BUITENLAND. ingezonden Stukken. hora tori urn ingericht, waar zij met be hulp -van een bizonder apparaat van een papieren dollar, naar zij voorgaven er ïwee konden nu ken. Een tweetal Polen, Uger en Chrza- nowski zochten de straten af naar Yan kee's van wie werd vermoed, dat zij wpl een aderlating van een paar dollars konden verdragen en trachtten hen naai* tit?t laboratorium mee te tronen, om hun dollars aan de proef te onderwerpen Daar aangekomen overhandigden dezen hun papiereii dollars aan den scheikun dige", die ze schijnbaar in zijn apparaat deed, maar in werkelijkheid ze handig in zijn zak deed verdwijnen. Een kortslui ting veroorzaakte dan een brandje in het apparaat, de Yankee's hoorden het pa pier knisteren en in de overtuiging dat er werkelijk een ongelukje luid plaats ge luid, in welke meening zij nog door de beleefde verontschuldigingen van de op lichters werden versterkt, lieten zij zich gemakkelijk met een zoet lijntje aan de deur zetten. Cohen en zijn kornuiten moeten het zelfde spelletje ook in België, Duitsch land en Zwitserland hebben gespeeld. Wat zij er mee in den zak hebben gesto ken is niet bij benadering te zeggen Voorloopig echter zullen zij nun bedrijf moeten laten rusten. Alle vier zijn ze door dc politic in verzekerde bewaring gesteld. In een reizend beestenspel te Bé- ziers in Zuid-Frankrijk vertoonde een Britsch-Indiër daar staaltjes van hooge- schoolrijderskunst, toen opeens zijn paard schrok, over een omheining sprong en met zijn berijder rakelings langs de kooi en der wilde dieren schuurde. Twee leeuwen wisten hel paard in hel voorbijgaan de klauwen in den flank te slaan en in het volgende oogenblik sloe gen de monsters hun tanden ook in het been en in den schouder van den 'In diër Het been werd hein geheel afge beten. zijn schouder werd verbrijzeld. Het paard bleef op de plaats dood. fa een uil villa's bestaande voorstad van Oslo werd Woensdag een elfjarige jongen, die wegens een lichaamsgebrek door schoolkameraden geplaagd werd, zoo driftig, dat hij zijii dolkmes trok, en dit een vijftienjarigen kameraad in de borst stak, Deze. in dc hartstreek ge troffen. stierf bijna onmiddellijk. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Tol eerste halte-chef van hel sta tion Kruiningcn—lerseke der Nederl. Spoorwegen is benoemd de lieer W. G. Horuerson. In ae stations van de ondergrond- sche. spoorwegen in Londen heeft men eenigen tijd nieuwe wegwijzers in ge bruik, om den reizigers den weg naai* de verschillende perrons en uitgangen aan te geven. Deze bestaan nu Jetiers van ölluminiuin, die men iu den vloer van perroos, gangen, enz. heeft aangebracht. Zij voldoen zeer goed, zood3t men tot uitbreiding besloten lieeft, waarbij men dan uog een proef met glazen letters zal nemen, welke van onderen af verlicht zullen worden <V 11 o g b o o l e n voor passagiers. Bij dc vliegtuigenfaJïriek Short Bros Lid., te Rochester, zijn momenteel twee ▼Hflgbooton in aanbouw, bestemd voor passagiersvervoer op de lijnen van de imperial Airways. De machines zullen geheel uil metaal worden vervaardigd en ïn slaat zijn 15 passagiers met bagage en post te vervoeren. De spanwijdte zal 31 M. bedragen; liet totaal gewicht 8900 K.G. Er zal brandstof worden medege voerd voor een afstand van 800 K.Ml, voldoende om Noordzee of Middetlaudsche Zee over le steken. Elke machine zal voorzien zijn van 3 Bristol „Jupiter VI" motoren. Vervocrsparadox over tram en bus. In „De Ingenieur" bespreekt de direc teur der X. Z.-II., ir A. G. Burgersdijk, een vraagstuk dat op 't oogenblik bij zonder actueel is. Dit is de stelling, die hij verdedigt Een autobus kan, zoolang zij geëxploi teerd wordt naast een tram, wellicht rendabel zijn bij lage tarieven; nadat zij de tram verdrongen heeft en alleen moet voorzien in hel vervoer, zal zij niet meer rendabel kunnen zijn lenzij do tarieven worden verhoogd. Dal ligt hij als volgt toe Het alleen overgeblevene vervoermid del de bus heeft andere plichten dan de bus van voorheen, welke slechts aan vullend vervoermiddel was. En tot die plichten behoort in de eerste plaats, be hoorlijk ïn de bestaande varkeersbehoeften te voorzien. Daarvoor is het noodig zóó veel plaatsruimte aan te 'bieden, dat het pubhek normaal ten aanzien van zijn ver- voerswenschen niet wordt teleurgesteld. Om hieraan te voldoen is het, blijkens de bij stads- en intercommunale lijnen op gedane ervaring, noodzakelijk, eau derge lijke overmaat van plaatsruimte aan te bieden, dat de gemiddelde bezetting der vervoermiddelen niet hóoger dan 25 pet. is. Deze gebiedende verkeerseisch nu plaatst de bus als aanvullend vervoermiddel van tram of trein in geheel andere omstandige heden dan de bus als uilsluitend ver voermiddel. In hel eerste geval behoeft zij het noodige overschot aan plaatsruimte niet aan te bieden. Daarvoor zorgt hot andero vervoermiddel. Het gemiddelde be zettingspercentage kan dus bij de bus hoog zijn. I)at dit ook in den regel hooger dan wenschclijk is. bewijst het groot aantal malen, dat reizigers geen plaatsruimte vin den en zich tot hot andere vervoermiddel moeten wenden of zullon hébben te wach ten tol do volgende busgelegenheid. ValL de tram echter weg en daardoor ook het aangeboden overschot aan plaatsruimte, dan kan do teleurgestelde reiziger derhalve daarop niet terugvallen, dan zal een be hoorlijke vervulling der verkec-rsbehoeften de bus dwingen aan het publiek die plaatsruimte aan te bieten, welke blijkens do practijk thans en in de toekomst noodig zal zjjn. En hier demonstreert zich nu het essentieole verschil tusschen1 een rai 1 vervoerm iddel en de bus wel zeer ten uadeele van de bus. De exploitatiekosten van een tram wij zigen zich niet of slechts uiterst gering bij liet aanbieden van meer plaatsruimte. Hot imedenetnen van 1 of 2 rijtuigen ver hoogt deze kosten niet noemenswaard. Bij de bus daarentegen stijgen de exploitatie kosten nagenoeg in gelijke rede, met liet aantal bussen dal in dienst wordt ge steld. Hel aanbieden van meer plaatsruim te 'kosl derhalve het railvervoermiddel geen extra uitgaven voor de bus brengt zij een evenredige stijging der kosten me de. Indien nu een busonderneming de plichten van hel uitsluitende verkeersmid del op zich neemt, en derhalve zooveel plaatsruimte aanbiedt .dat de gemiddelde bezetting slechts 25 pel. bedraagt, dan laai zich, indien de busexploitatiekoslen bekend zjjn, liet noodzakelijke tarief een voudig berekenen. Hoe hoog de exploitatiekosten, na invoe ring van do wegenbelasting en na vaststel ling der voorwaarden waaronder de con cessies verleend zulten worden, zullen bo dragen, is thans 'nog niet met zekerheid lo zeggen. Een naming van 20 cent voor ,een bus van 20 a 24 personen zal m. i. echter zeker niel te hoog blijken le zijn. Deze exploitatiekosten van 20 cent per km. zullen derhalve door 5 a 6 reizigers moeien worden omgebracht, hetgeen der halve een gemiddeld tarief noodzakelijk maakt van 4- 3.6 cent. Bij do veelvuldig bestaande verschillen in kilometertarief zal hel bustarief kunnen worden aangenomen op voor enkele reis p. kui 4; 4.1 cent retours 4; 3.1 abonnementen 2.0 Vergelijkt men hiermede de tarieven zooals deze op de électrische interlocale lijnen der N.Z.H. voorkomen, voor enkele reis p. km. gem 2.6 cent. retours „2.2 abonnementen 1.0 dan blijkt hieruit lot welke voor het pu bliek en voor de ontwikkeling der streek onaangename consequenties, het vervan gen van hel railvervoermiddel door de bus zal leiden, l it het bovenstaande kan blijken, dal alleen een busexploitatie lagere kilometertarievenjian aanbieden, indien zij met een hooger gemiddeld bezettingsper centage mag rekening houden. Om lot de normale tramtarieven le kunnen dalen zal dit percentage ongeveer 45 moeien wor den. Een dergelijk percentage kan uitsluitend worden toegelaten zoolang naast de bus een railvervoermiddel bestaat, dat voor hel gemiddelde surplus aan plaatsruimte zorg draagt het kan zaker niet worden toegelaten voor het vervoermiddel, dat uit sluitend in het verkeer zal hébben te voor zien. De lieer Burgersdijk meent, dat de er varing daar waar de bus uitsluitend in het verkeer moet voorzien, zijn bewering steunt. Algemeen Overzicht De locslund in Nicaragua. Evenals het naburige Mexico is ook dc republikeinsche staat Nicaragua een Land, dat een rumoerig verleden achter zich heeft en nu langzamerhand wel voor eeuwig een terrein van strijd lijkt te blijven. Indien de onlusten, claar, voorgoed wit de wereld te krijgen waren, dan zou Ni caragua, dat buitengewoon vruchtbaar is blijkens de vele cultures, zonder twij fel rekenen mogen op een zeer rijk bloeiende toekomst. Doch dit schijnt nu eenmaal niet te kunnen. Want blijkbaar is het de menschen ginder onmogelijk zich te ontdoen van het duiveltje „Opstand", dat maar niet ophouden wil hun bloed te kittelen lot opvliegendheid. Op het oogenblik is de guerilla in vollen gaug. Bijna dag aan dag maken de bladen melding van hevige gevechten, waarbij velen gedood of gekwetst werden. Zoo heeft te Telica nabij Leon een ware veldslag plaatsgehad tusschen de conservatieven, (de troepen van presi dent Daiz), en de liberalen. De re- geeringstroepen leden dc hederlaag. De overwinnaars zouden een aanzienlijke hoeveelheid munitie en wapens hebben buit gemaakt. Men schat het aantal dooden op dre ihonderd. En nu staan er tevens finanrieelej belangen van twee landen, van de Ver- eenigde Staten en Mexico, bij op het spel, toekomstbelangen, Welke thans tegen el kaar botsen. Want Mexico schijnt zich aan de zijde der opstandelingen te scharen (naar ver luidt worden door Mexico wapens ver strekt aan dc rebellen en vecht menig Mexikaan mede tegen den aanhang van Diaz), terwijl de conservatieve regeering dc officieele erkenning en den steun heeft van Amerika,dal, „Teneinde, de Amerikaauschc burgers in Nicuragua en de eigendommen der Amerikanen, de cul- tuuroudememingen aldaar, le bescher men", op den vooravond van Kerstmis te Puerto Cslxjtas marine troepen deed lan den De secretaris van hel departement van builenlandschc zaken, Keilog, verklaarde ,cen paar dagen geleden dat de Ameri- kaansche regeering het plan heeft de bezetting der havens van Oosl-Xicaragua voort te zetten Met deze verklaring ligt de waarheid bloot voor oogen. Voor Amerika zijn de onlusten een welkome aanleiding om te probceren eco nomisch in Nicaragua een absolute over winning te behalemop Mexico, dat even eens Lal van aanzienlijke bezittingen- heeft in hel woelige land Aan wie zal dc hegemonie komen Een Reuter-bericht uil New York meldt nog, dat het AmerikaanSsche de partement van staat den president Dias lieeftg ems.chtigd 1000 geweren, 160 mi trailleurs en eeuige millioenen patronen aan le koopen. Amerikaausclie marine-strijdkrachten zijn op weg naar Managua China. Hanlcou verkeert in hoogst opgewon den toestand. Zoo zijn Woensdag j l lal van Chineesche soldalen en studenten in optocht met vlaggen en ouder gezang en hel slaken van kreten door dc Bril- sche concessie getrokken. De Chineesche sprekers gebruikten als tribune hel monument voor den wereld oorlog. Dit gedenkleeken is thans bedekt met Chineesche vlaggen en nationalisti sche propagandaberichten. Een Duitsch koopman, met name Bur- meisler, die met zijn motorjacht landde bij de Engelsche concessie te Hanlcou, op hel oogenblik dat daar door de Chi- ucezen gedemonstreerd werd. werd' waar schijnlijk voor een Engelschman aange keken en daarom aangevallen. Het ge peupel wondde hem ernstig met mes steken. ofschoon Burmeïsler onmiddellijk door Chineesche troepen ontzet werd. I)e Kantonneesche regeering heeft haar verontschuldigingen aan den Duit- schen consul aangeboden, benevens scha devergoeding. Zij herhaalde, dql zij ab soluut kon inslaan voor de veiligheid van alle Duilschers, mits de vreemdelin gen zelf geen dingen op eigen houtje' zouden ondernemen in «leze dagen van spannijjg. Inlusschen hebben de vertegenwoor digers van de Chineesche arbeiders, boe- renlcooplieden, studenten en soldaten een bijeenkomst gehouden, waarin het vol gende ultimatum aan den Engel schen consul, werd opgesteld. Hel ultimatum eischt verontschuldigin gen en vergoeding van de Engelsclie re- geeving voor de gedooden en gewonden van de jongste onlusten (8 dezer) en bestraffing van de daarbij betrokken En- gelschen. Voorts afdanking van alle vrij willigers en vertrek van kanonneerboo- len op de rivier. Ook wil men vrijheid tol het houden van vergaderingen en op tochten, do vorming van anti-Engelsche boycoltcommissies en *t recht voor de Chi neesche troepen om de orde in de con cessie te handhaven f De Londcnsche bladen beoordeelen dp gebeurtenissen le Hankou op verschil lende wijze. Vooral de oppositiebladen zingen den lof voor de Brilsche marine soldaten, die zich, ondanks d<en druk, niel hebben laten verlokken tot bloed vergieten; zij hopen dat de regeering nu zei fin staal wezen zal verdere troe belen te voorkomen. Men schrijft voorts, dal kort geleden een regeling getroffen zou zijn tusschen de Britsche en Kanton neesche autoriteiten. De regeling zou be vredigend werken en alle aanvallen zou den thans kunnen bedwongeny worden. De „Manchester Guardian" merkt op, dal de manier waarop de Kantonneesche regeering er in slaagt de vreemde con cessies te beschermen op een latere re geling der exlra-lerritorialiteil grooten invloed zal oefenen. De Kantonneesche regcering zal zich waarschijnlijk wel daarvan bewust zijn. Doch juist tegenover gesteld uit zich de „Daily Telegraph". Volgens haar zou men aan een algeheete ontruiming der Britsche concessie te. Hankou denken. Zij protesteert terdege legen dit denk beeld, wijl men niet een enkele conces sie ontruimen kan, zonder al de andere in gevaar te brengen. Volgens dc „Daily Telegraph" is onmiddellijk en onversaagd optreden de eenige rèddingskans. Hel Britsche initiatief, besluit zij, heeft vol komen gefaald. Met de gevolgen van dat falen zal men toch rekening moeten hou den, en verzoening van het nationalis tisch element is voorhands een onbereik baar doel. De „Daily Mail" bericht nog dat te Shanghai heden twee Britsche kruisers en een torpedojager verwacht worden. Vermoedelijk zal een poging worden gedaan de Brilsche concessie te Hankou weer geheel in bezit te nemen. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN- U i V Duitschland Vertegenwoordigers van het „vrije protestantisme in Duitschland te Eisenach in vergadering bijeen hebben zich tegen het sluiten van een concordaat tusschen de Boomsche kerk in Duitsch land en Pruisen uitgesproken. Te Weimar heeft dezer dagen een communistische rijksconferentie plaats gehad, waarbij de houding van de com munistische parlementsleden inzake de finajicieele regeling tusschen hel rijk cn #de bondstaten cn den toestand van den werkenden middenstand is besproken. Do aanwezigen waren bet met de inleidende woorden van dc Rijksdagleden Rosenberg, Koenen en Torgler iu elk opzicht eens "De conferentie heeft een hiotie aange nomen tegen ae vervolgingen van de communisten iu Lilauncn Uit Frankrijk. In dc centrale markthallen te Darijs zijn van 21 Dcc. tot 2 Jan. 4.744,'43l pond vlccsch, 3.862,760 pond visch. 1 380.500 pond wild 2.538.800 pond groente en fruit 381 736 pond boter en 810.837 pond kaas verkocht. Dc aanvoer was iels geringer dan hel vorige jaar met de feestdagen. Uit Engeland De Britsche Kanselier van de schat kist Churchill; is uit Genua naar Egypte vertrokken Omstreeks 15 Jan hoopt Dij Mussolini te Rome le ontmoeten. Het bestuur van het mijnwerkers- verbond is tegen de volgende week ter vergadering bijeengeroepen om den toe stand le bespreken zooals die onder de nieuwe districtsregedngen geworden is. Er zijn bij het bestuur bijna '100 klaen- ten binnengekomen uit alle districten over gevallen dat arbeiders, die bij de staking een voorname rol hebben ge speeld. bij de wederaanneming achter uit zijn gezet of heelemaal nog niet aan hel werk gesteld Uit Rusland. In het winterpaleis te St. Peters- burg schijnen geheime archieven le zijn ontdekt, die laj van telegrammen en brie ven moeten bevatten van Kerenski en clcn tsaar, o.a over maatregelen tegen Lenjn en de bolsjewiki. Er moeten ook •brieven bij zijn van den tsaar aan Yijn moeder uit de jaren 1905 en 1906 De regeering moet 'aan dc gevonden stukken veel waarde heenten Uit Mexico. Generaal de la Huerla zou hebben medegedeeld, dat hij gereed was om de grens over te trekken en de leiding te nemen in een opstand tegen de regeering van Galles. Reeds strijden 20.000 gewa pende soldaten onder zijn vlag in Mexico, aldus beweert de generaal Huerta zou in Mexico godsdienstvrij heid waarborgen en builenlandscn ka pitaal aanmoedigen om In het land beleg gingen te zoeken Hij ontkende bijzondere concessies te hebben beloofd aan de Amcrikaansche petroleumbelangen mits de laatsten zijn revolutie poging zou den steunen. 1IET DIEREN ASYL. Mijnheer de Hoofdredacteurt Meenden wij aanvankelijk het te moe ten betreuren, dat dc (waarom anony- me?) schrijver van net eerste ingezonden stuk in Uw blad.van Dinsdag j.l. zich niet, alvorens de groole Trom te gaan roeren over de door hem gewraakte wei gering van onzen asylbaas, eerst eens tot een der leden van ons Bestuur heeft gewend om de hem blijkbaar aan het asyl niet medegedeelde reden dier wei gering te vernemen bij nader inzien be grepen wij, dat de olis door den schrijver van het stuk opgelegde plicht ons "in het publick le rechtvaardigen dankbaar moest worden aanvaard. Mijnheer „de'Vinder", wij zijn een voudig door geldgebrek gedwongen de fleuren van ons asyl voor ter opname aangeboden zwerfdieren" gesloten te houden, indien door de brengers der dieren niet kan worden ingestaan voor de vergoeding der aan opname en verzorging noodwendig verbonden kosten. Ileusch, Mijnheer ,,de Vinder", wij zou den niets liever willen dan aan ieder zwerfdier" onderdak en voedsel ver strekken totdat plaatsing in een vast tehuis zou zijn verzekerd. Etn im de eerste jaren van het bestaan van ons asyl' plach ten wij onze „fraaie leuze" ook op een zóó onbeperkte wijze ten uitvoer te leg gen. Thans kunnen wij dat echter niet meer onze inkomsten (totnogtoe uitslui tend bestaande uit bijdragen van par ticulieren) waren ondanks de zorgvuldige beperking onzer verdere uitgaven 'fle laatste jaren lang niet toereikend tol het bestrijden der aan een zóó onbe perkte gastvrijheid verbonden kosten; en het steeds stijgend tekort dwong ons ten slotte tot nader orde in hel asyl nog slechts locgang te verleejien aan „be talende logés" en van dezen regel ten be hoeve v3ji „prodeatiien" alleen nog in zéér-dringende gevallen (bijv. bij ziekte, verwaarloozing, mishandeling en dergel. 3f te wijken. In het onderwerpelijke geval zal dank zij de vriendelijkheid van „den Vinder" het dier door onze finanti- eele onmacht zeker niet lijden Maar het ligt voor de hand, dat het (noodge dwongen) onderdak-weigeren de betrok ken dieren in vele andere gevallen wèl ernstig zou kunnen dupeeren. Het is ae plicht van alle oprechte diei*envrienden ervoor te waken dat althans DIE gevallen zich njet kunnen voordoen Hoe is duidelijk I Hoe sterker ónze Vereeniging finantieel slaat, hoe ver der hare bemoeiingen zich kunnen uit strekken, hoe ruimer met name de kring barer „gratis-klantjes" kan worden uitge breid Naar wij hopen geeft dit schrijven niel sfleen „den Vinder" maar ook lalloozen anderen dierenvrienden aanleiding hun liefde voor het hulpbehoevende dier le uiten door toetreding als lid of contri buant onzer vereeniging. De contributie voor leden bedragenple minstens f 1.25 en voor contribuanten minstens f 25 per jaar behoeft werkelijk voor' niemand een bezwaar te zijn. liet adres van onzen Penningmeester, bij wien opgaven van nieuwe leden ten allen tijde gaarne worden ingewacht, is Molenwater 263 U, Mijnheer de' Hoofdredacteur, zeg gen wij dank voor de ons vefleende plaatsruimte. Met de meeste hoogachting, voor het Bestuur der Afdeelmg Zeeland van de Ned. Vereen, tot Besch. vin Dieren Mr F \V ADRIAANSE, voorz. Mr II PLEYTE, penningm Middelburg, 6 Januari 1927. IIET KLOKLUIDEN TE SEKOOSKERKE Geachte Redacteur! In lief~verslag van de gemeenteraads vergadering van Serooskerke (W.). voor komende in uw blad no. 295 d.dl 15 Dec j.l staal, dal het raadslid dtp heer P de Visser vraagt of hel uurwerk en de toren beide gemeenlc.eigendom zijn en op liet bevredigend antwoord van den voorzit ter verlangt (de spatieering is van mij) dc heer de Visser, dat do kerkklok ook geluid zal worden voor beide kerken. Dc bedoeling dezer laatste woorden is zeker dal de klok volgens hem ook ge luid zal moeten worden voor dc kerk gangers der Geref. Kerk I Sedert het jaar 1815. naar ik meert, moet volgens aanschrijving van de toen malige regeering. de burgerlijke gemeente zorgen voor het onderhoud van den toren en liet uurwerk. Maar daardoor heeft de gemeente den toren niel in eigendom, alsof hef een gewoon huis is (gemeente kamer. veldwachterswoning enz.) De re gcering uit het begin der vorige eeuw heeft zich wel eens meer met kerkelijke zaken bemoeid, al was bel niet altijd rechtvaardig. Zoo werd dus aan de bur gerlijke gemeente dp plicht opgelegd voor tiet onderhoud van den toren cn het uurwerk te zorgen. De toren en de kerk zijn één geheel! en altijd het eigendom geweest van de kerkelijke gemeente (vroeger Roomsch- Ivatholiek. later Ned. Hervormd). De in gang lot de kerk is thans onder door den toren. Tot hof jaar 1859 diende zelfs de ruimte onder den toren als consisto riekamer. Stel u voor, mijnheer de Redacteur,' dat do burgerlijke gemeente het vroeger eens in haar hoofd had gesteld, die kerk deur onder den toren voor goed1 te slui ten en do Hervormde Gemeente haar consistoriekamer te ontnemen! De klok in den toren is door de ker kelijke gemeente aangebracht om alleen die kerkgangers op te roepen, die de kerk. waarmede de toren een geheel vormt, bezoeken. Hoe kan nu de heer de Visser verlan gen. dat de (oren met zijn klokken ook dienst moei doen voor de Gereformeer den die zich van de kerk hebben afge scheiden0 Hel luiden der kerkklok is alleen voor de Ned. Hervormden een historisch en onbetwistbaar recht, dat andere kerkgenootschappen zich niet mo gen tocéigenen Willen deze laatsten hun kerkgangers hij klokgelui oproepen, zoo dienen zij zeir voor een toren met klok le zorgen, zooals "b.v de Roomsch-Ka- tholieken doen. Zoover ik weel, bestaat dan ook ner gens in ons land de toestand zooals die heer Visser verlangt. Het zou ook tot zofnderlingo toestanden leiden. Waar 4 of meer verschillende kerken zijn, zou de klok b.v. vaii 8 'lol 10 uur bijna voort durend aan '1 luiden zijn. Of d'it ook ver warring zou geven Waarom heeft de heer de Visser, die in 1886 tot de vooraanstaande Afgescheide nen behoorde, zich toen niet dadelijk tot don gemeenteraad gewend met het ver zoek de kerkklok voor hun samenkom sten te doen luiden5 Mijnheer de Redacteur. Tk hoop en vertrouw dat Burg. en Wefh door hun antwoord op hel verlangend vragen van den hoo.r de Visser zullen toonen ten volle bewust le zijn. dat alleen de Ned'. ITerv. (Tem van oudsher hel recht heeft voor den aanvang van haar godsdienst oefeningen op haar lcosten de kerkklok te doen luiden in den toren. d,ir bij baar kerk behoort. Vriendelijk dank voor dc opname van het bovenstaande. Hoogachtend. Een getrouwe lezer. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 6 Jan. Tarwe f 14.50— 14.65 jiaver 9 25—9.50, bruine boonen 12.50. erwten (schokkers). 40, aardappe len (eigenheimers) 3.25—3.50. bonte 4 50 4.75, blauwe 150, uien (groole bruine) 1.30— 1 50. Cheval iergerst 11.25—12 Kippeneieren, groothandelspr. 7.10— 7/30, kleinhandelspr. 7—7 60. Boter 0.90—1.06 per halve KG Aanvoer circa .3000 eieren. 443ste STAATSLOTERIJ. 4do klasse. 1de lijst. Trekking van Donderdag 6 Januari Prijzen van- f 200 887 1646 2379 PRIJZEN VAN f 65. 8647 15498.

Middelburgsche Courant | 1927 | | pagina 3