Schoonmaak Notaris J. 0. PAAP KIEZERS |[penbareSemenkomst ALBERT ISC IE3 X J- HST TWAALF CENT FABRIEKEN DE DUIF REISVertege nwoordiger GEMENGD NIEUWS ONZE sterk veriaagdë prijzen Middelburg B MIT5 U DUIrZEEP GEBRUIKT K05T DEZE WA5Cfi Omtrent het vergiftigingsgeval van den kapitein Queck te 's-Gravenhage kan nog het volgende worden medegedeeld Eerst in tweede instantie heeft de majoor G, cyaankali gebruikt, daarvoor had hij den kapitein reeds een ander gif toegediend. Hoewel het chemisch onderzoek nog plaats moet hebben, is er een gegrond ver moeden. dat het gif, dat kapitein Q. de eerste maal is toegediend scopolamine is, een der zwaarste vergiffen. Omtrent de dosis, waarin de scopolamine toegediend is, kan nog niets worden medegedeeld Een zeer kleine hoeveelheid is echter reeds doodelijk. Dit gaf mag slechts gegeven worden in een hoeveelheid van 1 m.gr. per keer en ten hoogste 3 m.gr. op een geheelen dag Een dosis van slechts' 10 m.gr. heeft onherroepelijk een doodelijke uitwerking. Een chemisch onderzoek zal nu moeten uit maken, hoe groot de dosis scopolamine was, welke kapitein Q. werd toegediend. Men vermoedt, dat deze inderdaad doodelijk geweest is, en dat majoor G reeds de over tuiging had, dat zijn slachtoffer ten doode was opgeschreven. Toen hij echter de ver schrikkelijke uitwerking van het gif zag, heeft hij het proces verhaast door kapitein Q twee tyaan-kali-injecties te geven. Vol gens deze lezing heeft majoor G. dus reeds den opzet gehad kapitein Q. te dooden door middel van scopolamine, zulks in strijd met andere berichten, welke spreken van een verklaring, welke de majoor G. zijn slacht offer wilde doen teekenen, als deze in een verdoovingstoestand tengevolge van de scopolamine was gebracht Het bericht, dat de heer B Hageman, een der zwaargewonden bij het spoorweg ongeluk in September jl. aan de Vink. het academisch ziekenhuis te Leiden heeft ver laten, is in zoover onjuist, dat hij niet de laatste der gewonden is, die nog in een ziekeninrichting werd verpleegd. Nog steeds vertoeft een der zwaargewonden, mevrouw Van RaalteOmmering uit Vlaardingen, in het Djpconessenhuis te Leiden en iiet zal nog geruimen tijd duren, voordat zij deze inrichting zal kunnen verlaten, aangezien zij nog een operatie aan een harer beenen moet ondergaan Zeldzame schatten, ouder dan die var. Tutankhamen, zijn ontdekt door een ge mengde expeditie van het Britsche Mu seum en het Museum van de Universiteit van Pennsylvanie. Men heeft er door een goed beeld gekregen van de beschaving in Mesopotamia, zooals deze was 3500 jaar voor Christus. Een der prachtigste siera den is een kort gouden zwaard. Het ge vest bestaat uit één stuk van diep blauwen steen, versierd met gouden punten het lemmet is eveneens van goud en vlijm scherp de scheede, ook van .goud, is aan den achterkant zonder versierselen, doch aan de voorzijde vertoont zij de prachtigste figuren. Ook vond men nog een gouden vaas, schitterend gedecoreerd, inhoudende een paar kleine toilet-artikelen, friseertan- igen, een kleinen dolk en een lepel, alle van goud. In de onmiddellijke nabijheid vond men nog een groote hoeveelheid koperen gereedschappen en wapens, twee beitels, gereedschappen en een speer, meerendeels van igoud. In andere graven ontdekten de leden der expeditie nog ongekend schit terend inlegwerk en dé zegels van 5 ko ningen, waarvan er drie in de geschiedenis onbekend waren. De gouden voorwerpen behooren tot de oudste vondsten der we reld. DE EERSTE TOCHT PER STOOMSCHIP OVER HET KANAAL. In een oud dagblad komt een uitvoerige beschrijving voor van den eersten tocht per stoomboot van Londen naar Havre De reis begon den 9 Maart 1816 en duurde ne gen dagen,. Hoe men tot zulk een „koene onderneming" kwam 7 Wel, de heer Laffitte, de latere minister van financiën in Frank rijk, in dié dagen bestuurder van een bank, reeder en ondernemer van snelpostvervoer in Parijs, wenschte er zich van te vergewis sen, of de nieuwe uitvinding (beweging door stoom), ook van practische waarde was Tot dat doel gaf hij aan een der offi cieren zijner zeilvaartmaatschappij, Andriel genaamd, opdracht om tot eiken prijs een stoomschip uit Engeland te halen en naar Parijs te brengen. In de haven van Londen vond Andriel drie van de bedoelde booten en kocht de grootste, die zestien meter lang en vijf meter breed was en een machine van zes paardenkrachten bezat. Hij doopte het bootje „Elise" en ving op 9 Alaart de reis aan. Nauwelijks in zee, werd de „Elise" door een Zuid-Westerstorm overvallen. De verschrikte bemanning begon te morren en Andriel zag zich genoodzaakt zijn schip te Dungeness in veiligheid te brengen. Den 15 Maart scheen de zee kalmer te worden en het stoomschip verliet de veilige haven, maar weldra stak een nieuwe storm op de zee werd geweldig onstuimig en door den golfslag braken van een der rade ren van de boot vier schoepen. Met veel moeite wist Andriel er zicli doorheen te slaan tot Newhaven, waar de geleden averij werd hersteld en den 17en Maart koos hij in tegenwoordigheid van een groote massa toeschouwers ten derden male zee. Te mid dernacht verhief de storm zich opnieuw en de bemanning drong er sterk op aan, naar Engeland terug te keeren. Andriel echter besloot verder te gaan en liet de vuren nog eens goed aanblazen. Het slechte weer nam hand over hand toe, de boot slingerde en stampte ontzettend van tijd tot tijd rolden stortzeeën over boord, waardoor de onstelde bemanning telkens tegen dek werd geslingerd. Toen Andriel zich eenige oogenblikken in zijn hut ophield, viel daar de kachel om, waardoor een begin van brand ontstond, dat echter gelukkig spoedig gebluscht werd. Nogmaals deed de bemanning een poging, den kapitein tot te- rugkeeren te bewegen deze had hier ech ter geen ooren naar en bezwoer de steeds aangroeiende ontevredenheid met de be lofte, dat hij dengene, die land meldde, drie flesschen rhum zou geven. En tegen den mofgen weerklonk de lang verwachte roep men had Havre in 't zicht. Het was toen 18 Maart, 6 uur in den mor gen. In de verte kruiste een loodsboot, maar nauwelijks had de bemanning daarvan het vreemdsoortige vaartuig opgemerkt, of, in weerwil van de noodseinen, die Anijriel gaf, ging die boot zoo spoedig mogelijk een andere richting zeewaarts. Andriel poogde nu zonder loods binnen te komen, dat gelukte hem en om acht uur lag de „Elise", aangegaapt door een reusachti ge volksmenigte, aan de kade. De verte genwoordiger zijner reederij was er even wel niet en Andriel moest hem in zijn wo ning te Havre opzoeken, en zijn mededee ling, dat hij met een stoomschip uit Enge land was aangekomen, vond in den beginne heel geen geloof. De agent meende, dat zijn bezoeker hem iets op de mouw spelde hij zou wel met de post over Calais zijn geko men Dat een stoomboot met zulk storm weer een dergelijke zeereis kon doen, hield hij voor onmogelijk. Den volgenden morgen ging Andriel ver der de Seine op naar Parijs. Den 22 Maart lag de „Elise" voor de Champs de Mars voor anker hier kreeg de boot twee ka nonnen om saluutschoten te kunnen lossen, voer daarop de Tuilerieën langs en vuurde de voorgeschreven 20 schoten af. Koning Lodewijk XVIII gaf bij deze begroeting persoonlijk zijn ingenomenheid te kennen, door in de handen te klappen VAN MENSCH TOT AAP. De wijd en zijd bekende „Tarzan"-ver- halen, waarin een menschenkind door apen opgevoed, de hoofdrol speelt, hebben me- nigen lichtgeloovige overtuigd, menig cy- nischcn lezer doen lachen om de naïevi- teit, waarmee de metamorfose van aap tot niensch beschreven werd. De „Morning Post" lanceerde echter onlangs een bericht, waardoor de bewon deraars van Burroughs' fantasieën stevi ger grond onder hun voeten krijgen. Het verhaal luidt als volgt In 1895 hield te Buluwayo (Zuid-Arika) de postwagen, die uit het zuiden kwam, stil Twee mannen stapten, uit, die een derde levend wezen, een aapmensch tus- schen zich in voerden. De angst-aanjagen de verschijning was zoo goed mogelijk „gekleed" in een stuk zeildoek. De man beter gezegd het dier liep op handen en voeten zijn gezicht was onherkenbaar door den wilden baard- en haargroei, die zelfs wangen en voorhoofd bedekten. De nagels aan handen en voeten waren ab normaal lang en onder het loopen babbel de en krijschte het wezen als een baviaan De mannen en hun buit hadden veel bekijks en verdwenen zoo spoedig mogelijk in het eenige_ hotelletje, waar Buluwayo in dien tijd op kon bogen De twee mannen vertelden, dat toen zij in Sonambule forst, een toen nog woest onbegaanbaar boscli, waarnemingen deden voor een mijnexploitatie, hun een eigen aardige baviaan opviel, die zich aangeslo ten had bij een troep kleinere apen. Het dier bewoog zich veel langzamer dan de anderen, de prospectors speelden het klaar om hem te vangen. Toen pas ontdekten zij, dat zij een rnensch voor een baviaan hadden aangezien Zij sloegen den gevan gene een stuk zeildoek om en besloten, hem naar Biiiuwayo te transporteeren. Wat er p'recies gebeurd is met den aap mensch, heeft niemand tot op den huldi gen dag met zekerheid durven beweren, maar men vermoedt algemeen, dat de on gelukkige niemand anders geweest kan zijn dan een arme mijnwerker, die in 1892 per postwagen in Manzinyama aankwam en waarvan nooit meer iets vernomen werd. De diligence had in Manzinyama een uur oponthoud, de arbeider gijig, om wat beweging te hebben, een eind wande len. De postkoets zou hem dan op een be paald punt weer opnemen. De passagier liet echter op zich wachten en de koetsier die meende, dat de man waarschijnlijk was doorgeloopen en met den wagen, die 's middags passeerde, verder wilde reizen, reed door Sindsdien heeft men nooit meer iets van den verdwenene gehoord. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hij een verkeerden weg ingeslagen, zoodat hij in het onherbergzaamste gedeelte van het bosch geraakte. Misschien heeft hij van angst en ontbering zijn verstand verloren en het is niet onmogelijk, dat bavianen, die van nature uiterst nieuwsgierig, maar niet onvriendelijk zijn, den man die niet in staat was hun kwaad te doen, in hun midden hebben opgenomen. In de drie jaren, dat de eenvoudige, ongeletterde arbeider on der de dieren doorbracht, leerde hij van zelf „apenmanieren", at noten en vruchten, bewoog zich in en op de takken van de boonien, sprak en verstond het apen- gebabbel. Toen hij was teruggebracht in een be schaafde omgeving, gaf- hij geen enkel tee- ken van herkenning geen woord kwam er- over zijn lippen en drie dagen na zijn terugkeer uit liet oerwoud stierf hij in het hospitaal te Kaapstad, Hoogwater te VHssingen April v.m. n.m. Woensdag 20 3.04 3.27 Donderdag 21 3.36 4. Licht op voor Auto's en Fietsen April uur Woensdag 20 7.34 Donderdag 21 7.36 Stemt bij de a.s. Gemeenteraads verkiezing allen op No. 4 van de lijst van den Vrijheidsbond Deze heeft getoond, dat bij hem de finantieeie belangen der Gemeente in goede handen zijn. sk Adverteer Nu niet meer Zei 'n meneer. Ik prijs dat zeer Ik doe 't dan méér Want ik concurreer Dacht een slimmer heer. KEEL-, NEUS-, OORZIEKTEN. SPREEKUUR van in 't St. Joseph-Ziekenhuis Vlis- singen a.s.Donderdagvan 10—12 en van 24 uur. Noord-Brab. Schoenmakerij Nieuwstraat 57 Speciaal adres voor het repa- reeren van Luxe Schoeisel. CAanbevelend, H. BERGMANS. Nationale Christen district zeeland. op Vrijdag 22 April a.s., des avonds 8 uur, in het „Lokaal REHOBOTH" te Oost-Souburg. Spreker: den WelEerw. Heer Ds.W.REUS Ned Herv. Predikant te Westkapelle. Met medewerking van een Zangkoortje. Entrée vrijKomt allen HET7BESTUUR. Zachte Zeep per tonnetje van 30 Glycerinezeep per tonnetje van 30 Soda Stijfsel A.H Zeeppoeder Huishoudzeep Blauw Linoleumwas Wrijf was Bloemenzeep A.H. Lucifers Schoencream per 2 pond 24 pond 3.45 per 2 pond 27 pond 3.90 4 pond voor 10 2 pond voor per 2 pakjes per pak per 3 zakjes per bus 2 potjes voor 2 stuks voor 3 pak voor 2 doozen voor Brasso Sidol Silvo voor het poetsen Brons Geolin Zebra pasta Kachelglans Ira Schura Schuuriinnen Schuurpapier Brandspiritus Van Dinsdag 19 tot en met Zaterdag 23 April verkoopen wij tot onderstaande per busje 13-17-25 per Literbus 1.60 per busje 11 van zilver per bus 20-38 per doosje 15 per busje 18-25 per doosje 7-18 per stukje 4 per pakje 7 per pakje 7 per vel per flesch X/liQQinriAn "ieuwendijk 5, viiaaiiiycil scheldestraat Telefoon 401 6 kanten Avond-Sjs 12 paar zijden Dames-kousen 6 zijden Blouses 6 Kinderjurken 6 zijden Directoirs 3 voile Japonnen 12 gekleurde Zakdoeken 6 gekl. Heeren-Overlr .eden fc paar zijden Heerensokken 6 gekleurde Tafelkleedjes 6 gekleurde Kussen overtrekken V-H'CHf tPLEIHE5 DEN DOLDER Te huur met 1 Juni a.s. PFRCEËL 141 straat). Te bevragen Oprit 15 Vlissingen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. voor Zeeland en West-Brabant. Alleen zij gelieven te solliciteeren, die in bovenvermeld rayon wonen. Brieven motto „Vertegenwoordiger" bu.tau „Vliss. Crt."

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6