Vlissiiphe Courant Tweede Blad BINNENLAND FEUILLETON DE SCHENKSTER DER GODEN SPORT VAN DE VAN Dinsdag 19 April 1927. No. 91 De aanbieding van het huldeblijk aan inr. dr. Nolens. Naar wordt gemeld heeft Prins Hendrik het voornemen, Maandag 25 dezer te 's-Gravenhage de aanbieding te 4 uur nm in het gebouw Pulchri Studio bij te wonen van het huldeblijk aan den Minister van Staat, aniglr. dr. W. H. Nolens, lid van de Tweede Kamer, tor gelegenheid van diens 40-jarig priesterjubileum. Werkloosheidssteun. Naar de Volkskrant" verneemt, heeft de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten aan den Nederlandschen Wer.kloosheidsraad voor zijn vengadering, welke op Zaterdag 23 April in het Departement van arbeid ge houden wordt, het volgende voorstel, voor zien van een uitvoetïge memorie, ter be handeling ingezonden le. aan den iministqr van arbeid te ver zoeken, zoodanige maatregelen te willen bevorderen, dat de uitkeeringstermijii der werkloozeiikassen zoodanig worde ver- lenigid, dat althans bij normale werkloosheid de tegen werkloosheid verzekerde arbeiders slechts bij uitzondering op steun uit ande ren hoofde zullen 'zijn aangewezen. 2e. zich te richten tot den Raad van Mi nisters me,t het verzoek de werkverruiming in het algemeen en in het bijzonder in die streken en gemeenten, waar buitengewone werkloosheid heerscht, te willen bevorde ren, o.a. door heit steunen van de uitvoering van openbare werken. EEN NIEUWE WATERGANG VAN KOUDEKERKE NAAR VLISSINGEN. Het dagelijksch bestuur van den polder Walcheren heeft zich met een schrijven tot de algemeene vergadering gewend, hetwelk in de vergadering van 30 April zal worden behandeld en in welk schrijven herinnerd wordt aan het rapport der commissie van advies inzake aanhangige bemalingsplan- nen van den polder (prof. ir. W. K. Behrens te Delft, ir. A. de Kanter te Rotterdam en I G. J. Kakebeelce te Den Haag). In dit r apport d.d. 1 December 1920, werd gemeld, dat de 3 gebreken eigen aan de afwatering van den Polder zijn a. te geringe capaciteit van de afvoer- wegeii van liet polderwater (watergangen zoowel als sprinken) b. te gering afvoe- Tend vermogen van de sluizen c-n c. te ge ringe waterberging. Aan dit rapport was heel wat voorafge gaan. Ten eerste had het dagelijksch be stuur na den abnormaal grooten regenval van den zomer van 1912 een uitvoerige be schouwing aan het benialingsvi aagstuk ge wijd. Het kwam echter nier verder dan een credietaanvrage voor uitdiepen van den Vlissingschen watergang. De natie zomer van 1915 bracht het vraagstuk weer aan de orde en in de na- jaarszitting van 1916 werd aan het dage lijksch bestuur machtiging verleend tot het doen tier voor een onderzoek naar verbete ring dei afwatering noodige uitgaven. In de voorjaarszitting van het volgende jaar jaar kon reeds een voorstel van het dage lijksch bestuur tot stichting van een gemaal in behandeling konten. Verder dan de be vestigende beantwoording van de vraag of bemaling wenschelijk werd geacht, kwam men in deze zitting echter niet. In een bij zondere vergadering op 5 Mei van dat jaar, waar deskundigen de plannen toelichtten, werd liet voorstel verworpen en besloten, de zaak in de eerstvolgende vergadering opnieuw te behandelen en het dag. bestuur uit te noodigen, alsdan tevens een voorstel over de verdeeling der kosten aan het plan verbonden over te leggen. In die volgende vergadering werd weer voor uitstel gepleit en ten slotte besloten de plannen door bo vengenoemde commissie van deskundigen te doen onderzoeken. Dat dit rapport, waarin de stichting van een gemaal, gepaard aan verbetering van Naar het Engelsch van D. STAFFORD (Nadruk verboden) 17) Hij had gehoopt door den dienst aflei ding te vinden voor zijn sombere gedach ten. Maar hij bleef niet bij de pakken neer zitten hij hielp zijn vriend in het voltooien van een boek over scheikunde. En hierdoor gelukte het hem een plaats te vinden als scheikundige bij de muiiitie-afdeeling. Het was moeilijk werk en de diensttijd was lang, maar dat was juist, wat hij zocht. Hij had dit aHes aan Hebe geschreven, maar, daar zij niet antwoordde, veronder stelde hij, dat zij niets meer om hem gaf. Eens had hij een brief van juffrouw Hurgan gekregen, waarin zij hem meedeelde, dat Hebe weer voor de „Folly" werkte en dat zij spoedig in Londen hoopten te gaan wo nen. Dat was alles. Er stond geen woord van medelijden of vergiffenis voor hem in. Het was in liet begin van September, dat Hebe en juffrouw Hurgan naar Londen gingen. Er waren twee maanden verloopen sedert den dood van den professor en er iiad een groote verandering plaats gehad in Wintoii College. Vera was spoorloos verdwenen na de scène met Robert de keukenmeid en Enielie waren ook weg', en er was een nieuwe huishoudster benoemd in plaats van juffrouw Hurgan. Hebe had al haar best gedaan om te ver geten, maar zij was er tot nu toe met in geslaagd. Juffrouw Hurgan had in Londen een nichtje wonen, die kamers verhuurde en daarheen verhuisde zij met haar oude getrouwe. Die had het beter gevonden, dat zij bij vrienden was gaan wonen, maar daartoe was Hebe niet te bewegen ge- de middelen tot afvoer van het polderwater, voor een afdoende oplossing van het ont- wateringsvraagstuk als onafwijsbaar wordt gekenschetst, nimmer in behandeling is ge nomen, is behalve aan het overlijden in Juni 1921 van den toenmaligen ingenieur, die geheel in de zaak was ingewerkt en die volkomen vertrouwd was met alle kwesties, die daarmede samenhingen, ook toe te schrijven aan een zekere verklaarbare mat heid tengevolge van den langen duur der behandeling van de geheele zaak. Maai bovendien mag niet uit het oog worden ver loren dat de algemeene toestand sedert het vaststellen van het rapport groote verande ring heeft ondergaan. De sindsdien inge treden daling van materiaalprijzen en loo- nen maakt het rapport, -wat het financieele gedeelte betreft, niet zonder algeheele om werking voor de praktijk bruikbaar. Het dagelijksch bestuur heeft de laatste jaren meer in het bijzonder zijn aandacht gewijd aan verbetering van den waterafvoer met de bestaande hulpmiddelen. Er bleek op dit gebied nog wel wat te bereiken, en dit o.a. door het in eigen beheer delven van de sprinken en een streng toezicht op de bepalingen van het reglement van politie. Die verbetering had ook als elke gedeelte lijke verbetering hare schaduwzijde. Zij heft het gebruik aan voldoende waterber- ging niet op, en brengt lager gelegen lan den iii ongunstiger conditie, omdat het wa ter daarheen thans sneller wordt afgevoerd. De bestaande watergangen hebben niet voldoende profiel en de sluizen zijn te klein. Vooral het lage land ten Noorden van den weg MiddelburgKoudekerlce heb ben overlast van liet water en een paar jaar geleden verzochten verscheidene landbou wers, die daar grond in gebruik hebben, om hierin verbetering te brengen en gaven in overweging de Koudekerke-Viissingsche sprink bij de Triton te veibreeden, waar door veel water naar de richting van Vlis- singen zou worden afgevoerd. Hoe gegrond dit verzoek ook was, het middel is niet afdoende. In 1896 werd een voorstel om verbetering aan te brengen niet aangenomen en meende men te kunnen vol staan met eenige verdieping en schoonmaak van de Vlissingen-Koudekerksche sprink. Het resultaat is geweest, dat wellicht al leen de landerijen, die door de sprink door sneden worden, van de uitdieping iets heb ben geprofiteerd. Vandaar, dat bij het dagelijksch bestuur wederom het denkbeeld van 1896 naar vo ren gekomen is om een flinken watergang van den Steenheiilweg te Koudekerke tot nabij Vlissingen en aldaar aansluitende op den bestaanden watergang te doen graven, een denkbeeld dat de volkomen instemming van den tegeiiwoordigen ingenieur heeft. Van dezen wordt een nader rapport met kostenberekening overgelegd. In verband met liet maken van den nieu wen watergang zal ook de Vlissingsclie wa tergang van het linkerkroonwerk tot de wachtsluis te Vlissingen verdiept moeten worden, welk werk echter'uit de voor on derhoud toegestane credieten bekostigd kan worden. Het dagelijksch bestuur vestigt de aan dacht niet alleen op de voordeelen, die de ingenieur van het graven van den water gang verwacht, doch ook op het feit, dat de boven aangeduide gebreken daardoor geenszins ten volle worden weggenomen. De voordeelen zijn in het kort de verbete ring van den waterafvoer van het lage land ten Noorden van den straatweg van Mid delburg naar Koudekerke en eenige verrui ming van de waterberging met daarmede gepaard gaande minder snelle stijging van het peil bij regenval. De ingenieur raamt de kosten van het werk met inbegrip van de gelden noodig voor aankoop of onteigening van te ver graven gronden en voor uitvoering der noodige kunstwerken globaal op ƒ111.000, met dien verstande, dat gerekend is op uit voering in den zomer. Moet het graafwerk bij wege van werkverschaffing en dus in den winter worden uitgevoerd, zoo schat hij de kosten ongeveer 20.000 hooger. Dit laatste bedrag zal in geeii geval voor reke ning van den polder behooren te komen, doch van elders gevonden moeten worden. Het is niet uitgesloten, dat het Rijk bereid zal zijn de totstandkoming van het werk door een subsidie te bevorderen en dat het zooveel prijs zal stellen op het aan grijpen van deze gelegenheid tot werkver ruiming, dat het bovendien de hoogere kosten van uitvoering daarvoor zal over hebben. Het dagelijksch bestuur heeft ech- weest. Eigenlijk was alles haar hetzelfde, nu zij niet bij Robert was. Hoe verlangde zij naar hem Maar zij bleef koppig hij had haar vertrouwen bedrogen en dat kon zij hèm niet vergeven. Misschien had hij nooit om haar gegeven. Ongelukkigerwijze was Roberts brief, waarin hij haar meldde, dat hij dienst zou nemen, verkeerd bezorgd en kreeg zij dien eerst weken later. Toen zij dat wist? had zij helaas ook reden om de oorlogstijdii'gen met belangstelling na te gaan. Als zij het bijtijds geweten had, zou zij hem niet heb ben laten gaan, zonder hem vaarwel te zeggen. Zij wist namelijk niet, dat hij niet met het leger hoefde mee te trekken, doch in Londen kon blijven De uitgever van de Folly zou haar op de hoogte hebben kunnen helpen, maar zij deed de zaken altijd schriftelijk af. Er verliep een winter en een zomer. De tweede winter was in aantocht en nog was de rampzalige oorlog niet ten einde. Hebe's hart verteederde zich jegens haar echtge noot. Zij verlangde ei naar hem vergiffe nis te vragen voor de ellende, die zij, zon der het te willen,''over hem gebracht had- Maar hij schreef haar nooitzij dacl.t, dat hij zelfs haar bestaan vergeten had. Mis schien was het beter zoo Het was een bitter koude dag. Juffrouw Hurgan, die er oud en vermoeid uitzag, deed haar dikke wollen handschoenen, aan, om naar haar dagelijksch werk, hulp aan de gewonden, 1e gaan. „Waarom blijft u er vandaag niet in vroeg Hebe bezorgd. „Kan ik niet eens in uw plaats gaan „Neen, lieveling, iedereen is wel eens moe op zijn tijd, maar ik geef de dingen niet zoo gauw op. Ik zou niet graag willen, dat je verkouden werd. Blijf thuis en ga wat teekenen." Hebe glimlachte zij was^vandaag niet in een stemming om „wat te teekenen". ter gemeend, alvorens zich hiervan langs officieelen weg te overtuigen, een beginsel besluit van de algemeene vergadering te moeten uitlokken, waarop dan zal kunnen worden voortgebouwd. Het ligt in het voornemen na aanneming van dit beginsel besluit ten spoedigste met de regeering en de eigenaren der gronden en andere be langhebbenden, te onderhandelen, teneinde in de najaarsvergadering de noodige uit gewerkte voorstellen te kunnen voorleggen, RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens met een rijwiel bui ten noodzaak de linkerzijde van. den weg houden F. J. de M. te Veere, J. P. te Kou dekerke, J. H. de J. te Vlissingen, J. F. C. te Middelburg en F. te Middelburg, ieder 5 b. s. 5 d. 'h. J. de B. te Middelburg 3 b. s. 3 d.h. in de gemeente Vlissingen den Oprit naai den Boulevard de Ruijter bij het Beursplein niet een rijwiel berijden in de richting' van het Beursplein D. G. te Yfissingen 3 b. s. 3 d. h als bestuurder van een rijwiel daarmede rijden een half uur na zonsondergang en een half uur vóór zonopgang, zonder dat dit rijwiel voorzien is van een een helder wit licht uitstra lende lantaarn J. M. W. de V. te Mid delburg. J. P. te Nieuw- en St. Joosland, L. de H. te Arnemuiden, F. J. P. te Mid- delbung, ieder 7.50 b. s 5 d. h L. C. te Middelburg 3 b. s. 3 ci. h. zich in ken- nelijiken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden J. S. te Bigge- kerke en S. D. te Middelburg, ieder 10 b. s. 10 d. ilr. zich in keiinélijken staat van di'onkencliap op den openbaren weg bevin den bij 2e herhaling gepleegd j. P. A. te Middelburg 8 dageii hechtenis als bestuur der van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, terwijl het aan het rijtuig aan gebrachte nummer met letter niet verlicht is P. A ten W. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h. als bestuurder van een rijwiel m een bocht binnen de kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden J. S. te Oost- en West'Souburg 5 b. s. 5 d. h. <in de gemeente Middelburg als bestuurder van een rijwiel de wegen, welke door Burg. en Wetli., blijkens openbare kennisgeving, voor dat verkeer in een be paalde richting zijn afgesloten, in de ver boden richting berijden A. v. H. te Vlis singen 0*50 b. s. 1 d. h. J. W. R. te Middelburg 3 b. s. 3 d. li. zonder daar toe gerechtigd te zijn ioopen over een** anders iguond, waarvan de toegang op een voor hem blijkbare wijze door den recht hebbende is verboden J. M. en P M-, bei den te Ritthein, ieder 10 b. s. 10 d. li. eieren van wild zoeken J. J. M. te Middel burg, last tot teruggave aan ouders als bestuurder van een rijwiel, waarmede over een weg gereden wordt, dat rijwiel niet voorzien doen zijn van minstens één bel J. D. te Middelburg 3 b. s. 1 week tucht school over een rijksweg rijden met een ivoertuig, waarvan de wielen niet van klei er, moddei zijn ontdaan J. V. te Nieuw en St. Joosland 5 b. s. 5 d. li. dieren uoodeloos vervoeien op kwellende wijze, na gedaan verzet P J. te Amsterdam, be krachtiging van het vonnis waartegen ver zet. VOETBAL. 3e ronde N.V.B.-beker. Vlissingen IMiddelburg 1 (61). Door Middelburg gisterenmiddag een ge voelige nederlaag toe te brengen heeft Vlissingen zich in de 4e ronde weten te plaatsen. Het was te voorzien, dat het vol zou worden aan aen Koudokenksclieii weg en tegen half drie waren dan ook alle ran gen bezet. De overwinning van Vlissingen was vol komen verdiend. Men kreeg een strijd vol afwisseling te zien, waarbij af en toe zeer goed spel vertoond werd. Het is bekend, dat in de ontmoetingen VlissingenMiddelburg en omgekeerd, beide clubs altijd hun beste beentje voorzetten. Dat echter de Vlissin- ploeg met zoo'n vuur zou spelen en dat liet om tien minuten voor het einde nog 60 voor Vlissingen was, heeft niemand kunnen denken. Soms werd er wel een beetje te vurig gespeeld, maar met een paar waar schuwingen wist de heer Van Steen de situatie meester te blijven. Bij Vlissingen was Groenewegen weer aanwezig en Verhulst speelde nu rechts binnen en Braat rechtshalf. De rood-witte „Ik voel zoo echt, dat ik voor niets of niemand tot nut ben, als ik naar u zie", sprak ze. „Waarom, kindlief?" sprak juffrouw Hurgan en gaf Hebe een hartelijlcen zoen. ,,lk ben al bijna aan het einde van mijn loopbaan, maar jij moet nog beginnen. Tot zien. Ik zal zoo gauw mogelijk thuis ko men, maar 't zal toch niet vóór elven zijn." Hebe ging bij het vuur zitten peinzen. Zij dacht er over, wat er met Vera gebeurd zou zijn. Zij hoopte niettegenstaande alles, dat het haar goed ging. Die ongelukkige periode lag al zoo lang achter haar en alles leek zoo klein, vergeleken bij dien ellendigen oorlog. Zij keek de kamer rond, die er gezellig uitzag, maar toen dwaalden haar gedach ten naar de flatwoning in Victoriastreet, waar zij enkele weken van volmaakt geluk had doorgebracht. Daar ging de deur open en een stem wekte haar uit haar droomerijen. „Het is een briefje voor n, mevrouw Briant, door iemand zelf gebracht." Het was juffrouw Hurgans nichtje, dat sprak, een blozend vrouwtje, dat een briefje in de eene hand hield, terwijl aan de andere hand een klein ding liep, dat sprekend op haar geleek. Hebe was dol op kinderen en zij glim lachte tegen het kleintje, terwijl zij het briefje opende. „O, het is van juffrouw Thorn, de vrien din van uw tante. Zij vraagt mij, of ik niet even bij haar kan komen er is iemand ziek." „Zij geven u en tante altijd de handen vol", antwoordde haar hospita „Ik zou zeggen dat ik niet kon, mevrouw Het is zoo koud." „Neen", hernam Hebe, „dat doe ik niet. Ik zal gauw nog wat van mijn eigen werk afmaken en zorgen, dat ik cr om zeven uur ben Als ik dan daar bijtijds weg kan. haal voorhoede was bijzonder op dreef De rech tervleugel vooral niet VerhuistVan Mares speelde tactisch, zoodat ook het meeste ge vaar van deze zijde kwam. Maar ook de linkervleugel deed verdienstelijk werk, Contant zat weer geducht' op den bal en wist Steur verscheidene malen te passeeren Hiertusschen speelde Kokelaar als in zijn beste dagen, hij verdeelde het spel goed en was geweldig op schot vier doelpunten kwamen dan ook van zijn voet. In de half- lïnie viel Van Gelder weer op door zijn mooi kopwerk en het stuwen van de voor hoede. De beide kautshalfs hebben verde digend wel voldaan, maar bleven nog te veel achter. Het Vlissiiigen-backstel was ook prima op dreef en zoowel Quellerie als Groenewegen hadden hun tegenstanders meestal in bedwang. Rest ons nog Van Peenen, die geen enkele fout maakte en ook enkele zeer fraaie momenten had. Middelburg had liet zwaar te verant woorden tegen de Vlissingsche voorhoede. Geljon was voortdurend in actie, van de zes doelpunten had luj het tweede wel kun nen voorkomen, hij is echter niet zoo klem- vast als Van Peenen. In de half linie deed Krom als invaller goed werk. Steketee speelde beneden kunnen en Reijnhout heeft weer hard gezwoegd. Als linie was ze over het geheel beter dan die onzer stadgenoo- teii. In den Middelburg-aanval zat weinig verband en ook Leijnse bracht niet de ge- wenschte verbetering, hij is nog lang geen ideale voorhoedespeler. Als rechtsbuiten is Pluijmers toch nog altijd veel beter dan zijn plaatsvervanger van gisteren. Ook de links buiten. die nog wel eens gevaarlijk kan zijn, kreeg weinig leans. De heer Van Steen leidde lang niet kwaad. De elftallen waren Vlissingen Van Peenen, Groenewegen, Qlelierie, Sinke, van Gelder, Braat. Bruijse, Contant, Kokelaar, Verhuist, van Mares Middelburg Geljon, Vader. Steur, Ste ketee, Krom, Reijnhout, Lindenberg, Dirkse, Leijnse, Schipper, Lindenberg. De wedstrijd. Middelburg wint den toss en kiest het voordeel van de zón. Vlissingen trapt af. Het begin belooft een fraaien strijd, er wordt stevig aangepakt. Spoedig komt Vlissingen iets meer ui den aanval. Na Vader gepasseerd te hebben geeft Verhulst scherp door aan Van Mares, die voorzet, doch Kokelaar kopt juist naast. Aan de andere zijde heeft de verdediging het niet zoo lastig en Van Peenen krijgt nog geen al te lastig werk. Verhulst kopt bij eeii volgenden aanval ook juist naast Dan na 10 minuten geeft Van Gelder mooi door aan Bruijse, die voorzet, de bal komt hoog voor doel, Verhuist kopt naar Koke laar, die zonder dat de bal den grond ge raakt heeft, hard inkogelt (10). Ne eeni ge aanvallen van Middelburg, bij een waai- van Lindenberg hard naast schiet, komt Vlissingen weer in het offensief en het Mid delburg-doel wordt onder schot genomen. Ook een paar hoekschoppen leveren niets op. Als dan Van Mares den bal weer goed -aangegeven kiijgt, schiet hij hard op doel, waar Geljon den effectvollen bal door zijn handen laat glippen (20). In den Mid delburg-aanval koml nu ook wat meer le ven. Schipper schiet ver naast. Een hoek schop wordt achter doel geplaatst Dan komt Vlissingen weei aan de beurt. Een vrije schop voor Vlissingen wordt door Verhuist voor doel geplaatst, waar Koke laar' op zijn post is en Geljon weer geen kans geeft (30). Hoewel Vlissingen nu een veiligen voorsprong heeft, verslapt het spel met en voor de rust weet Kokelaar er nog een vierde aan toe te voegen, als hij bij een seriinage voor doel Geljon én Vade. met den bal in doel weet te werken (40). Na de hervatting verslapt het spel eenigs- zins en doelpunten blijven vooiïoopig uit. Verhulst schiet hard naast. Van Peenen krijgt het nu wat drukker, maar hij weet alle schoten te stoppen. Een aanval van rechts van Middelburg wordt door Groene wegen goed gebroken. Na twintig minuten is liet weer Kokelaar, die niet een hard schot het vijfde doelpunt ter wereld brengt (50). Nog is de doelpimtenlionger van Vlissingen niet gestild en de rood-witte voorwaartsen blijven om het Middelburg- doel zwerven. Als Bruijse op het doel af komt weet Geljon door uitloopen te redden Bij een volgenden aanval weet Vader een zeker doelpunt te voorkomen, als hij een hard schot van Contant juist voor doel wegkopt. Toch weet Vlissingen nog het zesde doelpunt te maken, als Van Gelder, die ver opgedrongen was, zelf op doel schiet. Steur tracht den bal er met de hand ik uw tante aan haai werk af. Zij gaat daar toch pas over tienen weg. Vindt u niet, dat zij er slecht uitziet?" „ja, zij ziet er niet al te best uit", stem de juffrouw Wood toe, „maar heel veel menschen zien er slecht uit. George, mijn man, gaat de volgende week ook naar het leger. Hij kan het niet langer aanzien, dat zijn vrienden gaan eii hij niet „Wordt hij dan soldaat?" riep Hebe uit. „Wat gaat u dan doen „Net zooals de anderen. U en tante zijn een groote steun voor mij. Het is niet zoo zeer liet geld, dat mij angstig maakt, maar wel de vrees om hem te verliezen." Ever later maakte Hebe de schets af, waaraan zij den \origen dag was begon nen en ging toen naar boven om zich te kleeden. HOOFDSTUK X. Hebe werd niet lang opgehouden door juffrouw Thorn. Even na negenen ging zij naar het Victoria-station, om haar oude vriendin af te halen. Zij nam een taxi en was spoedig op de plaats harer bestem ming. Daar zag zij op de klok, dat het nog veel te vroeg was. Plotseling kreeg zij een ingeving, om naar de flatwoning in Victo- riastraat te gaan, naar'de woning van haar echtgenoot. Het was nauwelijks op vijf minuten afstand van liet station. Er waren weinig voetgangers op straat en weinig lantaarns brandden. Plotseling hoorde zij een wonderlijk geraas boveii zich, kort daarop weer en het was, alsof er een vuur pijl door de lucht vloq^. Wat beteekende dat Zij liep vlug door, evenals de weini ge voorbijgangers „Een Zeppelinrjep een man haar toe. „Hij is pas hierover heengegaan in de rich ting van de stad Hebe was niet angstig het vreemde wond haar op. Zij liep terug naar het sta tion, maar de straten waren in duisternis Gebrek aan eetlust v slechte spijsvertering, J schele hoofdpijn, /(vS prikkelbaarheid, ver- v /"«r? stopping, maagpijn en VyW" J i 1- hartwater, genezen MwflSP0C^'9 na flebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische f i» laxeermiddel. Foster's^ Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon. nog uit te slaan, doch zonder resultaat (6—0. Middelburg werkt hard voor een tegen- punt en als Lindenberg in het strafschop gebied gehaakt wordt geeft Van Steen te recht strafschop Vader komt naar voren, doch schiet keihard naast. Even later krijgt Schipper een vrijen schop te nemen, een hard schot volgt, maar Van Peenen werpt zich op den bal en weet zoodoende een ze- kei doelpunt te voorkomen. Toch krijgt Middelburg het verdiende tegenpunt, als bij eén algenieeiien aanval Schipper van dicht bij inkopt (61). Vlissingen houdt tot het einde best vol, doch gevaarlijk worden ze niet meer. INSIDER. RADIO-PROGRAMMA Woensdag 20 April. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politiebe richten. 12.352.00 Lunch muziek door het Trianon-Trio. 2.003.00 Engeische les voor kinderen. 3.004.00 Knipcursus. 4.00 5.00 Virouwenuurtje door mevr. Rlienion- da. 5.306.15 Concert door liet H.D.O -or kest. Sepha Jansen, viool, b.156.45 Le zing door den heer B J Kerkhof, over De Nederlandsche weigen, hun gebreken en de middelen tot verbetering. 6.457.45 Concert (vervolg). 7.45 Politieberichten. 10.30 Persberichten. 8.10 Chr. Omroep. Mevr. Annie Cleuver-Long, piano. W. Heit- Iceroth, cello. Mej. Euwe, zang. F N v. Schouwenburg, begeleiding. G Brettam. voordrachtkunstenaar 1. Selig, wer an0Je sus denkt, Bacli 2. lm Abendroth, Schu bert. 3a. An die Nachtigall. b. Sommer- abend. c. Wir wandelten, Brahms (zang). 4 In der Nacht, Schumann (piano). 5 Das Hexenlied, Wildeiibruch (voordracht, pia no). 6. Eerste gedeelte rede van dr. J. v. d Spek, over Cultuur en Ontaarding 7. Kiiiderscenen, Schumann (pjano) 8. Ro mance de Marguerite, Berlioz. 9. Sérénade Florentine, Duparc (zang) 10. Kol-Nidrei Bruch. 11 Arlequin, Dopper (cello) 12. Tweede gedeelte rede. 13. Etude in C-inoil, Chopin (piano) 14. Die Wallfahrt nach Kevelaei, Heine. 15. Am Sprinbrunnen, Da- vidoff (cello). 16. Pastorale et eapriccioso, Scarlatti (piano) 17a. De Nachtegaal, Zag- wijn. b. Sonimer, Wierts (zang). Daventry, 1600 M. 10 20 Het Daven- try-kwartet en solisten (sopraan, bariton, cello, piano). 12.201.20 Orkestconcert 2.20 British Imperial Military Band en so- I'sten (contra alt, tenor, viool).4.20 Lezing The happy hunting grounds. 4 35 Kinder- uurtje. 5.20 Orgelbespeling, om 5.50 onde:- bronken door Tijdsein, weerbericht, nieuws 6.20 Lezing Grassland in two he mispheres. 6.35 Liedcien van Hugo Wolf R. Clayspn, tenor 6.45 Lezing met imiziek- ciemonstratie van de „Bosun s Pipe". 7.05 Murray Ashford's concert-party 7.45 „The Spell", l-acter van B Dufly S.20 Weerbe richt, nieuws. 8.40 Lezing Our summer ♦alles piogranimè. 8 55—10.20 Mv Program me, door A J. Alan. 10.2011.20 Dansmu ziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 9.50 - 10.20 Concert 11.50- 1.10 Orkestconcert. 4.054.55 Orkvstconccrt 8.05—9.30 Gala concert. Groot orkest en vocale en instru mentale solisten. Langenberg, 469 M. 10.2011.20 Qr- kestconcert. 12.501.50 Populair orkest concert 4.20—5.20 Orkestconcert. 7.50— 9.50 Lichte muziek door het groote Werag- orkest, onder leiding van J. Kühn. 10.05— 11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. 11.20— 7.05 Lezingen en lessen. 7.35 Symphonie- concert uit Leipzig. F. Neander, viool. Sym phonic C-moll op. 11. 9.35—11.20 Dans muziek. Hamburg, 394.7 M. - 11.50—1.20 Or kestconcert. 1.25—2.05 Kamermuziek 3.50- 5.15 Dansmuziek. 5.206.10 Dansmuziek. 7.2011.10 „Tartüff", klucht van Molière. Dansmuziek. Brussel, 509 M. 4,20—5.20 Kamer muziek. 7.20—8.20 Orkestconcert 8.20 - 9.50 Dansmuziek gehuld, want alle labtaains waren gedoofd. Op een hoek liep zij tegen een politieagent aan, die zijn zaklantaarntje op haar richtte. Hebe_vroeg hem den weg naar he station. „Wacht even, juffrouw", zei hij, „dan zal ik u er brengen. U moet zoo gauw mogelijk onder dak zien te komen." De ïwakke straal verlichtte net even haar gezichtje, toen een voorbijganger den politieagent ook staande hield „Hebe riep een stem. „Als u de dame keilt, mijnheer, raad ik li aan haar naar huis te brengen", zei de politieagent. „Het is vanavond niet veilig op straat." Hebe keek verbaasd op. Zou het moge lijk zijn, dat zij tegenover haar echtgenoot stond Robert greep de hand van zijn vrouw met een zenuwachtige beweging vast - „Ben je alleen vroeg hij haastig Er was geen tijd om het antwoord af te wachten, want een menigte menschen rende hen voorbij en riep „Daar komt hij weer, in deze richting Zoeklichten schoten heen én weer en hielden het luchtschip in hun vangarmen beet. Een regen van springende bommen viel uit de lucht en het leek wel, of er een reuzenvuurwerk werd afgeschoten. „Kom gauw mee", riep Robert gebie dend uit. Eenige oogenblikken later stonden zij vóór Briants woning. „Ga je mee naar binnen vroeg hij. „Ik geloof, dat het binnenshuis veiliger is dan daar buiten. Zoodia alles bedaard is, kan je weer heengaan." „Woon je dus nog hier vroeg zij zachtjes. „Neen, ik heb hier al lang niet meer ge woond, maar de flat behoort nog aan mij (Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5