FLUITKETELS I. A. TAK Go. Advertentiën. het werk niet voldoende gevorderd was. TePvvijr de partijen mei elkaar aan i imsleu waren, nam de zoon van den aannemer Ter II. een schop en sloeg daarmede een der gebroeders Her V op het hoofd en wol zoodanig, dal deze een gnoote wond achter liet linkeroor kreeg en bewusteloos neerzonk In ernstigen toestand werd de getroffene naar fcïjn woning vervoerd Den aauuemer werd uu zijn loon uit betaald - door den anderen broeder Ter V Uit vrees voor eenzelfde mishande ling. - Bij Nieuweschans is Woensdag een 48-jarige wagenknecht onder een auto gedood ïe Mechelen is Woensdagavond een personenauto niet een vrachtauto lB botsing gekomen. Een der auto's sloeg ondersteboven. Twee personen werden doodelijk gekwetst. De bestuurder van den personen-auto scheen dronken te ■zijn en werd gearresteerd. Een eigenaardige methode ora in tjjd vnn woningnood een leege woning |te vinden, heelt een jonge kwant te Pa rijs .toegepast De bewoners van een liuis in de nabij heid Van liet Theatre l'Odéon hoorden iederen nacht een grafstem, die zei ,,Ik ben de geest van monsieur X., die in Vleze woning in 1875 is vermoord. Als gij niet dadelijk verhuist, zal een vreese- ïijk ongeluk u treffen" De bewoners riepen de poliLie, en het gehikte, een opgeschoten knaap van 17 jaar te pakken te krijgen, die op hel dak was geklommen endoor de. regen afvoerpijp zijn bedreiging placht te bul deren De ondernemende woningzoeker Is achter slot en grendel gezel. - Woensdagmiddag meldde zich een taan bij een juwelier in de rue St. IIo- noré te Parijs met de vraag of die het een en ander van hem koopen wikte. Hij toonde een zilveren beurs, waarvoor de juwelier hem 45 frank bood. De man nam dit aanbod en zet, dut hij nog (iels had. Dat was een revolver, die dreigend op den juwelier werd gericht. Deze be hield zijn tegenwoordigheid van geest en greep den zonderlingen klant hij dten pols, terwijl hij luide om hulp riep. Zijn vrouw kwam in den winkel en waar schuwde de politie, d/e den man arres teerde. Hij bleek een werklooze Pool- sche arbeider te Zijn. Men gelooft echter, dut hij niet alleen handeldp, daar men een man en een vrouw op den uitkijk heeft mcenen te zien staan. De Parijsche modekoningen, die al lang zinnen op plannen om de mannen- kleeding te verfraaien, willen trachten de korte broek weer ingevoerd te krij gen, zoowel voor dag- als avondkleeding. Zwarte zijden kniekousen en zijden broe ken zouden onder de avondkleedij ge dragen worden. Londen zou de nieuwe mode moeten invoeren, omdat het op het gebied van heerenkleeding den toon .aangeeft en Parijs zou dan volgen. Parijs wordt bedreigd, met de op richting van een wolkenkrabber meldt de N. R Crt.. Het gevaarte, naar New Yorksch mo del. zou verrijzen op den berg Ste. Ge- névière, die thans beheerscht wordt dpor het Panthéon. De contracten moeten al gesloten zijn. dc grond gehecht doch thans rijst er verzot onder de Parijze- fiaars, die in zoo'n opdringerig Ameri- kaansch gebouw een ontsiering zien van hun sclioone stad. Er is een commissie dn wording om alle tegenstanders van hel plan te vereenigen en niet alle macht te trachten hel plan .le verijdelen. Onlangs werd melding gemaakt van de bewering van den Italiaan Moccio te Cerignola, die een Grieksch hand schrift zou gevonden hebben, dat een levensbeschrijving van Christus zou be vatten, door een tijdgenoot, Joseph van Jerusalem. Naar nu gemeld wordt, zou Ford, de automobielfabrikant, reeds twee millioen dollar voor_het manuscript geboden, en zijn experts reeds hebben afgezonden, maar ook zou reeds vaststaan, dat het manuscript niet meer dan een nieuwe vervalsching is. Het Grieksch komt niet overeen met den tijd. waaruit het stuk zou moeten dateeren, terwijl de letters modern zijn, daar zij blijkbaar naar het model van laat-renaissancistische druk letters zijn gemodelleerd. Een brutale overval heeft plaats gehad in een hotel te New-York. Twee bandieten drongen daar des nachts bin nen en maakten zich na den bezitter van het hotel te hebben doodgeschoten, van het g'eld in de kas meester. Een tooneelspeelster, die in het hotel woon de, sprong van schrik uit een venster op de tweede verdieping en werd later dood opgenomen. 'Twee logeergasten, die de bandieten te lijf wilden gaan, werden doodelijk gewond. EEN DRENKELINGE GERED DOOR H. M. DE KONINGIN. Toen. H. M. de Koningin Dinsdagmid dag een autoritje maakte inde omstreken van Den Haag, zag men meldt de Rsb. uit den koninklijken auto in de omge ving van het Wasscnaarscheslag, dat een vrouw zich gekleed en al in zee bevond en reeds door dp golven werd meege sleurd. H. M gaf onmiddellijk bevel den auto naar de plaats des onheils te dj- rigeeren' Daar ter plaatse aangekomen, konden de chauffeur en de lakei, H. M. de Kioningin was in geen ander gezel schap dan deze twee bedienden en een hofdame, er nog met groote moeite in slagen de vrouw te redden. Deze werd 1 in enkele pfaids gewikkeld en d.aarjjn met den koninklijken auto overgebracht naar dc wijkverpleging van hot Groene Kruis te Wassenaar, waai- men er in slaagde de levensgeesten weer geheel op te wekken. Dank zij deze koninklijke hulp is het slachtoffer thans weer geheel her steld, terwijl anders een onherroepelijke dood, want er was niemand/ in de om geving aanwezig, het geval zou zijn ge weest Het slachtoffer zou een zenuwpatiënte zijn en zich in overspannen toestand Ie water hebben begeven. AUTOBUS OVER DEN KOP. Woensdagmorgen is op den beruchte» Haastrechtschen dijk te Gouda, weder om een auto van den dijk geredpn meldt de Tclegr. Het was een autobus van den dienst Gouda-Ifaastrccht, De bus. welke flink bezet was. moest uitwijken voor een driewielige fiets, waarbij de chauffeur ie veel uithaalde en waarop de wagen' langs den kant van den weg afgleed;, over den kop sloeg en beneden aan djen berm ondersteboven bleef liggen. De doodelijk verschrikte passagiers, „waarvan ►ur ren. de lieer De Brniiv uit Gouda, vrij ernstige inwendige kneu zingen bekwam door een dichtslaand portier, moesten zich door een klein luikje, dal zich op den bodbm van de bus bevindt, in veiligheid stellen en daarna #te ren ten sleden en hoogen berm opklau- tc en. Er waren veel kin leren in <le bus V, jr den heer De Bruin was direct me dische Knip aanwezig. Gelukkigerwijze bekwam geen Hvcr andere passagiers ccni.; Letsel. EEN BRUTALE INDRINGER. In oen afgelooperi nacht omstreeks 5 uur is een tot dusver onbekend geble ven persoon binnengedrongen in de slaapk imer van de 39-jarige weduwe S. aan oen Lagen Rijndijk te Leiden. Door het gestommel ontwaakte de weduwe en zag lot haar groolen schrik een man met een zwart masker. Op haar hulpge roep dreigde de indringer haar te ztillen vermoorden, indien zij zich niet stilhield. Toen de vrouw hieraan niet voldeed, 'trachtte hij haar met een laken te wor gen. Een korte worsteling volgde, waar aan eèn eind kwam, doordat de man be vreesd voor het lawaai op de vlucht sloeg. De inbreker ontsnapte met een porlemonnaie. inhoudende slechts één gulden Gedurende de worsteling had de inbreker zijn masker verloren, dat thans door de politic in beslag is ge nomen, DORUS RIJKERS 80 JAAR Men meldt aan de „N. R. Crt." uit Helder: Den geheelen dag heeft het Donderdag in de woning van den tachtigjarigen Rij kers brieven en telegrammen gestroomd. Ook vele persoonlijke gelukwenschen moest de_ jarige in ontvangst nemen." In den namiddag maakte het plaatselijk huldigingscomité zijn opwachting. De heer Henri ter Hall, voorzitter van het Dórus Rijkersfonds, was met zijn echt- genoote overgekomen en sprak treffen de woorden. Yan de Noord- en Zuid- Hollandsche reddingsmaatschappij ont ving Rijkers een volledige radio-installa tie. Uit alle deelen van Europa zijn te legrafische gelukwenschen gekomen, uit Frankrijk, Duitschland, Italië, zelfs uit Amerika. De officieele huldiging zal Vrijdag avond plaats hebben. Schrale Lippen en Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzacht en geneest men spoedig met Doob 30 Tnb<? 80 et. PUROL (Ingez. Med.) BUITENLAND. Algeneen Overzicht. Duitsclilaiid. Strubbelingen. Gisteravond zijn de besprekingen over de verdeeling van de portefeuilles tus- schen tie onderhandelaars der betrokken partijen begonnen. Marx, die er "op ge rekend had. dat men het tegen midder nacht wel eens zou zijn, is daarin danig teleurgesteld geworden. Want plotseling kwam cr een kink in den kabel. De Duitsche Volkspartij n.l. maakte aanspraak op de portefeuille van financiën, die reeds aan de Duitsch- Nationalen was toegezegd en tot over maat van ramp ontstonden er eveneens strubbelingen over de bezetting van het rijksminislerie voor verkeerswezen. Daar ieder der partijen op haar stuk bleef slaan, ging men tenslotte om 11 urn- uiteen zonder het eens te zijn ge- Worden. De besprekingen werden heden morgen om 10 uur voortgezet. De Democraten hebben inlusschen een manifest verspreid ter verklaring van hun afwijzende houding. Het vrij uitvoe rig document, dat niet geteekend is door de ministers Gessier, KÜlz en Reinhold, behelst, dat een regeering, waarin de Duilsch-Nationalcn een overwegende po sitie inuemen, geen waarborg biedt voor naleving der republikeinsche beginselen. Ondanks de concessies, die de Duitsch- Nationalen schijnbaar gedaan hebben, vertrouwen de Democraten niet, dat zij bijv. hun, strijd tegen de vlag der re publiek eensklaps zullen staken. De democratische Frankf Ztg. zegt, dal de Cen'rumgroep van het begin dei- huidige crisis af bewust en vastberaden op een bondgenootschap met de rechl- sche partijen heeft aangestuurd. Ze heel het Centrum-manifest een stuk papier, dat wellicht dienen kan teneinde de Cen- trumpolitiék voor de verontruste kiezers Te Verdedigen, maar voor een gezonde politiek geen enkelen waarborg biedt. Dc N. R. Crt. schrijft Ofschoon de réchlscho coalitie in beginsel tol stand gekomen is, schijnt dc kabinclsvorniing nog op moeilijkheden te zullen sluiten, die uit dc verdeeling van de portefeuilles voortvloeien Dc Duilsch- Nalionale pers verzekert, dal de partij slechts genoegen zal nemen met een evenredige verdeeling en berekent dan, dat de Duitscli-Nationalen. die 111 zetels in den Rijksdag hebben, aanspraak mo gen maken op 5 ministerzetels van de 11 De andere coalitiepartijen, die over 139 zeiels beschikken, zouden dan sa men 6 portefeuilles krijgen. ïn de Volkspartij en het Centrum gaan tegen dien eiscli zooveel stemmen op, dat 'er nog oen harde strijd .,om de knik kers" te verwachten is. De nieuwe coalitie- zal, ook ails 'zij in dc Beïérsche volkspartij trouwe boudgenoo ten vindt, slechts een meerderheid van enkele stemmen in het parlement heb ben. De Rijksdag telt 493 leden, zoodat do volstrekte meerderheid 217 bedraagt De rechtsche coalitie heeft dus maar drie stemmen daarboven. De toestand in China. De omvang der mililaire- en maritieme maatregelen heeft, momenteel althans, lol gevoig gehad, dat hij de arbeiders partij, gebracht liesft tol liet aannemen van een gedecideerde houding De arbei derspartij beoogt natuurlijk te doen, het geen zij eveneens voorheen, zoo bijv ten opzichte van de inmenging in het Poolsch-Russiscl) conflict gedaan heeft- de regeering verhinderen den lingo's hun zin te geven. De onafhankelijke arbeiderspartij heeft bekend gemaakt, dat zij, om een zoo groot en zoo gesloten mogelijk front te vormen tegenover de Chineesclie poli tiek van de regecring. eendrachtig met de gewone arbeiderspartij en den raad van hel vakvereenigingscongres (T. U. C.) zal deelnemen aan de groote prd- testvergadering, Zondagavond in en bui ten Albert 'Hall te houden, waar verschei dene sprekers tegen de uitzending van nog meer troepen en in het algemeen tegen ae politiek der regeeriug inzake China hel woord zullen voeren De conservatieve pers zegt er nog niet veel over. Enkel de Times behandelt deen stap der arbeiderspartij in haar hoofd artikel over China en toont zich met na me over Mac Donald uiterst ontevreden. De Shanghaische correspondent van de Manchester Guardian heeft aan zijn blad een telegram gezonden, waarin hij mededeelt, dat de Chineesche nationalis ten thans de eerste stappen hebben ge daan om de landing der Brilsche troepen onmogelijk te maken Chineesche politici als o. a. Wang, die on-officieel de Zuidelijke rcgeeri'ng vertegenwoordigen, moeten het' denk beeld hebben geopperd, dal Sjen zijn troepen 25 mijl van Shanghai wil af houden, wanneer de mogendheden er in gelukken Foen-tsjeng-fang over te halen zijn district te verlaten en zijn (roepen naar Nanking over te brengen. Dan zou er om Shanghai niet behoeven te wor den gestreden. Shanghai zou een neu trale zóne worden, waarin de orde door een uii Chineesche burgers beslaande politiemacht gehandhaafd zou worden Wang meende, dat de aanwezigheid van zulk een groote, huilenla,ndsehe troe penmacht in Shanghai moét leiden tot een misverstand aangaande de bedoeling der mogendheden. En eventueele ge vechten tusschen Chineesche partijen kunnen complicaties te voorschijn roe pen, waardoor tot den gezamenlijken aan val op de vreemdelingen in China zou worden overgegaan. Een nagekomen bericht meldt, dat O'Malley aan Sjen de volgende punten nil de Engelsche regeeringsvoorstellen over handigd heeft- 1. Groot Brittanniê verbindt zich, geen land meer in eigendom le nemen ten behoeve van de Zendelingen binnen Chï- neesch grondgebied Z. ae Engelsche vertegenwoordigers bij de Chineesche rechtbanken zullen zich van inmenging onthouden, als de beklaagde een Chinees is 3. de Chineesche burgerlijke en han delswetgeving zal worden toegepast, zoo- dra de hervormingen zijn voltrokken 4. de inkomende rechten zullen wor den verhoogd; 5 de administratie der douanen zal aan de Chineezen worden overgedragen 6. er zal een overeenkomst betreffen de een gemengde politie binnen de con cessies worden getroffen. Inlusschen is de lang verbeide vérkla ring van de politiek der Ver. Staten ten opzicnte van China thans eindelijk! afgekomen. Het is cen mededeeling van Kenogg. Kellogg heeft geconstateerd, dat de Ver. Staten gaarne met China zullen on derhandelen over nieuwe verdragon en zulks zoo noodig doen zullen in volko men onafhankelijkheid van de overige mogendheden. De bestaande verdragen kunnen de Ver. Staten echter niet beschouwen vóór nieuwe verdragen onderteekend en gera tificeerd zijn. Zoo zijn de Ver. Staten bereid om le onderhandelen over een volledig herstel van China's autonomie op het gebied der invoerrechten Voorts willen zij de aan- lievelingen, gegeven inzake de exterrh tonaliteit, ook toepassen wanneer China in slaat is bescherming té verleenen aan de in bet land gevestigde buitenlanders. Nogl legt de verklaring van Kellogg er den nadruk op, dal de Ver. Staten sympathie koesteren voor de nationale ontwaking van China. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN Uit België Dr "Sluvs van het Radiuminsütiuil le Brussel is Dinsdagavond naar Boeka rest vertrokken op uitnoodiging van het Roeineensche vorstenhuis. De Belgische geleerde, die geraadpleegd wordt in ver band met den gezondheidstoestand van den koning van Roemenië, heeft een hoe veelheid radium naar Boekarest meege nomen. Uit Frankrijk. Om het groote toestroomen van buitenlandsche werkkrachten, die de na tionale arbeiders concurrentie aandoen, te weren, overweegt de regeering thans de mogelijkheid van het weder instellen van ae pas. Uit Engeland. De zeereerw. W. R Inge de be kende deken vnn de St. Paul te Londen, schrijft in een artikel in de Evening Standart het volgende „De bolsjcwiki voeren, bij hun pogin gen om den godsdienst, het gezinsleven en den particulieren eigendom te vernie tigen, oorlog tegen dc drie sterkste in stincten van de menschelijke natuur ,,De man, die met de onsterfelijke goden vecht leeft nief larug", zegt Hbmferits, en wij mogfn vertrouwen, dat Rusland niet veel langer in de hel, waarin het nu is, zal blijven Er zal een groote herleving van het geloof komen, die misschien haar uitwerking ver buiten de grenzen zal doen gevoelen. De kerken en kloos ters zullen de volief-offeranden hernieu wen, waarvan zij beroofd zijn, en de orthodoxe kerk zal benijd worden door de andere gezindten, die niet dezelfde harde beproeving hebben doorstaan." Uit Rusland Do gezondheidstoestand van Trotski is den laalsfen tijd sterk achteruitgaande Dezer dagen zal hij opnieuw met een langdurig verlof naar den Kaulcasus ver trekken. Uil verschillende omstandigheden vall op le maken, dat de macht van Trotski op hol oogenblik nog steeds zeer gering is. Zoo wordt o. a. gemeld, dat hem ge weigerd is het woord te voeren op een vergadering, die binnenkort zal plaats hebben ter herdenking van den sterfdag van Lenin. Uit de Ver. Staten. Josephus Daniels, oud-minisler van marine, heeft in een brief, die in het Huis van Afgevaardigden is voorgelezen. de Amerikaansche regeeringspoliliek Ie* opzichte van Mexico en Nicaragua ver oordeeld en gekenschetst als „dollar- diplomalie." De afgevaardigde Fletcher, die den brief van Daniels voorlas, hield ook een rede waarin hij de polilifek van Goolidge en Kellogg afkeurde. Uit M i d d e n-A mcrika -- Te Corinto zijn 400 man marine troepen van Panama aangekomen. Zij zijn overgebracht naar het transportschip Argonne. om hel detarhemtent Ameri kaansche troepen af te lossen, dat daar ^fians cfiensr Voet. Uit Japan. Alle Japansche bladen zijn hel er over eens, dat do Brilsche krijgsmacht voor China le groot is, indien zij enkel maar bestemd is om Shanghai te verde digen. In niet-officieele Japansche kringen is men de opvatting toegedaan, dat Enge land onvoorzichtig doel. daar Japan een gunstige opvatting heeft van den alge- meenen toestand. Uil China Er zijn verscheiden aanwijzingen, die doen vermoeden, dat na het Chi neesche nieuwjaar '2 Februari) Tsjan- tso-lin optreden zal als president in China. M ARKTBERICHTEN. Zierikzeo, 27 Jan Tarwe f 14.25— 14,60, Chevalicrsgerst 12.00—12 25, Br. boonen 12 00—13 00: Erwten (Schok kers! 35 00 Eigenheimers 3.75. Bonte 4 50—4.75, P la uwe 4.25—4,60; Uien (groote bruinet 1 50—1 60. Uien groote witte) 150, Kippeneieren grooth pr 7.30—7 50; Kippeneieren (kleanh prijs) 7.30—7.60; Boter 0 01 1 06 per a IT G. Aanvoer ca 3700 eieren 443slc STAATSLOTERIJ- 5de klasse 8ste lijst Trekjking van Dinsdag 27 Januari. Prijzen van f 25000 10051 f 1000 13412 15213 16649 18075 19442 f 400 283$ 3834 8809 9S94 J8902 f 200 1171 10932 15139 15846 16962 18200 f 100 1144 2820 3125 6409 7347 8834 10266 10907 111601 118876 14362 15713 17360 20957 PRIJZEN VAN f 70. 6525 8642.15347 15128 6569 8663 15388 15139 NIETEN 110 8639 8687 15179 15896 134 8652 15131 15871 141 8668 15418 15880 Heden overleed te Cbambéry (Haute Savoie), in den ouder dom van 80 jaar, onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader DIRK VAN LOOKEREN CAMPAGNE. Weduwnaar van Vrouwe C. P. BOUVIN. 27 Januari '27. O.- en W. Souburg. Cbambéry. Hengelo (0.) W. VAN DOORN— l tan Lookeren Campagne. I Jhr. H. A. VAN DOORN. t J. M. VAN LOOKEREN CAMPAGNE. J. A VAN LOOKEREN CAMPAGNE D. A. VAN LOOKEREN CAMPAGNE. VAN LOOKEREN CAMPAGNE— Briët en Kleinkinderen. Volötrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. j D. A. I M.CJ Voor de vele blijken van belang stelling op 17 dezer ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. C. M, BOLIER. E. BOLIERMhtderkoüd. Weetkapelle, Januari 1927. I EMAILLE rifïdy kwaliteit. Mijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van vriendschap op 25^*Jan. '27. Wed. P. de VISSER. Biggekerke. BANKIERS GROENMARKT, MIDDELBURG. N_V. Emailleerfabrïèkv ?„De IJsel" Dieren. INCASSEEREN OP BINNEN- EN BUITENLAND. OPENEN HANDELSCREDIETEN IN REKENING COURANT. CHEQUE- EN GIRO REKENINGEN MET RENTEVERGOEDING. NEMEN GELDEN DEPOSITO. KOOPEN EN VERKOOPEN VREEMD GELD EN VREEMDE WISSELS.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3