AWIMA munhardt's Ho@st- tabletten buitenland. advertentiEn. I it d. Stoomvaartlijnen. vooral uil redevoeringen van Churchill Roeoat, 24 Febr. v. Marseille, Batavia I en Birkenhead aan, die niet anders zijn riaar Amsterdam dan een voortdurende beschimping en Rembrandt, p. 24 Febr. Perim, Bata-j beleediging van de Sovjet-republiek, haar via naar Amsterdam. idealen en haar beginselen. Kawi, 24 Febr. n.m. 3 u. te Belawan,Ook over verdachtmakingen en per- Rptterdam naar Batavia. i soonlijke beleedigiugcn aan het adres Karimoen, 24 Febr. v Gibraltar, Ba-j van lioogc anibtenaren der Russische re- tav/a naar Amsterdam. i geering moet juist de Engelsche re- Rondo, p. 25 Febr. Gibraltar, Amster-1 geering als zij de hand in eigen boezem dam naar Batavia. steekt een woordje weten mee fe spre- P. C. Hooft, 25 Febr. v. Southampton, j ken. Batavia naar- Amsterdam. j Sir Kiugsley Wood, parlementair secre- Jan van Nassau, 23 Febr. te Curasao' lans vau liet ministerie van volksgezond- van Amsterdam. beid. heeft in een toespraak te Brood- Jan Pietersz. Coen, 25 Febr. v. Genua,' steins; gezegd, dat ue nota aan Rusland Amsterdam naar Batavia. een definitief karakter draagt en dat het Madoera, 25 Febr. v. Liverpool, Bata- geduld van de openbare meening ten .a naar Amsterdam. Samarinda, p. 24 Febr. n.m. 6 u. Gi braltar, Rotterdam n. Batavia. Tabanan, 25 Febr. v m 8 u. te Bela wan. Rotterdam naar Batavia. Tapanoeli, 24 Febr. v. Djeddah, Ba tavia naar" Rotterdam. Stoomvaar tl ij nen op Noord-Amerika. Maasdam, 24 Febr. v. Corunna, Rot terdam naar New Orleans. Westerlijk, p. 24 Febr. Dungeness, Rot terdam naar New York. Edarn, 24 Febr. ,m. te Vera Cruz, Rot terdam naar New Orleans. Doos 3 O et Keelpijntabletten 30 en 60 ct APOTH. EN DROGISTEN (Tngez. Med.) Algemeen Overzicht. BitilsHilaud. De Ilijkswecr- Ijaarlieiclsbegrooling'. Bij dt- eergisteren in den Rijksdag voortgezette besprekingen inzake de be- grooting van Rijksweerbaarheid, criti- seerden Eggerstedl (s. d.) en Creuzberg (comin vooral de begrooling van ma rine. Creuzberg bijv. zeide, dat hetgeen de marine en de vloot nog kunnen pres- teeren, ten bate der kustverdediging zoo buitengewoon gering is, dat men beter deed de kosten geheel en al te sparen. Het centrumlid Schreiber meende daarentegen, dat de bezoeken van Duit- sche kruisers aan vreemde havens van groot internationaal belang zijn en den Duilschen naam en het Duitsche aan zien in de wereld weer helpen ver breiden en verheffen. Spr. drong ech ter aan op beter sclioolonderricht voor de manschappen aan boord. Röiineburg (dein.) stelde de vraag of er nog zoo iets als een vlootpoliliek be staat en wat in dat geval het doel dier politiek is. Uit de aanvraag voor diye nieuwe adiniraalsplaalsen en de benoe ming vau een ministerial-director zou af te leiden zijn, dat men weer heel wat van plan is. De demoeraten zullen tegen deze pos ten stemmen, Spr. lichtte dan het de mocratisch voorstel tot opheffing van het monopolie bij de leveringen van goederen en de fabricage van materiaal nader toe. De voornaamste bedoeling is, door tiet scheppen van concurrentiemo gelijkheden de prijzen te drukken en al dus te !>ezuinigeu. De Duilsch-nationaal Treviranus ver klaarde, dat het betrekkelijk groote aan tal stafofficieren bij de marine door den bizonderen aard van de eenheden der vloot bepaald is. Met hel in dienst hou den van oude schepen tot verdere oefe ning van de manschappen kon spr. zich vereeuigen uil een zuinigheidsoogpunt. Nadat Brüninghaus (volkspartij) er nog op gewezen had, dat bij de Fransche marine procentsgewijze een nog veel hoo- ger aantal stafofficieren bestaat, beant woordde minister Gessier de sprekers. Vervolgens richtte hij zich scherp te gen de schandaal pers, die van een klein en toevallig incident bij het bezoek van den kruiser Hamburg te New-York een ophef gemaakt heeft als zouden de goede betrekkingen tusschen Duitschland en de U. S. A. cr door in gevaar gekomen zijn. Die nota aan Rusland. Het Russische blad Isweslia gaf gis teren zijn meening te kennen omtrent de door Engeland aan Rusland gezonden no ta Volgens de Isweslia schiet de nota in de eerste plaats haar doel voorbij, omdat zij geen enkele goed gedocumenteerde beschuldiging bevat, die de bedreiging niet afbreking der diplomatieke betrek kingen wettigt. Do. eenige juiste „beschuldiging" as, dat de staatslieden der Sovjet-Unie lol het doen uitbreken der wereldrevolutie hebben aangespoord. Doch dit beschuldiging van welke de Russische regeeriug zich iets behoeft aan te trek ken. Als die staatslieden ter bereiking dit doel in liun redevoeringen Engeland de grootste hinderpaal genoemd, of zoo men wil, gehekeld hebben, dan vergeet de Engelsche regeering, dat de regeering der Unie van Sovjet-republieken zich te genover niemand verplicht heeft om wie dan ook harer onderdanen te beletten op Russisch grondgebied de wereldrevolutie te verheerlijken. Het blad haalt dan woorden en zinnen. einde is Er heerscht in hel Land een levendige ontstemming omdat .Moskou de wetten en verplichtingen geschonden heeft, die de naties onderling steeds ple gen te handhaven. De handelsbvereen- komst wordt voortdurend genegeerd en het is thans duidelijk gebleken, dal men een ernstige fout heeft begaan meif"fiaar te sluiten. De intrigues van de communisten zijn uitgeloopen op de anti-Engelsche bewe ging in China en oorzaak van het gevaar voor de levens der Engelschen te Sjang hai. China. Ie Sjanghai wordt thans alles in ge reedheid gebracht voor de verdediging. Engelsche troepen hebben posities in genomen vei- builen de inter nationale concessie. Japansche troepen nemen te gelijkertijd posities in ten Noorden van de stad. Er zijn nu Engelsche troepen ten Zuiden en ten Westen van "tie con cessie, .lapansche ten Noorden en Ita- liaansche ten Noorden en ten Oosten. Men beweert, dat deze voorzorgsmaat- geieii een direct gevolg zijn van de nadering van de Noordelijke troepen, die zich gereed maken om de Zuidelijken te bevechten. Inlusschen meldt men ons, dat Soen- kiang (25 mijl ten Z.W. van Sjanghai), de sleutel van de positie, die Tsjoen- tsjoean-fang had ingenomen, in handen van oe Zuidelijken zou zijn gevallen. De troepen van Tsjoen-lsjoean-fang schijnen zeer moeilijk te reorganisee- ren te zijn. Er heerscht de groolsle wanorde. De tocsland onder de arbeiders te Sjanghai is, naar Reuter seint, vrijwel normaal. De troepen van Tsjang-lsjoeng- Isjang komen nog voortdurend aan. Gis teravond werden nog in het geheel 8000 man verwacht, behalve de troepen die uit Tsingtan Komen met 15 schepen vau het „Noordelijk liniesmaldeel." Een van deze schepen is bemand met Witte Russen. Het smaldeel is van plan Ilankou tc bombardeeren in samenwerking met sjan tsjo-lin's operalies tegen de Zuidelijken. Omtrent de terechtstellingen le Sjang hai vernemen wij nog het volgende: De Chineesche Kamer van Koophandel te Sjanghai, de Bankiersvereeniging al daar, en andere openbare lichamen heb ben geprotesteerd tegen de wreedhe den, gep.eegd op last van generaal Li- pao-tsjen, den leider van de commissie voor de verdediging van Sjanghai. Deze heeft n.l. ae terechtstellingen van arbei dersleiders laten voortzetten. Woensdag waren cr al 60 personen geëxecuteerd. Onaer dezen was naar de Chicago Tribune uit Sjanghai verneemt een knaap van 10 jaar, die gepakt was ter ijl liij strooibiljetten uitdeelde, ge richt te-gen Soen-tsjoean-fang. Een an dere terechtgestelde was de arbeiderslei- der ilo-sjiang, die in Japan een arbei dersconferentie had bijgewoond. Hij werd onmiddellijk toen hij in Sjanghai was aan wal gestapt opgepakt en ook maar dade lijk „gekopt". De Japansche arbeiders te Sjanghai hebben direct geprotesteerd. De verontwaardiging en walging in Sjanghai over deze terechtstelling is van dien aard, dat de autoriteiten het maar beter hebben geacht de op pieken ge sloken, in het openbaar tentoongestelde hooiden 's nachts le laten verwijderen. De terechtstellingen op de openbare slraaf zijn gestaakt, maar volgens den man van de Chicago Tribune duren zij achter gevangenismuren voort. Voorts wordt nog uit Ilankou bericht, dat aldaar duizenden arbeiders gisteren deelgenomen hebben aan de belooging ter gelegenheid van een slaking van 24 uur, teneinde te protesteeren Legen de concentratie van Engelsclie troepen te Sjanghai. In de inlandsche stad en de Engelsche concessie zijin wederom anti- Engelsche aanplakbiljetten verschenen Uit Ilankou ontvangen wij ook de mededeeling, dat de Zuidelijken drie schepen van de Standard Oil Gy andere schepen in beslag genomen eu de viaggën daarvan afgehaald. Laler zijn twee petroleumschepen vrijgelaten, maar de andere werden gehouden. Uit Zwitserland. De Amerikaansche zaakgelastigde le Bern heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat de Amerikaansche regeering zich zal laten vertegenwoordigen in de speciale com missie. die 14 Maart te Genève bijeen komt, voor de bestudeering van de parti culiere vervaardiging vpn wapens, mu nitie en oorlogstuig. Uil Ru s 1 and. De oorlogsbegrooting der Sovjjet- Unie voor 19261927 blijkt 90 millioen hooger te zijn dan die van 1925—1926 Uit Ver. Staten. Sinds de opening van den transat- Lanlischen telefoondienst tusschen Enge land en de Vereenigae Staten op 7 Jan. zijn uit Engeland 100 gesprekken ge voerd. welke ongeveer 12,000 opbrach ten, Hel gemiddeld aantal gesprekken per dig bedraagt 10 a 12. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft liet Huis van Afgevaardigden zich niet gestoord aan de wenken van pre sident Coolidgc en heeft het Huis. in ondersteuning van hetgeen de Senaat ook reeds lifid gedaan, een crediel van. 150.000 dollar toegestaan voor liet op stapel zet ten van drie lichte kruisers. Uit Midden Amerika. Een Amerikaansch troepentransport- schip is mei 1000 man troepen aan, boord uit Quantio (Virginiê) naar Nicaragua vertrokken LONDENSCHE BRIEVEN. Van onzen Loifdenschen Correspondent. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN Uit Frankrijk. In de commissie van financiën uit de Kamer heefl Poincaré eenige stukken meegedeeld uit het dossier inzake de voorloopige uitvoering van de overeen komsten inzake de betaling van de schulden aan Engeland en Amerika. Hij verzocht Vincent Auriol zijn motie om een uitsspraak van de Kamer uil 'te lokken over de belaling aan Engeland, in te trekken, wat deze echter Weigerde. Poinoaré herhaalde daarop, dat hij de tkwestie van vertrouwen zou stellen en mogelijke ontlioudingen als stemmen te gen zou beschouwen. ill dal het houden, dat hij niet dronken is, heeft ■hij het recht den politiedokter of wel- j zal blijven gehandhaafd over c ken dokter ook, te laten komen. Indien j XoordbuiJenbi lig naar Klein die dokter den geringsten twijfel koes- tert geniet de beschuldigde 't voordeel J van den twijfel of met andere woorden j de beschuldiging valt. Er is dus klaar-1 blijkelijk geen gebrek aan toegevendheid l voor den beklaagde. De zaak is zoo belangrijk, dal de Britsche Geneeskundige Bond indertijd ■olledig verkeer en van de ug naar Klein Vlaanden het Gasthuis. Middelburg, den 25 Febr 1927 Burgemeester en Wethouders voorn., P Dl MON TAK. Voorzitter. S. A. VAN LEVËRINK. Lo. Secret. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG Vergadering van den raad der gemeente een commissie heeft benoemd om dezeMiddelburg, op Voeusdag. den 2 Maart dronkenschap-proeven te bestudeeren en j 1927, des namiddags te 2 uuiter 1>e le beproeven een gedragslijn voor politie i handeling van de onderstaande zaken en justitie vast te stellen, die de vraag' Notulen vorige vergaderingen. „nuchter of dronken" positief en beslis send kan beantwoorden. De vraag naar Ingekomen stukken. Eervol ontslag le-raar lichamelijke oel'e- Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Benoeming lid College van Curatoren dal onderzoek kwam van de zijde derving Gymnasium politic-doktoren, die een herziening van. de bestaande proeven wenschten. De commissie heeft zich anderhalf jaar met Gymnasium het vraagstuk bezig gehouden; en dat zijBenoeming lid Commissie van toezicht het grondig heeft gedaan, blijkt uit haar J Lager Onderwijs rapport, dat o.a. i van de methoden opsomming geeft] Benoeming I leden schalting.scommissie die in verschillende Rijksinkomsteiibelasling. Nuchter of dronken. Londen, 21 Febr. 1927. Wij hebben in onzen waan altijd ge meend, dat het gemakkelijk is te zien of een mensch dronken is of niet. Er zijn verschillende graden van dronkenschap, tusschen „licht bewogen", zooals de Franschen zeggen in hun taal, en „straal bezopen", zooals de man van het volk zegt in de zijne. De menschen worden eiken dag wijzer en de wijste onder ons zeggen nu dat wij, leeken, ons in de be- oordeeling van dronkenschap leelijk kun nen vergissen. Maar wijsheid van de hoogste orde kijkt niet steeds met het praktische oog en heeft de neiging de kennis, geboren uit eenvoudige ervaring, niet te tellen. In geloof, dat U en ik en de leek in het algemeen altijd zullen kun nen zien of een mensch al of niet smoor dronken is en dat wij, bij min of meer nauwe aanraking, ook al gauw ontdek ken of iemand min of meer aangescho ten is. Intusschen is dronkenschap in het moderne leven een veel minder onschul dig verschijnsel geworden dan het vroe ger was. Het is natuurlijk nimmer on- ichuldig geweest voor den dronken mensch zelf, maar de gemeenschap hoe zeer zij er verdriet en ellende kon beleven had er bij lange na niet het gevaar van te duchten, dat zij er thans van moet duchten. Dat komt hoofd zakelijk door de komst van motorwa gens. En hoe meer motorwagens er langs wegen van een land gaan, hoe ernsti ger dronkenschap als volksondeugd wordt, Een dronken bestuurder kan even veel dood en verderf zaaien als een amok-makend inlander, de eene in de dichtbevolkte moderne stad, de andere in zijn dessa. In een stad als Londen, die het drukste rijverkeer van de wereld heeft, is dronkenschap van bestuurders een probleem van het hoogste gewicht geworden. De man, die op heeterdaad dronken aan zijn stuurrad wordt betrapt, moet denkbeeldig, dat wil zeggen uiterst streng, worden gestraft. Maar Justitia is van alle maagden de minst, lichtzinnige; „she may not jump to conclusions", zoo- als inen het hier teekenend uitdrukt; het feit moet wettig en overtuigend zijn be wezen. En daarom is het oordeel van een leek, als u en ik, of van den politie man, die in zaken van dronkenschap hier ook als een leek wordt beschouwd, niet afdoende. Er komen hier elke week een paar gevallen van dronkenschap van bestuurders voor den rechter. In nage noeg alle gevallen betwisten de aange klaagden de beschuldiging, hetgeen niet behoeft te verbazen, in de eerste plaats niet, omdat dronken menschen stereo tiep beweren, dat zij ,,zoo lekker als kip" zijn (dit is een symptoom van dron kenschap), in de tweede plaats omdat er voor hen zooveel van afhangt. Teneinde liet feit van de dronkenschap vast le stellen maakt de Londensche politie b.v. gebruik van een serie proeven, nadat zij uit symptomen (dranklucht in den adem, verhit gezicht, roode oogen, abnormale pupillen, een .moeilijke" tong en snelle polsslag) reeds haar diagnose heeft ge steld. De dan volgende proeven dienen om de diagnose te bevestigen en om vast te stellen of het gedrag van den beschul digde overeenkomt met bekende mani festaties van dronkenschap, b.v. hortend en onsamenhangend praten, verwarde herinnering, onbekwaamheid om samen gestelde bewegingen, (zooals recht loo- pen en onder het loopen iets oprappen zonder te schutteren) uit te voeren. Men zou zoo zeggen, dat een leek van nor male levenservaring, politieagenten, jury leden en rechters, op deze wijze het feit van de dronkenschap wel kunnen vast stellen, Maar, zooals reeds is opgemerkt, ware en billijke rechtspleging eischt, dat er geen schijn van twijfel mag bestaan. En de reeds genoemde wijste mannen hebben uitgemaakt, dat politieagenten, jury-leden en rechters zich kunnen ver gissen. Wanneer dan ook een beschul digde, trots alle proeven en symptomen, die op het tegendeel wijzen, blijft vol landen worden toegepast. Maar met al haar grondigheid is zij er niet in ge slaagd een afdoende oplossing voor het vraagstuk te geven. De gansche moeilijk heid ligt hierin dat er verscheidene men- schelijke ziektetoestanden bestaan, waar van de symptomen dezelfde zijn als die van dronkenschap; en het schijnt uiterst moeilijk om bepaald te constateeren of die symptomen zich openbaren uit dron kenschap of uit een der vele pathologi sche toestanden. Het rapport zegt, dat er geen enkelvoudige proef is, waarvan de uitkomst een dokter vrijheid zou ge ven te beslissen, dat de gebruikte hoe veelheid alcohol een mensch beheer- sching van zijn vermogens had doen ver liezen in zoodanige mate, dat hij onbe kwaam werd het werk te verrichten, waar hij mee bezig was. Deze wat breed sprakige conclusie wil zeggen, dat een juiste medische slotsom alleen kan wer den bereikt met het overwegen en sa menvatten van een reeks proeven en waarnemingen. Hel verzamelen, schat ten en combineeren van al het bewijs materiaal maakt de diagnose van dron kenschap zeer moeilijk voor een medi cus, ook al zou hel den leek schijnen, dat de aanwezigheid van de populaire dronkenschap-symptomen de zaait dui delijk genoeg maken. Het rapport ge waagt van niet minder dan zestien pa thologische (ziekelijke) toestanden (de meeste in verband met hart-zwakte), die een mensch de bewegingen en het uiter lijk kunnen geven, die men met dron kenschap vereenzelvigt. En er bestaat geen enkel symptoom, dat voortvloeit uit het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat ook niet een symptoom kan zijn van een anderen ziektetoestand. Men voelt hoe moeilijk het is voor de wijze medici de vraag te beantwoorden die den leek zoo eenvoudig schijnt of een mensch nuchter of dronken is. Intuschen kan die leek de conclusie niet ontgaan, dat de wijze medische mannen de maatschappij een slechten dienst hebben bewezen. Tusschen de re gels van hun rapport door kan men le zen, dat zij voor hun gezag niet licht een bestuurder, beschuldigd van dron kenschap, dronken zullen verklaren. De kans, dat zij dit zullen doen, kunnen wij (in verband met het aantal andere ziek tegevallen) 1 op 16 stellen. De medische wetenschap, hoe onvolmaakt ook. kan de Justitie niet veronachtzamen. En de onverantwoordelijke autobestuurder, die behalve zijn droogje ook zijn natje wil hebben, kan zich door dit rapport eigen lijk een beetje beschermd voelen. Het zal hem zeker niet behoeven te nopen zich in het gebruik van sterken drank meer ie matigen. Dit is niettemin een eerste eisch. De verantwoordelijkheid van een motorwagenbestuurder in de stad is enorm, inderdaad zoo groot, dat hij nimmer kort vóór hij achter het stuurrad gaat zitten een druppel drank mag nuttigen. Want reeds een kleine hoeveelheid alcohol kan een verzwak- kenden invloed uitoefenen op geestelijke en lichamelijke vermogens. Er is geen reden te vermoeden, dat het overgroote deel van de bestuurders dit verantwoor delijksbesef niet heeft en er niet naar handelt. Maar er zijn altijd eenige on verlaten, wier verantwoordelijkheidsge voel stomp is en die een minimum van consideratie hebben voor hun medemen- schen. Het is nauwelijks te verwachten, dat het rapport dit slag bezinning zal verschaffen. De vraag rijst voorts of keuring van hen, die motorwagens wil len gaan besturen, niet een dringende eisch wordt, al was het alleen maar om er de lijders aan een der zestien ge noemde kwalen uit te pikken, die waar schijnlijk evenveel onheil kunnen stich ten als de dronkenlappen. ststelling verordening op nog gelden de straf verordeningen Wijziging verordening tot aanwijzing stemlokalen Subsidieei ing over 1925 X V. „Stoom tram Walcheren" 2e wijziging Geineentebegrooting 1927 Verleening voorschollen aan Besturen bijzondere scholen over 1927 Verzoek tot verlaging keurloonen vee en vleesch Verzoek tol verpachting jachtrechl Crediel voor lioogspannings-scliikelin- richting aan Poelendale-singel Verkoop huisje ca Cellebroershof. Verhuring voormalige hulpkazerne Herstelling gebouw Wogenaarstraal D 78 en verplaatsing Arbeidsbeurs Verlenging ontruimingslermijn onbe woonbaar verklaarde woning St. Jans- gang Aankoop reinigingsmaleriaal Verkoop van gemeentegrond in Park van Nieuwenliove. Primitief kohier 1927 Hondenbelasting. Middelburg, den 25 Febr 1927. De Burgemeester. P. DUMON TAK MARKTBERICHTEN Middelburg, 25 Febr Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed Snijsla 100, broeisla 90 baksla 90-100. spinazie 32—58, veldsla 20—15 spruiten 10—20, lof 20—30, molsla 48 52, nero 10—12, peeën 23, uien 4—5. lapon 1- 3, karoten 1—2, zure bellelleur I 40. idem II 25, zoete bellefleur 26. zoele belle- 51 leur II 18, kleiporen 1721, Reine é'Oi" 27, gi-auwzoet 26, alles per KG.; zuring 30, prei 46, roode kool 3—5, boerenkool 15—17, savoijekool 4—6, bloemkool 50 1 20, selderie 1—1, alles per stuk, bos of mand. V 1 i s s i n g e n, 25 Febr Op de vei ling weiden de volgende prijzen besteed Kleiperen 1720, goudreinetlen 63. zure bellefleur 44, zoele bellefleur 26, Erm- gaard 41, court pendu 41, bruineboonen 15—16, uien 2,5—3, koolrapen 1,5 2 spruiten 10—16, karolen 2—4, wijnperen 1,5—2, kleine peeën 33,5, witlof 21—26 scborseneeren 812 alles per KG.; kip eieren 60 per 10 stuks; boerenkool 1—2,5. •oode kool 46, savoije kool 15,5, bloemkool 4—30 alles pea- stuk; radijs 4 4,5. selderie 1—3, prei 2,5 -4,5ramianas 1,5. alles per bos; veldsla 26—54 per kist m Goes, 25 Febr Veilingsvereen Zuid- Beveland Spruiten 19. sjalotten 3, koolrapen 1 30, wortelen 0.80—1,80, uien (groote) 1.20, aardappelen (poters) 1.40-2.50, wit - tekool 1 60. roode kool 3 10, alles per 100 KG.; roode kool 0,20—2, savoijekool 0.403, bloemkool 613. boerenkool 0.10 alles per 100 stuks; prei 23, per 100 bos. BEKENDMAKINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING NOORDPOORTSTRAAT Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter openbare kennis j I dat, met toestemming vau Gedcpu-t teerde Staten van Zeeland en in verband Ij met hel leggen der persbuis voor de rio- leering van het Noordelijk stadsgedeelte, de NoordpoorlsLraat, van de Korte Hee rengracht af tot aan de Noord-builen- brug, van Maandag 2S Februari 1927 af lot nadere aankondiging zal worden afgesloten voor liet verkeer met rij- en voertuigen en vee II. dat voor voetgangers, rijwielen en handwagens het verkeer over bet afge sloten gedeelte van de Noordpoortstraat ,zal blijven gehandhaafd; Getrouwd: JEAN JACQUES VILLARD c. d. g. MARIA T. H. MEZGER. Parijs, 23 Februari 1927. Onzen hartelijken dank voor de deelname met het overlijden van onzen lieven Broer en Zwager Dr. J. H. POLAK. D. JACOBSON—POLAK. S. L. JACOBSON. KOSTELOOS Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg van 16 Februari 1927 is opgeheven het faillissement van A- J VAN DER BILT, hotelknecht, wonende te Terneuzen. Mr. J. I. DIJKHUIS. Zie annonce Maandag avond.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 7