijers 27 j.P. Alewijnse 22 j. en J. Hooge- steger 21 j.; D. B den Houling 25 j. en B. C. de Pierrie 21 j A. A. Al. Nierijnck 25 j. cn D. L. R. Zonnekeijn 23 j. J. M. M. Iilaassens 26 j. en M. H. C. van Ooi 21 j.; J. de Rooij 23 j. en C. van de Vrie 20 jD. de Koster 24 j. en L. van Beusichem 23 j.; A. Biondina 21 j. en S. J. M. van der Meijden 20 j. - L. J, Elich 23 j. en 0. Mercy 23 j,; C. L. Zijta 30 j. J. P C. Venema 25 j.;— J. J. Lute 27 j. en N. Ivooijman 26 j. Getrouwd: H. O. van Egcraal, 24 j. en S. M. Schenkenberg, 22 j. Bevallen C M. Hoveijn geb. Smit d W Wielsma geb. Berends z.; J. D Lako geb. Gravelijn z.; 'C. T. de Rooij geb. Poppo d.; A Dingeraanse geb. de Nooijer d. J. Wisse geb de Voogd z. Korleweg, geb. Poer, z. M. Lagace, geb. de Ridder d,j J. M. Schink geb Vlietinek d Overleden A. B de Loenen j.d. 77 j.; .1. F. huser man van J. C. Prins 70 j A. E. Antheunis man van O. I. L. M. Maenlioudt 69 j Souburg. Van 14 tot 21 April Onderlrouwd A. 0. W. van den Ent, 30 j. en J. V. Hoogcsteger 25 j., G. C. Poslma j. en II. C. Plugg'e 30 j J. J van der Hoek 28 j. en P. J Meijers 27 j, P. Schout 71 j. en P. van den Eroela 79 j. Getrouwd N. Steenhaard j.m. 23 j. en M. P. Iioogesteger j.d. 20 j.; J. F de Waal j.m. 24 j. en M. E. Goedbloed j d. 25 j. Bevallen C. de Vries geb Sturm d. Overleden: D. Muskers 30 j. man van L. Stroom!» BEKENDMAKINGEN. TER-INZAGE-LEGGING VAN LIJSTEN VAN CANDIDATEN. De voorzitter *van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van clcn Raad der gemeente Middelburg maakt bekend dal de lijsten van can" didaten voor een ieder op do secretarie der gemeente ter inzage zijn nederge- legd, met vermelding van de nummers der lijslen. Middelburg, 22 April 1927. De Voorzitter voornoemd: P. DUMON TAK. trouwbare aanwijzingen voor beschaving van den geest en het gemoed. Europakost hem heel wal inspanning aleer hij ADVERTEREN. ONDEKL1NOE Levensverzekering-Maatschappij '8 GR A VEN H AGE te 'b-G raven hage. Algemeene Vergadering van Deelnemers en Ahi deelliouders op Woensdag 11 Mel a 9., de* namiddaes te 2 uur, in Let.Zuid- Hollandsch Koffiehuis Groenmarkt te 's-Graveuhuge Panfen van behandeling lo. Behandeling van het jaar- verslas en de Balans en Vcrlies- en Winstrekening over 1926. 2o. Verkiezing van Commis sarissen. De Balaus en Verlies- en Winst rekening liggen ter visie ten 11 o >fd- kantore der Maatschappij Polder Walcheren. Het Dagelijkse'! Bestuur van den Polder Walcheren zal op Donderdag 5 Mei 1927, des namiddags te half twee ure, in het Polderhuis, ABDIJ te Mid delburg, aanbesteden de uitvoering der gewone onderhouds en vernfeu- wlngswerken aan de vier wateringen met bijlevering van de noodige materialen, zulks in vijf perceelen. Het bestek ligt ter lezing in het Polderhuis en is aldaar ver krijgbaar a f 2 50 per exemplaar, terwijl nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van den Ingenieur. Plaatselijke aanwijzing geschiedt door de betrokken Opzichters voor de Noordwatering op 27 April en 2 Mei; Oostwatering op 29 April en 3 Mei; Zuid- eu Westwatering op 27 April en 3 Mei. Middelburg, 21 April 1927. Het Dagelijksch Bestuur vooruoemd, H. F. LANT8HEER, Voorzitter. R. W. VAN LIJNDEN, Griifier. Luxe Auto's en Taxi's te huur. Tarieven beneden alle concurrentie Gheaafeilaiid, Telef. 483. CHRISTOFLEZILVER. Zilveroplaag-werken Tafel- en De8sertcouverts, Soep-, Groente en Sauslepels enz Gunstigst fabrikaat door strakheid, fraaie lijn en verzorgde afwerking. Uit voorraad leverbaar. Agentuur voor Walcheren Juwelier R. VERHOOG, Lange Delft B 138 (Tel. 237) MIDDELBURG. Uit de fiand te koop: 9an de Wagenaarstraat te Mid delburg E 218. Te bezichtigen isderen werk dag van 24 uur. VERKOOPINGEN - VERPACHTINGEN IN ZEELAND. April. 25 Veere, Inspan, Hioolen. 26 Grijpskerke, Inspan, De Neeling. 27 Grijpskerke, Inspan, Biaupot t. Cate 27 Veere, Inboedel, Struve 27 Vlissingen, Huizen, Paap. 29 Middelburg, Inspan, de Neeling. 30 Ritlhem, Inspan, de Neelini Mei. 2 Middelburg, Inspan, Biaupot t. Cate. 3 Koudekerke, Inspan, Loeff. 3 Middelburg, Inboedel. Notarishuis. 4 Zoutelande, Inspan, Loeff. 6 Zoutelande, Inspan, De Neeling. 10 Grijpskerke, Inspan, Loeff. 11 Biggekerke, Inspan, Loeff. VERVEN - STOOMEN AUG. BIERENS DORDRECHT. Agent to Middelburg Magazijn „DE LELIE", Korte Delft G 28. Tel. 195. Agent te Domburg P. Kampman Manufacturen. Voor RECLAME uwer artikelen in Westelijk ZEEUWSCH-VLAANDEREN is het ALGEMEEN tOVERTERTIEBLASS DE AANGEWEZEN COURANT. Proefnummers gratis ter beschikking. Oplaag ruim 4200 exemplaren. Uitgave van FIRMA A. J. BRONSWIJK, Oestburf.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3