ItótturpÉ M FEUILLETON, BIJVOiaSEL 1 i I mm sb .Q'JIB Maandag 21 Maart 1927 No. 67 BINNENLAND. INDISCHE KRONIEK. XXVI. Dooi' de Mjolukken. De reis be gonnen. De Koninklijke Paket vaart. Hel schoone Bali. Ik wees er in vorige kronieken reeds cenige raaien op, dat wij op onzen tocht door Java, tlie Wonderland, helaas niet alles kunnen zien, wat de moeite waard is om gezien en beschreven te worden. Met dit laatste zou ik in letterlijken zin builen mijn boekje gaan. Dal neemt niet weg, dal er overigens wel degelijk be boette beslaat aan een werk, dat deig toerist op de wijze der (onvolprezen hand boeken van Baedeker een volledig beeld geeft van de toeristische mogelijkheden, bezienswaardigheden, reizen, trips en pleisterplaatsen in onzen archipel. Wie Indië als toerist wil bereizen, is aange wezen op de overigens voortreffelijke boekjes der Indische Holelvereeniging, die zich echter bepalen tot de beschrij ving dier plaatsen eu liun omgeving, waar hotels der vereenigiug worden ge ëxploiteerd en op de uitgaven van lie/ Java Tourist Bureau en van eeuige par ticuliere maatschappijen zooals de Ko ninklijke Paketvaart, die echter verre van volledig zijn, Wie dus een algemeen reis boek voor Java, Sumatra en de rest van pnzen archipel zou willen en ook kun nen samenstellen, zal voor de bevorde ring van het toerisme in Indië voortref felijk en niet genoeg te prijzen werk hebben verricht. Het spreekt vanzelf, maar ik wil het toch nog eens herhalen, dat de kruistocht door den archipel, waarvan deze kronieken verhalen, niet werd ondernomen ojn daaruit een reis gids te puren, doch alleen en uitsluitend om in een reeks van opeenvolgende (vluchtige beelden het land te schetsen, waar zoovelen onzer landgenooten, en misschien straks ook gijzelf, een deel van hun leven slijten en niet in hel uiinsl pm den lezer een denkbeeld legeven hoe datjeven daarginds, niet alleen op Java en Sumatra, doch ook op de zoogenaam de buitenbezittingen, wordt gesleten. En dus nemen wij nu voorloppig af scheid van het schoone eiland Java. dat pronkjuweel in den bekenden gordel van pmaragd, want ook -de andere schakels in deze keten wachten ons tol avon tuur. Alvorens echter voor een poos hel 'geciviliseerde Java den rug toe te kee- ren, moet ik eenige woorden wijden aan haar, die ons daartoe in slaat zal stel len de Koninklijke Paketvaart Maat schappij, door heel het verre Gasten bekend en beroemd en bemind als de K.P.M. Wanneer ik den ontwikkelings gang van deze maatschappij zou willen schilderen, dan zou dat eigelijk ookzoo'n beetje worden de geschiedenis van ons Indië in de laatste veertig jaar. Want' met den groei van handel eu industrie, met het openleggen der buitengewesten heeft de bedrijvigheid en de positie d;cv K.P.M. gelijken tred gehouden, Zij heeft het ver vo er sino no pol ie in den geheelen Oost-Indischen archipel en hare verhou1- ding tot hel gouvernement als miomopo- üielioudende vracht- en personen ver woer}- ster is door contracten van langen duur Stormachtige Hoogten. e hot Engobch ren EMILY BRONTË. Door W. A. C. VAN STRIEN. 58). Ik hield geen verderen omgang met hem; toch was ik mij van zijn plan be wust om binnen te kome'n als hij Iton'; en op Dinsdag, een weinig na donker, toen mijn meester uit louter vermoeid heid gedwongen was zich een paai* uur terug te trekken, ging ik een van, de! Vensters openen, om, dojor zjjn volharding getroffen, hem een kans te geven om een laatste vaarwel te geven aan het Verga ne beeld van zijn afgod. Hij liet niet na zich van de gtelegenheid te (bedienen, voorzichtig en kort, te voor zichtig om zijn tegenwoordigheid door het geringste geruisch te verraden En inderdaad zou ik niet hebben ontdekt dat hij daar geweest was zonder de ver schuiving van de~"draperie rond het ge laat van de doode en als ik niet op den, grond een krul blond haar bemerkt had. die met een zilveren draad was vastge maakt, waarvan ik mij bij imijn onderzoek vergewiste dat het uil een medaillon ge nomen was dat om Catharina's hals hing. Healhcliff had hel kleinood geopend en zijn inhoud er uitgeworpen en dóór eein zwarte lok van hem zelf vervangen. Ik geregeld. Behalve dc verbindingen lo wa ter in den archipel onderhoudt zij bo vendien nog wekelijks sneldienslen naai en van Australië benevens de verbinding tusschen Deli en China en Deli en Britsch-Indië. Men mag zeggen, dat dank zij haar ligging, eigenlijk geen punt, geen uithoek van onzen archipel op den dag van vandaag nog onbereikbaar is voor het geregelde verkeer, al beteekent dit voor sommige dier streken uit den aard der zaak toch niet zelden nog een isolement van eenige maanden. Sneldien- sten onderhoudt de maatschappij even eens van en naar Singapore en tusschen Batavia en Soerabaja. Iedereen, die het eventjes zoo kan schikken, verkiest tus schen deze beide laatste plaatsen de lbootverbinding boven den spoorweg. Tot de vloot der maatschappij behooren een groot aantal schepen, zoowel vrachtvaar ders met passagiersaccomodatie als ook volslagen inailboolen van vijf en zesdui zend ton. De diensten op de buitenbezit tingen worden door de kleinere vracht vaarders onderhouden, die djoor hun g<f=* ringen diepgang in staal zijn om in na tuurlijke havens hel anker te laten val len, waai- voor grootere schepen geen mogelijkheid zou bestaan. Op deze klei nere sloomers, maar oo"k op de groote luxe-booten is het alleraangenaamst rei zen, al bieden deze laatsten uiteraard took oneindig veel meer comfort. Maai' zoowel op de kleine als op de groolle beijvert zich van hoog tot laag om het! den reiziger zoo prettig mogelijk te ma ken. Men vindt er de netheid en de uit stekende tafel terug der Nederlandsclie inailboolen en wie -op zulk een klein Pa- kelbootje weken en soms maanden dooi den archipel heeft gezwalkt, die vond zeker in den "kapitein, den dokter en den eersten stuurman vele lange dagen en avonden op verlaten zeeën een reis gezelschap, waarvan hij later met het grootste genoegen terugdacht. Wat de komst van de Pakelboot beteekent voor pnlelbare posten op dc buitenbezittingen, zal wellicht uit het vervolg dezer kro nieken den lezer duidelijk worden. .Maar nu hebben wij' dus Java verlaten en dc Paketvaarder heeft ons gebracht naar Boeleleng, hel havenplaatsje op het eiland Bali. Terwijl ik dit zinnetje neer schrijf, besef ik de banaliteit dezer een voudige woorden, die den lezer de eerste kennismaking met de Balische wereld moeten .weergeven. En tegelijk besef ik de moeilijkheid om die andere woorden te vinden, die straks bij benadering den lezer een beeld zullen hebben moetent gte»- van van deze wondere wereld, Bali is een dier plekken op den aardbol, die eigenlijk niet beschreven kunnen worden, omdat het zichtbare zoo innig verbonden is met hel onzichtbare, waaraan liet zijn karakter ontleent, en een beschrijving van hel zichtbare derhalve slechts zeer gebrekkig kan weergeven, wat de reiziger aan indrukken en aandoeningen onder vindt. Want om deze laatsten te besef fen, moet de reiziger juist dat onzichtba re ter plaatse hebben ondergaan, hij moet de sfeer van Bali hebben gevoeld, hij moet op dat kleine eiland, over welks lieele lengte en breedte de Oceaanwind strijkt, den niet door woorden weer te geven indruk hebben ondergaan van de machtige natuur, van het nog geheel on gerepte volk, dat in deze Mohammedaan- sche wereld zijn Ilindoc-godsdienst en zijn godeuverecring even ongerept wist te bewaren, van de door dien godsdienst beheerschte kunstuitingen, die tot op den huidigen dag, in tegenstelling met overal elders in den archipel, door deze primi tieve lieden niet in automatisch naboot sen worden gerepeteerd doch door tel kens nieuwe en frissche inspiratie wor den geschapen en die in het dagelijksch leven van dit volk zulk een rol spelen, aal niet slechts de ontelbare godentem pels op dit eiland even zoovele schoon heidsuitingen zijn, waarvoor men iu be wondering verzonken blijft, doch men zelfs deze sculpturale uitingen van onge- meene schoonheid kan bewonderen op de muren, die de erven omringen en aan dc rijk gebeeldhouwde poorten, die toe gang geven tot de leemen hutten, waar- strengelde dc twee samen en sloot ze er beiden in. Mr. Earnshaw was natuurlijk uitgenoo- digd hel stoffelijk overschot van zijn zuster naar het graf te vergezellen. Hij zond geen verontschuldiging, maar kwam in fi,et geheel niet, zoodat behalve haar echtgenoot de rouwdragers geheel uit huurders en dienslpcrsooueel waren sa mengesteld. Isabella was niet gevraagd. He plaats van Catharina's begrafenis was tol verbazing van de dorpelingen noch in de kapel onder het gje beeld bouw de monument van de Lintons en oóil» niet bij de graftombe van haar eigen fa milie builen. Het was op een groene hel ling in een hoek van het kerkhof ge-- graven, waar de muur zojoi laag is dal heide en boschbessen er vanaf de hei overgeklommen zijn en turfmolm begraaft hel bijna. Haar echtgenoot ligt nu op dezelfde plaats, en ze hebben beiden een cenvoudigen grafsteen aan het hoofd einde en een eenvoudig grijs blok aan, hun voelen, om de graven te onderschei den. HOOFDSTUK XVII. Die Vrijdag was gedurende een maand langltle laatste van onze mooie dagen, "sAvonds 'sloeg het weer om; de wind draaide van hel zuiden naar het noord oosten, en bracht eerst regen en toeai sneeuw. 's Morgens Icon men zich ternauwer nood voiojTstellen dat er drie weken zo-1 in de Paliörs wonen. Een tocht dwars door dit eiland is een sprookje, dat men beleeft en waaraan menx welke andere beelden ook in den geest mochten ver vagen, een heel mcnschenleven de herin nering houdt. In de eerste plaats treft bij zulk een tocht de algehecle afwezigheid \an Euro peanen in dit land Er zijn hier welis waar eenige bestuurs-amblenaren, in Sin- garadja zetelt zelfs een resident, maar wat men dan verder nog aan Wester lingen ontmoet, moge hier of daan slechts in een passanggrahan zijn een oï eenige reizigers, ronddwalend zooals wij, ter stond begeerig elkaar weer uit het oog te verliezen om door geen storend con tact stemming en indrukken te bederven. Op Bali dus wordt men door drieërlei getroffen, door de natuur, door het le" vendc van den godsdienst, die de kunst zinnigheid van het volk in allerlei vor men, gebruiken en scheppingen tot uiting brengt en door hel volk zeil. Ik vermeld hier op de eerste plaats, wat op mij den groolsten indruk heeft gemaakt de na tuur, ofschoon, zooals ik reeds opmerkte natuur, volk en kunstzinnige religie hier tezamen de sfeer scheppen die niet be schreven maar beleefd moet wordetl. Wanneer men de Preangerbergen nog in het geheugen heeft, wanneer ge nog zoo pas Java's groene vlakten hebt door kruist, dan is Bali een vreemd land, niet lieflijk noch vroolijk, maar grootscli, som ber en af en toe beklemmend. Reeds spoedig na aankomst aan de vlakke kust heeft de auto den reiziger gebracht tot 'de bergen, die ditmaal niet oprijzen uit de oneindige vlakten van Java en daar om dus op dit kleine eiland ontzaglijk hoog lijken, en snellen wij langs een breede heirbaan omhoog door het Ba lische land. Aan weerszijden van deze heirbaan ligt de zeer hooge berm. en boven op die bermen hier en daar do ommuurde behuizingen, dorpen, kam pongs der Baliërs. Deze ommuurde be huizingen maken den indruk van ves tingen, waaruit men met succes een guerilla-oorlog zou kuuneu voeren. Inder daad was het oorspronkelijke doel dezer muren dan ook verdediging en afweer. Aan het landschap en aan den weg, waarlangs de auto ons naar het hoogge bergte brengt, geeft het echter een ca chet van ongenaakbaarheid en onher bergzaamheid. Hij, die van Bali's schoonheden wil| ge nieten, zal voor dit eiland eenige dagen van rustige beschouwing moeten uittrek ken. Inderdaad zijn hier alleen reeds óp hel gebied van tempelbouw en van goeri-architectuur zooveel schoone voor beelden le aanschouwen, dat daaraan et telijke weken waren le besteden. Wij die door toeristen-haast Worden gedre ven, zullen ons met het bezoeken van eenige der markantste bouwwerken moe ten tevreden stellen", en wij zullen onder meer uit deze bezoeken leeren, dal deze tempels niet zijn gebouwen in den eigen lijken zin des woords, doch veeleer om muurde ruimten, waarin offerhuisjes zijn gebouwd, rijk met beeldhouwwerk ver sierd. Tot deze ruimten geven toeging smalle hooge poorten, eveueens rijk ge beeldhouwd. De tempelruimten worden bewaakt door aristocraten, die blijkbaar ten leeken hunner waardigheid, die hun eiken handenarbeid verbiedt, aan hun vingers nagels dragen ten lengte van wel tien centimeters. Naarmate de auto ons hoqger brengt, wordt het landschap groolscher, de bo dem rotsachliger en kaler, in sommige streken zelfs volkomen van water ver stoken. Na eenige uren rijden komt ech ter als hoogtepunt van onzen tocht de ril ter hoogte van bijna 1700 M. boven den zeespiegel naar en voorbij de passang grahan (gouvernementsholel) Kintamani. Vóór ons strekt zich een grandioos pano rama uit aan de voeten vain den reiziger, misschien duizend, misschien twaalf liou- derd meter diep, ligt als een zandzee een troostelooze vlakte, omringd door hooge bergen, en temidden dezer vlakte, als ecu kegel oprijzend de Goenoeng "Ba- loer, de geweldige dreigende vulkaan met jij» lava-zwarte hellingen. Maar aan den mer geweest waren; de sleutelbloemen eu crocussen waren onder sneeuwhoopen verborgen; de leeuwerikken zwegen, de jonge bladeren van de vroege boo men waren bevroren en zwart. En akelig, kil en treurig kroop die morgen ranMijn meester bleef in zijn kamer, ik nain be zit van de verlaten huiskamer, die ik in een kinderkamer veranderde; en daar zat ik met die klagende pop Van een kind op mijn knie, terwijl ik het heen en weer wiegde, en in tusschen de nog steeds neer vallende vlokken gadesloeg, die zich op het gordijnlooze venster ophoopten, toen de deur open ging en iemand buileta adem en lachend binnen trad' Mijn toorn was een oogenblik grooter dan mijn verbazing. Ik onderstelde dat het een van de meiden was en riep uit; „Schei uit! Hoe durf je hier je licht zinnigheid toonen? Wat zou Mr. Linton zeggen als hij je hoorde?" „Neem mij niet kwalijk!" antwoordde een bekende stem, „maar ik weet dajl Edgar in bed is en kan mij niet bedwin gen". Met die woorden kwam de spreekster naar hel vuur toe, hijgend, terwijl ze haar handen legen haar zijden hield. „Ik heb den heelen weg van Withe ring Heights af geloopen!" vervolgde zij, na een pauze; „behalve waar ik gevlogen heb. Ik kan het aantal keeren niet lel len dat ik gevallen ben. O, ik heb pijnf over mijn heele lichaam! Wees maar nieti voel van den vulkaan als een kleurige plek in dc grauwe vlakte ligt een "blauw bergmeer te droomen in de ochtendne velen. Dit is een sprookje, een wonder lijk maar ook vervaarlijk sprookje, ccn landschap uil dc verbeelding van Poe als tooneel voor een zijner verdichtsels van verschrikking en verbeelding, een fanta sie van Dulac, een decor, waarin straks een Wagner-held zal oprijzen om te vechten tegen berggeesten of tegen den demon uit den krater. Het is niet alleen door den kouden bergwind dat de reizi ger huivert bij het aanschouwen van «lit machtige. Het is de geweldige Baloer-vulkaan, die ónzen blik vasthoudt en dan eerst na een poos realiseeren wij het ontzaglijke panoratna, dat wij op deze hoogte kun nen omvamen cn dal rondom in de wij de van licht doorldaterde ruimte na.ir: verre horizonten vernevelt het heele wondere eiland met zijn wouden en zijn rijstvelden, zijn tempels en zijn vorsten- paleizen, zijn bergen en zijn pieken, die als reuzen oprijzen in het gouddoorlril- ide azuur, dat heele wondere ciiland, dat ligt te droomen in een zee van paarl- moer. Als wij 1c Boeleleng weer aan boord gaan van ons kleine vaartuig, is een laatste visie van schoonheid ons deel Koopvrouwen hebben op het achterdek de weefsels van hel eiland uitgespreid en de voortbrengselen der goud- en zil versmeden. In klaterende pracht laten zij voor onze oogen door hun rappe vingers glijden de doeken, die stijf staan van hel zilver en van het goud, toonen; zij dc gou den armbanden eu ringen bezaaid met violette amethisten en vlammende aga ten en de schildpadden sieraden belegd met bladgoud, ragfijn bewerkt. Het schip vaart. Onze reis door de Mol ukken is nu begonnen Het eiland Bali vervaagt daarginds in de avond schemering en met weemoed staren wij naar de wegschaduwende omtrekken van zijn palmbegroeide 1 kust. Maar geen daadwerkelijke afstand zal nog ooit bij machte zijn om de schoone herinnering te doen vergelen D B Uit Stad en Provincie. De lente heeft zich deze maand ge lukkig al verschillende dagen baan ge broken en in de afgeloopen week reeds heerlijke middagen gebracht. Aanvanke lijk werd gisteren gevreesd, dat de Zon dag niet zooveel goeds zou brengen. Toen echter de zon den nevel verdreef, was bet mooi als op een Junidag en lal- loozcn hebben dan ook te voet, per ry- wiel of auto de buitenlucht opgezocht om le genieten van liet mooie weer en van het landschap met de eerst ontlui kende bloemen, als bakkruidjes, crocus sen enz. Ook le Vlissingen trokken Boulevards en strand reeds honderden. De café's, die ook thans open zijn, maakten goede za ken en aan hel strand vermaakten zich reeds vele kinderen met graven enz. Men vergal dat Maart zijn staart zoo dikwijls roert en dit ook nu nog wel kan gaan doen. Maar inen heeft van den heerlijken dag volop geprofiteerd en lust verzameld voor de hervatting van den dagelijkschen arbeid, en kracht om minder mooie da gen ook opgewekt door le maken. o Uit Midd«lburg. Hel was gezellig val in de groote Schuttershofzaal alhier loen Zaterdag avond de Mandolinevcreeniging „Sempre Avautivoor donateurs en betalenden een uitvoering gaf. Het eerste nummer was de Marche ongerust! Ik zal je zoo spoedig mogelijk een uitleg geven, heb alleen maar de (goedheid even weg te gaan en le bevelen dat het rijtuig mij naar GimmerLon brengt, en een dienstbode te zeggen, dat ze cenige kleuren in mijn garderobe! moet opzoeken". De indringster was Mrs Healhcliff Ze scheen stellig niet in een toestand om le lachen; haar haar stroomde over haar schouders en droop van sneeuw en water; ze was gekleed in de meisjesach tige kleeding die ze gewoonlijk droeg en die meer haar leeftijd paste dan haar positie; een lage japon met korte mou wen, en niets op haar hoofd of om haar hals. De japon was van lichte zij en kleefde aan haar vlisl van de vocht, en haar voelen waren alleen beschermd door dunne pantoffels; voeg daaraan een diepe snede onder hel e ene oor toe, waarvan alleen de kou belette dat ze rijkelijk bloedde een witgezicht vol krab ben en kneuzingen, cn een lichaam dat van vermoeidheid ternauwernood In staat was zich staande te houden; en u kunt denken dat mijn eerste schrik niet zeer verminderd was loen ik tijd gehad had om haar beter te 'bekijken. „Mijn lieve jonge dame1', fTep ik uit, „Ilc wil negers heen gaan en niets hooren tot u ieder stuk van uw kjeeren hebt uit gedaan en droge kleeren aangetrokken; en u zult ongetwijfeld vanavond niet naai' Gimmerton gaan, zoodat het geen nut N.V. G. A. SCHULTE Co., Lange Delft H 2. OUDE ZAAK. (Ingez Men.) „Sempre Avanti" van den directeur den heer A J. F. den Boer, aan wien na dit nummer door den voorzitter, den heer J. H. Buijs, dank werd gebracht voor deze compositie, zulks -onder aanbieding van een bloemhulde. Het verdere programma bevatte nog een zestal nummers, waarvan er drie voor liet eerst op een concert ten ge- hoore werden gebrachtvooral in de groote fantasie uit de opera „Cavaleria Rusticana van P. Mascagni, komt uit tot welke hoogte de directeur "de uilvoeren den reeds heeft gebracht. Maar ook hel laatste nummer n.l. Na- dedja Grande Fantaisie Roumalne) van M. Maciocchi vergde veel van de mede werkenden. Het was weer een uitstekend verzorgd programma. Na de pauze was hel voordracht en tooneel dat de aanwezigen nog een aan genaam uurtje bezorgde. Na de voordracht „Kees en Griet op reis om een erfenis", sprak de voorzitter woorden van erkentelijkheid tot den heer E. A Polvliet, die reeds tien maal dc leiding van de afdeeling tooneel op zich heeft genomen en steeds op hoogst verdienstelijke wijze, Ook' hem werden bloemen aangeboden. De heer Polvliet bracht dank voor deze huldej maar zeide niets te kunnen bereiken zonder medewerking van an deren Ook aan den heer Arnoldus, die 2ijn medewerking verleende bij het slagwerk, werd dank gebracht. Ten slotte werd dc één acter „Verle den" van A. Hamburger ,vlot vertolkt. Dal ..na afloop bal" voor velen weer een welkom slot was, spreekt van zelf. Het is gisteren in onze stad weer eens gebleken, dat van de sport lang niet altijd een veredelende invloed uitgaat. De wijze, waarop de spelers en supporters van de voetbalvereeniging „Longa" le Til burg, zich aanstelden, ging (ie perken verre le buiten. Dat zij verheugd waren dal hunne vereeniging kampioen was ge worden is van sportstandpunt wel te begrijpen, maar dat dit moet worden ge loond door een groot offer aan bac- chus, en een uitbundigheid, die af en toe tot afkeurenswaardige aanstellerij over gaat, is zeker een zeer slechte propagan da voor de sport en wordt door ieder weldenkend mensch terecht gelaakt. Wij welen, dal het niet makkelijk is zuil* een kwajongensachtig optieden te belet ten, maar in liet belang van de rustige burgers is hel le lioopen, dat desnoods met krachtige maatregelen herhalingen wonden voorkomen Uit Vlissingen. In verband met hel voorstel jan Ged. Staten om f 1736.55 uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen aan het college van regenten voor de dekking van (le meerdere kostcu van verbou wing, merkt de commissie voor de finan ciën uit den gemeenteraad van Vlis singen thans op, dat hel haar heeft getroffen, dat van de belangrijke ver bouwing van het pand aan het Bellamy- park en van de inrichting der klasse kamers een vage en globale begrooting van kosten is opgemaakt. liet is voldoen de gebleken, dat, toen aau den raad machtiging werd verzocht lot hel uil- voeren van de verschillende werken, de ze begi'oolingscijfers op verre na geen juist beeld gaven van dc kosten, welke daaraan verbonden zouden zijn De verbouwingkosten van liet pand Bellamypark zijn geraamd op f 1000, ter wijl de aanbestedingssom f 6893 bedroeg De bouwkosten van de klassekamers wa ren geraamd op f 5500, de aanncmings- soni was f 83$6. De kosten van hel meu- heeft om het rijtuig in orde te brengen". „Ik zal zeker gaan" ,zei ze; „loopend of rijdend; toch heb ik geen bezwaar om mij behoorlijk te kleeden. En o, zie eens hoe hel nu langs mijn hals stroomtI Hel vuur doet de wond schrijnen." Ze stond er op, dal ik haar aanwijzin gen opvolgde, voor ze toeliet dat ik haar aanraakte; en niet eer dan toen de koet sier instructies had gekregen om in te spannen en een ineid aan hel inpakken eenige noodzakelijke kleeding gezet was, stond ze mij toe om de wond te verbin den en haar behulpzaam le zijn bij het veranderen van kleeren. „Nu Ellen", zei ze, -toen mijn taak ge ëindigd was en zij in een gemakkelijke stoel bij den haard zat, een kop thee voor zich; „ga nu tegenover mij zitten eu legde beby Van de arme Catliarinaweg ik houd er uiet van hel le zien!" „Je moet niet denkeu dat ik, weinig om Catharina geef, omdat ik me zoo dwaas gedroeg bij mijn binnenkomen; ik heb ook bitter geschrei ja meer dan wie ook. die reden heeft om le schreien. Wij scheidden ouverzoend, zooals je je herinnert en dal z.al ik mij niet vergeven Maar ondanks dit alles kan ilc geen me delijden met hem hebben hel monstert (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5