FEUILLETON. 3IJV0ESSEL ▼aar ke Donderdag 17 Febr. 1927 No. 40 slag had gevraagd en hel mot eero had ge- ontvanger-griffier). En voorts staan daar-1 In 1881 werden voor het eerst po kregen wegens de lofwaardige wijze, waai-- op de namen dér leden ran bestuur en al- gingen aangewend lol liet stichten van mede zij haar werk voor de vereeniging geineeno vergadering; de naam van „Werk- een stoomgemaal voor dit waterschap en tot verzachting van het leed der patiën- spoor1' te Amsterdam als leverancier van welke pogingen in den loop der jaren teil had verricht. de machineriën, en van ia-. G. Knijpers als nog uoor andere zijn gevolgd, slecds Het jaarverslag van don socrelaris wees ontwerper van liet gebouw. ecliter zonder resultaat. De hooggelegen op toename van leden, zoodat er bijna Zoodra allen zich langs de wanden gronden weigerden hunne medewerking 1000 zijn. Er werden 2223 ziekenbezoeken hadden geschaard rondom de machine- en dc laaggelegen gronden wilden n.et gebracht en Ier bestrijding van de tuber- rieën nain de heer J. de Waal uit Honlc- meer in dc kosten 'bijdragen dan dc culose 125 in 17 gezinnen. Uitgeleend zijn nisse, voorzitter van liet dagelijksch be- 450 artikelen. stuur het woord om allen welkom te Het onderhoud van wijkgebouw en ver- heeteu. Hun aanwezigheid was een bewijs plegingsarlikeleu is in goede handen. Ook dat men liet werk dat hier verricht is, het feit, dat thans de wijkzuster in hel waardeert. Met voldoening heette hij den wijkgebouw woont komt ten goede aan een Commissaris der Koningin welkom, die Uit Stad an Provincie Uit Walcheren. Dinsdagavond vergaderde de afd van het „Groene Kruis" te A ag te ker ke. Van de 148 leden waren er slechts 24 aanwezig. Uit het verslag van den penning meester bleek te zijn ontvangen Y 291.OS De uitgaven waren f 152,01 alzoo een batig saldo vam^ f.139,04. Tot afgevaardig de ter te houden provinciale vergadering werd gekozen de heer G. Janse Tol plaatsvervangend afgevaardigde de lieer W. Trieller. Uit het verslag van G. Janse bleek dat het materiaal in zeer goeden staat verkeert. De inventaris zal met 2 stroozakken worden aangevuld Het bleek dat in dit jaar weer reeds aan 23 personen goederen in bruikleen werden gegeven. Evenals het vorig jaar werd besloten om aan de afdeeling der t b. c. bestrij ding te Domburg een bedrag van, f ;25 te geven. Een verzoek van deze afdeeling om een derde gedeelte der onkosten le dra gen werd afgewezen De Coöperatieve Boerenleenbank le Arnemuiden hield op Maandag j.l. hare gewone algemeen© vergadering. Blijkens de daar vastgestelde rekening over het boekjaar 192G klom het tal leden van 39 tol 51. Hel aantal uit gegeven spaarboekjes bedraagt 67 en het het aantal loopendo i-okeningen 28 Aan spaargelden werd ontvangen f 58172.48. In loopende rekening werd ontvangen f 40676.95®. Op verleende voor schotten werd afgelost f 950 Aan spaargelden werd terugbetaald f 53.698.23. In loop. rekening werd te rugbetaald f 48361.07®. Aan voorschot ten werd verstrekt f 17.250. Op 31 December 1926 was de bank schuldigaan spaarders f 39535 11aan rekening courant hou dors f 11859 12 Op 31 Dec. 1926 had do bank een tegoed van uitstaande voorschotten f 20950. In rek courant verstrekte gelden f 12311.50. De posito bij de Centrale Bank f 14.761.25. Waardepapier f 2000. Saldo in kas f 1251.83. Aan reulcn is uitbel..aki f 1198.24, ont vangen f 1624.95. De netto winst bedraagt f 142.59®. Het bestuurslid de lieer C. Mosu te N. en St. Joosland werd hei-kozen evenals de voorzitter van den raad van toezicht de hear B. Franse terwijl ook do heide pl.-vervangende 'bestuursleden do lieercn A. Cornelisse en M. Vader als zoodani, werden herbenoemd. De rente voor inlagen (spaargelden en deposito's in loopendo rekening) bedraagt 3.5 pet. en die voor voorschotten 5 pel De voorzitter constateerde dat in hot algeloopen jaar oneer en meer samenwer king met de ingezetenen van de naburi gemeente N. en St. Joosland aan den dag is getreden wat uit den aard dei' zaak de bank en dientengevolge ook de leden ton .gunste komt. Uit Zeeuwsch - Vlaanderen O. D. Te Axel vergaderde Maandagavond „Het Groene Kruis". In zijn openingswoord bracht de voor- izilter, de heer Kruijsse, hulde aan zuster Van Eenennaam, die wegens huwelijk ont- goeden slaat van de eigendommen der ver eeniging. Het financieel overzicht gaf een ont- -angst van f'2836.52, tegenover f2953.70 aan uitgaven. Voor de tuberculosebestrij ding werd f 1053.43 uitgegeven en f 283(5.52 ontvangen. Met bijna a^emoone stommen werd de heer "Kruijsse als voorzitter herkozen. De omvraag beperkte zich tot hel uügji ■an de wensche'.ijkhevd om de minimum contributie le verhoogen. Deze bedraagt slechts f 1, waf, gezien bet nut, het ge mak en het voordeel, dat do vereeniging haren leden biedt in geval zij daarvan naar behoefte profileeren, zeer gering is Zondagnamiddag hield te Sas van Gent de II. K. Verbruiksveveeniging de Volharding hare jaarvergadering in hel palronaatsgebouw. De commissie van toezicht stelde voor f 100 ter beschikking van het bestuur le stellen, 5 pel. aan de leden uit to keeren en 3 pet. a^n de niel-leden. Na eenige discussies werd hel voorstel der com missie ran toezicht aangenomen. Uit hel jaarverslag bleek dal do ver eeniging lelde op 1 Jan. 1926 153 lo- den en waarvan er Ihans een tiental heb ben ontslag genomen Bij de bestuursverkiezing werden geko zen C. Ranschaert (aftren L de Mayefl. Bij de vacatures der commissie van toe zicht werd herkozen de lieer J. Antheunis en -gekozen de heel* Pb. van de Spieghel, deze laatste in de plaats van den heer Cortvriendt. Er is een winsts'aldo geboekt van f 2542,75 (Voor verder Stad en Provincie zie men het Hoofdblad.) Stormachtige Hoogten. Now het Engetech ran EMILY BRONTÊ Door W. a. C. VAN STRIEN. 34). „Je bent oon onbesdliaamde kleine hekst" riep nrrs. Linlon verrast uit. „Maar ik geloof deze dwaasheid niet! Het is onmogelijk, dat je de bewondering van Heath-cliff lean begeeren dat je hem voor een aangenaam persoon houdt! Ik hoop, dat ik je verkeerd heb begrepen, Isabella'?" „Neen, dat heb je niet", zei het ver blinde meisje. „Ik heb hem meer lief dan jij ooit Edgar hebt lief gehad on hij zou mij kunnen lief hebben als jij hem liet (begaan!" „Dan zou ik voor geen koninkrijk in jouw plaats willen zijn!" verklaarde Ca tharina uitdrukkelijk; en zij scheen o.p recht in liaar woorden. „Nolly" help mij haar van haar dolheid le overtuigen. Zeg haai- wat Healhcliff is een tougeloos schepsel, zonder verfijning, zonder bescha ving, een dorre wildernis van brem en ba- zal t. Ik zou even graag die kleine kanarie op een winterdag in het park zetten, als jou aanranden om je hart aan hem le ge ven! Het is een treurige onbekendheid mei zijn "karakter, kind, en niets anders, dat HET GEMAAL VAN HET WATERSCHAP STOPPELDIJK C. A. - „Achter 'Senisse houdt de wegreftd op", zoo zei een van onze tochtgenoot en toen wc gister bij den rit van Walsoorden naar de nieuwe bemaliugsdnstallatie, Osse- uisse passeerden dat daar zoo afgelegi ligt in de uit-slekende Noordelijke punt mn O. Z.-Vl. Maar er bleek nu toch nog wèl iets van beteekenis achter te liggen. En Ossenvsso zelf, al is hel ook niet zelf bij deze bemaling betrokken, toonde de bijzon dere beteekeuis van het ongewone be zoek te begrijpen, want bet bad veel vlag gen uitgestoken, en de bevolking stond óf aan den weg geschaard om den auto sloet te zien langs rijden, of draafde en tietsle den weg sf die van t dorp naar T z.g. Zeedorp leidt, een buurtschap onder aan deu Scheldedijk. Want daar vlak bij aan den mond van het reeds drie kwart eeuw beslaande, lange uilwateringskanaal langs bet (nu ingepolderde) Hellegat, is liet gemaal gebouwd, dat oen uitgestrekt gebied moet vrijhouden van binnenwater. Toen bet ruim 60 personen tellende ge zelschap uit do auto's was gostapl, ging de tocht te voet verder over den Schelde dijk, naar het eenvoudige, maar toch niet zonder smaak opgerichte betonnen ge bouw, waarin de Dieselmotor is geplaatst De bevolking van Ossenisse wandelde mee Toen in eens muziek: de fanfare van Lamswaarde stond daar niet haar vaandel opgesteld en zette bot Wilhelmus in. Daarna ging het gezelschap het ge bouw binnen, waarin een bord met in scriptie vermeldt, dat de eerste steen 20 Augs. '26 is ge'egd door den heer K. J. A. G. Collot d'Escury (kleinzoon van (tan dien droom in jouw hoofd brengl. Ver beeld je toch niet, -dal hij onder een streng uiterlijk diepten van welwillendheid en ge negenheid verbergt! Hij is geen ruwe dia mant een parel 'bevattende pester van een boor; liij is een woeste, omneedoogen- de wreede man. Ik zeg nooit tot hem laat dien of dien vijand mot rusl, omdat het niet edelmoedig of wreed zou zijn om hem te schaden ik zeg, Laat ze mol rust, omdat ik niet gaarne zie, dat zo schade ondervinden en hij zou jou als een musschonei verhrijzo'cu Isabol'e, als hij je een hinderlijken Last vond. Ik weet dat hij geen Linton zou kunnen lief hebben en toch zou hij volkomen in staat zijn om je fortuin en je verwachtingen te trou wen. Gierigheid wordt gaandeweg bjj hem 'n ingekankerde zonde. Ziodaar mijn bcc-ld van hem, en ik ben zyn vriendin - en wel in die mate, dat als hij er ernstig over gedacht had om je te vragen, ik mis schien mijn mond gehouden zou hebben en jc in zijn strik laten rallen." Miss Linton keek baar schoonzuster ver ontwaardigd aan. „Schaam je! Schaam je!" herhaalde zij toornig, „je bent erger dau twintig vijan den, jou verraderlijke vriendin!" „O! je wilt me dus niet gotooven?" zei Catharina. „Je denkt, -dat ik uit ellen dige zelfzucht spreek?" „Ik weet zeker dal je dat doet", antJ woordde I sabel le, ,,«n ilc huiver voor jel'* zich bereid verklaard had, do bemaling in werking te stellen. Hij gaf hem daartoe gaarne gelegenheid. Rede van den Commis saris der Koningin. Jhr. inr. W. J, Quarles van Uf- r d noemde het een eer en oen voor echt thans tot de ofïiciee'.e inwerking- telling van deze bemalingsinrichling lo knnncn overgaan. Onwillekeurig gaan o,p den dag van lieden onze gedachten lerug naar de ern stige ramp, die in den aanvang vaii hel 'orige jaar nie rdore deelen van ons va derland getroffen heeft. Ook onze provin cie is toenmaals niet geheel gespaard geble- ve, al was de aangerichte schade dan ook lang niet van dien aard, als in eenige ouzor zuster provincies De Laag gelegen gedeelten van Oost Zeeuwsch- Vlaanderen hebben in die dagen, voor zoo ver onze provincie betreft, wel het mees te overlast van water gehad en de inwo- van sommige gemeenten, liggende in dit waterschap, hebben toen kommervolle dagen en nachten doorgebracht en heel wat ongemak doorslaan Door tusschenkomst van hel provin ciaal watersnoodcomité en dank zij de niet voldoende te loven milddadigheid van velen is echter de stoffelijke schade, toen aangebracht aan hen, die gelet op hunne maatschappelijke omstandigheden het zwaarst waren gelroffeii, grootendeels kun nen worden vergoed. Uil hel kwade kan eclrter somwijlen liet goede voortvloeien. Ilct onheil, dat ten vorige jaxe deze streken teisterde, heeft toch den groolen stoot gegeven tot tien bouw van deze bemaliugsinrichting. Oogonbiytkelijk na do ramp heeft het steeds zoo wakkere bestuur van liet wa terschap Stoppeldijk begrepen, dat het oogenblik was aangebroken om wederom opnieuw ter hand le nomen de reeds door e jaren ontworpen planinen, ten doe! hebbende deze streek tegen wateroverlast te vrijwaren, door welke plannen echter nimmer een© meerderheid in de verga ring der afgevaardigden was gevonden Reeds bij mijn bezoek aan de gefeistede streken in do eerste d,agen van Januari van liet vorig jaar, dus nog tijdens den hoo gon waterstand, mocht ik tot mijn vreug de conslalesron, dal eehïge leden daar voor een open oog hadden en reeds op 9 Januari da.v. diende het bestuur aan de leden van hot waterschap oen voorstel in Oiin in principe tot stichting van een hemalingsinrichting te besluiten Uit oen door het bestuur daarbij over- gelegden staat bleek, dat het water een geheel ongekende hoogte had bereikt Terwijl vóór 15 December 1925 de wa terstand in hel uUwalcriugskutiaal nim mer hooger dan 215 M. boven den vloer van de zeesluis in den Ser Arendsjioldcr was geweest, bedroeg in de eerste dagen van .'an. 1926 dc slarnl 2.43 M dus nog 0.63 M. boven 1.80 M. Tevens loonde die staal aan, dal in de voorafgaande 15 jaren meermalen wa- lerslaoden waren, waarbij de laaggelegen gronden veel schade hadden geleden. Zooals gezegd, waren er reeds vroeger plannen ontworpen om in den toestand •betering te brengen. Hel uitwaterings kanaal toch, dat in 1850 tengevolge van het meer aanlanden van het Hellegat is gegraven, heeft hij hoogen waterstand nimmer op afdoende wijze door dc wa terleiding kunnen zorg dragen. Is liel buitenwater, waarop men moet loozen. niet steeds voldoende laag, dan zal kunst matige handhaving van een zeker peil door bemaling hel eenige middel zijn om ccn goeden toestand le schoppen „Goed!" riep de ander. „Probeer hot zelf als dat je verlangen is; ik heb het mijne gedaan en ruim hol veld voor jou groole onbeschaamdheid." „En ik mooi lijden om tiaar egoïsme!" snikte zij, toen mrs Linton liet vertrek verliet. „Alles alles is legeu mij; zo beeft mijn eenigon troost bedorven Maar het waren valschbeden, die zij ten beste gaf, hij heeft een eerlijke en trouwe ziel, hoe niet waar? Mr. Heatlicliff is geen duivel zou hij anders aan haar kunnen blijven denken?" „Verban liem uit uw gedachten, juf frouw", zei ik. „Hij is een onheilsvogel, geen man voor u Mrs Linton sprak in sterke bewoordingen en toch kan ik haar niet tegenspreken Zij is heter niet zijn liarl bekend dan ik of iemand an ders; en zij zou hem nooit als erger af schilderen dan hij is Eerlijke menschen verbergen h un daden niet Hop heeft hij geleefd? Hoe is hij rijk geworden? Waar om wooul hij nu op Wulhering Heights 't huis ran 'n man, dien hij verfoeit? Men zegt, dat mr. Earnshaw steeds erger ge worden is sinds hij kwam Ze zitten voort durend den lieelen nacht samen op Hindley heeft geld op zijn land opgenomen en doel niets dan spelen en drinken, ik hoorde nog maar een week geleden het was Josheph die het mij vertelde ik ontmoette hem in Gimmerton" „Nelly" zei hij, ,.we hebben nu een SIGAREN" CIGARETTEN I SUPERIEUR FABRIKAAT TOT MATIGE PRIJZEN Li hoogere. De plannen van 1881, die door bet technisch bureau Xierstrasz waren op gemaakt. werden in 1882 gevolgd door bet plan Ir. de Man, destijds ingenieur van don Provincialen Waterstaat te 'ter- neuzen, die de slichting van een flink stoomgemaal nabij de zeesluis met warm te heeft aanbevolen. Ilct rapport van dezen bekwamen des kundige heeft thans nog tot grondslag gediend voor de vaststelling van de ca pacileil van deze installatie en voor liet aangeven van de plaats, waar de inrich ting moest worden gebouwd, terwijl ook overigens aan zijn rapport bij liet opma ken der tegenwoordige -plannen belang rijke gegevens zijn ontleend. liet wil mij voorkomen, dat ccn woord van groolen lof aan den heer dr. De Man, die helaas hier niet aanwezig kan zijn, thans aller eerst zeer zeker op zijn plaats is. Ik hen er van overtuigd, dat ik in den geest van alle aanwezigen spreek, wanneer ik hier oprechten dank breng aan den man, wiens werk na zoovele jaren een nog zoo waardevol bezit voor liet waterschap bleek te zijn. Nog onder den indruk van de laatste ramp besloot de algemeene vergadering ■an dit waterschap reeds aan het einde van dezeifde maand van het vorige jaar lichting van een liemalingsi\nslal- Iatie. Met groole instemming is door mij van (lil besluit kennis genomen, omdat dc al- •uieenc vergadering daarmede naar mijn meening een daad beeft verricht, welke zegenrijke gevolgen met zich zal mede brengen en waarvoor zij, naar ik hoop, tot in leugle van jaren op de dankbaar heid der ingelanden aanspraak zal kun nen en mogen maken. Gij zult bet kunnen begrijpen, dat ik op den feestdag van heden niet wen^ch uit te weiden over dc onderhandelingen, welke daarna heb ben plaats gehad en die lol de keuze der inrichting hebben geleid. Het zal vol doende bekend zijn, dat Ged Staten en ook ik persoonlijk niet mot de keuzo ten gunste van den Dieselmotor hebben kunnen inklemmen, omdat bedoeld col lege met mij van oordeel is geweest, dat in verband met de bij uitstek Êeer gunsti ge voorwaarden, waarop door de Naaml Venn, de P. Z. E. ML de eleetrische stroom werd aangeboden, aan een elec- trische bemaling de voorkeur liad moe ten worden gegeven. Van harte hoop ik. echter, dat hel waterschap de gedane keuze nimmer zat hebben le betreuren en dat de lasten, die op dc ingelanden worden gelegd, niet hooger zullen tfijn, dau bij den opzet waren geraamd. Hoe oil echter ook zij, zoowel voor Ged. Stalen als voor mij is liet steeds de hoofdzaak geweest, dat er een bemalings- inrichling tot stand zou komen, niet de vraag, welke inrichting Jaarvoor geko zen zou worden. I "it dien hoofde hebben Ged. Stalen dan ook gemeend om, waar er bovendien tusschen de geraadpleegde deskundigen verschil van inzicht bestond zich niet legen den wensch van het wa terschap, inzake tien Dieselmotor, tc moe ton verzetten eil hebben zij dan ook ten slotte niet dan na eenige aarzeling voorzooveel noodig hunne medewerking verleend aan He door 'het waterschap begeerde oplossing. De nieuwe installatie is er op bere kend, dal zij 3 M.3 water per sec., dat is 108 000 M.s per uur kan afvoeren bij een opvoerhoogte van 3 M. Daardoor kan in het ongunstigste geval, this als de sluizen den gcheclcn dag gesloten zijn, nog 260.000 M.3 water worden uilge- pompt, terwijl als de sluizen 61/2 uur open zijn, tezamen pl. 111. 340.000 M.f' kan worden afgevoerd. Dit zal medebren gen, dat als regel de wateroverlast zelfs voor lage gronden geheel voorkomen kan worden, terwijl bij een regenval zooals ten yorigen jare, de streek binnen kor ten lijd van >.~t overtollige water bevrijd zal kunnen worden. Een eisch, die daar bij slipt 111 ieder gevat zal moeten wor den nageleefd, zal intusschen zijn, dat tic polder waterleidingen steeds in goe den slaat worden onderhouden Met na druk moge ik hierbij de ingelanden op hunne desbetreffende plichten wijzen. Tol het waterschap bcliooren de pol ders Stoppeldijk met J296 HA, Groot- Cambron met 331 II A., Ser Paulus met 575 HA, Hengst- en Rummersdijk niet 964 II.A I nmswaarde c a. met 1915 H A. on Oudo Grauw en Langcndara met 741 II.A tezamen 5768 H A terwijl '■rder op liet kanaal uitwaleven de pol ders Willem III en de Eendracht, als mede de nieuwe ingedijkte Hellegalpol- der met pl.ra, 500 H A. Onnoodig zal hel zijn thans le spre- en over de voordeeleu, welke dooi en goede ahva tering van den bodem speciaal voor den landbouwer verkre gen worden. De juistheid van tiet ge zegde „de polder op peil, des landbou wers heil' 'wordt gelukkig meer en meer erkend. Wel is waar örengl een inrich ting als deze uiteraard hoogerc lasten voor de ingelanden mede, maar deze zul len iloor meerdere opbrengst van den bodém op den duur ruimschoots wor den goedgemaakt, a Daarom, mijne lieeren, mijne harte lijke gclukweiischen, alsmede hulde ami de algemeeiie vergadering voor haar wijs besluit en nietminder aan hel volijverig bestuur voor de voortvarende wijze, waarop het deze zaak heeft aangepakt Met den aanleg dezer inrichting geeft t waterschap tevens een goed voor beeld aan andere deelen onzer provincie waar de waterloozing bier en daar nog wel wat te wenschen overlaat Zooals vanzelf spreekt, beeft de strijd tegen hel buitenwater in Zeeland steeds de grootste zorg vercischt en bij voortduring ?>1 daaraan ook alle aandacht moeten wor den geschonken. Dit neemt intusschen iet weg, dat de sualie van liet binnen ster een vraagstuk is, dat met liet oog op dc meerdere productiviteit van den bodem ven hel grootste belang moet wor den geacht Eenc gelukkige omstandig heid is hel. dal zulks meer en meer wordt ingezien en dal ook de Zceuwsche waterschappen en polderbond dit vraag stuk tot zich heeft getrokken Ik hoop zeer, dat die bond hel onderzoek, dat hij dienaangaande instelt, zooveel mo gelijk zal bespoedigen en dat doeltr Ifcn de voorstellen binnen afzien baron lijd ter la fel zullen worden gebracht. Ten slotte noemde spr nog enkele personen, die hij do voorbereiding en de uitvoering der plannen op den voorgrond zijn gelreden. Eerstens noemde hij den voorzitter van het waterschap, den heer Dc Waal, die met zoo groole toewijding zich voor die plannen beeft Ingespannen. Daarnaast een woord van groolen lof en hulde aan den ontvanger-griffier, van het waterschap, den heer Baron Collo! d'l'.scary, die reeds vanaf 1883 die func tie bekleedt en dus een zeer groot au el van de voorgeschiedenis van dit gemaal heeft meegemaakt Bij de onderhan delingen beeft hij een leidende ról ver vuld en spr meent niet te veel te zeg gen, dat. indien liij zich ntel met zooveel toewijding aan deze faa"k had gegevc-n, liet zeer de vraag zou zijn, of het werk wel tot uitvoering zou zijn gekomen. Spr. stelde voor. om met hem in te stemmen in een hartelijk welgemeend lore de heer Collot d'Escury!" waaraan werd voldaan Hulde bracht spr aan de maatschappij gerechtelijk onderzoek ouder onze luidje- Een van hen heeft bijna zijn vinger afge sneden toen hij een andor weeriiield zicii zelf als een kalf dood te steken. Dat is do meester, weet je die verlangt naar do groote rechtbank te gaan Ilij is heelc- maal" niet bevreesd voor do bank van rechters, noch voor ftaulus, noch voor Petrus, noch voor Johanues, noch voor Malflheus no n voor geen van hen! Hij wil ze juist met 'n slalen voorhoofd togen Ir den! En die brave jongen van een Heath cliff, je weel wol, dat is een rare! Hij kan lachen als de bost© bij 0011 echt duivolsclio grap. Zegt hij nooit iels van zijn fraaie manier van teven orulor ons als hij tiaar de Grange gaat? Dal gaal zoo toe; op bij zonsondergang; dobbelskonen .brandewijn gesloten luiken en kaarslicht tot den mid dag van den volgendon dag dan gaat de dwaas vloekend on razend naar zijn ka mer, en maakt dal fatsoenlijke nienschen hun vingers in hun ooren begraven uil louter schaamte; eii "die schelm wel hij kan zijn geld lellen en eton en slapen slajieii en weg is liij naar zijn buurman om niet zijn, vrouw le kletsen. Natuurlijk vertelt bij aan juffrouw Catharina boe haar vader s goud zijn zakken binnen rolt en haar vader's zoon den wog ten verdervo afholt .terwijl hij vooriulsuelt om do hinderpalen weg le ruimen?" Nu juffrouw Linton, Joseph is een oude schelm, maar geen leugenaar, en als zijn verslag over Ileatlicliff's gedrag waar is zou je er nooit aan denken om zuik een eclitegenoot te verlangen, net waar?" Je bent inco in het komplot, Ellen l" antwoordde zij. „Ik wil niet naar je las tertaal luisteren. Hoe kwaadaardig moet je zijn, dat je mij verlangt le overtuigon. dat er geen geluk in do wereld is!" Ik kan niet zeggen of zij liaar gril te bo ven zou zijn gekomen, als zij aan zich zelf was overgelaten geweest, of hem voortdurend zou hebben behouden, ze had weinig tijd tot overdenking Den dag daar op was er een rechtszitting in do naastbij gelegen stad, mijn meester was verplicht die bij te wonenen mr. Ileatchcliff, op de hoogte van zijn afwezigheid, kwam nogal wal vroeger dan gewoonlijk aan. Catharina en Isabella zaten in de bib'.io- tlieek, op voet van oorlog, maar zwijgend. De laatste, verontrust over haar pas be gane indiscretie en de openbaring die ze een voorbijgaande vlaag van hartstoent van haar geheime gevoelens gemaakt had, de evrsle 11a rijpelijk beraad werkelijk ve>-- tooi nd op haar nielgeze! en geneigd 0111 als opnieuw om haar vrijpostigheid lachte te maken, dat er voor haar geen reden tot lachen bestond (Wordt vervolge!)

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 5