■Caxegk, KIJNHARDTS Advertentiën» Jfet schoonste lied uit voile borst (jezongenmoet worden wmmmÊMÊÊÊUUÊËÈË AANBESTEDE, reel óp zijn vader geleek en zijn vrouw telkens weer aan haar overleden éér sten uian herinnerd. Hij had, toen hij al leen thuis was, hel kind mei een schoen tot bloedens toe geslagen. Volgens een deskundige, is verdachte imbeciel en uiinaer toerekeningsvatbaar, maar ver antwoordelijk voor zijn daad. De advo caat-generaal kon geen kwalificatie vin den voor dit gruwelijke geval en eischic, met vernietiging van hel vonnis der rechtbank 1% jaar gevangenisstraf. Mr. E. van Zinnicq Bergmann pleitte eén nieuw psychiatrisch onderzoek en vroeg voorwaardelijke veroordeeling, sub clementie. De rechtbank te 's Graveuhage heeft R. G. S., wonende le Wassenaar, die in in den avond van Zaterdag 19 Juni op den Delflweg lusschen Delft en Rijswijk mét een auto een motorfiets met zijspan heeft aangereden, mei het gevolg dal vsu dc passagiers van dat voertuig een éénjarig jongetje onmiddellijk werd ge dood, én een oude man zoodanig werd verwond, dal hij aan de indirecte ge volgen daarvan later ook is overleden, schuldig verklaard aan hel veroorzaken van dood door schuld en deswege ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De rechtbank le den Haag heeft de tuinders A. A. van R. en J, Th van R, uit Monster, wegens onjuiste aangifte voor de Rijksiukomstenhelasling, veroor deeld ieder tol f 5000 boete. subs. 6 •maauden hechtenis De eisch tegen ieder der verdachten was f 10 000 boete, siibs 6 maanden hechtenis. werken zonder kramp of pijn Doos 60cent Ven. VJissingen f 19120, Iz. Douw., Zie- rikzee f 18 995. J. H Reinberg Terneuzen f 18.894 cn G. A. v. d. Slraatcn. Terneuzen 18.700. SPORT. Bij de internationale zeilwedstrijden te Genua heeft Maandag eindelijk de Hol land! a succes gehad, in den strijd om dp Ooppa dTtaiia Zij kwam als eerste aan. De Aile en de Siriah gaven op vóór dje finish. Er stond een flinke bries. --3 Op de groolc 30sle Intern ten toonstelling van pluimvee, konijnen, post en sierduiven enz gehouden te Brussel van 25 Febr. tot en met 1 Maart jil., werden door de inzenders uit Mid delburg en omstreken de volgende prijzen behaald: R. A. Bastiaanse lo prijs Wit Plvm. Rock krielhaau, le pr. idem hen, 2e pr. Columbia Plymouth Tlock kriel hen, eere- prijs Zwart Java krielhaan, eerv. ver melding dilo hen, le pr.Chinchilla ram (klasse met 33 inzendingen). C. Jo- ziasse Wzn lc prijs voor inzending 8 stuks postduiven (mooiste collectie); A. A. Clement eerv. verin, met Vlaamsche reus, ram M v. d. Ende: 3e pr. met Belgian Hares ram: C. van Sluis 2e pr. met Gouwenaar ram. J. L. Wigard eere- prijs met Blauwe Weener ram; B. de Nooijer eerv. verm. met Angora ram J. Rotli eerv. verin, met Angora voed ster; A P. Dingemanse, St. Laurens, 2e pr. met Papiilon ram, 3e pr. met Japanner ram: L. Wisse, Souburg, eere- prijs nicl Papiilon ram; W. de Pagler: zeer eerv verm, met Black and Tan, voedster: J. C. v. d. Boudt, 2e pr. met Poolsch konijn, voedster. De inzenders van de konijnen zijn allen leden van de Konijnenfokker sijereten. Nut en Sport" aliiier; alle dieren wer den bekroond. Er waren 2569 kooi- nummers. AFLOOr AANBESTEDINGEN. Door de directie der Nederland sche Spoorwegen werd Dinsdag aanbesteed be stek no 1493 S.S. „Hel maken van grond-, werken en draineeringen, het uitvoeren van spoorwerken, het maken van gebou wen en van andere werken op het em placement Goes. Begrooting f 187.000. Aantal inschrijvers 36. Hoogste: M. Bak keren te Princenhage, f 186 900; laagste; NV Spoorwegbouwbedrijf le Utrecht f 148.000. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg werd hedenmorgen aanbesteed het ver beteren door middel van sleenlaagver- harding met asraltvulling, van een vak van den weg op dpn westelijken dijk van het kanaal van Terneuzen lusschen de hectomelerpalen 41 en 53 en van een vak van den weg op djen westelijken dijk van den Midjdenkanaalarm le Terneuzen tusschen de hectometerpalcn 147 en i51 met bijkomende werken, beboerende tol de werken van het kanaal van Terneuzen Raming 'f 17700. Inschrijvers: J. P. de Vos Terneuzen f 19.730; L. G. J v.d: Ven, Koudekerke f 19 720, P. And,riessen ff. Pz.,Walzoorden f 19.625; J. dje 'Bree Fz., Terneuzen f 19.500- Jos. de MaegL Hontenisse f 19.435, N V. de GcruLsloo- zeu weg, Heemstede f 19.380; J. H. v.d'; SülïEfSLAfsD. Alge-neen OverzlGht. Mijnrampen in Engeland. Zooals wij al hebben gezien is Engeland gisteren zwaar getroffen door mijnontplof- fingen, zoowel le Ebbwale m Z. Wjales, als in de mijnschacht le Bilsthorpe in Nottinghamshire Omtrent de beide rampen deelde de minister van handel in hel Lagerhuis het "olgen.de moe Bij het ongeluk te Ebbwale zijn, voor zoover bekend, 23 personen omgekomen, terwijl er weinig hoop voor redding van de 28 mijnwerkers beslaat, die zich nog in do mijn bevinden. (Een nader bericht spreekt van 56). Te Bilsthorpe werden 17 mijnwerkers ingesloten, waarvan er slechts 3 gereefzijn Toen de onlplofffing le Ebbwale plaats had, waren er ongeveer 200 mijnwerkers aan den arbeid De ontploffing had plaats op een afstand van l1/? mijl van den voel van de schacht Vele mijnwerkers slaagden er iu zich met behulp van de gewone mid delen in veiligheid te stellen, terwijl 80 an deren werden gered Velen werden door jas bedwelmd en een aantal had letsel op gedaan. Hel reddingswerk had onder groo te gevaren plaats De directeur van de mijnmaatschappijde lieer Frank Ilawn, en een ambtenaar, dio onder de eersten waren, die in de mijn afdaalden, goraaklen in de met gas gevulde galerijen bewuste loos en bevinden zich thans in het zieken huis In den loop van den namiddag he slisten de regeeringsinspecleurs, dat het eddingswerk gestaakt moest worden, lol- dat de mijn geventileerd zou zijn. Duizen den vouwen, kinderen en familiebetrekkin gen. die bij den ingang van de mijn ston den te wachten, vatten dit besluit als oen aanwijzing, dat het lot der bedolvj mijnwerkers bezegeld was Geneeslieérén hadden de slachtoffers aan den voet van de schacht opgewacht, doch zij moesten met de reddingsmanschiappen naar hoven wegens hel groote gevaar van de gassen In de mijn le Bilsthorpe werden on danks helfthaftige pogingen, slechts drie mijnwerkers gered en de hoop op behoud van de 14 anderen; die zich nog in do mijn bevinden, Is zeer gering. Hot water, dat de schacht binnendringt, wordt geraamd op een hoeveelheid van 60 000 gallons per uur. Engeland en hel vioolvoorst*!. Ilel is geen slechtte politiek van Enge land geweest hel vlootvoorstel van Coo- lidge aan le nemen, al is 'l dan ook onder eenig voorbehoud In Washington was de indruk daarvan zeer gunstig. Zoo zelfs, dan nu Italië en Frankrijk ernstige beden kingen tegen een dergelijke conferentie hebben, op het Witte Huis namens do re geering de hoop werd uitgesproken dat er tenminste een overeenkomst lusschen En geland, Amerika en Japan tot stand zal komen zoo een overeenkomst lusschen de ijf mogendheden dus Amerika, Engeland, Japan, Frankrijk en Italië onmogelijk mocht blijken. De regoering der Vereenigde Stalen is nog steeds werkzaam om een conferentie der vijf mogendheden lot stand te brengen en hoopt, dat dit plan zal slagen Men erkent hel bezwaar van Engeland dat lot geen verdere beperking van het aantal kruisers kan worden overgegaan, tenzij Frankrijk den aanbouw van duik- booten beperkt. De Fransche schulden aan Amerika. Amerika heeft or Frankrijk, loon het zich zoo tegen Coolidge's voorstel ver klaarde, eens ijlings aan herinnerd, dat er nog de noodige posten openstaan op de rekening. Men is toen dadelijk aan het werk gegaan, nu die zaak weer werd op gerakeld, en gisteren heeft alzoo Poincaré in den ministerraad meegedeeld,, dat een voorloopig Fransch—Amerikaansch ac- coord inzake de schulden, waarbij de Fransche regeering op 15 Juni aan de V.- S. tien millioen diollar zal betalen op rekening van do werkelijke schuld, van Frankrijk aan de Vereenigde Staten, ge sloten is. Bedrag zal op do annuïteiten uit hoofde van lier wCCoor(' consolidatie der schulddat door het óongt'éS' der V. S. en het Fransche parlement zal moe-; ten worden geratificeerd, in mindering worden gebracht. Frankrijk zal'voortgaan betalingen le doen op do rekening der schuld voor de oorlogsvoorraden. Bepaald wordt dat doze regeling iu geen enkel opzicht vooruit loopt op de ratifica tie van het accoord inzake de consolidatie der schuld op 29 April 1926 gesloten. Hel Engelselie Vr ouwen- kiesrecht. Volgens don politieken correspondent van dc Westminster Gazette zou het kabinet het ten slotte toch erover eens zijn geworden, in de volgende zitting een wetsontwerp in le dienen om het kiesrecht aan vrouwen van hun 21ste jaar af le verleenen. Deze bepaling, d.'e 5 millioen nieuwe vrouwelijke kiezers zou scheppen, mam die nu eenmaal een van de verkiezings beloften ran Baldwin is geweest, was een van de neteligste kwesties van de huidige regeering. Het compromisvoor stel om voor de mannen den kiesge rechtigden leeftijd tot 25 jaar 'te ver hoogen, schijnt dus te zijn opgegeven. Palen en Diritschland. Er wordt nu tusschen beide regee ring onderhandeldom ld1 komen tot hervatting der onderhandelingen ovev een Poolsch-Duitsch handelsverdrag. Zooals bekend, zijn deze onderhande lingen door Duitschland afgebroken, in verband met de uitzetting van Duiitschers uit Polen, welke handelingen volgens Duilschc opvatting slechts uit een over dreven opvalling van de Poolsche sou- vereine rechten verklaard kunnen wor den. Bovendien is gebleken, dat aan Pool sche zijde het streven beslaat om dc mo gelijkheid van een proces, heizij voor hel Ilaagsclte scheidsgerecht, hetzij voor dal van Locarno, te vermijden. Men is hel erover eens, dat naar een oplossing moet worden gezocht, waarbij de Poolsche souvereiniteit onaangetast blijft, doch waarbij toch een einde 'wbrdl gemaakt aan de praktijken van dc wojwoden. Een formule voor een dergelijke oplossing is echter nog iiiiet gevonden en het zal ook zeer moeilijk zijn die te vinden. Aldus de Berlijnsche bladen, weinig hoopvol In Genève zullen Stresemann en Zaleski elkaar ontmoeten die dan kunnen vóórconfereeren, waar men maar liet beste van hoopt. Trouwens van de heele Poolsch-Duilsche verhouding valt per slot alleen maar hel beste te hopen' BEKNOPTE MEDEDEELïNGEN Uil België. De correspondent van de N. R. Crt. te "Brussel meldt, dat minister de Brocqueville een aantal amendementen heeft ingediend, waarbij de begrooling van landsverdediging met 19 millioen frank wordL verhoogd. Deze begrooting sluit met een totaal aan uilgaven van 616»/* millioen frank. Op de buitengewone begrooting voor 1927 wordt een bedrag van 500.000 frs. voorzien, zijnde het derde deel van een op 5 millioen 975.000 frs. geraamde uitgave voor de werken aan het groote havenhoofd le Zeebrugge, waar hel open gebleven deel vervangen wordt door een dijk. Men weet, dat dit deel van het haven hoofd in den oorlog, over een lengle van 22 Meter, door de ontploffing van een aldaar door Brilsche zeelieden aange brachte duikboot, werd vernield en la ter slechts door een metalen brug is vervangen. Ook voor de bestrijding der verzanding van de haven van Zeebrugge is dit werk van belang. Uit Engeland. - Het Engelsche s.s. Sommerlon, me tende 5000 ton, bevindt zich op 12 mijl van Portland in nood, en heeft om assistentie verzocht. Uit Hongarije. Volgens het Hongaarsch telegraaf- agcntschap zouden eenige der gearres teerde communisten bekend hebben, dat hel de bedoeling was* eind Maart le Boe dapest en in de groote steden in de provincie van Hongarije, ernstige troe belen te verwekken. Het aantal gear resteerden bedraagt 70. Uit Boelgarije. Volgens berichten uit Athene Is aldaar een voorloopig Grieksch-Boel- gaarsch handelsverdrag geleekend op de basis der meeslbegunsliging. MARKTBERICHTEN. wordt gezongen als de kelen helder zijn, zonder eenige onzuiverheid. zonder eenige Inspanning of vermoeienis, zuiver en mooi, van begin tot einde. Dit bereikt de zanger slechts door, evenals de groote opera-sterren, eenige WYBERT-Tabletten In den mond te hebben. WYBERT-Tabletten doen de bedekte stem onmiddellijk vrij en helder worden, maken haar krachtig, voorkomen vermoeidheid der stembanden en reinigen de slijm vliezen, Een groote doos WYBERT bevat meer dan 300 tabletten, Heden overleed tengevolge jj van een droevig ongeval, t onze bediende de Heer C. VAN SCHAIK, in den leef tijd van 22 jaren. Zijn nagedachtenis zal bij ona steeds in aangename herinnering blijven. Firma GEBRs. STEENLAN D Middelburg, 1 Maart 1927. Plotseling overleed tenge volge van een droevig onge val, onze geachte vriend de Heer C VAN SCHAIK, in den leeftijd van 22 jaren. Het Peièoneel Firma GEBRs. STEENLAND. Middelburg, 1 Maart 1927. De eenige uitdeelingslijsl in het faillissement van JACOB BOS- HAMER, koffiehuishouder, wonen de te Vlissingen, is heden ter Grif fie der Arrond. Rechtbank te Mid delburg nedèrgelegd om aldaar ge durende tien dagen ter koslelooze inzage der schuldeisehers te lig gen. Mr. J. ADRIAANSE, Curator Middelburg, 1 Maart 1927. Langedelft H 7. Middelburg, 1 Maart. Op de veiling wer den de volgende prijzen besleed: spruiten 8—15 c., witlof 25—30 c., uien 2—4 c., spi nazie 40—44 e., molsla 38—42 c., peen 2—4 c., nero 10—12 c zure bellefleur 21—33 c., pipping 25 c, roodc wagenaar 30 c., Koele bellefleur 23 c., armgaard 23 c,, grauwzoet 25 c., alles per Iv.G.; bloem kool 1.30 per mana, savoije kool 1—5 c., roode kool 1—4 c., beide per stuk; prei 3—6 e., rapen 2—4 c., karoten 1—2 o., per bos, Dunsel 95 c. per K.G. Vlissingen, 1 Maart. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed Poters 3,54, uien 3, spinazie 35, rapen 2,5—3, koolraap 2 spruilen, 11—17, karo ten 23, peeën 2,5, klein© peeën 3, witlof 23—28, schorseneeren 7—8, kleiperen 20 —25, roode ribber 41, zoele campagne 21, zure bellefleur 35, ermgaard 37, brui ne boonen 15 alles per K.G.; boerekool 1,5—2,5, roode kool 58, savoijekool 1,5 —4,5, bloemkool 9—32, alles per stuli; ra dijs i—4,5, selderie 2—3,5, prei 1,5—5 ramiauas 1,5, rapen 23,5, alles per bos; veldsla 38—10, postelein (Fransche) 21, peterselie 1819. Goes, 1 Maart Veilingsvereeniging -Z.- Beveland Peren kleiperen 16—23, Gieser Wilde man 20—27, winter Louwljes 9—17, stoof peren 18, uitschotperen 5—11, alles per 100 K.G. Appels: goud rcinelten .45—68, zure bel lefleur 27—41, Westlandsche bellefleur 36 court Pendu 28, eierappels 18, zoete* eam- pagner 22—30, id. bellefleur 17—24, id. Armgaardo 1428, zonzoet 31, pom me d'oranje 18—33, Geld. Hollaart 16. uit schotappelen 8—10, alles per 100 KG. Diversen: spruiten 2—15, veldsla 13— 14, spinazie 10, sjalotten 1—3, joodekool 3.60, witte kool 2.10, uien ly. 10, uien (uit schot) 0.10, wortelen 1.50, koolrapen 1*50, snijboonen 16—28, alios por 100 K G.; prei 2—11, per 100 bos; bloemkool 7—19 groe ne savoijekool 2—5, gele savoijekool 2—5, selderij 0.90—3 alles per 100 stuks. Oostburg, 2 Maart Tarwe 14-14 50, chevalier 12 haver 9,75, kroonerwten 24 —25, bruine boonen 10,75. Heden overleed door een noodlottig ongeval, ons trouw lid en kameraad Dhr. C. VAN SCHAIK, in den ouderdom van '22 iar. M.V.V, „WALCHEREN". M'burg, 1 Maart 1927. De Heer en Mevrouw D. WIENER—GOUDSMIT betuigen dank voor de vele be wijzen van belangstelling, bij de geboorte van hun Kleinzoon onder vonden. Do Notaris J. L'. VAN DER HARST te Vlissingen is voorne- I mens om op DONDERDAG DEN' 24 MAART 1927, des avonds ten 8 uren in Mercurius aan de Koe poortstraat te Middelburg, PUBLIEK TE VERKOOPEN Een HUIS EN' TUIN, aan den Koudekerkschen Straatweg bij het Zand lc Koudekerke, wijk 1) num mer 16, groot 2 Aren 4 Centiaren. Bewoond geweest door wijlen Mevr. Wed. A. J. BRAKMAN J v. NIEUWENHUIJZEN. g| Te aanvaarden 15 April 1927. gj Voormeld onroerend goed is te bezichligen daags vóór en op den ijverkoopdag des voormiddags van 1012 en des namiddags van 2—4 II uren op vertoon van een bewijs j van toegang, verkrijgbaar ton kan- 5 tore van genoemden Notaris en !bij den Heer JULIANUS, Koning- Middelburg. Nadere inlichtingen verstrekt ge- j noemde Notaris le zijnen kontore. Voor de vele blijken van be langstelling bij hel overlijden van onze geliefde Moeder. "Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. G. DE VOOGD, Wed. N. KARSTANJE, zegt ondergeteekende namens fa milie hartelijk dank. F. GELDOF. Koudekerke. De Deurwaarders ROSIER en VERVAAT zullen op ZATERDAG 5 MAART 1927 om half twee uur te Nieuw- en St. Joosland (op bet Dorp) VERKOOPEN: Eene PARTIJ AFBRAAK van 2 Huizen, als 8 Onder- en Boven ramen met Kozijnen en Blinden, Bedsteedeuren (paneelwerk), Kast en Kamerdeuren met Kozijnen, Dak-, Vloer- en Zolderdelen, Pan latten, Tengels, Kelderluiken, Re genbakdeksel, Platen, Gordingen, Vloer- en Zolderbalken, Kapspan- ten, Goten, Trap, Ladder, 1600 Holl. Dakpannen, Vorstpannen, een 6- en 4 Pansdakraam, Kraal- beschot, een Loodsje (afdak) 2x4 M., enz. enz. Te bezichtigen 's morgens voor de veiling. HET BESTUUR van het Water schap Hoedekenskerke, zal in het Steigerhuis van den Heer J. M. VAN BELSEN te HOEDE- KLNSKERKE, onder nadere goedkeuring aanbesteden op Woensdag 9 Maart 1927 des voormiddags 10 ure. BESTEK No. Het maken van werken tot verhangen van den Zeedijk met een muur van Gewa pend Beton met bijkomende werken (iengte plm, 4 K M.). Bestek met bijbeboorende Tee- kening van af 21 Febr. 1927, tegen betaling van f 4.50 verkrijg baar bij den Waterbouwkundigen Ambtenaar J. PRIESTER le Hoe dekenskerke, die mede aan gega digden inlichtingen verstrekt Aanwijzing gedaan. Buitendien geschiedt geen aan wijzing. Het Bestuur voornoemd, P. W. WOUTERSEN, Dijkgraaf. J. v. d. DRIES, Ontv -Grifiier.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3