deze verdachte mocht straffen, een geld boete of een voorwaardelijke straf op te willen leggen. - De Officier van Justitie rcplic.eerende zegt dat, indien het primair bij dagvaar ding teniaste gelegde niet bewezen kon worden, daa toch wel het subsidiaire ten laste gelegde, wat even erg is. Spr. zegt dat veraediger deze ernstige feiten in bescherming schijnt te willen nemen doch volgens spr. is er geen enkele re den een lagere straf to eisclien De verdediger dupliceereilde zegt dat hij de daden van \crdachte niet goed keurt, doch deze zsak is volgens hem in oen verkeerde sfeer gekomen. VERSCHILLENDE BERICHTEN De 20-jarige zoon van den arbeider A. J V te Rheezerveen in Ambt-Har- denberg was in huis aan het spelen met «en geweerpatroon, welke toen op het alleronverwachts afging en zijn vader, die bij de tafel zat, ïn den schouder trof lie man moest naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd worden. De twee zoontjes van den lieer A. te Auguslinusga (Fr.) hadden een mes weten te bemachtigen, dat hun diende bij het spel. Het oudste jongetje, hakte zijn kleinen broer één vinger geheel' en een anderen vinger gedeeltelijk af. In allerijl1 werd een dokter ontboden, die het deerlijk gehavende kinderhandje ver bond. Donderdagmorgen heeft op den Noorderweg te Leeuwarden een botsing plaats gehad tusschcn een auto en twee wielrijders. Een der wielrijders, dje heer P. uit Groningen werd omver gereden en bewusteloos een woning binnenge dragen. Dc heer P. bleek nogal' ernstig aan den arm gewond! Ie zijn. Den chauf feur treft geen schuld. - Te Venlo is de 15-jarige Lina R. geschaakt door den 24-jarigen J. v. S. Men vermoedt dal het paar gevlucht is naar België. Naar de „Soir" meld!, heeft de 26- jarige Nederlandsche mijnwerker Th. B in een mijn hij St. Vaast, bij ongeluk een electrischen kaliel aangeraakt. Hij was op slag dood. - Een klokkenmaker te Goslar -Han nover) heeft, na een geduld werk van twee jaar een zes voet hooge klok gemaakt van stroo. Niet slechts de mantel en de ge wichten, maar ook de slinger, de wijzer plaat en de wijzers zijn uit stroo vervaar digd het uurwerk natuurlijk niet. Verzekerd Nvordt dat de klok buitenge woon zuiver loopt. Uit Londen wordt gemeld Bij een brand, die Donderdagavond in Parkerst heeft gewoed, is een vrouw om gekomen en werden drie personen ge wond. Twee roofovervallen houden thans do politie van Parijs en van de Parijsche buitengemeenten bezig. De eerste speel de zich af in een hotelletje to Neuillv, waar een Armenisch koopman, toen hij zijn kamer betrad, Iwee personen 'ui een hoek Ineengedoken zag zitten. Een van het tweetal bedreigde hem met een re volver, maar eer er een schot kon val len, had de koopman den pols van djen bandiet in ijzeren greep gevat en omge draaid, zoodat toen dip indringer vuur de, de twee opeenvolgende kogels in ^het plafond belandden. Niettemin werd| de Armeniër daarop door zijn beide tegen standers met boksijzers liewerkt. Op zijn kreten en op hel geluid der schoten snelden de andere hotelbewoner.s loc. en de twee schavuiten namen den vlucht door een raam. Eén werd- later gepakt', maar hij weigert pertinent iedere ver klaring. Ifel hvoede geval deed zich ondier lot dusver geheel onopgehelderde omslan- digheden voor. Een taxichauffeur, ze kere Boulan, werd 's avonds door twee personen bij hel Gare de Lyon aange roepen. die naar Versailles verlangden gebrachl te worden. Mei het oog op den langen rit en hel lale uur verlangde B. een flinke fooi; die werd hem toe gezegd. Onderweg Heten de inzittenden even stoppen, één hunner- stapte uit maar voegde zich bij het zien van de reeds argwanende gelaatsuitdrukking van den chauffeur weer bij zijn medereiziger. Voor het kasteel te Versailles werd ge stopt, en in een cafétje onthaalde het tweetal den chauffeur op koffie. B. ver- Irouwde de zaak allang niet meer en reed langs een anderen weg met groote snelheid naar Parijs terug. Bij de brug van Suresnes gaf een der inzittenden den chauffeur te kennen dal zijn hoed was afgewaaid. De man stopte, en op dat oogenblik kreeg hij mei een hard voor werp dat een champagneflesch bleek te zijn een ontzettende slag op het hoofd. Ofschoon verdoofd, wist B. zijn aanvallers op de vlucht te jagen. Daar op reed hij bloedend door naar de Porie Maillot, waar hij zijn bevinden aan den commissaris van politie mededeelde. De eenige beweegreden ..van de Iwee indivi duen kan roofzucht geweest zijn want inderdaad had B., na een dag lang rij den, nogal wal geld op zak. De politie vermoedt verband tusschen beide roofpogingen. Een artistiek comité te Barcelona houdt een expositie om te bewijzen dat Spanje's elegante vrouwen het wel zon der kousen kunnen stellen, en ze zéér goed vervangen door decoratieve motie- ren geschilderd zoomaar op de huid De exposanten zijn geheel vrij in de keuze hunner motieven en vrij ook i in de keuze van de dames, wier kuiten zij beschilderen. liet aantal deelnemers Is zoo groot, dat er goud geboden wordt voor mo dellen In alle steden van Spanje en daarbuiten wordt naar zulke toondames gezocht. Dit jaar zullen er, naar Hemel en Dampkring" mededeelt, 5 eclipsen voorkomen (3 van de zon en 2 van de maan), terwijl er 1 doorgang van Mer- curius voor de zon zal plaats hebben. De ringvormige zoneclicps van 3 Janu ari en de gedeeltelijke van 24 December zijn op liet Noordelijke halfrond niet zichtbaar Do zonsverduistering van 29 Juni 'is in Engeland en 'Skandinaviè to taal, in ons lana partieel. l)e totale maaueclips van 15 Juni is hier te lande niet zichtbaar, die van 8 December wel, op 10 November passeert Mercurius de zonneschijf, van zonsop gang (7.09) tot het einde van den door gang S.30 zal het verschijnsel hier te lande zichtbaar zijn. En gros verkrijgbaar bij N.V. J. G. J. J. v. d. HARST, Grossiers, Middelburg. ilngez. Med.j BUITENLAND. LO.NDENSCIIE BRIEVEN. Van onzen Londenschen correspondent) Telefoneeren met Amerika. Hel nieuwe wonder van telefoneeren met Amerika over den breeden Atlan- Éischen Oceaan - is op 'komst. Misschien reeds in het begin, maar zeker op het eind van Januari, zal deze dienst een aanvang nemen. Hoe doel men het? De vraag is slechts met uitvoerige lech- inische uitleggingen goed te beantwoor dden. En ik bepaal mij er liever toe er .eenige bijzonderheden, die mij belang wekkend schijnen, over mede te dee- len. Wanneer Londen „Hallo, New-Yorlc" zegi, gaan de trillingen van de slem van den spreker over landdraden naar Rug by, 125 K.M. verder. In Rugby worden ce trillingen van de stem automatisch veranderd in radio-eleclrische trillingen en door den ether gezonden. Aan den anderen kant van den Atlanlischen Oce aan, 5310 K M. uit de buurt, in Monlton, Maine, U. S. A worden de trillingen opgevangen en wederom gewijzigd in een landdraad gestopt, naar New-York, 1000 K M. verder. Wanneer New-York antwoordt „Hallo, Londen", komen de trillingen van de Amerikaansche stem via Rocky Point (113 K.M. van New- York) in de Vcreenigde Staten en Wroughton in Engeland (4665 K.M. van Rocky Point) naar Londen, den laatslen afstand Wroughton—Londen weer per landdraad van 116 K.M. Ofschoon de af standen die de stemmen reizen, enorm zijn, verloopt er uiteraard nauwbfijks tijd tussclien dc Iwee gesproken groepen woordende Amerikaan en de Londenaar kunnen even gemakkelijk met elkaar pra ten als telefoneerden zij mei elkaar in dezelfde stad. Een van de voornaamste assistent-in genieurs van de Britsche Posterijen en Telegraphie, mr. Shaughnessy, die voor namelijk verantwoordelijk is voor bouw en inrichting van het groote draadlooze station van Rugby, sprak dezer dagen uit zijn huis iu een voorstad van Londen met zijn collega van de Amerikaansche Telefoon- en Telegraaf-Maatsch. in een voorstad in New-York, met evenveel ge mak alsof hij een kennis een paar stra ten verder opbelde. Reeds negen maanden geleden werd aan eenige journalisten gelegenheid ver schaft te Rugby over den Atlanlischen Oceaan te spreken, zooals eens een half dozijn jaren geleden Nederlandschen journalisten de gelegenheid werd ver- schaft van Hilversum uit draadloos naar Engeland te spreken. In zes jaar lijd is dus de afstand, waarop draadloos tele foneeren mogelijk is, aanzienlijk grooter geworden. Maar bij die persgesprekken van Rugby naar New-York, in Maart 1926, had men speciale en kostbare maatregelen genomen, die hevig in de papieren liepen; de zaak-was toen nog ,niet ver genoeg ontwikkeld om van tele foneeren met Amerika een bedrijf te ma ken, dat zonder financieel verlies kon worden uitgeoefend. De ingenieurs zijn de proeven blijven voortzetten en mee- nen nu zoover te zijn, dat zij er een openbaren dienst van kunnen maken. Dat heeft veel voeten in de aarde gediad. De ether 'is ten behoeve van 'het draadlooze vermaak en de telegrafie overladen met radio-eleclrische golven van verschillende lengten. Het was moei lijk er de buitengewoon tufachtige golven voor den Engelsch-Ainerikaanschen tele foondienst aan toe te voegen zonder aan den eenen ,en aan den anderen kant storingen te veroorzaken. Een eenvou dige vergelijking kan van de moeilijkheid een denkbeeld geven. Men stelle zich de krachtige - telefoongolf voor als een automobiel eu alle andere telefonisch® j en telegrafische golven als fietsen, die den weg volledig in beslag nemen. De automobiel kan den weg niet gebruiken zonder fietsen onder haar wielen te rij den. Men moest daarom de middelen vinden om den automobiel te reducee- ren tot een zeer klein wagentje en de fietsen overhalen het ruimte te ver schaffen. Men is daarin vrij goed ge klaagd. Er zijn ongetwijfeld nog moei lijkheden, die overwonnen moeten wor den, voordal de radio-telefonische verbin dingen tusschen Engeland en Amerika onder alle omstandigheden even vlot j werken als lokale of intercommunale verbindingen. Maar theoretisch kan hel niet moeilijker zijn een dienst met New- York te onderhouden als een met Am sterdam; alleen toet deze uitzondering, d?t cr naar Amerika slechts een enkele, lijn is, zoodal gegadigden hun beurt moe ten afwachten, want er kan slechts één gesprek langs dc enkele lijn worden ge voerd. Het belangrijke draadlooze slation van Ru^by 'dat ook voor lelegrammendienst over de geheele wereld geschikt gebruikt wordt), dal door zijn vermogen den nieuwen telefoondienst mogelijk Biaakt, verdient een nadere bespreking. Wanneer men het station nadert, Ziet men een cirkel van hooge masten, twaalf in getal en elk 275 M hoog. Elke mast heeft een cleclrische lift, die ingenieurs naar den top kan voeren. Het voetstuk van elk der masten staat los in diepe groeven met hot doel speling te geven bij hoogen winddruk. De twaalf masten beslaan een oppervlakte van 360 H.A. en zij staan 400 M. van elkaar af. Slechts zes van de twaalf masten wor den gebruikt voor radio-telefonische transmissie, maar zij dragen een an tenne.. sigaarvormig, van meer dan 2 K M. lang, met een middenlijn van bijna 4 M. Het instrumentengebouw te midden dier reusachtige masten lijkt niet grooter dan een lucifersdoosje; ïuaar naderbij gekomen, blijkt het toch drie verdiepin gen hoog te zijn. Hel is van beneden tot boven bepakt met ingewikkelde elec- Irische instrumenten. Men ziet er scha kelaars van een armlengte en. dikte en een batterij van dertig enorme zend- lampen, die met warm gedistilleerd wa ter op de vereisclite lemperaluur wordt gehouden. Een merkwaardige bijzonderheid van de niéuwe telefoonverbinding is nog, dat de sprekers slechts met een zekere toon sterkte rrogeii .praten, niet te hard en niet te zacht. Men kan echter van tele- foueerende menschen rfiet verwachten, dat zij precies de juiste kracht aan hun stemmen kunnen geven. Vandaar dat er in de installatie een toestel is aange bracht, dal door middel van een wijzer plaat dc sterkte van de sprekende slTem aangeeft. Bij die Wijzerplaat zit een be ambte, die automatisch de kracht van de sprekende stemmen kan vergroolen of eGdeinen, al naar de toestand eischt. Zoo kan dan praktisch gesproken En geland het nieuwe jaar inluiden door Amerika op te bellen. In een tijdperk van wetenschappelijke wonderen benemen zulke mogelijkheden ons niet meer den adem. De neiging van den modernen, mensen is meer de praktische zijde te overwegen dan lijd te verliezen in ver bazing. Men kan voorzien, dat de dienst onmiddellijk druk zal worden gebruikt De kosten zijn op het oogeublik nog zeer hoog, n.l. 60 gulden per minuut. Maar voor groote zakeninenschen is het in elk geval veel goedkooper dan een re tourtje over den Oceaan om met Ame rikaansche confraters millioenentransac- ties te bespreken. Londen, 29 December 1926. JAXUAItl in parijs. Januari is in Parijs de wintermaand hij uitnemendheid. Als 't er vriest, vriest ivet er m Januari; als het er sneeuwt, sneeuwt het er in Januari; eu regen valt er nooit zooveel als dan in de Pa rijsche straten neer. Dal is dan ook de reden, waarom de Parijzenaars, wier beurs en bezigheden dal toelaten, vóór de Januarimaand aanbreekt, reeds naar de Góte d'.Vzur, de Franschc Riviera vluchten. En de heele Januarimaand door bl'jft die vlucht nog aanhouden. Voor de Parijzenaars, die thuisblijven moeten, is ër echter deze troost, dat nooit het Parijsclie seizoen zóó intens iu vollen gang is als juist in die wïn- tersche Januarimaand, dan komen de nieuwe theaterstukken uit, di)n worden i* groote, mondaine bals gegeven, par ticuliere bals, eu openbare liefdadigheids bals tegen hooge, héél hooge entrée, waarmee rijke burgers gelokt worden, die wel graag eenige honderden francs de- poneeren willen om een avond lang 1e ;elooven, dal ook zij tot liet lout Paris élégant behooren. En Januari is tegelijkertijd ook de maand der huiselijkheid in Parijs, der familie-feesten. Dat Degint al dadelijH met den nieuwjaarsdag. Die telt hier in Frankrijk veel méér mee dan bij ons. En hoewel meer eu meer, naar Engelsch voorbeeld, de Kerstfeestviering de nieuw jaarsviering gaat verdringen, wordt door rasechte Parijzenaars loeli nog steeds de nieuwjaarsdag gehandhaafd als ca- deauljesfeest voor familie en kennissen. En die nieuwjaars-cadeautjes hebben zelfs een specialen naam' „étrennes", die hen onderscheidt van alle andere ca deautjes ter wereld. Groot en klein, arm en rijk, doet mee aan dat gebruik. Voor de minderbe deelden worden er zelfs speciale nieuw jaars winkeltjes opgericht de nieuwjaars- kramen op de boulevards. Tijden te vo ren worden ze er al neergezet, ©n een weck na nieuwjaar slaan ze er nog allemaal, en doen nog steeds goede za ken. Op de groote boulevards, van de Ma deleine tot de Place de la République, staan meest poppen- en andere speel- goedkramén, terwijl op den boulevard Sé- bastopol zich kraam aan kraam de anti quairs van Parijs geïnstalleerd hebben, en al evenmin zich over gebrek aan koopers te beklagen hebben, want de Pa rijzenaars zijn liefhebbers van oudheden, en een meubelstukje, een vaas, een doos je uit liet tijdperk van een der Lode- wijkon, lean hen in ware extase brengen. Oorspronkelijk werd hel houden van nieuwjaars-kraampjes op de boulevards slechts toegestaan aan de zgn. „kleine (uitvinders" en handwerlcslui van Parijs, die op cleze wijze gelegenheid hadden hun laatste, nieuwigheidjes aan het pu bliek te vertoonen, meest mechanisch speelgoed, als "waggelende eendjes," "sjok kende olifanten, dribbelende Chineezen ftjiikkenae ezftlsNa den oorlog werd .een tamelijk groot aantal daaryan gere- serveercFwoor oorlogs-verminktenten oor- logs-weduwen. En de „kleme uilvinders", hoewel hun daardoor een groote concur rentie werd aangedaan, protesteerden niet, zagen het billijke in van dezen maatregel. Maar sinds eeu paar jaar hebben eenige groote warenhuizen zich in verbinding gesteld inet die oorlogs verminkten en oorlogs-weduweu, en zoo staan er nu op dc boulevards naast de doodeenvoudige, simpele kennis-kraamp jes der kleine uitvinders en andere sjieel- goedvej-koopers, prachtig ingerichte groote kramen, die eigenlijk niet anders zijn aan filialen dier groote warenhuizen; en natuurlijk kunnen die kleine kraamp jes, ondanks hun schilderachtigheid en hun fantasie, dóór niet legen op, zoo dat ze el.v jaar nu minder in aantal wor den, en ze op den duur wel geheel zuilen moeien verdwijnen, wanneer niet bijtijds de Parijsche gemeenteraad zijn maatregelen daartegen neemt. En dht hoopt in zijn liarl ieder Parijzeuaar, want met die nieuw jaarskraampjes zou een van Parijs' charmantste eigenaardig heden verdwijnen. Behalve het nieuwjaarsfeest vieren de Parijzenaars nóg een gezellig huiselijk feest in Januari: dat is het Drie Konin genfeest. Oorspronkelijk een christelijke feestdag ter herdenking van de Drie Wijzen uit het Oosten, de Drie Koningen die het kindeke Jezus kwamen begroeten met hun geschenken van goud, wierook en myrrhe, is daar langzamerhand in den loop der tijden niet veel anders van over gebleven dan een vroolijk feest in den huiselijken kring met familie en kennis sen, waarbij de Iradilioneele Drie Konin gen-taart aangesneden wordt en onder de aanziltenden verdeeld. Die taart wordt zelfs het middelpunt van hel heele feest In sommige streken van Frankrijk be slaat ze uit een luchtig fijn gebak, dal eenigszins lijkt op möscovisch ge bale, in andere sirenen houdt men vast aan de traditie van ecu vruchlenlaartiu nóg weer andere streken heeft men de ger woonte een marsepein-gebak Te maken In Parijs, waar 'Fransclicn wonen, die uit alle gewesten van Frankrijk afkom stig zijn, vindt men ook alle soorten Drie Koningenlaarl vertegenwoordigd, maar dc meest voorkomende taart is toch die uil feuillelée-deeg. Wie eeu gróól feest ervan maken wil len, richten een uitgebreid diner aan, waartoe vele gasten genoodigd «-orden, eu de Driekoningenlaar'. komt dan eerst bij het dessert le voorschijn. Velen echter noodigeu vrienden en kennissen slechts uit op een avondpar tijtje, om ae Driekoniugenta.irt te elen, en ,.den koning le komen trekken". In zoo'n Drlekoningentaarl n.l. wordt een groole boon gebakken, die kunstig ver sneden is lot een sterk of een kruis, en wie die boon in zijn stuk taart treft, die wordt uilgeroepen tot koning van het feest. Daar wordt dus de taart warm en wel binnengedragen door de dienstbode, en van alle kanten stijgt er een gejuich op, want nu gaat hel eigenlijke feesten beginnen; Als de taart op tafel slaat cn aller oogen daarop gericht zijn. als om te ontdekken in wélk stukje van haar li chaam ze geheimzinnig de hoon verbor gen houdt, dan verheft de lieer des hui zes zich van zijn zetel, telt hel aantal neuzen in de rondte, neemt het mes op en begint te snijden. Het eerste stuk dat hij eraf snijdt, dat wordt opzij gelegd, dat is „la part du bon Dieu het godsdeel, dat bestemd is voor den eersten arme, 'die voorbij zal komen. Wie heel royaal wil zijn snijdt ook een tweede stuk voor de armen af, ,1a part dc Ia Vicrge," en soms nog egn derde stuk, „la part des mages" geheeten. En dan begint pas het snijden voor de gasten eu huisgenooten Wanneer dan ten slotte de taart in hel juiste aantal deelen gesneden is, worden al die stuk ken le zamen in een groot wil servet gelegd, waarvan de punten omgeslagen worden. Het jongste der aanwezige lcin- ideren wordt nu aangewezen om onder de tafel te gaan zitten; dan vraag! de heer des huizes: „Voor wie?" Het kind noemt den naam van een der aan ziltenden. De vader neemt een sLuk taart uit het servet en legt liet voor den ge noemde neer. En: „Voor wie?" vraagt hij dan verder. Een tweede naam wordt genoemd. Zoo gaat het dan door, tot alle stukken uitgedeeld zijn. (Slot volgt). Ingezonden Stukken. Gea,chtc Redactie. Het doet ook de Geref. Drankbestrij ders goed, dat er nog menfschen zjju die het opnemen voor de goede bedoelingen der Amerikanen. Toch wilden wc gaarne een meer prin- cipeelcn toon hooren, vülii beide zijden. En daarom willen we niet ingaan op de kwestie van betrouwbaarheid der par ticuliere berichten; op de eigenaardigheid dat we alleen over New-York (eeu staat waar hot ver bod onder de ongunstigste omstandighe den kwam) van onze tegenstanders hooren dat menschen als minister Slotemaker de Bruyiue v. o. .Mcuien, de .Viries fen Mr. v. "Walsem worden doodgezwegen' We wilde gaarne dit zeggen. Als Dr. Pierson nog leeldé, zou hij dan vruchten kannen aanwijzen van zijn zedelijkheidswelten? Zou i.u werkelijkheid de onzedelijkheid ermee bedwongen zijn? Op deze wijze wangl men ook naar vruchten van het Amerikaansche verbod. Maar dat raakt alles de principe niet In Amerika is de kérk een der grootste krachten geweest om liet verbod er te krijgen. En men redeneerde cn moest rede neeren de Overheid is Gods dienaresse, ons ten goede Welnu, men doe in de groote Staathuishouding als in een ge zin. We zeggen niet als hoofd van een gezin; hel kwade, zal het toch wel winnen. We stellen de wet.^oo goed als ons mogelijk is. Dan zal misschien toch één onzer kinderen afdwalen, maar we moe ten dan juist zorgen een vrij geweten te hebben, als door God geplaatst over Jito hoofd van 't gezin. Zoo ook «le overheid Er is maar één vraag le beantwoorden: Is de alcoholkwostie een slechte zaak? Zoo ja, dan niet regelend en dus sanctio- nec-rend oplveden, maar ze afgekeurd en verboden Gaan de kiuderen des volks, als in dit geval, vooral te New-York, zoo dwaas doen. welnu, dat is voor hun verant woording. Daarom, de laatst voorgestelde rege ling van den eersten ambtenaar le New- York lijkt ook, uil dit gezichtspunt, dwaasheid. Zelfs Plaatselijke Keuze kunnen we, principieel gezien, slechts als tusschen- maatregel aanvaarden. Dc overheid heeft le verbieden wat verkeerd is. Doel inen toch verkeerd, en dat gebeurt in ons land met smok kelen en vervalschen ook, dan straft de overheid. We nemen daarom gaarne de verant woordelijkheid op ons om le blijven voor staan hel beginsel dal ons drijft, liever dan de verantwoording te dragen die de tegenpartij op zich neemt. Op hoop, tegen hoop, blijven we strij den voor een drankvrij Nederland en (hopen meer en meer tegenstanders in voorstanders te zien veranderen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Bestuur Afd. M'burg Geref. Ver. voor Drankbestrijding. Middelburg, 7 Jan. 1927 BURGERLIJKEN STAND. Middelt!) urg. Van 5—7 Jan. Getrouwd; J. M. Dunnes, 30 j. en P.. Barentsen, 24 j. Overleden: J. Schout, man van C. Joibse, 73 j.; IC. Brouwer, man van J. J. Wal raven 86 j. Vlis s ingen. OndertrouwdJ. TL Hagen, 29 j. en A. Buchner, 221 j'. Getrouwd: 6. J. 'Teivlinck, 27 j. *en H. P. Emans, 22 j. O. C, Wagenaar, '24 J. en F. van Domburg, 21 j'. G. R. A. fDe- sitter. 26 j*. en W. Bannier, 20 j. Bevallen: L. M. deVries, geb. Tournoy, TIi. Mondeel. geb. Robeis, d;. 0. van Reizen geb. Cruccq, 7. E L Loes- berg, geb. van Sorge. z E. Reinigert, geb. Fransen, z.(leven!.). Overleden: A. Neerings. wed'nr. van A. M. P. ten Hoopon. 88 j. M Er,» t Hoen, ma,n van E. D. van Riet, 54 j Willeboordso. vrouw van P. van Soe- len. 71 j'. L. J Schaafsma, man van E. L. Itamelijnck, 83 J. H Krijgerf,, wednr. van A. Midavaine, 79 j'. Ari- ot. j.d. 83 j G. E Lucas, wed. van II, J. G. Veiwvaaijen, 82 j A. Theime, man an L. van' Splunder, 30 M. Thijs- sens, j'.d, 32 j L Wisse, weduwn, van P. Willeboordso, 78 j' J Sanders, wed an F. v. d. Plassche, 86 j'. J. (M: Basliaanse. j'.l. 79 j - E J Andriessens wed. van <1. A. Emond, 93 j. E. ?S: v. d. Haspel, vrouw van F. Lagendijk!, 72 j'. O. en W. So uburg. Van 30 Dec.—6 Januari. Bevallen: 0. Areudse. geb. Poppe, z. M. TTavpe, 84 j"wed van G. Dellebeke. K. Jobse. 61 j wouw van F. Giffard. - P. Huijssoon.'s9 j' wed. van L. Suur- mond. II 'Krijger, 79 j., weduwn. van P. Öorbijn. A Boone, 1 j'„ z. Electrisehe Drukkerij G. W. den Bo«r, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 6