BEURSNOTEERING VAN HEDEN. AMSTERDAM. 23 Febr. Slot koers 6 pet Nedenl. 1923 102; 6 pel; Ned. 1922 I0(i; 5 pel Nedenl. 1919 101%; ■1 Vt- pet Nederl 1917 99 een zestiende; 2% pet Nedenl. W„ Schuld 60%3 pet. do. Oblig 72%3 pet. do. Certif. 72e/8; Aand. Ned. lud,. Handedsb. 173; A. Kol Bank 217%Kon. Petrol. Aand 390%—392; Geoous IIoll. 285%— 270; Cult Mij. Vorstenlanden 183% Handelsv. Amsterd. 692—693%; Javasclie Cultuur 381%, Aaud Deli Maat 145—416, Am sterdam Rubber 340%344 Ned Amerik. Vaart 80'/?—81; Nederig Scheep vaartuuic 189%; Kou. Holl. Lloyd 45—16; Kon. Ned Slooinh. Mij. 1013/4 Aaud. Pake t vaart 329%.. Gouda A. 103; Philips A. 376; Jurgens A. 171% Anaconda 96 drie zestiende; Steeds 159% trie 46%; Union Pacific 167%; Common Marine 8 zeven zestiende; Prefered do 42%; Maxwell Gr C. vt A. 6; Maxwell Land Cert, v file- Bonds 171/4. Prolongatie 3y2—3%. Russen OM. 1880 3%; Consols 5%; 3 vijftien zestiende. Markt sluit tamelijk prijshoudend. Wisselkoersen Londen 12 11 Berlijn 59.20; Parijs 9.78, Brussel 31.74%; Dollar Cable 1443% WEEKBERICHT. Medegedeeld, door het Koainkl. Nederl. Met Iastituut te De "Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Febr. Hoogste barometerstand: 763 0 te Vardö. Laagste barometerstand: 730.2 te Elacksód. Verwachting van den avond van 23 tot aen avond van 24 dezer Matige, tijdelijk krachtige Z. \V. lot Z. wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk enkele regenbuien, aan, vankelijk iels koeler. Thermonieterstand alhier des morgens 9 uur 46 gr 12 uur 16 gr.. 3 uur 17 grt. Donderdag 24 Februari. Zon op 7.01. Zon pnder 5.27. Licht aansteken 's avonds 5.57, motor rijtuigen en rijwielen. Andere voertuigen 6.27 Maan op 12 51 v.m,, onder 10 11 v.m. Donderdag 21 Febr. Laatste Kwartier. 24 Febr. v.m. 5.49 25 6.40 26 7.49 27 9 13 2i 1037 1 Maart 11.44 2 n.m. 12 36 &-OOÜ WATER. Vhailagen Zonnetijd. Donderdag 2 Vrg.jag Za:jrdag Zondag Maandag Dinsdag Woeaadag 2 (Het tijdstip van hoog water te Dom burg valt 0 minuten na dat te Vlis- üngen.) gesprekken met Noord-Amerika door mid del van de radjo-telcfoonverbinding Lon den New York volgens Marconi's straal- systcem. Daar de Duitsche proefnemin gen reeds geslaagd zijn kan verwacht worden, dat ook een Nedjerlandsche ver binding met Amerika geen moeilijkheden zal opleveren. De verbinding zal daarbij tot stand gebracht worden langs de lijn en den zeekabel tot Londen en via den draadloozen weg vertlpr over den Atlan- tischen Oceaan. Goederen treinverkeer Zwitserlan d—N" edcriand;. De Rofterdanischen correspondent van het Hand. meldt: De Duitsche spoorwegen hebben niet ingang van 14 Februari den reisduur voor wagons vrachtgoed op hel traject Bazel— Emmerik belangrijk verkort. Dit gedeelte wordt thans afgelegd in 20 uur. De goede rentrein, die Bazel om half negen des avonds verlaat, komt te half vijf in den namiddag van c^en volgenden d.ag le Em merik aan. Doorgaande wagons voor Ne derland wordpn daar aangehaakt aan den goederentrein, die om zes uur naai- Ze venaar vertrekt. Ind. Stoomvaartlijnen Patras. 21 Febr. v. Perim, Rotterdam n. Batavia. Setnbilan 21 I-ebr. v. Port Said, Am sterdam n. Java Venezuela 20 Febr n.m, 7 u. 25 m 100 mijl Z -West van Land's End, Amsterdam n. Barbados. Medan, p. 22 Febr. v.m. 1 u Vlissingen, Rotterdam n. Batavia. Djember 22 Febr te Rotterdam v. Java« Merauke, p 22 Fel»r. Perim, Rotterdam n. Batavia Krakatau p. 21 Febr Ouessant, Batavia n. Amsterdam. Karimata, p 21 Febr Perim v. "Ba tavia n. Amsterdam Madoera, 22 Febr. te Liverpool, Ba tavia n Amsterdam Jan Pieterszoon Coen p. 20 Febr Sagres Amsterdam n. Batavia Manoeran, p 20 Febr Sagres, Amster dam n. Batavia. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Vblendam, 22 Febr. te Rotterdam v. York. Maasdam, 22 Febr. n.m, v. Bilbao, Rot terdam n N -Orleans,. Blommersdijk ,p. 21 Febr. Lizard, Rot terdam 11. New-York Burgersdijk 21 Febr. v- New York ly Rotterdam. Edam. 21 Febr. v. Havanna. Rotterdam u. N.-Orleans. Ingezanden Stukken. Mijnheer de Redacteur' In Uw blad van 19 dezer is opgenomen een Verslag van de Raadszitting te Ter- neuzen van 17 dezer, in welk verslag on juiste mededeel ingen voorkomen van 's Road's Voorzitter welke ik als betrok kene niet zonder openlijke tegenspraak mag laten 1 Waar deze mededeeliugen zijn ged iau in foro publico gevoel ik mij verplicht" mijn protest per open brief te richten Open Briel' aan den Voorzit ter van den Raad der Gemeente Terneuzen. Edel Achtbare Heer' Bij de beliandeling ter zitting van den Raad Uwer Gemeente ddo 17 dezer vau den afloop der procedures in de Ont eigeningszaken (Axelsche straat), heeft U, blijkens het in de bladen opgenomen verslag dier zitting, er op gewezen: lo dst mijne cliënten, al hebben ze hel gewonnen, ook finantieel verlies lijden en alzoo toch ook geen reden tot juichen hebben 2o dat hun advocaat, de heer Mr.. Adrlaanse a ook voor hen een gepeperde re kening schijnt te hebben ingediend; b. den Advocaat der Gemeente ook al eeuslieeft aangeklampt om te beloogeu dat de Gemeente ook een deel zijner nota zou behooren te betalen waarbij n a t u u r 1 ij k nul op request werd gegeven, getracht lieeft geld los te k r ij g e u van de eigenaars die niet heb ben geprocedeerd evenmin (ik lees hier voor eveneens) zonder succes. Deze mededeelingen van een overwon nen tegenpartij zou ik wel geneigd zijn als een pil-veyguldsel je willen beschou wen (het Verslag noemt het begeerte om deze quaestie in het licht der pu blieke opinie te brengen), indien ze maar juist waren. Ik moet evenwel het vergulsel wegha len, of, om ook eens zoo'n andere be naming er aan te geven, ik ben er, als in de zsak betrokkene, op gesteld mijner zijds deze in liet licht der publieke opinie te brengen. Dat liet publiek dan wete dat mijne clieuteu geen fiu3ntieel verlies lijden U. E. A. zal nu Uwe bewering van het tegendeel voor het licht der publieke opinie moeten waai- maken Eene rekening is door mij zelfs nog niet opgemaakt, en is het alzoo onmoge lijk dat mijnerzijds eene gepeperde re. kening is ingediend. Trouwens, 11a de publicatie van kosten- cijiers in het Riads verslag, kan ik de ver zekering geven dat mijne cliënten nog al gerust kunnen zijn. Van aanklampen van den advocaat der gemeente voor een deel mijner nota, is nooit sprake geweest. Waar de Rechtbank de kosten door <le •erliezende partij aan de andere te be talen slechts tot aan liel vonnis liquideert, komt bij dit bedrag constant een deel nakosten, in den regel plus minus f 25, in casu had ik deze aan Mr. v. Deinse voor elke zap.k, waar er een tiental waren, gesteld op slechts f 12.50, zegge twaalf gulden vijftig cent. Mr. van Deinse heriep zich er toen op dat de kositen-veroordeeling, zoo*Is de Recht bank deze uitgesproken liad, niet ver plichtte nakosten te betalen. Hoewel ik liet daarmede niet eens ben, heb lik ge antwoordv dat mijne clienlen over dat luttel bedrag niet in proces zullen gaan, zoodat ik mij bij zijne opvatting zou neerleggen. Van een poging mijnerzijds om geld los te krijgen van de eigenaars die niet heb ben geprocedeerd, is nooit sprake ge weest hoe komt UEdelachtbare toch tot dergelijke absoluut onware be weringen'' W'aar U als Raadsvoorzitter publiek heeft gesproken, meen ik recht le hebben van U te vorderen dat U eveneens pu bliekelijk öt Uwe voormelde beweringen waar maakt, öf ze intrekt. In Afwachting, Hoogachtend, Dfw. Mr. J. ADRIAANSE. Middelburg, 22 Febr. 1927. der Plas te Dordrecht voor f 55700; Jolis. Elenbaas te St. Annaland f 55551; J. de Maagd te Houtenisse vooft" f 55281 Afar. v. d. Velde te Bruiiusse voor f55280 C. v. d. Ivlippe te Oosterl&nd, f 54872. Adr. Westdorp te Sfcayenisse f 54650; M. L. Duijnhouwer, te Scherpenisse voor f 53700. Onder hoogere goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. AFLOOP VERKOOPINGEN. Door notaris Blaupot ten Cale is Dinsdag te Serooskerke publiek ver kocht een woon- en winkelhuis, waarin manufacturenzaak wordt gedreven, met schuur, stal, tuin enz te Serooskerke, op het dorp wijk A 110. 84. Kooper de heer H. Janse Cz., manufaclurier al daar, voor 1'7035, NAGEKOMEN BERICHTEN. TWEEDE KAMER. Aan de orde was hel ontwerp lot na dere wijziging len aanzien der heffing van de vermogensbelasting, de verdedigiugsbe- lasting I en de inkomstenbelasting. EEN VOORBARIGE DEMONSTRATIE. Heden voor den aanvang van de Tweede Kamerzitting demonstreerden op het Bin nenhof een 100-tal onlwapenaars; die ze ker meenden, dat het onLwapenings-voor- stel-K. ter Laan, reeds heden behandeld zou worden. EEN HYSTERICUS? x Omtrent den moordaanslag die aan den Friescheu straatweg te Groningen zou heb ben plaatsgehad, vernemen wij dat de po litie meer en meer lot de overtuiging is ge komen dat de geb-offene vermoedelijk zich zelf den steek heeft toegebracht. Op de plek waar hij gestoken zou zijn is een hoed gevonden en is een mes uit een sloot op- gedregd, welke voorwerpen vermoedelijk beide aan hein zelf toebehoorea. De politie houdt ernstig rekening met de mogelijkheid mei een hystericus te doen te hebben De toestand van den patiënt is momenteel bevredigend. LAATSTE SEKSGMTEM. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Door het bestuur der Wyterkeering van het Calm. Waterschap Scherpenisse werd gistermiddag le Scherpenisse aanbesteed, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1928 van de waterkeerendc werken aan voornoemd waterschap. Raming f 57690. Insohrij vers waren Johs. Hensena, R'dain voofr f 60651.22; Ir Douw le Zicrikzee voor f 57600, N.V. uitvoerders van werken te Willem stad voor f 57587; J. M. Dekker le Pa- pendrecht voor f 56695, W' van Kooien te Bruinisse voor f 56570; Wi, Roth le HiVand-Bath voor f 56500, Iz. la Gasse te Koudekerke voor f 56410. M. C. van UIT IERSEKE. De offervaardigheid voor de weduwe van den ■vermoorden Biersteker is in geheel Zeeland, ja Nederland door groot Het ont- "angen bedrag overschrijdt de f 9000. De firma Niemeijer uit Groningen stelde een zeker percentage van haar verkochte ta bak beschikbaar De Zeeuwsche club zal 25 Maart a s. te Den Haag een collecte voor haai- houden. MARKTBERICHT. OOSTBURG-, 23 Febr. Veilings vereen, ,*AvicuItura". Boter f 1,64—2.11 per K.G. Aangevoerd 470 K.G. STEEKPARTIJ. Omtrent een steekpartij, die in den afgeloopen nacht Ie Groningen heeft plaats gehad en waarbij de '19-jarige P. v. d. Berg uit Musselkanaal werd gesto ken, verneemt V. D. nog het volgende- De vechtpartij schijnt le hebben plaats gehad op ongeveer 500 Meter van den spoorweg aan den Frieschen straatweg. Van den Berg, die naar het academisch {ziekenhuis is overgebracht, wilde bij hel eerste verhoor uitsluitend zijn naam zeg gen. Daarna is hij weer buiten bewustzijn geraakt en op hel oogenblik is zijn toe stand zeer ernstig. Omtrent de toedracht van het gebeurde heeft hij nog geen mededeelingen gedaan. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM. 23 Febr. 3 uur. Het publiek legde een gereserveerdé houding aan den dag. Voor Rubberwaar den was de belangstelling aanmerkelijk verslapt. Amsterdam rubber en minder courante soorten bewogen zich op een weinig veranderd peil. Kunstzijde-aandeden hadden een be perkte markt. Tabakken werden meeren- deels omstreeks de laagste prijzen van gisteren verhandeld. Eenige vraag ontwikkelde zich voor Peruvians. 4 Op de Yankeemarkt ontstond een klei ne beweging in Wabash, die zacht ge stemd waren. Ook ging nu en dan iets om in Milwaukee's en Wilson shells. Prolongatie: 3% pet. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM. 23 Febr. 3 uur. De cijfers tusscheu haakjes zijn de koersen v,3n gisteren. Londen 12.113/i (12^1 if/.) Berlijn 59.20 (59.19.) Brussel 31741/» ((84.74.") Parijs 9.78 (9.78.) Weenen 35.20 (35.20 Zwitserland 48.05 (48.04.) Kopenhagen 66.57% (66.571/3.) Oslo 64.80 (61.85.) Stockholm 66.70 (G6.67%.) New York 2.49%—2.50 (2.50. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. LONDEN, 23 Febr. V. D. Het aan tal werkloozen is de vorige week op- taieuw met 33.000 verminderd. DUITSCHLAND EN POLEN. BERLIJN, 23 Febr. V. D. De Duit sche gezant te Warschau, Rauscher,komt naar Berlijn om verslag uil te brengen van zijn onderhandelingen met Piisudski en Zaleski. ENGELAND EN RUSLAND. LONDEN, 23 Febr. V. D. Hel ver luidt, dal de Britsche regeering besloten heeft een waarschuwing te richten lot Rusland met betrekicing tot de voortdu rende inbreuken op de artikelen van het Engelsch-Russische handelsverdrag van 1921, waarbij propaganda is uitgesloten. VERKIEZINGSRELLETJES TE CHICAGO. LONDEN, 23 Febr. V. D. De „Ti- ,mes" meldt uit Chicago, dat daar gis teren bij de verkiezingen voor den ge meenteraad talrijke relletjes hebben plaats gehad. Dertig personen werden gearresteerd, terwijl één machinegeweer en zes revolvers in beslag werden geno men. Bij de overvallen werden 3 per sonen gedood en een aantal gewond. DE TOFSTAND IN CHINA. SJANGHAI, 23 Febr. V D. Troe pen van het Noordelijke leger zijn op weg naar Sjanghai., teneinde deze stad met de troepen van Soen-tsjoean-fang te verdedigen tegen de national, troepen. BEKENDMAKINGEN. ;JBESLISSING OVER INGELEVERDE CANDIDATENLIJSTEN VOOR DE STEMMING TER VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND De voorzitter van het hoofdstemibureau in den kieskring Middelburg I maakt be kend dat liet hoofdstemibureau ten raad- huize dier gemeente op Zaterdag, 26 Febr. 1927 des voormiddags lls/4 uur in een openbare zitting zal beslissen over de gel digheid der op 22 Februari 1927 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijs ten en over de handhaving van de daarop voorkomende candidaten. Middelburg, 22 Februari 1927. De Voorzitter voornoemd P. DUMON TAK. VERSCHILLENDE BERICHTEN, De Zaandamsche politie heelt de Dij de firma Vroom en Dreesmann gesto len brandkast uit de Zaan opgehaald'. De achterwand was op de gebruikelijke wij ze o pengesneden. De boeken waren allen nog aanwezig. De firma is niet tegen in braak verzekerd. Terwijl eenige kinderen te Wester- haar onder Vriezen veen zich vermaak ten met het branden van een vuurtje, had het vijf-jarig dochtertje van den landbou wer A. het ongeluk mei de vlammen in aanraking te komen. Het kind liep zoo ernstige brandwonden op dpi liet, niet tegenstaande onmiddjelijke geneeskundige hulp werd ingeroepen aan de gevolgen is overleden. De beidie zusters, die bij die ether ontploffing in het Protestantsche zuster huis te Giessen levensgevaarlijke brand wonden opliepen, zijn Dinsdagnacht ovor- Leden. Hel aantal dooden hedyaagt hiermede drie. (Maasb.). Men meldt aan de N. R. Ct. uit Brussel: Te Sint Julien bij Ieperen trachtten drie werkloozen een opgegraven granaat van den koperen band en kop te ont doen. De granaat ontplofte, met het ge volg, dat twee der ongelukkigen letter lijk in stukken werden gereten. De derde was slechts licht gewond. In de^n nacht van Zondag op Maan dag werd dp 20-jarige Selma Scholz uit Hoeckricbt (district Ohlau) door haar be minde, den arbeid/er. K., met een zakmes vermoord. De dader zocht daarna den diood op d(e spoorbaan. De drijfveer lot de misdaad is ongelukkige liefde. - In de omgeving van Stuttgart is een auto waarvan de chauffeur plotseling T Btuur kwijt raakte, langs het weglalud ge stort, Lengevolge waarvan twee der vier inzittenden gedood, werden. Toen Dinsdagmiddag een door de Berlijnsche eleclriciteitsfabrielc Kevers- lich ontslagen ingenieur door een politie agent zou worden aangehouden, schoot hij zich een kogel door het hart. De dood; trad onmiddjellijlc in. Toen een Parijsch industrieel, die te Vésinet woont zich Maandagochtend naar het station begaf om zich naar Pa rijs te begeven, werd hij aangevallen door drie gemaskerde mannen, die hem zijn tasch afnamen en met de kolf van een revolver een klap op het hoofd ga ven, die vrij hard aankwam Daarna sprongen zij in een gereedstaande auto en verdwenen. De tasch van den indus trieel bevatte alleen waardelooze papie ren. De auto, waarvan het nummer op genomen was, is later onbeheerd op straat gevonden. In Amerika verkoopt men tegen woordig de dameskousen niet meer per paar, maar bij de drie. De bedoeling is, dat de dames de derde kous meenemen om in geval van nood aan te trekken. Het gebeurt n.l. nogal eens, dat in de ragfijne kousen een steekje los raakt en dan is het gemakkelijk een extra-kous in dezelfde kleur bij zich te hebben. Bo vendien behoeft men, als men een re- (Ing. Med.j serve-kous bezit, niet dadelijk beide kou sen af te danken als er een in het on- gereede geraakt. Men verwacht, dat deze nieuwe mode ook wel spoedig in Engeland ingang zal vinden en vandaar wel naar het vasteland zal overwaaien. DE ROOFMOORD AAN HET BEZUIDENHOUT. Te Den Haag zijn Dinsdagavond de beide mannen, die te Brussel -zijn aan gehouden in verband met den moord op het Bezuidenhout, aangekomen. Zooals men weet, was beider uitlevering ge vraagd, waarmee men zich te Brussel! Boon vereenigen Dinsdagmiddag zijn de 39- jarige B. en de 20-jarige Vi. op transport naar ons land gesteld. Aan de grens wer den zij door de marechaussee van de: Bel gische politie overgenomen en naar den Haag geleid. Men leidde B. en V. naar een der aangrenzende terreinen, vanwaar rij in een politieauto naar het huis van be waring werden gebracht. Zeer Waar* schijnlijk zullen zij hedenochtend door den officiei- van justitie gehoord worden Betreffende den 20-jarigen V wordt san de N R. Crt. gemeld-dat dezie uit Honselersdijk afkomstig is, en werkzaam *\ves in het banketbakkers- en koksbe- dr ij fHij woonde te den Haag samen met B. die hem groot vertrouwen in boezem de en die hem voorstelde een betrekking te Nizza te aanvaarden wam- een broer van B een banketbakkerszaak zou heb ben. V. ging hierop in en zijn ouders, die ook geen argwaan hadden gaven hem kleeren en geld voor de réis. De beide mannen vertrokken toen naar Brussel, vanuit de gevangenis aldaar schreef IV. uitvoerig aan een broer en legde uit lw>e hij den 17en Jan., den dag van den moord heeft doorgebracht Hij ontkent iets met den moord le maken te hebben en is diep getroffen door de verdenking. B. staat minder gunstig bekend. Diens ouders hebben het verhaal van de ban ketbakkerij te "Nizza een verzinsel ge noemd. BURGERLIJKEN STAND. 'Middelburg. Van 21 tot 23 Febr. Bevallen: J. Cor- uelisse geb. Minderhout, z. P. Gun- ter geb. Wolf z. Overleden J. Schout 80 j. weduwe L. de Voogd. Go es. Ondertrouwd J L. Nieuwersteeg, 5-m. 24 jaar en C. van den Berge, jH. 27 jaar. Bevallen: C D. Duvekol geb van Aartsen z M, C, Schipper geb. Zwar- tepoorte z. A. Kousenmaker geb. Zan- dee d. BUITENLAND, ftisiensBfi (berziciit. Frankrijk'» schulden and Engeland en Amerika. De financieele deskundige der socialis tische Kamergroep, Vincent Auriol, heeft een nieuw kabaal legen de regeering op touw gezet. Hij zegt le vreezen, dat Poincaré, met zijn toezegging, overeenkomstig het door Pèrct geschapen precedent, Engeland als voorschot op de nog niet bekrachtigde schuldovereenkomst, 6 millioen pond te betalen, het parlement voor een uitge maakte zaak wil stellen. Malvy onderhield Zondag j.l. Poiiicaré hierover. Poincaré verzekerde, dat de agitatie ongegrond is. Het parlement blijft ge heel vrij om de overeenkomst aan te nemen of te verwerpen. Slechts wil hij (Poincaré) de nationale eendracht, on ontbeerlijk voor volledige genezing van den frank, behoeden voor het meenings- verschil, dat er omtrent Amerika be slaat. De regeering zelf is op dit punt ver deeld Marin wil niet van bekrachtiging in de huidige gedaante welen en Poincaré schijnt het met hem eens te zijn. Om nu de handen vrij te houden is hij de Engelsche schatkist tegemoet ge komen. Op die manier wil hij de alge- meene verkiezingen van 1928 halen, meenl de correspondent van de N. Rott. Courant. Volgens de Quolidien heeft Poincaré aan verschillende parlementsleden ge zegd, dat beide landen (Engeland en

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 2